Dodaj do ulubionych

IKEA może zaczynać budowę!

13.09.06, 21:44
Nareszcie :-)
Obserwuj wątek
      • profes79 Re: IKEA może zaczynać budowę! 13.09.06, 23:11
        I tym sposobem poludniowy "korytarz" powietrzny dla miasta trafil szlag.
        Okazuje sie ze w tym kraju kazdy plan mozna zmienic jak ktos wpompuje w to
        wystarczajaca ilosc kasy wiec po kiego h.. w ogole jakiekolwiek plany robic?
          • profes79 Re: IKEA może zaczynać budowę! 14.09.06, 00:05
            Od lat mowi sie o tym, ze IKEA ma stanac na dzialce, ktora miala zostac
            niezabudowana, stanowiac niejako "ciag" powietrzny od poludnia. (Tyle mojej
            szczegolowej wiedzy - musialbym pogrzebac zeby bardziej szczegolowo opisac, ale
            kazdy kto ma cos wspolnego z ochrona srodowiska moze mnie w tej materii
            wesprzec) Stad zreszta dlugotrwale boje o zmiane planu zagospodarowania
            przestrzennego. Sprawa byla glosna kilka lat temu, potem ucichla (widocznie
            zalatwiono co trzeba) a teraz triumfalnie oglasza sie, ze IKEA wreszcie stanie.
            To po co w takim razie plany zagospodarowania przestrzenego, skoro mozna kupic
            dzialke za psie pieniadze a potem legalnie i w majestacie prawa ja
            przekwalifikowac? Przeciez ta dzialka poszla za grosze ze wzgledu na fakt ze w
            planie zagospodarowania miala takie a nie inne przeznaczenie.
            • renia.renia Re: IKEA może zaczynać budowę! 14.09.06, 04:20
              Mozna by zrozumiec ze wiatry wieja tylko od poludnia i tylko wchodza korytazem
              szerokosci 100 metrow wlasnie Pabianicka a na dodatek wiatry wieja od ziemi do
              wysokosci 20 metrow wyzeej to juz cisza.Jednym slowem juz dokola to nie wieje -
              co za idiotyzm i zacofanie o tym systemie napowietrzania i ze tylko tedy
              napowietrza sie Lodz.
              Dla Profesora uwaga ze masy powietrza fronty atmoosferyczne maja gdzies jakis
              kanal szerokosci kilku milimetrow bo dla mas powietrza wchodzacych przez miasto
              nie ma to kompletnie znaczenia a ze w wiekszosci wiatry wieja z zachodu na
              wschod znaczyloby moze ze Widzew nie powinien sie rozbudowywac bo zachodnie
              dzielnice i Srodmiescie blokuje napowietrzanie tych terenow.
              Temat raczej zamknijmy i skoncetrujmy sie na rozwoju miasta a nie
              pseudoekologach.
              • Gość: Mazi Re: IKEA może zaczynać budowę! IP: *.toya.net.pl 14.09.06, 09:12
                Hm... podejście typowe dla cywilizacyjnych barbarzyńców... renia.renia, pomyśl
                może trochę bardziej logicznie, zanim zaczniesz negować potrzebę korytarzy
                napowietrzających...
                Wyobraź sobie, że wszystkie okna w Twoim mieszkaniu wychodzą na jedną stronę
                (powiedzmy na zachód - bo jak sam(a)twierdzisz, takie wiatry wieją w Łodzi
                najczęściej). Niech więc w tym Twoim mieszkaniu będzie 10 palących papierosy
                osób. Spróbuj szybko przewietrzyć mieszkanie po ich wyjściu - życzę powodzenia.
                W takiej sytuacji, kiedy nie możesz zrobić przeciągu i wywiać smrodu
                papierosów, prędzej zmarzniesz, niż wywietrzysz mieszkanie. Taką właśnie rolę
                odgrywają w mieście korytarze napowietrzające. Umiożliwiają
                zrobienie "przeciągu" w mieście i wywianie spalin i innych smrodów.
                W latach 1998-1999 pisałem o planowanej inwestycji IKEI. Wtedy Łodzią rządziło
                SLD. Wyciągałem smrody dotyczące terenów pod inwestycję nie tylko IKEI, ale
                również M1, Carrefoura czy ówczesnego Jumbo. Niestety ponieważ naczelnym mojej
                gazety był "rudy sierżant" lewicy - Jaśko M. - każdy mój tekst, który piętnował
                kolejną patologię czy podejrzane interesy ludzi z lewicy, był sukcesywnie
                zdejmowany z druku.
                • zamek Re: IKEA może zaczynać budowę! 14.09.06, 09:59
                  Tak się śmiesznie składa, iż już nieraz udowodniono, że sławetny "korytarz
                  napowietrzający" od strony Łaskowic to wierutna i kompletna bzdura.
                  Może więcej odwagi i suń po nazwisku? Albo jeżeli masz jakieś dowody, to zamiast
                  się użalać na forum, pogadaj z prokuratorem?
                  • Gość: barnaba Re: IKEA może zaczynać budowę! IP: *.lodz.msk.pl 15.09.06, 20:08
                    > Tak się śmiesznie składa, iż już nieraz udowodniono, że sławetny "korytarz
                    > napowietrzający" od strony Łaskowic to wierutna i kompletna bzdura.

Korytarz akurat bzdurą nie jest.
                    Dowcip polego na czymś innym:
                    1. korytarz może być wbrew pozorom zabudowywany, ale nie może być to zabudowa
                    wysoka i zwarta. Większość fachowców dopuszcza domy do wysokości 2 pięter.
                    Oczywiscie koejny hangaz z blachy falistej na tym terenie jest niedopuszczalny-
                    i to mniej ze względu na wysokość, a bardziej na powierzchnię.
                    2. parking przed IKEA nie zrobi wielkiej różnicy. Jest on mniejszym źródłem
                    zanieczyszczeń niż ul. Pabianicka. Betonowa powierzchnia, choć szkaradna, w
                    "napowietrzaniu miasta" nie przeszkadza.
      • lew_konia Dzisiaj jadę do Janek - ironia losu..... 14.09.06, 07:57
        ...plany zagospodarowania zmieniano "pod inwestora" w innych przypadkach szybko
        i chętnie - np. SELGROS na Rokicińskiej stoi na dawnych gruntach rolnych,
        M1...itd.
        IKEA po prostu uparła się, że nie da nic pod stołem. Czekali 8 lat.

Mam nadzieję zrobić dzisiaj dobre zakupy w Jankach. Podatek zostanie w
        Warszawie.
    • Gość: łodzianin5 IKEA może zaczynać budowę! IP: *.blaster.pl 14.09.06, 08:20
      profesor79 ma rację,a renia.renia chyba w ogóle nie wie o co chodzi lub
      ironizuje. Owszem, miasto musi sie rozwijać i ja akurat się cieszę, że będzie
      ikea. Są jednakże poza samym postawieniem takiego obiektu inne aspekty, które
      musi się uwzględniać, a na omówienie których tu nie ma miejsca. Natomiast w
      części wypowiedzi renia.renia ma rację. Rzeczywiście głównie wiatry wieją -
      jeżeli chodzi o nasze miasto - z zachodu, tak było i tak jest. Kiedyś z tego
      względu nie budowano w części zachodniej miasta przemysłu, żeby nie napędzać
      nam mieszkańcom skażonego powietrza. Niestety, obecne władze uważają, że nie
      maproblemu i wydają zezwolenia na budowę fabryk / Nowy Józefów /. Tak więc mamy
      my wszyscy, a głównie mieszkańcy Retkini - sypialni Łodzi powietrze z
      dodatkami/raczej niechcianymi/.pozdrawiam i życzę dużo świeżego powietrza.
        • Gość: Mazi Re: IKEA może zaczynać budowę! IP: *.toya.net.pl 14.09.06, 09:19
          aga, to wcale nie są bzdury. W każdym, cywilizowanym kraju, wjazd samochodem do
          ścisłego centrum miasta jest mocno reglamentowane. Tylko w Polsce zdrowy
          rozsądek zawsze przegrywa z prywatą. A pracą dla nas nie martw się. Można
          mieszkać na wsi i dojeżdżać do pracy te 30, 40 km. Łodzianie w końcu codziennie
          dojeżdżają do stolycy żeby zarobić na chleb...
      • Gość: Piotr Re: IKEA może zaczynać budowę! IP: *.lodz.msk.pl 14.09.06, 19:54
        Z tym że współcześnie użytkowane fabryki na Nowym Józefowie mają praktycznie
        zerową emisję zanieczyszczeń (no może z wyjątkiem spalin od zwiększonego ruchu
        samochodowego wokół nich). To nie to samo co dawne śmierdzące i dymiące kominami
        molochy, więc nie ma się za bardzo czym przejmować.
    • Gość: Mazi IKEA może zaczynać budowę! IP: *.toya.net.pl 14.09.06, 08:56
      Np dobrze. Łódź będzie miała wreszcie swoją IKEĘ, ale co się stanie z
      korytarzem napowietrzającym miasto? Przecież tereny, na których ma stanąć
      ta "architektoniczna perełka" miały przede wszystkim zapewnić Łodzi dopływ
      świeżego powietrza... Nie mówię już o tym, że zmiana planu zagospodarowania
      przestrzennego, dokonywana pod wybranego inwestora, trąca mi korupcją, jak stąd
      do Władywostoku. W tej sytuacji nie powinno dziwić, kiedy publicznie zaczną być
      zadawane pytania ile i od kogo wziął w kieszeń prez. Kropiwnicki czy inny
      miejski urzędnik...
      • hubar tytułem sprostowania 14.09.06, 12:51
        Plan zagospodarowania przestrzennego został uchwalony dla tego skrawka Łodzi.
        Jest to jedno z niewielu miejsc, które udało się "uchwalić" w Łodzi, obecnie
        rządzącym od kilku lat!
    • Gość: ciekawa IKEA może zaczynać budowę! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.06, 09:18
      A co z realizacją projektu "całoroczny stok narciarski w hali..." na gruntach
      zakupionych przez ERABUD pomiędzy ul. Strykowska i ul. Opolską? Czy coś w tej
      sprawie sie ruszyło? Czy propozycja projektu pozostanie w sferze marzeń i
      pobożnych życzeń. A może musi nabrać "mocy urzedowej", tak jak projekt IKEA
      przez okres co najmniej 10 lat...?
      • hubar Aniu 14.09.06, 14:54
        Czytałaś tekst który komentujesz? Tam jak byk napisane: "Kiedy powstanie IKEA?
        Najpóźniej we wrześniu 2008 r."
    • Gość: architekt IKEA może zaczynać budowę! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.06, 15:56
      Panie Dyrektorze Lisiak!! prosze pokazać choć jeden przykład hipermarketu o
      architekturze innej niż blaszak z NRD!!! w dodatku firmę IKEA obowiązuje na
      całym świecie ujednolicony kanon architektoniczno - plastyczny. Okna mojego domu
      wychodza prosto na teren Łódzkiej IKEI - pomijając 20 hektarów asfaltu i 1000
      pseudodrzewek, jestem w 101% pewien ze będę miał widok na niebiesko-żółty
      blaszak, lub jeśli trzymać się Pańskego nazewnictwa - zespół rozrzuconych po
      terenie blaszaków, a nie żadną perełkę.
      ps - w Łodzi w ogóle nie ma żadnych perełek architektury, oprócz Architekta Miasta
        • mapi7 Re: IKEA może zaczynać budowę! 14.09.06, 16:54
          Ja po raz kolejny mówię: Hura!
          Akurat market tej firmy jest mi od czasu do czasu potrzebny i cieszę się, że
          nie trzeba będzie jeździć pod Warszawę.
          Martwiących się utratą korytarza powietrznego może pocieszę żartobliwą myślą,
          że to powietrze , które nim wpada do Łodzi nie jest chyba takie bardzo świeże,
          bo do morza i gór mamy dość daleko.
          Szanujmy bardziej naszą łódzką zieleń, a jakoś damy radę z oddychaniem mimo
          istnienia IKEI.
      • hubar Re: IKEA może zaczynać budowę! 14.09.06, 16:34
        Gość portalu: architekt napisał(a):
        >ps - w Łodzi w ogóle nie ma żadnych perełek architektury, oprócz Architekta Miasta
        ==
        Pan raczy żartować, czy mówić jedynie o architekturze współczesnej?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka