Dodaj do ulubionych

Spółdzielnia Mieszkaniowa Chojny szuka kasy.

18.02.13, 17:53
Kolejne rozliczenie za wodę na "wspaniałym i pięknym, czystym osiedlu chojny"
Rozliczenia za wodę dla mieszkańców nie posiadających wodomierzy mogą być srogą lekcją życia!!! Dla przykładu lokator małego jednopokojowego mieszkania 36 metrów z podzielnikami ciepła na kaloryferach, których broń boże nie może ich odkręcać bo dostanie rachunek ze spółdzielni na co najmniej 1000 zł, musi płacić czynszu według nowych taryf za wodę 550 zł miesięcznie!!!! Mowa o mieszkaniach bez wodomierzy, i teraz chcesz człowieku prosty założyć wodomierze pierwsze lepsze z homologacja i co? nie wolno Ci bo spółdzielnia podpisała umowę z firmą która ma wyłączność na te wodomierze na chojnach , mowa o firmie Techem. Więc trzeba się liczyć z kosztem montażu za jeden pion około 500zł bo wodomierze są radiowe i bardzo drogie. Reasumując nie posiadając wodomierzy narzuconych przez spółdzielnię chojny bądź gotowy lokatorze na nalicznie fikcyjnych opłat i łatanie dziury w budżecie niegospodarnej spółdzielni z własnej skromnej kieszeni. Podaje przykład z życia wzięty a w zasadzie mój własny. Dwie osoby lokal 36 metrów nędzna kawalerka 450 zł czynszu, koniec roku w skrzynce pismo o niedopłacie 450zł za wodę bo tyle im brakuje, tyle się rozlało oraz zaliczka na poczet przyszłych rozliczeń w wysokości w sumie z czynszem 550 zł, czyli 550 zł za czynsz w zagrzybionym wieżowcu na chojnach, w kawalerce o pow 36 metrów. Przestrzegam wszystkich nowych lokatorów przed kupowaniem mieszkań w tej spółdzielni, to chyba najgorzej zarządzana spółdzielnia w mieście, apeluję również do obecnych lokatorów i by każde pismo i podwyżkę oglądali dwa razy, spółdzielnia bazuje na tym, że mieszkają tu w głównej mierze starsze osoby i winduje stawki na maksymalnym poziomie dla tego osiedla. Dostajecie Państwo pisma i rozliczenia w spółdzielni których nawet nikt nie czytał, sa generowane automatycznie przez system i podpisują się pod nimi zarząd spółdzielni SM Chojny. Uważajcie też na podzielniki ciepła na kaloryferach tu również następuje dowolna interpretacja zużycia ze strony zarządu. Reasumując jeśli w spółdzielni czegoś brakuje a brakuje zawsze , kasę bierze się z tego co niepoliczone czyli ciepło woda jak nie masz wodomierzy. Mam normę na ten rok za zużycie wody może ktoś z tego coś zrozumie 2os x norma 13.90 x 7,49 / m3= 208,22 czy ktoś kto tego nie wymyślał może to zrozumieć?!! Jak starsza osoba ma zinterpretować ten zapis?!! szanowna spółdzielnio. Po prostu chodzi o to żeby nikt nic nie rozumiał i żeby płacił za coś co jest wygenerowane przez program SM chojny i pod czym nikt się nawet nie raczył podpisać. Zapraszam do podzielenia się swoimi odczuciami wszystkich lokatorów którzy czują się w jakiś sposób oszukani przez spółdzielnię SM CHOJNY.
Obserwuj wątek
  • Gość: gość Re: Spółdzielnia Mieszkaniowa Chojny szuka kasy. IP: *.play-internet.pl 18.02.13, 20:20
   A dlaczego 13,9 m3 bo 7,49 zł to opłata za 1 m3 wody+1m3 ścieków według cennika ZWiK w Łodzi. Jeden człowiek ma zużyć miesięcznie 13900 litrów wody? Jakby trochę dużo. Dzisiaj zakłada się, że przeciętnie mieszkaniec w blokowisku zużywa około 150 do 300 litrów wody na dobę. Licząc skrajną wartość 300 litrów x 30,5 dnia da zużycie 9150 litrów. To jest 4750 litrów mniej niż szacuje spółdzielnia. SKANDAL
   • Gość: szczotka Re: Spółdzielnia Mieszkaniowa Chojny szuka kasy. IP: *.pools.arcor-ip.net 19.02.13, 10:15
    cyvilizacja komunizmu w akcji- zmusic klienta zawsze sie da
   • Gość: . Re: Spółdzielnia Mieszkaniowa Chojny szuka kasy. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.02.13, 09:23
    > Licząc skrajną wartość 300 litrów x 30,
    > 5 dnia da zużycie 9150 litrów. To jest 4750 litrów mniej niż szacuje spółdzieln
    > ia. SKANDAL[/b]

    W czym problem aby założyć liczniki i płacić za faktycznie zużytą wodę.
    W szkole nie nauczono myśleć i liczyć?
  • Gość: gość Re: Spółdzielnia Mieszkaniowa Chojny szuka kasy. IP: *.play-internet.pl 20.02.13, 13:45
   Jesteś właścicielem mieszkania? Jeśli tak to skrzyknij resztę. Jak Was będzie ponad 50 % można powołać WSPÓLNOTĘ MIESZKANIOWĄ.
   Tam koszty liczy się sprawiedliwie i opłata za prowadzenie dużo niższa niż w spółdzielni. We wspólnocie sami decydujecie na co chcecie wydać fundusz remontowy. Ludzie obudźcie się!
   Bierzcie swój los w swoje ręce. CZAS NA WSPÓLNOTY. Trzeba powiedzieć jasno nie
   wszelkim wyzyskiwaczom !
   • kol.3 Re: znowu PO na dyżurze 23.02.13, 21:51
    Najpierw narzekali na spółdzielnie, teraz narzekają na wspólnoty. Czynsz podrożał o kilkadziesiąt złotych a miał stanieć, wspólnota dodatkowo nie ma na nic pieniędzy, zarządzanie jest złe. No i co? Czy nie chodzi o zamianę ludzi na stołkach? Jedni byli nieuczciwi, jak się następni dorwą, to będą uczciwsi? Praktyka wykazuje że następni kradną jeszcze więcej.
    • Gość: gość Re: znowu PO na dyżurze IP: *.play-internet.pl 24.02.13, 12:00
     A o co Ci chodzi? W treści wątku?
     • kol.3 Re: znowu PO na dyżurze 24.02.13, 14:54
      Żebyś nie agitował za wspólnotami, bo to niekoniecznie musi być taki znowu cymes.
  • Gość: annaedyta Re: Spółdzielnia Mieszkaniowa Chojny szuka kasy. IP: *.play-internet.pl 26.04.13, 08:45
   Ja również mam problem z tą spółdzielnią. Najpierw niedopłata 450 zł teraz niby z podzielników im wyszła niedopłata 1000 zł !!!! a tylko 2 z 4 grzejników były odkręcane i to na chwilę, bo generalnie jest ciepło w mieszkaniu !!! MASAKRA!! Da się coś z tym zrobić?
  • Gość: Mieszkanka CHOJEN Re: Spółdzielnia Mieszkaniowa Chojny szuka kasy. IP: *.umed.lodz.pl 08.08.13, 11:46
   CHOJNY od lat mają najgorszą Spółdzielnie w Łodzi, najdroższą pod każdym względem.
   KLIKA nie do rozerwania. Banda KOLESIÓW i skorumpowanych przytakiwaczy .Przechodziłem obok administracji spódzielni na Strażackiej - Pan w pierwszym boksie od wejścia siedzi w internecie na facebooku. BARDZO ZAJĘTY PRACĄ - pensja z czynszów spólŁdzielców.I to nie
   1.200 jak wszyscy !!!!!!
   Paniusia z bloku 480 na parterze bawi się co raz inną zabaweczką do podlewania ogródka, A to KWIATUSZEK, a to złoty deszczyk + basenik codziennie napełniany wodą, Woda z kwiatuszka leciała około 3 godzin - tyle byłem z psem na spacerze, a jak przechodziłem to już leciała, więc więcej. PRZECIEŻ nie LECI Z JEJ LICZNIKÓW tylko ogólnie z bloku, Co za ku....
  • Gość: weteran Re: Spółdzielnia Mieszkaniowa Chojny szuka kasy. IP: *.play-internet.pl 02.06.17, 09:29
   Mogę tylko potwierdzić .Mieszkam w wieżowcu, po stronie adm.CHÓRALNA od początku istnienia osiedla tj.37 lat.Przez pierwsze lata liczono się z mieszkańcami ,bo było nas mało.Żeliwne kaloryfery grzały mocno/zimy były mroźne/ i nigdy przedtem nie dopłacaliśmy do rozliczeń.Teraz mamy panele z podzielnikami,zimy są umiarkowanie mroźne-my dopłacamy co roku więcej ,prawie nie grzejąc w mieszkaniu.Płacimy za odczyt podzielników a nikt nie przychodzi odczytywać,natomiast na korytarzach wieżowca i w suszarni do maja br.grzały kaloryfery.Gdzie są administratorzy i gospodarze domów/dawniej to był dozorca/? WODA-sposobu rozliczenia nikt nie rozumie a próba dopytania w admin.kończy się tym: na pewno jest dobrze.Ale.,żeby popłynęła ciepła woda,trzeba spuścić 5-6 l.Leci zimna ale licznik ciepłej się kręci !! Na 37 lat dwa razy umalowano klatkę schodową. Ściany są nieustająco kute,bo co jakiś czas inny operator telefonii lub telewizji instaluje nowe kable.Na dachu stoją maszty operatorów telefonii i telewizji ,od których SM pobiera opłaty.Mieliśmy ,my mieszkańcy bloku mieć z tego korzyści ale poza dziurami w dachu i zalanymi mieszkaniami nie mamy nic. Spółdzielnia ani razu nie pokazała rozliczenia z tyt.wpływów z "dzierżawy dachu".Podobno wymieniono w bloku po 34 latach windę za pieniądze ''z masztów''.Nigdy nie pokazano rozliczenia tej inwestycji.Można by opisać jeszcze kilka stron bałaganiarskiego i nieprzemyślanego zarządzania.Żadne wizyty u prezesa czy u administratorów nie pomagają.A zarząd trzyma się mocno !!!
   • Gość: dinel Re: Spółdzielnia Mieszkaniowa Chojny szuka kasy. IP: *.toya.net.pl 06.01.20, 12:37
    A widzicie Państwo co się dzieje przy śmietnikach ? U mnie pod blokiem jest sterta butelek bo nasza Spółdzielnia oszczędza na wywozie. Postanowili że szkło będzie wywożone raz na tydzień. Jakaś paranoja. Tylko robią podwyżki i straszą kwotą 48zł., za niesegregowanie śmieci. A jak je segregować jak śmietniki są stale otwarte i nie ma wystarczającej ilości pojemników. Chyba nie ma się kto zabrać za tą samowolę naszej spółdzielni. Bo robią wszystko co tylko chcą. Myślą, że są bezkarni !!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: Bożena Re: Spółdzielnia Mieszkaniowa Chojny szuka kasy. IP: *.centertel.pl 23.03.22, 11:55
   U mnie jest to samo. Mieszkam na Łazowskiego i chyba założę wodomierze przez inną firmę która znajdę. I jak mi spółdzielnia nie zatwierdzić to sprawa skończy się w sądzie. Druga sprawa wywóz śmieci. Z powodu braku wodomierzy mam płacić za 2 osoby 155zł. miesięcznie. Śmietnik jest stale otwarty i wrzuca śmieci ten co tylko chce. Podjeżdżają samochodami i wywalają swoje śmieci. Dzisiaj podjechał Pan ciężarówka i wywalił 5 worów. Zrobiłam zdjęcia. Spółdzielnia Chojny to banda złodziei. Trzeba coś z tym zrobić !!!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka