Dodaj do ulubionych

Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi

IP: *.nat.dsuj.pl 24.05.06, 01:11
PISuary won do Zielnowa - premier Lepper powinien was u siebie ugoscic
Obserwuj wątek
      • Gość: ktosik Re: Brawo PiS IP: *.toya.net.pl / *.toya.net.pl 24.05.06, 02:12
        POWAZNIE?! Cala ta partia to jeden wielki dowcip. dlaczego nie moze sie w lodzi
        dziac cos naprawde waznego, jakas konferencja lekarzy, ogolnopolski zjazd
        madrych ludzi czy cus takiego? Ten kongres ma jedna zalete - to jest dobra
        okazja do pokazania co wiekszosc lodzian mysli o PiSie. Mam nadzieje ze ktos
        wykombinuje jakis wiec przeciwko tej partii
        • Gość: A.S. Re: Brawo PiS IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 08:02
          Panie ktosik, a co ma Pan przeciw tej Partii? Co Pan o niej wie na prawdę?
          Co ma Pan przeciwko temu, że nareszcie coś się w Polsce zmienia?
          Niech Pan tak bezkrytycznie nie wierzy PO - nie warto. To PO próbuje dla
          własnych partykularnych interesów Pana Tuska i Rokity być głównym
          destabilizatorem życia politycznego. Rozniecają wrogość i podsycają
          niezadowolenie. Niech się Pan nie łudzi gdyby PO miała władzę nie rządziła by
          inaczej (na pewno nie żyło by się Panu lepiej). Oni mącą dla samego mącenia,
          mącą bo nie mają władzy i wypalają się na oczach społeczeństwa w swoim
          pieniactwie. Wystarczy posłuchać i przeanalizować to co mówią. Pozdrawiam
          • kochanalodz Re: Brawo PiS 24.05.06, 14:09
            Nie rozśmieszaj mnie. PO jest niedoścignionym wzorem dla PiS-u. Jest najbardziej
            uczciwą i najlepiej wykształconą partią w Polsce(szkoda tylko, że nasz naród nie
            potrafi tego dostrzec). Myślę, że to panowie Kaczyńscy mącą a nie PO. Jak sie
            wypowiada pan preaydent to w czasie jego wystąpienia zawsze PO złe bo to, bo
            tamto. Nie widzą wewnątrz siebie żadnych minusów nie potrafią dotrzeć do
            wyborców PO. PiS nie zasługuje na władzę a stwierdzenie, że wreszcie zaczyna się
            coś zmieniać jest po prostu śmieszne!! Ja zdecydowanie popieram PO i chętnie bym
            wziął udział w jakiejś akcji protestacyjnej przeciwko PiS-owi w czasie jej
            zjazdu. pozdr
            • Gość: A.S. Re: Brawo PiS IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 14:42
              Nie rozśmieszaj mnie. PO jest niedoścignionym wzorem dla PiS-u. Jest najbardzie
              > j
              Re.:
              Jest takim wzorcem, że nie potrafi przedstawiać alternatywnych rozwiązań, tylko
              macha "toporkiem wojennym" namawiając naród do anarchii. Czy wie Pan czym dla
              narodu jest anarchia? Gdyby zdał sobie Pan sprawę do czego namawiają Pańscy
              przywódcy to nie nazwał by Pan ich Polakami.

kochanalodz napisał:
              > coś zmieniać jest po prostu śmieszne!! Ja zdecydowanie popieram PO i chętnie
              by
              > m
              > wziął udział w jakiejś akcji protestacyjnej przeciwko PiS-owi w czasie jej
              > zjazdu. pozdr

Re. Pisze Pan jakiejś, więc nie ważne przeciwko jakim rozwiązaniom by Pan
              protestował, tylko by Pan protestował dla samej zasady. Przeciw bo nie podobają
              się mi Kaczyńscy (może wzrost, ubiór czy coć w tym rodzaju) dalekie to od
              merytoryczności. Zaprotestować, nie ważne jakie to świadectwo będzie przynosiło
              Polsce na zewnątrz. Sami wystawiacie złe świadectwo wizerunkowi Polski, a potem
              zrzucacie odpowiedzialność na innych.
              oj, Polaku, Polaku historia niczego Ciebie nie nauczyła.
              • kochanalodz Tylko PO!! 24.05.06, 16:54
                Mówisz, że PO nie dba o dobry wizerunek Polski!!?? A może PiS dba!! Rzeczywiście
                rząd z panami lepperem i giertychem to super reklama na cały świat!!!!!
                WSTYD!!!! Poza tym Pan Tusk czy Pan Rokita lub też jakakolwiek osoba z PO nie
                jest moim przywódcą, jestem wolnym obywatelem i popieram hasła jakimi kieruje
                się PO.

Protestować nie chcę dla samej zasady, ale dlatego, że nie popieram ani Panów
                Kaczyńskich ani tego co obecnie wyprawia PiS i jego rząd. Szczerze powiedziawszy
                to przed wyborami do parlamentu w 2005 wahałem się między PiS i PO. Teraz nie
                mam żadnych wątpliwości, że dobrze zrobiłem popierając PO.

Proponuję także złagodzić ton Pańskiej wypowiedzi(jest zbyt agresywny)!!
                Zachęcam także do wyszukania tego znienawidzonego nie wiadomo czemu słowa
                "liberalizm" i odnalezienia jego znaczenia(najlepiej PWN).

Nie należy krytykować partii( w tym wypadku PO) tylko za jakąś niechęć do niej.
                Prosze podać jakieś argumenty, które mogłyby wskazywać na jakikolwiek negatywny
                stosunek do Polski.

Ja np. zgadzam się z Panem Ziobro. Poieram to co robi i cieszę się, że nie
                uczestniczy w tych awanturach sejmowych. Nienawidze jednak p. Gosiewskiego,
                Kaczyńskiego no i oczywiście leppera i giertycha.

Argumenty ludzi Pis, Samoobrony czy LPR, jakoby PO miała na celu własny interes
                są po prostu bezpodstawne. Jedyną szansą na spadek bezrobocia i ściąganiu nowych
                inwsetorów jest spokój i polityka liberalna, która uwolniłaby rynek i
                rozpoczęłaby konkurecję(wzrost pensji, walka o wykształconych i doświadczonych
                pracowników) oraz rozpoczęłaby proces prywatyzacji(oczywiście mogłaby być
                kontrolowana np. tylko przez NBP).

Przypominam o słowie LIBERALIZM!!!! pozdr.
        • Gość: GRELA Re: Brawo PiS IP: *.crowley.pl 25.05.06, 18:07
          No chyba tobie przyjdzie żalosny zadymiarzu podnieść jakieś LARUM- w nagrodę
          może nawet jaikś Miiller albo np TUSK cie poklepie po ramieniu. Widać cholernie
          się boicie ludzi aktywnych i UCZCIWYCH. Ja tez bym sie bał mając w swych
          szeregach " makowskich" czy "skrzydlewkie." Rozumiem że ten kaliber NIE-
          uczciwosci i miernoty ci wystarcza....
        • Gość: A.S. Re: Brawo PiS IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 10:19
          Gość portalu: łodziak napisał(a):

> A CIEKAWE KOGO pIs WYSTAWI NA PREZIA ŁODZI - PEWNIE JAKIEGOŚ MŁOTA Z
          lubuskiego

Jeśli wszyscy są młotami według Pana, to Pan zapewnie młotem nie jest, to niech
          Pan startuje w wyborach, a nie posponuje innymi
          • Gość: bukszpan Re: Brawo PiS IP: *.lodz.mm.pl 24.05.06, 10:43
            czlowieku wladze lodzi maja wybierac LODZIANIE a nie jakis rzad pisuarow
            siedzacy sobie w warszawie, robiacy w innych miastach swoje filie. my chcemy
            wybierac wojewode a nie ma byc on nam odgornie sprowadzany. slyszalem ze maja
            zostac zniesione wybory na prezydentow miast. jak to przejdzie to chyba jakas
            rewolucja wybuchnie (jak z gornikami)
            • Gość: A.S. Re: Brawo PiS IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 12:59
              Gość portalu: bukszpan napisał(a):

> czlowieku wladze lodzi maja wybierac LODZIANIE a nie jakis rzad pisuarow
              > siedzacy sobie w warszawie, robiacy w innych miastach swoje filie. my chcemy
              > wybierac wojewode a nie ma byc on nam odgornie sprowadzany. slyszalem ze maja
              > zostac zniesione wybory na prezydentow miast. jak to przejdzie to chyba jakas
              > rewolucja wybuchnie (jak z gornikami)

Re. Pewnie Action, Aktion - byle zadyma, byle coć się działo by nie było nudno.
              A nie lepiej spokojnie i rzeczowo. Przecież trudno zarzucić by ludzie tak
              uczciwi i nieskazitelni - oddani Polsce jak mało kto chcieli źle dla swoich
              rodaków. Więc może lepiej włączyć się w to co robią, nie trzeba od razu wpadać
              w ramiona PiS, ale może warto rozmawiać bezpośrednio z politykami PiS i dzielić
              się swoimi problemami zamiast machać "toporkami wojennymi". Dialog jaest
              bardziej owocny i jest spożytkiem dla wszystkich.
              • Gość: anty ASs AS - były cenzor? IP: *.uni.lodz.pl 24.05.06, 15:02
                Twoje wypowiedzi, AS, to komuna w czystej postaci. Gdzieś Ty się taki
                uchował?! "Dzielić się problemami"? I co, może ludzie pokroju Gosiewskiego mają
                mi rozwiązać moje problemy? Rządzą już 8 miesięcy i dali taki spektakl, jakiego
                jeszcze w Polsce nie widzieliśmy: nieudolność i fanatyzm to ich dewizy.
                Proponuję, żebyś doniósł do prokuratury, albo lepiej od razu - do Komitetu
                Wojewódzkiego Polskiej Zjednoczonej Partii Prawa i Sprawiedliwości,
                na "jątrzących warchołów", którzy "anarchizują" i uprawiają "destrukcyjne
                krytykanctwo", zamiast na egzekutywie "naszy partii" "bezpośrednio rozmawiać" z
                władzą ludową, której na sercu leży dobro każdego obywatela. Śmieszny jesteś -
                masz tego świadomość?
                Coś Ty człowieku w życiu osiągnął, żeby dawać ludziom takie rady? Za kogo Ty
                się uważasz, bezczelny hucpiarzu, żeby nas pouczać?! Jak śmiesz napadać na
                ludzi za to, że piszą o tym, co ich boli? Nie wyżyłeś się w cenzurze za komuny,
                czy co?
                Daj ludziom spokój - wystarczy, że muszą oglądać mordy tych nieudaczników w
                reżimowej telewizji, nie potrzeba im jeszcze Twoich pouczeń.

Pod ich rządami Polska zaczęła odstraszać. Coraz gorzej i głupiej się tu żyje.
                Więc daruj sobie swoje rady, bo są warte tyle, co kompetencje i błyskotliwość
                Twoich idoli. Skoro już, dzięki Twojemu głosowi, oni rządzą, to chociaż daj
                ludziom spokój, niech odcierpią te 39 miesięcy do końca ich rządów, ale niech
                nie muszą słuchać takich irytujących pouczeń.

I jeszcze jedno - czy naprawdę uważasz, że z Kaczyńskimi i ich poputczykami da
                się prowadzić dialog, czy robisz sobie z ludzi jaja? A może urodziłeś się
                wczoraj i nie jest Ci znana działalność państwa Kaczyńskich i ich kolegów z PC
                i "Telegrafu" od 17 lat? Z nimi - rozmawiać? A po co? Oni słuchają tylko samych
                siebie, jakbyś nie zauważył. To ludzie o totalitarnych umysłach.
                • Gość: A.S. Re: AS - były cenzor? IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 16:03
                  Gość portalu: anty ASs napisał(a):

> Twoje wypowiedzi, AS, to komuna w czystej postaci. Gdzieś Ty się taki
                  > uchował?! "Dzielić się problemami"? I co, może ludzie pokroju Gosiewskiego...
                  Re:
                  A co Ty człowieku masz do Gosiewskiego?
                  Nieudolność to Tusk i Rokita (nieudacznicy nie wygrywają). Mądrzy ludzie
                  przetrwają i Wasze jątrzenia i zrobią swoje, a potem będziecie ich oceniać.
                  Potem może i dojdą jakimś fuksem do władzy i wasi Idole i sami się przekonacie
                  jak Was przerobią by wyjść na swoje. Mówicie o fanatyźmie PiS to jest wasza
                  mrzonka - prawdziwy fanatyzm zobaczycie w wydaniu PO, ale żebyście to pojęli to
                  musicie tego doświadczyć na własnej skórze. Nikt mnie nie przekona, że
                  fanatykiem nie jest pan Niesiołowski. Ci mądrzejsi jak Pani Zyta Gilowska i
                  prof Religa poznali się na PO w odpowiednim momencie. Ciężko im przy
                  Waszym "aplausie" ale przynajmniej dają coś Narodowi i ludziom z siebie w
                  przeciwieństwie do waszych złotoustych Idoli - krytykantów bez konceptu.
                  Mimo wszystko razi mnie język stosowany przez PO i jej zwolenników, tu nic nie
                  pomoże. To tak jak chodząc często po ulicach Berlina słyszę rynsztokową mowę
                  moich rodaków którym się wydaje że nikt ich nie rozumie. Wasze obelgi i
                  niewybredne słownictwo mądrzy ludzie przekładają na waszą jakość. Jest to jak
                  wielka skaza na kamieniu który kiedyś starał się być szlachetna ale w wyniku
                  działania czasu zamienia się powoli w n9ic nie warty łupek z którego pozostanie
                  miast brylantu może kilka raucików. Dialog można prowadzić z każdym i to jest
                  sztuka tego kto chce ten dialog prowadzić. Ale wielu ludzi idzie na łatwiznę i
                  na pyskówkę, która do niczego nie prowadzi.
                  Na marginesie z komuną więcej ma wspólnego PO, bo to oni chcieli mieć
                  ministerstwa siłowe by bronić układów starej komuny.
                  Gdyby był im drogi los Polski, a nie stanowiska, prywata i korzyści płynące z
                  utrzymania układów, to weszliby do koalicji.
                  Gość portalu: anty ASs napisał(a):
                  jeszcze w Polsce nie widzieliśmy: nieudolność i fanatyzm to ich dewizy.
                  > Proponuję, żebyś doniósł do prokuratury, albo lepiej od razu - do Komitetu
                  > Wojewódzkiego Polskiej Zjednoczonej Partii Prawa i Sprawiedliwości,
                  > na "jątrzących warchołów", którzy "anarchizują" i uprawiają "destrukcyjne
                  > krytykanctwo", zamiast na egzekutywie "naszy partii" "bezpośrednio rozmawiać"
                  z
                  >
                  > władzą ludową, której na sercu leży dobro każdego obywatela. Śmieszny jesteś -

> masz tego świadomość?

Re:
                  Nic nowego socjotechnika ośmieszeni kogoś. To broń PO w myśl której jak się
                  kogoś bezzasadnie wyśmieje lub ośmieszy, to się zniszczy jego wiarygodność.
                  Błęne rozumowanie, rodem z piaskownicy, to małe dzieci nie mając innej broni
                  ośmieszały innych przezwiskami.
                  Tylko mi wstyd za Was
    • Gość: A.S. Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 07:54
      To język pseudo inteligenta, typowy reprezentnt POstliberała. Myślę, że
      Pan/Pani "max" nie ma zamiaru nikogo obrażać, ale posługuje się tak jak
      większość PO-wców językiem zasłyszeń.
      PO nwołując do "Obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec Rządu" nawołuje do
      anarchii. Nawoływanie do anarchii jest niczym innym jak nawoływaniem do
      destabilizacji - czemu to ma służyć???
      Panie max, proszę posługiwać się bardziej powściągliwym językiem i nie używać
      określeń: "PiSuary" - mnie się to nie podoba i jest obrażliwe i narusza dobra
      osobiste ludzi związanych z PiS. Myślę że weźmie sobie Pan to do serca i będzie
      tego przestrzegał na przyszłość. Dziękuję
              • Gość: giertych Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 24.05.06, 08:41
                no to masz:
                - obiecany w kampanii koniec z przestepcami w sejmie. tymczasem jeden z nich
                jest wicepremierem
                - idea taniego panstwa - tymczasem administracja najwieksza od lat
                - odgorne przydzielenie wojewody lodzi z lublina, zupelnie niekompetentnej,
                nieznajacej realiow tego regionu, umiejacej jedynie zakupy w sklepach robic i
                sluchac radia maryja
                - pokazywanie sie w radiu maryja - zenada ludzie zenada. (prosze nie lepiej
                ripostuj o rownosci mediow)
                - a propos rownosci mediow - vide pakt stabilizacyjny
                - giertych ministrem, wszyscy wiedza jakie poglady ma giertych i jakim
                oszolomem jest
                - wiechecki nastepny kwiatek
                - wszelkie wpadki pis tlumaczone tandetnymi sloganami 'wsciekly
                atak' 'nieuprawniona krytyka' 'oczywista nieprawda' 'jestes z ukladu - a my go
                zwalczymy'
                - kurski. ciemna masa to kupi.
                - radiokomitet wypelniony ludzmi z so i pis. tragedia. mohery dyktuja mi co
                ogladac.
                - pis obraza sie na wszystkich i wlasna nieudolnosc tlumaczy tym ze
                przeszkadzaja mu ludzie z PO i stronniczy dziennikarze
                - a propos gospodarki: sie chwalicie jak to jest zajebiscie bo mialo byc tak
                czarno. spoko ale inwestorzy sie wycofuja powoli. rzady z lepperem i giertychem
                czyli prymitywami krytykujacymi UE nie napawaja optymistycznie do inwestowania
                w polsce. a to ma konsekwencje.
                - aha jeszcze, lodzka strefa ekonomiczna - zmienil sie prezes na pisowskiego, i
                juz warsiawka dostala region u siebie, ale to nadal "lodzka strefa". po prostu
                tragedia!
                - pamietam wypowiedz kaczora jak zarliwie atakowal SO i leppera i nigdy
                przenigdy nie wszedlby z przestepca w koalicje. i co? i gowno.

wiecej wymieniac mi sie nie chce bo za duzo bym pisal.
                ludzie od pol roku nic nie zrobiliscie! to tez wina PO.
                • Gość: A.S. Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 09:50
                  Gość portalu: giertych napisał(a):

> no to masz:
                  > - obiecany w kampanii koniec z przestepcami w sejmie. tymczasem jeden z nich
                  > jest wicepremierem

Re: Zapewne ma Pan na myśli Pana Leppera. Otóż Wicepremier Lepper nie jest ani
                  bandytą, ani przestępcą w słowa tego stricto. Jest skazany za wysypywanie zboża
                  na tory. Trzeba się zastanowić kto go sądził i w czyim interesie działał Pan
                  Lepper. Uogólnianie i sprowadzenia do wspólnego mianownika nie jest dobrym
                  rozwiązaniem. Pozatym Pan Lepper znalazł się w Rządzie za sprawą PO (PO nie
                  przystąpiła do koalicji). Gdyby Pan Lepper był przestępcą na szkodę Państwa
                  (tak jak wielu innych komuniuchów) to rozumiem, ale przestępca w obronie
                  rolników i ich interesów, to chyba coć innego.

> - idea taniego panstwa - tymczasem administracja najwieksza od lat

Nie jest zapewne Panu obce, że bilans sporządza się nie ad hoc, ale za pewien
                  okres rozrachunkowy. Pozwólmy Rządowi zbilansowć budżet a potem go rozliczajmy.
                  Krzyczenie na wyrost jest propagandowym chwytem destabilizacyjnym.

> - odgorne przydzielenie wojewody lodzi z lublina, zupelnie niekompetentnej,

Re: Trudno mi jest się ustosunkować (zapewnie tak jak i Panu) co do kompetencji
                  powołanej osoby. Zeby mówić o czyjejś kompetencji trzeba tą osobę dobrze znać.
                  Jeżeli natomiast osoba ta została powołana ze złamaniem prawa - to należy
                  skierować tą sprawę do czynników kompetentnych.
                  Ferowanie osądów na wyrost i to w dodatku stronniczych jest moim zdaniem
                  zagrywką poniżej pasa.

> - pokazywanie sie w radiu maryja - zenada ludzie zenada. (prosze nie lepiej
                  > ripostuj o rownosci mediow)

Nie za bardzo Pana rozumiem czym gorsze jest Radio Maryja czy Telewizja Trwam o
                  innych mediów?
                  Ja nie posługuję się zasłyszeniami i oglądam w/w programy na równi z innymi
                  mediami i nie widzę żadnych merytorycznych dysproporcji. Jeśli ma Pan jakieś
                  uprzedzenia poza merytorycznymi, to jest to przejaw wrogości na wyrost.

> - a propos rownosci mediow - vide pakt stabilizacyjny

Re: Pakt stabilizacyjny był parafowany, a nie podpisany przy udziale Telewizji
                  Trwam,
                  a to jest poważna różnica. To media, które w tym okresie przybrały od samego
                  początku napastliwą pozycję wobec Rządu rozpętały burzę w szklance wody. Tym
                  bardziej było to nie na rękę tym mediom które prowadziły permanentnę walkę z
                  ukierunkowaniem na wyniszczenie Telewizji Trwam.
                  Zeby ten wątek zrozumieć, to trzeba dogłębnie przeanalizować układ sił w
                  mediach na polskim rynku i uświadomić sobie kto za tymi mediami stoi i jakie
                  kierunki polityczne reprezentuje. Plurealizm polityczny jest wskazany jak w
                  każdym demokratycznym państwie, ale za konkretnymi opcjami politycznymi stoją
                  konkretne prywatne interesy ludzi nie zawsze uczciwych.

Gość portalu: giertych napisał(a
                  > - giertych ministrem, wszyscy wiedza jakie poglady ma giertych i jakim
                  > oszolomem jest
                  > - wiechecki nastepny kwiatek

Re: Nie będę się wypowiadał co do kompetencji i osoby Pana Gierycha.
                  Jest w koalicji bo został w nią wepchnięty przez PO (patrz j.w.)
                  PO nie mogąc osiągnąć zmierzonych celów (moja przypowieść: możliwości
                  zablokowania działań oczyszczających życie polityczno-gospdarcze na poziomie
                  sobie wygodnym) wiedziła, że dla Rządu pozostanie jedyna alternatywa takiej
                  koalicji. Czy jest to wymarzony układ polityczny - nie wiem, ale jest taki jaki
                  stworzyła PO. Rząd musi mieć możliwość rządzenia i musi mieć odpowiednie
                  zaplecze do przeprowadzania odpowiednich reform.
                  Kpienie przez PO-wców z takiego układu do którego sama się przysłużyła jest
                  poprostu nieuczciwe i widoczne dla wszystkich.
                  Powiem Panu szczerze, że darzyłem dużym szacunkiem Pana Tuska i Rokitę i z
                  ubolewaniem patrzyłem jak ulegają erozji w oczach moich i moich znajomych.

> - wszelkie wpadki pis tlumaczone tandetnymi sloganami 'wsciekly
                  > atak' 'nieuprawniona krytyka' 'oczywista nieprawda' 'jestes z ukladu - a my
                  go
                  > zwalczymy'

Re: Nie można zaprzeczyć, że bezpodstawne ataki były wściekłe i na kżdym
                  froncie mediów. powoli to się zmienia i dzięki Bogu.
                  Trudno jest rządzić gdy jest się bezpodstwnie opluwanym. Ciekawe jak Pan by się
                  czuł i jak sprawnie by działał, gdy byli by na Pana napuszczani dziennikarze
                  broniący interesów swoich pracodawców.
                  PiS na nikogo się nie obrażał (w przeciwieństwie do PO), dementował i
                  tłumaczył. Czy nie widzi Pan różnicy w sposobie wysławiania się Rządu? Czy nie
                  widzi Pan kto jest wściekły i atakujący, a kto jest merytoryczny, konsekwentny
                  i systematycznie realizujący swoje postulaty?
                  Czy nie widzi Pan dziwnej zbieżności eskalacji strajku lekarzy i pielęgniarek
                  mimo, że obietnice Rządu mówiły o jesiennych podwyżkach?
                  Czyż nie dziwnym jest gdy Rząd wygospodarował odpowienie środki, to pojawiła
                  się bezpośrednia riposta Pana Rokity, że nie pozwoli by z podatków finansować
                  służbę zdrowia? A niby z czegao by Pan Rokita znalazł pieniądze - może z
                  własnego konta? To jest właśnie demagogia i podsycanie, to jest właśnie
                  przeszkadzanie w spokojnym i konsekwentnym rządzeniu.

> czarno. spoko ale inwestorzy sie wycofuja powoli. rzady z lepperem i
                  giertychem
                  >
                  > czyli prymitywami krytykujacymi UE nie napawaja optymistycznie do
                  inwestowania
                  > w polsce. a to ma konsekwencje.
                  > - aha jeszcze, lodzka strefa ekonomiczna - zmienil sie prezes na pisowskiego,
                  i....

Re: O Unii Europejskiej można ba dyskutować w nieskończonoćć. Zapewne nie w
                  naszym pokoleniu, ale wszystkie patologie UE wyjdą na jaw. Nie jest to twór
                  wymarzony, ale tak jak i różne koalicje musi być akceptowany dla różnych celów.
                  Załamanie gospodarcze dotyka większoćć świata, więc i musi mieć odbicie i w
                  gospodarce Polski. Tłumaczenie tego rządami PiS jest naiwne. PO także by nie
                  dokonała żdnego cudu jedynie wzięła by w obronę bogatych a biednych zostawiła
                  by na pastwę losu. Media były ba cicho, bo interesiki kwitły by dalej,
                  inwestorzy z szarej i bardziej ciemnej sfery czuli by się dobrze, a biedni
                  siedzieli by i umierali cicho bo nie mieli by swoich mediów by pokazać swoją
                  krzywdę.
                  Pozdrawiam
                  • Gość: jan Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.06, 11:46
                    A.S to charakterystyczna armia obecnego rządu
                    idealnie broni obecnego UKŁADU i jego wszelakich zagrywek przytym tłumacząc się
                    swoją wysoką kompetencja której jednak nie chce ujawnić
                    przy tym jest zupełnie nie zdolny do jakiej kolwiek merytorycznej konwersacji
                    jeśli się z nim nie zgadzasz to jesteś liberałem/komunistą, chwalisz bliżej
                    nieokreslone układy lub do nich należysz, krytykujesz nie znając osobiście
                    postaci politycznych (co wydaje mi się dość trudne)

> Re: Zapewne ma Pan na myśli Pana Leppera. Otóż Wicepremier Lepper nie jest ani
                    > bandytą, ani przestępcą w słowa tego stricto... Trzeba się zastanowić kto go
                    > sądził i w czyim interesie działał ...

jest i bandytą i przestępcą został skazany za konkretne przewinienia pozatym nie
                    ma predyspozycji do bycia przedstawicielem ani żadnych do tego umijętności,
                    jest niekulturalny i arogancki "jak można zgwałcić prostytutkę hehehe", źle
                    przedstawia wizerunek choćby mnie jako polaka - ciekaw jestem ile osób jest w
                    stanie zaaprobować Leppera na tym stanowisku?

> Pozatym Pan Lepper znalazł się w Rządzie za sprawą PO

to czysty przejaw wszech obecnego usprawiedliwania swoich nieudolności i przytym
                    bezwględna nieuzasadniona krytyka innych partii
                    "-a czemu zrobiliście/niezrobiliśiie tego czy tego... -bo to wina PO"

> PO nie przystąpiła do koalicji

bo PiS nie absorbował żadnej z proponowanych przez PO przemian, a te z którymi
                    się zgadzał sam kierowali do rozpatrzenia jako swoje by ewentualnie spobie
                    przypisać zasługi (licząc że PO poprze niemal swój program ale jednak skierowany
                    jako ustawa PiSu)

> Pozwólmy Rządowi zbilansowć budżet a potem go rozliczajmy.

chyba lepiej jest przeciwdziałać niż leczyć, stąd kontrola partii opozycyjnych
                    nad ciągle mnożącymi się ministerstwami jak objaw dziwnych układów za kurtyną
                    dopuszczanych sie przez PiS (ja ci dam ministra edukacji a ty nie bedziesz
                    krytykował moich totalitarnych zapedów)

> Czy nie widzi Pan dziwnej zbieżności eskalacji strajku lekarzy i pielęgniarek
                    > mimo, że obietnice Rządu mówiły o jesiennych podwyżkach?

mówiły o bliżej nieokrślonej podwyżce na która pieniądze miały by się wziąść z
                    nie dokońca pewnego wzrostu gospodarczego, a nie o to chodziło medykom tylko o
                    pełną politykę poprawy w służbie zdrowia
                    oczywiście ruch lekarzy którzy mają już dość rządu który sporo obiecywał a
                    jedyne czym się zajmuje to wiecznymi oskarzeniami o blokowanie ich pracy też był
                    "zorganizowany prze układ"

> Czyż nie dziwnym jest gdy Rząd wygospodarował odpowienie środki, to pojawiła
                    > się bezpośrednia riposta Pana Rokity, że nie pozwoli by z podatków finansować
                    > służbę zdrowia?

bo poprawa służby zdrowia powinna opierać się na zmianie polityki
                    ubezpieczeniowej a nie na podwyżce podatków

> Czy jest to wymarzony układ polityczny - nie wiem, ale jest taki jaki
                    > stworzyła PO.

nie PO tylko PiS
                    PO widząc do czego dązy PiS (koalicja z samoobroną i lprem) wielokrotnie
                    próbował ponowić rozmowy i szedł na ustepstwa obiecująć że poprze wiekszość
                    postulatów PiSu - niestety panowie kaczyńscy nie byli w stanie zawiązać
                    merytorycznej rozmowy z partiami "liberalnymi" za to nie mieli skrupułów
                    pertraktować (stołkami) z populistami

> Rząd musi mieć możliwość rządzenia i musi mieć odpowiednie
                    > zaplecze do przeprowadzania odpowiednich reform.

rzad od poczatku ma takie możliwości lecz niechetnie z nich korzysta

> Ferowanie osądów na wyrost i to w dodatku stronniczych jest moim zdaniem
                    > zagrywką poniżej pasa.

a co jak nie "ferowaniem osądów na wyrost" robi pan rzucając wieczne osądy na PO?

> Powiem Panu szczerze, że darzyłem dużym szacunkiem Pana Tuska i Rokitę i z
                    > ubolewaniem patrzyłem jak ulegają erozji w oczach moich i moich znajomych.

czysta socjotechniczna zagrywka z pana strony!

> Nie za bardzo Pana rozumiem czym gorsze jest Radio Maryja czy Telewizja Trwam
                    > innych mediów?

PiS ewidentnie wskazuje że nie jest gorsze a lepsze

> ...ale za konkretnymi opcjami politycznymi stoją
                    > konkretne prywatne interesy ludzi nie zawsze uczciwych.

tu się zgodze: za żadem PiS stoją prywatne interesy ojca prowadzącego

wiem że wszystko co napisałem i tak pana nie przekona
                    jest pan widzocznie za bardzo związany z jedna opcją polityczną by móc
                    obiektywnie spojrzeć na niektóre sprawy!!
                    • Gość: jan Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.06, 12:12
                      dodam jeszcze:

PiS to rząd którego głównym celem jest walka z bliżej nieokreslonym UKŁADEM,
                      jest to poparte czymś na wzór 'wizii lokalnej' gdzie członkowie dowiadywali się
                      oczekiwań społeczeństwa - zastosowane jako głęboka reklama umożliwiająca
                      dostanie się na tak wysokie stanowiska jakie posiadają obecnie natomiast wysoce
                      martwi mnie brak szukania poparcia tej partii u osób z wysokim wykształceniem
                      oraz studentów - ludzi świadomych nie ulegających trędom i modom (w tym politycznym)

jest to róznież rząd bezwarunkowej krytyki jakiego kolwiek objawu opozycji w
                      parlamencie, zupełnie niezdolny do rządzenia (wskazuje to bark jakiej kolwiek
                      ustawy w ciągu ostatniego półrocza)

ale ciesze się że ten ogólnopolski kongres odbedzie się właśnie w łodzi gdyż
                      głęboko wierze że przydzieli większe środki chcąc zdobyć wieksze poparcie w
                      naszym regionie
                      bedzie miał on także osobistego doswiadczenia czym są skutki bezustannego
                      podbierania funduszy przez warszawe objawiające się 'zapuszczeniem' innych regionów
                      • Gość: A.S. Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 12:25
                        Gość portalu: jan napisał(a):

> dodam jeszcze:
                        >
                        > PiS to rząd którego głównym celem jest walka z bliżej nieokreslonym UKŁADEM,
                        > jest to poparte czymś na wzór 'wizii lokalnej' gdzie członkowie dowiadywali
                        się
                        > oczekiwań społeczeństwa - zastosowane jako głęboka reklama umożliwiająca
                        > dostanie się na tak wysokie stanowiska jakie posiadają obecnie natomiast
                        wysoce
                        > martwi mnie brak szukania poparcia tej partii u osób z wysokim wykształceniem
                        > oraz studentów - ludzi świadomych nie ulegających trędom i modom (w tym
                        polityc
                        > znym)
                        >
                        > jest to róznież rząd bezwarunkowej krytyki jakiego kolwiek objawu opozycji w
                        > parlamencie, zupełnie niezdolny do rządzenia (wskazuje to bark jakiej kolwiek
                        > ustawy w ciągu ostatniego półrocza)
                        >
                        > ale ciesze się że ten ogólnopolski kongres odbedzie się właśnie w łodzi gdyż
                        > głęboko wierze że przydzieli większe środki chcąc zdobyć wieksze poparcie w
                        > naszym regionie
                        > bedzie miał on także osobistego doswiadczenia czym są skutki bezustannego
                        > podbierania funduszy przez warszawe objawiające się 'zapuszczeniem' innych
                        regi
                        > onów

Re. PiS nie szuka poparcia u ludzi z wysokim wykształceniem oraz studentów z
                        prostej racji - wychodzi z założenia, że człowiek wykształcony powinien sam
                        wyciągać należyte wnioski. Jeśli wyciąga błędne to już jego sprawa, bo ludzie
                        Ci przewżnie są tak okopani w swych przekonaniach, że stratą czasu było by
                        przekonywanie, że nie mają racji. Ludzie tacy przeważnie zmieniają zdanie kiedy
                        następuje zderzenie ich przekonań z rzeczywistością. Autopsja jest dla nich
                        niepodważalnym argumentem do zmiany przekonań. Gdyby PiS nie był przekonany o
                        słuszności swoich poczynań starał by się o pozyskiwanie tych ludzi. Czas
                        pozyska przekonania tych którzy w pędzie uznali PO za jedynie słuszną partię
                        ludzi wykształconych. Tak im wmówiono i tak trwają na razie w tym przekonaniu
                        bo inaczej nie wypada wobec kolegów, a nóż mogą tak odmiennie myślącego
                        profesora uznać za nieuka lub ciemniaka.
                          • Gość: A.S. Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 12:54

> >Tak im wmówiono i tak trwają na razie w tym przekonaniu
                            > >bo inaczej nie wypada wobec kolegów, a nóż mogą tak odmiennie myślącego
                            > >profesora uznać za nieuka lub ciemniaka.
                            >
                            > BIG LOL :)
                            >
                            > właśnie sam pan zaprzeczył temu co kilka zdań pan sam napisał

Re:
                            Niby czemu zaprzeczyłem???????????????????????
                            Temu że wielu ludzi po studiach w wyniku swej niesamodzielności w myśleniu i
                            niekompetencji boi się wychylać poza otoczenie?????
                            A mało jest takich ludzi siedzących po uniwersytetach - robiących psełdo
                            kariery zawodowe pisząc prace naukowe nikomu nie potrzebne, po to tylko by się
                            habilitować?
                            Tacy ludzie się nie wychylą poza otoczenie bo a nóż mogła by ich kariera zostać
                            zachwiana. A student oficjalnie wyjdzie poza pogląd profesora PO.? Takie
                            zależności w środowisku ludzi wykształconych istnieje od postkomuny.
                            Ludzie którzy w/g narzucenia PO reprezentują PiS nie mają takich dylematów -
                            przeważnie są to ludzie skrzywdzeni i bez perspektyw. Takich perspektyw na
                            poprawę życia nie daje im PO, bo ona w pierwszej kolejności będzie dbła o
                            interesy przedsiębiorców ktśrzy w/g teorii PO jak się będą bogacić, to będą
                            tworzyć miejsca pracy. Zapewniam Pana, że przedsiębiorca zadba o
                            6zainwestowanie tych pieniędzy w swój komfort życia, zwiększony rozwój
                            wyciśnie z pracowników przy tej samej liczbie miejsc pracy. Drog do rozwoju
                            Polski leży poprzez stworzenie właściwych warunków rozwoju ludzi dziesiaj
                            zepchniętych na margines gospodarki. Oni też mogą staś się drobnymi
                            przedsiębiorcami i znając swój nieodległy los prędzej zadbają o miejsca pracy
                            dlo sobie podobnych.
                            • Gość: jan Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.06, 15:50
                              > w/g teorii PO jak się będą bogacić, to będą
                              > tworzyć miejsca pracy.

NIEEE
                              beda się bogadzic jak bedą tworzyć miejsca pracy, nie odwrotnie
                              to jest właśnie gospodarka WOLNORYNKOWA
                              i ty się śmiesz nazywac inteligentem?!

...jak beda tworzyc miejsca pracy to społeczeństwo bedzie się bogacić, to ludzie
                              bedą mieli większy wybór pracy, nie bedą musieli o nią rzebrać, będą wybierać tą
                              lepiej płatną to i pensje będą rosnąć itd itp

najlepiej zabrać menegerom kase na beciki dla patologicznych rodzin - bravo
                              • Gość: A.S. Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 16:28

> > w/g teorii PO jak się będą bogacić, to będą
                                > > tworzyć miejsca pracy.
                                >
                                > NIEEE
                                > beda się bogadzic jak bedą tworzyć miejsca pracy, nie odwrotnie
                                > to jest właśnie gospodarka WOLNORYNKOWA
                                > i ty się śmiesz nazywac inteligentem?!

Re:
                                Nie przekręcaj PO powiedziała, że w miarę bogacenia się przedsiębiorców, będą
                                oni tworzyli miejsca pracy by dalej się bogacić.

jak by się nie odwracać, sedno jest takie samo
                                Współcześni przedsiębiorcy niechętnie tworzą nowe miejsca pracy (nie miej
                                złudzeń) wolą podnosić wydajność pracy poprzez automatyzację i poprzez
                                nadgodziny już zatrudnionych. Jak byś miał o tym choć odrobinę pojęcia to byś
                                nie chwytał się przekręcania, a rozumiał skróty myślowe i nie obrażał ludzi
                                mających więcej wiedzy od Ciebie. Na studiach jeszcze wiele się nauczysz jak
                                trafisz na dobrych nauczycieli.

> bedą mieli większy wybór pracy, nie bedą musieli o nią rzebrać, będą wybierać
                                t
                                > ą
                                > lepiej płatną to i pensje będą rosnąć itd itp

Re Akademickie mrzonki Mrzonki Panie kolego. Te czasy minęły około 10 lat temu
                                już tu na zachodzie. Teraz od ponad dwóch lat jest jazda w dół z płacami i
                                cenami. Obniża się ceny by cokolwiek sprzedać i mieć jakikolwiek dochód, potem
                                próbuje się obniżyć koszty poprzez zwolnienia pracowników i wumuszanie większej
                                wydajności od tych co pozostali. Ci co zostali zwolnieni uszczuplają rynek z
                                popytu, więc ceny znowu w dół.... itd. Odwrotna spirala koniunkturalna, ciekawe
                                zjawisko i trochę już nieprzewidywalne.

najlepiej zabrać menegerom kase na beciki dla patologicznych rodzin - bravo

Re: I znów kademicki błąd. Patologia rodzi się z biedy i niedostatku.
                                Wiele rozwiniętych państw płaci młodym ludziom pieniądze większe niż zasiłki,
                                ba zapobiegać patologiom. Proste by nie wyrżnęli w pień manager'ów. Dziwne ale
                                prawdziwe. Bieda ma swoje prawa i tym tródniej jest ją odwrócić im większy
                                zakres obejmuje.
                                PiS nie chce zabierać managerom, ale nie chce by pozostawiano ludzi w potrzebie
                                w myśl twardego kapitalizmu bez pomocy. Takie pozostwianie ludzi zdanych na
                                wegetację, jest po pierwsze nie humanitarne, po drugie rodzi przestępczość.
                                Co Pan woli, żeby ukradli Panu radio z samochodu, lub koła, lub urwali
                                lusterko, czy jako przedsiębiorca woli Pan zapłacić kilka złoty (tzw.
                                ubezpieczenia w postaci ułamka procentu podatku).
                                Alternatywy nie ma i zanim nie zacznie rozwijać się gospodarka (a tego nie
                                uczyni nikt za dotknięciem różdzki nawet PO) to dla właściwego funkcjonowania
                                społeczeństwa bieda musi być wspomagana przez ludzi zasobniejszych i to nie w
                                stopniu symbolicznym ale w stopniu wystarczającym do życia)

Pozdrawiam - śmieszny w/g Pana jana.
                              • Gość: A.S. Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 18:35
                                i ty się śmiesz nazywac inteligentem?!
                                >
                                > ...jak beda tworzyc miejsca pracy to społeczeństwo bedzie się bogacić, to
                                ludzi
                                > e
                                > bedą mieli większy wybór pracy, nie bedą musieli o nią rzebrać, będą wybierać
                                t

Re. Pan jako Inteligent i student powinien jednak wiedzieć, że żebrać pisze się
                                przez samo "ż" a nie tak jak Inteligent pisze przez "rz".
                                To taka mała dygresja wyznacznikowa i typowa dla wielu wysoko wykształconych
                                osobników z pod godła PO.
                                Ja jestem skromnie niestety wykształcony mam tylko doktorat który zapewnie się
                                nie liczy bo zrobiony na Zachodzie i pracuję jako skromny właściciel firmy
                                reklamowej więc zapewne obce mi są zasady wolnorynkowe.
                                Pozdrawiam studenta i proponuję więcej pracy nad sobą.

• Gość: A.S. Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 18:56
                                  > bedą mieli większy wybór pracy, nie bedą musieli o nią rzebrać, będą wybi
                                  > erać

Re: jeszcze jedna mała dopowiedź:
                                  W kapitaliźmie bezrobocie zawsze istnieje - jet przypisane do systemu i
                                  zapewniam Pana Panie janie, że nie przebiera się w ofertach tak jak sobie Pan
                                  wyobraża, to pracodawcy przebierają bo system kapitalistyczny jest pisany pod
                                  nich. Przebierać Pan może w pracach niskopłatnych albo w takich których rodzimi
                                  pracownicy wykonywać nie chcą.
                                  Pozdrawiam
                                • Gość: jan Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.06, 19:25
                                  > To taka mała dygresja wyznacznikowa i typowa dla wielu wysoko wykształconych
                                  > osobników z pod godła PO.

jako stódęt hyba nie mogem być jórz wykształcony ;)
                                  zresztą nigdy nie przywiązywałem się pod żadne 'godło'
                                  mówie tylko że bliższa jest mi polityka "przedewszystkim nie szkodzić"

> Ja jestem skromnie niestety wykształcony mam tylko doktorat który zapewnie się
                                  > nie liczy bo zrobiony na Zachodzie i pracuję jako skromny właściciel firmy
                                  > reklamowej więc zapewne obce mi są zasady wolnorynkowe.

a gdzie pan jaśnie doktor płaci podatki?? ;]

> pracuję jako skromny właściciel firmy reklamowej

więc nie obca jest ci propaganda jaką mieliśmy możliwość doświadczyć... ;]
                                  a tak przy okazji: kto był pana ostatnim zleceniodawcą, he?! ;]
                                  • Gość: A.S. Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 19:38
                                    >Gość portalu: jan napisał(a):

a gdzie pan jaśnie doktor płaci podatki?? ;]
                                    >
                                    > > pracuję jako skromny właściciel firmy reklamowej
                                    >
                                    > więc nie obca jest ci propaganda jaką mieliśmy możliwość doświadczyć... ;]
                                    > a tak przy okazji: kto był pana ostatnim zleceniodawcą, he?! ;]

Re Ciekawość to pierwszy stopień do piekła mój drogi Panie janie, ale by
                                    zaspokoić Pażski niepokój podzielę się z Panem, że z niemieckiej firmy podatki
                                    płcę w Niemczech a i zlecenia wykonuję nie dla Polski, natomiast od jesieni
                                    będę pracował dla Polski siłami Polskiej firmy. Serdecznie zapraszam do
                                    korzystania z moich usług. Ostatniego zleceniodawcę pozostawię nieujawnionego -
                                    poprostu dyskrecja firmy, mogę jednak powiedzieć, że była to kosmetyczna firma
                                    z Francji.
                                    Pozdrawiam
                                      • Gość: A.S. Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 20:20

> > natomiast od jesieni
                                        > > będę pracował dla Polski siłami Polskiej firmy.
                                        >
                                        > niezmiernie i z całego serca cieszę się że bedzie miał pan teraz pełną
                                        możliwoś
                                        > ć
                                        > dofinansowywania pańskiej ulubionej partii swoimi mam nadzieje jak
                                        najwiekszymi
                                        > podatkami (swojego czasu samoobrona obecnie koalicjan pis chciała 50% podatku
                                        > dla najbogatszych)

Re: Zmartwię Pana, nie należę do najbogtszych, więc i 50% próg mnie nie obejmie.
                                        Pracuję nie tyle dla zysku, bardziej dla spełnienia i dość często jako tania
                                        usługa prawie, że po kosztach dla tych których nie stać na profesjonalną usługę
                                        wykonywaną przez tych dla których zysk przesłania wszystko.
                                        Trudno uwierzyć? No właśnie nie dla wszystkich czynienie czegoś dobrego
                                        bezinteresownie dla innych nie mieści się w głowie.
                                        Kłaniam się
                                  • Gość: A.S. Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 21:14
                                    Gość portalu: zenit napisał(a):

> i to ma być szpan
                                    >
                                    > to posłuchaj tego:
                                    > osobiscie znam św mikołaja
                                    > i kto tu jest lepszy??

Re. Nie mam przed kim i po co szpanować więc bynajmniej jest dla mnie obojętne
                                    jak Pan to odbiera. Fakt św. Mikołaj wspaniała postać i zapewne byłby lepszy
                                    gdybym śmiał z nim konkurować.
                                    Właśnie wilu ludzi wiele spraw rozpatruje pod względem konkurowania lub zysku.
                                    Trudno mi to w dwóch słowach wytłumaczyć,ale są dwa światy ludzi i w każdym z
                                    tych światów rządzą inne priorytety wartości. Te dwa światy się nie rozumieją i
                                    być może jest i tak między PO i PiS. ??????????? - kto wie?

• Gość: łodzianin Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.uni.lodz.pl 24.05.06, 15:11
        Przestań się, człowieku, ośmieszać. Nie wiem, skąd Ci się ubzdurało, że
        prześmiewcze określenie partii politycznej narusza Twoje dobra osobiste? Jakie?
        Skąd Ci przyszło do głowy, że dobre imię partii politycznej (w
        przypadku "PiSuauru", jak się go tu nazywa - to oksymoron) stanowi dobro
        osobiste jej członka czy sympatyka? Od kogo się uczyłeś prawa cywilnego - od
        Ziobry? A jeśli ja nazwę np. markę fiat marką "fiut" - to jako użytkownik auta
        tej marki będziesz domagał się ochrony Twoich dóbr osobistych? Czy to Ty jesteś
        samochodem albo wytwórcą? Czy to Ty jesteś partią polityczną? Skoro nie, to
        czemu opowiadasz kocopoły, że nazwanie PiSuaru PiSuarem jest naruszeniem Twoich
        dóbr osobistych?
        Robisz sobie żarty, czy naprawdę jesteś aż takim ignorantem?
        Z prawicowcami i katolami rozmawia się o prawie jak ze ślepym o kolorach. Znają
        je głównie ze słyszenia.
          • Gość: A.S Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 10:00
            Gość portalu: bukszpan napisał(a):

> ja, caly uniwersytet lodzki, moja rodzina, moje osiedle i spokojnie moge
            > powiedziec za innych ze wiekszosc lodzi. tak samo jak wiekszosc innych duzych
            > miast w ktorych kaczynski przegral wybory [np kochana stolica]

Re. Oj, to jak to się stało, że nie rządzicie? - pewnie jakiś spisek Kaczyńskich
            To rzeczywiście tragiczne - muszę tylko Panu współczuć

Dziwi mnie tylko fakt, że skoro PO jest partią ludzi inteligentnych i
            wykształconych a PiS partią ludzi ciemnych zacofanych i prymitywnych, to czemu
            ludzie z PO i przeciwnicy PIS-u używają języka który nie przystoi ludziom na
            poziomie.
            Czy gdyby Pan miał przypadkowo na nazwisko Pisowski i mówiono by na Pana
            Pisuar, to byłby pan zadowolony i powiedział że to tylko deszcz na Pana pada?

Oprócz ludzi którzy umieli okopać się w ukłdach by zapewnić sobie ekonomiczne
            trwanie, są ludzie którzy cierpią nędzę dzieki takim układom i
            niesprawiedliwości. Jak będzie Pan łaskaw pomyśleć o nich i wczuć się w ich
            los, to może bliższe będzie Panu działanie PiS-u a nie krzyczenie PO i wzywanie
            do anatrchii. Nawoływanie do nieposłuszeństwa obywatelskiego, to jest nic
            innego jak nawoływanie do anarchii. Podobno PO szła w tym samym kierunku co
            PiS? - Oj mam poważne wątpliwości w czyim interesie tak zagorzale walczą
            posówając się do nawoławania do anarchii

Pozdrawiam
            • Gość: giertych Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 24.05.06, 10:32
              > Re: Zapewne ma Pan na myśli Pana Leppera. Otóż Wicepremier Lepper nie jest
              ani
              bandytą, ani przestępcą w słowa tego stricto. Jest skazany za wysypywanie zboża
              na tory.

wiesz, mnie raczej nie obchodzi za co on jest skazany. moze byc nawet skazany
              za sikanie w miejscu publicznym albo picie alkoholu w takowym. ma wyrok w
              zawieszeniu, oczywiscie konstytucja nie zabrania miec wicepremiera z wyrokami,
              dlaczego? otoz dlateego ze jej tworcy nigdy nie pomysleli, ze ktos z wyrokami
              moglby kiedykolwiek zostac wiceministrem itp. to ma byc ta slynna ODNOWA
              MORALNA wg pis? jesli tak to chociazby z pobodek moralnych i etycznych lepper
              nie powinien wchodzic do rzadu. i to nie wina PO tylko wina pis ze sie nie
              umial dogadac. za wielka wladze chcial miec. na szczescie to nie bialorus i tu
              mamy demokracje

> Trzeba się zastanowić kto go sądził i w czyim interesie działał Pan
              Lepper

nie nie, ma wyrok to dzialal niezgodnie z prawem. koniec kropka. wiesz ja tez
              bedac napadniety bronilem sie w samoobronie i dotkliwie pobilem napastnika.
              robilem to w swoim dobrze zrozumianym interesie. i co? mam wyrok za ciezkie
              pobicie (przykladowo oczywiscie).

> Gdyby Pan Lepper był przestępcą na szkodę Państwa

a nie jest? szkodzi dobremu wizerunkowi kraju.

> Pozwólmy Rządowi zbilansowć budżet a potem go rozliczajmy.
              Krzyczenie na wyrost jest propagandowym chwytem destabilizacyjnym

no ja nie krzycze na wyrost tylko stwierdzam suche fakty ;]

> Re: Trudno mi jest się ustosunkować (zapewnie tak jak i Panu) co do
              kompetencji
              powołanej osoby. Zeby mówić o czyjejś kompetencji trzeba tą osobę dobrze znać.

nie trudno. spytaj mieszkancow lublina co o niej mysla :>

> Ferowanie osądów na wyrost i to w dodatku stronniczych jest moim zdaniem
              zagrywką poniżej pasa.

mieszkam tu. mam prawo bys stronniczy. chce lodzianina a nie niewiadomo kogo.

> Nie za bardzo Pana rozumiem czym gorsze jest Radio Maryja czy Telewizja Trwam
              o
              innych mediów?

w czym? totalny brak obiektywizmu i chora propaganda. doprawdy az dziw bierze
              ze sa ludzie [oprocz widzow miedow rydzyka] ktorzy tego nie widza. proponuje
              troche dokumentow o rydzyku i jego imperium poogladac. a nie, przeciez to jest
              stronniczo zmontowane no tak zapomnialem :>

> Ja nie posługuję się zasłyszeniami i oglądam w/w programy na równi z innymi
              mediami i nie widzę żadnych merytorycznych dysproporcji.

to chyba bardzo malo pan oglada :> mediow innych niz rydzyka. roznica jest
              kolosalna.

> Re: Pakt stabilizacyjny był parafowany, a nie podpisany przy udziale
              Telewizji
              Trwam, a to jest poważna różnica

co to za roznica?

> Re: Nie będę się wypowiadał co do kompetencji i osoby Pana Gierycha.
              Jest w koalicji bo został w nią wepchnięty przez PO (patrz j.w.)

nie. jest w koalicji bo pis nie umie sie dogadac z po - to nie wina po tylko
              pisu. ha.

> Re: Nie można zaprzeczyć, że bezpodstawne ataki były wściekłe i na kżdym
              froncie mediów. powoli to się zmienia i dzięki Bogu.

na boga to jest polityka, opozycja jest od tego zeby krytykowac rzad. ludzie na
              jakim wy swiecie zyjecie

> Trudno jest rządzić gdy jest się bezpodstwnie opluwanym.

bezpodstawnie? przyklady.

> Ciekawe jak Pan by się czuł i jak sprawnie by działał, gdy byli by na Pana
              napuszczani dziennikarze
              broniący interesów swoich pracodawców.

prosze zapytac dziennikarz TV Trwam i naszego dziennika :>

> PiS na nikogo się nie obrażał (w przeciwieństwie do PO), dementował i
              tłumaczył..

jak to nie? lumpenliberal, lzeelity to moj wymysl?

moglbym wiele przykladow podac... sprawe trybunalu konstytucyjnego pozostawiam
              bez komentarza bo to jak sie o tym wypowiada kaczynski wola o pomste do nieba.
              ty napewno nie dzialasz na zlecenie rzadow pis na tym forum? :]
              • Gość: A.S. Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 12:00

> > Re: Zapewne ma Pan na myśli Pana Leppera. Otóż Wicepremier Lepper nie jes
                > t
                > ani
                > bandytą, ani przestępcą w słowa tego stricto. Jest skazany za wysypywanie
                zboża
                >
                > na tory.
                >
                > wiesz, mnie raczej nie obchodzi za co on jest skazany. moze byc nawet skazany
                > za sikanie w miejscu publicznym albo picie alkoholu w takowym. ma wyrok w
                > zawieszeniu, oczywiscie konstytucja nie zabrania miec wicepremiera z
                wyrokami,
                > dlaczego? otoz dlateego ze jej tworcy nigdy nie pomysleli, ze ktos z wyrokami
                > moglby kiedykolwiek zostac wiceministrem itp. to ma byc ta slynna ODNOWA
                > MORALNA wg pis? jesli tak to chociazby z pobodek moralnych i etycznych lepper
                > nie powinien wchodzic do rzadu. i to nie wina PO tylko wina pis ze sie nie
                > umial dogadac. za wielka wladze chcial miec. na szczescie to nie bialorus i
                tu
                > mamy demokracje
                >
                Re: No właśnie nie obchodzi Pana kto co za co. To jest różnica pomiędzy
                analizowaniem a ślepym opiniowaniem. Proszę wziąć pod uwagę, że wymiar
                sprawiedliwości jest obsadzony przez takich a nie innych ludzi byłej
                nomenklatury. Właśnie ci ludzie burzą się teraz przeciw porządkom które
                zaprowadza min Ziobro.
                >
                > > Trzeba się zastanowić kto go sądził i w czyim interesie działał Pan
                > Lepper
                >
                > nie nie, ma wyrok to dzialal niezgodnie z prawem. koniec kropka. wiesz ja tez
                > bedac napadniety bronilem sie w samoobronie i dotkliwie pobilem napastnika.
                > robilem to w swoim dobrze zrozumianym interesie. i co? mam wyrok za ciezkie
                > pobicie (przykladowo oczywiscie).
                >
                Re: Właśnie dzięki PiS pański wyrok za obronę konieczną ma aspekty moralne i
                zmiany jakie są wprowadzane mają na celu uniknięcie w przyszłości tak
                niesprawiedliwych wyroków.
                Niech Pan się zastanowi, że ze swoim wyrokiem gdyby pracodawca podchodził do
                niego bezkrytycznie nie dostał by Pan nigdzie pracy. Gdy jednak pracodawca
                będzie podchodził moralnie do tego wyroku potraktuje Pana zupełnie inaczej.
                Proszę się nad tym zastanowić.

> > Gdyby Pan Lepper był przestępcą na szkodę Państwa
                >
                > a nie jest? szkodzi dobremu wizerunkowi kraju.
                >
                Re: to w Pańskim mniemaniu szkodzi wizerunkowi i szkodzić będzie tym bardziej
                im my Polacy nie zrozumiemy, że nasze sprawy wewnętrzne są sprawą wewnętrzną.
                My sami tworzymy wizerunek Polski. Trudno mi było to zrozumieć, gdy usłyszałem,
                że Pan Prezydent Lech Kaczyński poprze kandydaturę Aleksandra Kwaśniewskiego do
                instytucji międzynarodowej - wzbudziło to u mnie niesmak, do czasu gdy nie
                przeanalizowałem, że sprawy wewnętrze jak odpowiedzialność pana Kwaśniewskiego
                za różne sprawy w kraju, są sprawą wewnętrzną nie mającą nic wspólnego z
                udzielanym poparciem.

> > Pozwólmy Rządowi zbilansowć budżet a potem go rozliczajmy.
                > Krzyczenie na wyrost jest propagandowym chwytem destabilizacyjnym
                >
                > no ja nie krzycze na wyrost tylko stwierdzam suche fakty ;]
                >
                Re: myślę, że jeszcze jest za wcześnie na stwierdzanie suchych faktów, Rząd
                jest w fazie organizowanie i porządkowania struktur.
                > > Re: Trudno mi jest się ustosunkować (zapewnie tak jak i Panu) co do
                > kompetencji
                > powołanej osoby. Zeby mówić o czyjejś kompetencji trzeba tą osobę dobrze znać.
                >
                > nie trudno. spytaj mieszkancow lublina co o niej mysla :>

Re: to zależy kogo się pyta i jaką odpowiedź chce się usłyszeć.
                Ale nie chcę się spierać i bronić kogoś kogo nie znam dostatecznie.

>
                > > Ferowanie osądów na wyrost i to w dodatku stronniczych jest moim zdaniem
                > zagrywką poniżej pasa.
                >
                > mieszkam tu. mam prawo bys stronniczy. chce lodzianina a nie niewiadomo kogo.

Re. Zrozumiałe, że przemawia przez Pana patriotyzm lokalny, le byś może ktoś z
                zewnątrz ma szanse działać w sposób nieskorumpowany z lokalnymi układami. Czy
                taką motywację wyboru brał Pan pod uwagę?
                Łódź jest miastem Millera i wystarczająco dużo pozostało po nim układzików.

>
                > > Nie za bardzo Pana rozumiem czym gorsze jest Radio Maryja czy Telewizja T
                > rwam
                > o
                > innych mediów?
                >
                > w czym? totalny brak obiektywizmu i chora propaganda. doprawdy az dziw bierze
                > ze sa ludzie [oprocz widzow miedow rydzyka] ktorzy tego nie widza. proponuje
                > troche dokumentow o rydzyku i jego imperium poogladac. a nie, przeciez to
                jest
                > stronniczo zmontowane no tak zapomnialem :>
                >
                Re: Jeśli obiektywizmem jest to co przedstawia Polsat i TVN, to rzeczywiście
                istnieje pewna różnica, no może nie merytoryczna, ale w sposobie podawania.
                Dla informacji o. Rydzyk nigdy nie był za nic skazany, a pieniędzy na ratowanie
                stoczni nie zbierało Radio Maryja, tylko powołany komitet niezależny od o.
                Rydzyka. Prokuratura (nie talko teraz ale i za poprzednich rządów) badała
                wielokrotnie te sprawy i nie znalazła żadnych przesłanek do oskarżenia.
                Była oficjalna decyzja prokuratury, której w/w media z racji swoich interesów
                nigdy nie zdementowały. To jest właśnie obiektywizm komercjalnych mediów. Gdyby
                Pan oglądał TV Trwam, to widział by Pan jak sprawy się mają. (ale według Pana
                nie katolika zapewnie jest to manipulacja o. Rydzyka - gdyba był Pan
                katolikiem, to wiedział by Pan że katolikowi (prawziwemu) obce są takie
                praktyki.

> > Ja nie posługuję się zasłyszeniami i oglądam w/w programy na równi z inny
                > mi
                > mediami i nie widzę żadnych merytorycznych dysproporcji.
                >
                > to chyba bardzo malo pan oglada :> mediow innych niz rydzyka. roznica jest
                > kolosalna.

Re. Pewnie, że jest kolosalna różnica i w tonie wypowiedzi i w intencjach.
                Wystarczy posłuchać pana Lisa, Wojewódzkiego, czy Pani Olejnik.
                Ale ludziom przyjmującym informację bezkrytycznie i sensacjonalnie to
                odpowiada. Szkoda tylko że taka robota nie służy Polsce i interesom
                przeciętnego Polaka, ale to już inna sprawa.

> > Re: Pakt stabilizacyjny był parafowany, a nie podpisany przy udziale
                > Telewizji
                > Trwam, a to jest poważna różnica
                >
                > co to za roznica?
                >
                Re. Jeśli nie zna Pan różnicy między parafowaniem a podpisaniem, to odsyłam
                Pana do protokołu dyplomatycznego.

> > Re: Nie będę się wypowiadał co do kompetencji i osoby Pana Gierycha.
                > Jest w koalicji bo został w nią wepchnięty przez PO (patrz j.w.)
                >
                > nie. jest w koalicji bo pis nie umie sie dogadac z po - to nie wina po tylko
                > pisu. ha.
                >
                Re: to jak według Pana? - PiS po wygranych wyborach dla spełnienia zachcianek
                PO powinien pozbawić się władzy i oddać ją PO a samemu potem świecić oczami za
                nieudaną politykę i godzić się na bezkarność niektórych układów. To dopiero
                była by paranoja.

> > Re: Nie można zaprzeczyć, że bezpodstawne ataki były wściekłe i na kżdym
                > froncie mediów. powoli to się zmienia i dzięki Bogu.
                >
                > na boga to jest polityka, opozycja jest od tego zeby krytykowac rzad. ludzie
                na
                >
                > jakim wy swiecie zyjecie
                >
                Re: Krytyka - TAK, ale nie ośmieszynie, pomawianie i manipulowanie. To jest
                zasadnicza różnica której nie widzi PO.

>
                > > Trudno jest rządzić gdy jest się bezpodstwnie opluwanym.
                >
                > bezpodstawnie? przyklady.

Choćby mówienie, że Rząd niczego nie robi i wmawianie społeczeństwu, że
                Kaczyńscy są rządni władzy totalitarnej. Wystarczy posłuchać intonacji i treści
                wypowiedzi pana Tuska marzącego o władzy totalitarnej w terenie (nawoływanie do
                obywatelskiego nieposłuszeństwa, a więc do anarchii) i spokojnych wypowiedzi
                polityków PiS. Tych spokojnych (nie przerywanych i nie manipulowanych przez
                realizujących plany pracodawców dziennikarzy) wypowiedzi polityków PiS i
                przedstawicieli Rządu może właśnie Pan w pełni posłuchać w Radiu
            • Gość: jan Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.06, 12:31
              > Re. Oj, to jak to się stało, że nie rządzicie? - pewnie jakiś spisek Kaczyńskich

nie tyle spisek co propaganda wsród ludzi którzy łatwo takiej propagandzie
              ulegają (niestety większość kraju, łącznie z panem)

> To rzeczywiście tragiczne - muszę tylko Panu współczuć

tak to fakt - obecnego rządu można tylko współczuć

> to czemu ludzie z PO i przeciwnicy PIS-u używają języka który nie przystoi
              > ludziom na poziomie.

np "wziąć lekarzy w kamasze"??!

> jak będzie Pan łaskaw pomyśleć o nich i wczuć się w ich
              > los, to może bliższe będzie Panu działanie PiS-u a nie krzyczenie PO i
              > wzywanie do anatrchii.

moge prosić przykad "wspaniałego dbania o innych" w zachowaniu PiSu?

> ...nawoławania do anarchii...

podoba mi się to sformułowanie
              widze nowy repertuar w broszurce PiSu... ;)
        • Gość: ble Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.lodz.mm.pl 24.05.06, 09:01
          kto nie chce? on, ona i ja! ludzie którzy głosowali na pis stukają się we własne czoła i litują nad własną głupotą. tak jest w 100% wśród moich znajomych (przeważnie ze wsi- oni oddali pisowi swoje głosy i teraz tego żałują)U pana panie AS moze cos sie zmieniło. moze jest pan z so i zadowolony z nowej posadki pierdzi w fotel przed kompem bo i tak nic nie wolno panu zrobic.
          • Gość: A.S. Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 10:04
            Gość portalu: ble napisał(a):

> kto nie chce? on, ona i ja! ludzie którzy głosowali na pis stukają się we
            własn
            > e czoła i litują nad własną głupotą. tak jest w 100% wśród moich znajomych
            (prz
            > eważnie ze wsi- oni oddali pisowi swoje głosy i teraz tego żałują)U pana
            panie
            > AS moze cos sie zmieniło. moze jest pan z so i zadowolony z nowej posadki
            pierd
            > zi w fotel przed kompem bo i tak nic nie wolno panu zrobic.

Re. Powiem więcej jestem bezpartyjny i nie używam języka w stylu "pier...."
            który jest Pańskim językiem i o dziwo jestem inteligentem i jeszcze o dziwo
            słucham między innymi Radia Maryja i Telewizji Trwam i jeszcze muszę odać
            uważam PiS za Partię merytoryczną i kompetentną.

Pozdrawiam
            • Gość: giertych Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 24.05.06, 10:35
              > Re. Powiem więcej jestem bezpartyjny i nie używam języka w stylu "pier...."
              który jest Pańskim językiem i o dziwo jestem inteligentem i jeszcze o dziwo
              słucham między innymi Radia Maryja i Telewizji Trwam i jeszcze muszę odać
              uważam PiS za Partię merytoryczną i kompetentną.

jak sie zatem odniesiesz do zbiorki pieniedzy organizowanej przez rydzyka na
              rzecz stoczni gdanskiej? ktorych to stoczniowcy nigdy nie dostali?

> jeszcze muszę odać uważam PiS za Partię merytoryczną i kompetentną.

kompetentna nie jest bo wsadza mi na stolki ludzi niekompetentnych w dodatku
              zadajac klam swoim wyborczym zapowiedziom

dobra skonczmy bo ja ciebie nie przekonam ani ty mnie. mimo wszystko wole tvn24
              niz tv trwam.
              • Gość: A.S. Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 12:14

> > Re. Powiem więcej jestem bezpartyjny i nie używam języka w stylu "pier...
                > ."
                > który jest Pańskim językiem i o dziwo jestem inteligentem i jeszcze o dziwo
                > słucham między innymi Radia Maryja i Telewizji Trwam i jeszcze muszę odać
                > uważam PiS za Partię merytoryczną i kompetentną.
                >
                > jak sie zatem odniesiesz do zbiorki pieniedzy organizowanej przez rydzyka na
                > rzecz stoczni gdanskiej? ktorych to stoczniowcy nigdy nie dostali?
                >
                Re: Jak by Pan śledził całą sprwę w oparciu o fakty a nie zasłyszenia, to
                wiadome by było dla Pana na podstwie prac prokuratury, że o. Rydzyk nigdy nie
                zbierał pieniędzy na ratowanie stoczni, a sprawą zajmował się powstały
                niezależny od o. Rydzyka Komitet do Ratowania Stoczni. Radio maryja jedynie
                propagowało akcję i udostępniło subkonto w Banku. Sprawa została zbadana a o.
                Rydzyk uwolniony od podejrzeń. Prokuratur (ta i za poprzednich rządów) nie
                znalazły podstaw do oskarżenia. Komercyjne media po wywołaniu nieuzasadnionej
                burzy zbudowanej na pomówieniach nie sprostowały sprawy, co jest najlepszym
                dowodem, na to że egzystowanie tak spreparowanego osądu (kłamstwa) w
                świadomości społecznej jest wygodne dla właścicieli tych mediów.

> > jeszcze muszę odać uważam PiS za Partię merytoryczną i kompetentną.
                >
                > kompetentna nie jest bo wsadza mi na stolki ludzi niekompetentnych w dodatku
                > zadajac klam swoim wyborczym zapowiedziom
                >
                > dobra skonczmy bo ja ciebie nie przekonam ani ty mnie. mimo wszystko wole
                tvn24
                >
                > niz tv trwam.

Re: Nie dziwię się że woli Pan papkę od treści jej nie trzeba przeżuwać a
                minimum wysiłku jest reprezentatywny dla postawy polskiego społeczeństwa.
            • Gość: jan Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.06, 15:44
              > ...i o dziwo jestem inteligentem...

faktycznie o dziwo ... :]

> ...i jeszcze o dziwo

i uwazam że to jest wystarczający powód by wiecej się do ciebie nie odzywać
              przedstawaiałem ci fakty, przekonywałem, uśiwadamiałem o kruchości twoich tez
              ale ty jesteś niereformowalny...
              żyj sobie dalej w swojej idealnej bajce ale prosze cie nie gadaj więcej głupot
            • Gość: ble Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.lodz.mm.pl 24.05.06, 23:32
              > Gość portalu: ble napisał(a):
              moze jest pan z so i zadowolony z nowej posadki pierdzi w fotel przed kompem bo i tak nic nie wolno panu zrobic.

Gość portalu: A.S. napisał(a):

> Powiem więcej jestem bezpartyjny i nie używam języka w stylu "pier...."
              > który jest Pańskim językiem i o dziwo jestem inteligentem i jeszcze o dziwo

tzn pan nie pierdzi, czy poprostu nigdy się do do tego nie przyznaje? Wydaje mi się ze jest pan zwykłym "ĄĘ", samozwańczym inteligentem obrośniętym w piórka bez dozy samokrytycyzmu i z klapkami na oczach. poadrawiam.
              ps. jest pan w stanie głośno wypowiedzieć słowo "PIERDZIEĆ" ?
    • zamek Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi 24.05.06, 09:12
      "Adam Bielan, eurodeputowany i organizator kongresu: - [...] Łódź jest dobrze
      skomunikowana z resztą kraju, ma hotele..."
      Oto, jakie PiS (a zarazem parlament, rząd...) ma pojęcie o infrastrukturze w
      Łodzi. chyba że PiS inaczej rozumie sformułowania "dobrze skomunikowana" czy
      "mieć hotele" i wystarcza mu sieć zapchanych jednojezdniowych dróg, linie
      kolejowe o Vmax = 60 km/h i baza hotelarska sprzed 30 lat, zupełnie nieadekwatna
      ilością łóżek i jakością do czasów i wielkości miasta. Skoro taki stan PiS uważa
      za zadowalający standard, przestaję się dziwić temu, że Łódź jest na szarym
      końcu pod względem centralnie finansowanych inwestycji.
      • Gość: A.S. Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 10:17
        zamek napisał:

> "Adam Bielan, eurodeputowany i organizator kongresu: - [...] Łódź jest dobrze
        > skomunikowana z resztą kraju, ma hotele..."
        > Oto, jakie PiS (a zarazem parlament, rząd...) ma pojęcie o infrastrukturze w
        > Łodzi. chyba że PiS inaczej rozumie sformułowania "dobrze skomunikowana" czy
        > "mieć hotele" i wystarcza mu sieć zapchanych jednojezdniowych dróg, linie
        > kolejowe o Vmax = 60 km/h i baza hotelarska sprzed 30 lat, zupełnie
        nieadekwatn
        > a
        > ilością łóżek i jakością do czasów i wielkości miasta. Skoro taki stan PiS
        uważ
        > a
        > za zadowalający standard, przestaję się dziwić temu, że Łódź jest na szarym
        > końcu pod względem centralnie finansowanych inwestycji.

Re.: Dobrze skomunikowan, to nie znaczy, że bardzo dobrze i oznacza, że jest
        jeszcze coć do zrobienia.
        Po ukończeniu A2 będzie miała dobre połączenie z zachodem, ma lotnisko (a to że
        nie chcą latać z niego, to nie wina Rządu), za stan ulic nie odpowiada także
        Rząd a Samorząd lokalny - ciekawe jak się wykaże PO jeśli wygra (w co wątpię)
        wybory samorządowe.
        Jeśli Pażskim zdaniem Łódź nie ma hoteli, to niech Pan je zacznie budować -
        Rząd nie buduje Hoteli.
        Może dobrze, że kongres PiS będzie w Łodzi, bo jest szansa na rzetelne rozmowy
        i osiąganie celów, no chyba że całą merytorykę puścicie z parą niepokojów i
        protestów.

• e.v.q.a nieeeeeeee 24.05.06, 09:36
      PiSuary won! nie czytaliscie najnowszego rankingu frekwencji w kosciolach???
      Lodz na szarym koncu!!!!!!! :))))) a wiec won! i nie pokzaywac nam sie tu!
      chyba, ze na jakichs zadupiach Lodzi, w wiochach zabitych dechami i podmiejskich
      'miastach' - chociaz nie wiadomo czy nawet tam by was chcieli
      • Gość: A.S. Re: nieeeeeeee IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 10:08
        e.v.q.a napisała:

> PiSuary won! nie czytaliscie najnowszego rankingu frekwencji w kosciolach???
        > Lodz na szarym koncu!!!!!!! :))))) a wiec won! i nie pokzaywac nam sie tu!
        > chyba, ze na jakichs zadupiach Lodzi, w wiochach zabitych dechami i
        podmiejskic
        > h
        > 'miastach' - chociaz nie wiadomo czy nawet tam by was chcieli
        >
        Re:
        oj z tą kulturą i językiem to u Pani nie zupełnie wszystko wporządku. Cieszę
        się, że tacy ludzie są w opozycji, bo przynajmniej pokazują jakość tej opozycji.
        • e.v.q.a Re: nieeeeeeee 24.05.06, 10:32
          skoro o jezyku mowa, to moze wyjasni mi Pan (Eminencjo, Wasza Wysokowsc tudziez
          Karlowatosc? hehehe) jak maja sie slowa won, zadupie i wiocha do, dajmy na to,
          SPIEPRZAJ DZIADU? nalezy wziac tez pod uwage fakt, ze ja nie pelnie zadnej
          panstwowej funkcji, tym bardziej nie stoje na czele (czyli nie jestem przykladem
          wzorowego pisowskiego wyborcy) zadnej partii - tak wiec bardziej martwilabym sie
          o kulture i jezyk 'partii rzadzacej' i jej 'koalicjantow' (o wyborcach nie
          wspominajac) - daleko nie trzeba szukac:
          1) wspomniane juz powiedzonko PiSuara
          2) chociazby MW i faszystowskie zapedy lpru (kultura jak sie patrzy!)
          3) kryminalista lepper jako wiceminister (to juz komentarza nie wymaga)

jeszcze jakies pytania co do jezyka i kultury?
          • Gość: A.S. Re: nieeeeeeee IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 12:39
            e.v.q.a napisała:

> skoro o jezyku mowa, to moze wyjasni mi Pan (Eminencjo, Wasza Wysokowsc
            tudziez
            > Karlowatosc? hehehe) jak maja sie slowa won, zadupie i wiocha do, dajmy na to,
            > SPIEPRZAJ DZIADU? nalezy wziac tez pod uwage fakt, ze ja nie pelnie zadnej
            > panstwowej funkcji, tym bardziej nie stoje na czele (czyli nie jestem
            przyklade
            > m
            Re:
            oj,oj znowu język drwin. Była Pani przy tym???? - czy zna Pani to z zasłyszeń
            i z przekazów kabaretopodobnych?
            N9ie będę z Panią polemizował, ale spytam się krótko Pani językiem:
            Czy żyło się Pani dobrze w dawnym burdelu i czy nie wolała by Pani żyć w kraju
            sprawiedliwym dla wszystkich i dla tych najbiedniejszych i nasłabszych też?

• e.v.q.a Re: nieeeeeeee 24.05.06, 18:29
              co nazywasz 'dawnym burdelem'? komune, ktora tak dzielnie zaczyna w wielu
              sprawach nasladowac PiS czy jeszcze cos innego?
              co do 'spieprzaj dziadu' to nagranie to ('film', zeby bylo jasne) jest
              ogolnodostepne, chyba ze juz macki cenzorow PiSu dosiegaja internet...

kazdy madry powie Ci (poszukaj np w kosciele hehe), ze nie ma sprawiedliwosci na
              swiecie - jest tylko wieksze lub mniejsze zlo, a jezeli tego nie dostrzegasz to
              rzeczywiscie nie ma co dalej polemizowac. i nie podoba mi sie pomysl rozdawania
              pieniedzy nierobom i nieukom tylko dlatego, ze nimi sa. jezeli komukolwiek uda
              sie zbudowac kraj 'sprawiedliwy dla wszystkich itd' to z miejsca dostanie za to
              Nobla. katoland tez takim krajem nie bedzie, a najsmieszniejsze jest to, ze
              budowanie katolandu nie ma na celu wprowadzenia sprawiedliwosci etc tak jak to
              sie moherkom wydaje, ale ma to na celu zrobienie z tego spoleczenstwa jeszcze
              wiekszych ... ktorymi steruje sie jednym znakiem - zgadnij jakim. amen
              • Gość: A.S. Re: nieeeeeeee IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 20:08
                e.v.q.a napisała:
                katoland tez takim krajem nie bedzie, a najsmieszniejsze jest to, ze
                > budowanie katolandu nie ma na celu wprowadzenia sprawiedliwosci etc tak jak to
                > sie moherkom wydaje, ale ma to na celu zrobienie z tego spoleczenstwa jeszcze
                > wiekszych ... ktorymi steruje sie jednym znakiem - zgadnij jakim. amen

Re. Tak się składa, że jestem katolikiem i używne przez panią sformułownia mnie
                się nie podobają.
                Pomysł "rozdawania pieniędzy" jak Pani to nazywa spodoba się Pani gdy zacznie
                grzebać w śmietnikach, żeby coś zjeść. Co do zła mniejszego, czy większego to
                ocena zależy od punktu siedzenia. Z pewnością z punktu widzenia ubogiej części
                społeczeństwa, która to część stanowi niestety w Polsce większość PiS jest dla
                nich szansą na życie i przetrwanie. Z dostępnych dla mnie badań nie wszyscy co
                są w skrajnej nędzy to nieuki i nieroby.
                ńyczę posmakowania i zmiany zdania.
                Pozdrawiam
              • Gość: A.S. Re: odpowiedź dla e.v.q.a IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 20:09
                e.v.q.a napisała:
                katoland tez takim krajem nie bedzie, a najsmieszniejsze jest to, ze
                > budowanie katolandu nie ma na celu wprowadzenia sprawiedliwosci etc tak jak to
                > sie moherkom wydaje, ale ma to na celu zrobienie z tego spoleczenstwa jeszcze
                > wiekszych ... ktorymi steruje sie jednym znakiem - zgadnij jakim. amen

Re. Tak się składa, że jestem katolikiem i używne przez panią sformułownia mnie
                się nie podobają.
                Pomysł "rozdawania pieniędzy" jak Pani to nazywa spodoba się Pani gdy zacznie
                grzebać w śmietnikach, żeby coś zjeść. Co do zła mniejszego, czy większego to
                ocena zależy od punktu siedzenia. Z pewnością z punktu widzenia ubogiej części
                społeczeństwa, która to część stanowi niestety w Polsce większość PiS jest dla
                nich szansą na życie i przetrwanie. Z dostępnych dla mnie badań nie wszyscy co
                są w skrajnej nędzy to nieuki i nieroby.
                ńyczę posmakowania i zmiany zdania.
                Pozdrawiam
                • e.v.q.a Re: odpowiedź dla e.v.q.a 24.05.06, 20:32
                  oj mi tez sie wieeeeele rzeczy w tym kraju nie podoba... ale takie zycie ;)
                  prosze przytoczyc czesc mojej wypowiedzi stwierdzjaca ze wszyscy ludzie w
                  skrajnej biedzie to nieroby i nieuki bo sobie nie przypominam abym cos takiego
                  napisala - dosc wolna interpretacje zastosowales (niedlugo juz tego nie bedzie
                  mozna nawet zrobic ;))

jak dla mnie to rozdawanie pieniedzy to NAJGORSZE co moze byc! nie dosc ze
                  rujnuje panstwo, zabiera pieniadze tym ktorzy je uczciwie zarabiaja to jeszcze,
                  a moze przede wszystkim, jest tylko LAGODZENIEM skutkow biedy a nie
                  ZAPOBIEGANIEM jej! zamiast rozdawac pieniadze trzeba te pieniadze inwestowac w
                  nowe miejsca pracy, podnoszenie kwalifikacji itd. jakies watpliwosci co do tego
                  co jest lepsze?

skoro jestes takim katolikiem to czemu mi zyczysz najgorszego? :)) czyzby
                  nastepny 'polski katolik'? co innego twierdzi ze robi, a robi zupelnie innego
                  robi? musze przyznac, ze w Polsce wiekszosc tych 'zadeklarowanych' jest wlasnie
                  taka 'dwulicowa' no ale zboczylam z tematu - jezeli kiedykolwiek dotknie mnie
                  bieda (albo jej widmo) to nie bede sie zastanawiala tylko szybciej niz
                  ktokolwiek zdazy pomyslec opuszcze ten 'normalny' kraj - i bynajmniej nie po to
                  by stac przy zmywaku np w UK i nie rozumiec jak szef na mnie po angielsku wrzuca...

pozdrawiam
                  • Gość: A.S. Re: odpowiedź dla e.v.q.a IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 21:38
                    e.v.q.a napisała:
                    i nie podoba mi sie pomysl rozdawania
                    pieniedzy nierobom i nieukom tylko dlatego, ze nimi sa

Re. Na Pani życzenie przypominam co Pani napisała - rzeczywiście nie napisała
                    Pani że nieroby i nieuki są w skrajnej biedzie, ale trudno sobie wyobrazić aby
                    było inaczej i trudno zaakceptować by człowiek z własnej woli chciał się
                    znajdować w skrajnej biedzie.
                    Zden zdrowo maślący człowiek nie pojmuje pomocy materialnej państwa jako
                    rozdawnictwo pieniędzy ale jako pomoc na przetrwanie. Kursy, szkolenia itp nie
                    wiele załatwiają, załatwiają one problem bezrobocia chwilowo, kiedy ludzie są
                    na szkoleniach i problem bezrobocia zatkany przez wykładowców kursów.
                    Ja stoję na jeszcze bardziej kontrowersyjnej pozycji dotyczącej świadczeń.
                    Uważam mianowicie, że stypendium, pomo, czy jakiekolwiek śswiadczenia muszą
                    mieś rzeczywisty wymiar a nie wymiar symboliczny wyliczony z tego co Państwo
                    jest łaskawe wyskrobać i rzucić jako ochłap z którym nie wiadomo co zrobić.
                    Mianowicie realne środki potrzebne dla stypendystów i wszelkie inne świadczenia
                    muszą zaspakajać potrzeby. Stypendium musi znaczyć stypendium wystarczyjące na
                    potrzeby studenta, zasiłek pomocy społecznej musi być realnym zasiłkiem
                    pozwalającym normal godnie żyć itp. Dopiero do tak stworzonych potrzeb
                    społecznych musi być ustawiany budżet i wyznaczane progi podatkowe.
                    Odmienną sprwą jest zadbanie by zmniejszać bezrobocie i dbać o to by dostawali
                    tylko te świaczenia ludzie uprwnieni.
                    Co do życzeń, to ponieważ nie jestem zabobonny, to wiem że życzenia się nie
                    spełniają więc nie mają charakteru wymiernego, a najlepiej można zrozumieć
                    czyjeś prblemy kiedy się postawi na tego kogoć miejscu.
                    Muszę jednak Panią zaniepokoić, że na zachodzie nikt na Panią niecierpliwie nie
                    czeka tak jak Pani uważa i nie ma tu Eldorado i nawet gdy jest Pani wybitnym
                    specjalistą z Polski.
                    Mity o Zachodzie mnie roszczulają.
                    Pozdrawiam
                    • e.v.q.a Re: odpowiedź dla e.v.q.a 24.05.06, 22:18
                      a mnie mimo wszystko nie roZczulaja mity o Zachodzie, w szczegolnosci poparte
                      opowiesciami znajomych i innych osob o tym jak to jest powiedzmy w Szwecji czy
                      Francji, o UK nie wspominajac. i nie mowiac o tym, ze Polacy sa tam bardzo mile
                      widziani w zawodzie mnie interesujacym, chociaz czlowiek wyksztalcony wszedzie
                      znajdzie prace - wszystko zalezy od tego jak potrafi o to zadbac. i tyle.

i ja nadal uwazam, ze przede wszystkim trzeba szkolic ludzi a nie dawac im
                      gotowe pieniadze na przezycie bo to najzwyczajniej w swiecie ich rozleniwia i
                      utwierdza w przekonaniu, ze skoro nie maja to im panstwo i tak da (a ile z nich
                      robi na czarno??!!) i nie porownuj zasilku dla bezrobotnych ze stypendium (czy
                      to naukowym czy socjalnym) bo to nie ten kaliber jezeli chodzi o ilosc pieniedzy
                      pochodzacych z budzetu panstwa (czytaj naszej kieszeni).
                      zasilek NIE JEST po to by godnie zyc, tylko po to by, jezeli juz przezyc! aby
                      godnie zyc (chociaz to zalezy od stanu pojmowania rzeczy) zarabia sie pieniadze,
                      a nie dostaje - to jest ta podstawowa roznica. i jezeli by tak kazdemu wyplacac
                      zasilek zeby godnie zyl nic nie robiac to ciekawe ile wynosilaby ta 'dziurka'
                      budzetowa nowego, taniego panstwa pozalowania godnej IV RP i jaki procent
                      Polakow bylby wtedy zarejestrowany niemalze dozywotnio jako bezrobotny?
                      (obstawiam ze tak z 80% - oby tylko...)
      • Gość: karoolka pytanie kto nie chce Pisowcow IP: *.zabpan.lodz.pl 24.05.06, 10:41
        Ja, i bede wypowiadac sie teraz w moim imieniu
        Ale nie mowie o tym Kongresie, niech go robia, wazne zeby tylko uczciwie za
        Kongres zapłacili... pieniędzmi, a nie obietnicami tego co komu przypadnie op
        wyborach samorzadowych.. ALe swoja droga to niezla kokieteria... Łodzi nie
        trzeba pieniedzy na rozwoj infrastruktury, naprawe drog, doprowadzenie
        autostrady, w koncu skoro PiS robi tu swoja konferencje to znaczy ze jest tu
        wystarczająco dobre wszystko , vide nic wiecej nam nie potrzeba.
        Ja nie chce rzadu w wersji Beta3, ktory nie wiadomo ile wytrzyma...
        Wersja Beta 1 (Sam-pis) nie wypaliła, wersja Beta2
        (el pakt)- prawie jak koalicja tez nie.
      • Gość: karoolka Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.zabpan.lodz.pl 24.05.06, 10:42
        Ja, i bede wypowiadac sie teraz w moim imieniu
        Ale nie mowie o tym Kongresie, niech go robia, wazne zeby tylko uczciwie za
        Kongres zapłacili... pieniędzmi, a nie obietnicami tego co komu przypadnie op
        wyborach samorzadowych.. ALe swoja droga to niezla kokieteria... Łodzi nie
        trzeba pieniedzy na rozwoj infrastruktury, naprawe drog, doprowadzenie
        autostrady, w koncu skoro PiS robi tu swoja konferencje to znaczy ze jest tu
        wystarczająco dobre wszystko , vide nic wiecej nam nie potrzeba.
        Ja nie chce rzadu w wersji Beta3, ktory nie wiadomo ile wytrzyma...
        Nasi łódzce Pisowcy tyle dla naszego miasta zrobili ze sie zaraz poplacze ze
        szczescia...

• Gość: A.S. Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 13:22
        Gość portalu: kowlak napisał(a):

> To może zorganizujemy jakąś demonstrację przeci rządowi przy tej okazji??

Re. Ta demonstracja to tak dla zadymy żeby coś się działo, czy może Rząd
        konkretnie uczynił Panu coś złego?
        Które osiągnięcie (osiągnięcie a nie sprawy organizacyjne) nie są po Pańskiej
        myśli?
        mówmy o konkretnych dokonaniach Rządu które się Panu nie podobają ( ale nie o
        pobożnych Pańskich życzeniach czego rząd Pańskim zdniem nie dokonał)?
        • Gość: poalczek Co rząd dokonał dobrego dla Łodzi..hehe IP: *.toya.net.pl 24.05.06, 14:38
          Wybrał nam prezesa ŁSSE którego za chwile odwołał bo sie okazało że nie ma
          wykształcenia wyższego o czym w rządzie zapomnieli, pomine że dali nam kretyna
          co to wychwalał pod niebiosa sytuację, że P&G otworzy na terenie naszej
          łodzkiej strefy fabryke ale w Warszawce bo tam potrzebuja wiecej środków
          czystości do kibli i pisuarów niz w Łodzi
          A generalnie to posłowi pisuraowi (znaczy tacy co olewają wszystko) głosują
          przeciw kasie dla naszego regionu
          Rząd wybrał misnistra transportu który chce z opłat za parkingi ..moze tez w
          Łodzi budowac kutry heh
          Zabierają nam kase na drogi i na lotnisko
          A premier kłamie mnie w żywe oczy że zwiększenie liczby ministerst nie
          podniesie kosztów funkcjonowana Państwa..bosze czy ten człowiek to katolik? czy
          on sie z tego spowiada? sama kasa dla wiekszej liczby ministró + reorganizajcja
          typu nowe druki nowe pieczatki, szyldy, telefony, samochody no krew człowieka
          zalewa jak sie słucha marionetki
          • Gość: A.S. Re: Co rząd dokonał dobrego dla Łodzi..hehe IP: *.dip.t-dialin.net 24.05.06, 14:54
            Ale, to że Kulczyk dostanie z UE za frico 300 Mil. Euro, to Pana nie boli. ńe
            zbudowł autostradę na podwalinach drogi szybkiego ruchu za którą Pan płaciŁ
            podatkami, to wszystko wporządku. A może nie, może nie chciałby Pan by wyłapano
            kombinatorów i innych złodzieji gospodarczych? Jeśli tak, to co mają to zrobić
            UFO-ludki? Albo może ludzie społecznie?
            Przy reorganizacji następuje chwilowy wzrost kosztów, ale w rozliczeniu rocznym
            bilans może wyjść korzystny.
            Czemu ludziom rządzącym odbieracie uczciwość na wyrost?
            • Gość: polaczek Ja wymieniam błedy rządu a Ty bredzisz..... IP: *.toya.net.pl 24.05.06, 22:25
              walnij się w łeb bo jak wymieniam konkretne błedy i idiotyzmy tego rządu i PiS-
              u to Ty bredzisz znowy o jakims Kulczyku.. Ku.. co ja jego rodzina jestem czy
              co??? Czy powedziałem, że złodzieje mają sobie żyć w najlepsze??? Oczywiście,
              ze jestem za wykrywaniem machlojek i oszustw. Ale lepiej tak jak PiS rozliczyć
              wszystkich i wszystko, wstrzymać budowy autostrad, wstrzymac prywatyzację bo
              trzeba rozliczyć wszystkich.. Do kur.. nędzy trzeba rozliczyć SLD z pożyczki
              moskiewskiej tak???? I co mam wierzyć że taki ktoś jak Kaczyński ich
              rozliczy??? gość który był ministrem sprawiedliwośći nie zrobił nic w tym
              kierynku a teraz puszcz hasał że wszystkich sprawdzi..co za zakłamane
              brednie..lepiej niech jego braciszek pokaże swoją teczkę. I nie będe już wiecej
              odpisywał bo ktoś kto tak bezsensownie odpowiada i z taką czestotliwościa to
              moze być tylko totalny zacietrzewiony zaślepiony baran idący na rzeź, albo
              poseł ablo ktoś wyżej heheh spadaj na ten zlocik baranie
    • Gość: anakor Re: Ogólnopolski kongres PiS w Łodzi IP: *.toya.net.pl 29.05.06, 10:29
      A czemu to macie pretensję do reprezentantów ludu? Sejm to organ
      przedstawicielski i takie właśnie jest nasze społeczeństwo. Udawanie że się jest
      ze Dworu a nie z jakiś tam Czworaków, to praktyka kabotyńska. Pomian i
      Kołakowski w "Psychologii tłumu" napisali: "...tłum jest tak odważny, jak
      najbardziej odważny jego uczestnik i tak tchórzliwy, jak najwiękrzy tchórz w
      jego składzie...". Zastanawiacie się, kto nami rządzi? Przedstawiciel tego
      właśnie tłumu. Demokratycznie wybrany, przy wtórze odpowiednio dobranej wrzawy.
      Zacytuję raz jeszcze, za Mickiewiczem tym razem. "Wszystko przejdzie, we wrzawie
      po huku po trudzie, wezmą dziedzictwo cisi, mali ciemni ludzie."

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka