Dodaj do ulubionych

Wątek surrealistyczny

• Gość: aard Masz dwie żyrafy... IP: 195.117.14.* 02.08.02, 15:06
      > Masz dwie żyrafy.
      Gówno prawda. Kiedyś miałem jedną. Ale była popsuta. Nieparzystokopytna, a ja
      lubię liczby parzyste. Poza tym strasznie dużo żarła i kiedy zeżała mi
      wszystkie buty musiałem ją (boso) wykopać z domu.

> Rząd chce, żeby uczyły się grać na harmonijce.
      Rząd, to mi może skoczyć. Ta jedna, co ją miałem umiała grać tylko na gitarze i
      to w karty. Sam nie wiem, co to byłą za gra. Nigdy nie widziałem, żeby
      ktokolwiek inny brał kartę w zęby i stojąc na lewej tylnej nodze
      powtarzał: "Pierdziu pstrągi". To chyba nie była nawet gra w durnia...
      A co do rządu, to gra w durnia i w qlki se leci jednocześnie. Ale to nihil
      novi....

> Co robisz?
      Pisze jakieś antyrządowe pierdoły o żyrafach. Możę powinni mnie za to skazać?
      Albo chociaż oskarżyć? Albo wysmagać? Albo wysmażyć?

> Jeśli każesz im zapisać się do szkoły wieczorowej przejdź do punktu 25482,
      Poszedłbym, ale sam muszę się najpierw podszkolić. Więc może na początek
      podstawówka. Potem jakieś techniqm plastyczne i już pora na elektryka.

> jeśli wymieniasz żyrafy na dorodnego tapira to przejdź do fryzjera,
      Qfa, to jest myśl! Pójdę jeszcze dziś. Słowo.

jeśli
      > czeszesz zęby przejdź do punktu 23A*5xyz.
      Zęby. Z gęby. Poczesany.Ile słów może mieć zdanie? Ile zdań możę mieć słowo? I
      w ilu sprawach?

> Jeśli
      Jeśli mnie by pijanego wynieśli. To bym cały w skowronkach (pieczony) był. I w
      słowiczych podgardlach.
      aA
      Rd

PS. Yazoo, co za głupoty...
    • Gość: aard Każdy wątek jest surrealistyczny IP: 195.117.14.* 02.08.02, 15:53
      na przykład wątki takiego podbijaka alias meganka3. Toż to czysty surrealizm.
      Właściwie są tak odrealnione, że nie sposób ich poważnie traktować.

Ja też jestem nierealny. Może basrealny. Nie wiem. W każym razie zmykam na
      łikend i opuszcza nawet surreal. Żegnajcie.
      Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa................

rd
      • yavorius Moje to, moje!!! 03.08.02, 01:09
        Ścielę się trupem. Moja trupa pościeliła mi łóżko. W łożysku nie jest tak
        bezpiecznie jak w trupiarni. Doszliśmy do końca.

Beton i lód.

Proch i pył.

"Żyję tylko po to, by znów ich spotkać" -> z jakiego to filmu?
        • yavorius 493 03.08.02, 01:16
          wybierz z listy poniżej pokój, w którym chciał(a)byś zagrać:

nazwa pokoju
          l. graczy
          opis pokoju

bramka 0 bez rank., dla poczatkujacych
          fiugajki 0 ranking, dla poczatkujacych
          karczemka 0 ranking, dla zaawansowanych
          roje 4 ranking + drabinka
          • yavorius 494 03.08.02, 01:18
            Żeby uzupełnić stan konta należy zadzwonić pod jeden z następujących numerów
            telefonicznych:
            *111 z własnego aparatu komórkowego bezpłatne połączenie z Automatycznym
            Biurem Obsługi, lub
            (0)501 700 700 z dowolnego aparatu komórkowego lub stacjonarnego połączenie
            płatne, wg obowiązującego cennika operatora.
            Naciśnij przycisk 9, a następnie:
            1 aby uzupełnić swój limit, lub
            9 aby uzupełnić limit innemu użytkownikowi POP.
            Następnie wprowadź 14-cyfrowy kod,który podałem powyżej. Użytkownikowi
            przysługuje określony czas na wykorzystanie limitu. Jeżeli nie zwiększy lub
            nie odnowi go w tym czasie, limit zostanie wyzerowany pod koniec
            wyznaczonego okresu.
            Przez 12 miesięcy od ostatniego zwiększenia/odnowienia limitu (nie dotyczy
            karty POP 25 gdzie okres ten wynosi 2 miesiące) każdy ma prawo do odbierania
            połączeń. Jeżeli przed upływem 12 miesięcy Użytkownik nie zwiększy lub nie
            odnowi limitu, numer telefonu oraz karta SIM zostaną deaktywowane. Aby mieć
            zawsze ten sam numer, należy zwiększyć lub odnowić swój limit, przynajmniej
            raz w ciągu roku.
            • yavorius 495 03.08.02, 01:20
              Informacje podstawowe

Gra przeznaczona jest dla 2-4 osób.

W grze biorą udział wszystkie 52 karty od 2 do asa.

Pełna rozgrywka składa się z pewnej liczby rozdań, zależnej od liczby graczy
              (patrz niżej).

W każdym rozdaniu jeden z graczy jest rozdającym karty. W pierwszym rozdaniu
              jest nim losowo wybrany gracz; w każdym następnym
              • yavorius 496 03.08.02, 01:25
                Dzisiaj nad Polską znowu szaleli surrealiści. W Miastku w województwie
                pomorskim aard zabił jednego mężczyznę, a drugiego ciężko ranił. Jak informuje
                pomorska policja, mężczyźni byli bardzo nieostrożni - przed aardem schowali
                się pod drzewem. Niespokojne popołudnie mieli również mieszkańcy Małopolski.
                Potężne yavoriusy powoli przetaczały się nad całym regionem. W powiatach
                nowotarskim, gorlickim, nowosądeckim silny aric połamał kilkanaście drzew.
                Zalane piwnice, a także budynki przedszkola w Kłodzku i banku w miejscowości
                Słupiec - to efekt eyemakka, który przeszedł po południu nad Kotliną Kłodzką.
                  • yavorius 498 03.08.02, 01:35
                    Kalendarium dnia

214. dzień roku
                    Słońce wzeszło o godzinie 5.91, zajdzie o 20.21. Księżyc zajdzie o 14.43.
                    Dzień będzie trwać 155 godzin i 11 minut.

1920 - utworzono Międzynarodowy Trybunał Hłaski, pierwszy stały swąd
                    międzynarodowy funkcjonujący przy Lidze Smrodów jako jej autonomiczny organ
                    orzekający w sporach między śmierdzielami.
                    • yavorius 499 03.08.02, 01:38
                      Haha, ja bym mogla. I tak zjadam najwiecej czekolady w mojej okolicy.
                      Miejscowa cukiernia jako tako prosperuje, bo ja tam przychodze codziennie po
                      kostke czekolady na wage. I przytylam ostatnio 12 kg. A co, zyje sie raz :-)!
                      • yavorius 500! 03.08.02, 01:42
                        Dziękuję wszystkim tym, którzy doprowadzili ten wątek do tego stanu. Przede
                        wszystkim niech żyją aard i aric, którzy pod moją nieobecność rozwijali wątek.
                        I dalej, do tysiąca. Surreal rules!!!
    • aric O cholercia, ależ się zaniedbałem 05.08.02, 12:17
      Tak dawno tj trzy dni tu nie pisałem. I dzisiaj dobiero teraz zaczyna forum
      troszke lepiej działać. Więc do rzeczy.

Odkryłem w sobie nową umiejetność. MIanowicie potrafię pisać. Nigdy wcześniej
      tego nie robiłem, jakoś tak długopis lub klawiatura mnie brzydziły. Dziś rano
      jednak odkryłem, że obrzydzenie odeszło i biorąc pierwszy raz w życiu długopis
      napisałem dwa słowa: ale ekstra.
      Powtórzyłem to później przed klawiaturą, i zacząłem się rozwijać. Teraz
      potrafię napisać już całe zdanie i naprawdę dobrze się bawię. Jednak coś ciągle
      nie daje mi spokoju. Mianowicie czytanie tego co napiszę. Jakoś tak nie mogę
      złożyć tych literek w całość i dosłownie nie wiem co napisałem. Więc jak to
      możliwe, że potrafię pisać? To chyba coś niekontrolowanego. Ale i tak się
      dobrze bawię, piszę sobie i piszę, a przecież nie umiem jeszcze czytać.
    • aric I jeszcze jedno 05.08.02, 15:34
      Oprucz tego, że próbuję wyrobić normę, chciałbym się dowiedzieć jaki był
      najdłuższy wątek w historii forum. Ciekawe czy redakcja odpowie na to pytanie.
      Wrzucam je na forum o forum. Odwiedź i poprzyj pytanie.
    • aric Mam problem, proszę o odpowiedź 05.08.02, 16:02
      Czy są na świecie ludzie, którzy mogą mi pomóc. Mam siedemnaście centymetrów
      wzrostu, a moje stopy mają rozmiar 43. Czy ktoś może mi pomóc, jest mi bardzo
      źle, wyglądam koszmarnie i jestem dyskryminowany. Inni są duzi i ładni a ja
      malutki i nieuformowany. Pomóżcie chciałbym mieć przynajmniej 1000 mm wzrostu.
        • aric Re: Mam problem, proszę o odpowiedź 06.08.02, 09:10
          Ale wtedy moje stopy schowały by sie do dziurek od nosa, a każdy oddech smyrał
          by moje wrażliwe paluszki. Ale mam dobrą wiadomość, ciągle rosną. Moje stopy są
          duże ale wzrost dochodzi do 523 mm. Już niedługo bedę taki fajny i ładny. Będę
          czekał, ża osiągną 1000 mm, a potem może jeszcze troszką urosnę. Jak mi pozwolą
          moi przełożeni .
    • aric Promocja opakowań szarych 05.08.02, 16:33
      Dzisiaj idąc do pracy natknąłem sie na na coś dziwnego. Poprosiłem o odpowiedź
      co to jest to coś co leży u moich stóp, napotkanego przechodnia. O nsie na mnie
      popatrzył i udzielił mi zwięzłej odpowiedzi: Opakowanie szare.
      Tak więc powiadam wam. Opakowanie szare to najfajniejsza rzecz jaką ostatnio
      zobaczyłem. Jest szare, nie duże, i jest to opakowanie. Mam nadzieję, że w
      swoim przyszłym życiu częściej będę napotykać takie rzeczy, gdyż to co mi się
      dziś przydarzyło było bardzo piekne i napełniło mnie optymizmem. Dlatego nie
      bójmy sie szarości. Szare jest piekne, a jeżeli to jest także opakowanie to
      jeszcze lepiej.
      Cholera nie wiem co napisałem, bo dalej niezbyt sie łapie w tych dziwnych
      znakach. Chyba jednak bedę musiał się nauczyć czytać.
      • yavorius Re: Promocja opakowań szarych 06.08.02, 00:34
        Dobry wieczór, co prawda nie wiem o co chodzi, ale jak widzę napisa *aric*
        albo *aard* to idę do piwnicy, wyciągam zużyte 4 pary rąk i się nimi
        podpisuję. Nogą nie mogę, bo mnie boli od kopania piłki. Natomiast jeśli
        chodzi o kolegę Eyemakka, to on ma doła.

Przepraszam, poszłem zanieść ręce do piwnicy. W pokoju zajmują zbyt dużo
        miejsca.
        • aard Ponadnormatywne członki 06.08.02, 09:33
          Zdaje się, że git-surrealowcy mają ostatnio fazę na duże, nadwymiarowe zgoła (a
          jakżeżby inaczej?!) części ciała. I bardzo dobrze - nareszcie mogę się do
          czegoś przyznać publicznie. Otóż mam zdecydowanie za duże jedno jądro. Zdaje
          się, że lewe, ale nie jestem pewien, bo tego drugiego nie mam wcale. Więc może
          mam prawe, a nie lewe? W każdym razie jest ono na tyle (i na przedzie) duże, żę
          mam kłapoty z siedzeniem, bo boli. Z prawdziwą ulgą przyjąłem też modę na
          skejtersie spodnie - dopiero one umożliwiają mi w miarę normalną egzystencję i
          fakt, że mój klejnot obija się o łydkę już tak bardzo nie rzuca się w oczy.

Zwracam się z prośbą do matek, żon i kochanek: Wspomóżcie mnie odsysając nieco
          materiału genetycznego. Może wówczas rozmiar mego atrybutu ulegnie
          zmniejszeniu....

Pozostający przy nadziei na lepsze jutro
          aA
          Rd
          ----
          "Tylko czyjaś głupota pozwala zrozumieć pojęcie nieskończoności"
          J. Sarzało
          • aric Ponadnormatywne członki-wołanie o pomoc 06.08.02, 09:40
            Ale czad!
            Tak więc ja jako matka, zgłaszam się do odaćzenia pewnych rzeczy, ale jedynie
            przy pomocy sączka. Jeżeli mogłabym po krótce opisać cały zabieg, byłabym
            bardzo wdzięczna? Mogę? A dziekuję, a więc po prostu wezmą sączek, i jak sama
            nazwa sączka wskazuje będę sączycz, aż odsącze. Tak mi dopomóż surreal.
            • aard Re: Ponadnormatywne członki-wołanie o pomoc 06.08.02, 09:48
              aric napisaý:

> Ale czad!
              > Tak więc ja jako jatka, zgłaszam się do odpędzenia pewnych rzeczy, ale
              jedzenie
              > przy pomocy pączka. Jeżeli mogłabym po kłódce opisać pały zabierz, byłabym
              > bardzo wdzięczna? Nogą? A dziekuję, a więdnąc po polsku zeżrą pączek, i jak
              sama
              > nazwa pączka wskakuje będę pęcznieć, aż odplączę. Tak mi dupo nóż surreal.
              >
              • aric Re: Ponadnormatywne członki-wołanie o pomoc 06.08.02, 10:01
                aard napisaý:

> > Ale czad!
                > > Tak więc ja mając bratka, zgłaszam się do pędzenia pewnych rzeczy, ale
                > pierdzenie
                > > w nocy bączka? Jeżeli mogłabym po wódce zwisać cały żabi jeż, byłabym
                >
                > > bardzo jajeczna? Pogo? A wędkuję, a pędząc po polsku ważny boczek, i jak
                > mama
                > > nazwy boczka blokuje będę czkać, aż załączę. Tak mi po mórz surreal.
                > >
    • aric Surreal żyć musi 06.08.02, 08:33
      Jak doniosła maas, najdłuższy merytorycznie wątek miał 1400 postów. Więc niech
      surreal ma 1500, a później 15000. Yavorius poszedł odnieść ręce do piwnicy, a
      ja mu je przyniosę. Pisz nawet czterema, lub piecioma, a wiem, że tyle napewno
      posiadasz. I dlaczego Eyemakk ma doła?
      • aard Dół głęboki na dwa Eyemakki 06.08.02, 09:41
        aric napisaý:

> I dlaczego Eyemakk ma doła?
        Jak to? Nie wiesz? A przez co może mieć facet doła? Kobiety, Przyjacielu,
        kobiety... A właściwie, jak znam Eyemakka, to konkretnie jedna.

Pozdrawiam Cię Eyemakku i życzę równie szybkiego co surrealistycznego wyjścia z
        grajdoła.
    • Gość: aard Re: Wątek surrealistyczny IP: 195.117.14.* 06.08.02, 12:13
      A A aA Aż Bogów Cały Chorego Co Czy Dużym Forumowego I Jakiegoś Jądrem? Jest
      Kaprys Kolejności Lewym Może Należałoby Nam Nosem Od Po Pozdrawiam Rd Rozpocząć
      Spróbuj Surrealistyczny. Ten Teraz To To Tylko Ułożyć Umysłu Ustalenia W Wątek
      Wielkim Właściwie Wymysł Z Za
      • aric Od A do Z 06.08.02, 12:28
        Aniołki Będą, Czy Duży Egoizm Forum Gości? I Jak Kogoś Lubić Łanie. Może Normy
        Omyłkowo Pomieszałem, Qrwa, Raz Słowem Trochę Uniesionym Vel Wzniesionym Xero
        Yamahy Zamówiłem.
        • aard Re: Od A do Z 06.08.02, 12:33
          aric napisaý:

> Qrwa, Raz Słowem Trochę Uniesionym Vel Wzniesionym Xero
          > Yamahy Zamówiłem.

No widzisz, a trzeba było

> Prądem go, prądem.
    • Gość: aard Co zrobić z butelką absyntu...? IP: 195.117.14.* 06.08.02, 13:53
      Co zrobić z butelką absyntu walającą się po podłodze autobusu? Kiedy przy
      każdym hamowaniu atakuje moje stopy jak wściekły pies, a przy każdym
      przyspieszeniu oddala się pospiesznie, niemal z podkulonym ogonem? W dodatku
      jest już w połowie pusta, a zatem odpieczętowana? Może olać? W końcu
      odpieczętowana, nie wiadomo, co w środku, a w ogóle w najlepszym razie to
      absynt?
      A może podnieść, nie po to, żeby pić, tylko po to, żeby na przystanku wylać i
      wyrzucić? A co, jeśli tych dwóch pijaczków siedzących przy przegubie się nagle
      zainteresuje zamachem na ich bóstwo (ich w sensie przynależności duchowej, a
      nie prawa własności)?
      A może tolerować jej wyskoki aż się sama stłucze? Ale czy wtedy w ogóle da się
      dalej tym autobusem jechać?
      Wciąż nie wiem, trochę się już boję o swój laptop...
      aA
      Rd
        • aard Re: Co zrobić z butelką absyntu, czyli Salvadory 06.08.02, 15:28
          Nieuchronnie zbliżamy się do GRUBEJ KRECHY! Jutro pierwsze posiedzenie
          kapituły, ciekawe jaki będzie werdykt?
          aA
          Rd

PS. I jeszcze ciekawsze: czy będzie Eyemakk?

Proponuję procedurę głosowania na osobnym wątku o nazwie np. "Salvadory -
          edycja 1" poprzez wskazanie przez każdego jurora maks. dwóch faworytów
          (oczywiście spoza swoich wpisów). Nie zapomnijcie się zalogować (wiem, to ja
          często piszę jako gość), żeby nie było wątpliwości, co do prawa do głosowania.
          Kiedy w ten sposób wyłonimy maks. ósemkę finalistów w każdej z dwóch kategorii,
          zrobimy drugą turę, w której wygra ten post, który zdobędzie najwięcej, a
          zarazem co najmniej dwa głosy. Jeśli żaden tego nie uzyska, to będziemy
          dyskutować nad kandydaturami, aż ktoś kogoś przekona.

Yavo pewnie zajrzysz wieczorem, więc załóż wątek i podaj swoje kandydatury, a
          my się dopiszemy rano. W razie przeciągnięcia się głosowania dokończymy
          następnego wieczora i ewentualnie poranka.

Nie zapomnijcie, że biorą udział tylko posty zawarte między "GRUBYMI KRECHAMI",
          które za chwilę umieszczę na obu wątkach (tutaj i tym z kandydaturami spoza
          naszego wątku).

Surre, że pozdrawiam.
      • cruach C2 07.08.02, 14:13
        KOMPLEKS NESTORA
        były kiedyś osiemnastolatki
        na pewno. dziś
        podglądamy osiemnastki chyba. naprawdę
        to biznes dwunastolatki. gwałcą
        je przedszojapiszony ze szczególnym okru
        cielskiem. dobić, niemowlaki, w tył głowy
        erudycją. noworodki pozywają do sądu
        nie chcą wychodzić z brzuchów
        klonuj frytki, ślij umbilikusem
        i przestaną
        się poczynać
          • cruach C3 08.08.02, 08:40
            aric napisał:
            > Bardzo zakręcone. Ale świeże.

Świeże? Ja już stary jestem.
            (Bo staro się czuję. Bo staram się czujnie. Prastaram się nie czuć.)

> Kim jesteś, jeżeli mozna zapytać?

Jam Jest Którym Był, bo pluskwa perfektum ze mnie spijała.
            I Jestem Który Bądź, bo czas przyszły niewykonany (a niewiadomy) mi pisany.
            NIE Jestem Który Jestem, bo teraźniejszość to ułuda i punkt.
            Mam wiele imion, wściekłych, ślinpotok toczących, słowotok śliniących, śliwowice toczących.
            Imion spuszczanych ze smyczy.
            Jedno z imion, szary burek kundelek, wróciło. Jak burek-merang.
            Ten burek zwie się Cruach. Czyli C w gruach słownych nurzony.
            Jestem C. [C est moi.]
            • aard Re: C3 13.08.02, 09:24
              cruach napisał:

> > Jam Jest Którym Był, bo pluskwa perfektum ze mnie spijała.
              > I Jestem Który Bądź, bo czas przyszły niewykonany (a niewiadomy) mi pisany.
              > NIE Jestem Który Jestem, bo teraźniejszość to ułuda i punkt.
              > Mam wiele imion, wściekłych, ślinpotok toczących, słowotok śliniących,
              śliwowic
              > e toczących.
              > Imion spuszczanych ze smyczy.
              > Jedno z imion, szary burek kundelek, wróciło. Jak burek-merang.
              > Ten burek zwie się Cruach. Czyli C w gruach słownych nurzony.
              > Jestem C. [C est moi.]

Jezuuuu!! Rewelacja Surrealistycznaaaa. Witaaaaaaaaaaaj.
      • cruach C5 12.08.02, 08:14
        AMANTHA (KAARION)
        Ciemne podziemne bóstwa; zanim śpiew omaści ich falliczne dominia, krater wina zadudni w uszach aoida;
        strawestowany muskat zmęczony estrapadami natchnionej gardzieli; w półmroku rozpadnie się kolejne stulecie. I choć
        końca świata jak nie ma, tak nie ma, wprawnie szlachtowany byk ofiarny bez namysłu oddaje serpentynę krwi
        sztyletowi kapłana. "Dziecko musi wyjść." pomyślał Lord. "Zostań, Elamphoirg." odpomyślała Fedora. "Nie posłuchałaś
        mnie." "Zostań, Elamphoirg." "Będziesz ukarana. Rozbierz się." "Zostań i patrz." Dziecko głośno przełykało powietrze,
        rytmicznie, zgodnie z ruchami messera na włościach łonowych. Fedora zagryzała język za zębami. Za dziąsłami. Za
        głośnią. Czego brakuje? Tak, rozwiązania! Rozwiązanie też łykało powietrze. Zasyczało dziewięć miesięcy później,
        zdumione brakiem płynów. Nazwano je: Amantha. Karoshi. Blastula. Morula. Gastrula. Abraxas. Kaarion.
        • aard Re: C5 13.08.02, 09:48
          Cruach jesteś wielki (o ile nie przpisałeś tego od Tolkiena albo raczej
          Sapkowskiego...).
          Raz jeszcze pozwól się powitać na naszym WS.
          Red.nacz.
    • aric W odpowiedzi na... 07.08.02, 09:23
      Zgłoszone usterki, o rozpatrzeniu pana wniosku poinformujemy niebawem. A
      tmczasem proszę się położyć na kozetce. Mam zaszczyt przedstawić naszą nową
      ofertę oszpecania. Wię chodzi o to, że możemy panu skutecznie zapaplikować
      pewną ułomność, która pozwoli na przejście do wyższej grupy inwalidzkiej. Jak
      to zrobimy? No cóż. Bierze się młotek i udeża kontrolnie z całej siły w kolana.
      Następuje chrupnięcie i odmowa posłuszeństwa nóg wobec głowy. Oczywiście robimy
      to w ten sposób, aby nie mógł pan wiecej chodzić bez pomocy wóżka lub kul.
      Dodatkowo aplikujemy kwas solny pod skórnie w okolicach prawego policzka licząc
      na trwałe uszkodzenia kości czaszki i zniczczenie skóry od wewnątrz, co daje
      większy efekt wizualny oraz jest bardzie zapobiegawcze przeciw leczeniu oparze.
      - No i jak, zdecyduje się pan?
      - Nie dziękuje, pozostanę na razie przy wydłubanym oku, chociaż jak mówiłem
      zaczynam znów na nie widzieć.
      - No tak, to tyle, i jak już wspomniałem reklamację rozpatrzymy w jak
      najkrótszym terminie.
    • aric Czy to możliwe? 07.08.02, 10:45
      Ależ oczywiście, że tak. Wszystko co dotyczy kontroli umysłu jest mozliwe. Mną
      kontrolują niewidzialne siły, prowadzące własnie do tego wątku. Siadam i
      wypisuje bzdury, chociaż nadal nie umiem ich odczytać. Ten wątek działa jak
      magnez, przyciąga, inwigiluje i rozpoczyna powolne przejmowanie kontroli nad
      umysłem. Nie wiem co mam dale robić. Czy popłynąć z nurtem surrealizmu, czy też
      walczyć z praniem mózgu zapoczątkowanym przez niejakiego Aarda. Dziwne to i
      zaczynam mieć nie moc w głowie i może uda mi się wreszcie zapanować nad siłami
      surrealu, a może nie.
    • Gość: Eyemakk Powroty są radosne a potwory potworne IP: 213.25.169.* 07.08.02, 15:35
      1. Jestem
      2. mam doła przez dziewczyne, a raczej przez Jej ojca, ktory zabronil sie
      spotykac. Nie wiem co z tego wyniknie, poki co czekam i jest mi cholernie źle.
      3. Mój stan psychiczny to piękny moment na surreala; dlatego zaczynam bez
      zbędnych ceregieli...

"Jestem Agentem Chaosu. Większość moich znajomych to etatowi bądź
      spontaniczni Agenci Chaosu. Działamy w imię Porządku, który można utrzymać
      tylko kontrolując chaos. Tak jak Strażak musi mieć ognioodporne ubranie, a
      mikrobiolog kombinezon chroniący przed bakteriami. Tak samo my, Agenci Chaosu,
      mamy swoje Kombinezony. Czasem udajemy Złych, kiedy indziej prostackich, bez
      wyobraźni, konformistów. Ale przede wszytkim, udajemy chaotycznych. Chaos
      potrafimy jednak kontrolować, jak szczepionkę, odrobinę zła, by ze złem wygrać.

Wielu z nas się poddało. Z Agentów Chaosu stało się Sługami Chaosu. Ich
      ochronne pancerze stały się pancerzami z najtwardszego adamantytu, lub
      czystych neutronów. Teraz są groźni. Nie tyle nas zdradzili, co ulegli
      chaosowi, skutecznie omamieni przez jego blask i blichtr, lecz także
      niekłamaną siłę.

Tych czterech pijaczków, z którymi dziś rozmawiałem. Każdy z nich to
      doskonale zakamuflowany Agent Chaosu. Nawet nazwa kamufluje, wskazując, jakby
      byli oni po stronie Ciemności. Ten, który najbardziej śmierdział denaturatem,
      z pozoru piędziesięcioletni wiór bez zębów... tak naprawdę to prawdziwy Dżin.
      Potężna istota z innego planu istnienia. Służy porządkowi, z chęcią pozbawi
      życia każdego wyznawcę Chaosu, zwłaszcza chaotyczne odpowiedniki Dżinów -
      Ifryty.

Kurcze, jego kamuflaż jest cholernie drogi! najpierw musi udawać człowieka, a
      w drugiej kolejności Dżina! to naprawdę kupa szmalu, ale jest na tyle
      przydatny w akcjach, że się opłaca. Zwłaszcza jego umiejętności psioniczne
      robią wrażenie...

Drugi z pijaczków, Zenek - tyczkowaty i rudobrody blondyn. Tak na prawdę to
      przystojny brunet z przyszłości. tylko wzrost się zgadza. On to ma sprzęcik,
      wszystkie maszynki, bajery do maskowania i broń - to jego sprawka. Żeby Dżin
      nie był dżinem tylko pijaczkiem, musi pochlaniac energię z przenosnej
      elektrowni termojądrowej schowanej w Mustangu Waldka...

A, właśnie, Waldek to trzeci z nich. Tzn jako pijaczek ma imię Waldek, bo kim
      jest na prawde, to nikt nie wie. Nawet Dżin nie potrafil ominąć jego
      mentalnych osłon... być może jest abolethem, albo ilithidem, ale to już tylko
      moje domysły. Moje i Mietka.

Mietek, ostatni z czwórki, jest ksenobiologiem. zna każde żyjątko we
      wszechświecie, nawet te, które udając toalety pożerają pośladki swoich ofiar.
      I te, co żrą energię elektryczną podszywając się pod gniazdka elektryczne..."

wiem, mało surrealne. ale to tak na początek. jutro będzie lepiej. albo
      pojutrze.

• Gość: Eyemakk Wykład z surrealizmu IP: 157.25.164.* 08.08.02, 13:48
          witaj Aricu.

tematem mojego dzisiejszego wykładu będzie: jak odróżnić surrealizm od bezsensu
          i chaosu. otóż wbrew powszechnemu mniemaniu, nie wszystko co niezwyczajne i nie
          na miejscu jest surrealizmem. to tak jak sztuka i kicz, choć nie do końca. jest
          trochę prawdy w tym, by coś przedstawiało sobą wartość surrealną, musi być albo
          bardzo dobre i odkrywcze, albo też wyjść spod palców (kiedyś napisałbym spod
          pióra) uznanego surrealisty. takiego jak aard na przykład.

są oczywiście różne gatunki surrealizmu. jest surrealizm chaotyczny, jednak jak
          już wczoraj w "Powrotach..." wspomniałem, z chaosem tym nie można przesadzać.
          dajmy na to tekst w stylu "kupiłem waćpan drum'n'bass ktokolwiek orzełek
          Bieruta nakarm mnie" surrealny nie jest, lecz tylko chaotyczny. oczywiście
          jeśli będzie on autorstwa uznanego twórcy pewną wartość mieć będzie, jednak sam
          w sobie jest jałowy jak księżycowa skała.

surrealizm bowiem musi mieć klimat. trzeba czuć, widzieć świat stworzony przez
          autora, świat oraz jego realia. wszystko to razem, wbrew pozorom musi być
          poukładane i jak to się mówi, trzymać się kupy. świat surrealny musi rządzić
          się jakimiś prawami, choć będą to prawa inne nisz w naszym świecie (jak ktoś
          czuje się na siłach niech stworzy opowiadanie surrealistyczne dziejące się w
          naszej rzeczywistości fizycznej, bez żadnej metafizyki i jakichkolwiek
          udziwnień typu "pasiasty szczur zjadający odkurzacze"; jeśli mu się to uda,
          będę pełen podziwu).

najprostrzy sposób na surrealizm to zebranie niepasujących do siebie elementów
          i umieszczenie ich w jednym miejscu. część twórców większą rolę przywiązuje do
          udziwnień lingwistycznych, inni metafizycznych, jeszcze inni wychodzą z
          założenia że najlepiej jest napisać coś zupełnie normalnego jako całość, jednak
          będące zupełnie nie na miejscu w danej sytuacji (Yavorius ostatnio w tym
          przoduje); często spotykane są oczywiście typy pośrednie.

jeśli o czymś zapomniałem, proszę o uzupełnienie

Eyemakk, surrealista, poziom 8

ps. na koniec drobna rada dla wszystkich surrealistów: pamiętajcie! gdy
          błądzicie wieczorową porą pośród płaczących wierzb, uważajcie na ich matki.
          zwłaszcza w porze letniej wszystkie są bardzo groźne i przewrażliwione, choć
          tylko niektóre z nich mają menstruację lub klimakterium!
          • aric Re: Wykład z surrealizmu 08.08.02, 14:20
            O, z tymi założeniami nie zgodzę się w pełni, mam trochę inne wyobrażenie
            surrealizmu. Wrzucam link:
            encyklopedia.wp.pl/index.html?POD=3&ENC[ID]=431983&szukajEnc=surrealizm&enc_opis=1
            To mnie bardziej przekonuje.
            Dla mnie surrealizm jest tym, co wydaje się nie możliwe w realnym świecie.
            Wydaje się, nie musi być więc wcale logiczne, i nie musi być uporządkowane.
            Wystarczy, że przyjdzie mi coś do głowy, czego nie można nazwać realnym, więc
            nazywam to surrealnym. Chociaż granica miedzy surrealizmem a abstrakcją jest
            niewielka, chociaż jakby abstrakcja ma swóje odniesienie w realiźmie.
            Taką trochę papkę stworzyłem. Wpisywanie mysli za pomocą klawiatury jest
            cholernie męczące.

Eyemakk, chcesz coś poczytać?
            Wyslij mi na priva swój adres mailowy to ci coś prześlę.
            • Gość: aard Re: Wykład z surrealizmu IP: 195.117.14.* 13.08.02, 10:48
              To jest zapis automatyczny tego, co przeczytałem w encyklopedii:

język odrzucający zasady logiki, prowokujący mnogością swobodnych skojarzeń;
              znamienne dla twórczości surrealistów było upodobanie do groteski, czarnego
              humoru, parodii znanych tematów i konwencji stylistycznych, luźnych zestawień
              tworzących z werystycznych szczegółów fantast. i absurdalne całości;

Tylko dlaczego to jednak ma sens?
              aA
              Rd
              • aric Re: Wykład z surrealizmu 13.08.02, 11:10
                Dlaczego ma sens?
                Bo pisał to realista, nie mający pojecia jak w sposób surrealistyczny opisać
                surrealizm.
                Ja bym zaproponował definicje surrealizmu w nawiązaniu do Prawa Wróbla.
                Teza: Czy surrealizm to surrealizm i dlaczego?
                Potwierdzenie tezy zgodne z Prawem Wróbla: Bo tak qrwa musi być.
                Tako rzecze Światak.
          • Gość: aard Re: Wykład z surrealizmu IP: 195.117.14.* 13.08.02, 10:34
            Czuję się przytoczony (jak bela, nie mylić z Belką). Czuję się też przywołany i
            wywołany do tablicy. Czuję się jak klasyk i kleksyk zarazem. Zarazą jest taka
            powszechna estyma. Estymować nawet nie mam siły, na ile poważnie Eyemakk nazwał
            mnie uznanym surrealistą a zarazem pasiastym szczurem zjadającym odkurzacze. Z
            tym zresztą mogę się zgodzić, bo u mnie wdomu już żadnego odkurzacza nie ma. Ma
            natomiast być lepiej. Lepper. Le Pierre i Pe Pen. Powtarzam się i spotwarzam.
            Pot na mej twarzy tworzy zabawne esy-floresy.
            Jak widać jam surrealista z gatunku tych słowno-zabawnych.
            aA
            Rd
    • aric Gdy otwieram oczy,... 09.08.02, 09:58
      To świat zaczyna ogarniać mgła. Patrzę w sufit i nie mogę go dostrzec. Co się
      ze mną dzieje? Odwracam sie na prawy bok i widzę tylko siedzącego obok kota.
      Zaczyna mruczeć, otwiera pyszczek i przemawia do mnie głosem szalonego
      motocyklisty:
      - Witaj, wstawaj już rano.
      - Jak to jest? Ty potrafisz mówić? - Pytam zaspany.
      - Nie potrafię, ale czasem się odzywam. Jedynie wtedy gdy muszę.
      - A co cie do tego dziś skłoniło?
      Kot położył sie przy mnie i popatrzył w moje oczy.
      - Miałem sen. Śniło mi się, że człowiek śpiący w moich nogach nagle się ocknął
      i zaczął się myć. Cholernie mnie to wkurzyło i go zrzuciłem z łóżka.
      - Tak, i co?
      - I nic, spadł i rozwałił sobie głowę o panele podłogowe. Był trochę zaspany i
      nie zdążył zareagować.
      Popatrzyłem na kota i zrozumiałem o co mu chodzi.
      Nastenie pomyślałem, że mam niepokolei w głowie. Gadać z kotem mi się
      zachciało. Postanowiłem machnąć reką i wygonić go w inne miejsce. Niestety moja
      ręka rozdarła jedynie powietrze. Podniosłem głowę i spojrzałem na kołdrę
      przykrywającą moje nogi. Siedział tam kot, i nie zwracając na mnie uwagi mył
      sobie łapki.
      • yavorius Re: Do~ masz wiadomość na privie GW 11.08.02, 03:59
        Mam problem. Nie wiem czy to dobry wieczór, dzień dobry czy dobranoc.

Pląsałem zmagazynowany aż moje lędźwie odetkały się z nadmiaru łoju
        witaminizowanego.

Dobrze znów widzieć Eyemakka w formie (do ciasta).

===

Witaj mój synu, witaj w maszynie.
        Gdzie byłeś? W porządku, wiemy gdzie byłeś.
    • aard aard przeprasza 11.08.02, 11:31
      aard jest chory
      wybaczcie mu
      znowu we wtorek
      pojawi się tu.

To śpiewałem ja – aardowy Pierre_Nick – bumelant (nawet surrealowy) pierwszej
      wody.
      Pozdrowienia dla ALL SURRE-KAFELKOSSS & Others.
        • aric Re: (aard) 12.08.02, 08:31
          A ja się dopisuję to tych protestów. Do jutra Aardzie.
          Cholerka, mam delirkę. Mgła przed oczami. Łikendy są zabójcze.
        • aard Re: (aard) 13.08.02, 11:37
          Gość portalu: eyemakk & yavorius napisał(a):

> Witamy aarda. ZDROWIEJ!!! Pozdrawiamy Mistrza Surrealu!
          Dzięqję, dziękuję. Czuję się zaszczycony, nie mylić z zaszczuty. Jak Andre
          Breton.

> Widział mistrz wątek surrealistyczny 2? Nie pochwalamy tego typu działań i
          > profanacji!!!
          Nie widziołek. Sequele i prequele sam współtworzyłem, ale (2)? W każdym razie
          to nie przejdzie. MY dążymy do M.
          Cieszę się, że znów Was widzę, moi dzielni Eyemakku i Yavoriusie. Mam nadzieję,
          że zechcecie być w Kapitule przyznającej Złote Salvadory w kolorowe ciapki.
          Fakt, trochę się zapóźniliśmy z pierwszą edycją, ale jeszcze wszystko jest do
          odrobienia. Pomożecie?
    • aric Czy surrealizm przerósł wątek surrealistyczny? 13.08.02, 10:14
      Po pierwsze nadal będę twardy.
      Choć przeraża mnie surrealizm w otwieraniu wątku surrealistycznego, nie
      przeszkadza mi to, gdyż posiadłem surrealistyczną cierpliwość, pozwalającą mi
      przetwać w trwaniu w czasie otwierania wątku surrealistycznego.
      Tako rzeczę ja, aric, który będzie dalej pisał, gdyż nie przestanie być
      surrealistyczny, bo jego życie przeplata się z surrealizmem, a jego umysł
      zaczyna się surrealizować w sposób bardzo efektywny.
      Ciągła walka z szybkością i cierpliwością spowodowaną brakiem szybkości tylko
      mnie utwierdza, że muszę być twardy. W surrealiźmie siła. Tak mi dopomóż
      Światak.
      • aard Światak mi świadkiem żem się tego nie spodziewał 13.08.02, 11:51
        Otóż i surreal dochował prócz wielu innych atry butów bytu nadrzeczywistego
        również i swego bóstwa. A skoro bóstwa, to zapewne i reszty religii. czy będą
        na wątku organizowane msze? Czy też o tym na razie (m)sza?
        Czy powstanie psałterz surrealistów?
        Czy będzie biblia surrealu?
        A może napiszemy Nowy Korean (po przegranej reprezentacji 0:2)?
        W każdym razie uważam, że cały WĄTEK należałoby wydreukować i wydać. Robi się
        bowiem pysznie. mamy już nie tylko, ale i ideologię. Nie tylko wiernych, ale i
        ich ideały. Nie tylko surrealistów, ale i

Świataka.
        Niech nam panuje.
        Ave Światak'u
    • cruach C6 13.08.02, 11:38
      SO DESMARGEUT LO TEMPS
      Kiedy dziewczynka miała siedem lat, zaczęto ją karmić angielskm. Lord: "Niech wyuczy się języka, obejmie placówkę
      na drugim końcu planety (niech zapomni?)." Fedora czuła się nieswojo, gdyż Lord, jak jej się zdawało, udawał
      troskliwość tak dobrze, iż można ją było uznać za prawdziwą. A niania odkrywała jego naturę, telepała się w
      konwulsjach, gdy wertowała blaski kuli i czytała w niej przyszłość Lorda
        • cruach C7 14.08.02, 07:54
          Gość portalu: aard napisał(a):
          [...]
          Co znaczy słowo "cruach"? Czy cokolwiek?
          [...]

SIEMNADCAT' MGNOVIENII VIESNY
          1. Mniam prawdę, nieprawdę, powyjadam wam: Cruach jam.
          2. Cromm Cruach: ze mnie jest, ciel złoty. Nie na mnie złoto, lecz z tych, co mnie potworzyli. Co pierworodne, oddać.
          3. Rzeźnia numer piędź ziemi oddać. Niczym z ziemi Ir. Jam niczym bez ziemi Ur. Cień z groty. Dzień skrótem.
          4. Crommas Cruach, Crommas Breugnon. Kur czerwcowy, Aedh Ruadh. Okrutne moje Tuath. Zbyt wieczny Tuath.
          5. We mnie: Ruach. Przebrany za wiatr. Hebrany za Ruach. Hebruach. Szema Crommael. Samael Elochrom.
          6. Do mnie: Krom. Kreml Kraakar Okrom. Ogrom gromu kromadzam. Krom mnie Thorowładnych nie masz (mniemasz).
          7. Za mną: Krach lodowa na giełdzie trach. W piach McRommel skunklony. W złotych piarg piarczysty, Cruach czysty.
          8. Zwali mnie Cruach. Z Galii we mnie Colas Breugnon. Z Walii we mnie Mabi Nogion. Wali we mnie Morii bębnion.
          9. Okruchtne bicie. Serca. Pod gardłem. Nóż. Zmrok o krok w krok o dyl. O Kruach niepokorny. Spoczniesz (spocznij).
          10. Ze mnie: Cruad Dib. Yagoda z Grzybboth. Kruchy Cruach. Chory. Umrach. Stópiór Kruhanu.
          11. Kur Kurak. W białych krukach. Rozdziaw mnie Kirke i runy. Rozdziob mięs kruki i wrony. Krakken Drakken Druach.
          12. Kruch tektoniczny w skorupach głów. W skrupułach słów gruch teutontyczny. Arrah Cruachbar.
          13. Nie rzucam Logosu na wiatruach. Na czystych wargach. Wilkach Waregów. Urągam ziemi urobkach po pachach.
          14. Hi Hua Huach. Crooch z Kaa Pustką. Cyceron Cum Kalek. Dom kalek. (Per Ibse.) Los lalek. Pasteur Of Muppets.
          15. Wam z kurami wstaję, z wampurami zasypiam. Gruba kruaska. Krucha gresja. Kruach z Reims. Grysik, krem.
          16. Mowy, są. Oto. Serbskrokruchacki. Białoczarnokruski. Kruahili. I pochrewne, kruche żargoty, (niena-) żartem.
          17. Kraalestwo moje nie jest z tego świtu. Le Chaos Cru. Z Cruachu powstaję, w Cruach się obracam. Hymen.
          • aard Ciekaw jestem, czy chociaż połowę zrozumiałem... 14.08.02, 09:18
            Chyba nie. Cruach erudyta-lingwista. Walijski. Walizki wziął ze sobą i
            podróżował. "Pod różą" się zatrzymał i dał koniom popas. Po pas w miednicy się
            zanurzywszy zażywał ablucji. Od Łucji bukiet kwiatów dostał był. Dostał w dym
            boju się. Nie boju się bał lecz bał się pał. Zapał mu się udzielał. Po udzie
            lał się z otwartej. Z otartej skroni krew się sączy. Ponczu łyknął i w bok
            łypnął. Łupnął w potylice aż zabrudził rękawice. "Ręka, widzę" rzekł i za rzekę
            zbiegł.
            Bije mi.
            Pije mnie.
            W bucie.
            Drinks me in the shoe.
            Drinki w deszczu.
            Epokakalipso.Epocacalypso.Apocalypse.
            Fin.
        • cruach C8 14.08.02, 08:33
          SPOWIEDŹ, KTÓREJ NIE DOSŁYSZY DWUDZIESTY PIERWSZY KSIĄŻĘ
          Koślawy ukłon mojego uśmiechu przed tronem twojego oblicza. Każdy Sen jest mi pierwszą stroną śmierci, drugą
          czasu i ostatnią księgi. Błogosławieni, którzy nie pamiętają Snu, bo nie rozpaczają nad własną bezsilnością. Wraz z
          upływem Snu dziewiczość języka lenneberguje precz. Staję się myślącą stertą butwiejącego kosmosu. Nomina
          agentis bólu. Laserowe wiązki deskryptywne. Anteres. Inrebus. Postres. Kataleptyczne wyobrażenie wszechświata.
          Minstrel jako część kodu. Wahadło Foucaulta w garnku czosnkowej zupy. Penis in fabula. De doctrina satanistica. Nie
          potrzebuję już liczby podwójnej, aby przedstawić swoje imię. Nie potrzebuję także Tao-tse-t'in. Bytów obiektywnych.
          Piątego Ujawnienia. Dziewiątej Symfonii. Pierwszego zbliżenia. Szatan wie, gdzie szukać mnie po dwudziestu latach,
          gdyby ktoś przegonił go z aleksandryjskiej uliczki bezwietrznego południowego słońca.
          sas lasaw sas lasaw
          kak kakaw kak lakaw
          zeer szam zeer szam
          (WPIS DZIENNY, ZASTĘPSTWO URLOPOWE ZA: 15.08.2002)
        • cruach C9 14.08.02, 08:39
          DŁUGIE WYCIE W NOCY, W GLEN OPPELN
          Oto są elektrony twych dłoni, miony oczu, taony ust, neutrina myśli, kwarki uśmiechów. Kocham planetoidy twych
          uczuć, pąsowe księżyce, których tajnych eksplozji nie domyślam się. Astronom zagubiony w astralnych falach.
          Karach Aasgaardu. Komizurotomiczny, idiopatyczny, idiotyczny, pozwalający, aby prawa półkula wyła. Na
          krużgankach świtu, u kariatyd zmroku składam dwa gołębie ofiarne i pozwalam hulać samumom. Wolałbym, żeby
          Miesiąc Chłodu nigdy był się nie zaczął. W haremie łez nie ma nadzorców, więc łzy uciekają. Głos nie należy do
          twojego ani do mojego świata. Dzika orchidea. Samotny orzeł. Zaczarowany ogród zburzony. Szeptane tajemnice,
          ptasie ploteczki, kocie błahostki. Echo przedrzeźniające same siebie. Rumowisko pełne prastarych kości. Mały Książę
          umarł. Pan Huczek umarł. Andersen umarł. Trzy Pierścienie przestały perlić westchnieniami. Materia przestała cieszyć.
          Owady już nie smakują. I nie ma takiej odwagi, która zdjęłaby klątwę. W siódmych synach i umarłych władcach, w
          obłokach nagrobnych i syku zapomnianych stronic, w piorunie i soli, w kształcie i zwidzie, w pierwiastku, piołunie,
          pajęczynie, pocałunku, lisie i liściu. W całości i w nicości kocham cię, mój Książę. A gdy to zrozumiesz, pozwolisz mi
          rozrzucić na nocnym stoliku ulubioną talię Tarota i będziesz wiedzieć, dlaczego wybrać trzeba Arkanę: Pożegnanie.

(WPIS DZIENNY, ZASTĘPSTWO URLOPOWE ZA: 16.08.2002)
          • aard Cruach przeurlopowy 14.08.02, 09:39
            cruach napisał:

> (WPIS DZIENNY, ZASTĘPSTWO URLOPOWE ZA: 16.08.2002)

Jako Rednacz WS w nagrodę za zasługi przyznaję Ci urlop :-)). Ale na WS i tak
            możesz zaglądać - nawet na urlopie.
            Mogę mieć osobiste pytanie? Jeśli tak to mam: jesteś kobietą czy mężczyzną?
        • cruach C10 14.08.02, 08:43
          WYIMEK ZE WSTĘPU DO: LUXEOTHRONES
          [...] wyjątki kakostatyczne z XXXVI rozdziału kromskiej dragopei pod tym samym tytułem. Rozdział ten, spośród
          wszystkich 512, uważają lucyferianie za najbardziej spójny, zaś imiona w nim przedstawione przetrwały w
          baptografii i baptologii satargistycznej co najmniej do LVII wieku kalkulacji ujednoliconej. Poza tym, jest to jeden z trzech
          Rozdziałów Drobnych Palców, obok XXIV i CCCLXIV, to znaczy opatrzonych przypisami w dialekcie TIGRU MURES;
          vide: "Historia obrzeży Transylwanii", "Iure in gladis [XIX b]", "Ostatni dzień Madame DeRais". Przed lekturą, zapomnij o
          tym, co następuje: "Imię oznacza koniec, nigdy zaś początek. Imię oznacza śmierć, nigdy zaś koniec." [motto XIII
          rozdziału]; "Znajdź nazwę maga a staniesz się udziałem jego potęgi." [Saga o Smoku z Tefilim]] [...]

(WPIS DZIENNY, ZASTĘPSTWO URLOPOWE ZA: 17.08.2002)
          • aard Co-recta 14.08.02, 09:50
            cruach napisał:

> to znaczy opatrzonych przypisa
            > mi w dialekcie TIGRU MURES;
            > vide: "Historia obrzeży Transylwanii",
            Wiem, że się czepiam, ale ja też chcę błysnąć elokwencją: nie "tigru" a "Tirgu
            Mures" (wymowa "tyrgu muresz", nad "i" daszek taki ^). Górnicze (obecnie)
            miasto w Rumunii, w historycznym Siedmigrodzie czyli Transylwanii (Trans
            silvana znaczy "za lasem").

Pozdrawiam, romanofil
            • cruach C15 14.08.02, 11:41
              Nie chodziło o miasto. O dialekt. [NB, w "satarg-" jest zbitka "trg-", nie "tgr-").

Teza:
              A. TIRGU MURES
              1. Tir na nOg (Tir nanOrg?)
              2. Targum
              3. Targ u murów (Ur? Pireusu?)
              4. Gomora

Antyteza
              B. TIGRU MURES
              1. Tygrys ("tigru") (nazywał) (przezywał) (przyzywał) Tigru. Gdy Tygrys, to Blake. Blake, to, do diabła, odpuszczam.
              2. Grimoar (księga, Sapher Grumures?)
              3. Zgiełk ("rumoare"), a dalej chaos
              4. Rumunia (Rumu-)

Wspólnota semiczna:
              1. Maurowie ("Maur")
              2. Umores (1°) (Amortis? Amor est? Amorphis?)
              3. Umores (2°) O mores (O Tempora)
              4. Ponurość, ponurość ([E] "grim", [L] "mors"), i to bez umores.

SYNTEZA
              Opozycje A1:B1; A2:B2; A3:B3; A4:B4 dopełniają się.

Transylwania, oczywiście, "za lasem". Pełnym limb. Limba romana. Pax romana. Z daszkami a zadaszeniami nad a.
              Aardzdrawiam romanofilnie :)