Dodaj do ulubionych

Reaktywacja połączenia Łódź Lublinek - Sztokholm

IP: *.retsat1.com.pl 25.08.10, 16:58
Polecimy do Sztokholmu
Od 18 grudnia z łódzkiego lotniska będzie można latać do Sztokholmu. Wizz Air uruchamia dwa połączenia w tygodniu: we wtorki i w soboty.

Dwa tygodnie po tym, jak Ryanair ogłosił, że z Łodzi będziemy mogli latać do Mediolanu, jego konkurent na lokalnym rynku przewoźniczym wznawia loty do stolicy Szwecji. To już druga próba latania w tamtym kierunku. W 2008 r. samoloty Ryanaira latały do Skandynawii, ale zainteresowanie pasażerów było małe, więc przewoźnik zrezygnował. Węgierska firma powtórki z historii się nie boi i proponuje promocyjną cenę biletów – 50 zł (w jedna stronę).

- Znamy dobrze rynek lotniczy, który się zmienia i daje nam sygnały, że takie połączenie jest potrzebne – tłumaczy Peter Gulyas, Manager Airport Development Wizz Air. - Mamy dobry przykład z Gdańska, w którym Ryianair też zrezygnował z tego połączenia. My wznowiliśmy loty do Sztokholmu i dobrze one funkcjonują.

Nowe połączeni z Portu Lotniczego im. W. Reymonta to tylko część wyzwań, przed którymi stoi lokalne lotnisko.

- Tu bardzo dużo się dzieje. Trwa budowa III terminalu i szykujemy się do wrześniowego przejęcia lotów z Okęcia, na którym będzie remontowany pas startowy – mówi pełniący funkcję prezydenta Miasta Tomasz Sadzyński. – W najbliższym czasie spotkam się również z przedstawicielami Lufthansy w sprawie portu przesiadkowego w Niemczech.

Loty do Skandynawii to, po Dortumdzie, drugie połączenie z łódzkiego portu obsługiwane przez Wizzz Air- lidera tanich połączeń w regionie. Największa niskokosztowa i niskotaryfowa linia lotnicza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej obsługuje 6 portów w naszym kraju. Polska stała się najważniejszym rynkiem dla tej firmy. W czasie ostatnich 12 miesięcy linie obsłużyły 9 mln pasażerów. (ed)zrodlo UML lodz
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka