Dodaj do ulubionych

Łódzkie przedszkola będą czynne krócej. Nawet d...

IP: *.retsat1.com.pl 20.01.12, 07:31
"Obiecuje, że jeśli na osiedlu są dwa przedszkola, przynajmniej jedno będzie czynne dłużej. Żeby rodzice mieli wybór"

No mam wybór jak cholera, gdy jest więcej kandydatów niż miejsc.

"Piątkowski przeprasza uczciwych rodziców za stosowanie takich chwytów: - Niestety, zbyt wiele było oszustw. Podczas rekrutacji rodzice zapewniali, że dziecko będzie w przedszkolu po osiem, nawet dziewięć godzin dziennie, a jest odbierane po pięciu, sześciu."

No jeżeli to jest oszustwo to może jaśnie pan już niedługo viceprezydencik złoży doniesienie do prokuratury. Bo jeśli nie, to chyba sam popełnia przestępstwo...

A wogóle to dlaczego miasto traktuje przedszkola jak źródło dochodu?(straciliśmy prawie milion), albo jak przechowalnię dla dzieci? (odbierają wcześniej , łolaboga). Przecież do cholery ciężkiej to są placówki edukacyjne a nie przechowalnia dworcowa. Czy ten koleś nie rozumie że dzieci przedszkolne są lepiej rozwinięte po kilku latach edukacji za młodu niż ich rówieśnicy którzy do przedszola nie chodzili i że przekłąda się to na przyszłość miasta i jakość życia WSZYSTKICH jego mieszkańców w przyszłości? No pewnie nie rozumie bo go mamusia chyba do przedszola nie zapisała...

Obserwuj wątek
    • Gość: rodzic Łódzkie przedszkola będą czynne krócej. Nawet d... IP: *.toya.net.pl 20.01.12, 08:25
      a komu przeszkadzało "sztywne czesne", które funkcjonowało tyle lat, z ulgami na każde kolejne dziecko? Dzieci były w przedszkolu od rana, do popołudnia, nauczycieli nikt nie straszył zwolnieniami i likwidacją kolejnych placówek... Czyżby Rząd wprowadzał celowo te zamieszania w naszym kraju, wprowadzając na siłę prywatyzację, tak jak w ostatnich dniach w służbie zdrowia??? Nie udało się sprywatyzować szpitali i poradni dobrowolnie, to trzeba to zrobić za pomocą ustaw. W przedszkolach pewnie jest tak samo. Może warto by było, aby obecny rzad, przestał już robić wszystko PRZECIWKO WŁASNYM OBYWATELOM, A ZACZĄŁ ROBIĆ COŚ DLA NICH. Narazie wszystko drożeje, wzrasta bezrobocie, pensje maleją w stosunku do cen, podatki rosną, ulgi są likwidowane, służbom mundurowym grzebią przy emeryturach, ludzie mają pracować do samej śmierci, są coraz większe trudności z dostaniem się do lekarza, itd... Jak tak dalej pójdzie, to zdeterminowani ludzie, będą chyba musieli znowu pokazać, tak jak w latach 80-tych, że rząd jest dla nich, a nie oni dla rządu...
      • Gość: xxx Re: Łódzkie przedszkola będą czynne krócej. Nawet IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.12, 08:41
        A co w sytuacji gdy rodzic składając podanie chce korzystac z 9 godzin bo pracuje, malzonek pracuje... ale np od listopada okazuje sie ze mama jest w ciazy idzie na zwolnienie czy potem urlop macierzynski i nie ma potrzeby posylac dziecka na tyle godzin. dba jednak o rozwoj szkraba i chcialabym zeby chociaz te 5 godzin spedzal.. tez nie da sie placic za mniej ?? ludzi przeciez przedszkla i miasto maja byc dla nas - obywateli (wiem powiedzie ze mam niezle marzenia) ... a ja na kazdym krojku czuje, ze w tym pieprzonym miescie tylko przeszkadzam urzedasom z UM w spokojnym zyciu i braniu kaski za nic ....
      • magda_krakow Re: Łódzkie przedszkola będą czynne krócej. Nawet 01.02.12, 00:40
        Gość portalu: rodzic napisał(a):

> a komu przeszkadzało "sztywne czesne", które funkcjonowało tyle lat, z ulgami n
        > a każde kolejne dziecko? Dzieci były w przedszkolu od rana, do popołudnia, nauc
        > zycieli nikt nie straszył zwolnieniami i likwidacją kolejnych placówek... "
        Przeszkadzało to z tego co wiem jednemu z rodziców, bodajże gdzieś z lubuskiego.
        On to nakręcił aferę o to, że niesprawiedliwym jest, aby wszyscy rodzice płacili tyle samo, niezależnie od czasu pobytu dziecka w placówce. Łaził po sądach i "wyłaził"...Poszło lawinowo na cały kraj. I mamy, co mamy. Sytuacja wygląda identycznie choćby w Krakowie i ciągle zastanawiam się, jak długo jeszcze będę miała pracę... :(
    • Gość: MAMA3LATKA Łódzkie przedszkola będą czynne krócej. Nawet d... IP: *.toya.net.pl 20.01.12, 08:49
      a mnie denerwuje nie tylko UM, ale właśnie sami rodzice, bo faktycznie w Łodzi brakuje miejsc w łódzkich przedszkolach, a wielu jest takich co kręci przy zapisywaniu, że na cały dzień dziecko będzie chodzić, a potem chodzi tylko kilka godzin, a przez to inne się nie dostaje wcale - a rodzice pracują po 8 godzin i faktycznie maluch cały dzień spędziłby w przedszkolu, bo dziadkowie - tak jak u mnie- mieszkają w innym województwie...może tak powinniśmy być trochę bardziej krytyczni wobec samych siebie? a nie tylko innych!
    • Gość: Mama Łódzkie przedszkola będą czynne krócej. Nawet d... IP: *.1.pl 20.01.12, 09:06
      Pomysł z deklarowaniem godzin jest idiotyczny, bo wymaga od rodziców bycia jasnowidzami. Nie każdy ma taką stabilna pracę jak urzędnicy miejscy i nie każdy tyle zarabia co pan viceprezydent. Ja w marcu zeszłego roku deklarowałam 9 godzin bo taką miałam pracę. Nie spodziewałam się, że w maju zajdę w ciążę i od listopada będę na zwolnieniu. Ponieważ liczy się u nas każdy grosz, tym bardziej, że dziecko w drodze, to odbieram teraz dziecko po 5 godzinach. Mam się z tego powodu czuć jak oszust????!!!! Jak przestępca???!!! Wsydzić się????!!! Ani mi się śni! Teraz gdy znów w marcu zadeklaruję 8 godzin to będę oszustem? A gdy zadeklaruję 5 godzin to nie będę miała praktycznie żadnych żadnych szans na przyjęcie córki do przedszkola a co za tym idzie na powrót do pracy we wrześniu, tak jak planowałam!!!! Debilizm! Więc co mam robić - płacić za 8 godzin przez kilka miesięcy, podczas gdy pieniędzy w domu brakuje na niemal wszystko, czy zrezygnować z pracy?
      A propos komentarza pana Markowskiego - nie wiem czy ma pan dzieci, ale ja mam córkę. Jak ją odbieram z przedszkola to nie siadam przed telewizorem zostawiając dzieciaka samego sobie, tylko bawię się z nią, robię książeczki edukacyjne, uczymy się literek, gramy w gry planszowe itp. Innymi słowy - poświęcam dziecku czas, ucząc je i nie uważam żeby cokolwiek traciła będąc ze mną, a nie w przedszkolu. Ale każdy ma swój sposób wychowywania - jeśli pan uważa, że całą robotę odwalą za pana instytucje państwowe i telewizja, to życzę powodzenia!
      • Gość: ret Re: Łódzkie przedszkola będą czynne krócej. Nawet IP: *.205.78.30.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.01.12, 10:04
        bez urazy, ale jesteś na zwolnieniu w ciąży i otrzymujesz miesiąc w miesiąc świadczenie w wysokości 100% wynagrodzenia. rozumiem, że jest wam ciężko, mało komu teraz nie jest, ale trochę przeginasz, nie wykorzystuj tej sytuacji do oszczędzania. a poza tym i tak dziecko lepiej się wyedukuje w przedszkolu niż w domu. a jeśli tak chcesz oszczędzać to po prostu wypisz dziecko z przedszkola. to zwolnione miejsce na pewno przyda się bardziej rodzinie, gdzie aktualnie obydwoje rodzice pracują. jeśli wymagasz od wszystkich uczciwości zacznij od siebie
        • Gość: xxx Re: Łódzkie przedszkola będą czynne krócej. Nawet IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.12, 10:11
          A czemu ma nie oszczędzać ?? To Jej wybór. Ja na Jej miejscu też bym tak zrobiła - skoro mam zwolnienie i jestem nie zdolna do pracy to i opieka nad dzieckiem może być dla mnie męcząca - więc posyłam chociaż na te kilka godzin do przedszkola. Bo z drugiej strony jeśli teraz rozwiążę umowę z przedszkolem to wiem, iż za rok jak bedę chciala wrócić do pracy zawodowej moje dziecko do przedszkola sie nie dostanie - skąd wiem ?? bo z automatu przedszkole podpisze pewnie umowy z dziecmi które chodziły w ubiegłych latach.
        • Gość: Mama Re: Łódzkie przedszkola będą czynne krócej. Nawet IP: *.1.pl 20.01.12, 12:18
          Po pierwsze to nie nie otrzymuję 100% pensji na zwolnieniu, bo mój pracodawca wypłaca pensje minimalną + premię frekwencyjną, której jestem pozbawiona będąc na zwolnieniu, więc moje zarobki zmalały o 500 zł netto i wynoszą teraz minimum. Dlatego pracowałam tak długo jak mogłam. Po drugie - płacę podatki, płacę opłaty za przedszkole w terminie, więc nie mam pojęcia dlaczego mam być nazywana oszustką. Zastanów sie dobrze zanim coś palniesz. Jeśli uważasz, że przy pensji minimalnej stać mnie by płacić dodatkowo ok. 200 miesięcznie, to wracaj do szkoły uczyć się matematyki. I jeszcze trochę logiki - jeśli wypiszę dziecko z przedszkola teraz to i tak nikt nie trafi na moje miejsce, bo nabór jest dopiero w marcu, jeśli nie zapiszę go w marcu, to nie będę mogła wrócić do pracy po macieżyńskim, bo dziecko nie dostanie się do przedszkola w nowym roku. Chciałabym jak najszybciej wrócić do pracy, ale nie zamierzam płacić za kilka miesiący przedszkolu mojego dziecka tylko dlatego, że urzędnikom znowu coś nie wyszło! Jeśli należy mi się 5 godzin według ustawy to będę z nich korzystać, jeśli mogę oszczędzić, to będę oszczędzać. To nie ja stworzyłam to głupie, nieprzemyślane prawo, więc nie mam zamiaru czuć się odpowiedzialna za zaistniałą sytuację. I nie uważam bym robiła coś złego - robię to co większość obywateli próbuje - jakoś przeżyć w tym gąszczu idiotycznych przepisów i radzić sobie bez sięgania do państwowego garnuszka.
          • Gość: xxx Re: Łódzkie przedszkola będą czynne krócej. Nawet IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.12, 12:25
            @Mama - jeśli wypiszesz dziecko teraz to na jego miejsce z dużą dozą prawdopodobieństwa trafi inne. Ponieważ są kolejki dzieci, które nie dostały się w pierwszym naborze czasem dyrektorzy jak jest tylko "wakat" dzwonią i na to miejsce biorą kolejnego malucha - nie wiem czy wynika to z jakiś przepisów czy nie dlatego nie powołuję się na nic.

Z 5 godzinami się zgadzam bo sama też bym tak robiła. Wiadomo majac w prespektywie powiekszenie rodziny liczy sie każdy grosz 3 razy.
    • Gość: Mama przedszkolaka Łódzkie przedszkola będą czynne krócej. Nawet d... IP: *.umed.pl 20.01.12, 09:18
      Dlaczego traktuje się nas, rodziców jak oszustów ? Nie zgadzam się! Mogę zadeklarować ile godzin będzie spędzać moje dziecko w przedszkolu, ale dlaczego mam płacić za niewykorzystany czas ? Żeby wesprzeć miasto ?!? Płacę tu podatki, czy to ma być nowy podatek od przedszkolaka?!? Dostęp do przedszkoli jest ograniczony, już widzę jak miasto zadba, żeby jedno przedszkole w okolicy było czynne dłużej i żeby akurat przyjęto tam te dzieci, których rodzice pracują dłużej. Co za głupota i utopia.
    • Gość: t Łódzkie przedszkola będą czynne krócej. Nawet d... IP: *.toya.net.pl 20.01.12, 09:49
      Panie Prezydencie, wiem, że taki system narzuciła ustawa, której Pan nie uchwalał, ale
      nie można rodziców nazywać kłamcami bo:
      - o ile pamiętam ilość godzin nie była kryterium przy rekrutacji (wtedy jeszcze nie rozliczano na godziny);
      - pani przyjmująca wypełniony druk umowy po pytaniu o to, po co wpisywać godziny w jakich dziecko będzie uczęszczać do przedszkola, odpowiedziała, że dla celów statystycznych;
      - np. ja wpisałem o pół godziny późniejszy czas odbioru niż na ogół odbieram, bo obawiałem się konsekwencji pozostawienia czasami syna dłużej niż został to zapisane w umowie;
      - wpływy są mniejsze nie tylko dlatego, że wielu rodziców odbiera wcześniej niż niby deklarowali (choć nikt nie tłumaczył do jakich celów są te deklaracje) tylko po prostu jak to w przedszkolu: jeden tydzień dziecko uczęszcza, drugi tydzień choruje (tak jak mój syn prawie w każdym miesiącu) choć rodzic się wcale wówczas nie cieszy z "oszczędności"
    • Gość: aggga Łódzkie przedszkola będą czynne krócej. Nawet d... IP: *.p.lodz.pl 20.01.12, 11:01
      No szlag mnie trafia! Jak zapisywałam dziecko do przedszkola (w marcu, pół roku przed rozpoczęciem roku szkolnego) to:
      - czesne było stałe ze względu na zadeklarowane godziny
      - nie mogłam przewidzieć (choć mogłam się domyślać :-)), że moje dziecko nie zaakceptuje obowiązkowych drzemek w przedszkolu i będę zmuszona poprosić babcie o odbieranie dziecka przed drzemką.
      A teraz jestem nazywana KŁAMCZUCHĄ, bo dziecko jest odbierane wcześniej z przedszkola!!!
      Poza tym są sytuacje, w których rodzina jest w stanie dziecku zapewnić całodzienną opiekę, ale CHCE, aby dziecko się socjalizowało i miało kontakt z rówieśnikami. Czy takie dziecko musi być wdrażane od razu w ośmigodzinny tryb przedszkolny? Czy nie będzie już w ogóle miejsc w przedszkolach dla takich dzieci?
      I jeszcze jedno: jeśli skrócą godziny pracy jakiegoś przedszkola, to co z tymi dziećmi, które obecnie zostają w nim dłużej? Eee tam, przecież dla czteroletniego gó...arza zmiana otoczenia, kolegów, przedszkolanki to pikuś!

Pamiętam jak wprowadzając godzinne naliczanie opłat za przedszkole władze Łodzi (bodajże w osobie pana Piątkowskiego) biadoliły nad losem łódzkich dzieci, zostawianych na całe dnie w przedszkolach i jak chwaliły się odmienianiem nieszczęsnego żywota tychże, poprzez wdrażanie reformy czesnego. A teraz najlepiej, żeby dzieci siedziały w przedszkolu całodobowo, stawka nocna +100%.

Myślałam, że wczorajsze rewelacje z MPK spowodują u mnie atak serca, ale dziś to już chyba dostanę wylewu!
    • Gość: pg Łódzkie przedszkola będą czynne krócej. Nawet d... IP: *.ftims.ics.p.lodz.pl 20.01.12, 11:40
      Z przykrością, ale muszę napisać, że Pan wiceprezydent mojego miasta jest i....ą.

Rodzice zapisywali dzieci do przedszkoli w marcu ubiegłego roku, umowy podpisywali w maju, a aneksy z nowymi zasadami opłat na początku września. To władze miasta są KŁAMCAMI skoro narzuciły zmianę warunków umowy po jej podpisaniu. Część rodziców po prostu dostosowała się do nowych warunków - Pan wice nie powinien za to ich obrażać!

A miasto dostaje ostatnio coraz mniej pieniędzy, bo pogoda jest jaka jest i przedszkolaki masowo chorują (obecna jest mniej niż połowa) - a przy nieobecnościach rodzice nie płacą.

Owszem, warto by pomyśleć nad zmianą systemu opłat, ale nie powinni robić tego ci i....i.
      Moje dzieci na przykład w różnie dni tygodnia są w przedszkolu różną ilość czasu - a nie jestem chyba wyjątkiem - taki mam charakter pracy, do tego dzieci mają dodatkowe zajęcia w przedszkolu. A urzędnikom się to w ciasnych główkach chyba nie mieści.

Gdyby deklaracje dotyczyły ilośći godzin tygodniowej/miesięcznej byłoby już sensowniej. Albo można wprowadzić dwie stawki - za godziny deklarowane i (wyższą) za ponadwymiarowe. Ale trzeba myśleć a nie być ....wiceprezydentem.
    • str-ato Łódzkie przedszkola będą czynne krócej. Nawet d... 20.01.12, 13:25
      Coraz bardziej przekonuje sie do stwierdzenia, ze rodzina w Polsce to patologia!!! Posiadanie dzieci przeszkadza w zyciu i przynosi same straty i koszty. Łódź nie dosyc, ze biedna to jeszcze musi cierpiec z powodu glupoty politykow i chorób psychicznych nazwanych - ciecie kosztow!!! Propozycja jest taka aby zabrac radnym oraz calemu samorzadowi diety i juz sie wszystko wyrowna. Dzieci nie sa kosztem tylko radosia!!!
    • str-ato Łódzkie przedszkola będą czynne krócej. Nawet d... 20.01.12, 13:37
      ...oto fragment Karty Praw Dziecka, ktora Polska ratyfikowala w pkt 3 jest moza o obowiazku spoczywajacym na naszym panstwie. Inne wszelkie dzialania na szkode rodziny sa PRZESTĘPSTWEM!!! Propozycja jest taka aby zglosic zbiorowy wniosek do prokuratury o probie dokonania czynu karalnego wobec dzieci przez przedstawicieli panstwa Polskiego!!!
      Artykuł 18
      1. Państwa-Strony podejmą wszelkie możliwe starania dla pełnego uznania zasady, że oboje
      rodzice ponoszą wspólną odpowiedzialność za wychowanie i rozwój dziecka. Rodzice lub w
      określonych przypadkach opiekunowie prawni ponoszą główną odpowiedzialność za
      wychowanie i rozwój dziecka. Jak najlepsze zabezpieczenie interesów dziecka ma być
      przedmiotem ich największej troski.
      2. W celu zagwarantowania i popierania praw zawartych w niniejszej Konwencji Państwa-
      Strony będą okazywały odpowiednią pomoc rodzicom oraz opiekunom prawnym w
      wykonywaniu przez nich obowiązków, związanych z wychowywaniem dzieci, oraz zapewnią
      rozwój instytucji, udogodnień i usług z zakresu opieki nad dzieckiem.
      3. Państwa-Strony będą podejmowały wszelkie właściwe kroki dla zapewnienia dzieciom
      pracujących rodziców prawa do korzystania z usług instytucji i udogodnień z zakresu opieki
      nad dziećmi, do których są one uprawnione.
    • Gość: bulimy Łódzkie przedszkola będą czynne krócej. Nawet d... IP: *.teoc.pl 20.01.12, 14:53
      Cha, cha, to miasto to prawdziwy burdel. Zwiększyli opłaty za przedzkola i dziwią się, że wpływy zamiast rosnąć, zmalały. No więc teraz zmuszą rodziców do wykupienia abonamentu dla dzieciaka, bo w przeciwnym razie w ogóle przedszkola nie będzie.

Patrzcie, wuceprezydenci, uważnie na ten sam mechanizm w kurczeniu się wpływów z biletów po waszych reformach. Ciekawe, jak z tym problemem sobie poradzicie? Autobusiki będą jeździć co dwadzieścia minut, a bilety tylko godzinne po 10 złotych?

Jak tam przesuwanie pomnika, stadiony dla przestępców i trzynastki dla nierobów? Na to pieniążki są?

To dobrze, że na oświetlenie miasta też się znalazły. Czy może planujecie jednak powyłączać latarnie i zobowiązać mieszkańców do noszenia diod led przypiętych do czoła? To genialny pomysł, panie Banaszak. Bierz pan, darmo daję. A ile miasto na tym zaoszczędzi! Będzie można wypłacić czternastki!
    • Gość: mama starszaka Łódzkie przedszkola będą czynne krócej. Nawet d... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.12, 15:18
      Miasto traci milion...ja mam wrażenie, że wcześniej to nadmiernie zarabiało - bo czy chodzi, czy choruje to płaciliśmy i to nie mało. I wiele dzieci chodziło do przedszkola z gilem do pasa, kaszlem i innymi wiruchami. Teraz jak powstała opłata wg mnie sprawiedliwa to rozliczacie RODZICÓW jak w przedsiębiorstwie prywatnym. MOja rada - zarezerwujcie odpowiednią ilość pieniędzy...a nie starajcie się ZARABIAĆ na publicznych przedszkolach.
    • Gość: Sceptyk Re: Łódzkie przedszkola będą czynne krócej. Nawet IP: *.toya.net.pl 20.01.12, 16:55
      Z tego co pamietam zmiana ustawy regulujacej oplaty za przedszkola byla spowodowana skarga do jakiejs waznej instytucji jednego z rodzicow ktory stwierdzil ze placi za czas ktorego jego dziecko nie spedza w przedszkolu. Stwierdzono ze ma racje i wprowadzono system obciazajacy rodzicow oplata za faktycznie spedzony w przedszkolu czas. Czy proponowane zmiany nie cofaja nas do punktu wyjscia? Bo na moj gust tak wlasnie jest, ponownie bedziemy placic za cos czego nie potrzebujemy, bo jak napisal jeden z moich przedmowcow miasto traci...

Podejrzewam ze proponowany system jest tak samo niezgodny z ustawa jak obowiazujace w zeszlym roku czesne po 150 zl. na glowe.
    • Gość: Obywatel Łódzkie przedszkola będą czynne krócej. Nawet d... IP: *.adsl.inetia.pl 20.01.12, 21:25
      Podobny plan realizowany jest już w Kanzasie - odpowiednie aneksy już przygotowano. Zastanawiam się , że nie pomyślano o ludziach pracujących na zmiany . Cała ta sprawa to tylko kolejny sposób na wyciąganie kasy - państwo ogranicza dotacje, miasto nie chce dać kasy no więc płacić Obywatelu. Zastanawiam się czy jest prawnie zgodne płacenie takiej samej stawki za faktyczny czas spędzony w przedszkolu dziecka i czas tzw gotowości przedszkola na pobyt dziecka. To chyba jednak zdzierstwo.
      • Gość: xxx Re: Łódzkie przedszkola będą czynne krócej. Nawet IP: *.toya.net.pl 20.01.12, 22:07
        Trzeba wystosować po zmianach zapytanie do wszelkich możliwych organów ... jak będzie na papierze to zobaczymy... ja sobie nie wyobrażam tych zmian ... a co zrobią jak dziecko będzie chore ?? też mi nie zwrócą ?? Jak im udowodnię, że dziś odebrałam dziecko wcześniej bo miało np. wizytę u lekarza a innym razem miałam taki kaprys ?? i co zrobią np z rodzicami, którzy zapiszą dziecko na 7 godzin a notorycznie będą i tak odbierać wcześniej - patrz dzieci, które nie chcą spać w przedszkolach a niestety są przedszkola które za żadną cenę nie chcą zrezygnować z leżakowania. MIMO IŻ JEST ONO NIEZGODNE Z PRAWEM - poszukajcie w przepisach o podstawie programowej i uchwale o odpłatnościach - tam nie ma słowa o spaniu dzieci !! Może tym się pan wiceprezydent zajmie - łamaniem prawa w podległych mu jednostkach !!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka