Dodaj do ulubionych

Studium Aktorskie przy WSSiP

01.07.15, 11:19
Czy ktoś jeszcze jest zainteresowany 2 letnim Studium Aktorskim przy WSSiP w Łodzi na Targowej? Byłem zainteresowany, ale słyszałem, że jak nie uzbierają przynajmniej dziesięciu chętnych to w tym roku nie uruchamiają kierunku... Może ktoś z was wie coś więcej? Wybiera się ktoś może? Podobno uczy kilku wykładowców z "Filmówki", więc można by potraktować jako przygotowanie do egzaminów wstępnych za rok ewentualnie, ale nie wiem.
Obserwuj wątek
  • ja0666 Re: Studium Aktorskie przy WSSiP 17.05.17, 09:41
   Była słuchaczka

   Witam. Przestrzegam wszystkich przed studium aktorskim WSSiP. To co szkoła oferuje na stronie nie ma prawie zastosowania w praktyce. Na pewno szkoła nie przygotuje słuchaczy odpowiednio do egzaminu eksternistycznego (doddam że egzamin słuchacz pokrywa dodatkowo tj.koszt około 2500 zł) Bardzo mało przedmiotów podstawowych które są niezbędne do przygotowania do zawodu aktora. Zajęcia z dykcji impostacji połączone były z zajęciami z prozy i wiersza. Tych zajęć tygodniowo było tylko 6 godzin ( trochę mało jak na cztery odrębne przedmioty ). Mnóstwo godzin łączonych z innymi kierunkami , które nic nie wnoszą do zawodu aktora a jedynie zapychaja plan. Bardzo niepoważne podejście władz szkoły do słuchacza. Niejednokrotnie staraliśmy się porozumieć z władzami z nadzieją że uda nam się rozwiązać zaistniałe problemy, pisaliśmy podania z prośbą o modyfikacje planu na bardziej korzystny. W efekcie dostalismy kontrę na każdy nasz argument (dodam że odpowiedzi były zenujace) oraz podniesienie czesnego (które niby wynikało z tego że kilka osób opuściło studium wobec zaistniałych sytuacji) i uwaga!! - mniej godzin z przedmiotow podstawowych. Niestety do bezpośredniego spotkania z. Władzami nie doszło z bliżej nieznanych nam powodów :) Co więcej w efekcie naszej walki o to co nam się nalezy i za co płacimy studium zostało zawieszone ( w naszym rozumieniu rozwiązane) i niestety każdy stracil mnostwo pieniędzy oraz ponad pół roku czasu. Nie wiem jak inne kierunki ale studium to totalna porażka i niestety nie sądzę żeby kiedyś coś się w studium zmieniło chociażby ze względu na podejscie władz do tematu i na pazerność z której wynika brak odpowiednich wykładowców w studium. Jeżeli chodzi o same jakie mieliśmy do dyspozycji na nasze zajęcia to również ma wiele do zyczenie. Także studium nie polecam! Strata czasu i pieniędzy! Jesli myślicie o aktorstwie poważnie to na pewno nie tu. Proponuje wybrać szkołę Machulskich (jest dużo droższa ale zdecydowanie miliard razy lepsza) lub wybrac miejsce gdzie słuchacze przygotowywani są do gzaminow do szkół aktorskich i zdawać do poważnych szkół tj. Akademię Teatralne oraz łódzka Szkoła Filmowa (ewentualnie inne szkoły ale zawsze zasiegajcie opinii poprzednich roczników i dokładnie wybadajcie grunt zanim podejmiecie naukę aktorstwa w innych szkołach niż wymienione wyżej)
   Jeżeli chodzi o wykładowców z filmówki to jedynym JEDYNYM wykładowca aktorem była p. Kamila Sammler (która o ile mi wiadomo nie wyklada w szkole filmowej) z filmówki było ddwog wykładowców aktorów którzy prowadzili z. Nami warsztaty (3 godzin raz w miesiącu). Warsztaty o które musieliśmy walczyć tak samo jak o zajęcia z ruchu scenicznego które powinniśmy mieć od początku roku a weszły dopiero od drugiego semestru i miały trwać tylko do końca pierwszego roku. Na drugim roku de facto nie miało być już zajęć stricte ajtorskich, wg siatki zajęć mieliśmy mieć zajęcia łączone z innymi kierunkami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka