Dodaj do ulubionych

czy w CZMP ciągle jeszcze strajkują?

21.06.07, 09:57
może ktos wie...
Obserwuj wątek
              • elektryko Re: czy w CZMP ciągle jeszcze strajkują? 21.06.07, 16:03
                Oczywiście, że lekarze dostają pensję z naszych podatków. Stosunek tego ile
                wpłacamy do kasy państwa składek do tego ile dostaje lekarz jest znikomy.
                Przykładowo. Lekarz POZ dostaje za jednego przyjętego pacjenta około 1,50zł.
                Chirurg za wycięcie woreczka żółciowego dostaje około 15 zł. Kardiolog za
                udrożnienie tętnic wieńcowych około 10zł. Dziwisz się lekarzom,że złożyli
                wypowiedzenia? Chciałbyś decydować o czyimś życiu i zdrowi za takie stawki?
                Pretensje powinniśmy mieć nie do lekarzy,że płacimy składki i nic z tego nie
                mamy, ale właściwy kierunek skarg to rządzący. To władzy płacimy składkę, władza
                ma obowiązek zapewnić wydolność systemu ochrony zdrowia i władza próbuje ją
                zapewnić wyzyskiem białych niewolników. Ja się lekarzom nie dziwię. Są wolnymi
                ludźmi. Jeżeli nie satysfakcjonuje ich wynagrodzenie to mają prawo wyjechać do
                kraju, który szanuje lekarzy. Mają prawo zostać w Polsce i zakładać prywatne
                gabinety i tam sprzedawać swoją wiedzę. Najgorsze jest to, że mnie nie będzie
                stać na wizytę prywatną u lekarza, ale nie jest to wina lekarza tylko polityków.
                • elfik31 refleksje na temat służby zdrowia 21.06.07, 19:35
                  idiotyczne jest tylko to że zamiast się zwolnić z pracy to wymyślają jakies
                  głupie strajki kosztem pacjentów. Pracowałam kiedyś naukowo. Nie byłam
                  zadowolona z pensji, która uwierz, była niższa niż pensja lekarza - i co miałam
                  strajkować? NIE... Nie podoba mi się praca, nie odpowiada pensja - zawsze można
                  odejść i wyjechac jek ktoś chce, albo zmienic zawód. Ja tak właśnie zwobiłam.
                  co z tego, że skończyłam studia, że robiłam doktorat, uczyłam się dłużej niż
                  lekarze - teraz robię coś nie związanego z nauką. Można napisać, kto nas będzie
                  leczyć... znajdą się chętni. Bez obawy. A dlaczego wielu lekarzy chce pracować
                  w szpitalu państwowym i o dziwo, czemu te nieopłacalne studia medyczne
                  przyciągają co rok tłumy chętnych??? Szpital państwowy napędza lekarzowi
                  pacjentów do gabinetu prywatnego w którym większość przyjmuje na którymś etapie
                  swojego życia. Pacjent chętnie pójdzie i zapłaci za wizytę lekarzowi który
                  potem przyjmie go ''do siebie'' na oddział. Czemu w szpitalu o godzinie 13 nie
                  ma żywego ducha?? Przecież lekarz powinien pracować do 16 jeśli przychodzi na
                  8. A tu nie, on zalicza kolejny etat kosztem tego państwowego. I kolejna
                  sprawa - dlaczego uczciwie pracujący lekarz który np bierze kredyt zeby kupić
                  np tomograf i wykonywać badania prywatne nie ma szans?Ano dlatego, że jego
                  koledzy takie same badania wychonają prywatnie na państwowym sprzecie, w
                  godzinach pracy państwowej i na dodatek z użyciem odczynników szpitalnych -
                  tylko kasę za to wezmą do kieszeni a nie do kasy szpitalnej. I dlatego w
                  służbie zdrowia jest jak jest i tyle
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka