Dodaj do ulubionych

Stan dziewczynki, na którą spadł gzyms nadal ci...

IP: *.play-internet.pl 20.05.12, 18:49
ciekawe czy wzorem organu partyjnego PO sprawa będzie zamieciona pod dywan czy za wypadek odpowiedzą organizatorzy tzw. święta Łodzi?:)
Obserwuj wątek
  • sowa_46 Re: Stan dziewczynki, na którą spadł gzyms nadal 21.05.12, 01:49
   A niby dlaczego odpowiadać mają organizatorzy imprezy, czy uważasz że gzyms spadł specjalnie na okoliczność łódzkiej imprezy?
   Odpowiedzialny jest właściciel kamienicy lub wykonawca remontu elewacji jeżeli ta została odremontowana nie dawniej niż przepisy na to pozwalają.
   • Gość: mns Re: Stan dziewczynki, na którą spadł gzyms nadal IP: *.toya.net.pl 21.05.12, 10:03
    sowa, weź się zastanów albo doucz. nie ma przepisów mówiących co ile ma być remont kamienicy, są przepisy mówiące o tzw. przeglądach okresowych i generalnie takie że budynek nie może stanowić zagrożenia, wynika to zarówno z budowlanego jak i cywilnego prawa.

    Prawda jest taka, że otynkowane balkony od spodu są zawsze narażone na to że będą spadały z nich kawałki tynku, taka już jest fizyka. Niewielkie odspojenia, większe naprężenia termiczne czy zwyczajne działanie naprzemienne słońca, wody, mrozu robią swoje, a akurat tam gromadzi się wilgoć spływająca z wykusza, czy balkonu.

    Można by wprowadzić wewnętrzne łódzkie przepisy, żeby takie remonty wykonywać w ten sposób że się na spodnich powierzchniach balkonu daje tynk na siatce stalowej, kotwionej do konstrukcji budynku; ew. z jakimś tynkiem cienkowarstwowym, a na balkonach nieremontowanych założyć od spodu siatki zabezpieczające. Koszt w sumie niewielki, a gwarancja bezpieczeństwa przechodniów 100procentowa.
    Można by też nakazać, w ramach przeglądów 5-letnich, wymóg opukiwania tynku na starych kamienicach, by spawdzić czy jakiś kawał elewacji się nie odspaja.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka