Dodaj do ulubionych

The Sun o Łodzi: Puste, zrujnowane miasto. Mani...

IP: *.toya.net.pl 07.01.13, 18:07
Mają rację. Piotrkowska pusta. Wróciłem przed chwilą, Piotrkowska się zwija, w restauracjach pojedyncze osoby, w sklepach jeszcze gorzej. Tylko w bankach po kredycik kolejki. Jeszcze parę lat i Detroit. A i jeszcze żule w Irish pubie byli jak ze zdjęcia.
Obserwuj wątek
    • Gość: ija Zdanowska łapy precz od Łodzi IP: *.toya.net.pl 07.01.13, 21:13
      Jak wyglądają łódzkie szpitale pani Zdanowska, jak wygląda szpital dziecięcy im.Korczaka?
      A co się dzieje z największą łódźką dumą – Centrum Kliniczno Dydaktyczne UM, wiecznie w budowie?
      A jak wygladają zamykane szkoły? Jak wyglądają łódzkie ulice podobne do szwajcarskiego sera?
      Jak wygląda ciągle psująca się komunikacja?
      Gdzie są nowe piękne osiedla?
      Pani Zdanowska, a jak wyglądają zabytkowe kamienice z których tynk spada na głowę?
      A jak wygladają zabytkowe fabryki które się „po cichu niszczy”?
      A jak to było z zabytkową przędzalnią „przypadkowo” podpaloną? A któż to miejsce sprzedał francuskiej sieciówce?
      Niech pani jeszcze podniesie ceny biletów i czynsze to odpowiedź na te pytania Łodzianie przyniosą pani sami.

• Gość: xxx Re: Zdanowska łapy precz od Łodzi IP: *.toya.net.pl 07.01.13, 23:13
        na nie tak dawno przecież wyremontowanym Rondzie Lotników Lwowskich powstały kratery w jezdni. Są sobie i się powoli powiększają już chyba od miesiąca i nikt sie nimi nie interesuje. Jesli będą tak dalej rosnąć to najpierw pourywamy sobie na nich koła a potem te kratery pochłona Łódź :) Pani Prezydent, prosze się obudzić i wysłać jakąś ekipę do załatania tych dziur!
      • Gość: KrK Re: Zdanowska łapy precz od Łodzi IP: *.dynamic.chello.pl 08.01.13, 00:43
        Łódź jest już znana w świecie z dętych otwarc przejsc dla pieszych i studzienki kanalizacyjnych!
        Miasto beznadziejnie zarządzane , szanse rozwoju i hollŁódź zaprzepaszczone dzięki durnym urzędasom ! Wpakowali Premiera w durną dyskusję z Lynchem i Tusku teraz jest wściekły ze sie dał Pani Prezydent wmanewrować... Dzięki fatalnym działaniom Łódź jest do zaorania!
    • Gość: JaGa Autor był zainspirowany przez warszawkę, a że IP: *.toya.net.pl 07.01.13, 21:52
      sam nie należy do tytanów intelektu jak większość dziennikarzy tabloidów szczególnie w Anglii to wysmażył przy okazji trochę głupot np. o lichwiarzach na każdym rogu( którym konkretnie?)czy o masowej emigracji do Anglii. Wiadomo, że Łódź ma wiele zrujnowanych kamienic i można by zwiększyć środki na ich remonty zamiast trwonić na niepotrzebne trasy.Straż miejska zamiast koncentrować się na zakładaniu blokad kierowcom mogłaby pogonić pijaczków i żuli chociaż z terenu ścisłego centrum. Niewielkim kosztem można by usunąć wiele opuszczonych przez mieszkańców ruder w centrum(zasiedlonych przez bezdomnych),ale 10 lat temu poprzedni prezydent uznał ich pozostawianie jako oszczędność i dotąd tkwi ta doktryna w umysłach urzędników
    • jakub.hubert "The Sun" ma duzo racji... 07.01.13, 22:12
      Panstwo redaktorzy-autorzy komentowanego artykulu - jestem pewien ze wielu z Was bylo w Anglii. Kiedys ok godz 19, chodzilem sobie po City, nie bylo zywej duszy. Policjant, ktorego mijalem przeszedl ulice i spytal co tu robie i czy zabladzilem. Powiedzialem ze zwiedzam, wiec usmiechnal sie i poszedl dalej. Ale to bylo City - londynskie centrum finansowe, ktore obumiera kazdego dnia poznym popoludniem. Ulica Piotrkowska natomiast to ulica handlowa, reprezentacyjna, w centrum zywego zdawaloby sie miasta. Do lepszego porownania jest Oxford Street, gdzie o dowolnej godzinie, takze w niedziele, sa po prostu tlumy. Ja nie mowie ze na Piotrkowskiej mam sie jak na Oxford Street przepychac lokciami zeby przejsc, poza tym Londyn ma ok 8 mln mieszkancow, Łódź 10 razy mniej, ale nie mowcie prosze ze sytuacja na Piotrkowskiej jest normalna! Nie jest! Piotrkowska jest opustoszala i czy zrobi sie zdjecie w niedziele rano w deszczowa pogode, czy w poludnie w sloneczny dzien, to sytuacja bedzie sie roznila, ale niewiele. I szkoda. I trzeba cos z tym zrobic. Ale anglik widzi to tak jak widzi, bo ma porownanie do tego co ma u siebie.
      Druga sprawa to te nieszczesne kamienice. Serio nie jest zle? A ja widzialem ostatnio kolorowe zdjecia robione przez hitlerowskiego ksiegowego w Litzmanstat Getto - i wiekszosc z kamienic (tj. budynkow murowanych) byla w lepszym stanie niz te obecnie w wielu czesciach Lodzi. Naprawde chodzicie po miescie i to widzicie. Wszyscy to widza.

Rada: zamiast glupiej piany na twrzy u coponiktorych politykow ze ktos urazil nasza dume narodowa, proponuje zrobic to co kiedys sie juz udalo taki polski "hydraulik" i "pielegniarka", ktory budzil usmiech i mile skojarzenia. Spece od PR`u powinni zadzialac, bo jest do tego wspaniala okazja! Obawiam sie niestety ze bedzie to co zwykle - pieklenie sie ze ktos smial powiedziec co mysli o tym co widzi.
      • jakub.hubert Re: "The Sun" ma duzo racji... 07.01.13, 22:27
        jakub.hubert napisał:

> Rada: zamiast glupiej piany na twrzy u coponiktorych politykow ze ktos urazil n
        > asza dume narodowa, proponuje zrobic to co kiedys sie juz udalo taki polski "hy
        > draulik" i "pielegniarka", ktory budzil usmiech i mile skojarzenia. Spece od PR
        > `u powinni zadzialac, bo jest do tego wspaniala okazja!

Pomysly? Prosze!
        1. Krotki spot reklamowy zapraszajacy Londynczykow do wpadniecia na wekend do Manchesteru, ilustrowany zrewitalizowanymi budynkami fabrycznymi (tylko tak zeby nie bylo widac znakow ze to Polska), po czym na koniec wyjasnic ze to pomylka, a dokladniej pomylka byla nazwa miasta na poczatku, bo to Łódź, oryginal, a nie kopia.
        2. Dwoch "meneli" plynnie dyskutujacych po angielsku o psychologii, ekonomii, czy filozofii, z podpisem na koniec - "w Łodzi mozesz byc tym kim chcesz, jestesmy prawdziwi i nie dbamy o konwenanse" ; )
        3. Zrobic filmik z londynskiego centruum finansowego City, z budynkami rozpoznawalnymi przez kazdego anglika i podpis, wracamy jutro rano dzis jestesmy tutaj: i kadry ida na rozbawioną Piotrkowska w sobote wieczor, czy np. na rynek Manufaktury. "Twoi bankierzy juz tu sa, zapraszamy i ciebie".

Glupie? Dobre? Nie wiem, nie jestem specjalistą. Niech sie do roboty wezma ci ktorzy sa i za to odpowiadaja w miescie, a nie po sądach, sprostowaniach... Zabic ich nie sądami tylko smiechem i zartem!
        3.
        • Gość: oko City of the dead giraffes IP: *.home.aster.pl 07.01.13, 23:18
          Mieli litość że o Żyrafozgonach nie napisali. Nie ma co się nadymać, prawda to. Wizerunek Polski po przemianach. Ale czy w UK lepiej? Produkcja tak samo jak u nas się załamała, uciekła do Chin i Korei. Ciągle większy rozmach bo i większy majątek zgromadzony nie zawsze uczciwie w dawnych czasach. W 1939 roku nad Imperium słońce nie zachodziło, dziś to kraj mniejszy od Polski! Tubylcy żyją w enklawach wciśnięci między enklawy ghańskie, polskie, rumuńskie, cygańskie, tahitańskie i nie wiem jeszcze jakie...
        • Gość: Gosć Re: "The Sun" ma duzo racji... IP: *.gdynia.mm.pl 08.01.13, 07:37
          > Powiem ci dlaczego Piotrkowska jest opustoszala, bo nie mozna tam normalnie doj
          > echac samochodem , zaparkowac i wejsc do jakiegos sklepu , czy kafejki

Wymień proszę choć kilka sklepów do których warto przychodzić akurat na Piotrkowską. Te z serii "wszystko za 5 zł" czy lumpeksy? bo nic więcej tam praktycznie nie ma!
      • xelene Re: "The Sun" ma duzo racji... 08.01.13, 07:21
        coz Anglicy widza sprawa bez jedynej slusznej linii widzenia obowiazujacej w mediach polskich :)) I stad konflikt ale spokojnie za dwa dni nikt nie bedzie pamietał ze łódz sie wyludnia i wlodarze lodzi z platformy beda spokojnie moglo brac swoje tluste pensyjki i zatrudniac rodzinki na spokojnych niezle platnych stoleczkach.Relax nie denerowqc sie za dwa dni wszystko minie i nie ma co podgrzewac kopii .;
      • potp Re: "The Sun" ma duzo racji... 08.01.13, 09:28
        jakub.hubert
        Londyn - 8mln, Łodź - 0,68mln wiec 12 x mniejsza, mówi się o 720 tysiącach, ale kilkadziesiąt tysięcy to studenci przyjeżdżający tylko na weekend, a zapomina się, że dziesiątki tysięcy tych co wyjechało za granicę nie wymeldowało się.
        Zduńska Wola 17x mniejsza od Łodzi a tam na głównej ulicy tłok większy niż na Piotrkowskiej.
    • Gość: X "The Sun" o Łodzi: Puste, zrujnowane miasto. "G... IP: *.adsl.inetia.pl 07.01.13, 22:22
      Autor tego artykułu to chyba stara się o posade u zdanowskiej w dziale PR bo wiadomo nie od dzis, ze w łodzkiej gazecie placa fatalnie...
      jesli artykuł w angielskim brukowcu jest zaklamany w jedna to ten w łodzkim brukowcu jest zaklamany w drugą.
      Przyjechał Anglik i ocenił, to samo co anglik mówi moja siostra z mezem którzy wyemigrowali pare lat temu do anglii, przyjezdzaja tutaj odpoczac bo tutaj jak mowią nie ma ludzi, na pietrynie pustki, w wizytówce miasta- hipermarketach pustki, teraz obraz jest jeszcze troche zaklamany bo sa studenci wiec wizualnie ludzi wiecej, niech autor artykułu zobaczy ilu mlodcyh ludzi mozna zobaczyc na ulicach miasta w wakacje i blagam nie chce sluchac ze wszyscy sa na wakacjach albo cos bo w tym miescie na prawdziwe wakacje malo kogo stac, niewazne czy jestes mlodym prawnikiem czy mlodym szwaczem i tak dostaniesz najnizsza i moze cos pod stolem
      za to miss fotoszop w najlepsze czyta bajki o losiach albo otwiera przejscia dla pieszych-brawo to PełO lepszego speca nie moglo obsadzic na stołku
    • szary212 "The Sun" o Łodzi: Puste, zrujnowane miasto. "G... 07.01.13, 22:47
      Babilon upadł, Atlantyda zatonęła, faraoni śpią w Dolinie Królów, z Rzymu zostało Koloseum, a z Aten ruiny świątyń - wszystko kiedyś się kończy, czasem na oczach konkretnego pokolenia
      A tak samo jak wyludniona Łódź wygląda cała Polska - ulice puste, ale za to galerie pełne:) Redaktorzy nie wiedzieli,gdzie szukać
      Trzeba było zapytać Trinny i Susannę jak u nas jest, a nie.

A w ogóle, gdzie jest tamten pierwszy tekst i komentarze doń?
    • Gość: Yazon "The Sun" o Łodzi: Puste, zrujnowane miasto. "G... IP: *.echostar.pl 07.01.13, 22:57
      Wiele lat temu, w złym systemie uczono nas myśleć. I chwała za to, że wychowałem się wtedy.
      Anglik postrzega to miasto ze swojego punktu widzenia. Dla niego wiele spraw akceptowanych przez nas jest odbieranych jako patologiczne!!!
      Dodatkowo nakłada się syndrom naszych rodaków, którzy trafiają na wyspy i godzą się często na najniższą pensję za ciężką pracę.
      Wszystkie te przesłanki nakładają się na taki a nie inny obraz Wolski w oczach angola :)

Swoją drogą warto się zastanowić, czy w całej sprawie nie ma odrobiny racji.

Amen :)

P.S. Czy ktoś w Anglii wspomina o bredniach wypisywanych w naszych brukowcach? :) Może nie mają kompleksów? ;)
    • rpq "The Sun" o Łodzi: Puste, zrujnowane miasto. "G... 07.01.13, 23:00
      Jak ja bym chciał, aby Polacy przestali się wreszcie wszystkim dookoła tłumaczyć, usprawiedliwiać, prostować i bronić. Pod tym tekstem w sun z tysiąc pieniaczy siedzi i walczy o honor nie wiedomo z kim i po co? I tak z każdym gó...anym tekście w byle szmacie. Przecież sami ustawiamy dupę do kopania. Ludzie miejcie trochę honoru i dumy i nauczcie się ignorować takie siermiężne prowokacje. W autobusie, czy na ulicy też się tłumaczycie na baczność przed byle lujem?!
    • Gość: pedro Mocne IP: *.play-internet.pl 07.01.13, 23:00
      Już 16 stycznia do tygodnika „Gazeta Polska" dołączony zostanie najnowszy film Anity Gargas pt. „Anatomia upadku". Film jest efektem śledztwa dziennikarskiego dotyczącego katastrofy smoleńskiej prowadzonego w Rosji, a także na terenie Polski. Zebrany materiał dowodzi, że fakty wyglądają inaczej niż przedstawiają to raporty MAK i komisji Millera.
      • freejazzy Re: „Anatomia upadku" 08.01.13, 00:13
        > Już 16 stycznia do tygodnika „Gazeta Polska" dołączony zostanie najnowszy
        > film Anity Gargas

Świetnie, Łodzianie po tym artykule na pewno to kupią - z rozpędu, bo tytuł chwytliwy i "na czasie"...
    • kapitan_kloss "The Sun" o Łodzi: Puste, zrujnowane miasto. "G... 07.01.13, 23:06
      Nie interesuje mnie czy angielski dziennikarz miał dobre, czy złe intencje. Ważne że opisał to, co faktycznie dzieje się z naszym miastem. Szkoda tylko, że jak bardzo jest źle musi wywalić obcokrajowiec, aby dotarło do UM.
      Nie skutkuje to jednak stresem pozytywnym i działaniem, a tylko nieudolna próbą zakrzyczenia, obrażenia się i dalszego ściemniania.

Potwierdzam fakt, że Piotrkowska jest żywym trupem.
      Kilka dni temu, w środku dnia wybrałem się na główną ulicę dnia. Najpierw miałem trudności z dotarciem bo samochód można zaparkować tylko na Kościuszki/Zachodniej. Przy długości Piotrkowskiej i konieczności znalezienia konkretnego numeru trzeba się nieźle nagimnastykować by znaleźć jakąś szparę do zaparkowania i nie lecieć pod adres kilometrami.
      Kiedy już szedłem główną ulicą uderzyła mnie pustka, brud, powiewające podartą folią obdrapane riksze, widok ich zaszarganych, nibieskotwarzych kierowców, ilość punktów udzielających szybkich pożyczek, żebraków...
      Z ogromnych smutkiem zauważyłem, że zlikwidował się nawet sklep z antykami istniejący od dziesiątek lat naprzeciw horteksu

W śródmieściu mojej Łodzi nędza po prostu bije po oczach i nosie z każdego miejsca. Scenograf nowej wersji Ziemi Obiecanej nie miałby nic do roboty, poza lekkim upiększeniem planu zdjeciowego.

Piszę to wkurzony, bo od kiedy ekipa Kropiwnickiego objęła władzę, do dnia dzisiejszego nasze miasto gnije, upada, zapada się w błotnisty rynsztok.
      Kiedyś było inaczej, Łódź niebogata przecież, ale tętniła życiem, młodością.
      Ze stolicy przyjeżdżało sie do Łodzi zabawić w weekend. Pierwszym sygnałem że ten żywiołowy potencjał zostanie zdławiony była likwidacja parady wolności, podobno w imię wartości katolickich.
      Później było już tylko gorzej.

Dziś miasto jest tylko mulistym intelektualnie, ubłoconym, pomazanym lumpiowskimi graffiti, śmierdzącym uryną i psim kałem miejscem niedaleko Warszawy. Słynnym ze świeta i procesji trzech króli.
      • Gość: tm Re: "The Sun" o Łodzi: Puste, zrujnowane miasto. IP: *.zarzew.net 08.01.13, 00:48
        Taa, największy problem Piotrkowskiej, jest taki że nie można samochodem wjechać... A we Wrocławiu, czy Warszawie to na środek rynku wjeżdzasz? Powiesz, Piotrkowska to nie rynek, ok, ale w innych miastach strefa ograniczonego ruchu nie kończy się na rynku.

Wg mnie problem Piotrkowskiej polega na tym, że nie ma tu takiego potencjału finansowo-turystycznego jak w innych dużych miastach, dlatego ulica czasem świeci pustkami.

Jeśli dopuści się tam normalny, nieograniczony ruch, to też będzie pusto, tyle że będą jeździły samochody.
      • bubblemilk Re: "The Sun" o Łodzi: Puste, zrujnowane miasto. 08.01.13, 20:10
        kapitan_kloss napisał:
        > Kilka dni temu, w środku dnia wybrałem się na główną ulicę dnia. Najpierw miałe
        > m trudności z dotarciem bo samochód można zaparkować tylko na Kościuszki/Zachod
        > niej. Przy długości Piotrkowskiej i konieczności znalezienia konkretnego numeru
        > trzeba się nieźle nagimnastykować by znaleźć jakąś szparę do zaparkowania i ni
        > e lecieć pod adres kilometrami.

Nie wiem, co Twoje wynurzenia wnoszą do dyskusji o kondycji Łodzi.
        Proponuję Ci spróbować w środku znaleźć miejsce do parkowania w centrum jakiegokolwiek dużego miasta. W tak tu wychwalanej Warszawie na pewno Ci się to łatwo nie uda, a i wtedy zobaczysz, jakimi "kilometrami" będziesz "leciał pod adres".
    • Gość: Łodzianin "The Sun" o Łodzi: Puste, zrujnowane miasto. "G... IP: *.toya.net.pl 07.01.13, 23:12
      Czyżbyście byli w kieszeni Hanny Z.,niestety 100% prawdy o Łodzi zostało przedstawione w "The Sun",a to co pieprzył w ŁWD reporter i Angol na temat Manufaktury,to stek bzdur,bo głównie kto tam chodzi-rzadko zwykły szary człowiek.Pamiętam czasy komuny i Edwarda Gierka-szczerze mówiąc chciałbym,aby one wróciły,bo na to co teraz się dzieje,to człowiekowi normalnie sam się otwiera nóż w kieszeni.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka