Dodaj do ulubionych

S14 przez Radogoszcz? Mieszkańcy: Zostaliśmy os...

IP: *.toya.net.pl 17.11.12, 08:45
Oto zalety dupokracji. Banda pieniaczy zablokuje jedną z najważniejszych inwestycji. Dobrze wiedzieli jak się budowali, że droga jest w planach...
Obserwuj wątek
  • Gość: łodzianin Budując domy, mieszkańcy wiedzieli, że tam ma... IP: *.246.130.0.rev.vline.pl 17.11.12, 10:31
   Budując domy, mieszkańcy wiedzieli, że tam ma przebiegać ta droga. Pas ziemi został specjalnie niezabudowany, a tereny za nim z tego powodu były tańsze i atrakcyjne bo blisko osiedla i istniejącej komunikacji. Dzisiejsze protesty to tylko pieniactwo i metody Leppera. A może więcej, cwaniactwo, "mam segment w atrakcyjnym miejscu , a drogę się przesunie"- inni za to zapłacą.
    • Gość: radek Re: Budując domy, mieszkańcy wiedzieli, że tam ma IP: *.centertel.pl 17.11.12, 22:23
     a to akurat nieprawda. segmenty stoją tak a nie inaczej, po to, żeby- jak to nazwałeś- salony miały okna i tarasy na zachód. gdyby stały w drugą stronę to ogródki i okna z nich wychodziły by na wschód a to bez sensu biorąc pod uwagę to, że czas w domu i w ogrodzie spędza się popołudniami czyli po pracy. tak daleko bym się nie wypuszczał z wysuwaniem tez.
    • p.w.rogalinski Re: Budując domy, mieszkańcy wiedzieli, że tam ma 19.11.12, 09:30
     Gość portalu: benito napisał(a):

     > nie dość że wiedzieli to wszystkie segmenty zostały specjalnie zbudowane tyłem
     > do planowanej drogi by salony i ogródki nie wychodziły na drogę tylko łazienki
     > i klatki schodowe.

     Argument fajny ale idiotyczny. Według niego ludzie powinni budować wyjście do ogródka w kierunku północno-wschodnim? Widział to ktoś w świecie? Puknij się człowieku w głowę!
     Argument drugi, równie durny: co ma ewentualny spadek cen do autostrady przez osiedle mieszkaniowe? Czyżbyśmy wszyscy byli cwanymi deweloperami, którzy zainwestowali miliony w działki a teraz chcą się nachapać kasy przy odsprzedaży? Czy chcemy tylko normalnie mieszkać?
     A może zapytamy urzędników kto i ile kasy bierze za wykonywanie kretyńskich projektów i ich realizację?
     Miasto jest miastem i urbanizacja to normalna rzecz, tylko dlaczego w Polsce wszystko musi być zrobione w najdurniejszy możliwy sposób nie licząc się z niczym i z nikim?

   • Gość: radek Re: Budując domy, mieszkańcy wiedzieli, że tam ma IP: *.centertel.pl 17.11.12, 22:14
    wszystko się zgadza. za działki uzbrojone we wszystkie miejskie media z CO włącznie ceny były co najmniej atrakcyjne. mieszkałem na tym osiedlu jako dziecko, dojeżdża się do niego albo przez błoto na Liściastej, albo od 11go listopada ul. Jantarową, która zaiste przecina w poprzek kilkudziesięciometrowy pas chaszczy, między zachodnim radogoszczem a osiedlem domków jest niezabudowana, pusta przestrzeń. powiem szczerze- ja jako dziecko domyśliłem się, że ten pas zaczyna się od złamania al. włókniarzy przy dziwnym dla mnie wtedy rondzie któremu brakuje wylotu. nawet pytałem taty czemu musimy jeździć na około, skoro można z tego ronda zbudować drogę prosto pod dom, właśnie tym pustym pasem. BYŁEM DZIECKIEM! tam się nikt nie spodziewał takiego obrotu sprawy! tym większe było moje zdziwienie kiedy kilka lat temu dosłownie wzdłuż tego pasa developer (chyba max-bud) wybudował 2 apartamentowce! ja rozumiem, że tym ludziom nikt o planach nie mówił a mają najgorzej, bo to pod ich oknami w zasadzie 10 metrów od bloków ma przebiegać estakada. ale ludzie którzy mieszkali i mieszkają na oś Liściasta wiedzieli od początku tak samo jak ci którzy mieszkają w blokach na 11go listopada, bo te bloki budowano właśnie w latach 70tych kiedy ta trasa miała tam powstawać równolegle z nimi. cała reszta zachodniego radogoszcza, ta bliżej zgierskiej zbudowana została później, z resztą tamtej części osiedla dotyczy chałas włąśnie ze zgierskiej, a ludzie jakoś dają radę i żyją.
    cała reszta tego "halo" polega na tym że działki i domy w tej okolicy ponownie stanieją i o to robicie szum szanowni państwo. współczuję tym z apartamentowców. tych mieszkań nikt od nich nie kupi za tyle ile mogły być warte przed całym szumem wokół sprawy, a ci ludzie faktycznie mogli tego nie być świadomi.
    pozdrawiam.
   • Gość: mieszkaniec Re: Budując domy, mieszkańcy wiedzieli, że tam ma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.12, 21:17
    ciekawe wypowiedzi - mieszkam w okolicach planowanej trasy - moje biuro prawne badało lokalizację mojej działki przed zakupem i zadna droga nie była tam planowana (ze względu na stare zasypane wysypisko smieci i odpadów medycznych znajdujące sie trochę od mojej działki - wiem to od starych mieszkańców ) - teraz nagle się ją planuje - wiec o tym ze wiedziałem że kupuje w planowaną drogą to BZDURA. Plany sie zmieniły nieco.!!!!!!!!!!!!!!

    Poza tym zdziwienie moje budzi ze te stare odpady szpitalne ktoś teraz chce ruszac - ale ok pomysły są różne - mniej lub bardziej rozsądne.
    Ile bedzie kosztowało zabezpieczeni i utylizacja teraz tych śmieci wg norm unijnych to pewnie nikt tu nie liczy. Potem sie dopiero bedzie kalkulowało . No chyba ze to się wykopie i zasypie jak było po cichutku i bez rozgłosu jak to w Polsce
    Co do starych planów drogi - stare plany w miejscu gdzie od ronda odchodzi zaslepiona obecnie droga przewidywały 2 pasmową droge jak liściasta - tu sie zgodze.
    Jednak droga miała przebiegac neico inaczej niż obecnie ZDiT nam proponuje.
  • Gość: gosc Co to ma znaczyć mieszkańcy oszukani? IP: *.xdsl.centertel.pl 17.11.12, 10:41
   Gazeta powinna stanąć po stronie mieszkańców oczekujących tej drogi od lat w miejscu gdzie od lat jest rezerwa pod nią a nie postronie grupy pieniaczy nazwywając ich mieszkańcami. Togazeta nadużywa słowa mieszkaniec. Ja jako mieszkaniec drogi nie życzę sobie wygibasów robionych pod grupkę kilkudziesięciu osób, którzy próbują zrobić interes życia kupując tanią działkę bo w okolicy miała powstać droga i potem przesuwając tą drogę do sąsiadów

   Właśnie przesunięcie tej drogi byłoby oszukaniem mieszkańców, udowodnieniem że plany sobie a potem i tak racja będzie po tej stronie, którzy bardziej hałasują. Przerabiane to już było z Trasą Górną
    • jonaszewski Kluczowe zdanie 17.11.12, 20:59
     "Stępień odpowiadał: - Kupując domy, wiedzieliście, że ma tam przebiegać ta droga. Dlaczego teraz jesteście tym zaskoczeni?"

     Nic dodać, nic ująć. Próba utrudnienia życia wszystkim, żeby tylko "wyjść na swoje". Wiedzieli, że będzie droga, więc ani nikt ich nie oszukiwał, ani nie są pokrzywdzeni. Myśleli po prostu, że im się upiecze, taniej kupią ziemię, a droga albo nie powstanie, albo się ją przesunie. Figa.

     Swoją drogą (!), wiadomo było, gdzie przebiegnie nowa ulica, i to bez zaglądania do planów - bo wystarczyło spojrzeć na rondo na Włókniarzy.
       • Gość: belfer Re: Co to ma znaczyć mieszkańcy oszukani? IP: *.adsl.inetia.pl 18.11.12, 16:19
        Ogólnie to nawet w śladzie drogi nie ma nowych domów. Segmenty osiedla "Liściasta" stoją na terenie przeznaczonym pod budownictwo. W pasie planowanej trasy nie wydawano pozwoleń na budowę od ponad 30 lat. To czego chcą protestujący to kompletny absurd. Jak świat światem budowano się przy ulicach i drogach właśnie. Po co komu droga przez puste pola. Każda musi kiedyś dotrzeć dokądś. Po to się je właśnie robi. Kierując się ich logiką, to powinniśmy wybudować drogi i autostrady dla nich samych i jeździć tam bez celu. A do miast i wsi dojeżdżać konnym wozem lud terenówką.
        • p.w.rogalinski Re: Co to ma znaczyć mieszkańcy oszukani? 19.11.12, 09:37
         Gość portalu: belfer napisał(a):

         > Ogólnie to nawet w śladzie drogi nie ma nowych domów. Segmenty osiedla "Liścias
         > ta" stoją na terenie przeznaczonym pod budownictwo. W pasie planowanej trasy ni
         > e wydawano pozwoleń na budowę od ponad 30 lat. To czego chcą protestujący to k
         > ompletny absurd. Jak świat światem budowano się przy ulicach i drogach właśnie.
         > Po co komu droga przez puste pola. Każda musi kiedyś dotrzeć dokądś. Po to się
         > je właśnie robi. Kierując się ich logiką, to powinniśmy wybudować drogi i auto
         > strady dla nich samych i jeździć tam bez celu. A do miast i wsi dojeżdżać konny
         > m wozem lud terenówką.

         Absurdem jest zastanowienie się czy nie lepiej byłoby, żeby autostrada biegła nie przez osiedle mieszkaniowe a przez teren przemysłowy... Hmm, ciekawe...
    • Gość: ala Re: Co to ma znaczyć mieszkańcy oszukani? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.12, 21:40
     LUDZIE , co wy wypisujecie za bzdury ! Nikt tu nie kupował ziemi za grosze. Ja tu mieszkam od 20 lat . Tu sa 3 osiedla wybudowane dawno temu , wszystkie powstały jako osiedlla spółdzielcze jeszcze za komuny głębokiej !!!! Tu nie ma żadnych cwaniaków co to za bezcen coś kupowali w pasie drogi . Tu jest duże osiedle bloków po jednej stronie z cała infrastrukturą i dwa osiedla segmentów po drugiej stronie tego cholernego pasa drogowego . Jeden powtarza po drugim kompletne kłamstwa . To właśnie my z blokow typu ''póżny Gierek'' najbardziej ucierpimy z powodu tej drogi . Nie macie pojęcia , a piszecie w kółko to samo . Skąd wy bierzecie te wyssane z palca informacje ? Jedyny nowy dom w okolicy to apartamentowiec , powstał parę lat temu i droga ma przechodzić od niego w odleglosci 10 metrow !
  • Gość: adachor S14 przez Radogoszcz? Mieszkańcy: Zostaliśmy os... IP: *.adsl.inetia.pl 17.11.12, 11:09
   "Droga Łódź" - chyba "Drogie nasze segmenciki":-) Wariant proponowany przez "stowarzyszenie" jest śmieszny, poza tym jak właściciele firm po obu stronach św. Teresy mieliby ucieszyć się z przeprowadzenia tam łącznika? Liściasta A i B to jeszcze nie Radogoszcz, tylko kółeczko różańcowe dorobkiewiczów, usiłujących stworzyć enklawkę ze swoich kupionych niegdyś za półdarmo segmencików. Znam kilku osobiście. Liściasta A i B wiedziała o planowanym łączniku do S14 od początku. I tak inwestycja czekała o wiele za długo, a przez tych pieniaczy, jeszcze zdaje się poczeka. Niedokończone wiele lat temu skrzyżowanie na Alei Włókniarzy między Liściastą, a 11-go Listopada przygotowano właśnie pod zachodnią obwodnicę i praktycznie każdy mieszkaniec miasta o tym wiedział.
   • only_the_godfather Re: S14 przez Radogoszcz? Mieszkańcy: Zostaliśmy 17.11.12, 11:39
    Dobrze wiedzieli że tam kiedyś powstanie ten łącznik. Nie interesuje mnie to czy wtedy kiedy kupowali tam działki, domy, mieszkania, mówiło się że ta droga powstanie za 10 czy 20 lat. Było wiadomo że powstanie prędzej czy później i trzeba było się z tym liczyć. Teraz niech maja pretensje do siebie i niech nie utrudniają życia innym mieszkańcom. Skoro państwo tak korzystają z zasad demokracji to chyba zapomnieli że w tym systemie istnieje coś takiego jak interes społeczny. W tym wypadku tym interesem jest ta droga, a Państwo wiedzieli co i gdzie kupują.
   • Gość: XYZ Proszę nie obrażać Radogoszcza IP: *.sgh.waw.pl 18.11.12, 19:32
    Te domki nigdy nie należały i należeć nie będą do Radogoszcza. A to, że burżujom tam mieszkającym szkoda było wydawać kasę na stworzenie sobie szkoły czy sklepów to już ich własny problem - niech nie korzystają z zasobów Radogoszcza.
    Jako mieszkanka Radogoszcza nie mam nic przeciwko łącznikowi, zwłaszcza, że miejsce na niego było zawsze wiadome.
    • Gość: bojakk Re: Proszę nie obrażać Radogoszcza IP: *.lodz.mm.pl 18.11.12, 21:50
     Trzeba być całkowitym ignorantem, żeby powiedzieć o kimś, że jest burżujem i nie chce mu się wybudować szkoły, przychodni itd. Ci ludzie też płacą podatki, i mają prawo wypowiedzieć się w swojej sprawie. Nie pisałbym też o planach zagospodarowania przestrzennego, bo jak słusznie zostało przytoczone w artykule, ten ma dopiero zostać zatwierdzony.
     Mam nadzieję, że I Tobie drogi współmieszkańcu łodzi kiedyś ktoś powie, żebyś sobie wybudował szkołę, gratulacje.
     • jonaszewski Re: Proszę nie obrażać Radogoszcza 19.11.12, 11:45
      Gość portalu: IQ napisał(a):
      > Czy ktos mi powie dlaczego znaczna grupa osob opowiadajaca sie na forum za popr
      > owadzeniem szesciopasmowki przez srodek osiedla jest bardzo niegrzeczne w swoic
      > h wypowiedziach. My mieszkancy Radogoszcza chcemy rzeczowej dyskusji a nie obel
      > g pod adresem ludzi ktorzy maja inne zdanie

      Chamstwa nic nie usprawiedliwia. Natomiast Państwo ze swojej strony nie tylko zaproponowali znacznie mniej korzystne dla społeczeństwa warunki w imię ochrony własnych interesów, ale też nie potrafiliście tego uzasadnić. Protestujący w ogóle nie odnoszą się do faktu, że przebieg drogi był znany im od 30 lat. Musieliby się przyznać, że albo działali na zasadzie "taniej kupię, a potem się oprotestuje drogę i przesunie ją", albo kompletnie nie zainteresowali się tym, gdzie stawiają domy.

      Obronę własnych interesów zawsze można zrozumieć, ale nie znaczy to, że sprawa musi się zakończyć zwycięstwem mieszkańców osiedla nad mieszkańcami całej Łodzi (i nie tylko).
      • Gość: IQ Re: Proszę nie obrażać Radogoszcza IP: *.246.130.0.rev.vline.pl 19.11.12, 23:52
       Szanowny Panie nie mieszkam na osiedlu domkow tylko w blokach na Motylowej co nie zmienia faktu ze nie chce aby przez moje osiedle biegla trasa szersza od autostrady. Nie zastanawia pana dlaczego planuje sie szec pasow to pokazuje jaki ruch przewidziany jest dla tej trasy. Dziesiatki tys aut na dobe. My chcemy trasy wylotowej przebiegajacej przez tereny przemyslowe. Wiemy jak planowano 30 lat temu to nie znaczy ze musimy akceptowac to dzis.
       • slavekk Re: Proszę nie obrażać Radogoszcza 20.11.12, 13:46
        Gość portalu: IQ napisał(a):

        > Szanowny Panie nie mieszkam na osiedlu domkow tylko w blokach na Motylowej co
        > nie zmienia faktu ze nie chce aby przez moje osiedle

        Od powtarzania kłamstwa nie stanie się ono prawdą - nie przez tylko obok

        > biegla trasa szersza od autostrady.

        droga jest przewymiarowana to fakt

        > Dziesiatki tys aut na dobe.

        Dziesiatki tysięcy jeździ tez obecnie ul. 11 Listopada i jest ci dobrze.
        Przeniensienie części tego ruchu na ulicę leżącą dalej od twego bloku już jest złe

        > My chcemy trasy wylotowej przebiegajacej przez tereny przemyslowe.

        ale takiej nie ma
        Proponujecie trase obok innego osiedla po prostu
         • Gość: belfer Re: Proszę nie obrażać Radogoszcza IP: *.adsl.inetia.pl 20.11.12, 23:14
          Najciekawsze jest to, że teraz kilkanaście tysięcy aut na dobę przedziera się kilkanaście metrów od Waszych bloków i domów, stoi w korkach na Zgierskiej, smrodzi spalinami i ryczy silnikami przy ruszaniu spod świateł. I teraz jest dobrze?!?! A jak zrobią trasę, po której wszystko przemknie w kilka minut z kilkukrotnie mniejszą emisją spalin i hałasu to będzie źle?!?! A tak ogólnie to ruch na al. Włókniarzy powinien się znacznie zmniejszyć, kiedy autostrady zdejmą tranzyt śródmiejski z naszych ulic. Projektowana trasa będzie raczej służyć do tzw. wjazdu (i wyjazdu) docelowego dla zaopatrzenia miasta i dla jego mieszkańców.
       • jonaszewski Re: Proszę nie obrażać Radogoszcza 21.11.12, 13:25
        Gość portalu: IQ napisał(a):
        > ostrady. Nie zastanawia pana dlaczego planuje sie szec pasow to pokazuje jaki r
        > uch przewidziany jest dla tej trasy. Dziesiatki tys aut na dobe. My chcemy tras

        Tam, gdzie dziś są jednopasmówki, ruch jest za duży i biadoli się, że "trzeba było 30 lat temu zaprojektować szerszą ulicę". Kiedy dziś projektuje się szeroką ulicę a konto przyszłego wzrostu natężenia ruchu (bo on będzie rósł, cokolwiek się zrobi) - też źle.

        > Wiemy jak planowano 30 lat
        > temu to nie znaczy ze musimy akceptowac to dzis.

        Teoretycznie tak. Z całą pewnością jednak należało zaakceptować to wtedy, gdy Państwo kupowali domy i mieszkania w miejscu, w którym miała przebiegać wspomniana droga. Argumenty padają różne, ale jakoś nikt nie odniósł się rzeczowo do tego, że doskonale wiedział o planowanej drodze. Mimo to się tam osiedlił.

        Zwykle jestem za kompromisem, sprzeciwiam się tępemu burzeniu wszystkiego, żeby postawić nową drogę, ale tym razem wszystko było ustalone i doskonale znane od dawien dawna. Na osiedlu mieszka kilka tysięcy ludzi, samochodów dziennie będzie przejeżdżać znacznie więcej - oto odpowiedź, komu ta droga ma służyć.
         • jonaszewski Re: Proszę nie obrażać Radogoszcza 23.11.12, 08:52
          Gość portalu: IQ napisał(a):
          > Nie moge zrozumiec argumentu ze jesli cos bylo zaplanowane 30 lat temu to musi
          > tak byc i juz. Ja uwazam ze trasa w formie jaka sie proponuje nie jest dobrym r
          > ozwiazaniem i nie ma dlamnie znaczenia czy ktos wpadl na ten pomysl 30 lat temu
          > czytez wczoraj.

          Argument jest słuszny, kiedy w dniu zaplanowania trasy jej przebieg był dobry. Alternatywa, którą zaproponowali przeciwnicy drogi, jest beznadziejna pod każdym względem (od finansowego po logistyczny) i jej jedyną zaletą jest to, że omija ich domy - ale za to przebiega pod nosem kogoś innego.
          Nie uznaję argumentu "wiedziałem, że tam ma być droga, ale i tak kupiłem dom obok niej, dlatego teraz protestuję, że droga będzie pod moim domem". Widziały gały, co brały.
     • Gość: bojakk Re: tylko nie na olechowie IP: *.lodz.mm.pl 18.11.12, 21:55
      Olechów raczej odpada, bo tamtędy pójdzie druga strona obwodnicy Łodzi. Powiedzmy sobie szczerze, że w tej chwili Łódź ma dwie obwodnice: Włókniarzy i Kopcińskiego, obie idą przez centrum, i raczej tak zostanie, bo kto będzie płacić za przejazd obwodnicą - będziemy bodajże jedynym miastem w Polsce z Płatnymi obwodnicami, pomijając S8 i S14, chociaż kto wie, co będzie jak już w końcu kiedyś powstaną - obawiam się, że S14 może nie doczekać się realizacji i wówczas zachodnią obwodnicą zostanie??? Aleja Włókniarzy, a więc nic się nie zmieni.
      • Gość: Kasia Blum Re: tylko nie na olechowie IP: *.szczecin.mm.pl 18.11.12, 23:29
       Oczywiście firmy transportowe będą kazały jechać swoim samochodom tranzytem przez centrum, tracić ok. 1,5 godziny i co chwila zatrzymywać się na światłach tylko po to by oszczędzić 3 lub 4 PLN na opłacie za przejazd autostradą między Tuszynem a Strykowem (przy założeniu, że powstanie); zamiast w 20 minut, bez zatrzymywania na światłach zostawić Łódź za sobą.....
       • Gość: bojakk Re: tylko nie na olechowie IP: *.toya.net.pl 19.11.12, 14:23
        Nie tylko firmy transportowe korzystają z autostrad, to raz.
        Stawka za przejazd jest większa niż te 4 PLN, bo to jest odcinek jakiś 50km autostradą - o ile powstanie jak Sama zauważyłaś (tyle to może osobówka zapłaci, ale na pewno nie TIR). W dzień przejazd przez miasto na pewno nie będzie opłacalny, ale nocą już tak.
         • Gość: bojakk Re: tylko nie na olechowie IP: *.toya.net.pl 19.11.12, 16:19
          Myślę, że dopóki nie powstanie S14, pytanie, czy kiedykolwiek powstanie, to Włókniarzy nadal będzie zachodnią "obwodnicą" Łodzi, więc nie dziwię się, że jeśli 30 lat temu "planowaną" drogę mającą po 2 pasy ruchu w każdą stronę zastępuje się 3-pasmową ze skrzyżowaniami bezkolizyjnymi i estakadą, to jest to dla mieszkających tam ludzi bodźcem do działania. Zwłaszcza, że ulica Brukowa nie za bardzo nadaje się do skomunikowania osiedla z Radogoszczem zachód - byłem tam kilka razy na rowerze i obawiam się, że ledwo mijają się na niej dwa samochody, a o poszerzeniu nie ma mowy - jest to uliczka osiedlowa.
          Na dodatek nie przewidziano przejść dla pieszych, dzięki czemu każdy, kto chciałby skorzystać z komunikacji miejskiej musiałby zapewne dojść najpierw do Brukowej, a później dopiero przejść na drugą stronę trasy. Podobnie dzieci do szkoły itd. Czemu nikt tego nie wziął pod uwagę projektując ten odcinek. Mieszkańcy nie boją się drogi, tylko tego, że miast planuje im wybudować pod nosem autostradę - z ciekawości sprawdziłem i np. natężenie ruchu na A4, to około 30tyś samochodów na dobę, a tutaj planuje się 40tyś. Dziwnie to wygląda jak na drogę lokalną.
  • Gość: Maciek S14 przez Radogoszcz? Mieszkańcy: Zostaliśmy os... IP: *.smrw.lodz.pl 17.11.12, 13:06
   Moim zdaniem nikt nie został oszukany. Mieszkańcy doskonale wiedzeli o planowanej inwestycji.
   Ich pomysł z przesunięciem wyjazdówki do śladu ul. Liściastej jest moim zdaniem poroniony. Po pierwsze tylko na odcinku Al. Wokniarz - Brukowa jest kilka dużych firm, Izba Celna itp. Jak "Stoawrzyszenie" wyobraża sobie wykup terenów pod poprowadzenie trasy. Po drugie w "śladzie" ul. Teresy biegnie potężna magistrala ciepłownicza. Czegoś takiego nie da się przesunąć ot tak.
   • Gość: ona Beznadziejne rozwiązanie IP: *.251.rev.vline.pl 17.11.12, 13:43
    Szkoda, że jedna z najładniejszych osiedli łódzkich zostanie zniszczona. Zawiść ludzi jest niepojęta, piszą o tym, że mieszkańcy wiedzieli o planach. Mieszkam od 30 lat na Radogoszczu i kto w tym czasie brał na poważnie realizację różnych planów, o których mówiono za czasów komuny. Mówiono albo o nich szeptano i nigdy nikt dokładnie nie wiedział, co jest grane. Rozwiązanie droższe, ale bardziej funkcjonalne dla mieszkańców powinno być brane pod uwagę.
    Jak urzędnicy mogli pozwolić na rozbudowę osiedla domków jednorodzinnych, skoro znali plany zagospodarowania przestrzennego. Należało być uczciwym wobec inwestorów i nie wydawać pozwoleń na budowę.
    • Gość: Z Radogoszcza Re: Beznadziejne rozwiązanie IP: *.ssp.dialog.net.pl 17.11.12, 15:04
     Witam.
     Mieszkam na Radogoszczu i ...

     Radogoszcz i Liściasta to nie jest jedno z najładniejszych osiedli ... powiedział bym, że jest obleśne - na mieszkanie w innej dzielnicy gdzie jest przyjemnie, ładnie i funkcjonalnie nie mam kasy.

     Urzędnik nie ma prawa odmówić komukolwiek budowy domu. Bardziej obrazowo - na planach jest teren przygotowany pod budownictwo. Przychodzi do urzędu jegomość i mówi ... chcę pozwolenie na budowę na takiej działce. Urzędnik nie może mu odmówić. Dostaje pozwolenie i już. A że jegomość nie sprawdził, czy jego działka styka się z drogą, lotniskiem, oczyszczalnią śmieci, itp ... to już problem jegomościa.

     Apropo tej drogi to mieszkańcom Łodzi nie chodzi o to żeby komuś dopiec, zniszczyć życie itd... Były plany na budowę tej drogi, Ludzie czekali, czekali, wściekali się stojąc w korkach w Zgierzu, ale ciągle czekali na normalność... na moment w którym znajdzie się kasa na budowę potrzebnej drogi. W końcu środki się znalazły po 30 latach czekania to nie dziwcie się, ze każda próba zniszczenia tej inwestycji sprawia, ze osoby ze Stowarzyszenia są traktowani jak debile i złodzieje.

     Pozdrawiam z Radogoszcza
    • Gość: niedowiarek Re: Beznadziejne rozwiązanie IP: 87.204.176.* 17.11.12, 16:27
     > Jak urzędnicy mogli pozwolić na rozbudowę osiedla domków jednorodzinnych, skoro znali plany zagospodarowania przestrzennego. Należało być uczciwym wobec inwes torów i nie wydawać pozwoleń na budowę.<

     Teren przeznaczony był pod budownictwo mieszkaniowe a więc urzędnik musiał wydać pozwolenie na budowę. .
     Nie miał prawa odmówić, jeżeli spełnione zostały wszystkie wymogi techniczne i formalno-prawne.
    • Gość: rotfl Re: Beznadziejne rozwiązanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.12, 20:23
     >Mieszkam od 30 lat na Radogoszczu i kto w tym czasie brał na poważnie realizację różnyc
     > h planów, o których mówiono za czasów komuny. Mówiono albo o nich szeptano i ni
     > gdy nikt dokładnie nie wiedział, co jest grane.

     aha, nikt nie brał na poważnie planów, ale na poważnie przyjął że działki są tańsze niż gdzie indziej.
    • Gość: komig Re: Wiedzieliście, że droga tam będzie!! IP: *.vline.pl 17.11.12, 13:59
     ludzie w blokach, oprócz tych kilku pierwszych z bezpośrednim widokiem na drogę, mają to gdzieś. Sam będę ją widział z okna ale jestem ZA bo dzięki temu ruch na 11 Listopada się zmniejszy (ludzie ze Zgierza nie będą nią jeździć) i odsunie, ucywilizuje się wjazd na osiedle (koniec z wypadkami przy przeskakiwaniu Włókniarzy) a ja będę miał pod nosem wjazd na wylotówkę z miasta.
    • Gość: łodzianin "rozsądny" wariant IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.11.12, 16:52
     To zróbcie Państwo zbiórkę pieniędzy, uzbierajcie dodatkowe 200 mln na Wasz wariant drogi. Wtedy nie ma problemu - możemy budować tę obwodnicą nawet przez Olsztyn, jeśli sfinansują ją Ci, którzy kupowali ziemię pod domy za pół darmo, wiedząc, że będzie droga, a dzisiaj bałamutnie krzyczą o "biednych dziecjach".
     Od 30 lat było wiadomo, że tu będzie budowany dojazd do obwodnicy. Jest nieuczciwością krzyczeć dzisiaj, że są Państwo "oszukani". Oszukani to byliby Ci, którzy płacili za ziemię dużo więcej, aby nie mieszkać przy "autostradzie", a dzisiaj mieliby dostać od Was prezent w postaci przesunięcia drogi pod swoje okna.
     • Gość: KBj Re: "rozsądny" wariant IP: *.lodz.mm.pl 18.11.12, 22:08
      Powiem szczerze, nie wiem jaka była wyjściowa cena tych terenów, ale myślę, że Ci, którzy budowali się tam prawie 30 lat temu już dawno się wyprowadzili, może ktoś dysponuje wiarygodnymi danymi, co by się podzielić, bo jak na razie, to wszyscy piszą że było tanio, ale jakoś nikt nie mówi jak tanio, może to tylko nasza Polska zawiść?
      To oczywiście niewiele zmienia, ale życzę każdemu, żeby sam nie spotkał się z taką sytuacją. W Łodzi plan zagospodarowania nie istnieje, a w każdym razie nie jest ostatecznie zatwierdzony.
      W tej okolicy mieszka kilka tysięcy ludzi, wolno im walczyć o swoje, tak samo jak każdy na tym forum by pewnie walczył. Natomiast nazywanie mieszkańców oszustami itd. jest cokolwiek obraźliwe
  • Gość: a no S14 przez Radogoszcz? Mieszkańcy: Zostaliśmy os... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.11.12, 13:56
   Nikt nie został oszukany, bo obiecano analizę wariantu i jej dokonano. Wyszło co było wiadomo i niepotrzebnie tylko stracono czas i pieniądze na durna analizę, bo dziecko w przedszkolu by zauważyło - czy ktoś np chodzi tak wyznaczoną droga ? No chyba że po pijanstwie. To jest marnowanie publicznych pieniędzy dla kaprysy garstki terrorystów słowaków, którzy sieją zamęt w mieście które i tak zamiast się rozwijać zwija się. 200 mln wiecej za inna drogę bo planowana jest 120 m od okien !!! Trzeba wogóle wyobraźni nie mieć żeby na to liczyć. Poje--ne towarzystwo. A ci cali włodarze od siedmiu boleści żeby tylko się przypodobać. TO SIE K___A W KONCU PRZYPODOBAJCIE 700 TYS. Mieszkańców a nie jakiejś grupce cwaniaków bez pojęcia.
  • Gość: mieszkaniec S14 przez Radogoszcz? Mieszkańcy: Zostaliśmy os... IP: *.adsl.inetia.pl 17.11.12, 14:31
   Gdy kupowałem dom nie było planu zagospodarowania. Nie przyszło mi do głowy, że można prowadzić autostradę przez osiedle. Nie o to tu jednak chodzi. Droga jeśli musi tu być to będzie, ale sposób pracy nad nią pozostawia wiele do życzenia. W normalnym państwie prowadzi się konsultacje społeczne. Węzeł już raz przesunięto, niestety bez prowadzenia konsultacji. Nikt się nie pofatygował, aby się zastanowić, kiedy prowadzić konsultacje - może powinny być w momencie planowania węzła? Przy okazji zniszczony zostanie las i wiele miejsc zielonych, tak potrzebnych miastu. Na argument o tym, że nie dobrze jest niszczyć las radna odpowiedziała mi: "Przecież tam jest brudno". Ponoć ryba psuje się od głowy. Przykład drogi pokazuje dobitnie jak władza ma w głębokim poważaniu mieszkańców, lepiej wie co dla nich dobre. Tereny z rezerwy miasto może sprzedać pod domy, bloki - teren uzbrojony, blisko sklepy, przedszkole, szkoła. Odnoszę wrażenie, że Łódź ma urzędników, którym się nic nie chce i robią wszystko po najmniejszej linii oporu. Droga nie powstaje na 10 czy 20 lat, więc może jeszcze warto się zastanowić, czy w dłuższej perspektywie nie opłaca się poprowadzić jej inny sposób. Czy ktokolwiek zastanawia się jak Łódź będzie wyglądać za 20 - 50 lat? Czy będzie dało tu się żyć?
   • Gość: koler Re: S14 przez Radogoszcz? Mieszkańcy: Zostaliśmy IP: *.vline.pl 17.11.12, 14:49
    Jeśli sprzedasz tereny z rezerwy po więcej domów i bloków to pod co je podłączysz? Nie ma tam w okolicy innej drogi niż 11 Listopada, która każdego ranka jest zapchana od aut jadących ze Zgierza. Po południu nie da się wjechać na osiedle bo wjazd jest beznadziejny, samochody przeskakują przez nitkę Włókniarzy przed tirami a korek do zjazdu kończy się przy Liściastej. Po drugiej stronie torów można by coś zbudować ale tam jest z dojazdami jeszcze gorzej. Na utwardzenie i poszerzenie ulicy Liściastej nie zgodzą się mieszkańcy osiedla Liściasta. bo przecież będzie to wymagało wycięcia kilku starych dębów i zakłóci spokój ich wsi.
   • Gość: łodzianin Do mieszkańca manipulanta IP: *.smrw.lodz.pl 18.11.12, 01:06
    Manipulacją jest stwierdzenie, że ktoś chce prowadzić "autostradę przez osiedle". Ma to być przedłużenie Al. Włókniarzy - łącznik do trasy szybkiego ruchu S14, najbliższa autostrada to A2 w Emilii 15 km dalej, a jeśli komuś kto kupował dom do głowy nie przyszło, że pozostawiony pas ziemi to teren pod przyszłą Al. Włókniarzy, to należy współczuć tej głowie.
   • Gość: Budowac Re: S14 przez Radogoszcz? Mieszkańcy: Zostaliśmy IP: *.toya.net.pl 18.11.12, 09:51
    drogi mieszkancu?
    Nie wiem o czym myslales skoro nie wiedziales ze tam ma byc droga!!!
    Mam 33 lata i od conajmniej dwusiestu paru wiem ze ta droga tam byla planowana! I kazdy kto popatrzy na mape Łodzi, w tym na zdjecia satelitarne bedzie mial podane jak na dloni po co ten pas zieleni.
    Nie zastanowiło Cie nigdy po co to dziwne rondo na ktorym nie krzyzują się drogi?

    Stracilismy tylko nie potrzebnie tylko kolejne poł roku na durne prostesty i analizy, za ktore jako mieszkancy musielismy zaplacic. A przeciez kazdy zdrowo myslacy czlowiek wiedzial ze te spoleczne warianty nie maja zadnego logicznego ani tymbardziej ekonomicznego uzasadnienia. Nie ma sensu sprawy sztucznie przedluzac, bo my jako mieszkancy Łodzi tego czasu juz nie mamy, wystarczajaca dlugo czekamy na tę drogę i wreszcie jest okazja by ja zbudowac. A droga jest w tej chwili bardzo pilna bo S14 to bedzie:
    1. obwodnica strasznie zatloczonego Zgierza
    2. dojazd do A1 i A2, ktore juz są i Stryków się korkuje bo nie da sie wprowadzic takiego ruchu przez małe rondo. Emilia tez na to nie jest przystosowana. Kazdy wiedzial ze zachodonia czesc Łodzi bedzie wjezdzac S14 na A2 i nia takze dojezdzac bedziemy do A1 jadac na Gdansk.

  • Gość: Kowalski S14 przez Radogoszcz? Mieszkańcy: Zostaliśmy os... IP: *.lodz.mm.pl 17.11.12, 14:46
   "Drogę proponowaną przez mieszkańców Radogoszcza można byłoby skrócić tylko w przypadku przesunięcia węzła na projektowanej drodze S14. Na to już jednak jest za późno. - Rozmawiałem w tej sprawie z generalnym dyrektorem dróg krajowych i autostrad"

   A kto popełnił ten kluczowy błąd 2 lata temu, przesuwając węzeł bardziej na północ??? Zdit.
   Dzisiaj nie byłoby problemu. Piękne tereny zielone ,które tam się znajdują pozostałyby chronione ,włączone do doliny Sokołówki a trasa poszłaby do S14 ulicą Aleksandrowską..

   Takie piękne lasy powinno sięchronić i to w szczególności w mieście..

   42 lata temu ,kiedy myślano o ew.budowie tej trasy ,nauka ,myśl techniczna ,ekologia poszły znacznie do przodu dlatego bogatsi w tą wiedzę powinniśmy za wszelką cene wstrzymać te plany i raz jeszcze zastanowić sie jak to wygląda dzisiaj czyli w 2012 a nie w1970 kiedy ta droga byla planowana.
  • Gość: MDM S14 przez Radogoszcz? Mieszkańcy: Zostaliśmy os... IP: *.lodz.mm.pl 17.11.12, 16:01
   Odpowiadając na tytuł artykułu: wizja lokalna powinna była zostać przeprowadzona dwa lata temu, kiedy bez konsultacji społecznych przesunięto węzeł s14 na północ. Dlatego ludzie czują się oszukani. Gdyby nie przesunięto węzła ,łącznik do drogi S-14 mógłby powstać w oparciu o już istniejącą ul.Aleksandrowska ,ekologia w regionie nie zostałaby zachwiana ,a miasto zaoszczędziłoby setki milionów złotych. Firma budowlana ,która się tym zajmuje lobbinguje budowe dróg ,których miasto nie potrzebuje kosztem srodowiska naturalnego ,zdrowia i pieniedzy mieszkanców (żeby budować i zarobić). Czy Wy tego ludzie nie widzicie ?
  • Gość: belfer S14 przez Radogoszcz? Mieszkańcy: Zostaliśmy os... IP: *.adsl.inetia.pl 17.11.12, 16:09
   Cwaniaczki udają przysłowiowych Greków. Trasa była zaplanowana jeszcze "za Gierka" i w tym celu pozostawiono wolne tereny w projektowanym przebiegu. Z tego powodu tereny wzdłuż nich były bardzo tanie. Pokupili działki, a teraz się awanturują. Obecnie cały ruch przechodzi ul. Zgierską praktycznie przez cały Radogoszcz Wschód i Zachód i jest OK. Zastąpienie tej "protezy" porządną, bezkolizyjną trasą jest wg. grupki pieniaczy złe. To tak jakby protestować, że wyasfaltowano dziurawą i błotnistą uliczkę, bo teraz można tam szybciej jechać i "ruch się zwiększył".
  • Gość: ag Oszukani to mogą czuć się pozostali łodzianie - IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.12, 16:10
   - przez Was, członkowie stowarzyszenia. Bo gdy tam kupowaliście działki lub domy (pewnie taniej) doskonale wiedzieliście, że w pobliżu będzie biegła kontynuacja Włókniarzy. Ślepy nawet by dostrzegł wolny pas ziemi będący przedłużeniem dziwnie zagiętej arterii. Mysleliście że po co to?
   A teraz swoimi bałamutnymi argumentami chcecie oszukać łodzian czekających na tę drogę jak na wybawienie. Co macie do powiedzenia mieszkańcom Zgierskiej? A jak przekonacie ludzi, którzy mieszkają w pobliżu zaproponowanego przez Was przebiegu? Gorsi od Was?
   I proponuję oplakatujcie swoje samochody tym protestem - będzie wiadomo kogo pogonić z ulic, przy których my mieszkamy. Wy nie jeździcie pod naszymi domami, skoro nas nie chcecie pod swoimi, ok.?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka