Dodaj do ulubionych

jestem zielona ;-) ... pomóżcie !!!

19.06.07, 14:30
Kilka razy zajrzałam na to forum. Dzięki temu zdecydowaliśmy się na hotel
Haloumi w Szarmie z Selectoursem na początku lipca. Dużo wiem lecz pragnę by
to był udany pobyt więc pomóżcie starzy "maniacy" Egiptu
1 ostatecznie jak to jest z tą wizą (zamierzamy jechac do Kairu)???
2 czy warto jeżdzić na fakultety z innym biurem polskojęzycznym(opłaca się)?
3 czy rezydent selectoursa jest polakiem czy arabem ? czy można na niego/nich
polegać ? (nie ukrywam to mój pierwszy wyjazd zagranicą i w dużej mierze
czekuję jego pomocy)
dziękuję z góry A.
Obserwuj wątek
    • ewano2 Re: jestem zielona ;-) ... pomóżcie !!! 19.06.07, 14:35
      1. To musicie wykupić normalną wizę za 15$
      2. Opłacać to się może i opłaca, ale te inne biura często "oszczędzają" kosztem
      bezpieczeństwa turystów (wycieczki bez konwoju)
      3. Na to pytanie nie umiem odpowiedziec, bo nie bylam z tym biurem,rezydentami
      sa przewaznie Egipcjanie mowiacy po polsku, przewaznie sa w porzadku (mozesz na
      nich polegac nawet bardziej niz na rezydentach Polakach! Bardziej sie staraja)
          • ewano2 Re: jestem zielona ;-) ... pomóżcie !!! 19.06.07, 14:48
            ps. pamietam jak dwa lata temu pojechalismy do Kairu autokarem o wlasciwym
            > standardzie a 8 osob ktore balo sie miejscowego biura i wykupilo wycieczke u
            > rezydenta pojechalo busikiem...

No widzisz, ja pamietam dokładnie odwrotny przypadek! To znaczy to, w co
            wpakowano turystów z tzw. biura lokalnego, trudno byłoby nawet nazwać busikiem!
            A żadnego przewodnika w ogóle z nimi nie było, tylko arabskojęzyczny kierowca.
            Przewodnik czekał dopiero w Kairze i z powrotem tez wracali sami.
          • pc_maniac Re: jestem zielona ;-) ... pomóżcie !!! 19.06.07, 14:51
            Co do odpowiedzi 2 to muszę wyjaśnić, że z tego co wiem wszelkie wyjazdy do
            Kairu sa organizowane bez konwojów, więc trudno tu mówić o oszczędzaniu kosztem
            konwojów na bezpieczeństwie.

Druga sprawa to to "bezpieczeństwo" w konwoju. Przecież to pic na wodę. Jeśli
            terroryści mają uderzyć, to chyba łatwiej im walnać w konwój, który
            jedzie "zgodnie z rozkładem jazdy" niż w pojedynczy autokar.
            No i te prędkości. Czy bezpieczniej jest jechać autokarem w konwoju pędzącym
            140 na godzinę, czy też pojedynczo?!

Osobiście wybieram zwiedzanie Egiptu na własną rękę, ale tą formę polecam
            osobom, które choć raz już były w tym kraju i się "otrzaskały" z ich kulturą.
        • ewano2 Re: jestem zielona ;-) ... pomóżcie !!! 19.06.07, 14:46
          No i tu mamy odmienne zdania, wycieczka typu Kolorowy Kanion, Biały Kanion itp.
          można z lokalnym. Na te większe (jeśli byś się decydowała!) typu Kair czy nawet
          Synaj wzięłabym u rezydenta! Nad quadami też bym się zastanowiła, bo tu z
          bezpieczeństwem w biurach lokalnych bywa różnie, choć czasami bez zarzutu!
          • mariuszgr Re: jestem zielona ;-) ... pomóżcie !!! 19.06.07, 14:53
            Przepraszam a po co Ci polski przewodnik w drodze /nocnej/ do i z Kairu???

Rozne przypadki zdazaja sie i w lokalnych biurach i u rezydenta, jednak zawsze
            bede jezdzil z lokalnymi. Mam zdecydowanie lepsze wrazenia i co do jakosci i co
            do obslugi imprezy.
            • ewano2 Re: jestem zielona ;-) ... pomóżcie !!! 19.06.07, 14:59
              Mariuszu, mnie niepotrzebny, bo byłam w Egipcie już kilka razy i w miarę pewnie
              się czuję! Ale ci, którzy jadą po raz pierwszy chyba czuliby się bezpieczniej,
              zwłaszcza jak ten tzw. busik się zepsuje i stoi parę godzin czekając na naprawę
              a oni nic nie wiedzą, no bo w jakim jezyku się mają porozumieć, skoro często
              nie znają nawet angielskiego.
              Do pc_maniaca. Bez konwoju tzn. nielegalnie. A tu już wybór należy do
              koleżanki. Ja na pierwszą wizytę w Egipcie, lepiej bym się czuła na legalnej
              wycieczce, z legalnym biurem i pod opieką przewodnika podczas całonocnego
              przejazdu przez Egipt!
              • pc_maniac Re: jestem zielona ;-) ... pomóżcie !!! 19.06.07, 15:15
                > Do pc_maniaca. Bez konwoju tzn. nielegalnie

Brednie, jak stąd do Alaski.
                Takie bzdurne teksty to ja słyszałem setki razy od POLSKICH rezydentów.
                Rusz szanowną pupcię do Egiptu, to przekonasz się ile dziesiątek tysięcy
                Niemców, Włochów, mieszkańców byłej Jugosławii, Rosjan, a co najdziwniejsze
                nawet Japończyków nie znających słowa po arabsku czy angielsku zwiedza Egipt
                autobusami komunikacyjnymi, pociągami.
                Rusz się choćby do Luksoru, a zobaczysz ilu turystów mieszka tam na własną rękę
                po hotelach.

I co najważniejsze - bzdurą jest to co piszesz, że to nielegalne. Jadąc
                autobusem rejsowym kierowca spisywał na specjalnie sporządzonej liście
                wszystkich obcokrajowców, z jakiego są kraju i dokąd jadą.
                Na pierwszym punkcie kontrolnym ta lista jest podbijana przez Policję, która ja
                weryfikuje ze stanem faktycznym, a potem sprawdzana na innych punktach. Do
                Luksoru mieliśmy takie zaledwie trzy.

Gdyby to było nielegalne, to wogóle nikt nie sporządzałby takiej listy, a
                policjanci poprostu usuwali turystów z autobusu.
                W naszym przypadku w autobusie do Luksoru z Hurghady jechało ok. 30-35
                obcokrajowców, głównie chyba Europejczyków (Amerykanina nie odróżnię :P), na
                zaledwie 35 tubylców, więc było nas sporo.

Nieco mniej jechało w autobusie z Luksoru do Asuanu, gdzieś na oko ok. 15 osób.
                Ale nie zmeinia to faktu, że wszyscy podróżowali legalnie, TO NIE KOREA
                PÓŁNOCNA!
                • ewano2 Re: jestem zielona ;-) ... pomóżcie !!! 19.06.07, 15:20
                  Wiem, że zjadłeś wszystkie rozumy, ale naucz się też czytać, zanim zaczniesz
                  wymądrzac! Dziewczyna jedzie PO RAZ PIERWSZY! Proponujesz jej samodzielne
                  zwiedzanie???? No to chyba jednak przesadziłeś ze swoim zarozumialstwem!
                  Szanowną pupcię ruszyłam do Egiptu 5 razy, do Luksoru 2, wiem, że Tobie nie
                  dorównam nigdy mądrością i obyciem, ale jednak weź pod uwagę, że ktoś kto
                  jedzie tam po raz pierwszy - tak jak Anna - niekoniecznie jest przygotowany do
                  zwiedzania i mieszkania na własną rekę! Trochę więcej skromności i czasem też
                  poczytaj o co chodzi w pytaniu, zanim zaczniesz się wymądrzać!
                  • pc_maniac Do Ewano2 19.06.07, 15:27
                    > Wiem, że zjadłeś wszystkie rozumy, ale naucz się też czytać, zanim zaczniesz
                    > wymądrzac!

Rozumiem, że to napisałeś o sobie?
                    Aby nie było niejasności, to przytoczę Ci moje zdanie, które znajdzież kilka
                    postów powyżej, ale może czas zmienić okulary, a nie twierdzić, że to ja nie
                    umiem czytać :o)

"Osobiście wybieram zwiedzanie Egiptu na własną rękę, ale tą formę polecam
                    osobom, które choć raz już były w tym kraju i się "otrzaskały" z ich kulturą."

I kto tu się "mundrzy"?
                    • ewano2 Re: Do Ewano2 19.06.07, 15:32
                      Ustosunkowałam się do Twojej całej, przemądrzałej i chamskiej wypowiedzi. Nie
                      zamierzam kontynuować wymiany zdań z Toba, bo to nie pierwszy raz kiedy jesteś
                      chamski i obrażasz innych, więc poszukaj sobie kogoś innego.
                      Aniu, zrobisz, jak uważasz, ja starałam Ci się doradzić jak najlepiej, i to z
                      punktu widzenia kobiety, bo facetom to łatwo się wymądrzać, jak to bezpiecznie
                      i bezproblemowo jest w kraju muzułmańskim! Miłego pobytu!
                      • ewula36 Re: Do Ewano2 20.06.07, 08:50
                        Od jakiegoś czasu jestem częstym gościem na forum i w kwietniu byłam w Egipcie
                        po raz pierwszy, ale nigdy, przenigdy nie wyczytałam w postach Pc_maniaca
                        żadnych chamskich treści a ty chyba mylisz autentyczną mądrość z
                        przemądrzałością. Przeciwnie jego pomoc była nieoceniona, a rady bardzo
                        przydatne. Jeżeli nie pojechałam na wycieczki na własną rękę to tylko dlatego,
                        że jestem z natury leniwa, ale jeśli pojadę jeszcze raz to juz nie odpuszczę,
                        bo z wycieczką nic się nie zwiedza tylko goni z wywieszonym jęzorem i 'zalicza"
                        zabytki.
              • miriam_73 Re: jestem zielona ;-) ... pomóżcie !!! 19.06.07, 16:02
                "Bez konwoju tzn. nielegalnie"

Piramidalna (nomen-omen) bzdura, jesli chodzi o Sharm. Wycieczki z Sharmu nie sa
                konwojowane, czasem zdarzają się tylko (na niewielkim odcinku na trasie
                kairskiej) dosiadki lokalnego bezpiecznika na Kanałem Suezkim, albo (na trasie
                do Jerozolimy) kawałek od granicy. Biura jeżdżą bez konwojów całkowicie LEGALNIE.

A jak się busik zepsuje, to do czego ci sie przyda ten polski przewodnik? Poza
                tym, że "będzie"? I tak nic nie zrobi. Całkowiecie legalnie. Konkretny przykład
                - 20 maja wracałam z Jerozolimy, wkrótce od granicy w Tabie siadła chłodnica. Na
                zjeździe pomiędzy górami, 2 w nocy, egipskie ciemności, zero zasięgu
                telefonicznego. Czy sądzisz że polski pilot by się do czegokolwiek przydał? Do
                czego? Wiekszośc z nich arabskiego nie zna i porozumiewa się po angielsku, więc
                z kierowcami niekoniecznie byłby się w stanie dogadać.... Bezpieczniki były tak
                samo bezradne i bez kontaktu ze światem zewnętrznym jak każdy szeregowy poslki
                turysta w tym busie.

Kierowcy sobie poradzili - po krótkiej próbie nieudanej naprawy, jeden złapał
                transport do Taby i po 1,5 godz. od odjazdu wrócił ze sprawnym nowym busem.
    • miriam_73 Re: jestem zielona ;-) ... pomóżcie !!! 19.06.07, 15:50
      Selectours w SSH ma rezydentów zarówno miejscowych jak i Polaków. W maju za
      hotele na Hadabie odpowiadała Polka pospołu z Egipcjaninem. Jak jest z hotelami
      w Naama, nie wiem. Ja na temat tzw. "opieki rezydenckiej" mam złe zdanie, ale to
      mój punkt widzenia:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=622&w=63297680&a=63654556
      Do Kairu MUSISZ mieć wizę.

Co do wycieczek fakultatywnych - kupienie wycieczki u rezydenta wcale nie
      gwarantuje ani lepszej obsugi, ani ciekawszej wycieczki, a na pewno wyższą
      (czasem dość znacznie) cenę. Ja bym optowała za którymś z lokalnych biur czyli
      Aaaba, Luna Rossa albo Orbit (polecam to pierwsze, sprawdzone w "praniu"
      wielokrotnie, także w tym roku).
    • aas.ia Re: jestem zielona ;-) ... pomóżcie !!! 19.06.07, 16:49

>3 czy rezydent selectoursa jest polakiem czy arabem ?

Rezydentem jest Polka ( tak przynajmniej było w Dreams Vacation)-Magda, bardzo
      sympatyczna, ale na spotkania przychodzi też młody chłopak - Arab, ma chyba na
      imię Oli-mówi po polsku
        • ewano2 Re: dziękuję ogromnie..ale nie denerwujcie się pr 20.06.07, 08:55
          Bardzo dobra decyzja! Na pewno będziesz zadowolona. Tu na forum zawsze znajdzie
          się paru przemądrzałych, co to pozjadali wszystkie rozumy i są tacy super
          doświadczeni, a jak ktoś się z nimi nie zgadza, to potrafią tylko chamsko się
          odzywać ("ruszanie szanownej dupci", "bzdury jak stąd do Alaski" itp., nie
          wiem, może dla wp2007 na przykład to nromalny sposób zwracania się ludzi do
          siebie, współczuję otoczenia!). No, niestety, nienajlepiej to świadczy o tym,
          kogo możesz spotkać w Egipcie;(
          Ale nie przejmuj się, to piękny kraj i na pewno będziesz zachwycona pobytem!
          Pozdrawiam!
          • wp2007 Re: do ewano2 20.06.07, 10:15
            Wskaż post na który sie powołujesz ,że napisałem cytowane przez ciebie zdania.
            Jezeli nie wskażesz , a nie wskazesz napewno bo to nie jset mój styl. Wydaje mi
            sie ,ze miesz ci sie juz w glówce. W jednym z postow piszesz ,że rejs jez duzo
            lepszy od aytokaru- w drugim ,że bylas w Egipcie tylko raz . A moze egipskie
            słonko główke naświetliło?
            • ewano2 Re: do ewano2 20.06.07, 10:19
              No właśnie o tym stylu piszę. Nawiązałam do wypowiedzi pc_maniaka, w której Ty,
              jak napisałaś wyżej, nie widzisz żadnej niestosowności.
              Gdzie napisałam, że byłam w Egipcie tylko raz???? To może jakis post sprzed 5
              lat znalazłaś, bo tyle razy dokładnie tam byłam! Może okularki?
              • pc_maniac do ewano2 20.06.07, 11:22
                Po pierwsze nie napisałem "dupci" lecz "pupci" (które to określenie używam i do
                córki i do żony, a jednak nie nazywają mnie za to chamem), co moim zdaniem nie
                jest określeniem pejoratywnym, lecz jeśli czujesz się mimo wszystko urażona, to
                przepraszam.

Poprostu wkurza mnie postawa polskich rezydentów/ek, którzy wciskają kit
                turystom, a w Twoim przypadku Ty tą samą informację, ktorą oni
                hurtowo "produkują" tam na miejscu pprzepisałaś na to forum, choć jak sama
                napisałaś nie jechałaś na własną rękę, więc nie mogłaś stwierdzić, czy to co
                napisałaś jest prawdą.

Staram się pisać tylko to o czym sam wiem, a nie powtarzać plotki.
                Gdybyś i Ty się trzymała tej zasady, to wogóle nie byłoby rozmowy.
                A tak bijemy pianę całkiem zbytecznie, bo chyba już wszystko w tym temacie
                zostało powiedziane.
                • ewano2 Re: do ewano2 20.06.07, 11:34
                  To nie bij!
                  Ciekawe skąd wiesz, jak jeździłam? I tak i tak, więc akurat mam porównanie!
                  Najwyraźniej w przeciwieństwie o Ciebie!
                  Ale faktycznie, wątek się wyczerpał, Ann0 podjęła decyzję, jakoś chyba nie
                  brzmiałeś zbyt przekonująco...
                  • pc_maniac Re: do ewano2 20.06.07, 12:00
                    > Ciekawe skąd wiesz, jak jeździłam?

Kurcze, przecież sama napisałaś, że "jeżdżenie na własną rękę jest nielegalne".
                    Więc jeśli jednak jeździłaś na własną rękę (w co wątpię), to Twoja odpowiedź
                    tym bardziej Cię dyskredytuje, bo w takim razie ne napisałaś czegoś co nie
                    wiedziałaś lecz skłamałaś z premedytacją.

Proste
                    • ewano2 Re: do ewano2 20.06.07, 12:08
                      "Bez konwoju tzn. nielegalnie."

To cytat z mojej wypowiedzi. I mowa była o wycieczkach dalekich, typu Luksor
                      lub Kair, to nie moja decyzja, tylko Ministerstwa Turystki Egiptu, sprzed
                      jakiegoś półtora roku, dotycząca organizowania wycieczek przec tzw. biura
                      lokalne, które nie dostały na te wycieczki zezwolenia, czyli organizują je nie
                      nielegalnie, w związku czym nie mogą jechac w konwoju, bo w nim jeżdża tylko
                      biura legalnie je organizujące. (Pretensje do ww. Ministerstwa, nie do mnie).
                      Nie przekręcaj więc moich wypowiedzi do swoich celów!
                      Widzę dla Ciebie przyszłość w polityce!
                      • pc_maniac trzeba było od razu napisać,że jesteś z Ecco-Holid 20.06.07, 12:53
                        trzeba było od razu napisać,że jesteś przedstawicielką Ecco-Holiday, a nie
                        ściemniać, że jako turystka piszesz jakieś porady.

Tak się składa, że tylko zarząd Ecco-Holiday zinterpretował cytowany przez
                        Ciebie przepis jako zakaz jeżdżenia z innym biurem niźli tym, z którym się
                        przyjechało do Egiptu.

Ja czytałem tenże przepis i mówi on, że w autokarach nie można łączyć grup,
                        które wykupiły fakultet w różnych biurach, oraz, że nie można jechać na
                        fakultet z innym biurem, niż to w którym tenże fakultet się wykupiło. Czyli,że
                        należy jechać pod opieką tego, któremu zapłaciłaś, nie zaś wykupywać u
                        pośrednika, a jechać z kimś innym.

Ale wskaż mi wogóle w tym dokumencie choć jedno słowo, że zwiedzanie Egiptu na
                        własną rękę jest nielegalne! Bo takiej bzdury to nawet na stronie Ecco nie ma!
                        • ewano2 Re: trzeba było od razu napisać,że jesteś z Ecco- 20.06.07, 12:58
                          Wiesz, żałosny jesteś z tymi swoimi domysłami, po prostu coraz bardziej
                          prezentujesz swój poziom! Jestem na tym forum już od paru lat, raz częściej,
                          raz rzadziej, można sprawdzić, więc takie "rewelacje" możesz sobie darować, bo
                          tylko odsłaniają twój prymitywizm!
                          A w którym miejscu pisałam COKOLWIEK na temat zwiedzania na własną rękę???
                          Pisałam o różnicach między wycieczkami z rezydentem a wycieczkami z biurami
                          lokalnymi. Znowu kłamiesz!!!
                          • pc_maniac Re: trzeba było od razu napisać,że jesteś z Ecco- 20.06.07, 13:12
                            Więc wyjaśnij mi czemu to tem "przepis" nie obowiązuje turystów, którzy
                            pojechali z TUI, Neckermanem, Alfa Star, Triadą czy innym biurem i spokojnie
                            sobie te wycieczki kupują i zwiedzają Egipt z biurami lokalnymi, a tylko
                            turystów jadących z Ecco-Holiday usuwa się z autokarów?!
                            KTÓRE NOTA BENE Z RESZTĄ TURYSTÓW JADĄ DALEJ?!

Wiem, że będzie to dla Ciebie bardzo trudne zrozumieć co napisałem, a tym
                            bardziej odpowiedzieć na moje pytanie, ale postaraj się.

Ale odpowiedz konkretnie, a nie ściemniaj znów.
                      • ewano2 Re: do pc-maniac 20.06.07, 13:21
                        Owszem, pierwszy raz byłam z Alfą na rejsie! A do ciebie dalej nie trafia, ze
                        można być w Egipcie parę razy? A nie raz, jak ty i się wymądrzać?
                          • ewano2 Re: do ewnno2 20.06.07, 13:29
                            Aha, i już się wymądrzasz i wiesz wszystko najlepiej??? No tak, typowe...
                            Brawo! Dobrze, że się ujawniłaś/eś, bo jeszcze ktoś by cię posłuchał, jak na
                            przykład na wątku o 7+7 autokarem, gdzie zachwalałaś ten rodzaj zwiedzania, a
                            okazuje się, że nie masz o tym zielonego pojęcia!
                            No to faktycznie możecie sobie podyskutować, ale z (nomen omen) pc-maniakiem,
                            bo z pc_maniakiem już nie bardzo, bo może jest i przemądrzały i nie przyjmuje
                            innego zdania od swojego, ale jednak pojęcie jakieś ma, w przeciwieństwie do
                            ciebie...
                            • pc_maniac No i tak myślałem, że odpowiedzi nie będzie 20.06.07, 13:37
                              Wiesz co w ZSRR odpowiadano Amerykanom na pytanie "dlaczego u Was jest taka
                              bieda?"
                              - "A U Was Murzynów biją"

Ot i dokładnie taka jest z tobą merytoryczna rozmowa.

Więc bardzo uprzejmie dziękuję, ale Twój poziom inteligencji jest dla mnie zbyt
                              wysoki, żeby sobie zawracać Tobą głowę.
                                • miriam_73 Re: No i tak myślałem, że odpowiedzi nie będzie 20.06.07, 13:48
                                  Skoro masz problem Ewano z Pecetem (widzę, że nie rozumiesz o co Wojtkowi
                                  chodzi), to w takim razie ja zadam kilka prostych pytań, na które - jak licze -
                                  udzielisz konstruktywnej odpowiedzi:

- na jakiej podstawie twierdzisz, że wycieczki do Kairu z Sharm El Sheikh moga
                                  się odbywac tylko na zasadzie zakupu u rezydenta, wyłącznie konwojowane?
                                  - z czego wynika, że twierdzisz, że tylko takie wycieczki są legalne, a
                                  niekonwojowane, organizowane przez biura lokalne, kupione poza kontrola
                                  rezydenta są nielegalne? Nie bedę drązyć już kwestii indywidualnego wyjazdu....
                                  Na czym twoim zdaniem miałaby ta nielegalnośc polegać?
                                  - i na koniec - byłaś kiedykowliek w Sharm i dłużej niźli tylko "przejazdem"?

Odpowiedz proszę. Konkretnie. Bardzo mnie to frapuje - poważnie.

Mir
                                  • ewano2 Re: No i tak myślałem, że odpowiedzi nie będzie 20.06.07, 13:53
                                    W Sharmie bylam 2 razy.
                                    Twierdze na podstawie informacji udzielanych przez te wlasnie prywatne biura
                                    ktore same twierdza, ze jada np. lokalnym transportem, bo nie moga jechac
                                    oficjalnie.
                                    Nie sprawdzalam, to fakt, bo nie lubie ryzykowac bezpieczenstwem swoim i swojej
                                    rodziny, poza tym Kair i Luksor zwiedzalam podczas rejsu (1szy raz) a potem z
                                    Hurghady, jeszcze przed tym zarzadzeniem (jakies 2 albo 3 lata temu).
                                    Nielegalnosc - to moim zdaniem proste. Jesli ktos robi cos na co nie ma
                                    oficjalnego pozwolenia, to chyba nielegalne?

• miriam_73 Re: No i tak myślałem, że odpowiedzi nie będzie 20.06.07, 15:25
                                      Ale co to znaczy wg ciebie "prywatne biura ktore same twierdza, że jadą np.
                                      lokalnym transportem, bo nie moga jechać oficjalnie". Kto tak konkretnie mówi,
                                      które biura, w jakim kontekście kiedy? Co to jest lokalny transport? Czy jeśli
                                      biuro podstawia mi zarejestrowany i posiadający wszystkie papiery przejazdowe
                                      autokar pod hotel o ustalonej godzinie to jest to transport lokalny? Czy też
                                      byłoby tak, gdyby biuro zapakowało mnie do rejsowego autobusu East Delty albo
                                      Super Jeta? Rzecz tylko w tym, że raczej nikt w Sharmie nie organizuje wycieczek
                                      w ten sposób... Ja w każdym razie ejszcze się z takimi lokalnymi biurami nie
                                      spotkałam. Sorry, prosty czlowiek jestem, może czegos nie rozumiem. Możesz mi to
                                      objaśnić???

Jak świat światem pierwsze słyszę o czymś takim, ale może o czymś nie wiemy.
                                      Szczerze, pls wytłumacz, o co chodzi, nam lajkonikom.....
                                      • ewano2 Re: No i tak myślałem, że odpowiedzi nie będzie 20.06.07, 15:31
                                        Mam na mysli biura lokalne, lokalny transport to wpychanie turystow do
                                        kursowego autobusu z tzw. tubylcami.
                                        Wiesz, niestety, nie nagrywalam tych rozmów na magnetofon, więc pewnie mi nie
                                        uwierzysz, ale nie mam tego w zwyczaju, nie spodziewałam sie przesłuchania.
                                        Jeśli jestes pracownikiem takiego biura loklanego, rozumiem, że bronisz jego
                                        interesów, masz prawo, ale mnie się nie czepiaj, ja przedstawiłam autorce
                                        pytania swoej zdanie, ona podjęła (słuszną, moim zdaniem) decyzję i nie ma co
                                        więcej dyskutować!
                                        Widzę, że masz prokuratorskie zapędy, na szczęście nie muszę się im poddawać i
                                        na Twoje twarde żądania drżęć i NATCHMIAST odpowiadać na Twoje pytania!
                                        Mogę Ci odpowiedzieć - mam cię w nosie, pilnuj swoich interesów, na pewno są
                                        tacy, co się łapią!
                                        • janusz.amir Re: ewano2 20.06.07, 15:51
                                          Co Ty za brednie wypisujesz!!!
                                          Pokaż mi takie lokalne biuro które wozi turystów atokarem rejsowym!!
                                          Kto Ci takich głupot naopowiadał?
                                          Jak nie masz o czymś pojęcia to nie pisz!!
                                          Proste no nie!!
                                          • ewano2 Re: ewano2 20.06.07, 15:59
                                            Nastepny co wszystko wie!
                                            Cofnij sie chociazby do wątków na TYM forum sprzed paru miesięcy, gdzie
                                            turyści, którzy brali w tym udział opisywali je! Np. słynny wątek o pani Ani i
                                            jej biurze z Hurghady!
                                            • janusz.amir Re: ewano2 20.06.07, 16:16
                                              Nie twierdzę żę wiem wszystko ale na pewno więcej od Ciebie!!
                                              Rożnica jest taka że ja to znam z autopsji a Ty z opowieści!
                                              Ja tam przez prawie dwa lata przetestowałem prawie wszystko i piszę tylko o tym
                                              co sam sprawdziłem!
                                              Ty natomiast opierasz swoją wiedzę na tym co przeczytałaś bo jak widać z
                                              wypowiedzi to nigdy tam nie byłaś!
                                              Takich bzdur to już dawno nie czytałem!
                                              Moja propozycja.
                                              Poleć tam, zobacz, sprawdz apotem podyskutujemy na forum.
                                        • wp2007 Re: do ewano2 20.06.07, 16:20
                                          W nosie masz -derducha , pc-maiaca, wp2007 teraz miriam . Kto następny?
                                          Wszyscy którzy sie z toba nie zgadzaja. Nie masz argumentów - nie dyskutuj .
                                          Powiń ogonek i do dziurki .
                                        • miriam_73 Re: No i tak myślałem, że odpowiedzi nie będzie 20.06.07, 16:55
                                          Hahahahaaa, widzę, że to stała praktyka, że jak się okazjonalnym besserwiserom
                                          wytknie, że wypisują głupoty, to zaraz zaczynają się ataki ad personam i teksty
                                          w stylu "pracownik biura"...
                                          Ale jeszcze raz spróbuję wrócić ad rem:

1. Nikt z Sharmu nie wpycha turystów do lokalnego transportu, czyli rejsówek.
                                          Nie ani takiej potrzeby ani obowiązku. Biura lokalne podstawiają albo normalne
                                          autokary (i nie sa to busy klasy ogórek...) albo minibusy różnego typu
                                          (mniejsze/większe w zależności od liczby osób, wygodne, klimatyzowane).
                                          Ewentualnie przy krótkich wyjazdach lokalnych sa też oczywiście jeepy - ja
                                          zazwyczaj jeździałam Toyotą z napędem na 4 koła albo klasycznym Land Roverem.

A teraz ad personam:

1. W przeciwieństwie do Ciebie, wiele osób z tego forum świetnie mnie zna, także
                                          realu i wie, że nie mam nic wspólnego z lokalnymi ani też krajowymi biurami
                                          podróży. Poza tym, że korzystam od lat z ich usług, czytam uważnie umowy i
                                          regulacje i nie daję sobie wcisnąć głodnych gadek rezydentów. I jeszcze na
                                          dokładkę jestem się w stanie dogadac z miejscowymi bez pomocy tychże rezydentów.
                                          Co za pech, prawda?.... Na dokładkę z Sharmu z ostatniego pobytu (bynajmniej nie
                                          pierwszego) niedawno, w ub. m-cu, gdzie zarówno ja jak i klikunastu innych
                                          aktywnych forumowiczów świetnie się bawiło i jeździło z lokalnymi biurami albo
                                          na własną rękę. Bez konwojów i całkowicie legalnie. Ooops.
                                          2. Co do prokuratorstwa... A wiesz, może ja mam jakieś ukryte talenty, które
                                          odkryję przy twojej pomocy? Ale, nie... Chyba jednak wolę moje podatki.
                                          3. Dziweczyna została wprowadzona przez ciebie w błąd i pod wpływem obaw
                                          wynikających z całkowicie błędnych i nieprawdziwych informacji, które jej
                                          podałaś podjęła jakąś decyzję. Wcale nie oznacza to wszakże, że w związku z tym
                                          podjęła decyzję jedynie słuszną.
                        • pc_maniac Re: do pc-maniac 20.06.07, 13:25
                          Nie zaczęło Ci się mylić komu odpowiadasz?

Nigdzie nie pisałem ile razy byłaś w E. Napisałem jedynie, że Twoje
                          doświadczenia wskazują, że nie byłaś na własną rękę, a jeśli byłaś to na forum
                          kłamiesz.

A co z moim pytaniem powyżej?
                          Jednak się nie doczekam odpowiedzi?!
                          • ewano2 Re: do pc-maniac 20.06.07, 13:34
                            Powtarzam, w którym miejscu pisałam o wyjeździe na własną rękę??? Pisałam o
                            RÓŻNICACH MIĘDZY ZWIEDZANIEM Z BIURAMI - PODRÓZY I LOKALNYMI.
                            A które pytanie masz na myśli, bo już się gubię w twoich atakach? Czy jestem
                            pracownikiem Ecco Holiday? hehe...
                  • pc_maniac Re: do ewano2 20.06.07, 12:10
                    > Ale faktycznie, wątek się wyczerpał, Ann0 podjęła decyzję, jakoś chyba nie
                    > brzmiałeś zbyt przekonująco...

Ke?
                    Wytłumacz mnie idiocie gdzie niby miałem brzemieć niezbyt przekonująco?! W
                    momencie gdy napisałem iż na pierwszy wyjazd nie polecam korzystania z podróży
                    na własną rękę?!

Po drugie, moja odpowiedź była głównie skierowana do Ciebie, by przedstawić CI
                    fakty iż się mylisz, a nie w celu przekonywania kogokolwiek, że mają coś zrobić.

Na tym forum staram się informować, nie zaś namawiać kogokolwiek.
                    • ewano2 Re: do ewano2 20.06.07, 12:13
                      To zupełnie jak ja! I miło mi, że ktoś uważa moje rady za cenne, bo po to
                      odpowiadam na forum, a nie po to, żeby się z kimś kłócić, tak jak najwyraźniej
                      Ty, co wynika z Twojej wypowiedzi "moja odpowiedź była głównie skierowana do
                      Ciebie, by przedstawić CI fakty iż się mylisz, a nie w celu przekonywania
                      kogokolwiek, że mają coś zrobić".
                      Dziękuję za szczerość, bo to wyjaśnia po co pojawiasz się na forum....
                    • ewano2 Re: do ewano2 21.06.07, 09:12
                      W przeciwieństwie do większości osób, które na mnie napadają w tym wątku, bo
                      osmielam sie prezentować inne poglądy niż oni (nie wypowiadam się o wp2007,
                      które NIGDY w Egipcie nie było, do czego się przyznało, ale już wtrąca swoje 3
                      gorsze) - ja odpowiadam na pytania zadane przez autorów
                      wątków, na które Wy nie odpowiadacie, potraficie jedynie napisać "wyszukiwarka
                      nie gryzie" albo inne mądrości w tym stylu. Wątki z pytaniami "wiszą" na
                      stronie długo, żaden z "doświadczonych i nie-prostych" nie raczy odpowiedzieć,
                      ale jak ktoś na nie odpowie chcąc pomóc, natychmiast tę odpowiedź krytykujecie!
                      Zastanówcie się po co jest to forum!
                      Było już wiele o chamstwie i agresji na tym forum, wiele osób z tego powodu się
                      z niego wycofało z tego powodu, ten wątek jest tylko potwierdzenim tej smutnej
                      tezy...
                        • ewano2 Re: do ewano2 21.06.07, 09:20
                          Gdzieś na jakimś forum ktoś skomentował podobny wątek:
                          "Nie mieszaj się z plewami, bo cię świnie zeżrą".
                          Święte słowa....
                          • janusz.amir Re: derduch 21.06.07, 09:42
                            Słusznie napisał pc_maniac!!
                            Daj jej spokój!
                            To tak jakbyś mnie pytał o Floryde!
                            Też nie byłem ale znam z filmów! Hahahaha!!
                            I też mogę na tym poziomie podyskutować!!
                            • ewano2 Re: derduch 21.06.07, 09:44
                              Ty na zadnym poziomie nie umiesz dyskutowac, tylko zadyme robic!
                              Bo jakos nie widzialam twojej odpowiedzi na tym watku!
                              Nastepny - do Warszawy pielegniarki rozganiac, jak na takiego prawdziwiego
                              faceta jak ty, szczurku, przystalo!
                          • derduch Re: do ewano2 21.06.07, 10:04
                            pc_maniac napisał:

> Derduch, daj jej spokój.
                            > Ona odpowiada jedynie na pytania, na które NIE ZNA ODPOWIEDZI.
                            >
                            > Ten typ tak ma :o)

Ja wiem że to można uznać za znęcanie się nad niepełnosprawną osobą, przyznasz
                            chyba sam że moje pytanie nie jest trudne ani podchwytliwe.

Skoro jednak koleżanka nie potrafi prostego zdania na temat sklecić... chyba
                            trzeba sobie ją odpuścić.
                            • ewano2 Re: do ewano2 21.06.07, 13:11
                              Derduch, no ty akurat na temat pełnosprawności umysłowej masz wiele do
                              powiedzenia, haha! Wystarczy poczytac twoje wypowiedzi na innych wątkach!
                              Jakos na wątku o Sun Rice El Palacio bylam wystarczająco "dorozwinieta", bo
                              poparłam twoj punkt widzenia, i tam nazwales mnie "osoba, ktora zna Egipt, bo
                              pare razy tam byla", a tu nagle jestm niedorozwinieta i nigdy tam nie bylam, bo
                              sie nie zgadzam? zreszta z czym, bo niegdzie nie napisales zadnego konkretu,
                              poza obelgami!
                              Zastanow sie nad stanem swojego umyslu, naprawde! Slonce? Upal? Schizofrenia?
                              Moze znowu dolaczysz zdjecia swojej zony?
                              • derduch Re: do ewano2 21.06.07, 13:38
                                Troszkę się zagalopowałaś tym razem.
                                Miło było poznać, potem juz było tylko gorzej.
                                Trafiasz do nicków niewidzialnych, pozdrawiam.
                                • deoand Re: do ewano2 21.06.07, 13:55
                                  Ewano ty chyba jednak mało pijesz , że po pierwszym kontakcie
                                  niestety nie zaskarbiłas sobie łask derducha ....

popraw sie Ewano ...

Najlepiej sie zwiedza Egipt od barku w hotelu do pokoju w hotelu nawet
                                  chyba nie tracąc czasu na plaże ...

Faktycznie do tego rodzaju turystyki konwoju nie trzeba choć nie do
                                  końca to takie pewne ....

od pewnego czasu w tej turystyce zabrakło nawet miejsca na rozebrane
                                  zdjecie mojej zony

pzdr deo

• miriam_73 Re: do ewano2 21.06.07, 09:53
                        No coż... Skoro wykazanie Twojej ignorancji (a nie polemika z poglądami)
                        odbierasz jako atak - twoja sprawa. Ja rozumei, że boli jak się wykaże czyjąś
                        niekompenecję, ale to ty robisz się agresywna i atakujesz wyłącznie personalnie,
                        wtedy, gdy ci się czarno na białym wykaże że wypisujesz głupoty.
                        Rzecz w tym tylko, że nie zmienia to podstawowego faktu - na konkretne
                        merytoryczne pytania nie odpowiadasz, przechodząc do ataków personalnych
                        .Popatrz co napisałaś do mnie w odpowiedzi na merytoryczne pytania... Nie pamietasz?

Nie odpowiadasz na pytania lecz wprowadzasz ludzi w BŁĄD, przekazuąc
                        nieprawdziwe i niesprawdzone informacje a to pewna różnica.
                        Ponowię zapytania ad rem:
                        1.czy jechałaś w konwoju z Sharm do Kairu lub widziałaś takowy konwój?
                        2. czy jechałaś/ widzialaś, żeby lokalne biuro podróży wysyłało z Sharmu ludzi
                        na wycieczkę do Kairu lokalnym transportem rozumianym jako rejsowe autobusy
                        SUper Jet lub East Delta (innych nie ma).

Pytania są proste. Umiesz na nie udzielić odpowiedzi?
    • marsik72 Re: jestem zielona ;-) ... pomóżcie !!! 21.06.07, 10:48
      polecam selectoursa!!! wczoraj wróciłem z sharmu z hotelu pyramisa. wiza 15 dol
      na miejscu -pomaga ci na lotnisku przedstawiciel selectoursa, fakultety z innego
      biura mogą byc znacznie tańSZE ALE CZY LEPSZE??? tego nie wiem, zły przewodnik
      lub kiepski srodek transportu i fatalna organizacja popsują ci wycieczkę i
      oszczednosci maja sie do tego nijak!!! rezydent to magda- polka i ali-egipcjanin
      mówiący po polsku. wg mnie najlepsza opiekę medyczną ma selectours!! rozliczenie
      bezgotówkowe z lekarzem za wizyte i leki!! Inni płaca 50-100 dol i za leki sami,
      a potem się rozliczają dopiero po powrocie do kraju.lekarz stawia sie na kazdego
      smsa!jak chcesz sie dowiedziec cos wiecej pytaj!
      • miriam_73 Re: jestem zielona ;-) ... pomóżcie !!! 21.06.07, 11:29
        hhmmm, pomoc Alego na lotnisku w SSH miesiąc temu wyglądała m. in. tak: na
        pytanie polskiej rodzinki o Sinai Only odrzekł "I do not know what you are
        talking about".... Być może jest to bardzo pomocne dla kogoś kto gdzie coś
        słyszał, a na lotnisku chciał przećwiczyć w praktyce. O Madzi już pisałam, nie
        bedę się powtarzać.
    • czarnant Re: jestem zielona ;-) ... pomóżcie !!! 21.06.07, 11:49
      1. Jadąc do Kairu musisz kupic wizę na lotnisku
      2. nie warto jeździc na fakultety z rezydentem, mu jeździliśmy z Abba Sarm do
      Kairu był polskojęzyczny przewodnik, inaczej traktują wycieczki których
      oprowadza arab tzn. przyjechaliśmy, inne wycieczki już czekały na wejście do
      muzeum podeszedł przewodnik z naszą grupą i weszlismy pierwsi, ma to znaczenie
      bo w muzeum robi się echo i jak wycieczki nakładaja się na siebie to w pewnym
      momencie nic nie słychac, to samo pod piramidami miejscowi handlarze strasznie
      zawyżali ceny a jak interweniował nasz pilot to ceny odrazu były normalne tzn.
      np. 3 funty za 10 pocztówek
      z Sharm nie ma konwojowanych wycieczek, tylko w każdym autokarze jedzie
      policjant i autokar jedzie sam (tak było w maju)
      3. nie znam odpowiedzi
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka