Dodaj do ulubionych

Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie.

• cytrynowydyzio Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 01.07.11, 16:17
      Wróciłem z Dahabu, Hotel Mercure Bay View. Czegoś takiego jeszcze w Egipcie nie przeżyłem.Wszystkie pokoje z widokiem na morze, super obsługa, ciągle pytali się, czy jesteśmy zadowoleni z pobytu, kuchni. Bogata w życie podwodne hotelowa rafa, baza kiteserfingowa. I największa zaleta-było od 30 do 50 osób na cały wielki hotel, 217 pokoi. Anglicy,Niemcy, Francuzi, Szwajcarzy. Z Polaków tylko my. Z jednej strony życzę wszystkiego najlepszego Egipcjanom, szkoda ludzi, którzy stracili pracę ale z drugiej strony fajnie rozkoszować się spokojem na wakacjach.
    • k.solska Re: Wróciłam z Taby/ Intercontinental/ bp Itaka 08.07.11, 11:18
      Hotel fajny. Turystów mało (czyżby się wystraszyli?). Region polecam głównie tym, którzy mają w planach zwiedzanie izraela i petry, bo poza hotelem nic się nie dzieje. Pokoje bardzo ładne i przestronne, nawet 2 przystawki nie robią ciasnoty. Z bakszyszem na lepszy pokój wstrzymałabym się do momentu aż zobaczy sie pokój, który został przydzielony, bo przy małej ilości turystów można dostać ładny bez "dopłaty", ewentualne interwencje zostawic sobie na później, tymbardziej że znam przypadki gdzie bakszysz nie zadziałał :( Region przepiękny górzysto-morski. Zdecydowanie polecam obuwie na plażę i do morza. Piasek bardzo gorący i nie da się chodzić boso po plaży. Przy linii brzegowej kamienie a przy samym brzegu rafa, jak może wzburzone to jej nie widać i bez obuwia nie da rady :( Płycizna bardzo długa.
      Ogólnie pobyt oceniam jako bardzo udany! Pytajcie jeśli chcecie wiedzieć więcej.
    • eonmark Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 16.07.11, 00:11
      Czesc, wyjezdzam z zona do Egiptu w sierpniu. Lecimy do Sharm el Sheikh.Z tad lecimy EA(egyptian Airways) do Aswanu.Chcemy pojechac do Abu Simbel. Zatrzymujemy sie Luksorze. Autobusem do Kairu.Po kilku dniach powrot do Sharm el Sheikh.Chcialem poprosic o informacje dotyczace autobusow.Czy wystepuja regularne polaczenia na tych trasach? Czy turysci moga korzystac ze wszystkich polaczen? Jak ogolnie z bezpieczenstwem podrozowania miedzy wymienionymi miejscowosciami? Jaka najlepiej wziasc walute, czy mozna wyplacac pieniadze w banku? Czy brac jakies srodki na 'Zemste' ? Nie chcemy sie szczepic, czy to dobry pomysl? Czy kupowales moze posilki oraz np.owoce poza hotelem?
      Mam tez pytanie odnosnie tzw.Introductionary Diving.Jak gleboko maksymalnie mozna zejsc pod wode? Moze moglbys polecic dobra stacje nurkow w Sharm.
      Korzystal ktos moze z wycieczek fakultatywnych organizowanych przez firme SHARM CLUB w Sharm?
      Przepraszam za mase pytan, ale' kto pyta ten nie bladzi'.Przynajmniej w teorii...
      Z gory bardzo Dziekuje za odpowiedzi i dobre podpowiedzi.Doceniam fakt ze niektorym chce sie pomoc innym dzieki zdobytemu doswiadczeniu, co czesto nielatwo przychodzi.Dziekuje.
      • daroo123 Re: nurkowanie 17.07.11, 21:31
        Ja nurkuje od kilku lat, w Egipcie min. 2-3 razy w roku i moge polecic polska baze nurkowa Nautica, Jak jestem w Sharm to nurkuje najczesciej z nimi. Odradzam wszelkie w pelni egipskie bazy. Sporo sie nasluchalem opowiesci od ludzi, ktorzy pierwsze DSD (tzw. Intro) robili w takich bazach, a pozniej, po zrobieniu podstawowego kursu nurkowania, zdali sobie sprawe jak lajtowo egipcjanie podchodza do kwestii bezpieczenstwa i co im moglo sie stac.

Inne Twoje pytania:
        - szczepic sie czy nie: ja sie nigdy nie szczepilem i nic zlego mi sie nie stalo

- owoce poza hotelem: pewnie tak samo "niebezpieczne" jak te hotelowe. Ja jadam zarowo hotelowe jak i z bazaru, tyle ze moj zoladek juz chyba przywykl do ich flory bakteryjnej po tylu wyjazdach :-)

- waluta: taka w jakiej sa podane ceny uslug/towarow, ktore chcesz kupic. Np. nurkowanie, najczesciej w euro, bezclowka USD, bazary i inne sklepiki lokalna waluta (funty egipskie - wyplacane np. z bankomatu)

Pozdrawiam
        • eonmark Re: nurkowanie 21.07.11, 00:08
          Daroo123, dziekuje bardzo za te informacje.Z pewnoscia skorzystam z dobrej rady, odnosnie 'sprawdzonej' Bazy Nurkowej 'NAUTICA'.Bezpieczenstwo nurkowania jest niezmiernie wazne i nie nalezy podchodzic do tego zbyt beztrosko.Czy masz moze jakis internetowy namiar na NAUTCE.
          Raz jeszcze dziekuje za udzielone rady.
          Daroo123, czy moglbys polecic, bazujac na swoim doswiadczeniu, jakis hotel.
          Nie jestesmy fanami luksusu, jezeli chodzi o zakwaterowanie, co wynika z naszego stylu zycia.Poprostu wiekszosc czsu bedziemy spedzac poza hotelem, a ten sluzy nam tylko jako miejsce do spania.Jednoczesnie nei ma sensu wykupowac najtanszych hoteli bo z wlasnego doswiadczenia wiemy ze czesto pare groszy wiecej kosztuje rozsadny pod wzgledem jakosci hotel.Jesli sam wybierasz podobnie, to czy moglbys cos polecic?
          Z gory dziekuje za odpowiedz.
          Pozdrawiam.
          • daroo123 Re: nurkowanie 22.07.11, 17:32
            Nautice latwo znalezc w Google... Wystarczy wpisac nautica .pl i ich strona powinna pojawic sie jako pierwszy rezultat wyszukiwania. Znajdziesz na niej namiary i cenniki ich baz zarowno w egipcie jaki i chorwacji oraz w polsce (warszawa, krakow).

Jesli chodzi o hotele, to trudno mi cos doradzic poniewaz dla mnie podstawowym kryterium wyboru jest niewielka odleglosc od bazy nurkowej. Przeklada sie to po prostu na czas jaki codziennie spedzam w busie podczas transferu do/z bazy. W Sharm, jest to najczesciej Hotel Verginia Sharm (Sol Verginia), poniewaz spelnia moj podstawowy warunek (bliskosc do bazy) oraz ma niezly stosunek jakosci do ceny.
      • kornel-1 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 29.07.11, 13:10
        eonmark napisał:

> Czesc, wyjezdzam z zona do Egiptu w sierpniu. Lecimy do Sharm el Sheikh.Z tad l
        > ecimy EA(egyptian Airways) do Aswanu.Chcemy pojechac do Abu Simbel. Zatrzymuje
        > my sie Luksorze. Autobusem do Kairu.Po kilku dniach powrot do Sharm el Sheikh
        > .Chcialem poprosic o informacje dotyczace autobusow.Czy wystepuja regularne pol
        > aczenia na tych trasach? Czy turysci moga korzystac ze wszystkich polaczen? Jak
        > ogolnie z bezpieczenstwem podrozowania miedzy wymienionymi miejscowosciami?

W Asuanie masz do wyboru autobus do Abu Simbel ok. 4:00 w konwoju za 70 LE (w obie strony wyjazd z hotelu) lub zwykły autobus za 27 LE o 8:00. Z Asuanu do Luksoru lepiej pojechać pociągiem - kilka kursuje dziennie. Taniej wygodniej i szybciej niż autobusem. To samo dotyczy odcinka Luksor - Kair. Wystarczy 2 kl. na pierwszy odcinek i 1 kl. na drugi odc. Czasem nie ma biletów - wsiadasz w restauracyjnym i czekasz aż przyjdzie konduktor - dopłata do biletu 6 LE.

Kornel
        • eonmark Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 03.08.11, 02:24
          Czesc Kornel.Dzieki za te informacje.Czytalem juz o twojej podrozy.To sie nazywa przygoda.Nie wiem jak mozna siedziec przez dwa tygodnie przy hotelowym basenie, jesc, pic i wloczyc sie wieczorami po clubach.
          My preferujemy dokladnie taki sposob wakacji jakTY.
          Mam sporo pytan.Czy moglbym sie jakos z Toba skontaktowac?
          Pozdrawiam, marek.
          • kornel-1 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 06.08.11, 12:28
            kornel-1@wp.pl
            pozdr,
            Kornel
    • tomek_toto Montillon Grand Horizon z eximtours 29.07.2011 18.07.11, 21:18
      Kto leci ? Kto zna hotel?
      Wymieram się wraz z rodzinka 2 + 2 do Montillon Grand Horizon

Czy ktoś zna ten hotel i moze coś o nim napisać bo opinie w necie są skrajne :).
      Dzięki za informacje
    • verena0 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 01.08.11, 17:02
      Witam :) wczoraj wróciłam z dwutygodniowego wyjazdu do Hurghady. Byliśmy w hotelu Sunrise Mamlouk, polecam wszystkim jadącym z dziećmi. Obok jest hotel tej samej sieci, można tam korzystać z jedzenia, basenów i wszystkich animacji. Jedzenie smaczne, przytycie gwarantowane, plaża obok hotelu, obsługa sympatyczna. Hotel czysty, naprawdę bez zarzutu.
      Na wycieczkę jeździliśmy z biurem lokalnym ze strony hurghada.pl , polecam (chociaż gdy wracaliśmy z Luksoru, to zepsuł nam się autokar na środku pustyni, do tego w nocy, ale zaraz podstawili drugi autokar).
      • fre-zya2 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 01.08.11, 18:48
        Ja mam pytanie o biuro ze strony hurghada.pl
        jak oceniasz wycieczke do Luksoru? Jak załatwiałaś formalności, ogólnie jakie wrażenia?
        Zastanaiwam się nad kupieniem u nich Luksoru i Kairu :)
        • fre-zya2 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 01.08.11, 19:01
          i czy był polski przewodnik? :)
          • verena0 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 01.08.11, 20:33
            ja po prostu zadzwoniłam w Hurghadzie na podany przez nich numer, rozmawialiśmy po polsku, wystarczy dzień czy dwa wcześniej zadzwonić
            nie byłam w Kairze, bo były zamieszki i zamknięto na tydzień muzeum kairskie, więc tłuc się 7 godzin w jedną stronę, by zobaczyć tylko piramidy, to mi się nie chciało, zwłaszcza z dwójką dzieci
            w Luksorze był polskojęzyczny przewodnik, to znaczy Egipcjanin, który znał polski :) ale bardzo fajny, znał dużo szczegółów, dodatkowo pojechaliśmy wtedy na wycieczkę na bananową wyspę na Nilu, była tam plantacja bananów i można było zobaczyć, jak mieszkają miejscowi
            aha, w ofercie na stronie jest aktualna oferta cenowa, jednak nie piszą, że dla dzieci poniżej 4 lat za miejsce w autobusie trzeba zapłacić 100 funtów egipskich. to i tak mniej niż opłata u rezydentów, ale zdziwiłam się, bo na stronie nic nie było
            z tej firmy jeździliśmy też do rezerwatu sharm el naga oglądać rafy, pięknie było choć potwornie gorąco, bo to na pustyni, no i obiad taki sobie, ale w sumie po kuchni hotelowej to byliśmy wybredni ;)
            • fre-zya2 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 01.08.11, 22:04
              Wielkie dzięki za informacje :) Mnie jeszcze dzieci nie dotyczą, póki co 2 osoby dorosłe, a porównując ceny z BP, z którym lecimy to jesteśmy 45$ do przodu a więc kwota niemała!
              A czy jest miejsce zbiórki czy standardowo objazd autokarem po hotelach i zbieranie grupy?
              • verena0 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 01.08.11, 22:25
                Jest objazd po hotelach, dostaje się godzinę i czeka się na busa/autobus przed hotelem.
            • kornel-1 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 10.08.11, 23:01
              verena0 napisała:

> nie byłam w Kairze, bo były zamieszki i zamknięto na tydzień muzeum kairskie, w
              > ięc tłuc się 7 godzin w jedną stronę, by zobaczyć tylko piramidy, to mi się nie
              > chciało, zwłaszcza z dwójką dzieci

Ciekawe. Kiedy niby było zamknięte "na tydzień"? Mam nadzieję, że nie wtedy, gdy ja zwiedzałem muzeum.

Kornel
    • aggaa78 Ja też byłam w Egipcie 28.06-12.07.2011 SHARM 10.08.11, 15:36
      Lecieliśmy grupą 10 osób [3 małżeństwa + 4 dzieci /wiek 8-11lat]. Byliśmy w hotelu Sunrise Tirana Aqua PARK SHARM EL SHEIKH! Z biura SAN & FAN.
      Ogólnie duży niedosyt co do oceny pobytu. W hotelu masa anglików [jak do tej pory nie miałam nic przeciwko nim - to się zmieniło po tych wakacjach]. Jak wiadomo o 19.00 robiło się ciemno animacje trwały 2 godz. [troszkę dla dzieci + humor angielski w postaci scenek itd]. Wiało nudą. Poz piciem nie można było robić nic. Zapadała cisza przy basenach. A przy hotelowych barkach rządzili anglicy - strasznie hałaśliwi. W dzień także pili wylewali drinki do basenów, popiół z ćmików leciał do basenu. Obsługa właziła im w dup... Jedzenie pod anglików. Zero kultury i folkloru Egipskiego. NIESTETY! Hotel na odludziu 18km od miasteczka. Szło dojechać busami albo taksówką hotelową. NIE POLECAM! Ale za to z wycieczek byliśmy bardzo zadowoleni! Byliśmy w Jerozolimie i Betlejem, Kairze, na quadach z wielbłądami i ostatnia to rejs statkiem ze szklanym dnem [tą ostatnią dostaliśmy jako gratis za 3 poprzednie wycieczki]. WYCIECZKI WYKUPILIŚMY Z BIURA ABBA SHARM, tanie wycieczki Sharm. Do Jerozolimy mieliśmy przecudowną przewodniczkę PAnią ALICJĘ! Kopalnie wiedzy posiadała, nawet dzieciaki słuchały z zapartym tchem! REWELACJA! Wszystkie wycieczki po polsku! Autokarami rewelacyjnymi, nowymi! Cała 10 była zadowolona! OCENIAM biuro na ''6'' - spisali się!!!! Gorąco polecam! Chociaż czytam, iż ludzie piszą o nich że oszuści.
      Nam się udało. Jedyny mankament to to, że faktycznie postoje są organizowane w miejscach handlowych [aby jeszcze coś kupić]. Ale nie kosztem zwiedzania. A to chyba najważniejsze! Przede wszystkim w porównaniu do cen wycieczek u rezydenta duża oszczędność kasy! Ja mogę z czystym sercem mega pozytywną ocenę! Ale zawiodłam się na hotelu. Nie wiadomo co gorsze. Tym bardziej, że każdy z nas miał dziecko a dostaliśmy pokoje z łóżkiem dla 2 osób i wmawiano nam, że to standard! Nie daliśmy sobie wcisnąć ciemnoty i dostawili nam dostawkę. Z nami było gorzej bo się dwie dostawki nie zmieściły [mimo wystawienia na balkon mebli typu: stolik nocny, fotele]. Porażka. Jeżdżę trochę ale z czymś takim się nie spotkałam! Po kłótniach, nerwach i "sile perswazji" - zamienili mi pokój i dostawki weszły - ale na styk. Dodam, że wstawili małe prycze! ALE były. Horror. Jak poszliśmy zjeżdżać [bo był aqua na terenie] obsługa zabrała nam leżaki i wydała anglikom! Oczywiście interweniowaliśmy u menedżera hotelu! Rezydent wstrzymał nam lunch boxy na wycieczkę do Jerozolimy i straszył nas policją i tym że tak nam załatwi że nie przekroczymy granicy! POWÓD nie wzięliśmy od niego wycieczki! Oczywiście poszła skarga do Sun Fan i do Izby Turystycznej. Jednym słowem nie do końca fajnie będziemy wspominać te wakacje. Egipt wyszedł nam bokiem i gdyby nie ludzie - Polacy, którzy mieli porównanie z innymi hotelami a szczególnie z HURGHADĄ bylibyśmy całkiem negatywnie nastawieni. A tak mamy przekonanie, że mieliśmy totalnego pecha! Hotel niby w wysokim standardzie a mały asortyment jedzenia, rozrzucony na dużej powierzchni [trzeba było się nastać w kolejkach aby skompletować obiad] a potem jeszcze nachodzić aby usiąść i zjeść. Stołówka zbyt mała w stosunku do ilości gości. To było widać szczególnie w 2 tyg. pobytu. Prawie nie było owoców [w misce pokrojone w skrawki i zamoczone kawałki melona i brzoskwiń/zielonych i twardych - NIC INNEGO]. Hamburgery, frytki i pire ciągle to samo. Hotel się nie popisał. Czystość w pokojach każdy z naszych trzech rodzin miał inne wrażenie - w zależności od sprzątacza na danym piętrze i budynku. My trafiliśmy najgorzej - mimo napiwków!!!! Pościel niedbale zaścielona, cała pomarszczona, były dni że nie było nawet pozamiatane albo nie zostawił nam papieru toaletowego. W szafie tak brudno, że zanim włożyliśmy rzeczy musiałam ścierać kurze! No ale co zobaczyliśmy to nasze - WYCIECZKI SUPER! Mimo iż Jerozolima to 36 godz., Kair 24 godz. ALE WARTO BYŁO! Jeśli ktoś będzie miał pytania chętnie odpowiem. Mam nadzieję, że zdecydowana większość jest zadowolona! Nas wakacje kosztowały ok. 10tyś. [2+2] za taką kasę człowiek życzyłby sobie udanych wakacji! Staraliśmy się nie skupiać na złych aspektach i cieszyć tymi pozytywnymi. Do pozytywnych należał: duży kompleks basenów, 21 zjeżdżalni [minusem była walka o maty i koła do zjeżdżania np. kół było 9 szt. na 4 zjeżdżalnie], duży teren hotelu. POGODA tez była pozytywem [w kraju u nas padało! w tym czasie].
      • vega0707 Re: Ja też byłam w Egipcie 28.06-12.07.2011 SHARM 13.08.11, 12:27
        Witam
        Witam

Jaki obecnie obowiązuje przelicznik funta egipskiego do dolara i ojro ??

Pozdrawiam
        • agaaa78 Re: Ja też byłam w Egipcie 28.06-12.07.2011 SHARM 22.08.11, 20:52
          1 dolar- 5,85 funta
          euro niestety nie wiem, bo mieliśmy $
    • darek.b70 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 18.09.11, 15:00
      14.09 wróciliśmy z Melia Sharm.?Jak jakieś pytanka to postaram się pomóc?
      • karla555 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 18.09.11, 22:07
        Pytanko? Czy można w rejestrowanym bagażu mieć butelki wody?Przekąski? Bo wyczytałam że jest zakaz wwożenia żywności.
    • gosiek_kru Wróciłam z Iberotel Aquamarine - Hurghada 13.10.11, 11:11
      I podpowiem chętnie coś, w miarę możliwości i wiedzy.

Dodam, że ja jestem ze swojego pobytu bardzo zadowolona.
      • saderan0 Re: Wróciłam z Iberotel Aquamarine - Hurghada 20.05.12, 14:57
        gosiek jak sie podobal pobyt w Iberotel? ja wybieram sie tam we wrzesniu
    • mereneith Re: Wróciłam z hotelu Roma w Hurghadzie. 13.11.11, 17:37
      Hotel jak dla mnie jest bardzo dobry, czysto pokoje sprzątane codziennie, jedzenie smaczne i idzie sobie pojeść, na plaże trzeba było przejść przez ulicę ale to nie był żaden problem, obsługa bardzo miła, pokój dostaliśmy z widokiem na morze i basen, hotel Roma jak najbardziej zasługuje na swoje 4* i z przyjemnością tam wrócę;)
      • bonia01 Re: Wróciłam z Jungle Aqua Park 18.11.11, 23:41
        Jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie udzielę odpowiedzi.
        • amal25 Re: Wróciłam z Jungle Aqua Park 22.11.11, 11:15
          Cześć,
          jaka była pogoda? Troche mnie przeraża informacja o temp około 20 stopni...
          Można się kąpać w morzu, jest wystarczająca nagrzane?
          • bonia01 Re: Wróciłam z Jungle Aqua Park 25.11.11, 09:28
            Hej
            W ciągu dnia gorąco, wieje lekki wiaterek. Wieczorami długi rękaw był konieczny (wiał dosyć mocny chłodny wiatr). Baseny podgrzewane więc z kąpielami nie było problemu. Do morza nie wchodziłam, zmoczyłam tylko stopy bo jak dla mnie było za zimne ale widziałam sporo kąpiących się osób. Natomiast w Sakkali wieczorem duszno, parno i gorąco, nikogo w długim rękawie nie widziałam. Na budce pana od ręczników w cieniu wisiał termometr. Jednego dnia pokazał 32 stopnie :)
            • nce83 Re: Wróciłam z Jungle Aqua Park 21.12.11, 20:18
              witam mam pytanie o jungle aqua park mianowicie ja jest otej porze roku z przydzialem pokoi tzn jakie numery daja i czy daleko od wszystkich atrakcji i czy sa komary?a i czy bylo cos w paszporcie a jesli tak to z jakim skutkiem?
    • iwcia123-pl Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 07.12.11, 11:43
      Witam serdecznie ! mam pytanko odnosnie wyjazdu do Egiptu .W styczniu lecimy na ferje zimowe , czy przy basenach można korzystać z np. z kułek do pływania itp. czy trzeba zabierać swoje .Czy jest pogoda na to aby spokojnie korzystać z kąpieli słonecznych?pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz:)
    • aniaanulka.net Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 21.12.11, 08:54
      Mam pytanie czy ktoś z Was był w Egipcie zbiurem BLUE RAYS nowo powstałe ponoc dawniejszy kopernik.Piszcie czy warto pojechac czy nie ...bardzo prosze o opinie
    • rafa_2008 Marsa Alam,solymar-wrociłam 16.01.12, 12:13
      Wróciłam z hotelu Solymar Abu Dabbab 14.01.2012,pytajcie co Was interesuje.
      • ma1969 szarm - wróciłem 25 go. 25.01.12, 21:51
        Regency Plaza Hotel. Było fajnie. Pogoda jak z bajki, ale dziś, kiedy wyjezdżaliśmy było pochmurno.
        Znaczy się słońce za białymi chmurami. Mimo wszystko ciepo i BEZWIETRZNIE. Do jadących w styczniu - lutym : nie zapomnijcie o długim rękawie. Bo zmarzniecie. Szczególnie popołudniami i wieczorami. Szczególnie jak wieje.
      • yaris13 Re: Marsa Alam,solymar-wrociłam 30.01.12, 12:17
        Witam
        wyjeżdzam do tego hotelu 11 lutego z dwójka dzieci. Mam zarezerwowany pokój rodzinny w głównym budynku. Proszę o więcej info na mpaj@tlen.pl. Jak jedzenie , pogoda, rafa ??
        Opalona i wypoczęta ??
      • yaris13 Re: Marsa Alam,solymar-wrociłam 30.01.12, 12:19
        mpaj@tlen.pl

Wszystko :)
      • weksyl01 Re: Marsa Alam,solymar-wrociłam 16.02.12, 07:58
        Lecę 3 marca z ITAKI. Mam pytanie czy są organizowane dwudniowe wycieczki do Asuanu/Abu Simbel czy tylko jednodniowa do Asuanu? Jeżeli tak to w jakie dni i jaka cena?
        • yaris13 Re: Marsa Alam,solymar-wrociłam 28.02.12, 14:44
          weksyl01 napisała:

> Lecę 3 marca z ITAKI. Mam pytanie czy są organizowane dwudniowe wycieczki do As
          > uanu/Abu Simbel czy tylko jednodniowa do Asuanu? Jeżeli tak to w jakie dni i ja
          > ka cena?

tak w czwartek / piatek dwudbiowa Asuan i Abu

sam czwartek - Asuan
          - ceny nie pamiętam na Itace znajdziesz cenę - raczej cena nie do urwania
    • okiemserca wyjazd samodzielny-zabytki, wielka petla pustynna 02.02.12, 00:57
      prawie miesieczny pobyt grudzien 2011-styczen 2012, samodzielny. Kair, oazy pustyni zachodniej, Luksor, Asuan, Synaj - Dahab.
      www.patrze.blogspot.com
    • sylwia545454 Titanic beach spa&aqua park 04.02.12, 10:38
      wybrałam ten hotel na przełom czerwca i lipca -ktos był i moze jakies "porady" udzielic co do zachowania tam ;) chodzi mi o zajmowanie lezaków przy basenie...itp.. :)
    • marszal87 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 27.02.12, 18:34
      Właśnie wróciłem z hotelu Brayka Bay w Marsa el Alam. Jeżeli jest ktoś chętny to odpowiem na jego pytania:) Pozdrawiam
      • 45s11 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 28.02.12, 12:35
        Czy teraz w lutym mocno wieje i czy w wodzie można wytrzymać bez pianki ?????
        • yaris13 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 28.02.12, 14:41
          Wróciłam własnie z abu dabbab.
          Wieje codziennie. z pianką wytrzymasz 30-45minut ( ja w upalny piatek i prawie bezwietrzny 24-02-2011 wytrzymałam w piance godzinę ) bez no cóź wg max 15 minut.
          • weksyl01 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 28.02.12, 15:18
            Llecę 3 marca do abu dabbab. Napisz co nieco o hotelu. Z jakiego biura? Jeśli z Itaki to jak jest z fakultetami do Asuanu - cena i w jakie dni.
            • yaris13 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 28.02.12, 15:37
              Przykro mi ale nie pamietam cen ani terminów - na stronach itaki są ceny i raczej nie wiele się róznią od podawanych na spotakniu z rezydentem.
              pamietam tylko czwartek do Asuanu i czwartek/ piatek dwudniowa Asuasn i abu simbel. Nie byłam na zadnym fakultecie bo zatoka fantasyczna !!! - choc miałam taki plan- ot zrealizuję za rok
              Nocowałam w hotelu SolyMar Abu dabab, bo większą część doby spedzałam na plaży, w morzu i barze. hotel jak hotel w Egipcie ( to mój 3 zimowy pobyt w Marsa ) Ja do Egiptu jezdzę dla Morza Czerwonego i tego co w nim jest. a reszta to tylko subiektywne odczucia. Polecam zrobic ankietę np.
              1. pokój jest - a Odpowaiem tak lub nie
              2. Morze jest ....
              3. sniadanie jest.....
              4. ręczniki zmieniają .....
              5. komary są.....
              6. polacy są...
              Pozdrawiam

i czekam na przyszłą zime
              • weksyl01 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 28.02.12, 16:23
                Dzięki za odpowiedź. Co do hotelu to aż takich detali nie potrzebuję ot tak coś co by było przydatnym wiedzieć. Ja jestem nastawiona na dwudniowy Asuan, a mąż na nurkowanie, które chcemy zgrać, dlatego pytałam o dni wycieczki. O wietrze już wiem, ale jakie są mniej więcej temperatury powietrza (jestem zmarzluchem), w zeszłym roku byłam w Hurghadzie w styczniu i strasznie zmarzłam.
                • marszal87 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 28.02.12, 19:23
                  Ja w wodzie spędzałem 2-3 godziny bez pianki i było całkiem spoko:) W 1 tygodniu pobytu byłem na nurkowaniu, a temperatura wody wynosiła 24 st:) Dla zmarzluchów polecam piankę:) Miłego pływania. Pozdrawiam
                  • yaris13 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 29.02.12, 10:55
                    Otóż to ja również spędziłam tyle godzin w wodzie ( w innej zatoczce - ale przypuszczam ze pogoda była taka sama !) tyle że z podziałem na kilka wejść do wody. JESTEM STRASZNYM ZMARŹLAKIEM. !!! PIANKĘ polecam bezapelacyjnie.
    • majka_le Luty 2012- Taba_ Marriott 01.03.12, 15:48
      Wrocilam wczoraj, pogoda byla wspaniala, wieczorami bylo wietrznie, ale z dnia cudowne slonce. Hotel FANTASTYCZNY, jedzenie pycha i obsluga bardzo profesjonalna. Bardzo udane wakacje napewno wrocimy do tego hotelu.

Pozdrawiam,
      Maja
      • reefrider Re: Luty 2012- Taba_ Marriott 05.03.12, 14:07
        Maja, a oglądałaś te inne hotele w Taba Heights? Twoim zdanie Marriott najlepszy?
        • majka_le Re: Luty 2012- Taba_ Marriott 07.03.12, 22:20
          Marriott był naprawdę świetny, natomiast sofitel oraz hyatt rownież wyglądały interesująco. Sofitel miał super basen, natomiast hyatt przepiękny ogród.
    • amator333 Sindbad aquapark, Hyrghada 01.05.12, 19:57
      Byłem 30.03 - 07.04.2012r. Zaznaczam - nie wybrzydzam i jestem b.tolerancyjny, ALE: hotel zdecydowanie przereklamowany, dostaliśmy pokoje w suterenach. Po łapowce od 13 - do 30 USD (kilka rodzin) na drugi dzień ulokowali mnie na 5 piętrze - OK. Do tego czasu pogryzły nas insekty, kupienie Off=8 USD. Widoki, pogoda piekne, no bo jakie mają byc ? Hotel moloch. Jedzenie poniżej średniej, tzn. zjadliwe ale bez wyboru. B.malo warzyw. Śniadania niezmienne: jajka na 4 sposoby, parówki i fasola. Obrzydzili mi na dlugo. Mam porównanie z Turcją, Tunezją. Grecka rest. tematyczna po przyjęciu zamówienia podaje produkty z rest.na dole, tyle, że ułożone na talerzu. B.dobre animacje dla dzieci i doroslych. Internet w hotelu 4 USD/godz., a 100 metrow od hotelu w kafejce na ulicy niecałe 1,5 USD. Dla mnie hotel uczciwe 3,5 gwiazdki. Łazienki zniszczone, prysznic w klapkach, obsługa leniwa. Najleprzy przykład, że trzeba chodzić i prosić o głupi papier toalet. Zaznaczam, że 1-dolarówek nie żałowałem. Pewnie, że to nic. Trzeba się cieszyć z pobytu w Egipcie :) Ale z tymi zachwytami nad hotelem.... Może i był nowoczesny - 10 lat temu. B.dobrze spisał się organizator-Alfa Star - dobra opieka na każdym kroku. Podsumowując - polecam hotele nowe, kameralne. Nie ma czym sie chwalić, ze hotel ma 600 pokoi. No, chyba, że ktoś lubi ciągłe zamieszanie, brak naczyń na stołowce (bo nie restauracji). Raz można zobaczyć, ale znajomym nie polecam. Polecam safari. No i święte słowa: usmiech Araba kosztuje jednego dolara. Aha-fajna dyskoteka w innej częsci hotelu.
    • timur10 Re: Wróciłem z Sol Y Mar Solaya 18.05.2012 21.05.12, 09:19
      Chętnie odpowiem na pytania........
      • libudauto Re: Wróciłem z Sol Y Mar Solaya 18.05.2012 13.06.12, 20:58
        timur10 napisał(a):

> Chętnie odpowiem na pytania........

poproszę o ogólne wrażenia i ew. podpowiedzi
        z góry dziękuje Arek
    • alicja.zimnoch Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 23.05.12, 09:22
      Wróciłam z hotelu Sofitel w Tabie , pytajcie....
    • patlehr Re: Wróciłam/wróciłem z Citadel Azur z Sun Dreams 23.05.12, 23:04
      Wróciłam z wakacji swoich marzeń byłam z biurem Sun Dreams w Citadel Azur SUPER SUPER chyba jeden z najbardziej udanych wyjazdów. Hotel bajka, jedzenie super, opieka rewelacja, oferta nurkowania MEGA wypas . Polecam fajnie bo jak biuro potrafi dobrać nam hotel zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Pani Monika super kobitka doradzi, pomoże, chyba nigdy nikt tak mnie nie zadbał. POLECAM !!!!!! bo warto <3
      • jadzi-a Topaz Club 28.05.12, 20:42
        Czy ktos był w Topaz Club? Prosze o dobre rady
    • donka18 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 03.06.12, 17:33
      witam,
      Jak wygląda w tej chwili kues euro/ dolaea na egipskie pieniądze.
    • zbyszek_1972 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 04.06.12, 09:24
      Witam , mam zamiar wybrać się ponownie do Egiptu ale mam obawy czy jest bezpiecznie? Lubię podróżować a nie siedzieć w hotelu czy na plaży i dlatego mam obawy. Jak to wygląda na fakultetach.Dzięki za informację i pozdrawiam zapraszając do moich relacji z podróży zbyszek-podroze.blogspot.com/
      • angelsik Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 14.06.12, 15:17
        Wróciłam dzisiaj z Golden Shores - pytajcie:)
        • mucha013 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 15.06.12, 19:04
          Hej, no i jakie wrażenia?
          1.Może coś o pokojach-w której części są lepsze-czy trzeba coś dać aby mieć jakiś porządny
          2.Jak z jedzeniem-są kolejki przy posiłkach
          3.Jak z "ALL" tzn czy są jakieś "niedogodności" ,do której można coś się napić
          4.Jak okolica-gdzie jakiś dobry sklep
          5.Ogólnie może parę słów od siebie-jakieś porady -na co zwrócić uwagę itp

Za wszelakie informację wielkie dzięki :)
          • angelsik Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 15.06.12, 23:15
            Wrażenia niesamowite. Hotel i obsługa na medal - nie wiem skąd te komentarze negatywne na forach - może konkurencja?:)
            1.Od początku...jako,że w tym hotelu Włosi są trakowani wyjatkowo(Włoch właścicielem) został nam przydzielony pokój w części dla Polaków ( a może i dla rodziny z dzieckiem, nie wiem która wersja, aczkolwiek przydzielono nam w głównym hotelu nad recpcją, co nam nie odpowiadało za szczególnie.
            Daliśmy więc 20 $ i dostaliśmy w bungalowach wolno stojących ( nr 19, pokój 196). Pokój śliczny, przestronny, z przeszkloną ścianą rozsuwaną na obie strony z widokiem na basen głowny, palmy i morze:) Pięknie:)
            Znajomi dali 5 $ i też dostali fajny, ale nasz fajniejszy.
            2. Jedzenie bardzo smaczne, kolejek jako takich nie było, zawsze można "skakać" od potraw do potraw i wracać- kolejka jako taka nie obowiązywała przy szwedzkim stole (jest on dłuugi, podzielony na sektory - wypełniacze (frytki, ziemniaki, ryże, kuskus, fasole smażone, gotowane później kucharze stali i nakładali jakieś mięsa ( a to kebab, kurczak, wołowina , różnie, 2-3 do wyboru),poźniej - lazanie, pieczone bakłażany z mięskiem i serem, nadziewane papryki, jakieś przysmaki ze szpinakiem, serem, różności- zależy od dnia, ale wybór spory , dalej jakieś sałatki - na słodko, słono, pomidory, oliwki, ogórki, mixy salat z serami , z makaronami.
            pozniej jakieś warzywa pokrojone w kosteczkę z różnymi sosami do wyboru. Oczywiście jest też stół z pysznościami ( ciasta, ciasteczka, owoce- arbuzy,melony i daktyle jakich w życiu nie jadłam!
            3. Co do all - główne posiłki były 3 w gównej restauracji w formie włansie szwedzkiego stołu.
            bodajże 7.30 - 10.30 - śniadanie ( gorąco polecam spróbować ichniejszych naleśniczków z czekoladą i orzeszkami robionymi codziennie przy stole z owocami, oraz omlecików przy stole na samym koncu)
            10.30 - 21.30 bar przy małym basenie serwował zimne i gorące napoje ( cola, fanta, sprite, woda gazowana i niegazowana ciepła i zimna, kawa amerykańska , herbata , mleko ) oraz w porze poobiedniej przystawki codziennie takie same(to jedyny minus) - parówka pieczona z cebulką i papryką, mini pizze (takie malulkie trójkąciki margarity na zimno), placek babkowy, warzywa.
            12.30-14.30 - obiad
            19.30-21.30 kolacja
            all przy plaży smaczne - pizza, frytki i takie tam przekąski.
            Mi bardzo odpowiadało jedzenie, jedyne co bym urozmaiciła to te barowe przekąski przy basenie.
            A przy duzym basenie La Blonde można korzystać przez cały dzień do nocy z napoi oraz alkoholu.
            4. Sklepów sporo - najbliżej jak się wyjdzie z hotelu głównym wyjściem na lewo dosłownie 3 min drogi - 2 sklepy spożywcze, apteka, pamiątki. Po przeejściu przez ulice kolejny pare metró dalej. A idąc również na lewo po wyjsciu z hotelu jakieś 10 min super są 3 uliczki z ichniejszymi kiermaszami. W pierwszej El Marcato drogo strasznie -pod Rusków.
            W drugiej są Mc donalds, KFC, Pizza Hut. Fajne ala koloseum do robienia zdjęc i sklepiki z pamiątkami.
            W kolejnej zwanej Fantazją (za 1 $ wiozą wszyscy taxówkarze) budyneczki zrobine na styl turecki z fajnymi posągami o zdjęc.
            Do Old marketu dojedziesz za 2-3 $. Szok tam przezyłam jak wyzywają jak sie nic nie kupi po targowaniu hehe.
            5. Na co zwrócić uwagę?Zależy z kim jedziesz, sam/sama czy z partnerem, dzieckiem?
            przede wszytskim sporą część dolarów wymień w hotelu na funty egipskie - zakupy bedą tansze bo sobie zaokrąglają w dolarach jak cholera!
            Wez cos mocnego na komary - brossa do kontaktu też - tną jak nie wiem.
            filtry mocne - wróciliśmy czarni, teraz coraz goręcej.
            Przede wszytskim napisz czy jedziesz z dzieckiem?

• mucha013 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 16.06.12, 11:47
              Wielkie dzięki za najnowsze wieści.Lecę z mężem i dzieckiem...14 lat :)-więc mam pytanie jeszcze do pokoju :czy łóżka są na tyle szerokie żebyśmy z mężem spali razem a dziecko na drugim, czy jednak musi byc dostawka?.Interesuje mnie internet,czy gdzieś w pobliżu jakiś hot spot lub tania kafejka internetowa?Może podasz jakieś przykładowe ceny z pobliskich sklepów(woda,cola,piwo) Aha ,pytanie od męża:czy piwo w hotelu ma "odpowiednią" temperaturę czy niestety jest ciepłe:)

Przepraszam za trochę chaotyczne pytania ale jesteś narazie jedynym źródłem informacji.A wiesz może jaki jest kurs dolara do ich waluty? i czy bez problemu można wymienić w hotelu? i czy jest możliwość rozmienienia dolarów na mniejsze nominały.
              • angelsik Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 16.06.12, 22:48
                Cieszę się, że mogę pomóc:)
                Łóżka są w miarę szerokie , dziecko spało na jednym a my oboje na drugim, wysypialiśmy się, więc źle nie było.W pokoju jest duża szafa z sejfem na kod do samodzielnego zaprogramowania.Internet w hotelu jest drogi chyba 10$ za godzine ale 5 min od hotelu idąc w lewą stronę, przy takim niby centrum handlowym jest biuro wycieczkowe gdzie jest darmowe wi-fi ale mi telefonem nie udało się połączyć.
                Ceny z pobliskich sklepów 1$= 6 funtów egipskich : woda 1,5 litrowa= 2-3 funty, piwa nie kupowaliśmy, coli też nie bo w hotelu jest dostęp nieograniczony :) (oczywiście z automatu do kubeczków)w old markecie 1l coli= 10funtów, Whisky 1 l =60 funtów, piwo w hotelu jest z beczki ale nie piliśmy więc nie wiem jaka temp. (ale nikt sie nie skarżył że jest ciepłe tylko że słabe;P) Whisky i rum z opcji all w hotelu nawet nawet - zalaliśmy zimną colą i było git:)
                W hotelu jest bank gdzie można wymieniać waluty 1$=6 funtów bodajże do 21.00.
            • honorata_20 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 16.06.12, 16:44
              Witam
              Fajnyn opis taki optymistyczy:)) Ja też lecę do tego hotelu we wrześniu lecimy w dwie pary bez dzieci. Mam pytania:
              1. Czy zaznaczaliście w recepcji, że chcecie łóżko małżeńskie czy raczej wszystkie takie są, czy w pokoju jest woda butelkowana do mycia zębów,
              2. Kożystaliście z jakiś wycieczek jaśli tak to z jakiego biura interesuje mnie Jerozoima, rejs jachetem, i szaleństwo na pustyni,
              3. czy w hotelu można skorzystać z masaży i może wiecie jak to wygląda cenowo i jakościowo albo w pobliżu jakieś fajne miesjce gdzie masują:))
              4. Jak patrzałam na mape to gdzieś w pobliżu jest delfimarium byliście?? Albo coś jakieś opinie od turustów o pływaniu z delfinami (moje marzenie)
              5. w cenie jest dojazd busem do centrum miasta jak to wygląda i w jakich godzinach można jeździć
              6. Czy faktycznie w hotelu jest beznadziejny alkohol czy jak wszędzie raczej taki sam.
              7. może jak byliście to ktoś z turystów miał akurat urodziny ciekawa jestem jak to się odbywa, bo mój mąż bedzie miał i niewiem czy im jakoś przypomnieć, poprosić o tort i jakieś małą niespodziankę i czy się płaci
              Z góry dzięki za odpowiedź na moje szcegółowe pytania:))
              • angelsik Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 16.06.12, 23:12
                Już Wam zazdroszczę:)
                1. Nie zaznaczaliśmy w recepcji, że chcemy łoże małżeńskie, dostaliśmy dwa, nawet szerokie, wysypialiśmy się na jednym(drugie zajął nasz synek). Chyba w większości są takie same, ale myślę, że spokojnie można zsunąć i zrobić jedno wielkie.
                Nie ma ani w pokoju ani w opcji all wody butelkowanej (można kupić w hotelu za 1,5 litra 9 funtów, a 3 min drogi od hotelu Nestle 1,5 l 2,3 funty). Zwykle kupowaliśmy 3 butelki na dwa dni.
                Dużo osób myło zęby wodą z kranu, nie wolno jej tylko łykać, nic nikomu nie było. Dodam, że rezydent zapewnił nas na 100%, że wszytskie owoce, warzywa są myte wodą butelkowaną, oraz wszytsko inne co ma kontakt bezpośredni z układem pokarmowym jest na bazie wody mineralnej - bardzo o to dbają. Byliśmy z dzieckiem 4 letnim, jedliśmy wszystko oprócz sosów majonezowych i serów typu feta i żadne z nas ani naszych znajomych nie miało żadnych dolegliwości przez cały pobyt.
                2. Nie korzystaliśmy z wycieczek, był taki upał, że dla dziecka byłaby to męczarnia.Byliśmy tylko na rejsie statkiem ze szklanym dnem wzdłuż zatoki Naama bay - super dla dziecka,mnie też się podobało.
                U rezydenta można wykupić wszytskie wycieczki, są one jednak dużo droże (30%) niż poza hotelem. Ale znowu tych poza rezydentem nie obejmuje ubezpieczenie.
                Np Park Ras Mahammad łodzią lub autokarem u rezydenta 40 $, poza 25 $.
                Poza hotelem inne ceny są dla Polaków inne dla Rosjan - dla nas oczywiście dużo tańsze;)
                4. Niby są jakieś masaże - ale nikt ze znajomych z nich nie korzystał więc nie podpowiem,siłownia hotelowa nie jest najpszej jakości - sprzęt mocno ogranicza możliwości.
                5. Delifinarium blisko, cennik z El Marcato - wstęp na występ 10$, pływanie z delifinami albo 40 albo 50 $.
                6. Dojazd do Naama Bay wyjeżdzają o 19.30 wracają o 21.45, drugi wyjazd 22.00 powrót 24.00.
                Ponoć fajne tam są imprezy(ze słyszenia,jak nasz 4 latek podrośnie sprawdzimy:P)
                7 Nie mam zielonego pojęcia jak wyglądają tam imprezy urodzinowe - ogólnie obsługa jest baaardzo miła, myślę, że warto wspomnieć lub się dogadać.
                Jesli będą jeszcze jakieś pytania służe pomocą.
                Postaram się dołączyć zaraz zdjęcia naszego pokoju i widoku z niego.
                Ewentualnie dajcie maile to wyślę Wam więcej(restaurację,baseny, łazienkę).
                • mucha013 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 17.06.12, 12:47
                  Hej, jak możesz to bedę wdzięczna za zdjęcia mucha13@onet.eu
                • honorata_20 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 17.06.12, 15:45
                  witam
                  dzięki za naprawdę fajne odpowiedzi:) a jeszcze jedno pytanie te ceny co mi napisałaś z delfinarium są aktualne bo są bardzo niskie porównując z cenami z intrnetu i jestem ciekawa czy tyle pobierają sobie opłat jako pośrednicy bo pływanie kosztuje około 170$ za 30 min a Ty mi piszesz w granicach 50$ jak by się poszło prywatnie może wiesz coś więcej?? bo 50$ a 170$ to ogromna różnica i ja za tą kwotę to napewno bym poszła i minuty niebędę się zastanawiać:))) A może napisz coś o rafie, rybach i plaży przy hotelu jak to wygląda. Poproszę o zdjęcia honorata_20@o2.pl
                  Jeszcze raz wielkie dzięki za super opis i mam nadzieję że bedziemy zadowoleni z hotelu niejsteśmy wybredni i zamy egipskie realia, grunt to dobra zabawa, wypoczynek i oczywiście palące SŁOŃCE:)))
                  • angelsik Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 18.06.12, 08:51
                    w linku zdjęcia cennika wycieczek od rezydenta, ceny wycieczek poza hotelem będą o około 30-50% niższe. te na miejscu jak delfinarium można śmiało kupić poza ale kair czy do jerozolimy lepiej u rezydenta ze względu na ubezpieczenie.

zapodaj.net/01d560e8868d8.jpg.html
                    zapodaj.net/208d77f5de334.jpg.html
                    jeżeli linki same się nie otwierają to trzeba przekopiować do paska przeglądarki
                    • angelsik Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 18.06.12, 13:29
                      I jeszcze jedno odnośnie wiz.
                      Po przylocie rezydent nam oznajmił, że zmieniły się przepisy i na cały Półwysep Synaj obowiązuje tylko ta wiza Only. Nie trzeba jak do niedawna kupować na Górę Mojżesza, czy do Klasztoru Św. kATARZYNY. Wizę należy wykupić tylko wówczas jeśli zdecydujemy się na wycieczki poza półwyspem!(wiele biur ludzi naciągnęło i namówili na wykup razem z wycieczką ), a szkoda w takim przypadku nawet i tych 20$.
                      Wieczorem wysle Wam zdjecia na maila.
                      • mucha013 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 18.06.12, 16:09
                        Angelsik wielkie dzięki :)

mam jeszcze pytanie odnośnie pokoju- Twoim zdaniem lepiej na parterze czy piętrze i w której części polecasz-przy dużym czy małym basenie?
                        • angelsik Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 18.06.12, 21:26
                          Powiem tak, najlepsze według mnie są te wolnostojące bungalowy. Polecam Wam te z wejściem od małego basenu (hmmm... jak wyjdziecie przez recepcję na obszar hotelowy to te po lewej stronie za barem) bodajże mają numery 18,19,20,21,22, 23.
                          My mieliśmy 19 pokój 196 z widokiem na duży basen i morze na I piętrze. I o taki będę walczyć ponownie w zimie lub czerwcu 2013:)
                          I piętro według mnie ma plusy ( mniej jaszczurek się zapuszcza na górę, piękny widok, lepszy przewiew bo na wysokości palm).
                          Dodam, że my byliśmy 6.06-13.06 gdzie frekwencja turystów nie osiągnęła jeszcze sezonowego zenitu( nie było jakiegoś uciążliwego hałasu, krzyków, pijaństwa, głośnych imprez).
                      • honorata_20 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 18.06.12, 17:58
                        Trochę Cię jeszcze pomęczymy we dwie:))) Napisz mi jeszcze jak alkohol piliśie ten hotelowy jest tak straszny jak piszą, że nieda się go pić?? Ja byłam już kilka razy w Egipcie i wiem, że alkohol jest tam jak bimber ale ciekawi mnie czy w hotelu może być "coś" jeszcze gorszego??? Zawsze braliśmy coś ze sobą z Polski ale może tym razem trzeba wziąć więcej:)) bo to są wczasy... Proszę jeszcze o kilka słów o plażyc i rafie, rybkach przy hotelu coś tam żyje???
                        Jeszcze raz dzięki za odpowiedź:))
                        • angelsik Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 18.06.12, 20:54
                          co do alkoholu to czysta jest straszna ale kolorowe nie są takie złe. jeżeli ktoś lubi whiski to obok hotelu można kupić podrube jonny walkera (jon wader) za 10$ i jest całkiem niezła.
                          • angelsik Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 18.06.12, 21:34
                            Jejjjj mężu!!!! Nie odpisuj za mnie bo robisz błędy:) PODRÓBY!
                            Dodam od siebie bo ostatni wpis męża - z alkoholami jest tak, że whisky i rum zalane colą jest do wypicia , reszty nie próbowałam. Wódka faktycznie śmierdzi. Widziałam jeszcze jakieś inne specyfiki ale smakoszem procentów nie jestem więc nawet nie prosiłam ( nie wiem nawet co się z czym pije;)
                            A odnośnie tego Johny Walkera - znajomi pijali litrami i sobie chwalili, dla mnie smak identyczny jak whisky hotelowa więc po co przepłacać jak mamy za free.
                            A! Dużo się naczytałam niegdyś, że głównymi gośćmi hotelu są Włosi, rzadkością zaś Polacy.
                            W tym terminie co byłam 80 % gości to właśnie nasi rodacy:)
                            • jomal70 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 21.06.12, 15:29
                              Witam, mogę prosić o wysłanie kilku zdjęć na maila? Lecimy tam 11.07.2012 z Krakowa. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
                              jomal@op.pl
                      • kubiki4 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 05.07.12, 21:56
                        witam przeglądam różne fora ponieważ potrzebna mi bardzo precyzyjna informacja, wyjeżdżamy we wtorek10.07 do Sharm jest nas 9 osób , 2 rodziny z dziećmi planujemy wycieczki do Jerozolimy, Petry i na Górę Mojżesza, czy będąc na lotnisku i wpisując Synai Only w formularzu zaoszczędzimy na opłatach za wizy nie tylko jeśli chodzi o wizę egipską ale także o pozostałe miejsca które chcemy zobaczyć? informacje są dość sprzeczne, ale reasumując wracając powinniśmy na granicy ponownie wpisać Synai Only? Jest to dla nas bardzo ważna informacja ponieważ możemy zaoszczędzić dużo pieniędzy, do Kairu i Luksoru się nie wybieramy ponieważ w zeszłym roku byliśmy w Hurgadzie i to wszystko już widzieliśmy , z góry dziękuję za info i pozdrawiam wszystkich turystów
                    • bubu54142 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 20.06.12, 05:52
                      (w linku zdjęcia cennika wycieczek od rezydenta, ceny wycieczek poza hotelem będą o około 30-50% niższe. te na miejscu jak delfinarium można śmiało kupić poza ale kair czy do jerozolimy lepiej u rezydenta ze względu na ubezpieczenie.)
                      To Cię trochę nabrali z tym ubezpieczeniem.Nie ma znaczenia z kim jedziesz, obowiązuje zawsze.Stary numer rezydentów by u nich kupować wycieczki.
        • miculak79 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 23.07.12, 10:47
          Witam. Jadę do tego hotelu w sierpniu z 3 latkiem. Proszę o podstawowe informację o tym hotelu. Zadowolona jest Pani z pobytu? Jakie jest wyposażenie pokoi (czajnik, suszarka do włosów, lodówka, sejf)? Są ręczniki w łazience i plażowe czy trzeba brać ze sobą? Jakie są numery pokoi blisko brodzika? Czy piwo jest w opcji all (czytalam że nie, ile kosztuje w hotelu?). Jakie są ceny w Egipcie (woda, piwo - jakie najlepsze?)itp. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • politanczykowianeczka Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie. 03.07.12, 15:01
      czy wrócił ktoś z pobytu z Ecco Holiday???? Z tych, co mieli wyjeżdżać w czerwcu?
      Czy Ecco w ogóle realizuje teraz Egipt, bo nigdzie nie ma relacji ich klientów?
      • anulka123451 Re: Wróciłam/wróciłem z Egiptu - pytajcie.Sol Shar 04.07.12, 18:44
        Czy ktoś był ostatnio w Sol Sharm z AlbaTour z góry dziękuję
    • goldenka100 Wróciłam Jungle Aqua Park 08.07.12, 08:08
      Wróciłam Jungle Aqua Park
      • starajacasie82 Rhana Sharm Resort, Tropicana Azure Club ? 12.07.12, 22:21
        Proszę o odpowiedź jak jest w/w hotelach

- barem na plaży czy jest a all i czy są alkohole na plaży

- co po skończonej dobie hotelowej o 12-tej , czy można korzystać z jedzenia, picia, basenu

- jak daleko do plaży, realnie, jak często kursują busiki na plażę i czy trzeba mieć buty na plażę
        • goldenka100 Re: Rhana Sharm Resort, Tropicana Azure Club ? 13.07.12, 13:37
          Ale o jaki hotel pytasz konkretnie?
          • starajacasie82 Re: Rehana Sharm Resort, Tropicana Azure Club ? 16.07.12, 11:26
            W tym momencie już interesuje mnie tylko Rehana sharm resort, bo już klamka zapadła i zapłacone, wylot 31 07 2012, ale mimo wszystko, jeśli coś wiedz na temat tego hotelu to chętnie poczytam, żeby być przygotowaną na ewentualne niedogodności.

A Tropicana azure Club już przepadła, zdecydowały niestety względy cenowe, ale parę dni temu jeszcze zastanawiałam się który hotel wybrać.
            • starajacasie82 Byłam w Amway Blue beach resort & Spa 16.07.12, 12:59
              Byłam w tym hotelu w tamtym roku i zdecydowanie mogę polecić. Hotel nowy, ładny, nad samym morzem, piaszczysta plaża. Jedyny minus to odpływające morze, ale nie wiem czy tak jest zawsze czy może pora roku nieodpowiednia ( przełom czerwca-lipca)
              Poza tym jedzenia ok, bez szału ale i też bez głodu. Drinki spoko, da się pić, można zabrać jednorazowo tyle ile się uniesie :) Bar na plaży serwujący wszelkie alkohole i napoje
              Obsługa miła, uśmiechnięta, nienachalna.

Polecam, zwłaszcza że cenowo ten hotel wychodzi dobrze, podobno dlatego że chcą się promować. Byliśmy z Sun fun i nie mogę narzekać, oczywiście nie wiem jakby było gdyby komuś się coś "działo" i potrzebna była pomoc, ale na szczęście wszystko było ok.
              Aha, faraonka nas dopadła, ale w granicach przyzwoitości, nie było to uciążliwe, każdy zdążył dolecieć w odpowiednie miejsce , a i nic nie stracił z uroków wakacji.
              Hotel na uboczu, my nie wychodziliśmy poza niego, z tego co wiem to w poblizu nie ma centrum rozrywkowego, ale jak ktoś jedzie odpocząć przy słoneczku, wodzie i piasku to polecam.

• ilonkasiwa Re: Rehana Sharm Resort, Tropicana Azure Club ? 19.07.12, 11:25
              Heh tez lece w tym samym terminie co ty I do tego samego hotelu :) mile go wypoczynku
    • egipt38 lece z rodziną 2+2 do rehana sharm resort 19.07.12, 12:30
      witam ! Chciałem zapytać czy faktycznie w tym hotelu z higieną na stołówce jest tak strasznie? Czy faktycznie jedzenie jest średnie, kolejki, brak czystych talerzy? Jak wygląda podłączenie do swojego netbooka internetu z ich sieci w egipcie? dzięki i pozdrawiam swimrad@poczta.onet.pl
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka