Dodaj do ulubionych

22-latek sprzedawał "lewe" papierosy. Wpadł pią...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.11, 12:11
"Lewe" papierosy... Jakby istniały jakieś "prawe". Dobre, smaczne, nieśmierdzące, nietrujące, zdrowe i cudowne:)

Nie chciał się chłopak podzielić kasą za truciznę z władzą, to go władza przymknęła.
Obserwuj wątek
  • robakandrzej a jaki wyrok dostanie minister finansów ? 06.02.11, 13:23
   jeśli ów 22-latek sprzedawał papierosy a nie dzielił się "AKCYZĄ" z Panem Premierem dla naszego wspólnego dobra .........to pewnie wielkie zyski zatrzymywał egoistycznie dla siebie czyli swojej rodziny.
   Oczywiście gdyby nie BEZNADZIEJNIE wysoka stawka opodatkowania papierosów ( i nie tylko bo paliw,alkoholu,itd...) to tzw. handel "lewy" nie odróżniał by się od "prawego" wiec 22-latek zajął by się inną z jego punktu widzenia profesją .
   Niestety drugie dno tej sprawy jest głębsze bo szanowny Pan Minister wpływy z Akcyzy nałożonej na papierosy nie przeznacza w całości na NFZ dla szpitali leczących następstwa przykrego nałogu lub programy antynikotynowe i nie mówimy tu o jakiś tysiącach złotych ale o miliardach beztrosko wydawanych np. na podwyżki pensji urzędników odpowiedzialnych za system walki z tzw."lewym "
   obrotem czyniąc go "prawym" więc kółko się zamyka !
   Wrzaski eurokratów po obniżeniu akcyzy na papierosy w Polsce będzie skowytem strat "dochodu" dla Niemców;Czechów... i innych przyjaciół jadących jak nasz przykładowy 22-latek ale tym razem do Polski po tani towar ........przez głupotę własnych urzędników / polityków ...............
   I tu jest Trzecie dno sprawy tak jak kiedyś Czechy oblegane były przez "mrówki " z polski kupujące alkohol ........to MY Polacy nabijaliśmy Czechom budżet !

   wracając do 22-latka jego nieoPOdatkowane dochody i tak były by opodatkowane bo wydał by je na cokolwiek w tym przeładowanym fiskusowym bagnie a teraz będziemy go utrzymywać w ZK za Nasze wpływy z POdatków .............?

   więc jaki wyrok dostanie rząd , minister ,polityk przy URNIE WYBORCZEJ 23 października ?
   dostanie KOLEJNE 4 LATA ?
  • donbosco A nie lepiej tak ... 06.02.11, 15:43
   RuDy(a)
   nie męcz się
   www.lodzka.policja.gov.pl/content/view/6091/99/
   06 lutego 2011 r.
   informacja prasowa
   o wybranych wydarzeniach zgłoszonych łódzkiej Policji 4 i 5 lutego 2011 r.

   Łódź – wpadł „tytoniowy recydywista”. Już po raz piaty policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który posiadał przeznaczone na handel papierosy bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczono 3268 paczek papierosów, a podejrzanemu zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 2 lub albo obie te kary łącznie. Realizując czynności operacyjne policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Łodzi uzyskali informację o mieszkańcu dzielnicy Bałuty, który magazynuje i dostarcza handlarzom na targowisko Rynek Bałucki wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Podjęto obserwację 22-letniego łodzianina, która potwierdziła przypuszczenia kryminalnych. 4 lutego w godzinach porannych na ul. Franciszkańskiej policjanci zatrzymali typowanego mężczyznę. Łodzianin szedł ulicą z towarem, który miał dostarczyć sprzedawcom na targowisko – w jego torbie ujawniono papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy. W ślad za zatrzymaniem, stróże prawa przeszukali mieszkanie 22-latka i zarekwirowali kolejne „trefne” fajki. Łącznie zabezpieczono 3268 paczek papierosów o łącznej wartości nie mniejszej niż 40 tysięcy złotych.


Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka