Dodaj do ulubionych

Kto dopilnuje segregacji śmieci? Gratuluję urzę...

26.10.12, 19:43
Właśnie obliczyłam ze co miesiąc będę płaciła 252 zł za wywóz śmieci......super, zabraknie mi pensji na same opłaty....nie rozumiem co się dzieje...ludziom już wszystko jedno.....zobojętnieli tak ,że na nic już nie reagują..... ja za rok już uciekam z tego chorego kraju....nie ma tu życia dla mnie ani dla mojej rodziny
Obserwuj wątek
   • Gość: krawczi Re: A jak Pani dziś ustala ilu jest mieszkańców? IP: *.4web.pl 26.10.12, 21:45
    Ilość osób jest w tej chwili ustalona na podstawie deklaracji właścicieli mieszkań. Wiem, że nie do końca odpowiada stanowi faktycznemu. Mieszkania są często wynajmowane - ilość osób zaniżana, tak dla oszczędności ( przy 8zł/osobę /miesiąc). Nie trudno przewidzieć, że gdy będą musieli płacić 36 zł od 1 osoby , ilość mieszkańców gwałtownie zmaleje. Chciałabym się mylić w tej sprawie.
  • Gość: E tam 1. Już teraz liczycie mieszkańców, 2. Nie chodzi o IP: *.adsl.inetia.pl 26.10.12, 21:45
   1. Już teraz liczy się mieszkańców, przy innych opłatach. I jakoś się udaje (nie zawsze dokładnie).

   2. W przypadku śmieci nie będzie większego sensu w zaniżaniu liczby mieszkańców, bo każdy gdzieś zapłaci pogłowne, zakładając oczywiście że jest gdziekolwiek zameldowany.

   3. W ustawie nie chodziło o segregację, bo tę już mieliśmy. Chodzi o zlikwidowanie procederu podrzucania śmieci "do lasu". Bo przy braku limitów ilościowych straci to sens.
  • Gość: seba Kto dopilnuje segregacji śmieci? Gratuluję urzę... IP: *.gdynia.mm.pl 28.10.12, 13:47
   To zależy o co tak naprawdę chodzi PAŃSTWU URZĘDNIKOM, bo jeśli o wymuszenie segregacji to:
   - należałoby zacząć od swojego podwórka i ... szkolnictwa. Ile koszy na segregacje odpadów szanowni urzędnicy umieścili w parkach ???? przecież mieszkańcy chodzą tam na spacery, również z dziećmi, zabieraja z sobą ciastka, soczki, owoce - w opakowaniach !!! i co mają z nimi zrobić po konsumpcji ???? W ilu szkołach jest segregacja odpadów ??? Butelki po coli, sokach, ogryzki owoców, papiery i folie po kanapkach lądują w tym samym koszu, więc jak to jest z tym wychowaniem społeczeństwa???
   - same podwyżki nic nie dadzą, bo śmieci do zbiorczych pojemników nie podrzuca fizyczny "kowalski" tylko DUŻE I DOBRZE PROSPERUJĄCE FIRMY, których właściciele jeżdżą często najnowszymi modelami najdroższych samochodów ( swoja drogą - może dlatego ). I tu przeliczanie na osobę, metraż, czy cokolwiek - nie ma ŻADNEGO SENSU !!!!
   - gdyby jaśnie oświecona STRAŻ MIEJSKA zechciała ruszyć dupska i przestała polować na babcie handlujące pietruszką, bądź kierowców - to z łatwościa znalazłaby właścicieli tych "podrzucanych" śmieci. Kilka solidnych mandatów (oczywiście wyegzekwowanych!!!!) skutecznie nauczyłoby płacenia za własne śmieci.
   - zwiększenie opłat za śmieci BEZ innych czynności jedynie ZWIĘKSZY ILOŚĆ OSÓB NIEPŁACĄCYCH CZYNSZU i WYSOKOŚĆ TYCH ZALEGŁOŚCI ....... nic więcej !!!!!
   I jeszcze jedno : ŻADNA FIRMA WYWOŻĄCA ŚMIECI DO TEGO WYWOZU NIE DOKŁADA, A JEŚLI DOKŁADA MPO - TO NALEŻY ZMNIEJSZYĆ .... ADMINISTRACJĘ I WYRZUCIĆ WSZYSTKICH RADNYCH I INNYCH POLITYCZNYCH, KTÓRYCH UTRZYMUJE !!!!!!!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka