Dodaj do ulubionych

Góra Synaj czy Jabal Al Lawz

25.01.07, 12:08
Po przeczytaniu "Złota Mojżesza" Bluma........ zbaraniałem

JAK TO JEST NA PRAWDĘ????

Obserwuj wątek
        • manuella2 Re: Góra Synaj czy Jabal Al Lawz 26.01.07, 23:08
          niestety nie czytałam książki... ale byłam na Górze Synaj i była jak
          najbardziej prawdziwa ;D na górze ruiny kościoła, pod górą Klasztor Św.
          Katarzyny z krzewem gorejącym... a może Góra Synaj i Jabal Al Lawz to to
          samo? :>
          • cameltravel Re: Góra Synaj czy Jabal Al Lawz 27.01.07, 17:13
            wg mnie to jest tak:
            Góra Synaj (Jabal - lub po egipsku Gebel to góra el- wiadomo - the; ale ta
            nazwa LAWZ mi tu nie pasuje) jest w okolicy północno wschodniej a nie centralnej
            półwyspu Synaj.

ale to moje zdanie i nie każdy musi sie zgadzać. To co zwiedzają turyści to góra
            Mojżesza lub nawet Góra Katarzyny.
            Kiedy byłam na Synaju i chciałam dotrzeć do prawdziwej Góry Synaj - tej od
            10przykazań i od obozu Izraelitów -odsyłano mnie właśnie na północ od Taby ....
            Ostatnio na Discovery HD leciał program o prawdziwości relacjiBiblijnej i było
            krok po kroku objaśniane co gdzie i jak i czy to możliwe i tez wskazano na
            prawdziwa góre Synaj w kierunku własnie północnego-wschodu półwyspu. Znaleziono
            tam nawet pozostałości ołtarza i inne wskazujące na zgodność z Biblią i
            relacjami poza biblijnymi.
            ciężko było by nie wierzyć w ten "nowy" trop bo cala bajka z "gorejącym" krzewem
            dostępnym dla turystów to nic innego tylko Alf Leila Wa Leila....

Ewa
            • natder Re: Góra Synaj czy Jabal Al Lawz 27.01.07, 18:13
              Ewo,
              w lipcu będziemy w Tabie, kiedy obejrzeliśmy z mężem program o którym
              wspominasz nabraliśmy chęci na wycieczkę na tę górę. Napisz, dotarłaś tam czy
              nadal pozostaje to w sferze planów? Oczywiście żadne biuro nie ma takiego
              fakultetu w ofercie - przynajmniej na razie i zastanawiam się, czy jakieś
              lokalne biuro podjęłoby się organizacji takiej wyprawy?
              Rzeczywiście program był przekonywujący aczkolwiek po pierwsze należy pamiętać
              że ilu badaczy tyle teorii a po drugie na discovery nadal nadają programy "nie
              pierwszej świeżości" ;-)
              Nie dalej jak wczoraj na tymże kanale po raz n-ty pokazywano odcinek w którym
              dwaj amerykańscy detektywi rozwiązują zagadkę śmierci Tutanchamona podczas gdy
              badania mumii wykonywane w USA latem ub.r. wykazują coś zgoła innego ;-)
              Pozdrawiam :-)
              • cameltravel Re: Góra Synaj czy Jabal Al Lawz 30.01.07, 23:54
                no własnie zgadzam sie że świeżość mocno ...zapóźniona.
                Ja być może polece z platynką i sporawą ekipą będziemy szukac między innymi
                kopalni turkusów - o ile sie uda to w maju
                więc może uda sie wziąć autoi znaleźć tą górę
                pomyślimy pożyjemy a najpóźniej w październiku tam dotrzemy
                fakultetw tamte rejony ... nie uwierze
                kiedy ostatnio w Sharm chciałam tam dotrzeć -okazało sie, że nie dość że jest
                kilka góra Mojżesza i kilka gór Katarzyny to jeszcze sama nazwa Synaj - nic
                nikomu nie mówiła.
                lokalnie każdy usiłuje wmówić, że to jest ta właśnie góra bo akurat tylko to
                biuro ma ją w ofercie ....

więc - źródła, mapy i do przodu a przy okazji biblia gdańska i inne starsze oraz
                interpretacja tekstów oryginału i raczej bym w to uwierzyła.
                Ewa
          • dariusznow Re: Góra Synaj czy Jabal Al Lawz 29.01.07, 17:42
            Ksiązkę zdecydowanie polecam
            Dynamicznie napisana, wartka akcja bez fantazji gdyż oparta na autentycznych
            zdarzeniach
            Dwóch facetów poszukując skarbu izraelitow powiela trasę ich ucieczki z Egiptu
            Wszyskie opisy poparte cytatami z Ksiegi Wyjścia
            Trudno się z tym nie zgodzić i wychodzi na to, że prawdziwa G. Synaj leży w
            Arabii Saudyjskiej, na dodatek znajduje się tam baza wojskowa - ogrodzony teren
            Zamieszczone fotografie i szkice dopełniają przekonania o prawdzie (mam
            zeskanowane kopie)

Myślałem, że Wy ludzie wiedzący o E. bardzo dużo coś na ten temat wiecie

Z tego wynika, że ludzie wdrapują się na Synaju na góre,która ma nic wspólnego
            z Mojżeszem, ale wiadomo biznes jest biznes

Jeśli kotoś coś wie więcej na ten temat proszę o kilka słów
            janusz, elsalvador1 liczę na Was...

Pozdrawiam
            Darek
            • gajasirocco Jabal Al Lawz leży w Arabii Saudyjskiej 29.01.07, 18:56
              Jabal al-Lawz (Arabic: جبل اللوز) is a mountain located in northwest Saudi
              Arabia. It is located at 28 degrees 41 minutes north by 35 degrees 18 minutes
              east. It is 2403 meters/7384 feet tall.

It is favored to be the Biblical Mount Sinai by several experts and other
              individuals, including the following:

Dr Lennart Moller -Professor and Dr of Medical Science, Karolinska Institute of
              Stockholm. His book The Exodus Case-New Discoveries Confirm the Historical
              Exodus is meticulously written and full of fascinating photographic evidence.
              Dr B. Michael Blaine - Arch/Curator of the Near East Museum.
              Ron Wyatt - in 1984, author. Had no official training in archaeology and held
              no academic position or degree.
              Howard Blum - author of The Gold of Exodus
              Larry Williams - Stock trader author of Mountain of Moses Had no official
              training in archaeology and held no academic position or degree.
              Bob Cornuke - in 1988, author of In Search of the Mountain of God. Produced a
              video (Mountain of Fire) that shows this site in Saudi Arabia. Had no official
              training in archaeology and held no academic position or degree.
              Josh McDowell - Christian Apologist and author of Evidence that Demands a
              Verdict, More than a Carpenter, and more than 100 other books on Christian
              Evidences, Youth ministry, etc.
            • janusz.amir Re: Góra Synaj czy Jabal Al Lawz 29.01.07, 18:58
              To jest podobnie jak z Betlejem. To prawdziwe jest trochę w innym miejscu niż to
              znane z pielgrzymek. Historii nikt nie naprostuje bo się nie opłaca. Czysta
              komercja. Górę Mojżesza umiejscowiano już w paru miejscach i pewnie na tym nie
              koniec. To tylko legendy i mity. Ja też lubię bajki bo fajnie się je czyta i
              pobudzają wyobraznie. Jednakże niektórych teorii nie można traktować poważnie.
              Przynajmniej na trzezwo. Książki Danikena też kiedyś czytałem. Nie powiem. Fajna
              rozrywka. Ale jest to temat rzeka i nie widzę możliwości konwersacji na forum.
              Co innego w miłej atmosferze przy flaszce, a najlepiej pod palemkami w Egipcie.
              Pozdrawiam.
              Janusz
              • manuella2 Re: Góra Synaj czy Jabal Al Lawz 29.01.07, 20:57
                z tą książką to pewnie tak samo jak z "Kodem Leonarda da Vinci"... trzeba umieć
                odróżnić prawdę od fikcji literackiej... i dla każdego ta granica leży gdzie
                indziej i rzeczywiście nie ma co dyskutować na forum... temat rzeka...
              • dariusznow Re: Góra Synaj czy Jabal Al Lawz 30.01.07, 10:16
                Bardzo dziękuję za odpowiedzi i informacje
                Oczywiście, że tych informacji nie jesteśmy w stanie do końca zweryfikować, no
                i cały przemysł turystyczny...

Bardziej ciekawiło mnie to co tam się teraz dzieje, czy są prowadzone jakieś
                wykopaliska czy po prostu teren wojskowy

Książka jest bardzo przekonująca tym bardziej, że podane są wiarygodne żródła,
                no i ci ludzie tam byli więc nie do końca tak jak z "Kodem"

Janusz, jeśli znajdziesz chwilę, to bardzo chętnie - flaszka się znajdzie (co
                preferujesz?) Od 9-23 lutego jesteśmy w Aladdinie

Pozdrawiam (dariusznow@o2.pl)

Darek

• cameltravel Re: Góra Synaj czy Jabal Al Lawz 30.01.07, 23:47
                  Najpóźniej ok 30 października planuję wypad w tamte rejony najszybciej ok 8 maja
                  :) z Platynką zresztą

moim zdaniem Synaj jest na Półwyspie SYNAJ a nie w rejonie zatoki Aqaba choćby
                  dlatego, że z Biblii wynika to niepodważalnie.
                  Góra Mojżesza i klasztor św Katarzyny to po prostu fajna atrakcja dla naiwnych
                  (PRZEPRASZAM).
                  wielu było widziało i podobało sie no i super.
                  to tak jak niektórzy wierzą w gorejący krzew że ciągle goreje - choć dla laików
                  nawet wiedza z Biblii choćby, że krzew gorał bo ... przemawiał przez niego Bóg i
                  PRZESTAŁ goreć z chwilą kiedy Ten skończył.
                  mało tego z Biblii wynika, że to było JAKBY płonął więc jak można wierzyć ze ten
                  krzew nadal płonie ..... albo że jeszczenie spłonął

ok zapędziłam sie
                  górka jak górka, ale ważniejsze są szczegóły dotyczące tablic, arki i ołtarza
                  oraz obozu, a wiele wskazuje na to, że było to całkiem nie daleko Taby.

jesli jutro potwierdzą rezerwację to lece 8 maja :)

aż mnie nosi
                  Ewa
    • ted-natanael Re: Góra Synaj czy Jabal Al Lawz 10.01.14, 17:31
      Zapraszam do obejrzenia ciekawych materiałów z poszukiwań i odnalezienia góry Synaj na terenie Arabii Saudyjskiej

Ga 4:25 "Synaj jest to góra w Arabii"
      Exo 19:18 "A góra Synaj cała dymiła, gdyż Pan zstąpił na nią w ogniu.
      Jej dym unosił się jak dym z pieca, a cała góra trzęsła się bardzo."
      Rozdwojoną skałę (Lb 20:11) można także zobaczyć w filmie nr. 1
      Jeśli linki nie przejdą wystarczy wpisać w Google:
      ChFPN Filmy i historie z dobrym przesłaniem

1} Góra Ognia
      Film dok. nt. Góry Synaj - Horeb - Jabal Al Lawz
      Warto zobaczyć jak wygląda i co się tam znajduje
      Uwaga:
      właściwe miejsce przejścia przez Morze Czerwone w czasie Exodusu (Nuweiba) jest ukazane w filmie nr. 2 oraz nr.3 (linki poniżej)
      www.youtube.com/watch?v=8tDtYKuEMso&feature=PlayList&p=6D6FB1E1050E2773&index=0&playnext=1
      2} Film dok. Exodus ujawniony
      Archeologia - Droga Izraela z Egiptu (cały film - lektor)
      www.youtube.com/watch?v=ZZ2EKSjb82o*******
      3} Zatopione rydwany armii faraona
      www.youtube.com/watch?v=JVWntkbXwic&feature=related*******
      => Więcej na ten temat
      Chrześcijańskie Forum Pracowników Nauki
      Filmy i historie z dobrym przesłaniem
      chfpn.pl/forum/?p=4&id_topic=145~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Wiara Bogu prowadzi tam gdzie nie prowadzi niewiara - tedeus Dobre dzieje
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?