Dodaj do ulubionych

Czyżby nowy studencki bunt???

24.05.06, 15:14
Radio Łódź podało informacje:

Ponad 100 studentów tej uczelni pikietowało na placu Dąbrowskiego przeciwko
polityce rektora. Akcję zorganizowano po to, by uświadomić społeczności
studenckiej, że działania jakie w ostatnim czasie podjął są szkodliwe dla
Uniwersytetu. Protestujący studenci uważają, że do upadku uczelni przyczynia
się też samorząd studencki, który ich zdaniem dopuścił do obniżenia
stypendiów a także w ogóle nie działa w interesie żaków. Ataki odpiera Michał
Sobczak przewodniczący samorządu studenckiego Uniwersytetu Łódzkiego. Z kolei
rektor uczelni Wiesław Puś uważa, że zarzuty studentów są bezpodstawne.
Studenci z placu Dąbrowskiego udali się pod rektorat uczelni. Potem przeszli
pod nowo otwartą bibliotekę Uniwersytetu, gdzie rektor uczestniczył w
uroczystościach. Obyło się jednak bez żadnych incydentów. Władze uczelni
zaprosiły studentów na rozmowy w przyszłą środę.

Zachęcam do dyskusji..

Obserwuj wątek
    • wciornastek Re: Czyżby nowy studencki bunt??? 24.05.06, 15:34
      Nie zapomnij że ponad rok temu stypendia zostały znaczenie podwyższone.
      No to tera je sobie obnizyli.
      • kulec Re: Czyżby nowy studencki bunt??? 24.05.06, 15:47
        na moim kierunku obecnie stypendia sa przyznawane za srednia od 4,71...
        have no idea czy rektor maczal w tym palce, ale mi sie to nie podoba.
        • wciornastek Re: Czyżby nowy studencki bunt??? 24.05.06, 15:53
          No i dobrze. Miec srednią 4,5 to zadna sztuka. Od 4,71 juz trzeba sie postarac.
          • kulec Re: Czyżby nowy studencki bunt??? 24.05.06, 15:55
            oui tylko chyba srednia srednia gwarantujaca stypendium na UL to 4,0?
            poza tym chore jest oglaszanie progow na stypendia na poczatku roku
            akademickiego, a rozliczanie z ocen zeszlorocznych. zasuwasz 9 miesiecy, masz
            srednia 4,5 (starajac sie), a w pazdzierniku dostajesz blache w czolo bo w tym
            roku minimum to 4,71 a nie 4,08 jak w zeszlym.
      • seba1984 Re: Czyżby nowy studencki bunt??? 24.05.06, 15:52
        Nie zapominam....tylko, że tak wychodzi, że i tak sa one niższe niż na
        Politechnice, czy Uniwersytecie Medycznym....a 200 zł za wyniki powyżej 4.71 co
        wymaga naprawdę multum pracy to chyba raczej kpina....
        • Gość: aaa202 Nie da się porównać budżetów tych uczelni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.06, 15:56
          poza tym Puś ma tajemniczy plan i realizuje go. jest uznawany obecnie za
          jednego z lepszych, zaradniejszych, gospodarniejszych rektorów w całej historii
          uł.

Nie uważacie, że im niższa średnia, tym bardziej powinno się motywować studenta
          finansowo, żeby się bardziej postarał w następnej sesji?
          • seba1984 Re: Nie da się porównać budżetów tych uczelni 24.05.06, 16:07
            Być moze i tak jest. Profesora Pusia daże szacunkiem za to, że jest doskonałym
            historykiem i naprawdę dla Instytutu Historii robi bardzo duzo, m.in. obiecał
            duża pomoc przy organizacji XV Ogólnopolskiego Zjazdu Studentów Historyków. Nie
            oznacza to jednak, że będe go chwalił za wszystko. Wybacz ale widok
            skalniaczków i fontan koło BUŁy i jedoczeście infomacja że UŁ jest w fatalnej
            sytuacji materialnej potrafi być wkurzające....
            • Gość: aaa202 Akurat biblioteka jest budowana ze środków unijnyc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.06, 16:10
              h
              • seba1984 Re: Akurat biblioteka jest budowana ze środków un 24.05.06, 16:12
                Ciekaw tylko jestem za ile miesiecy ta Bułą się rozleci....nowy IH rozyspuje
                się po 9 miesiacach....a zalało go już 3-krotnie. 8 mln zł wyrzuconych w
                błoto...
                • aaa202 Cóż, boski system przetargów 24.05.06, 16:14
                  gdzie zawsze wygrywa najtańszy.
                  też czekam na spektakularne efekty.
        • uerbe Re: Czyżby nowy studencki bunt??? 24.05.06, 16:11
          seba1984 napisał:

> Nie zapominam....tylko, że tak wychodzi, że i tak sa one niższe niż na
          > Politechnice, czy Uniwersytecie Medycznym....a 200 zł za wyniki powyżej 4.71
          > co wymaga naprawdę multum pracy to chyba raczej kpina....

Mieć a nie mieć 200zł to IMHO różnica... zwłaszcza gdy mówim o bezpłatnych studiach.
    • cassani Re: Czyżby nowy studencki bunt??? 24.05.06, 15:35
      ten Puś to ten sam co z 6-8 lat temu? ten co pozamykał wszystkie kluby
      studenckie UŁ i zabudował je na pokoje? niezły artysta.
    • Gość: aaa202 Wszystko dobrze, ale "upadek uczelni"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.06, 15:48
      UŁ upada? Co będę jadła?
      Swoją drogą, to ci studenci to teraz hardzi się porobili;) jak ja stypendium na
      drugim roku dostałam i stałam dwie godziny w kolejce w rektoracie po te 135
      złotych, to nie mogłam zrozumieć, za co tyle kasy mi dają... taka byłam
      skromna, cicha i wdzięczna alma mater.
      • seba1984 Re: Wszystko dobrze, ale "upadek uczelni"? 24.05.06, 15:55
        Nie chodiz tylko o to...mają być zamrożone przyjęcia na studia doktoranckie na
        20 lat, mają być zwolnienia wśród obecnych pracowników najczęściej
        najmłodszych, grupy seminaryjne zw2iększone do 10 osób a na specjalizacjach do
        30...aburd, absurd, absurd
        • Gość: aaa202 Słyszałam, że będą za to płatne doktoranckie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.06, 15:58
          zatem jeśli komuś chodzi o wykształcenie i rozwój pasji, to będzie miał jak.

zamrożone na 20 lat? któż to taką perspektywę przyjmuje? e, coś źle musiałeś
          usłyszeć.
          • seba1984 Re: Słyszałam, że będą za to płatne doktoranckie 24.05.06, 16:04
            Tak płatne za 12 tys złotych na rok....a z czegoś trzeba żyć i kiedyś ten
            doktorat pisać, ja akurat jestem a raczej bede historykiem. Pisanie pracy
            historycznej wymaga wiele czasu, a także wielu funduszy...dodoatkowe 12 tys na
            rok to w mojej sytuacji materialnej blokuje mi ten dostęp....

Co do tych 200 lat..tak słyszałem od doktorantów ile plotki ile prawdy....nie
            wiem.
            • Gość: aaa202 Ach, 200 lat? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.06, 16:06
              możesz się starać o grant, jeśli Twój pomysł się spodoba w ministerstwie.
              • seba1984 Re: Ach, 200 lat? 24.05.06, 16:07
                Przepraszam 20 wina klawiatury
          • iluminacja256 Re: Słyszałam, że będą za to płatne doktoranckie 24.05.06, 16:12
            Czy wy mozecie przestać ?:)))))))))Ja ciągle nie mogę się smiać!
            20 lat to prawie jak wojsku carskim:)))))))))))))))))))))))) W sumie kto miał
            zrobić dokrorat to już zrobił, reszta zrobi w WSHE :)))))))))))))))))))
            • aaa202 Ilka, luz:) 24.05.06, 16:17
              zakaz robienia doktoratów przez 200 lat to chyba już wstęp do masowej
              eksterminacji inteligencji łódzkiej;)
            • iluminacja256 Re: Słyszałam, że będą za to płatne doktoranckie 24.05.06, 16:18
              O kurna, 200 lat:)))))))))))))))))

Cholera to w najlepszym wypadku moja prawnuczka będzie doktorem:)))))))))
              • aaa202 Rozwiniemy podziemie doktoratowe, spoko 24.05.06, 16:19
                :)
                • seba1984 Re: Rozwiniemy podziemie doktoratowe, spoko 24.05.06, 16:19
                  Pomyl się człowieku, już maja ubaw ech :)))))))))
                  • aaa202 Re: Rozwiniemy podziemie doktoratowe, spoko 24.05.06, 16:20
                    No pozwól się nam pośmiać.
                    Wieczorem zaś pójdziemy się wyżyć na znienawidzonych skalniakach!
                    • iluminacja256 Re: Rozwiniemy podziemie doktoratowe, spoko 24.05.06, 16:23
                      Tak jest, skopę je i tym samym złamię se jeszcze nogę :)
                      • aaa202 ja nasikam do fontanny 24.05.06, 16:27
                        i napiszemy sprayem: "Ty Pusiu podły!!!"
                    • seba1984 Re: Rozwiniemy podziemie doktoratowe, spoko 24.05.06, 16:26
                      W IV RP nie wolno się śmiać...:))))
                      • iluminacja256 Re: Rozwiniemy podziemie doktoratowe, spoko 24.05.06, 16:27
                        Ale ja jestem z Układu i się przeciwstawiam :) Jak mnei zamkną to zdradzę nawet
                        z jakiego. Ze Słonecznego.
        • wciornastek Re: Wszystko dobrze, ale "upadek uczelni"? 24.05.06, 16:04
          bzdury piszesz. zamrozone mają być etaty, nie studia dr.
          Nie pisz, jak nie wiesz.
        • xk Re: Wszystko dobrze, ale "upadek uczelni"? 26.05.06, 20:16
          Ludzie, którzy oronili teraz doktoraty na WPiA już zostali zwolnieni. Były
          wśród nich osoby stosujące świetne metody dydaktyczne. To przykre.
    • pawel-strzalka Re: Czyżby nowy studencki bunt??? 24.05.06, 16:27
      Wyjaśnijcie mi o co chodzi z propozycją zwolnienia profesorów będących na dwóch
      etatach. Jeżeli u mnie wszyscy specjaliści oprócz lektorów dojeżdżają z uczelni
      w Poznaniu, Sosnowcu i Warszawie, to zostaną zwolnieni i za rok nie będzie mia
      kto prowadzić zajęć?
      • wciornastek Re: Czyżby nowy studencki bunt??? 24.05.06, 16:29
        chodzi o to, ze jak ktoś ma za duzo zajec dydaktycznych, to z niego dupa nie naukowiec
        • pawel-strzalka Re: Czyżby nowy studencki bunt??? 24.05.06, 16:39
          a jeżeli uczelnia nie może zapewnić studentom własnych profesorów, to skąd ma
          ich wziąć jak nie pożyczając z innych osrodków?
          • aaa202 Stara, swojska dogorywka 24.05.06, 16:43
            wiesz, co będzie?
            nowych na pierwszy etat się nie zatrudnia, nowych własnych nie będzie się
            kształcić, cudzych nie wolno mieć na drugi etat... więc?
            I ta dogorywka ma mieć miejsce w czasach, gdzie każdy chce mieć wyższe
            wykształcenie...
          • iluminacja256 Re: Czyżby nowy studencki bunt??? 24.05.06, 16:44
            W sumie wolę już żeby pożyczała dobrego niz miała na stałe kiepskiego ;/ Ale za
            200 lat teren sie oczyści i nasi potomkowie zaczna budować od nowa swietlaną
            VIII Rzeczpospolitą.
      • aaa202 Tak;) 24.05.06, 16:31
        u nas też cięgiem ino pisma i prośby, że taki i taki ma pierwszy etat tam,
        drugiego pół tu, że brak specjalistów, że niemożność na pierwszy etat tu etc.
        tak jest od jakiegoś czasu

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka