Dodaj do ulubionych

Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy wys...

IP: *.toya.net.pl 03.11.10, 08:08
Przebudujmy stadion i jego okolice, przyjdzie pierwszy mecz ligowy i półgłówki w szalikach rozniosą wszystko na strzępy.
Obserwuj wątek
      • Gość: obserwer Re: Miliony na otoczenie stadionu IP: 149.226.255.* 03.11.10, 11:42
        minigry.amor.pl nie wiem jak się do ciebie zwracać ( bo na pewno nie człowieku !)
        Ale na pisze ci tylko tyle:
        "w dupie byłeś i gó... widzałeś"
        A jak będziesz miał rodzinę i nie będziesz miał gdzie z nią zamieszkac to wtedy zacznij przytaczać swoje "złote myśli".
        Że też ta "Matka ziemia" musi na wych plecach nosić takich cudaków :(
      • jakub_polewski Re: Miliony na otoczenie stadionu 03.11.10, 12:11
        minigry.amor.pl napisał:

> A mieszkańcy zaskoczeni? Tym, że nie płaca komornego też zaskoczeni? W tych kam
        > ienicach 100% ludzi zalega z czynszem i jeszcze mają srające psy!

Jak przeczytałem nagłówek na FB to myślałem, że to kolejna konferencja Wielkiego Rewitalizatora w związku z jego kampanią wyborczą. Bo takie nagłówki w prasie były za jego kadencji notorycznie, szczególnie między 2006 - 2009 rokiem. Gigantomaniacki rozmach, wydawanie jak w Federacji Rosyjskiej setek milionów na ogromne inwestycje, na których zwykli ludzie cierpieli, a nieliczni, którzy mieli zarządzać spółkami itp. mieli być głównymi beneficjentami. Niestety po przeczytaniu tego artykułu doszło do mnie, że to się dzieje naprawdę i to za obecnej władzy. Kiedy w końcu urzędnicy i politycy nauczą się, że w tym mieście głupiego centralnego nie ma w większości kamienic, famuł robotniczych i drewnianych chatach, w których ludzie mieszkają ledwie 300 metrów dalej, a oni MARNUJĄ te środki publiczne także z ich podatków na barejowskie miśki. Ręce opadają i tyle. Nie wiadomo nawet co tu napisać przy tak potężnej i ewidentnie przedwyborczej głupocie.
          • jakub_polewski Re: Miliony na otoczenie stadionu 03.11.10, 18:15
            Gość portalu: Skandal napisał(a):

> > ...Kiedy w końcu urzędnicy i politycy nauczą się, że w tym mieście głupie
            > go centralnego nie ma w większości kamienic...
            >
            > to ty bys zulom centralne zakladal za to ze nie placa komorne?? noooo WON!

Przykre w Twojej wypowiedzi jest to, że dla Ciebie każdy mieszkaniec kamienicy to żul. Z automatu. Wszak nie masz bladego pojęcia kto tam mieszka. Ale już wiesz, że żul, a pisałem przecież o całym centrum Łodzi. Rozmowa z ludźmi tak skorodowanymi mentalnie jak Ty, którzy nazywają wszystkich z automatu żulami nie znając ich nawet, nie ma większego sensu.
      • jakub_polewski Re: socjal święta rzecz 03.11.10, 12:15
        Gość portalu: jenot z bedlna napisał(a):

> co tam inwestycje, co tam budowa, ważne żeby utrzymywać za publiczną kasę miesz
        > kania socjalne - najlepiej w dobrych punktach z wszelikimi wygodami i oczywiści
        > e za darmochę

A Ty oczywiście posiadasz wszelkie dokumenty świadczące o tym, że wszyscy (jak tu ktoś a priori wyżej napisał) lokatorzy nie płacą złamanego grosza i oczywiście dojazd do stadionu ważniejszy od jednych z ostatnich kamienic jako tako trzymających jeszcze w cywilizacji urbanistycznej otaczające socjalistyczne blokowiska.
        • Gość: gosc Re: socjal święta rzecz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.11.10, 12:31
          oczywiśc
          > ie dojazd do stadionu ważniejszy od jednych z ostatnich kamienic jako tako trzy
          > mających jeszcze w cywilizacji urbanistycznej

Chłopie, daj se siana. Akurat te dwa strupy nie mają żadnego związku z "cywilizacja urbanistyczną". Raczej są świadectwem urbanistycznej anarchii, bylejakości i wiecznej prowizorki i całe szczęście, że znikną z powierzchni ziemi. Mogliby jeszcze z rozpędu wymieść te koszmarki z lat 70 i 90 psujące widok między Widzewska a koleją obwodową.

A o tym czy dojazd jest be czy cacy, to będę dyskutował, jak poznam jakieś szczegóły, choć po łódzkich urzędnikach niczego dobrego się nie spodziewam.
          • jakub_polewski Re: socjal święta rzecz 03.11.10, 12:38
            Gość portalu: gosc napisał(a):

> Chłopie, daj se siana. Akurat te dwa strupy nie mają żadnego związku z "cywiliz
            > acja urbanistyczną". Raczej są świadectwem urbanistycznej anarchii, bylejakości
            > i wiecznej prowizorki

To dużo wiesz o urbanistyce. Bo w tym rejonie tylko te dwie kamienice trzymają sensowny układ, oczywiście szczątkowy już. Reszta to stojące dupą do ulicy bloki, które są - jak dobrze zrozumiałem w Twojej opinii - przykładem kunsztu architektonicznego i funkcjonalności.

A prywatnie bardziej mnie rozwala cel inwestycyjny. Od kiedy mamy w Łodzi taki dobrobyt, że stadiony są największym zmartwieniem? Myślałem, że zmartwienie to chociażby właśnie sytuacja lokalówki?
            • Gość: gosc Re: socjal święta rzecz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.11.10, 12:29
              > To dużo wiesz o urbanistyce.

Obawiam się, że jednak więcej od Ciebie.

> Bo w tym rejonie tylko te dwie kamienice trzymają sensowny układ,

Wytłumacz mi zatem, krynico wiedzy o urbanistyce, jakim cudem dwie stojące samotnie kamienice mogą mieć (trzymać) jakikolwiek układ? Człowieku, obudź się z łaski swojej. Tam już nie ma starego Widzewa, drewniaków, Traktu Rokicińskiego Manufaktury Widzewskiej i furmanek. I może nawet szkoda - to temat na inną dyskusję. Ale bądź tak dobry i nie wycieraj sobie gęby urbanistyką, w momencie, gdy piszesz o jakiejś archeologii i kartografii historycznej. Dwie kamienice stanowiące resztkę po dawnych czasach, to nie jest urbanistyka. Urbanistyka to powiązanie w całość tkanki, funkcji i infrastruktury. I jeśli to powiązanie jest logiczne, spójne i efektywne to urbanistyka jest dobra. Jeśli nie - to jest zła. Jak dwie stojące luźno kamienice mogą tworzyć spójny i logiczny układ funkcjonalno - użytkowy, no jak?

Reszta to stojące dupą do ulicy blok
              > i, które są - jak dobrze zrozumiałem w Twojej opinii - przykładem kunsztu archi
              > tektonicznego i funkcjonalności.

Jak z mojej wypowiedzi jesteś w stanie "zrozumieć" coś takiego, to bardzo serdecznie współczuję.

A tak nawiasem mówiąc, to dużo rozsądniejsze wydaje się ustawienie bloków bokiem do obrzydliwej Piłsudskiego a przodem do zazielenionej Niciarnianej. No ale ja się nie znam na cywilizacji urbanistycznej
        • majordomus.1 Re: socjal święta rzecz 03.11.10, 12:56
          jakub_polewski napisał:
          ... i oczywiśc
          > ie dojazd do stadionu ważniejszy od jednych z ostatnich kamienic jako tako trzy
          > mających jeszcze w cywilizacji urbanistycznej otaczające socjalistyczne blokowi
          > ska.

Nie wygłupiajmy się. Te dwie kamienice co jeszcze stoją przy Piłsudskiego to już są szczątki. Niezależnie od tego czy słusznie czy nie ktoś kiedyś coś tam wyburzył tak że zostały tylko te dwa dziwolągi ( bo tak to w tej chwili wygląda ) nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Starej zabudowy w tej okolicy i tak odtworzyć się nie da. Stadion już w tym miejscu jest i też go nikt burzył nie będzie, gdzieś i tak mus być, jest strasznie stary, jest chętny do jego przebudowy za swoje pieniądze, będzie to jednak jakaś inwestycja w tym mieście, w którym prawie nikt w nic nie inwestuje, ulice służą wszystkim czyli to takie wydatki powinny mieć pierwszeństwo. Ta okolica i tak jest już brzydka przez te bloczki z lat chyba 60-tych ale ich tym bardziej wyburzyć się nie da i na nowo wybudować XIX-wiecznego miasta. Zabytkowa architektura oczywiście powinna zostać ale w centrum ( można określić gdzie ono tak naprawdę jest ) i tam OK. Ale nie sposób z powodu jednego czy dwóch "zabytków" ograniczać wszelkich większych inwestycji aż do rogatek miasta.
          • jakub_polewski Re: socjal święta rzecz 03.11.10, 13:24
            majordomus.1 napisała:

> Nie wygłupiajmy się. Te dwie kamienice co jeszcze stoją przy Piłsudskiego to ju
            > ż są szczątki. Niezależnie od tego czy słusznie czy nie ktoś kiedyś coś tam wyb
            > urzył tak że zostały tylko te dwa dziwolągi ( bo tak to w tej chwili wygląda )

Może dla Ciebie, spójrz lepiej na zdjęcie chociażby na GW. Od ulicy jedyne fronty we właściwą stronę to te kamienice. Bez nich będzie puste klepisko (jak ktoś słusznie zauważył chyba tylko po to, żeby było gdzie ustawki robić). W sytuacji kiedy stają dwa budynki w relikcie pierzei należy rozparcelować sąsiednie działki w odpowiedni sposób i przeznaczyć pod nową zabudowę spełniającą właściwe parametry przestrzenne.

> nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Starej zabudowy w tej okolicy i tak odt
            > worzyć się nie da.

A kto pisze o odtwarzaniu starej? Po co? Działki przyległe należy rozparcelować pod inwestycje nowej zabudowy ale z zachowaniem właściwego planu. Odsłanianie trawników w głębi terenów między blokami to jest antyurbanistyka.

> Stadion już w tym miejscu jest i też go nikt burzył nie będz
            > ie, gdzieś i tak mus być, jest strasznie stary, jest chętny do jego przebudowy
            > za swoje pieniądze, będzie to jednak jakaś inwestycja w tym mieście,

Pytanie, po co nam "jakaś inwestycja"? To typowo populistyczny slogan o "jakiejś inwestycji" tak, jakby inwestycja sama w sobie była dobra. Pisząc łopatologicznie inwestycje z natury rzeczy nie są ani dobre ani złe. Jeżeli są przemyślane dają pozytywne efekty, ale Łódź ma tego pecha, że większość takich szumnych inwestycji kończy się albo dobicie i paraliżem komunikacyjnym, albo wielkim śmietniskiem (spekulacje wartością gruntów i wyburzanie naniesień). Ktoś na pewno na tym zarabia, ale nie są to mieszkańcy.

> w którym prawie nikt w nic nie inwestuje, ulice służą wszystkim czyli to takie wydatki po
            > winny mieć pierwszeństwo.

A co mają te dwie kamienice i czemu ma służyć wyrzucanie ludzi na bruk (czy płacą czy nie płacą, zwróć uwagę na niedawny przykład Roosevelta 17, gdzie urzędniczka sobie wbrew uchwale Rady Miejskiej zakosiła 800 000 i przeniosła na inny obiekt, żeby przehandlować zabytkową kamienicę wyrzucając płacących czynsz lokatorów i chętnych inwestować w budynek jako wspólnota) w kontekście remontów nawierzchni drogowych czy budowy nowego torowiska? Nie gubisz się przypadkiem już w temacie?

> Ta okolica i tak jest już brzydka przez te bloczki

Dlatego zróbmy wszystko, żeby była jeszcze brzydsza i koniecznie wydajmy na to gminne pieniądze? To jakiś nowy rodzaj logiki paradoksowej? Made in Lodz?

> z lat chyba 60-tych ale ich tym bardziej wyburzyć się nie da i na nowo wybudować
            > XIX-wiecznego miasta.

Znowu rozmawiasz sam ze sobą. Kto pisze "odbudowie XIX-wiecznego miasta"? Poddać remontom te dwie kamienice, w planie miejscowym geodezyjnie i prawnie rozwiązując problemy rozparcelować sąsiednie działki pod inwestycje budowlane docelowo tworząc pierzeję. Mieszkańcom dalej położonych bloków co najwyżej na dobre wyjdzie (akustycznie) stworzenie bariery od ruchliwej ulicy. Chyba, że wolisz wydawanie kasy na szpetne ekrany akustyczne?

> Zabytkowa architektura oczywiście powinna zostać ale w ce
            > ntrum ( można określić gdzie ono tak naprawdę jest ) i tam OK.

Tak, jasne, bo mieszkańcy Widzewa są mniej wartościowi i nie zasługują na równe traktowanie niż ci z centrum?

> Ale nie sposób z powodu jednego czy dwóch "zabytków"

Jakich zabytków? Te kamienice to nie są zabytki z tego co widzę, przynajmniej nie o randze znaczącej. Nikt tu o żadnych zabytkach nie pisze. Planowanie przestrzenne nie polega na robieniu "jakichś inwestycji", tylko na minimalizowaniu też kosztów ponoszonych społecznie. Rozwalanie zabudowy, która może być zalążkiem pod dalszą zabudowę według znacznie inteligentniejszych planów niż rozrzucanie byle gdzie wielkich betonowych kloców, żeby na siłę coś zbudować na co wątpię, żeby wydano pozytywną ocenę środowiskową, jest stratą a nie zyskiem. Wyjaśnij mi, o co chodzi z tym stadionem, bo przypominam, piszemy o stadionie? Inwestycja stadionu miejskiego w nieporównywalnie lepszym miejscu jakim jest rejon Kaliskiego (i tak do poprawy) nie wystarcza?

Zresztą radni już się wypowiedzieli w tej sprawie, nie przegłosują tego w tej kadencji. Pozamiatane. Szkoda, że z Brusem też nie byli tacy roztropni, ale dobre i tyle.

> ograniczać wszelkich większych inwestycji aż do rogatek miasta.

Wiesz, wybudowanie wielkiego słomianego misia jak w filmie Barei to też była "większa inwestycja". Rozumiesz to w ogóle? Jak nie wiadomo o co chodzi to na pewno o pieniądze (bo w aż taką głupotę nie wierzę).
            • majordomus.1 Re: socjal święta rzecz 03.11.10, 14:09
              jakub_polewski napisał:

>Od ulicy jedyne fron
              > ty we właściwą stronę to te kamienice.
              Racja
              > Bez nich będzie puste klepisko ...
              No chyba nie. Raczej będzie tam infrastruktura okołostadionowa. No i jasne jest, że jak ma to być obiekt na kilkadziesiąt tysięcy ludzi to musi zostać trochę pustej przestrzeni na około

Wyjaśnij
              > mi, o co chodzi z tym stadionem, bo przypominam, piszemy o stadionie? Inwestycj
              > a stadionu miejskiego w nieporównywalnie lepszym miejscu jakim jest rejon Kalis
              > kiego (i tak do poprawy) nie wystarcza?

Jeśli o mnie chodzi to mam gdzieś czy w ogóle jakiś stadion powstanie. Ale szokuje mnie to, że ktoś wpadł na pomysł budowania miejskiego stadionu w sytuacji gdy brakuje w Łodzi pieniędzy na potrzeby pilniejsze, a przede wszystkim skierowane do szerszej grupy odbiorców niż kibice piłkarscy. Właśnie np. remont walącego się centrum. Dlatego uważam, że należy pozwolić prywatnemu przedsiębiorcy jakim jest właściciel Widzewa na budowę stadionu a nie ładować publiczną kasę w stadion miejski, gdziekolwiek miałby być. A przebudowane ulice będą służyć nie tylko kibicom. Co do lokalizacji to chyba chodzi o jakieś tradycje i animozje między kibicami dwóch drużyn. Co też miałoby wykluczać wspólne korzystanie z jednego obiektu. A nie ma co ludzi na siłę uszczęśliwiać, jak chcą koniecznie na Piłsudskiego to niech będzie. W końcu wszędzie są miejsca, które spełniają określone funkcje czy zaspokajają potrzeby a piękne nie są. Rejon tego stadionu to nie centrum miasta, nic szczególnego wartego ochrony w okolicy nie dostrzegam więc nie wiem czemu miałby być problem z przebudową stadionu w tym miejscu tego nie rozumiem. Pewnie, że dla okolicznych mieszkańców mieszkanie w bezpośrednim sąsiedztwie wielkiego stadionu może być czasem uciążliwe ale w końcu nie każda okolica jest tak samo atrakcyjna.
              • jakub_polewski Re: socjal święta rzecz 03.11.10, 14:21
                majordomus.1 napisała:

> Jeśli o mnie chodzi to mam gdzieś czy w ogóle jakiś stadion powstanie. Ale szok
                > uje mnie to, że ktoś wpadł na pomysł budowania miejskiego stadionu w sytuacji g
                > dy brakuje w Łodzi pieniędzy na potrzeby pilniejsze, a przede wszystkim skierow
                > ane do szerszej grupy odbiorców niż kibice piłkarscy. Właśnie np. remont walące
                > go się centrum. Dlatego uważam, że należy pozwolić prywatnemu przedsiębiorcy ja
                > kim jest właściciel Widzewa na budowę stadionu a nie ładować publiczną kasę w s
                > tadion miejski, gdziekolwiek miałby być. A przebudowane ulice będą służyć nie t
                > ylko kibicom. Co do lokalizacji to chyba chodzi o jakieś tradycje i animozje m
                > iędzy kibicami dwóch drużyn. Co też miałoby wykluczać wspólne korzystanie z jed
                > nego obiektu. A nie ma co ludzi na siłę uszczęśliwiać, jak chcą koniecznie na P
                > iłsudskiego to niech będzie. W końcu wszędzie są miejsca, które spełniają okreś
                > lone funkcje czy zaspokajają potrzeby a piękne nie są. Rejon tego stadionu to n
                > ie centrum miasta, nic szczególnego wartego ochrony w okolicy nie dostrzegam wi
                > ęc nie wiem czemu miałby być problem z przebudową stadionu w tym miejscu tego n
                > ie rozumiem. Pewnie, że dla okolicznych mieszkańców mieszkanie w bezpośrednim s
                > ąsiedztwie wielkiego stadionu może być czasem uciążliwe ale w końcu nie każda o
                > kolica jest tak samo atrakcyjna.

Przynajmniej bardzo rzeczowa i wyważona wypowiedź, miło się to czyta :) Tylko weź też pod uwagę, że zła lokalizacja będzie przynosić negatywne skutki o jakich już napisałem. Tu chyba nie ma dobrego rozwiązania: pieniądze są, ale na stadion o fatalnej lokalizacji ze względu na bliskość intensywnej zabudowy mieszkaniowej.

Pozdrawiam,
      • Gość: kefir Re: Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy w IP: 188.33.37.* 03.11.10, 08:48
        Bez przesady. Przebudowa węzłów komunikacyjnych to też lepszy dojazd dla mieszkańców bloków a zadaszony o zwięzłej budowie choć większy stadion to mniej hałasu w okolicy. Ciekawostkę stanowi jednak fakt, że to 70 baniek wezmą z puli na stadion miejski:) Znakiem tego miejski za 80 baniek? Żart sezonu. Pewnie skończy się na planach miejskiego bo zadnego solidnego stadionu nie da się upchnąć pomiędzy halą a dworcem a to wiadomo już było od dawna. Czyżby "miejski" miał stanąć na Orle?
        • jakub_polewski Re: Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy w 03.11.10, 11:52
          Gość portalu: kefir napisał(a):

> Bez przesady. Przebudowa węzłów komunikacyjnych to też lepszy dojazd dla mieszk
          > ańców bloków a zadaszony o zwięzłej budowie choć większy stadion to mniej hałas
          > u w okolicy.

Jeżeli realizacja tego będzie podobna do otoczenia Kaliskiego, Atlas Areny i skrzyżowania Ogrodowej z Zachodnią to mieszkańcy mają się czego bać.
      • Gość: TW Re: Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy w IP: *.toya.net.pl 03.11.10, 08:56
        Tak. Wyburzmy jeszcze dwie przychodnie, szkołę podstawową, kościół i gimnazjum i wtedy będą fantastyczne warunki do ustawek między bydłem z róznych klubów. Mnóstwo terenu, po którym można się ganiać i zaparkowanych samochodów do niszczenia.

Zobacz sobie jak położony jest na przykład stadion Realu Madryt czy Atletico:

wrzuta.blox.pl/resource/stadion_Atletico_Madryt.jpg
        www.esportplus.pl/photo/article/285_0_b2025192043dbe6b0bdfe3c6d59e61f4.jpg
          • Gość: TW Re: Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy w IP: *.toya.net.pl 03.11.10, 12:05
            >>Samo powiększenie trybuny zachodniej zbliży stadion do bloków i przy okazji wymusi

Heh... nie wziąłeś pod uwagę, że nowoczesne stadiony buduje się bardziej stromo i z pionową ścianą od zewnątrz. Spójrz sobie na nasz stadion. Z jednej strony miejsca dla publiki i z drugiej pochyły wał. Zetnij sobie te wały i robi się trochę miejsca prawda?. Zwłaszcza od północy. Poza tym nie będzie bocznego boiska więc już można kawałek przesunąć. Od Tunelowej nie będzie parkingów. Tam będzie miejsce dla TV, VIP i innych zaproszonych gości klubu głównie. Tam wystarczy zwykły parking, który po przesunięciu stadionu w stronę wschodnią spokojnie się zmieści. Jest do wykorzystania ogromny teren od Widzewskiej do bloków. Jeśli nie będzie bocznego boiska to spokojnie się wszystko zmieści. Wystarczy mądrze zaplanować rozpatrując wszelkie warianty a nie z góry zakładać, że już trzeba wyburzać co się da. Pamiętaj, że mecz jest średnio raz na dwa tygodnie przez kilka godzin a nawet jakby dodać inne imprezy to po odjęciu przerw zimowych i tak ta średnia (impreza co 2 tygodnie) zostanie. Tymczasem Ci ludzie z bloków maja rodziny, mieszkają tam na co dzień, pracują, płacą uczciwie podatki i takie decyzje to powinny być naprawdę ostateczne dodatkowo poparte rzeczowymi argumentami.

>>jestem pewien, że jak inwestycja będzie skończona to mieszkańcy zaczną narzekać i
            domagać się rekompensaty.

Robiłeś jakieś badania w tym kierunku czy to tylko populistyczny bełkot typowego narzekającego na wszystko polaczka?
            • Gość: bbb Re: Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy w IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.10, 12:17
              Typowy polaczek odpowiada, że idąc Twoim tropem myslenia i budując strome i wysokie trybuny zasłonisz ludziom widok z okien do wysokości 4-5 piętra i zabierzesz im bezpośredni dostęp swiatła słonecznego. Ale to nie mój problem, ja tam nie mieszkam więc ja narzekać nie będę. Tylko proponuję, co jeszcze powinno się zrobić dla komfortu ludzi mieszkających w okolicy. Ale jak usłyszę zawodzenie "rozczarowanych" mieszkanców, że "kiedyś to przynajmniej było widać co się na boisku dzieje" to tylko się szeroko usmiechnę :)
              • Gość: TW Re: Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy w IP: *.toya.net.pl 03.11.10, 13:20
                >>budując strome i wysokie trybuny zasłonisz ludziom widok z okien do wysokości 4-5 piętra

Heh... tylko od strony wschodniej to raz a więc od mniej więcej godziny 10 do zachodu słoneczko jak zawsze zawita w mieszkaniach. Poza tym jedyna rzecz, która się zmieni jeśli chodzi o widok za oknem to... stadion stary na stadion nowy. Rozumiem, jakby był na przykład piękny park ale tam stoi stadion. Widok za oknem pozostanie ten sam. No może nawet mniej szpetny niż teraz :)

>>Tylko proponuję, co jeszcze powinno się zrobić dla komfortu ludzi mieszkających w okolicy.

Zaproponowałeś zdaje się wyburzenie czyli przymusową wyprowadzkę. Cóż. Zaje...iście komfortowe.

>>Ale jak usłyszę zawodzenie "rozczarowanych" mieszkanców, że "kiedyś to przynajmniej było widać co się na boisku dzieje" to tylko się szeroko usmiechnę :)

Bredzisz. Nie widać nawet 1/4 boiska. Wszystko skutecznie zasłaniają drzewa i zadaszenie nad trybuną. Poza tym w bloku vis a vis stadionu mieszkają również emeryci. Oni też będą płakać? Podejrzewam, że się ucieszą, bo jednak dach nad całymi trybunami nieco przygłuszy hałas. Teraz jak jest otwarty mieszkańcy słuchają przez 90 minut full opcję.

Dla mieszkańców bloków przy stadionie jest więcej korzyści z nowego układu niż wad. Dobry dojazd ze wszystkich stron, nowy nowoczesny obiekt nie szpecący swoim wyglądem, brak czterech pałąków górujących nad okolicą... To, że raz na dwa tygodnie będzie tam więcej ludzi, aut czy hałasu nie przeszkodzi w życiu na tym osiedlu przez pozostałe 13 dni.

Aha... akurat ja tam mieszkam więc sytuację znam dobrze.

• jakub_polewski Re: Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy w 03.11.10, 12:57
            Gość portalu: bbb napisał(a):

> Tylko porównaj sobie wielkość stadionów na zdjęciach ze stadionem Widzewa. Samo
            > powiększenie trybuny zachodniej zbliży stadion do bloków i przy okazji wymusi
            > przesunięcie ulicy Tunelowej. Nie twierdzę, że wyburzenie jest konieczne ale je
            > stem pewien, że jak inwestycja będzie skończona to mieszkańcy zaczną narzekać i
            > domagać się rekompensaty.

Dokładnie tak. Bo stadionów nie obudowuje się przede wszystkim zabudową, a już na pewno nie intensywną jak blokowiska. Jakiś partacz pozwolił budować tam kiedyś bloki czy też zlokalizował tam stadion wiedząc, że będzie zabudowa (whatever) i skutki będą gorsze niż przy Kaliskim. Rozbudowa nie powinna dostać pozytywnej decyzji środowiskowej!
            • Gość: TW Re: Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy w IP: *.toya.net.pl 03.11.10, 13:23
              >> Dokładnie tak. Bo stadionów nie obudowuje się przede wszystkim zabudową, a już
              na pewno nie intensywną jak blokowiska. Jakiś partacz pozwolił budować tam kiedyś bloki czy też zlokalizował tam stadion wiedząc, że będzie zabudowa.

Biedny człowieczku. Te bloki stały tam długo przed rozbudową stadionu. Jak jesteś niedoinformowany to przestań bredzić.
              • jakub_polewski Re: Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy w 03.11.10, 13:59
                Gość portalu: TW napisał(a):

> Biedny człowieczku.

Dalej nie musisz pisać, dzięki temu bardzo inteligentnemu zabiegowi erystycznemu automatycznie masz rację.

>Te bloki stały tam długo przed rozbudową stadionu. Jak jest
                > eś niedoinformowany to przestań bredzić.

Uprzejmie proszę Cię o uważne czytanie ze zrozumieniem sensu wypowiedzi, a wówczas zauważysz, że napisałem, albo / albo i że nie ma to znaczenia czy stadion najpierw czy bloki najpierw, bo problemem jest ostateczny wynik, czyli jeżeli pierwsze stały bloki to stadion został błędnie zlokalizowany, a decyzja tym mniej zrozumiała.
            • Gość: Obywatel Miś Re: Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy w IP: *.toya.net.pl 03.11.10, 14:06
              > Dokładnie tak. Bo stadionów nie obudowuje się przede wszystkim zabudową, a już
              > na pewno nie intensywną jak blokowiska. Jakiś partacz pozwolił budować tam kied
              > yś bloki czy też zlokalizował tam stadion wiedząc, że będzie zabudowa (whatever
              > ) i skutki będą gorsze niż przy Kaliskim.

Zacznijmy w ogóle od tego, że stadion Widzewa miał być zlokalizowany tam, gdzie dziś stoi Tesco na Widzewskiej, bo już w latach 70tych przewidziano, że nie da się do sensownie powiększyć na obecnym miejscu i dlatego pozostawiono rezerwę terenu. No ale wyszło jak wyszło - jak to w Łodzi.
              • jakub_polewski Re: Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy w 03.11.10, 14:24
                Gość portalu: Obywatel Miś napisał(a):

> Zacznijmy w ogóle od tego, że stadion Widzewa miał być zlokalizowany tam, gdzie
                > dziś stoi Tesco na Widzewskiej, bo już w latach 70tych przewidziano, że nie da
                > się do sensownie powiększyć na obecnym miejscu i dlatego pozostawiono rezerwę
                > terenu. No ale wyszło jak wyszło - jak to w Łodzi.

I w tym właśnie problem, a nie jak ktoś na forum napisał, że "Widzew też chce stadion". Widzew powinien mieć stadion, ale ta właśnie lokalizacja obecna nie jest jedyną możliwą dla Widzewa. A teraz z tego wynikają problemy. Rozbudowa raczej powiększy problem i chyba nie mieli by pozytywnej oceny, ale z drugiej strony sami sobie wydają w urzędzie pozwolenia...
    • Gość: xxx Re: Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy w IP: *.toya.net.pl 03.11.10, 09:01
      "- Wyłożyłam w remont mieszkania sporo pieniędzy i uważam, że teraz mam naprawdę przyzwoite warunki. Jeśli miasto nie zaproponuje mi porównywalnych, to o żadnej przeprowadzce nie ma mowy - zapewnia pani Marysia mieszkająca w kamienicy od ośmiu lat."

a może wreszcie pora dorosnąć i skończyć z postawą, że mi się należy

większosć ludzi idzie do pracy i po kredyt do banku, ale chodujemy taki margines, ktory wyciąga ciągle lape po pieniądze z naszych podatkow
      • jakub_polewski Re: Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy w 03.11.10, 14:26
        Gość portalu: xxx napisał(a):

> a może wreszcie pora dorosnąć i skończyć z postawą, że mi się należy
        >
        > większosć ludzi idzie do pracy i po kredyt do banku, ale chodujemy taki margine
        > s, ktory wyciąga ciągle lape po pieniądze z naszych podatkow

Czy na ten remont wyłożyła z Twoich podatków? Ciekawa interpretacja.
    • Gość: Obywatel Miś A sr... chodzimy za chałupę IP: *.toya.net.pl 03.11.10, 09:16
      Brawo! Po jednej stronie torów kosmodrom, a po drugiej stronie ludzie ciągle chodzą sr... na podwórko a wodę mają w pompie na ulicy - kłaniają się drewniaki na Mazowieckiej, Nowogrodzkiej, Wilanowskiej, Antoniewskiej, Kresowej... Może szanowne miasto z TYM by coś zrobiło?
      Podpisano - elektorat kiedyś zamieszkały na ul. Mazowieckiej
      • jakub_polewski Re: A sr... chodzimy za chałupę 03.11.10, 14:04
        Gość portalu: Obywatel Miś napisał(a):

> Brawo! Po jednej stronie torów kosmodrom, a po drugiej stronie ludzie ciągle ch
        > odzą sr... na podwórko a wodę mają w pompie na ulicy - kłaniają się drewniaki n
        > a Mazowieckiej, Nowogrodzkiej, Wilanowskiej, Antoniewskiej, Kresowej... Może sz
        > anowne miasto z TYM by coś zrobiło?
        > Podpisano - elektorat kiedyś zamieszkały na ul. Mazowieckiej

Musisz doprecyzować postulat. Bo jak znam urząd to podobnie jak w przypadku tych dwóch kamienic "rozwiązaniem" będzie zaoranie tych drewniaków, zamiast wyremontowanie i pociągnięcie współczesnej infrastruktury CO i wodno-kanalizacyjnej. Właściwie to jak popatrzeć na decyzje urzędnicze to im po prostu szkoda wydawać pieniędzy na ludzi. Problem w tym, że te pieniądze SĄ ludzi, bo z ich podatków.
      • Gość: kefir Re: Kolejne stracone miliony na daj-ks! IP: 188.33.37.* 03.11.10, 09:50
        Dokładnie jakbyś pisał o klubie spod dworca. Kosmiczne długi zakończone oddaniem terenów miastu za ich umorzenie, a teraz gdy jest już normalnie znów długi rosną za korzystanie z miejskich obiektów. Macie swoje 80 baniek na stadion to zajmijcie się nim zamiast zaglądać sąsiadowi do garów i liczyć ile ma kasy w portfelu. Miasto podzieliło wreszcie fundusze mniej więcej po równo a Wy już zaczynacie szlochać bo ktoś wam obiecał że wszystko pójdzie dla was. Zróbcie wreszcie coś sami zamiast ciągłego wymagania by ktoś wam coś wybudował, opłacał, fundował. Św. Mikołaj będzie u nas dopiero pod koniec grudnia i to na kilka godzin:)
    • Gość: ddd Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy wys... IP: 193.106.100.* 03.11.10, 09:41
      To jest cała polska mentalność, chcemy mieć autostrady, piękne domy, sklepy, stadiony ale parę osób które i tak w zamian dostają lepsze mieszkania musi rzucać kłody. Najlepiej zostawmy wszystko po staremu przecież jest tak cudownie te kamienice takie piękne. Łódź nigdy się nie rozwinie jeśli tak będzie, już teraz jest to jedno z najbrzydszych miast w Polsce
        • Gość: x Re: Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy w IP: 83.142.205.* 03.11.10, 10:18
          socjal to socjal, nie tu to tam - masz coś za darmo od miasta to nie ujadaj tylko sie ciesz ze masz bo jak dla mnie to socjalne powinny byc tylko dla ludzi naprawde ich potrzebujących, nie wiem matek z dziecmi wyrzuconych z domu itp a nie całej rzeszy nierobów..
          prawo administracyjne przewiduje wywłaszczenie na cele publiczne za odszkodowanim, zreszta tutaj to kaminice i tak należace do miasta skoro są w nich socjale, skąd się wzieli w nich lokatorzy? zapewne w znamienitej większości z eksmisji z lokali za któe nie płącili..teraz może i płacą bo w socjalnym to czynsz pewnie wynosi na dzien dzisiejszy ze 1.50 -2 zł z metra :)
          typowo polska mentalość- wyciągam łapę po co się da bo mnie się należy, przecież jstem mieszkańcem socjala... przebudowa skrzyżowania to już jesli nawet nie chodzi o stadion to i tak świetna inwestycja która odkorkuje tamtą okolice..teraz tworzą się tam masakryczne korki
          • jakub_polewski Re: Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy w 03.11.10, 14:35
            Gość portalu: x napisał(a):

> socjal to socjal, nie tu to tam - masz coś za darmo od miasta to nie ujadaj tyl
            > ko sie ciesz ze masz bo jak dla mnie to socjalne powinny byc tylko dla ludzi na
            > prawde ich potrzebujących, nie wiem matek z dziecmi wyrzuconych z domu itp a ni
            > e całej rzeszy nierobów..

No to kwestia problemowa dla Ciebie to rodzaj użytkowania tych dwóch kamienic, które równie dobrze można wyremontować i sprzedać lokale na wolnym rynku aby miasto zarobiło na utrzymanie lokali socjalnych chociażby dla tych "naprawdę potrzebujących". Ale nie, tu jest wyraźnie napisane, że potrzebne klepisko, więc kamienice pod buldożer, żeby dopełnić dzieła kiczu urbanistycznego.

> prawo administracyjne przewiduje wywłaszczenie na cele publiczne za odszkodowan
            > im,

Uwierz mi więc na słowo, że nie chciałbyś być na miejscu całkiem zamożnych i to właścicieli terenów dajmy na to w kwartale Piotrkowska - Sienkiewicza - Nawrot - Roosevelta, którym chciano wyrwać ich tereny powołując się na (i teraz uważaj) specustawę o autostradach i drogach ekspresowych. Odszkodowania? LOL. Sprawdź sobie najlepiej na planie miasta o jakie tereny chodziło (PIOTRKOWSKA!). Więc nie mydl oczu przepisami, które bardziej pasują do ChRL albo Federacji Rosyjskiej niż krajów UE.

> zreszta tutaj to kaminice i tak należace do miasta skoro są w nich socjale,
            > skąd się wzieli w nich lokatorzy? zapewne w znamienitej większości z eksmisji
            > z lokali za któe nie płącili..

Zapewne, bo prawdziwej wiedzy nie masz, ale na potrzeby dyskusji a priori sobie zakładasz kto mieszka w danej kamienicy.

> teraz może i płacą bo w socjalnym to czynsz pewni
            > e wynosi na dzien dzisiejszy ze 1.50 -2 zł z metra :)

W socjalnym 50 gr. / m, niemniej Ty i tak wiesz, że płacą / nie płacą a priori, bo wiedza z doświadczenia, sprawdzona, nie jest Ci w dyskusji do niczego potrzebna.

> typowo polska mentalość

Pisanie o czymś, o czym się nie ma bladego pojęcia (j/w).
        • Gość: ? Re: Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy w IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.11.10, 10:31
          Najwyższy czas skończyć z socjalnym miastem. Nie można wciąż przejadać pieniędzy podatników, które zamiast na inwestycje trafiają do ludzi, którym nie chce się pracować a cały ich dzień to picie wódki.
          Dlaczego wspieramy margines, który nic nie daje naszemu miastu? Kamienice w centrum niszczeją bo miasto przesiedla tam bezdomnych i pijaczków. Ludzie którzy chętnie zamieszkaliby w centrum boja się sąsiedztwa marginesu.
          Władze które zrobią pierwszy krok i zajmą się masowym wysiedlaniem pijaczków z kamienic w centrum uratują to miasto. Decyzja taka jest oczywiście bardzo niepopularna ale trzeba ją podjąć tak jak zrobiono we Wrocławiu.
          Nie może być tak, że grupa ludzi terroryzuje resztę mieszkańców żebrając o pieniądze na wino, doprowadza do ruiny kamienice, które są dziedzictwem nas wszystkich, odstrasza turystów i potencjalnych inwestorów.
          W Łodzi muszą być nowe inwestycje, które popchną miasto do przodu. Trzeba modernizować transport, ulice, węzły komunikacyjne, kamienice, fabryki. Dbajmy o nasze zabytki, zachowując je i nadając im nowy wyraz i funkcję.
          Przestańmy bać się podejmowania trudnych decyzji.
          • jakub_polewski Re: Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy w 03.11.10, 14:42
            Gość portalu: ? napisał(a):

> Najwyższy czas skończyć z socjalnym miastem. Nie można wciąż przejadać pieniędz
            > y podatników, które zamiast na inwestycje trafiają do ludzi

I tu można by skończyć, bo to dokładnie pokazuje sposób myślenia (?) w urzędach. Pod inwestycję wstawmy "posady w spółkach miejskich, ANach i wydziałach, przede wszystkim w lokalowym) i wszystko jasne ;)

> , którym nie chce się pracować a cały ich dzień to picie wódki.

Tak, bo Ty byłeś w tych dwóch kamienicach i na pewno wiesz, że tam wszyscy nie pracują tylko piją wódkę.

> Dlaczego wspieramy margines

Margines wg Ciebie to każdy kto nie pracuje w UMŁ?
        • majordomus.1 Re: Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy w 03.11.10, 10:50
          Gość portalu: as napisał(a):

> A może zbudujemy stadion na miejscu TWOJEGO domu i zobaczymy, czy dalej będziesz
          > z taki szczęśliwy?

Daj spokój Przejeżdżam przez te okolice co najmniej dwa razy dziennie i widzę co tam stoi. To są jakieś rudery wokół których w dodatku kręci się mnóstwo meneli. Każdy stamtąd wykwaterowany powinien się wyprowadzić z pocałowaniem ręki. Nawet jeśli ktoś sobie wyremontował mieszkanie to przecież nie całą kamienicę, która się może po prostu rozlecieć w ciągu kilku lat. Pewnie dadzą im jakieś mieszkania na Janowie gdzie podobno jest kilka bloków z mieszkaniami socjalnymi i będą mieli 100 x lepiej.

• jakub_polewski Re: Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy w 03.11.10, 14:47
            majordomus.1 napisała:

> To są jakieś rudery wokół których w dodatku kręci się mnóstwo meneli.

Bo wokół bloków obok się menele przecież nie kręcą. Zabudowa przedwojenna ma natomiast specyficzne pole, aurę, która przyciąga meneli. Taaaak... Co ciekawe, na krakowskim Kazimierzu niejedna taka "rudera" stoi bo jej tam nie wolno wyburzyć. Za to znacznie inteligentniejsi urzędnicy umieją te rudery tak sprzedać, że jeszcze wycieczki z Francji, USA i Izraela tam przyjeżdżają zostawiać kasę.

> Każdy stamtąd wykwaterowany powinien się wyprowadzić z pocałowaniem ręki.

Na Wojska Polskiego do zagrzybionej piwnicy. Nie wiem jak wykwaterowani stamtąd, ale ja za to bym nikomu ręki nie całował.

> Nawet jeśli ktoś sobie wyremontował mieszkanie to przecież nie całą kamienicę, k
            > tóra się może po prostu rozlecieć w ciągu kilku lat.

Na pewno ZRW pomoże, gdyby nie daj Boże się jednak nie chciała (jak inne) rozlecieć.

> Pewnie dadzą im jakieś mieszkania na Janowie

BUAHAHAHAHAAHAHAHAAHAHAH!!! No to mnie zabiłeś.

> gdzie podobno jest kilka bloków z mieszkaniami socjalnymi i
            > będą mieli 100 x lepiej.

Takie rzeczy to chyba na Saturnie. Mieszkanie w WTBS na Janowie to czynsz 12 PLN / m-c i udział rzędu pięciu zer.

Pozdr.
      • jakub_polewski Re: Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy w 03.11.10, 14:28
        Gość portalu: ddd napisał(a):

> To jest cała polska mentalność, chcemy mieć autostrady, piękne domy, sklepy, st
        > adiony ale parę osób które i tak w zamian dostają lepsze mieszkania musi rzucać
        > kłody. Najlepiej zostawmy wszystko po staremu przecież jest tak cudownie te ka
        > mienice takie piękne. Łódź nigdy się nie rozwinie jeśli tak będzie, już teraz j
        > est to jedno z najbrzydszych miast w Polsce

Jakbym rozmawiał dokładnie 2 lata temu na temat budynków przy Pomorskiej w okolicy Ronda Solidarności. Tam też były "rudery do rozwalenia nie reprezentujące żadnej wartości" a dzisiaj na ich miejscu jest trawnik i różowa kostka betonowa. Pustynia po horyzont, miasto się skurczyło, za to studenci paragrafu, przynajmniej jakaś ich część może sobie zaparkować. Toż to doprawdy postęp i nowoczesność zgodnie ze śmiałymi wizjami modernistów połowy lat 30-tych XX wieku.
    • wirusx Magin to oszust 03.11.10, 09:45
      Nie przejmowałbym się tym co mówi Magin przed wyborami. To kiełbasa dla kiboli. A Magin - swoim zwyczajem - na pewno coś ukrywa, ten typ tak ma....
    • Gość: M Brawo! IP: 83.142.205.* 03.11.10, 10:06
      świetna wiadomość ! pokażcie mi drugą taką inwestycje w naszym mieście gdzie podmiot prywatny chce zainwestować kilkaset milionów złotych na tak naprawdę inwestycje służącą całemu miastu bo na takim dużym obiekcie będzie można również organizować np koncerty, czy mecze międzypaństwowe
      i nie może być tak że kilkoro lokatorów i to w wiekszości lokali socjalnych, czyli osoby które i tak praktycznie mieszkają darmo i miasto a więc my wszyscy dokłada do ich utrzymania blokowało taką wielką inwestycje.. na szczęscie są na to odpowiednie przepisy, a jak pani Marysia wyremontowała sobie lokal bez zgody własciciela to ma problem - ignorantia legis nocet
      • Gość: ChruszczoW odpowiedź na pytanie IP: *.toya.net.pl 03.11.10, 11:14
        pokażcie mi ---> MANUFAKTURA :)
        ale to już BYŁO :) teraz czas na doinwestowanie WSCHODNIEJ części Łodzi :) która ostatnimi czasy rozwija się znacznie prężniej od części zachodniej [przemysł, budownictwo mieszkaniowe]
        trzymam kciuki zarówno za dygnitarzy [..mam nadzieje że nie jest to kiełbasa wyborcza] jak i za CACKA [..mam nadzieje że dotrzyma słowa]
      • jakub_polewski Re: Brawo! 03.11.10, 12:26
        Tak, bo przecież STADIONY to największy a właściwie to JEDYNY problem miasta, w którym tysiące budynków się walą, ludzie zasuwają po wodę do studni a za chwilę od 1 stycznia 2011 roku MPK nie będzie miało w co ręce włożyć kiedy zajezdnię tramwajową przy Kilińskiego przejmie prywaciarz (BTW -> "zasługa" W. Tomaszewskiego, gdyby ktoś przed wyborami pytał).
    • adamowski1 Miliony na otoczenie stadionu, a mieszkańcy wys... 03.11.10, 12:36
      Tylko niech nie zapomną o jakiejś dużej przestrzeni w pobliżu,tak aby kibole mieli się gdzie "naparzać".Jak dla mnie to bzdura,rozumiem gdyby w Łodzi był jakiś porządny klub sportowy prezentujący europejski poziom,ale dla zwykłej kopaniny po kostkach stadion w obecnej formie jest wystarczający.Jeżeli miastu zależy na stadionie miejskim,to niech go wybudują od podstaw,w miejscu do tego bardziej się nadającym.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka