Dodaj do ulubionych

Niepunktualność w MPK - czyli jazda nocnymi autobusami!!!

IP: *.mipro.pl 20.08.01, 10:30
Dlaczego w nocy kierowcy jeżdżą jak chcą? Czy wtedy nie są kontrolowani? W
niedzielę wracałem z imprezki w okolicach Szpitala Matki Polki. Autobus miał
odjechać o 1.41 w nocy, ale go nie było. Przyjechał dopiero o 2.11, więc
czekałem 30 minut na przystanku!!! Nie dość, że się spóźnił to jeszcze przez
ten fakt czekałem następne 30 minut na 152, który jedzie Paderewskiego. Gdyby
wszystko poszło planowo miałbym 40 minut więcej na spanie. MPK podwyższa ceny
biletów, ale jakość kursów nocnych autobusów pozostawia wiele do życzenia. A
tak prezes MPK zapewnia w ogłoszeniach, że będzie super. Czy wy też macie
problemy z transportem??? Jakie są wasze odczucia???
Obserwuj wątek
    • Gość: Michał Re: Niepunktualność w MPK - czyli jazda nocnymi autobusami!!! IP: *.retsat1.com.pl 20.08.01, 14:58
      Gość portalu: ELVIZ napisał(a):

> MPK podwyższa ceny
      > biletów,

Jesteś pewien, że to MPK?

> ale jakość kursów nocnych autobusów pozostawia wiele do życzenia. A
      > tak prezes MPK zapewnia w ogłoszeniach, że będzie super. Czy wy też macie
      > problemy z transportem??? Jakie są wasze odczucia???

Jasne! Autobusy często w ogóle nie zatrzymują się na przystanku! Pół biedy w
      dzień - będzie następny niedługo, ale w nocy!
      Kolejna sprawa nocnych kursów to to, co się dzieje wewnątrz pojazdu! Palenie
      paierosów, agresywne zaczepianie pasażerów, nierzadko ktoś rzuci hafta! A
      pracownik MPK co robi - nic. Kiedyś na łódzkiej Trójce oglądałem program, w
      którym jakiś cwaniaczek z władz MPK opowiadał, jak to łączność radiowa ma pomóc w
      bezpieczeństwie PASAŻERÓW, podobnie jak barykada chroniąca kierowcę pojazdu. No
      cóż, kierowca jedzie dalej i ma wszystko w du... żym poważaniu.
      No i kolejna nocna sprawa to ścisk - ja rozumiem, że przec całą noc nie musi
      jeździć jakiś przegubowy autobus, ale w godzinach największej podróżowalności :-
      ), to cchyba by należało wypuścić coś większego. A przeważnie jest krótki Jelcz,
      czy coś podobnego i drzwi się nieomal nie zamykają.
      • caffee Re: Niepunktualność w MPK - czyli jazda nocnymi autobusami!!! 21.08.01, 09:15
        Kolejna sprawa nocnych kursów to to, co się dzieje
        wewnątrz pojazdu! Palenie
        > paierosów, agresywne zaczepianie pasażerów, nierzadko
        ktoś rzuci hafta! A
        > pracownik MPK co robi - nic.

Jakiś czas temu zdarzyło się, że kierowca zatrzymał
        autobus i wyprosił podpitego pasażera, który zapalił
        papierosa.
        Ale to chyba był ewenement...

Pozdrawiam
    • Gość: Michal Re: Niepunktualność w MPK - czyli jazda nocnymi autobusami!!! IP: *.u.lodz.pl 21.08.01, 12:04
      Jednak w MPK czasem ktos mysli. Rozklady linii 153 i 152 zostaly tak ulozone,
      zeby 4 autobusy spotykaly sie na krancowce przy drorcu kaliskim. Mozna sie
      dowolnie przesiasc w dodwolny autobus. Swietny pomysl... szkoda tylko, ze nie
      zrozumieli go kierowcy, ktorzy bardzo czesto odjezdzaja zanim cala czworka
      autobusow przyjedzie :( A wtedy coz? 40 minut czekania na nastepny... bo jakis
      cymbal odjechal przed czasem.
    • saper_ Re: Niepunktualność w MPK - czyli jazda nocnymi autobusami!!! 12.05.02, 18:34
      Z nudów zacząłem przeglądać baaardzo stare wątki, i znalazłem również ten :)
      Ponieważ codziennie wracam do domu nocnym autobusem (158) podzielę się swoimi
      uwagami na temat punktualności.
      Mogę powiedzieć jedno: przez ostatnie pół roku codziennej jazdy nie zdarzyło mi
      się czekać na autobus. Zawsze przyjeżdżają punktualnie, a często nawet 2-3
      minuty przed czasem. Zauważyłem również, że 156 odjeżdżające z tego samego
      przystanku co 158 kursują z podobną punktualnością. Jeżeli tak jest z innymi
      liniami - to tylko pogratulować.
      Inna sprawa to "atmosfera" w pojeździe. Niestety często jestem narażony na
      ciężką obrazę nosa - za sprawą bezdomnych i pijanych. Czystość również nie jest
      mocną stroną nocnych autobusów, często boję się usiąść na fotelu, bo mam
      wrażenie, że potem się nie odkleję. No ale to tylko wrażenie i udaje mi się
      wyjść z autobusu ;)
      Pozdrawiam 8-?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka