Dodaj do ulubionych

NIE dla e-papierosów + wydłużony czas biletów

IP: *.retsat1.com.pl 26.06.13, 20:49
Radni dokonali zmian w sprawie ustalenia przepisów porządkowych lokalnego transportu zbiorowego. Od tej pory nie będzie można używać e-papierosów w środkach komunikacji miejskiej. Jak mówił dyrektor Zarządu Dróg i Transportu zmiana ta podyktowana jest licznymi skargami, które wpływały do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Ponadto dopuszczono spożywanie posiłków i napojów, o ile nie zagraża to zabrudzeniu innych pasażerów oraz pojazdu. Zmiana ta ma na celu w szczególności umożliwienie zaspokojenie pragnienia podczas występowania wysokich temperatur oraz spożywania posiłków w wyjątkowych sytuacjach (np. diabetycy).
Z zakazem używania e-papierosów nie zgadzał się radny Marek Michalik, zdaniem którego „przepisy zaczynają być coraz bardziej restrykcyjne i mniej ludzkie".

www.uml.lodz.pl/miasto/aktualnosci/?news=23529
***

Radni przedłużyli czas podróżowania biletami jednorazowymi. Do 31 października 2015 roku bilet 20-minutowy staje się biletem 40-minutowym, natomiast na bilecie 40-minutowym będzie można podróżować godzinę. Fakt wykonywania w tym okresie bardzo dużej liczby remontów oraz inwestycji drogowych o dużym natężeniu, wymusza zmiany w organizacji ruchu, a co za tym idzie wydłużenie tras pojazdów komunikacji miejskiej. - Zmiana ma na celu dobro pasażerów. Chcemy, aby łodzianie mogli dojechać z punktu A do B, nie musząc dokupować dodatkowego biletu - tłumaczył dyrektor Zarządu Dróg i Transportu, Grzegorz Nita. Powinno to również zachęcić do korzystania z komunikacji miejskiej i tym samym obniżyć natężenie ruchu w mieście podczas remontów.

Radna Urszula Niziołek-Janiak pytała o skutki finansowe jakie spowoduje wydłużenie czasu biletów. Zdaniem G. Nity nie powinno to wywołać skutków negatywnych. - Biorąc pod uwagę fakt, że będą trudności w podróżowaniu własnymi samochodami pewna część osób przerzuci się na komunikację miejską - mówił. Na pytanie radnej U. Niziołek-Janiak o ograniczenie i likwidację niektórych połączeń Grzegorz Nita poinformował, że ograniczeń nie ma, natomiast zmiana polega na tym, że wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza i niektóre trasy pojazdów, z powodu prowadzonych remontów, mogą zostać zmienione.

- To rozwiązanie jest bardzo dobre. W 2008 roku również była taka regulacja. Mieszkańcy nie powinni płacić za to, że w wyniku remontów będą korki. Mam nadzieję, że łodzianie będą masowo przesiadać się do autobusów i tramwajów lub podróżować rowerem - mówił radny Tomasz Kacprzak. - Jeżeli nie zwiększymy częstotliwości przejazdów komunikacji miejskiej, to łodzianie zdecydują się na wygodne siedzenie we własnym samochodzie - zaapelowała radna U. Niziołek-Janiak. Zgadzała się z nią radna Małgorzata Niewiadomska-Cudak, która zaproponowała, by stworzyć także parkingi tzw. park and ride.

www.uml.lodz.pl/miasto/aktualnosci/?news=23531
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka