Dodaj do ulubionych

Kropiwnicki i lewica przy okrągłym stole

IP: *.toya.net.pl 17.11.06, 19:56
Kropiwnicki to najlepszy kandydat trzeba go poprzeć.
Obserwuj wątek
    • avatary Karol Chądzyński skompromitowany w naszych oczach 17.11.06, 20:20
      kiedy to 6 tygodniowa akcję spzatania Łodzi z plakatów, nazwał polityczną. Jak
      ktoś ma tylko młotek, to każdy problem przypomina mu wbijanie gwożdzi... Ten
      Pan mym zdaniem nie kwalifikuje sie na wiceprezydenta miasta - może emerytura ?
      jak widac na tym jednym plakatowym przykładzie słabo rozwiazuje miejskie
      problemy...może go przerastają ?
        • tl111 Re: izrael a łodzianie 18.11.06, 12:28
          Ale ci "bratankowie" tym pomnikiem sie nie najedza, a i pod golym niebem spac nie będą. Poucz sie troche od tych "bratankow". Warto. Pieniadz nie smierdzi, nawet od tego "bratanka". A propos kto z Was wie, ze jeden z tych "bratankow" ufundowal posadzke w kosciele NMP przed wojną? Zajrzyj tam od czasu do czasu, pomódl o jasnosc swych mysli i najpierw dwa razy sie zastanow zanim cos glupiego chlapniesz.
          • Gość: Paweł Re: izrael a łodzianie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.06, 13:29
            prawdę mówić już mam dość uczestniczenia w tej kampanii forumowej -mam wrażenie
            że pisze może z dwiema osobami którzy ciągle wymyślają nowy kit i
            urzeczywistniają go pod nowym nickiem (nieprawdaż tl111)

co do sprawy żydowskiej: nic przeciw nim nie mam NAPRAWDĘ! ale tak się składa że
            na dobrych kontaktach polsko-żydowskich dużo więcej mogą skorzystać właśnie sami
            żydzi
            to w końcu my dbamy o ich historię
            natomiast nie zauważyłem by z tych podróży powstał jakiś nowy hotel
            cztero/pięcio gwiazdkowy, nowy biurowiec/apartamentowiec czy nowy zakład pracy...
            mam wrażenie natomiast że za koszt tych podróży dało by się wybudować jakieś
            ciekawe architektonicznie szalety miejskie czy punkty informacji turystycznej
            właśnie o to chodzi - o takie niby małe, przyziemne sprawy które to jednak
            tworzą dużą całość, budują pozytywne wrażenie
            nie mówię że zamykanie się na zewnątrz jest zjawiskiem pozytywnym ale rozmowy
            międzynarodowe trzeba prowadzić z pomysłem i to z wieloma ewentualnymi
            przyszłymi partnerami biznesowymi a nie podlizywać się wiecznie jednym (i to z
            marnym skutkiem)

moim zdaniem najważniejsze dla miasta jest to by sporządzić plany
            zagospodarowania i wolne działki nawet za przysłowiową złotówkę oddać inwestorom
            (pod pewnymi warunkami zamieszczonymi właśnie w tej umowie/w tym planie zagosp.)
            niech taki inwestor nawet z dużym zyskiem postawi biurowiec sam będzie miał w
            interesie wynająć go co prawdopodobnie ściągnie firmę która da nowe miejsca
            pracy ludziom którzy zechcą za zdobyte pieniądze kupić mieszkanie/wydać na
            atrakcje co da pole do popisu dla kolejnych inwestorów, którym będzie można
            postawić już wyższe stawki/wymagania...
            (wiem że nie jest to takie proste i oczywiste jak wydaje się z tego co napisałem
            ale przecież na świecie jest mnóstwo ludzi którzy wiedzą jak tego typu plan
            urzeczywistnić -przykład zaplecza prezydenta pokazuje że w jego doborze nie
            kieruje się niestety "innymi" wartościami)
            w moim mniemaniu kropiwnicki pokazał dobitnie że nie postępuje według tych praw
            a staje czasami nawet przeciw nim

fabryki już mamy, potrzeba nam firm które wreszcie stworzą w naszym mieście
            warstw średnią bo to ona tak naprawdę kreuje popyt na usługi a przy tym rozwój
            oraz środki do budżetu
            a na razie nie jest on wystarczający by jego kosztem budować jego kosztem dobre
            stosunki z społecznościami żydowskimi

mam nadzieje że swoim wywodem przekonam choćby jedną osobę
            • tl111 Re: izrael a łodzianie 18.11.06, 18:00
              1. Pudło. Byc moze mam podobne zdanie jak ktos inny ale to nie znaczy ze jestem nim. Naprawde, na swiecie moze byc 3,4 ludzi myslacych podobnie i nie tak samo jak Ty :) Co do "wymyslania kitu" - ja uzywam slow "przedstawia argumenty" ale to tylko semantyka i nie ma sie o co spierac :))
              2. Od 1989 roku prowadzenie biznesu polega na korzystaniu z niego obydwu stron. Jesli dbamy o jakas historie naszego miasta to zydowska historia jest nasza historią i nie widze powodow dlaczego mialbym byc na tyle glupi aby nie chciec na tym zarabiac kasy. Nie widzisz tu hotelu ***** ? To wybuduj go i doj Żydkow z kasy, ucz sie od nich. To jest wlasnie ta nisza ktorą na swiecie szukaja miliony ludzi, a Ty wlasnie ja zobaczyles. A jak juz go wybudujesz to bedziesz pierwszym ktory podstawi Kropie samolot na Lublinek i osobiscie zawiezie do Izraela zeby tam opowiadal o Łodzi, jej historii, jej zabytkach zwiazanych z ich przodkami, o tym ze mozna tu przyjezdzac bo sa tu ludzie, ktorym mozna zaufac, mozna robic z nimi biznes w imie dawnych dobrych czasow, na tle ich przodkow. Chcesz tu budowac punkty informacji turystycznej? A po co, dla kogo? Dla mieszkancow? Te punkty nalezy budowac tam gdzie chcesz znalezc klientow na swoje uslugi, tam gdzie istnieje potrzeba wypromowania naszego miasta a nie tu!
              3. Co do partnerow biznesowych - chcialbym najpierw przekonac Żydow do inwestowania w naszym miescie. Dlaczego? Bo to oni sa finansistami na tym globie. To oni maja najszersze kontakty w najwyzszych sferach. To ich jedno slowo poparcia jest wiecej warte niz niejedna kampania reklamowa. To wreszcie oni, a nie Japonczycy, Chinczycy, Anglicy sa zwiazani z nami wspolna historia, a to niezly punkt startowy w robieniu biznesu. Trzeba go tylko umiejetnie uaktywnic i wykorzystac ale nie tu tylko TAM! Latajac do nich, a nie czekajac tu z zalozonymi rekami na brzuchu! No chyba, ze jestesmy miastem śródziemnomorskim z zabytkami na miare kultury jońskiej, a archeolodzy wlasnie odkopali kolejna piramide i tłumy Japonczykow wykupuja rezerwacje na loty do Lublinka zeby ja sfotografowac. Jesli jednak tak nie jest to podstawowa zasada reklamy jest okreslenie do kogo ma byc skierowana i co mamy w niej "sprzedac".
              A "sprzedac" mozemy tylko to co mamy i tylko temu kogo jestesmy w stanie tym zainteresowac. I musimy z tym dotrzec tam gdzie przebywa nasz potencjalny odbiorca. Jesli prezydent ma byc tylko zarządcą to ja takiego lenia nie chce.

pozdrawiam :)
              • Gość: Paweł Re: izrael a łodzianie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.06, 20:08
                tylko że społeczność żydowska nie należy do tej grupy która zostawia
                gdziekolwiek swoje pieniądze! skoro wszelkie liczne wyjazdy i rozmowy nie
                prowadzą do zainteresowania ich inwestowaniem u nas nie widze powodu by te
                rozmowy kontynuować (przynajmniej w tym wymiarze co obecny), natomiast skoro już
                zainteresowaliśmy francuzów i wyspiarzy (prasa zagraniczna) tam bym szukał
                kolejnych ewentualnych zainteresowanych do przywiezienia nam swoich euro...
                a punkty informacji turystycznej przydałyby się dla zainteresowanych camerimage
                czy festiwalem czterech kultur (m.in. żydów)

poza tym brak obecności prezydenta skutkuje brakiem planem zagospodarowania
                terenu co jak sami inwestorzy komentują jest jedną z najbardziej utrudniającą im
                życie sprawą (zaraz po niezrozumiałej polskiech biurokracji)
                • tl111 Re: izrael a łodzianie 18.11.06, 22:44
                  Gość portalu: Paweł napisał(a):

> tylko że społeczność żydowska nie należy do tej grupy która zostawia
                  > gdziekolwiek swoje pieniądze! skoro wszelkie liczne wyjazdy i rozmowy nie
                  > prowadzą do zainteresowania ich inwestowaniem u nas nie widze powodu by te
                  > rozmowy kontynuować (przynajmniej w tym wymiarze co obecny),

Ale ta spolecznosc moze robic nam zlą lub dobra prase w USA, Izraelu itp. Ona ma banki, a inwestorzy nie inwestuja swoich pieniedzy tylko biora je z bankow. Ta spolecznosc rozlana jest po calym swiecie i sa doradcami, finansistami inwestorow. Nikt u nas nie zainwestuje jesli nie bedziemy miec odpowiedniej pozycji w miedzynarodowej klasyfikacji, a ta ostatnio ladnie poszla w gore. Ciekawe dlaczego? Z powodu remontu Piotrkowskiej ?

natomiast skoro ju
                  > ż
                  > zainteresowaliśmy francuzów i wyspiarzy (prasa zagraniczna) tam bym szukał
                  > kolejnych ewentualnych zainteresowanych do przywiezienia nam swoich euro...

j.w. Przywioza jak dostana gwarancje ze znanych im zrodel. Prasa owszem ale i kilka punktow reklamowych by sie przydalo. Trzeba dzialac wielotorowo. Prezydent jest od tego zeby dzialal na najwyzszym szczeblu.

> a punkty informacji turystycznej przydałyby się dla zainteresowanych camerimage
                  > czy festiwalem czterech kultur (m.in. żydów)

Idz, zrob i zarob na tym :)

>
                  > poza tym brak obecności prezydenta skutkuje brakiem planem zagospodarowania
                  > terenu co jak sami inwestorzy komentują jest jedną z najbardziej utrudniającą i
                  > m
                  > życie sprawą (zaraz po niezrozumiałej polskiech biurokracji)

No i tego trzeba zaczac wymagac od niego i jego ludzi. Od tego jestesmy my i dziennikarze.

Ale ja nie mam zludzen, ze Kropa to jest swiety w ludzkim wcieleniu. Ja tez czasem nawalam, a Wy nie? A moze wierzycie jeszcze w to, ze jakis swiety zjawi sie i rozwiaze za nas wszystkie problemy? Tak bez dokonywania cudow? Efektem bedzie lekka modyfikacja hasla: "Swiety musi odejsc"
                  • Gość: Paweł Re: izrael a łodzianie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.06, 01:08
                    twoje rozumowanie zakrawa o stereotypy a stereotypami posługuję się wyłącznie
                    głupcy i ludzie bez własnego zdania

nie wydaję ci się śmieszne twoje opinie o tym ze wszystkie banki należą do żydów
                    -to właśnie jest chyba główny powód nienawiści do tej nacji u antysemitów

a na punktach informacji się nie zarabia - nigdzie one do tego nie służą
                    one powodują dobre wrażenie u przyjezdnych albo nawet nie
                    powodują fatalne wrażenie gdy ich nie ma
                    • tl111 Re: izrael a łodzianie 19.11.06, 08:51
                      Widze, ze nie wpisuje sie w kreowany przez Ciebie obraz Kropy i zaczynasz uzywac obrazliwych porownan i epitetow. Coz, szkoda :((( Ja mimo wszystko szanuje ludzi z ktorymi konwersuje nawet jesli nie zgadzaja sie z moimi pogladami.
                      Co do stereotypu " Wszystkie banki naleza do Żydow " - nigdy tak nie twierdzilem i nie twierdze, ale jestem przekonany, ze sporo z nich do nich nalezy. I nie jest to zarzut zwiazany z zazdroscią, raczej podziw. Przyklad "Ewolucji darwinowskiej" w czystej formie. Obserwuje wydarzenia dziejace sie w świecie i wyciagam wnioski. Antysemityzm jest mi obcy, niezrozumialy. Tak naprawde, z duszy, jestem lwowiakiem urodzonym w Łodzi. Tamto miasto bylo jedyne w swoim rodzaju. Tyle mieszkancow roznych narodowosci mieszkajacych ze soba, obok siebie. Maksymalna mieszanka genów, maksymalny dobor naturalny i bardzo wysoko uniesiona poprzeczka w codziennym zyciu dala efekty do dzisiaj widoczne w nauce, sztuce i innych dziedzinach. W Łodzi tego nie bylo, szkoda.
                      Sory za dygresje.
                      Co do punktow info - moznaby na nich zarabiac tylko trzeba wymyslic jak.
                      Jesli nie mozna to w USA taki twor nie istnieje i widac nie jest potrzebny.
                      Ja nadal uwazam, ze punkty informacyjne potrzebne sa tam gdzie chcemy zdobyc chetnych na przyjazd do naszego miasta, a nie tu. Tam trzeba robic reklame i informowac ewentualnych chetnych, a nie tu. Tu mozna robic szkolenia dla taksowkarzy, policjantow, strazy itp sluzb ze sposobu kontaktu i informowania przyjezdnych. Punkty informacyjne powinny zorganizowac przedsiebiorcy zwiazani swa dzialalnoscia z turystyka bo to lezy w ich interesie. Po co, tak latwo, chcesz wydawac publiczne czyli moje, Twoje, nasze pieniadze?
      • Gość: dawka Re: Zgierzanin Kwiatkowski to beznadzieja dla Łod IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.06, 13:41
        przyciaga inwestorów ??? bueheheheheh ile ty masz lat czlowieku, jak taka osoba
        jak kropiwnicki, która w dzidzinie gospodarki w Łodzi nie zrobiła nic, moze
        przyciagac inwestorów
        slyszales moze o czyms takim jak koniunktura i tania sila robocza, wiec to
        przyciaga glownie inwestorow do Łodzi, a takze:
        -lokalizacja w centrum Polski
        -bliskosc stolicy
        -planowane autostrady itd itd ale kropa puknij sie w czolo
        • Gość: łodzianin Kto sprowadził do Łodzi Della? Spot z Belką wyraźn IP: *.toya.net.pl 18.11.06, 15:06
          ie to pokazuje. Kropiwnicki moim zdaniem wbił sobie samobójczą bramkę tym spotem
          wyborczym z Belką. Po pierwsze prosi o pomoc człowieka, który wg nomenklatury
          PiS jest postomunistą i których należy zwalczać, po drugie okazuje się czyją
          zasługę stanowi sprowadzenie Dellla... Mam nadzieję, że sąd ukarze Pana Króla za
          pomówienia pod adresem Krzysztofa Kwiatkowskiego, bo wtedy będziemy mieć
          drugiego samobója.
      • Gość: kwiatkowski Re: Zgierzanin Kwiatkowski to beznadzieja dla Łod IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.06, 22:00
        Jestem sprawnym menadżerem samorzadowym- wylozylem 3 projekty unijne ,
        załozylem ferme zwierzat futerkowych ( szczurów) na wysypisku smieci w centrum
        Zgierza, zmniejszyłem bezrobocie w mojej rodzinie ,zrobie z łodzi skansen
        ideologiczny w centum europy pozyskałem pieniądze dla swoich najblizszych i dla
        siebie zapewniając im godne i spokojne zycie , wybudowałem dla siebie dom -
        zmniejszylem problemy mieszkaniowe, zbudowalem w Nowosolnej dom nie będe musial
        w łodzi płacic podatku.
        Przyjmijcie mój program bo mam duże zapotrzebowanie dla siebie i dla swojej rodziny.
        Bo chcę sobie zrobic dobrze.
      • citoyen Widziałem 17.11.06, 23:47
        Przez wiele miesięcy nieustannie słyszałem, że PiS, nie chce słyszeć o poparciu niektórych osób z kręgu prezydenta w przyszłym samorządzie łódzkim. Warto, abym raz jeszcze przypomniał w jaki sposób środowisko niedoszłego wojewody z Łodzi atakowało w niewybredny sposób Panią Wojewodę z Lublina. Tylko ja jeden, jedyny miałem odwagę bronić Panią Helenę Pietraszkiewicz przed agresją osób mieniących się dziś sojusznikami PiS.
        Smutne to i symptomatyczne.
        Ocknijże się, PiS(ie)
        • citoyen Re: Widziałem 18.11.06, 22:32
          Gdybym niegdyś nie był interlokutorem Pana Prezydenta,
          gdybym nie znał jego najbliższego współpracownika,
          gdybym nie wiedział o skali furii po wyborze Pani Heleny Pietraszkiewicz na
          fotel Wojewodziny,
          nie zdziwiłbym się dziś, widząc Pana Premiera, Panią Wojewodę, Pana Prezydenta i
          jego I zastępcę siedzących zgodnie w fotelach Teatru Wielkiego.
          Przestałem się już dziwić i to jest moje już kolejne rozczarowanie.

Pozdrawiam serdecznie
          Salute cordialmente
          • tl111 Re: Widziałem 18.11.06, 22:58
            citoyen napisał:

> Gdybym niegdyś nie był interlokutorem Pana Prezydenta,
            > gdybym nie znał jego najbliższego współpracownika,
            > gdybym nie wiedział o skali furii po wyborze Pani Heleny Pietraszkiewicz na
            > fotel Wojewodziny,

Jak to, to Kropa nie chodzi na pasku Kaczynskiego? Osmielil wkurzyc sie na Pana Prezesa??? Przeciez Sam Szanowny Pan Prezes nam tu wsadzil najlepiej znajaca sie na Łodzi lubliniankę. I o co on tak sie wkurzyl? Ciekawe ...

> nie zdziwiłbym się dziś, widząc Pana Premiera, Panią Wojewodę, Pana Prezydenta
            > i
            > jego I zastępcę siedzących zgodnie w fotelach Teatru Wielkiego.

Mam nadzieje i żądam, zeby trzymali tyłki w tych fotelach dla naszego dobra odpowiednio dlugo i z idealnie wlasciwym wyrazem twarzy ! Za to im place i po to go bede wybieral!
          • Gość: Zazuzi Re: Widziałem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.06, 14:38
            Ale Janie! Skąd to roczarowanie? Czyżbym nadmiernie ufał Twojej inteligencji?
            Przeciez polityka jest najstarszym zawodem świata. Więc dla korzyści (także
            politycznych) jak świat światem dawano d... na lewo i prawo. A że nie ma to za
            wiele z moralnością (czy choćby elementarną przyzwoitościa)? A kto powiedział,
            ze polska polityka ma być przyzwoita i moralna? Dlatego nie dziwi mnie sojusz
            PiSuaru z Kropiwnickiem (i Tomaszewskim) i ewentualny alians anty-PO z SLD.
            Przeciez takie gry są uprawiane przynajmniej przez rok przez braci Kaczyńskich.
            Czyzbys sądził, ze Kropiwnicki, Tomaszewski, Chądzyński są bardziej wiarygodni
            niż Kaczyński? Niestety w ten sposób zawłaszczona zostaje idea samorządności,
            ale to już zupełnie inny wpis do innego wątku łodzkiej polityki.
            Pozdrawiam
            • citoyen Re: Widziałem 19.11.06, 18:36
              Zazuzi,
              To są moje rozterki wynikające z nadmiernie pobudzonego imperatywu Kanta. Ten okropny rozziew między polityką i moralnością przypomina nożyce rozwierające sie coraz bardziej aby następnie ciąć według zaplanowanej trasy. Idee Władysława Bartoszewskiego o przyzwoitości jest są mi bliskie.
              Pozdrawiam Cię niezmiennie
      • Gość: Paweł Re: Kropiwnicki i lewica przy okrągłym stole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.11.06, 11:41
        > Kwiatkowski to młody cwaniak . Po trupach byle do przodu . Ma super sztab ,
        > wszędzie węszą , szpiegują . Kręcą się wokół niego dziwne persony , króre
        > dzielą między sobą stanowiska państwowe bo nie idzie im we własnych interesach.
        > Wolę Kropiewnickiego , bo tamci chcą tylko forsy i władzy.

jak zwykle: same spekulacje plotki i nadużycia w wypowiedzi, natomiast zero
        faktów i argumentów!
        zamiast głosować przeciw komuś sprawdź programy i zagłosuj na kogoś!
        skoro chcesz głosować za przedłużeniem może przytoczysz jakiś argument co
        kropiwnicki dobrego (dla miasta nie dla siebie) zrobił!
        CO? DO CHOLERY JASNEJ CO?
        (jakoś nikt mi nie jest w stanie podać choć jednego przykładu)
    • skodabodzio Chyba najgorszy 18.11.06, 11:22
      Kandydat ktory nie ma nic do stracenia i niewiele do zyskanai,
      kandydat wystawiony przez PiS czyli partie ktora zabrala 1,2 mld dotacji z UE
      dla wojewodztwa, najwieksze spolki tworzac PGE w lublinie, ktora wstrzymala
      program szybkich kolei przebiegajacych przez lodz i jak na razie wstrzymala
      prace nad S8 a byc moze naqwet ta droge przesunie pod piotrkow

Chcemy miec swojego reprezentanta wybierzmy kwiatkowskiego
      chcemy miec tu czklowieka kaczynskiego ktory bedzie pilnowal interesow warszawy
      wiedzac ze i tak ma tam zapewniony stolek jesli tylko bedzie dobrze tu pilnowal
      interesow PiS glosuj na kropaszenke
      • tl111 Re: Chyba najgorszy 18.11.06, 12:47
        Czego jak czego ale Kropie pokornosci i chodzenia na czyims pasku zarzucac moze tylko ignorant. Tylko ignorant moze napisac, ze Kropa jest kandydatem wystawionym przez pisiorkow. Wystawienie kandydata to nie to samo co popieranie go przez pis.
        Jesli zas chodzi o realizacje programow S8, kolejowych, lotniczych i innych zwiazanych z pieniedzmi budzetowymi to tylko ignorant moze miec nadzieje, ze Kaczynski z Gosiewskim itp przez najblizsze 3 lata chetniej da kase Kwiatkowskiemu niz Kropiwnickiemu. Wreszcie: tylko ignoranci strzelaja sobie w stope myslac wylacznie w politycznych kategoriach o sprawach swojego najblizszego otoczenia w mysl powiedzenia " Po mnie choćby potop, a nie pozwole... "

Dawny Unionista, obecnie z musu PO-wiec
    • szszymek nigdy wiecej żadnych kropek... 18.11.06, 11:31
      nie mam pojęcia co do ludzi w tym bucu i chamie przemawia,jego wredny i
      szyderczy uśmiech, na stałe chyba, przylepiony do twarzy przyprawia mnie o
      torsje...a te tzw. jego niby wielkie dokonania...heh...szkoda słów, jak dostał
      fundusze z UE to coś się ruszyło, ale wcześniej to coś nie bardzo...
      gardzę człowiekiem i tyle, świętszy, kurcze, od papieża...
    • Gość: de_ent Kropiwnicki i lewica przy okrągłym stole IP: *.run.pl 18.11.06, 16:19
      no coz kto zna kropiwnickiego i jego sztabowcow nigdy na niego nie zaglosuje a
      duze poparcie tlumaczyc mozna tylko tym ze jest malo towarzyski. co by nie
      mowic wszyscy ktorzy mieli z nim zajecia na uczelni pozostaja w pewnym jakby to
      nazwac niesmaku. ale tak to jest kiedy zaczyna rzadzic 3 lub 4 szereg bo
      swiecznik w pien sie wycial
    • Gość: łodzianka Kropiwnicki i lewica przy okrągłym stole IP: *.lodz.mm.pl 18.11.06, 16:55
      Nie wiem, czy tu elektorat lewicowy cokolwiek pomoże bo, ani p.Kropiwinicki, ani
      p.Kwiatkowski nie urodzili się w Łodzi, nie mają tu korzeni, przez co, tak
      naprawdę nie są do końca emocjonalnie związani z tym miastem, a moim zdaniem,
      żeby dowodzić Łodzią, trzeba ją po prostu doskonale znać i czuć , jest tu tak
      wiele do zrobienia... Trudny wybór i nic tu opcja polityczna nie ma do rzeczy
    • milkaa91 Kropiwnicki i lewica przy okrągłym stole 18.11.06, 18:56
      Nooo, to Kropiwnicki wraca do korzeni. Miałam na niego głosować, ale jeśli
      działacz ZCHN, ChRS idzie po poparcie do postkomunisty to mnie to nie gra. Dla
      władzy można zrobić wszystko? Panie Kropiwnicki, czy Makowski będzie
      wiceprezydentem? A może Miller miałby ochotę, chyba nie ma stałego zajęcia...
      Razem będzieci zbierać gruszki z wierzb Powodzenia!
      • Gość: Paweł Re: Kropa OFF! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.06, 01:00
        > Chciałbym, żeby skorzystał z pomysłu prezydenta Wrocławia - Dutkiewicza i
        > przystąpił do aktywnej rewitalizacji dużej ilości łódzkich kamienic

kamienice odnowione nigdy nie będą jeśli nie odnowią ich właściciele małych biur
        w nich się mieszczących oraz ludzi mogących zarobić na mieszkania w nich się
        znajdujące -przyznacie że ciekawe zdanie mi wyszło ;)

a tak na serio małe biura by powstawać potrzebują sprawnej obsługi dotacji z UE
        statystyki pokazują że nasz region delikatnie mówiąc nie wypada najlepiej pod
        tym względem co z pewnością potwierdzi każdy kto z łódzką biurokracją miał coś
        wspólnego

jak to ktoś wcześniej na tym lub innym forum zauważył kropiwnicki płynie łodzią
        na fali sprzyjających warunków jakimi są głównie unia europejska natomiast w
        tych wszystkich sprawach w których mógłby mieć coś do powiedzenia zawodzi...
    • szszymek ... 19.11.06, 12:55
      dzisiaj do konca juz sie uswiadowmilem w swoim wyborze nie-glosowania na
      kropke...wychodzac z kosciola wpadlem na typowa przedstawicielke moheru
      rozcdajaca z zapalem ulotki z kropką, gdy nieco wzburzony taka forma agitacji
      zapyatlem ja uprzejmie co takiego tu robi pod kosciaolem zostalem wyzwany
      nieobyczajnymi slowy przez nia i przez kolejnych przedstawicieli zastepu
      beretowo-rydzykowego
      teraz juz wiem ze na krope głosują, w większości, aczkolwiek na pewno z
      wyjątkami, nie do końca chyba normalni ludzie żyjący w jakimś matrixie oderwanym
      od rzeczywistości...
        • Gość: remem kto to jest porządny człowiek? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.06, 19:38
          jeśli Kropiwnicki - jak twierdzisz- ma wolę porozumienia z porządnymi ludźmi,
          to ja nie chcę z nim gadać.
          Niech posypie głowę popiołem i przyzna, że od 2003r nie zrobił NIC w sferze
          zarządzania nieruchomościami, przez co naruszał prawo przygladajac się z
          Izraela jak jego podwładni z jednostek organizacyjnych- gminnych administracji
          nieruchomosci NIELEGALNIE czerpią dochody od właścicieli wyodrębnionych lokali
          w utworzonych z mocy prawa wspólnotach mieszkaniowych.
          • Gość: Zazuzi Re: kto to jest porządny człowiek? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.06, 19:43
            Uporządkujmy: nie jego podwładni nieleganie czerpią dochody, bo wygląda to
            jakby ktos brał kase do prywatnej kieszeni, tylko Administracje, czyli zakłady
            budżetowe gminy Łódź czerpia nielegalne dochody. Dalej wszystko się zgadza,
            proceder jest nielegalny, tyle, że to łamanie przepisów, prawo nie przewiduje
            (na razie) sankcji karnych, co najwyżej dyscyplinarne. Tyle, że te może
            zastosowac albo szef (czyli prezydent miasta), albo RIO (łamanie dyscypliny
            finansów publicznych). Ani jeden, ani drugie tego nie ma ochoty robic.
    • jacek2216 Kropiwnicki i lewica przy okrągłym stole 19.11.06, 19:49
      Głosujcie na Kropę.
      Prezydentura Kropiwnickiego to serial pod tytułem „Jak miernota wyobraża sobie
      rozwój”. To prawda, że cos się w Łodzi dzieje, ale też prawdą jest, że gdzie
      indziej dzieje się szybciej i więcej, chyba, że są to takiej miejsca, z którymi
      wstyd byłoby nasze miasto porównywać. Argument, że jest on „wybitnym
      ekonomistą” wcale mnie nie przekonuje, gdyż nauka ekonomii nie ma zastosowania
      do zarządzania miastem; już bardziej przydatna jest księgowość. Zresztą,
      wybitnym ekonomistą jest w Polsce każdy, komu ostatniego dnia miesiąca
      pozostaje jeszcze trochę grosza w kieszeni lub w budżecie domowym. Obawiam się,
      że nie można tego powiedzieć o Kropiwnickim, bo przecież dwukrotnie nie
      otrzymał absolutorium, więc nie taki on znowu wybitny. Jego osiągnięcia są mało
      imponujące, natomiast porażki dość spektakularne, jak na przykład doprowadzenie
      do ruiny i praktycznie zniszczenie bardzo dobrej komunikacji, jaką mieliśmy za
      kadencji poprzednich prezydentów. Opóźnienie budowy i oddania do użytku
      Manufaktury – wspaniałej atrakcji turystyczno-handlowej ściągającej do naszego
      miasta setki tysięcy turystów, jest jego winą. A najgorsze są błędne decyzje
      budowlane, które bardzo utrudnią lub wręcz uniemożliwią przekształcenie Łodzi w
      metropolię, na które to miano miasto zasługuje w pełni. Budowa dróg i obiektów,
      którymi tak się szczyci prezydent, została tak zrealizowana, że utrudni w
      przyszłości przebudowę układu komunikacyjnego. A Łódź w tej chwili już jest
      zakorkowana dla ruchu samochodowego. Na kpinę zakrawają oświadczenia
      Kropiwnickiego, że jest on za swoboda wypowiedzi. Jeśli tak to z pewnością taką
      swoboda, która nie kłóci się z jego przekonaniami. Cała jego ekipa to
      siermiężno-buraczani półinteligenci lun jeszcze gorzej o wyraźnym etosie
      wiejskiego lumpenproletariatu, z ograniczonymi horyzontami, zarozumiała i
      przekonana o własnej nieomylności. Rzecznik prasowy, który nie potrafi napisać
      notatki dla prasy ani zorganizować konferencji prasowej i który praktycznie
      wyręcza się swoim szefem. Wiceprezydent Chądzyński ośmieszający się w
      wystąpieniach w telewizji Toya – szczyt niekompetencji. Straż Miejska i policja
      niewidoczne za kadencji Kropiwnickiego. Dworzec Kaliski jak był kloaką, tak nią
      pozostaje. Łódzki sport jak się borykał z trudnościami, tak nadal się boryka, a
      przecież w początkach jego prezydentury piłkarze Widzewa oraz koszykarki ŁKS-u
      pozostawieni sami sobie borykali się z ogromnymi trudnościami a ci pierwsi
      spadli nawet z ligi. Teraz, tuż przed wyborami, Kropiwnicki nagle, po
      uświadomieniu mu o ile głosów chodzi, zapałał nagłym, „życzliwym”
      zainteresowaniem dla sportu, ale jego postępowanie ma w sobie coś z
      szantażu: „wybierzecie mnie ponownie, to zbuduję wam podgrzewane płyty i
      basen”. „Falę” buduje już cztery lata, a budowa, podobno, dopiero się
      rozpoczęła. Swoisty rekord. A przecież w Łodzi trzeba zbudować wiele basenów.
      Place targowe, które docelowo powinny stać się ozdobnymi centrami miasta na
      trwałe zostały zamienione w zaśmiecone i zagracone obskurnymi budkami jarmarki.
      Czy jego ludzie mają jakąś koncepcję, jak przywrócić tym miejscom ich pierwotne
      przeznaczenie?.
      Samorządność w Łodzi umarła, bo Kropiwnicki wszystko wie najlepiej i można
      tylko wykonywać jego polecenia, nikomu nie pozwoli na żadną inicjatywę.
      Zmonopolizował jednoosobowo wszelkie kontakty z zagranicą i jeśli ktoś chce
      sprowadzić do Łodzi zagranicznego inwestora musi mu bić czołem i wkradać się w
      jego łaski, a przede wszystkim odstąpić zasługę. Chyba jedynym przejawem jego
      wysokich kwalifikacji jako ekonomisty jest to, że w Łodzi najszybciej drożeją
      bilety komunikacji miejskiej, woda, prąd elektryczny i w ogóle koszty
      utrzymania. Według niego Łódź staje się atrakcyjna i to pewnie z tego powodu,
      aby jeszcze bardziej ją uatrakcyjnić, nie zrobił nic, aby kolej nie
      zlikwidowała Łodzi dalszych połączeń z resztą kraju. Gdy rozpoczynał kadencję
      miał rzekomo napisać na szybie „władza powinna być przezroczysta”. Czy
      obywatele wiedzą, co on właściwie robi? Czy tłumaczy się komukolwiek ze swoich
      podróży? Kropiwnicki nie obiecuje, a dotrzymuje. To fakt, że nie obiecuje
      niczego w swoim programie, co by pozwalało mieć nadzieję na lepszą przyszłość.
      I pewnie dotrzyma.
      • Gość: Zazuzi Re: Kropiwnicki i lewica przy okrągłym stole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.06, 20:03
        Dla ścisłości:
        1. woda w Łodzi jest najtańsza w Polsce
        2. prąd nie jest produkowany przez Miasto Łodź, tylko przez firmą na która
        miasto nie ma żadnego wpływu
        3. rujnowanie komunikacji rozpoczał pan Rydecki (prezez MPK za rządow
        Czekalskiego i SLD), który rozpoczał inwetsycje bez przygotowania fiannsowego,
        np. Cityruner
        4. Manufakture buduje prywatna firma: to co tak firma chciała - kolejny
        Hipermartek - osiągneła, dlatego teraz budowa się ciągnie i nie jest
        zakończona. Po prostu brak motywacji finansowej.
        5. Drogi buduje się wtedy, kiedy jest kasa. Po wstąpieniu do Unii (przypominam
        w roku 2004) zostały złożone wniosku o dofinansowanie. Środki zostały
        uruchomione w roku 2006, bo na 2005 zostały rozdysponowane ZANIM
        przystapiliśmy do Unii.
        6. Aby budowac Falę, tez trzeba miec albo kasę, albo inwestora. Wszedzie (np.
        Poprad, Liptovski Mikulas na Słowacji) najpierw pozyskano inwestora, a potem
        rozpoczęto realizację. Żadna gmina nie jest w stanie podołać najpier
        inwestycji, a potem utrzymaniu obiektów.
        7. Kloaka na Kaliskiej to wina nie miasta tylko PKP. A jest to instytucja
        niezalezna od władz Łodzi, dodatkowo jej centrala jest w Warszawie a nie w
        Łodzi. Bałagan panujący na Kaliskiej i Frabrycznym, a także skandaliczny stan
        Żabieńca, dworca w Zgierzu czy Łodź-Chojny to wynik polityki Warszawki.
        kropiwnicki nic do tego nie ma.
        8. Nie jest prawdą, ze Łódź nalezy do najdroższych maist w Polsce, wystarczy
        rocznik GUS (oczywiście cyfre kłamią zawsze tam, gdzie nie są zgodne z czyimis
        poglądami)
        9. Siermięzno-buraczani to akurat ekipa Kwiatkowskeigo: niewykształceni
        ćwiercinteligenci studiujący po 10 lat, bez żadnego doświadczenia zapasnicy,
        czy businessmani, którym nie wyszło w ich prywatnych firmach
        10. Akurat za kandencji Kropiwnickiego Straż Miejska była widoczna, Jesli tego
        nie widziałeś to pewnie dlatego, ze mieszkasz w Zgierzu albo Ozorkowie

I jeszcze jedno: jest wiele spraw, które Kropiwnicki i jego ekipa po prostu
        zepsuli albo zaniechali. Tyle, ze także krytykowanie winno być procesem
        rozumnym, a nie na zasadzie: nie ważne za co - ale w ryj
        • Gość: Paweł Re: Kropiwnicki i lewica przy okrągłym stole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.06, 22:00
          wygląda na to że wszelkie zasługi są jego a za to co jest do bani odpowiadają
          inni...
          może nie odpowiada za wymienione tu przykłady osobiście ale jako prezydent
          miasta miał chyba największe kompetencje by zmieniać to na lepsze

przykłady katowic i gdyni oraz warszawa wilanów pokazują że z pkp da się walczyć
          i da się coś wskórać
          przykład poznania który wyłudził sporo mln z budżetu państwa na remont kamienic
          pokazuje że i nasze da się zbiorowo rewitalizować
          przykład fali pokazuję że z ściąganiem inwestorów którym nie do końca musi się
          coś super opłacać kropiwnickiemu idzie nie tak łatwo jak się tym chwali
          a przykład kończącej się w strykowie autostrady pokazuje że nie jest w stanie
          naprawiać niedociągnięć po popszednikach
          • Gość: tl111 Re: Kropiwnicki i lewica przy okrągłym stole IP: *.smrw.lodz.pl 19.11.06, 22:19
            Z tego wynika, ze Kwiatkowskiemu na pewno sie to wszystko powiedzie na piątke. Przeciez w Zgierzu udowodnil jak potrafi skutecznie i sprawnie rzadzic. Moze, Pawle, wymienisz jego zaslugi dla tego miasta? Czy tylko potrafisz znajdowac negatywy u Kropy? Moze troche kampanii pozytywnej? A Zgierzanie ocenia czy masz racje. Na razie oni prosza Boga zeby wygral w Łodzi bo dzieki temu nie beda go mieli u siebie.
            • Gość: Paweł Re: Kropiwnicki i lewica przy okrągłym stole IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.06, 09:53
              pisałem już to kilka razy ale widze że jesteście niereformowalni!
              o sprawach zgierza w 60% decydował kropiwnicki (jak o dużej większości spraw w
              regionie) w kolejnych 40% prezydent zgierza

wiceprezydenta wybiera prezydent a ta posadka służy do organizowania konferencji
              prasowych, wyjazdów prezydenta, doradztwo, utrzymywania kontaktów z wyborcami i
              mediami (szczególnie wtedy kiedy schrzani coś prezydent) i ewentualnie
              zastępowanie prezydenta w sytuacjach gdy go nie ma
              ŻADNYCH strategicznych decyzji dla swojego miasta nie podejmuje bo nie ma do
              tego uprawnień!
              za to dużo łatwiej powinno być wymienić zasługi kropiwnickiego w łodzi (i nie
              tylko) -miał do tego dużo więcej możliwości i dużo większe kompetencje!
              ale jakoś nikt nie potrafi się tego podjąć -DZIWNE nieprawdaż?

przestrzegałbym też przed wchodzeniem w ludzkie prośby (modlitwy) -bo tego nigdy