Dodaj do ulubionych

Skrzydlewska pełnomocnikiem ds. równego traktow...

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.11, 13:45
SŁUSZNY WYBÓR - NA CMENTARZU WSZYSCY SĄ RÓWNI,
TYLKO LEŻĄ POD KAMIENIAMI O RÓŻNYCH ROZMIARACH.
Obserwuj wątek
  • Gość: łodzianin obraźliwe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.11, 14:00
   Ale za "skóry" brano chyba zróżnicowaną stawkę? Ja nie wiem, ale może trzeba kogoś zapytać, hmm, pomyślmy - kogo by tu zapytać..?

   A poważnie - dziwna nominacja, pokazująca lekceważenie problemu przez pana Stępnia, a także obraźliwa dla środowisk zajmujących się równością. Dobrze, że nie powołał na to stanowisko np. ławki sprzed wieżowca Urzędu. Miałaby podobne kwalifikacje do tej pani. Rozumiem, że ciasnotę politycznego móżdżku pana Stępnia przekraczało powołanie na to stanowisko np. dr Izy Desperak, która w odróżnieniu od tej kwiaciarki zna problematykę polityki równościowej? Szkoda, że nie mamy urzędników, tylko polityczne nawisy.
   • ggrdl Właśnie - warto się zapoznać 07.04.11, 16:08
    Nie darzyłem tej pani sympatią (DELIKATNIE MÓWIĄC!), głównie ze względu na koligacje rodzinne.
    Niemniej jednak, gdy się wypowiadamy nt. jej pracy jako posłanki, to warto się zapoznać z raportem Polityki, która od czasu do czasu publikuje listę naj- posłów. A to najgorszych, a to najlepszych, a to debiutantów.

    Pani Skrzydlewska - co mnie zadziwiło - uzyskała bardzo dobre oceny.

    Warto o tym wiedzieć, zanim się kogoś opluje.


    P.S. Wybór p. Skrzydlewskiej na to stanowisko jest mi obojętny. Samo istnienie stanowiska już nie - to kolejna bzdura w imię pseud-postępu i poprawności politycznej. Czekam na osiedlowe rzeczniczki...
  • Gość: Myślący Decyzja polityczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.11, 15:16
   Działania Marszałka Województwa sa wynikiem politycznych interesów, a nie realnym zajęciem się problematyką równego taktowania i to jest przerażające. Po raz kolejny Platforma Obywatelska upolityczniła tak ważne stanowisko. Jest to o tyle bulwersujące, że nie liczy się ani ze stworzyszeniami zajmującymi się tą problematyką, ani ze środowiskiem naukowym. Likwidacja szkół oraz pełnomocnik bez odpowiednich kwalifikacji dowodzi teorii, że wiedza jest tylko kłopotem dla PO, gdyż obnaża słabość tej partii. Żadna merytoryczna dyskusja nie odbyła się w sprawie powołania pełnomocnika. Wielki błąd !
  • marian1950k bez realnej opozycji .... 07.04.11, 15:25
   Bez realnej opozycji rządzący zawsze bedą robić, co chcą. Pytanie o merytoryczne kwalifikacje tej Pani jest oczywiście bezsadne. Jest córką Skrzydlewskiego i to wystarczy. Gazeta Wadzy zapewni dobry PR, frajerstwo zagłosuje i przesiadka z Europarlamentu do Sejmu załatwiona.
  • Gość: Obserwator Skrzydlewska pełnomocnikiem ds. równego traktow... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.11, 15:45
   Z notaki prasowej wynika, iż Pani ta zabiegała o to stanowisko po to, aby je objąć. Osoba, której zależy na rozwiązywaniu problemów związanych ze sprawami równości płci, szukałaby kompetentego człowieka, któremu ta tematyka jest bardzo dobrze znana. Wówczas miałaby większe poważanie i szacunek. Szkoda, że nie dostrzeżono niezręczności tej sytuacji.
  • ggrdl Podstawowe pytanie: po co to stanowisko? 07.04.11, 16:11
   Wybór p. Skrzydlewskiej na to stanowisko jest mi obojętny.
   Samo istnienie stanowiska już nie - to kolejna bzdura w imię pseudo-postępu i poprawności politycznej. Kolejne zmarnowane pieniądze.

   Czekam pełnomocników dzielnicowych, gminnych, osiedlowych, klasowych, piaskownicowych...
    • ggrdl Do czego? 07.04.11, 20:41
     Gość portalu: łodzianin napisał(a):

     > Bo jest potrzebne.
     Poproszę o uzasadnienie. W szczególności poproszę o instrumenty prawne, w które stanowisko jest wyposażone, a bardziej przystępnie - co taki rzecznik może?

     > Poczytaj coś na ten temat, to się dowiesz dlaczego.
     Poczytałem, dlatego się wypowiadam.

     > Jest dużo publikacji, także w internecie, są wyniki badań naukowych, statystyki i akty
     > prawne. Ignorancja to nie oryginalność, muszę Cię zmartwić.
     Przepychanki słowne i złośliwości to nie są argumenty, nie wiem czy cię to martwi, ale niespecjalnie mi zależy. ;-)

     Zamiast sugerować komuś brak znajomości tematu i opowiadać o istnieniu publikacji - może użyj jakiegoś argumentu? Jak mniemam sama obecność jakichś tam publikacji nie uzasadnia istnienia takiego czy innego stanowiska, więc zapewne chodzi o ich (publikacji) zawartość. Na pewno ją znasz, skoro się wypowiadasz, oświeć nas nieoczytanych!
     :-)))
     • Gość: łodzianin poczytaj, to się dowiesz. Wiedza "ubogaca" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.11, 23:28
      Przykro mi, ale za takie oświecenie się płaci. Jeśli się nie chce płacić, to się uczy samemu. Chciałbyś pójść na łatwiznę, ale niestety - nie tym razem. Doucz się, a potem kłap dziobem. Zacznij od dokumentów UN, potem proponuję CoE, UE i na koniec dane McKinseya. Do tego możesz sięgnąć do fachowej literatury - w UŁ działa Ośrodek Badań Problematyki Kobiet, jest tam biblioteka. Bez krzyża, ale zamiast tego z rzetelną wiedzą, podsumowującą kilkadziesiąt lat dorobku nauki.

      I pochwal się też tym, co ty przeczytałeś na ten temat - skoro piszesz "Poczytałem, dlatego się wypowiadam". Cóż to za pozycje naukowe? Wykwity intelektualne pani Wujkowskiej czy elaboraty Nelli Rokity? No śmiało, napisz nam, cóż cię tak intelektualnie zapłodniło?

      Twój przypadek potwierdza smutną prawdę, że w Polsce zawsze znajdzie się delikwent, który wykrzyknie "a jednak (Słońce) się kręci!", choćby nauka od lat twierdziła co innego. Ale co tam nauka - lepiej sięgnąć do encyklik, czyż nie?

      A nominacja pani Skrzydlewskiej jest bardzo przykra. Niestety, kwiaciarka z bogatym tatą i politycznymi referencjami zawsze będzie lepsza od fachowca. Mam nadzieję, że przynajmniej pani Skrzydlewska nie będzie się odzywać, żeby nie denerwować ludzi. Nie ma pojęcia o sprawach, którymi ma się zajmować. Żenująca decyzja pana Stępnia.
      • ggrdl Chamstwem nie zakryjesz braku argumentów 08.04.11, 08:51
       Gość portalu: łodzianin napisał(a):

       > Przykro mi, ale za takie oświecenie się płaci. Jeśli się nie chce płacić, to
       > się uczy samemu. Chciałbyś pójść na łatwiznę, ale niestety - nie tym razem.

       Wojtek? Mój kolega w przedszkolu stosował tę metodę! "Wiem, ale nie powiem". Zawsze tak mówił, gdy ...nie wiedział. Wojtek! NIC SIĘ NIE ZMIENIŁEŚ! Jednym słowem: przedszkole.       > Doucz się, a potem kłap dziobem.

       I nawet mama cię nie wychowała...       > Zacznij od dokumentów UN, potem proponuję CoE, UE i na koniec dane McKinseya.

       Ale ty znasz dużo skrótów, jejku!
       A bardziej poważnie: Może jeszcze Bibliotekę Kongresu mam sobie "poczytać"?
       I jak się czyta Unię Europejską? To chyba trudne...
       Last but not least: Czy w którymkolwiek z w/w źródeł są opisane kompetencje stanowiska p. Skrzydlewskiej? Instrumenty prawne, którymi dysponuje? Jeśli nie, to równie dobrze można sobie poczytać Poradnik Działkowca, a ideologicznie naładować się oglądając Seksmisję (SAMIEC TWÓJ WRÓG!).


       > Do tego możesz sięgnąć do fachowej literatury - w UŁ
       > działa Ośrodek Badań Problematyki Kobiet, jest tam biblioteka.
       j.w.

       > Bez krzyża, ale zamiast tego z rzetelną wiedzą, podsumowującą
       > kilkadziesiąt lat dorobku nauki.

       Aaa, tu cię boli! Krzyż cię uwiera.


       > I pochwal się też tym, co ty przeczytałeś na ten temat - skoro piszesz "Poczyta
       > łem, dlatego się wypowiadam". Cóż to za pozycje naukowe? Wykwity intelektualne
       > pani Wujkowskiej czy elaboraty Nelli Rokity? No śmiało, napisz nam, cóż cię tak
       > intelektualnie zapłodniło?

       Intelektualnie to te panie są bliższe tobie (czyt. równie głupie i zacietrzewione).


       > Twój przypadek potwierdza smutną prawdę, że w Polsce zawsze znajdzie się delikw
       > ent, który wykrzyknie "a jednak (Słońce) się kręci!", choćby nauka od lat twier
       > dziła co innego. Ale co tam nauka - lepiej sięgnąć do encyklik, czyż nie?

       Taaak, rzucaj błotem, rzucaj. A ja się będę tłumaczył, że mi daleko do Radia Maryja, a ty nie będziesz wierzył... tylko mi to wisi. Możesz sobie twierdzić, że jestem esesmanem i kosmitą.


       > A nominacja pani Skrzydlewskiej jest bardzo przykra. Niestety, kwiaciarka z bog
       > atym tatą i politycznymi referencjami zawsze będzie lepsza od fachowca.

       No i wykazałeś się oczytaniem. Mnie też niezbyt odpowiada rodzina p. Skrzydlewskiej, ale ona sama została bardzo pozytywnie oceniona jako posłanka. Np. w Polityce, której (zdradzę w tajemnicy) nie wydają kręgi radiomaryjne. No, ale tam są długie i trudne teksty...


       > Mam nadzieję, że przynajmniej pani Skrzydlewska nie będzie się odzywać, żeby
       > nie denerwować ludzi.
       Mam nadzieję, że ty przestaniesz kłapać dziobem (cyt.). A jak się denerwujesz, to odwiedź psychiatrę, może coś wypisze.
       Co do samego wyboru - już się wypowiedziałem.

       > Nie ma pojęcia o sprawach, którymi ma się zajmować. Żenująca decyzja pana Stępnia.
       Najgorsze jest to, że takie sprawy po prostu nie istnieją. Nie żeby nie istniał problem równego statusu, tylko że to stanowisko niczego tu zmieni.
  • marian1950k może i potrzebne, ale bezskuteczne ... 07.04.11, 17:11
   Potrzeba równego traktowania kobiet i mężczyzn jest oczywista, ale nie załatwi tego żaden pełnomocnik. Do tego potrzebne są wzory wyniesione z rodziny, ze szkoły i musi to trwać. Stanowisko pełnomocnika to przejaw hipokryzji i mrugania okiem przez poltyków. O rzeczywistej wadze tego stanowiska świadczy również ten wybór dokonane bez konkursu. Pani Skrzydlewska, której dzięki poparciu GW i bogatego taty udało się wejśc do polityki, jako europoseł zbowiązała się wobec swoich wyborców do określonej aktywności i działalności. Dziś, może znudzona, może zniechęcona a najpewniej przewidująca podejmuje się drugiej funkcji ze świadomością, że obu ich rzetelnie pełnić się nie da. Idę o zakład, że wystartuje w najbliższych wyborach do Sejmu, a kilka mesięcy niezobowiązującego " pełnomocnikowania" ma jej to ułatwić. A marszałek Stępień załatwił sobie przy okazji plusika .....
  • Gość: :( Skrzydlewska pełnomocnikiem ds. równego traktow... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.04.11, 14:37
   ....kolejna osoba, której "promocję" i "lans" zapewni się pod tytułem "szczytnego celu" ze środków urzędu i samorządu....a wykonanie roboty i obsługę funkcjonowania "pełnomocnika" zleci się etatowym pracownikom urzędu !

   Może czas zadać pytanie o podstawy prawne zakładanego funkcjonowania takiej funkcji? Jak to się ma do zakresu działania samorządu województwa, urzędu marszałkowskiego, czy wreszcie marszałka województwa...ktokolwiek nim nie jest (czasem niestety).
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka