Dodaj do ulubionych

Pierwsi fabrykanci i przędzalnie w dolinie Jasi...

IP: *.retsat1.com.pl 10.07.11, 16:07
Wendisch i Scheibler mieli szczęście, że nie było wtedy "obrońców" zabytków i jakiś społecznych pseudo opiekunów bo zamiast budowy fabryki i folwarku mogliby tylko odbudować stary młyn!
Obserwuj wątek
   • Gość: JW Brawo fd i ;). Odwagi IP: *.toya.net.pl 10.07.11, 19:01
    Nareszcie odważna, błyskotliwa krytyka. Dość terroru pseudo-obrońców.

    Wystarczy spojrzeć na Europę. Ci kretyni Włosi pod zostawili w Rzymie, Florencji i Wenecji te stare lepianki i co teraz mają - same problemy. Jak im się opłacił ten durny sentyment a może lenistwo? Nawet metra wybudować w spokoju nie mogą bo wszędzie się ładują społecznicy i archeolodzy. Włosi żyją w obszczywanych przez wieki ruderach i pies z kulawą nogą do tych melin nie zagląda.

    My Łodzianie zróbmy porządek z naszymi syfami! Wystarczy spojrzeć na Norbelane, Fabryki Gayera, Bidermana, Piotrkowską 58. Dziś na miejscu tych lepianek mamy wspaniałe szklane i żelbetowe apartamentowce obok białej fabryki, wieżowce na północnej, parkingi wielopoziomowe na Kilińskiego, siedziba PGE na piotrkowskiej 58! A tyle było krzyku, że wyburzyli zabytek i dziś sami "społecznicy" przyznają, po cichu że miasto na tym wielce zyskuje. Cóż postęp, który widzimy w naszym mieście musi być kosztem zabytków. Po prostu ich remont się nie opłaca! Tu Polska nie Italia.
    • Gość: . Re: Brawo fd i ;). Odwagi IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.07.11, 20:02
     > Nareszcie odważna, błyskotliwa krytyka.

     Trzeba mieć doprawdy solidne kompleksy, żeby musieć samemu sobie odpowiadać, aby utwierdzić się w słuszności głoszonych poglądów i jeszcze pisać samemu sobie, że jest się błyskotliwym.

     > Wystarczy spojrzeć na Europę. Ci kretyni Włosi pod zostawili w Rzymie, Florencj
     > i i Wenecji te stare lepianki i co teraz mają - same problemy.

     Podobnie jak Francuzi, Niemcy, Szwajcarzy - same najbiedniejsze nacje, które nie mogą rozwijać swoich krajów przez obrońców zabytków.
  • Gość: Ostra1941@wp.pl Pierwsi fabrykanci i przędzalnie w dolinie Jasi... IP: *.play-internet.pl 12.07.11, 19:18
   Czesciowo nadpalony Ksiezy Mlynek uratowal Wendisch. Jedno z kol wodnych zastosowal do swojej przedzalni a drugie pozostawil w odremontowanym mlynie. W mlynie tym urzadzil wykanczalnie-to jest pralnie, bielnik folusz krochmalnie imagiel. Wystarczy dobrze sie wczytac w raport S Staszyca z 1825r. Mlyn spalil sie w1870r i niezostal odbudowany. Scheibler zainkasowal 5000 rubli. Podobno stare kolo lezalo jeszcze przed pierwsza wojna. Dwa artykuly Pani Hac sypia nazwiskami i miejscami bez skladu iladu. Wendisch nigdy nie zajmowal sie lnem a bawelna- Ksiezy Mlyn i welna Wojtowski Mlyn. Krolem lnu byl August Rundzierher ktury kolo nlandego wybudowal przedzalnie lnu .
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka