Dodaj do ulubionych

55 automatów biletowych: linie nocne i podmiejskie

IP: *.smrw.lodz.pl 02.06.11, 21:58
Już w połowie miesiąca w łódzkich autobusach zainstalowane zostaną automaty do sprzedaży biletów. Bilety będzie można kupować za monety, ale także przy pomocy zbliżeniowych kart bankowych.

moya.toya.net.pl/
Obserwuj wątek
    • Gość: . Re: 55 automatów biletowych: linie nocne i podmie IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.06.11, 16:00
      To chyba dobre podsumowanie problemu:

"Automatyzowanie przestarzałej funkcji sprzedaży rzeczywistych – fizycznych biletów jednorazowych i ich kasowanie w najbliższych latach stanie się bardzo anachronicznym rozwiązaniem zbyt kosztownym a przecież dopiero zaczęto w taki system inwestować pieniądze. Natomiast są i takie miasta w naszym kraju które inwestują w urządzenia wolno stojące do automatycznego sprzedawania różnych rodzajów biletów łącznie z kartą miejską a nawet do wypożyczania rowerów. Takie urządzenia są bardzo kosztowne ale korzysta z nich wielu potencjalnych użytkowników- pasażerów co sprawia że nie tylko ułatwiają dostęp do zakupu różnych rodzajów biletów ale jednoczenie są ekonomicznie opłacalne. "
      Więcej:

infobus.pl/blog.php?id=632
      • Gość: kpc21 Re: 55 automatów biletowych: linie nocne i podmie IP: *.xdsl.centertel.pl 23.06.11, 22:31
        Akurat te łódzkie automaty o ile mi wiadomo mają opcję obsługi karty miejskiej. Bilet musi fizycznie istnieć (na papierze lub jakimś nośniku elektronicznym w którego posiadaniu jest pasażer), bo inaczej nie da się udokumentować prawa pasażera do przejazdu. Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to elektroniczna baza danych - to by było oszczędne, ale mało wygodne dla pasażera - nie ma np. szybkiej możliwości sprawdzenia ile czasu zostało do końca ważności biletu. A możliwość kasowania to zaleta - można kupować bilety na zapas.

W ogóle wg mnie bilety jednorazowe nie powinny być sprzedawane na określony czas tylko na liczbę kilometrów. Wtedy nie byłoby problemów z kanarami kiedy pojazd jedzie opóźniony (trzeba udowadniać, że wg rozkładu dany bilet powinien wystarczyć, co po przesiadce jest praktycznie niemożliwe).
        • kuba_bed Re: 55 automatów biletowych: linie nocne i podmie 24.06.11, 00:29
          Na pewno można zapłacić za bilet kartą zbliżeniową, ale skąd mają mieć obsługę karty miejskiej?
          Ja np. nie widzę biletów na ilość przejechanych kilometrów... Zdecydowanie lepsze są czasowe, tym bardziej przy takim systemie jaki (z założenia) jest w Łodzi. A poza tym w normalnych miastach dąży się do tego, aby pasażer kupił bilet na długookresowy, a nie X-minutowy, ale tak jest w normalnych miastach a nie w Łodzi...
          • Gość: . Re: 55 automatów biletowych: linie nocne i podmie IP: *.opera-mini.net 25.06.11, 11:03
            > . A poza tym w normalnych miastach dąży się do tego, aby pasażer kupił bilet na
            > długookresowy, a nie X-minutowy, ale tak jest w normalnych miastach a nie w Ło
            > dzi...

Dlatego wstrzymajmy montaż i wywalmy obecne automaty, zablokujmy sprzedaż jednorazówek w kioskach i u kierowców. Będzie lepiej, będziemy w końcu normalnym miastem. Kurcze, dlaczego nikt nie wpadł na to wcześniej?
          • Gość: kpc21 Re: 55 automatów biletowych: linie nocne i podmie IP: *.xdsl.centertel.pl 25.06.11, 21:36
            Wyobraź sobie sytuację osoby, która przyjeżdża do Łodzi na jeden dzień np. w odwiedziny do kogoś. Albo jeszcze lepiej - przesiada się z Kaliskiego na Fabryczny lub odwrotnie - dopóki nie ma tunelu, ten odcinek najszybciej pokonać jest tramwajem ew. autobusem. Czy na ten jeden dzień ma kupować bilet okresowy?

Mi przez cały miniony rok nie opłacało się kupować biletu okresowego, chociaż wcale nie jeżdżę MPK mało. Ale za mało, aby opłacał się bilet sieciowy, a na zbyt zróżnicowanych trasach, żeby miał sens bilet trasowany. Głównie dlatego, że i tak musiałem kupić miesięczny na PKS.
              • kuba_bed Re: 55 automatów biletowych: linie nocne i podmie 25.06.11, 22:54
                Gość portalu: . napisał(a):

> Ojeju, obraź się najlepiej rzgowski ciulu, jak piszesz bzdety to się nie dziw,
                > że jesteś traktowany jak idiota

Może trochę kulturalniej? Mnie takie zachowanie odrzuca od człowieka i sprawa, że nie mam zamiaru z nim rozmawiać, no chyba że ktoś mi za to płaci...

Gość portalu: kpc21 napisał(a):

> Wyobraź sobie sytuację osoby, która przyjeżdża do Łodzi na jeden dzień np. w od
                > wiedziny do kogoś. Albo jeszcze lepiej - przesiada się z Kaliskiego na Fabryczn
                > y lub odwrotnie - dopóki nie ma tunelu, ten odcinek najszybciej pokonać jest tr
                > amwajem ew. autobusem. Czy na ten jeden dzień ma kupować bilet okresowy?

Nie, to są inne przypadki. Nie pisałem, że takie bilety czasowe należy wycofywać, ale osoby, które codziennie podróżują komunikacją miejską powinno się nakłaniać do kupienia biletu okresowego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka