Dodaj do ulubionych

Ścieżka rowerowa - deptak czy parking

IP: *.vline.pl 06.09.02, 23:46
hej ten gość na zdjęciu w "papierowym" wydaniu Gazety to właśnie
ja. Jadąc ścieżką rowerowa po Łagiewnickiej natrafiłem na
stojącego centralnie na ścieżce żuka. Stał tam sobie jak gdyby
nigdy nic. Musiałem go ominąć tuż przy siatce. Zresztą to nie
jest odoosbniony przypadek, na tej ścieżce oraz na Retkinskiej
samochody parkują sobie bardzo często. Postanowiłem sobie ze
teraz bede dzwonic na policje zeby chociaz ich spisali...
DZIADOSTWO!!!
Obserwuj wątek
      • geograf Re: Ścieżka rowerowa - deptak czy parking 07.09.02, 13:15
        HuBar- po co wywołujesz kłótnię??

Mówi się, że skoro inni łamią przepisy to Ty dawaj przykład i nie rób tego, pomimo, że możesz.
        Kierowcy narzekają, że rowerzyści zamiast jeździć po ściezkach rowerowych (gdy jest taka możliwość) to blokują im jezdnię, natomiast gdy roqwerzysta jerdzie rpzepisowo- sami kierowcy nie pozwalają mu na to...
        czy to nie paranoja?? skoro wymagasz czegoś od innych- sam bądź w porzadku wobec innych...

To nie było do Ciebie HuBar- do Ciebie było tylko pierwsze zdanie;)

pozdrawiam :)
    • ixtlilto Re: Ścieżka rowerowa - deptak czy parking 07.09.02, 00:14
      Niestety problem jest wielokierunkowy.
      Piesi krzyszą na rowerzystów; rowerzyści się denerwują na pieszych i kierowców;
      a kierowcy na cyklistów na drogach.

Tak więc jak już to ktoś na forum kiedyś napisał:
      "chodniki dla pieszych
      ścieżki rowerowe dla rowerów
      jezdnia dla samochodów"
        • Gość: ChrisBTO Re: Ścieżka rowerowa - deptak czy parking IP: *.lodz-marysin.sdi.tpnet.pl 07.09.02, 01:09
          yavorius napisał:
          > Księżyc dla księży
          > Aborcja dla Aborygenów
          > Konin dla koni
          > Turek dla Turków

Syjoniści do Syjamu (hasło z 1968 roku)

Poza tym nie słyszałem żeby polanie samochodu takim śwaksem do udrażniania
          zatkanych rur (np. Tytan czy Kret w płynie) nie pomogło na jego uporczywe
          parkowanie na rowerowych ścieżkach.

Bo taki udrażniacz doskonale CZYŚCI samochód tam gdzie się go poleje; czyści
          wszystko, i lakier, i podkłady antykorozyjne, i nawet zabezpieczające
          cynkowania - do gołej blachy. I nawet jeszcze głębiej.

Samochód stoi potem bardzo długo u lakiernika i w tym czasie oczywiście nie
          może go być na dróżkach dla cyklistów.

Aż się dziwię że nikt na to nie wpadł - te rzeczy są za grosze w każdym
          kiosku.
          Redachtor, lepiej wywal ten post żeby potem nie było na mnie.
            • Gość: ChrisBTO Ścieżka rowerowa - deptak czy parking IP: *.lodz-marysin.sdi.tpnet.pl 07.09.02, 01:31
              Yavo, widzę że się akurat po coś-tam wybierasz do miasta.
              Jeżeli przypadkiem zabierasz taki śwaks ze sobą (dzwoniła koleżanka, ma
              zapchaną hm... rurę) to koniecznie pamiętaj o sprzęcie ochronnym; rękawiczki
              gumowe i coś na oczy, bo to jest strasznieeeeee żrące.
              Jakbyś na ten przykład - przez zupełny przypadek i całkiem niechcący rzecz
              jasna - polał tym kogoś w zatłoczonym tramwaju czy autobusie, byłyby problemy.

Pół roku temu był taki jeden kawalarz we Wrocławiu chyba, bawił się w
              tramwajach, miał pseudonim operacyjny 'kwasiarz'.
              Bo tramwaje we Wrocławiu mają stanowczo za szerokie tory. To powoduje różne
              dewiacje.

Ponawiam apel do Redachtora j.w.
          • princepolo Skutecznie działać... 07.09.02, 08:26
            Popieram TAKIE ultra-skrajne działania odwetowe,
            bo w naszym narodzie inne środki są mało skuteczne (obciążenia dziejowe?!),
            tylko - kijem, żelazem, ogniem, kwasem...
            Można więc - utrącić lusterko, wykopać szybę (capoeira ruleeeees!!!), wypuścić
            powietrze ze wszystkich kół (trochę czasochłonne, ale jakże spektakularne!).
            Można by też ZWERYFIKOWAĆ (egzamin + badania psychometryczne) wiedzę i
            umiejętności praktyczne tych wszystkich "samochodziarzy", bo - być może - o
            kursach tylko słyszeli, a prawo jazdy mają "lewe" lub zdobyte za łapówy!!!
            I to jest dopiero POTENCJALNA TRAGEDIA!!!
              • princepolo PostScriptum 07.09.02, 10:53
                W przeciwieństwie do Ciebie - nie piszemy o atakach NA KIEROWCÓW, tylko o
                ostrzegawczo-dyscyplinującyh działaniach...
                Sam poruszam się również stosunkowo dużym autem (ford-mondełko),
                ale prawidłowo jadący rowerzysta nie przeszkadza mi na jezdni!!!
                Kiedyś był taki podobny problem z pieszymi, dopóki nie weszły nowe przepisy.
                Cóż... kultury zachowania - również na jezdni - trzeba się jednak uczyć :(((
                . . .
                Ale coś w tym jest - organizacja ruchu w Łodzi i niektórych(!) innych miastach
                może powodować uzasadnione frustracje użytkowników tegoż.
      • princepolo Ooooooo... 07.09.02, 14:42
        ... przepraszam bardzo!!!
        Ja się na nikogo nie denerwuję!!!
        Uważam, że w ruchu drogowym i jakimkolwiek innym - irytacja jest niewskazana, o!
    • Gość: Łukasz B. Re: Ścieżka rowerowa - deptak czy parking IP: *.toya.net.pl / *.toya.net.pl 08.09.02, 16:17
      A co powiecie na POLICJE parkujaca na sciezkach, bo ja 2 razy w ciagu
      ostatniego miesiaca sie z takim przypadkiem spotkalem. Raz na Pabianickiej przy
      warsztacie samchodowym zajmowali cala sciezke (tam zreszta sciezka jest
      zasawiona b czesto przez klientow powyzszego) oraz na Wycieczkowej, tym razem
      dalo sie bez problemu objechac chodnikiem. W obu przypadkach panowie stali z
      radarem, przy drodze na ktorej mozna bezpiecznie jechac szybciej niz na to
      pozwalaja przepisy. Za pierwszym razem zatrzymalem sie i poprosilem zeby nie
      dawali zlego przykladu innym kierujacym, ale tak mnie opieprzyli ze im
      przeszkadzam w pracy, ze dbaja o moje bezpieczenstwo, itp. itd., ze za drugim
      razem przejechalem bez slowa.
    • Gość: Slon Re: Ścieżka rowerowa - deptak czy parking IP: *.trade / 10.0.0.* 06.11.02, 11:22
      Przerażające!!!
      Kwintesencja agresji i nietolerancji. Propagowanie bezprawnych działań i
      narażania na wymierne szkody współobywateli.
      Jak mniemam wypowiadali się w większości młodzi ludzie. Czy na co dzień też
      jesteście wobec siebie nawzajem tak aroganccy??? Czy jedyna metoda komunikacji
      jaką znacie to "gwoździk w oko"?
      Jeżeli chcecie reagować, dzwońcie na policję lub do straży miejskiej. A jeżeli
      nie będą reagować, to dlatego że pracują tam tacy ludzie jak wy.
      Pzdr,
      Slon
      • philip_marlowe Re: Ścieżka rowerowa - deptak czy parking 06.11.02, 12:24
        Gość portalu: Slon napisał(a):

> Przerażające!!!
        > Kwintesencja agresji i nietolerancji. Propagowanie bezprawnych działań i
        > narażania na wymierne szkody współobywateli.

Wszystko jest subiektywne. Żyjemy w kraju bezprawia, więc nie widzę w tym nic
        złego.
        > Jak mniemam wypowiadali się w większości młodzi ludzie. Czy na co dzień też
        > jesteście wobec siebie nawzajem tak aroganccy??? Czy jedyna metoda komunikacji
        > jaką znacie to "gwoździk w oko"?

Źle mniemasz, średnia wieku prawdopodobnie przekroczy nr 30. Więc mniemasz, że
        wydajesz sądy nie mając nic do mniemania.
        > Jeżeli chcecie reagować, dzwońcie na policję lub do straży miejskiej. A
        jeżeli nie będą reagować, to dlatego że pracują tam tacy ludzie jak wy.

Źle czytałeś, albo tylko to co chciałeś przeczytać. Przeczytaj raz jeszcze, a
        dowiesz się co władza na to. A co do ludzi takich jak my we władzy to
        genarilizacja znów nas dopada.
        Pozdrawia młody człowiek inaczej.
        • Gość: Slon Re: Ścieżka rowerowa - deptak czy parking IP: *.trade / 10.0.0.* 06.11.02, 13:37
          Zależy co kto czytał i co komentuje.
          Ja wypowiadałem się na temat kilku osób biorących udział w dyskusji i
          nawołujących do niszczenia cudzego mienia i to z błahego powodu.
          Nie wypowiadałem się na temat władzy tylko braku cywilizowanych służb
          policyjnych, a to z tego powodu, że znaczną część tych służb tworzą ludzie o
          podobnych poglądach jak te do których się odnosiłem.
          Slon
          • philip_marlowe Re: Ścieżka rowerowa - deptak czy parking 06.11.02, 13:47
            Gość portalu: Slon napisał(a):

> Zależy co kto czytał i co komentuje.
            > Ja wypowiadałem się na temat kilku osób biorących udział w dyskusji i
            > nawołujących do niszczenia cudzego mienia i to z błahego powodu.

Ja też napisałem o ludziach bioracych udział w dyskusji.:)
            > Nie wypowiadałem się na temat władzy tylko braku cywilizowanych służb
            > policyjnych, a to z tego powodu, że znaczną część tych służb tworzą ludzie o
            > podobnych poglądach jak te do których się odnosiłem.

Hm, mamy podobne zdanie, ale czasem anarchia daje dobre rozwiazania. A nie
            sądzisz, że te służby policyjne moga także tworzyć ludzie o podobnych poglądach
            do ciebie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka