Dodaj do ulubionych

co sadzicie o strazy miejskiej

08.05.06, 23:03
jestem straznikiem i wiem ze jestesmy negatywnie odbierani przez wieksza
czesc spoleczenstwa ale chcialbym poznac wasza opinie na temat tej instytucji
i czy jestescie za zwiekszeniem roli sm w poprawie bezpieczenstwa na ulicach
Lodzi
Obserwuj wątek
    • piusss Re: co sadzicie o strazy miejskiej 08.05.06, 23:26
      Ja powiem tak...ja naprawdę lubię straż miejską. Policję w sumie też, tyle
      tylko, ze bywają czasem gnuśni (ale to akurat wszyscy urzednicy w Polsce).
      A lubię z dość trywialnych względów - nigdy mnie zaden nie spisał, a mieli
      wiele okazji np. o 4 w nocy wychodząc z jakiejś imprezy nie do końca zdawałam
      sobie jak głośno krzyczę...co ja gadam - wrzeszczę. I powiedziano nam
      tylko "można o pół tonu ciszej?".
      No i uciszylismy się. A mogli być bardziej nieprzyjemni.
      --
      "Overcome and completely silent now..." A Perfect Circle
      ---
      www.wakeboard.com.pl
    • zeusek_lodz Re: co sadzicie o strazy miejskiej 08.05.06, 23:43
      Niemam nic przeciw, wrecz stwierdzam ze jest Was, zarowno Straznikow jak i
      Policjantow za malo.

Na wstepie pragne jeszcze powiedziec ze dodzwonienie sie do Was pod 986 to
      przecietnie ok 30 minut... czy tak musi byc? Nie chodzi mi o to zeby byl jakis
      automat zgloszeniowy, ale kto inny niz dyzurujacy ktorych to poznaje juz po
      glosie, zanim sie przedstawia ;) gdy jade na rowerze i widze ze ktos parkuje na
      drodze dla rowerow.

Niestety sa tez slowa krytyki, bo dlaczego Wy(Sluzby miejskie - Straz i
      Policja) nie przestrzegacie prawa, skoro macie go przestrzegac??? Przyklady? -
      prosze bardzo:
      1. Komentowane na forum zdjecia mojego autorstwa kiedy to Policja na przerwie
      (chyba ze kawa na stacji benzywnowej to interwencja) parkowala na miejscu dla
      niepelnosprawnych.
      2. Przejezdzanie przez patrol policji rowerowej przez przejscie dla pieszych.
      3. Straznicy Miejscy z botanika w zeszlym roku byli ogromnie zbulwersowani ze
      zwrocilem im uwage ze nie wolno im jezdzic rowerem po ulicy, wzdluz ktorej jest
      droga dla rowerow.
      4. Jedni jak i drudzy lamia notorycznie przepisy ruchu drogowego: niezapinanie
      pasow (sporadycznie widze kiedy patrol Strazy ma zapiete pasy) moze Was trzeba
      poinformowac ze tak samo jak kazdy uzytkownik MUSICIE zapinac pasy
      bezpieczenstwa w samochodzie. Skret na zielonej strzalce - na 100 pojazdow
      Policji i Strazy jezeli 5 wykona manewr stopu to jest bardzo duzo.

Dlatego jeszcze raz napisze ze uwazam ze Straznicy Miejscy sa potrzebni, ale
      moze zacznijmy od tego zebyscie Wy rowniez nie lamali prawa - skoro jestescie
      organem ktory ma wlasnie tego pilnowac.
    • bocian84 Re: co sadzicie o strazy miejskiej 08.05.06, 23:57
      Moja opinia o straży miejskiej jest zdecydowanie negatywna. Wynika to z ich
      bezużyteczności. Moim zdaniem strażnicy miejscy powinni zostać zlikwidowani, a w
      ich miejsce powinno się powołać więcej policjantów do patrolowania ulic. W końcu
      strażnik miejski przydaje się tylko do wlepiania mandatów za niewłaściwe
      parkowanie (co akurat może także policjant). Poza tym o ile dobrze pamiętam, to
      straż miejska nie ma uprawnień do legitymowania ludzi. Możliwe, że zmieniły się
      przepisy, ale kiedyś na pewno było tak, że jak strażnik prosił nas o dokument
      tożsamości można go było 'olać' i iść sobie dalej.
      • origosaki Re: co sadzicie o strazy miejskiej 09.05.06, 00:25
        jestes w bledzie bocian sm ma prawo do legitymowania,ktore daje ustawa o
        strazach gminnych z dn.29.08.97r.art.12ust.1pkt.2 i rada na przyszlosc nie
        olewaj patrolu sm i nie chodz sobie dalej podczas legitymowania bo mozesz miec
        wieksze problemy mianowicie sprawe w sadzie grodzkim odmowa legitymowania
        art.65KW mysle ze wystarczy
    • Gość: moon45 Re: co sadzicie o strazy miejskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.06, 08:51
      niewstety to sa zmarnowane pieniądze , należy przeszkolic i wcielić SM do Policji.
      Chodzicie ze spuszczonymi głowami wzrok w chodniku byle czegoś nie zauważyć
      zajmujecie sie z reguły duperelami i niewiele znaczącymi interwencjami , a
      ryneczek przy Pionierku i nielegalny handel to niezła "żyła". Koniec Straży
      więcej Policji.!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • kinlej Re: co sadzicie o strazy miejskiej 09.05.06, 09:00
      SM?? Zero z was pożytku! Utrudniacie tylko życie normalnym ludziom!
      Zatrzymywanie rowerzystów za brak dzwonka, picie piwa na ławce przez bogu ducha
      winnych studentów i przysłowiowe już "babcie z pietruszką". A jak widzicie
      łysego agresywnego dresa to sie chowacie i udajecie że nie widzicie.
      • origosaki Re: co sadzicie o strazy miejskiej 10.05.06, 01:58
        kinlej napisał:

> SM?? Zero z was pożytku! Utrudniacie tylko życie normalnym ludziom!
        > Zatrzymywanie rowerzystów za brak dzwonka, picie piwa na ławce przez bogu
        ducha
        >
        > winnych studentów i przysłowiowe już "babcie z pietruszką". A jak widzicie
        > łysego agresywnego dresa to sie chowacie i udajecie że nie widzicie.

>kinlej to tylko część prawdy mogę Cię zapewnić że jest wielu strażników,którzy
        nie boją się podejść do łysego agresywnego dresa a co do babci z pietruszką to
        pretensje należy kierować do władz miasta,które z uporem walczą z nielegalnym
        handlem i myślę że słusznie bo dleczego część osób ma nie płacić podatków a
        wspominając bogu ducha winnych studentów pijących piwo to myślę że alkohol
        szkodzi zdrowiu a przede wszystkim rozumowi i grupy osób pijące alkohol na
        ulicy to potencjalni nabywcy tzw.małpiego rozumu oznaczającego się brakiem
        kontroli nad swoim zachowaniem co często prowadzi do wybryków nie zawsze
        zgodnych z obowiązującym prawem

• cassani straż miejska w dzisiejszej formie 09.05.06, 09:03
      jest kompletnie niepotrzebna. nie ma prawie uprawnień i siłą rzeczy niewiele
      robi. powinna byc przekształcona w lokalną policję municypalną - cos na kształt
      amerykańskiej.
      Ale póki co myśle ze zadziwiające efekty i wyobrażenie o problemach miasta dało
      by wyjście kilku strażników (oczywiście w zorganizowanej grupie i pod ochroną
      policjantów) poza ulicę Piotrkowską i Kościuszki.
      --
      bemben
      • excentrix Re: straż miejska w dzisiejszej formie 09.05.06, 09:12
        w moim wyobrażeniu strażnik miejski to osoba, której płacimy za spacerowanie.
        Strażnik ładnie wygląda tak się przechadzając w tą i w tamtą w tym swoim
        mundurze. Trasę spacerów ma on ściśle wytyczoną a jej zasięg stanowi przestrzeń
        będąca w zasięgu kamer /bo mogą na przykład iść huligani i ktoś takiego
        strażnika będzie musiał bronić/.
        Tymczasem 50 m dalej na Moniuszki grupka dziesięciu "gó..arzy" pije piwo,
        zaczepia przechodniów, rozbija butelki, próbuje zerwać kłódkę w jakiejś kamienicy.
        No ale oni nie sprzedają sznurowadeł czy pumeksu, to po co się ich czepiać, nie ???
        telefon do straży miejskiej - standartowo - nie odbierany

więc po co ??
    • hubar SM tylko dla/na łodzian? 09.05.06, 13:37
      A mam pytanie, czy SM karze tylko łodzian?
      Dzwoniłem do SM z prośbą o interwencję na skrzyżowaniu ulic Wólczańskiej i
      Zielonej gdzie przez wiele dni (nie wiem czy nie nadal) stało auto na zgierskich
      numerach i blokowało pas lewoskrętu. Międzyczasie ustawił się przed nim ktoś z
      łódzkimi numerami.
      I tu moje zaskoczenie, radiowóz przyjechał niemal od razu, po jakiś 5 minutach.
      Strażacy wyszli i wlepili mandat tylko temu pierwszemu z brzegu, na łódzkich
      blachach.
      Więc ja się pytam, czy to ja mam przewidzenia, że widze że to auto stoi na pasie
      lewoskrętu, czy to może SM ogranicza się jedynie do karania łodzian?
      --
      Zauroczony
      Łodzią
    • zamek Re: co sadzicie o strazy miejskiej 09.05.06, 13:44
      Uważamy, że służy kilkunastu umięśnionym facetom do zaprezentowania
      trzeciorzędnych cech płciowych; innych celów istnienia nie stwierdzono.
      Mamy nadzieję, iż jest formacją apolityczną, a jej funkcjonariusze zostawiają
      swoje poglądy w domu; jeżeli tak nie jest,
      darzymy szczerą nienawiścią.
      --
      ╩╦╩╦╩╦
      ╦╩╦╩╦╩
      ╩╦╩╦╩╦
    • avatary wpisuje sie w szarfy, czapki i przecinanie wstęg 10.05.06, 10:29
      czyli styl obecnej władzy, bardziej fasadowej i nastawionej na trwanie, a nie
      na odważne rozwiązywanie realnych problemów i podejmowanie wyzwań.

w sumie to jak zdewastowana tkalnia leclerca, czyli miejse ponoć bardzo dla
      Łodzi wazne, o czym przypominał obecny prezydent. Tu własnie, w tym zakładzie
      goscił Jan Paweł II...zapraszam do środka...obecnie to tylko FASADA, cztery
      mury odgradzajace drogę od zupełnej pustki...tam w środku nic już nie ma,
      powstał plac.
      wiec co ? wazne czy nieważne ? skoro nie wazne, to po co o tym trabić, ze
      ważne ?
      a straż ? potrzebna nam czy samej sobie ? wiemy co ma z Łodzi - etaty, a co
      Łodź z niej ? funkcje reprazentacyjną ? ona jest najmniej ważna, gdy wokół tyle
      do naprawienia...

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=443&w=40632433

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka