Dodaj do ulubionych

**Corning Cable System **Stryków**

• Gość: czytelnik Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.torservers.net 18.02.12, 21:25
      sprawiedliwy zacząłem czytać to forum po Twoich tekstach, miałem się nie wypowiadać.
      Jednak należy się trochę obiektywnej sprawiedliwości, nie uznaj tego za dupowłaza, ale ja mam inne zdanie, chłopak nie raz pokazał że ma łep na karku, i przede wszystkim nie boi się podejmować decyzji, a i razem ze mną ubrudzić przy maszynach też mu się zdarzyło

Taka jest moja opinia, którą pozwoliłem sobie wyrazić na tym forum.
      Bez urazy dla kogokolwiek
      Pozdrawiam
    • Gość: Mary corning IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.02.12, 11:17

Po dogłebnym przeanalizowaniu wszystkich wypowiedzi na temat firmy Corning stwierdzam fakt,że jest to firma spełaniajaca wszelkie moje wymagania zarówno pod wzgledem moralnym jak i kulturowym.Zdecydowałam zasilić szeregi pracowników i zgłaszam swoja kandydaturę.Będe posłuszna jak owieczka daję słowo!Zacznę od stanowiska operatora następnie starszego operatora a pózniej bede awansować na kolejne stanowiska aż dostanę stołek Marzeny K. Wtedy dopiero pokaże na co mnie stac!!!
        • Gość: pracująca jeszcze Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.31.42.72.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 30.09.12, 18:53
          o nowych? to nie TL tylko wtyki Katarzyny i taka jest prawda. Poza tym wszyscy starzy chodzą w takim stresie że aż ich szkoda. To już nie ta sama firma co kiedyś. Odkąd przyszła Anna C. wszystko obraca się w ruinę. Zniszczyła Inwesit a teraz niszczy nas. W Inwesicie po jej odejściu wszyscy zaczęli żyć a u nas zaczął się koszmar. Szkoda tylko Mariusza B. spoko facet, mądry, za ludźmi a taka wszystko niweczy... ale dlaczego Stany tego nie skończą? aż tak ma szerokie plecy? To ona jest złem tej firmy...
                    • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.adsl.inetia.pl 16.10.12, 08:42
                      Jeśli zaczynają traktować cię jak psa, to bądź pewny, że nie po to aby drapać cię za uszami, następnym krokiem będzie siarczysty kopniak w dupę.
                      Jeśli chcą abyś był psem to zrób wszystko aby mieli świadomość, że umiesz się odgryzać.
                      ( luźne przemyślenia dla mądrali, dla których punkt widzenia, diametralnie zmienił się wraz z punktem usadowienia dupska) Wszechwiedzący Marek.
                      • Gość: Gościu Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.galatea.pl 16.10.12, 10:06
                        Człowieku, lecz nie władco - Pamiętaj!!!
                        Ty straszysz Nas na zebraniach firmą Indesit,
                        a w Indesicie straszą Corningiem.
                        Więc więcej nie wypowiadaj Tych słów skoro nie znasz tamtej firmy.
                        i co ten post też wykasujecie jak inne niewygodne posty, które w odpowiedni sposób opisują rzeczywistość tej firmy i ludzi tam pracujących???
                        Pamiętaj że kij ma zawsze dwa końce - i kiedyś ktoś potraktuje Cię tak jak Ty traktujesz ludzi.
                        a kij i marchewka już nie działa na ludzi tam pracujących:)
                        i skoro już ktoś prowadzi zebranie to nie śmiej się bo Ci nie wypada!!!
                        • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.adsl.inetia.pl 16.10.12, 12:05
                          Jak się można przekonać nie ma już żadnej przepaści między firmami, jeśli chodzi o socjal czy zarobki, wszędzie jest tak samo dobrze, lub źle, jak kto woli na to spojrzeć. Istnieje jednak jedna cienka czerwona linia między zakładem a zakładem, są to ludzie którzy tworzą kadrę kierowniczą. Można powiedzieć, że na FOC czy jak kto woli Leo, mieliśmy do takich ludzi szczęście, jednak niestety po latach tłustych pod tym względem przyszły chude. Nie będę się rozpisywał na temat zależności jakie panują podczas wyborów choćby TL, bo każdy, od pomocnika po MT, dokładnie wie jak to wygląda, chcę tylko zaznaczyć, że nasze szczęście pod tym względem skończyło się z chwilą odejścia takich ludzi... zresztą nie będę wymieniał, bo każdy wie o kogo chodzi.Jedyna nasza szansa to zjednoczenie sił i organizacja związków, tylko wtedy możemy czuć się w miarę bezpiecznie. Ja wiem,że praca nawet w stresujących warunkach to być albo nie, dla większości z was, jednak milczenie i wręcz chocholi taniec jaki nam się proponuje, to krok ku przepaści, nawet dla tych, którzy grzecznie merdają ogonkami. Nie długo ukaże się mój artykuł Pt" Ludzie korporacji" który odsłoni bardziej pewne sprawy. Dla tych, którzy liczą, że naruszę w nim klauzulę tajności oświadczam, że będą rozczarowani choć łatwo się rozpoznają wśród postaci artykułu. Na początek pójdzie to na angielski rynek przetłumaczone także na ten język, potem kto wie... Nazywacie mnie z ironią, między sobą "wszechwiedzącym" będziecie mieli okazję przekonać się jak daleko moja wiedza sięga.
                            • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.devs.futuro.pl 17.10.12, 11:44
                              To ja dziękuję za zrozumienie,jednak wszyscy wiedzą jak nędzne są nasze możliwości, jeśli chodzi o pokazywanie IM naszego stanowiska, a tym bardziej w przeforsowaniu jakichkolwiek zmian. Ja nie wzywam do buntu, chciałbym tylko aby wszyscy zobaczyli jak nędzne są kryteria w obsadzaniu co lepszych stanowisk. Przyszła do mnie pracownica z bardzo długim stażem na naszym dziale, mówiąc jak bardzo była naiwna biorąc udział w ostatnim konkursie na TL. Spełniała bardzo wygórowane warunki(moim zdaniem zaporowe dla pracowników produkcji) posiada tytuł inż. zna język ang. być może nie na tak wysokim poziomie, jednak zna. Powiedziała, że już po pierwszych pytaniach i zachowaniu komisji była pewna, że jest tylko tłem dla kogoś kto już dawno został wybrany. Jak to się ma do słów jednego z TL koordynatora, który po wybraniu ostatnich dwóch TL, chodził i opowiadał, że zanim jeszcze ogłoszono nabór właśnie te osoby były już wybrane. To są fakty , na które są świadkowie. Więc pytam gdzie są nasze wartości, z których co roku mamy szkolenie. Piszcie do mnie na Faceboka jest tam mój E mail do korespondencji. Zanim mnie wyrzucą postaram się zrealizować swój projekt i wtedy może już nic nie będzie takie samo. Pozdrawiam wszystkich nie merdających ogonkami.
                              • Gość: Gość Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.skomur.pl 17.10.12, 12:01
                                Popieram bardzo mądre słowa . Jak był Pan T było ok . Teraz niestety zrobiła się wielka jedna szajka .Moloch sprowadza się do zatrudnienia na stołki wszystkich znajomych i rodzinę nowi TL nie wiedzą o co chodzi, ale słyszy się że są najlepsi w swojej pracy żenada !!!!!!!!!!!!!! STANY CZAS SIĘ ZAINTERESOWAĆ STRYKOWEM .Pan M .B bardzo mądry facet i myślę że otworzy oczy i zobaczy co się dzieje u naszych kierowników
                                • Gość: Gość Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.skomur.pl 17.10.12, 12:42
                                  Witam , wszyscy szukają oszczędności ale nie tam gdzie trzeba poszukajcie u siebie czyli w inżynierach którzy i tak są zbędni .Kręcą się bez celu a jak potrzeba pomocy odpowiadają" cytat "przecież Ty i tak wiesz więcej co ja Ci mogę poradzić teraz idę na obiad daj mi spokój ja przyszedłem tutaj odsiedzieć swoje osiem godz a nie zajmować się pierdołami !! Więc pytam do czego są potrzebni. A to odpowiedz .

Do brania grubej kasy !!!!!!!!!!!!
                                  Pozdrawiam ;-)
                                  • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.adsl.inetia.pl 17.10.12, 14:19
                                    Przepraszam, ale nie mieszajmy w to wszystko inżynierów, oni jadą na tym samym wózku co my. Po zwolnieniu Kuby SZ. Oni poczuli także pod tyłkami gorące krzesła, ponadto nie uważam, iż nie wykonują dobrze swojej pracy , ja z perspektywy lat i doświadczenia, mogę o Nich pisać tylko dobrze jak nie bardzo dobrze. Nie róbmy z siebie omnibusów, myślę, że każdy z nas kiedyś korzystał z ich wiedzy, choćby teoretycznej. Bajki o ich zarobkach to także mit. Zostawmy ich w spokoju jest wśród nich masa fajnych ludzi, którym należy się szacunek. To nie oni tworzą złą atmosferę i czy ktoś potrafi sobie wyobrazić co by było bez Nich. Bylibyśmy zdani na wiedzę TL a wtedy broń nas Panie Boże. Pozdrawiam wszystkich inżynierów.
                                    • Gość: Gosc Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.12, 23:48
                                      witam :) od nie dawna czytam forum i jak w każdym z takich miejsc sa podzielone opinie z nie którymi musze sie zgodzi :) na pewno jest syf, to nie jest juz ta firma co trzy lata temu... a bedzie jeszcze gorzej... jesli chodzi o inż ok sa tacy którzy cos robia i musze przyznac ze im to wychodzi :) ale sa tez tacy ktorzy kradna pomysly innych :) wyczytalem tez na forom ze na foc czy tez leo maja wieksze zarobki niz na ca czy ogolnie po drogiej stronie, jest to prawda tylko ze maja tez wieksza odpowiedzialnos i strona foc zarabia na caly zaklad :) wiec panie z ca itp niech sie odczepia od foc bo tylko maja chlopaki przerabane przez wasze madrosci... zmieniajac temat czemu zawsze obrywaja operatorzy za bledy gory??chlopaki wykonuja oplecenia a pozniej co nagany itp rozumie nie myli sie ten co nic nie robi "a w corningu jest tylko jedna taka osoba 'K' " wiec prosze patrzcie kogo obwiniacie za swoje bledy :) mam tez nadzieje ze po ostatnich sytuacjach troche sie gora ogarnie i cos sie zmieni na lepsze. z drogiej strony moze i jest to im na reke... sumujac jest to temat rzeka i tak nie wazne co napiszemy i kogo pochwalimy i tak to nic nie zmieni, no chyba ze kogos obrazimy to wtedy moze cos sie stanie :) pozdrawiam i dziekuje ludziom którzy maja odwage powiedziec im w twarz co mysla :)
                                      • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 18.10.12, 13:54
                                        Jestem po spotkaniu z Organizatorem związkowym „ solidarności”. Droga do założenia w naszym zakładzie organizacji zakładowej tego związku stoi przed nami otworem, wszystko zależy tylko od Nas. Może czas przestać rozmawiać w grupach o tym co nas boli, takie rozmowy może są potrzebne ale niczego nie zmienią. Wiedza na temat rozbijania ludzkiej solidarności to jedna z elementarnych zasad jakich uczyli mnie i jaką zapewne wpajają naszym przełożonym, i nawet gdy wydaje się nam, że stworzyliśmy jakąś nieformalną grupę i dzięki temu jesteśmy siłą, to fikcja. Ja to wiem i zaręczam Wam, że Oni również wiedzą jak zrobić w takiej grupie rozłam. Wystarczy jedno słabe ogniwo, jedna mniej zdecydowana osoba, lub taka, którą da się przekupić obietnicą, uśmiechem, poklepaniem po plecach, a wszystko sypie się jak domek z kart i okazuje się, że znowu jesteśmy tylko jednostkami uciekającymi ze strachem w kąt, przed wzrokiem przełożonego.
                                        Pamiętacie jeszcze, że jedną z wartości Corninga, jesteśmy właśnie My, pracownicy, że wnosimy niepowtarzalne wartości, które stanowią o jego sile. Doszliśmy do momentu, że te słowa są już tylko pustką, głosem w studni, krzykiem na puszczy… W pojedynkę nie znaczymy nic, a czasy idą ciężkie.
                                        Zwracam się do wszystkich, którzy po przeczytaniu tych słów myślą sobie: co mnie takie pierdoły, pociskane przez tego(miejsce na epitet) obchodzą, mam dobrą robotę, kierowniczka mnie lubi, często do mnie przychodzi pogadać, pożartować, poda rękę, pochwali. Mnie te idiotyzmy nie dotyczą.
                                        Jeśli tak myślicie macie do tego prawo, jednak chciałem wam zwrócić uwagę na mój przypadek. Wystarczyło jedno pytanie, kilka głośnych uwag a w jednej chwili stałem się tym , na którego trzeba szukać haka. Ja nie mam złudzeń, pozbyłem się ich na FOH, i w chwili jak zwolnili Kubę S., jedyne co mi pozostało to honor, tego nie dam sobie odebrać w imię żadnej sprawy, nawet takiej jak praca, mimo, że ją bardzo lubię, bo tak jak Wy, przychodząc tutaj zaczynałem od zera. Czasami właśnie to nieokreślone coś, zwane honorem to jedyna rzecz, jaka nam pozostaje. Zwracam się do Was, bo tylko zrzeszeni w formalnym związku jesteśmy w stanie realnie sprzeciwić się temu co jest teraz i co jeszcze będzie za chwilę. Nic nie ryzykujecie wpisując się na listę związku , dla przełożonych jesteście i będziecie anonimowi. Pomyślcie sami, jak nie teraz to kiedy? Jak nie wy, to kto? Będziecie mieli co opowiadać swoim dzieciom i wnukom jeśli się zdecydujecie, jeśli nie, to przypomnicie sobie moje słowa jak będą was wyprowadzać w pośpiechu jak złodzieja lub sabotażystę, jak wielu, wielu wcześniej.
                                        Ja odejdę z przeświadczeniem spełnionego obowiązku, bo teraz wszystko co mogę, to przekonywać Was, że to dobra droga. Wychodząc będę patrzył Wam głęboko w oczy, może oprócz ironii, znajdę w nich iskrę zrozumienia. Czekam do wtorku na potwierdzenie chęci przystąpienia do związku, TYLKO TRZY OSOBY CHRONIONE PRAWEM ZWIĄZKOWYM, BĘDĄ ZNANE DYREKCJI , POZOSTALI SĄ ZUPEŁNIE ANONIMOWI. Każdemu kto do mnie napisze, odpowiem i powiadomię o terminie zebrania i o pozostałych sprawach organizacyjnych.
                                        To tak jak ze snajperem, mamy tylko jeden pocisk, możemy spudłować, nie wystrzelić wcale, ale istnieje szansa, że trafimy w dziesiątkę. Piszcie na adres marektomczak46@gmail.com
                                        • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.adsl.inetia.pl 20.10.12, 12:41
                                          Witam wszystkich. Otrzymuję wiele e mail-i od osób zainteresowanych aczkolwiek wahających się, najczęstszym pytaniem jakie pada jest: jakie są prawa pracownika zrzeszonego w związku zawodowym, czego możemy od związku oczekiwać. Aby zaspokoić wasze oczekiwania na precyzyjną odpowiedź, zamieszczam link do statutu ZZ " Solidarność" odpowiedzi znajdziecie w paragrafach 6 i 7 już na początku statutu. Powiem wam tak, nie oczekiwałem na wielki bumm mailowy z waszej strony, więc nie czuję się zawiedziony, więcej jest chętnych z CA niż od nas.
                                          Z powodu , iż nie znam tych ludzi( pod nickiem Jan Kowalski może kryje się sam Pan Dyrektor) muszę ich prosić o cierpliwość, z naturalnych względów nie chcę podawać nieznanym Ludziom daty i szczegółów spotkania założycielskiego. Wszyscy chętni z Foc do samego końca nie będą wiedzieli o sobie, to zapewni nam większe szanse na dotarcie do celu.
                                          Chcę jeszcze raz podkreślić, że przystąpienie do związku to wasza autonomiczna decyzja, jednak jeśli się już zdecydujecie, zapewniam wszystkim pełną anonimowość . Zdaję sobie sprawę, iż na mój temat trwa negatywna kampania, od was zależy czy łykniecie to wszystko co o mnie się mówi, czy zachowacie obiektywizm. Znacie mnie, przynajmniej niektórzy, zawsze byłem gotów nieść pomoc i zawsze byłem otwarty. Nie zapominam o kolegach, którzy z naszej firmy odeszli lub zostali zwolnieni, utrzymuję z wszystkimi, z którymi kiedyś pracowałem, ciepłe kontakty, chyba jako jedyny. Jeśli czujecie w sobie siłę , jeśli macie odwagę i pragniecie normalności, to piszcie odpowiem każdemu. Zapewniam was bo niektórzy mogą nie mieć tej świadomości, że to ja jestem bardziej potrzebny Wam niż na odwrót. Bo jeśli mi się nie uda to wiem co mnie czeka, ale wolę to niż tkwienie w oczekiwaniu ... no właśnie na co? Jeszcze jedno nie występuję przeciwko komuś a tym bardziej przeciwko Corningowi chcę tylko aby było normalnie. Pozdrawiam także Kierownictwo , Nie denerwujcie się, kiedyś zrozumiecie, że to także dla was robię.
                                          www.solidarnosc.ath.bielsko.pl/statut.pdf
                                            • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.adsl.inetia.pl 22.10.12, 10:09
                                              Był sobie mały robaczek. Mieszkał w kupce nawozu, na trawniku obok ruchliwej ulicy. Po drugiej stronie rósł zagon z kapustą. Robaczek miał apetyt na kapustę, ale bardzo bał się opuszczać swoją jałową, ale bezpieczną kupkę. (przecież, nikt normalny nie nadepnie na gó..., tak mu zawsze powtarzali mieszkające z nim starsze robaczki)

Pewnego razu, gdy rankiem wystawił główkę ze swojego gówienka, aby choć popatrzeć na kapustę, dostrzegł innego robaczka, który ze smakiem pałaszował liść kapuchy.
                                              Zdziwił się bardzo, bo znał tego gościa, nie raz ślizgali się na jednej kupie.
                                              Pomyślał : a może spróbować, skoro jemu się udało, może i ja zdołam tam dotrzeć.

Nie bez obaw wyszedł ze swojej bezpiecznej kupki nawozu i zaczął pełznąć ku drodze.
                                              Od upragnionej kapusty dzieliła go już tylko ulica, niezbyt ruchliwa o tej porze dnia.
                                              Robaczek stanął na końcu trawnika, spojrzał na chropowatą powierzchnię ulicy i z przerażeniem pomyślał jak ciężka i mozolna przed nim droga, może przejechać go samochód, porani sobie brzuszek o ostry asfalt. Nagle zawiał wiatr i zaprószył mu piaskiem oczy. Przeraził się robaczek i mimo, iż nadal miał ochotę na kapuchę, to w pośpiechu cofnął się do swojego, jak myślał bezpiecznego gówienka.

Drogą szedł ktoś zamyślony, zboczył nie intencjonalnie na trawnik i wdepnął w kupę, w której mieszkał robaczek. Z obrzydzeniem wytarł nogi w trawnik i poszedł dalej.
                                              Zginął robaczek, zginęli jego starsi mądrzejsi koledzy. A po drugiej stronie ulicy, przyglądał się temu trzymając soczysty liść kapusty w ręku, ten który się odważył.
                                              • Gość: emka Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.corning.com 22.10.12, 12:07
                                                ...a tymczasem po drugiej stronie ulicy przyszedł czas na zbiór kapusty, wjechał kombajn i zrobił robaczkom masakrę.
                                                Fajnie piszesz, ale nie wiem o co Ci konkretnie chodzi, z czym Ty w ogóle walczysz? Żeby nas nie zwalniali? Przecież sam podpisałeś umowę, w której masz jasno napisane jak się ją rozwiązuje - z jakim okresem wypowiedzenia. Skąd więc przeświadczenie że nie wolno Cię zwolnić? Związki zawodowe były potrzebne wtedy, kiedy je założono (np. 1980r. z Twojego linku do statutu). Teraz mamy nieco inny ustrój i Prawo Pracy. Pomimo tego że sam jestem pracownikiem, to szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie że mając własne przedsiębiorstwo nie wolno mi zwolnić pracownika. Dlatego jest w umowie zapis o okresie wypowiedzenia. Nie pasuje Ci? Nie podpisuj. Albo podpisz tylko umowę, w której pracodawca zapewni Cię o dożywotnim zatrudnieniu. W Polsce Związek Zawodowy kojarzy mi się niestety z wywiadem z Panią Z Kasy PKP - zapytana dlaczego ma mieć dodatek specjalny do pensji (o co walczył jej związek) odpowiedziała że ma ciężką pracę a na pytanie czy ona ma ciężej niż kasjerki w marketach odpowiedziała że tak, gdyż ona musi też czasem sprzedawać bilety zagraniczne.
                                                Proponuję Ci abyś skupił się na podnoszeniu własnych kwalifikacji i w ten sposób stał się atrakcyjny dla pracodawcy a nie wczepiał się w niego pazurami i zasłaniał zapisami prawa z czasów PRL. A tymczasem przeglądaj ogłoszenia o pracę, reaguj, zgłaszaj się na rozmowy kwalifikacyjne - to da Ci pojęcie o własnej pozycji na rynku pracy, może wówczas spojrzysz na siebie nieco krytyczniej. Albo załóż firmę a My założymy sobie u Ciebie Związek Zawodowy i będziemy wszyscy szczęśliwi. Pozdro.
                                                ps. w jednym z Twoich wcześniejszych postów napisałeś że szkolono Cię z rozbijania solidarności grupowej ... byłeś w ZOMO?
                                                • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.adsl.inetia.pl 22.10.12, 14:42
                                                  Wreszcie ktoś z kim można merytorycznie prowadzić dyskusję. Jeśli chodzi o sprawę zwolnień, to oczywiście znam, jak każdy zapisy prawa pracy jakie obowiązują moją osobę jak i innych pracowników mający gorsze od moich warunki. Ale jak możesz wyczytać z moich postów zwolnienia nie są podstawową przyczyną i problemem,o jaki przyszło mi toczyć z Tobą ten spór. Raczej odwrotnie, bardziej niepokoi mnie praktyka zatrudniania po kumotersku pseudo fachmanów, którzy jak się potem okazuje często stanowią zagrożenie dla siebie i pracujących z nimi ludzi. Napiszesz, że to przeszłość, odradzam. jeśli to zrobisz będę zmuszony napisać o pozostałych dwóch transferach. Jak się mogę domyślać Tobie rzeczywiście Związki nie są potrzebne. Nie jesteś pracownikiem hali, któremu pot spływa po tyłku, nie musisz się obawiać niespodzianek związanych ze zmniejszeniem twojego angażu, lub przeniesienia na gorsze stanowisko. Ty zapewne myślisz, że będziesz Tym lub Tą, która zgasi światło w Corningu. Jest Ci na rękę fakt aby robol wiedział tylko tyle ile zechcesz łaskawie mu przekazać. Napisałaś( sorki,że zwracam się jak do kobiety ale tak jakoś podświadomie czuję, że jesteś właśnie kobietą) związki zawodowe to twór archaiczny nie przystający do dzisiejszej rzeczywistości. Obnażyłaś tym samym ,swoje miałkie pojęcie o Kodeksie Pracy,co mógłbym Ci jeszcze wybaczyć, ale niestety twoja ignorancja idzie dalej.Zastanawiam się czy w ogóle znasz coś takiego jak Ustawa Zasadnicza( konstytucja).
                                                  W Rozdziale II art 59 Konstytucji, znajdziesz wszystkie odpowiedzi na Twoje insynuacje,dotyczące obowiązującego prawa w naszym Kraju.Przytoczyłbym Ci także, odpowiednie paragrafy z Prawa pracy ale mam do pewnego stopnia litość i nie będę Cię do końca ośmieszał. Piszesz abym czytał ogłoszenia o pracę, ależ droga koleżanko ja pracę mam, moim pracodawcą jest Corning a nie Ty, na szczęście. Zarówno Ja w stosunku do pracodawcy mam obowiązki i prawa, mój pracodawca ma je także, o czym byś zapewne wiedziała gdybyś sięgnęła czasami właśnie po Prawo Pracy. W pewnym momencie pisząc o tym jak będziecie szczęśliwi zakładając u mnie ZZ, użyłaś rzeczownika w liczbie mnogiej "My", więc sama widzisz, że zrzeszanie się nawet w tak nieformalnej formie to dla Ciebie żadna nowość. Jednak gdy MY chcemy nadać temu oficjalny wyraz, wierzgasz nóżkami. Brak konsekwencji , pewnej logiki oraz luki w ogólnym wykształceniu w moich oczach deprecjonują Cię jako poważnego partnera w dyskusji. Pytając czy byłem w zomo, Chciałaś być dodatkowo złośliwa, jednak i to Ci nie wyszło obnażając elementarne braki, jeśli chodzi o znajomość historii. Podsumowując, jestem naprawdę ciekaw jak Wy zabierzecie się do zwalniania mojej osoby. Macie jeszcze czas, poradźcie się dobrych prawników, może jakaś komisja lekarska by się przydała, zresztą pozostawiam to wam, Wy najlepiej wiecie, że w"kupie" siła. Pozdrawiam gorąco.
                                                  • mariannowak711 Re: **Corning Cable System **Stryków** 22.10.12, 20:36
                                                    Wszystko fajnie, ale zapomniales dodac ze tylko waska grupa "zalozycieli" ma potem dobrze. Pan przewodniczacy ma potem wolne godziny zwiazkowe, platne za NIC nierobienie, a cala reszta na niego zasuwa. Uwazajcie, chcialem dolaczyc do tego zwiazkow, ale Pan "przewodniczacy" sie nie zgodzil, bo szuka tylko przytakujacych przydupasow. ja sie na to nie pisze
                                                  • wojak36 Re: **Corning Cable System **Stryków** 22.10.12, 20:42
                                                    Widzę, że jesteś mistrzem merytorycznego prowadzenia dyskusji. Twoje posty to niemal powieść, język jest naprawdę wygładzony wieloletnią pracą na linii. Merytoryka nie polega na
                                                    "mógłbym Ci jeszcze wybaczyć, ale niestety twoja ignorancja idzie dalej.Zastanawiam się czy w ogóle znasz coś takiego jak Ustawa Zasadnicza( konstytucja)." ani
                                                    " mam do pewnego stopnia litość i nie będę Cię do końca ośmieszał"
                                                    Tego typu wersety świadczą o braku merytorycznego podejścia, w zasadzie same w sobie są śmieszne i ZNIECHĘCAJĄ do dyskusji przedstawicieli drugiej strony, zamiast budować dialog. Umówmy się, związki wiele nie mogą, a już na pewno nie związki budowane z zamiarem buntu, walki, przejęcia władzy. Nie taka jest ich ustawowa rola i nie tak powinny działać, bo rodzi to permanentny konflikt w miejscu pracy, atmosferę walki i zagrożenia, a ludzie którzy nie chcieli się angażować po żadnej stronie, muszą to zrobić by nie byli gorsi. W ten sposób nie buduje się sensownych organizacji. Pozdrawiam
                                                  • kukurydza18 Re: **Corning Cable System **Stryków** 22.10.12, 20:44
                                                    Hej komuszku, jak widać myślenie pod tytułem mi się należy jak w minionym okresie wiecznie żywe. Szkoda tylko tylko, ze w Strykowie nie ma jakiejś kopalni alo huty z 57 związkami, bo możnaby było za Corningowo-państwowe-nasze pieniądze zorganizować sobie małe związkowe bungabunga...... Ja tu za.......m, żeby spłacić kolejna ratę hipoteki, a ty kombinujesz jak tu złapać trochę tlustej dupy na moim frajerstwie. Panowie Lepper, Krzaklewski i Sniadek jako trzej królowie przy narodzinach "Pana superpotrzebnego". Prawda jest taka, ze po upadku komunizmu struktury związkowe żyją głownie dla siebie i to samo można wyczytać z twojego samouwielbienia, wielb się sam.
                                                  • Gość: sierpień 80 Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.play-internet.pl 23.10.12, 14:26
                                                    Jak ktoś nie rozumie po co są związki i że działają na rzecz szeroko pojętego interesu pracowników.W demokracjach starszych od naszej patrz NIEMCY FRANCJA związki zawodowe to wielka chluba ogółu ludzi pracujących.Wyobrazić sobie można co by było gdyby nie było kodeksu pracy czy związków zawodowych jak nie wiesz to ci powiem obozy pracy za miskę ryżu.Bo naturalne jest że dla pracodawcy najważniejszy jest zysk!
                                                  • Gość: emka Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.corning.com 23.10.12, 12:12
                                                    marku, to co napisałeś to nie jest merytoryczna dyskusja.
                                                    " Pytając czy byłem w zomo, Chciałaś być dodatkowo złośliwa, jednak i to Ci nie wyszło obnażając elementarne braki, jeśli chodzi o znajomość historii. Podsumowując, jestem naprawdę ciekaw jak Wy zabierzecie się do zwalniania mojej osoby"
                                                    Nie byłem złośliwa, chciałem po prostu wiedzieć gdzie się uczy technik rozbijania solidarności. I czy osoba, która się takich technik uczyła ma moralne prawo zakładać Związek Zawodowy. I skończ proszę z tą paranoją, nie wszyscy tutaj, którzy się z Tobą nie zgadzają, należą do kierownictwa firmy. Niektórzy robią sobie po prostu z Ciebie jaja, za przeproszeniem.
                                                    Dyskusji nie podejmę ponieważ lepiej Ci idzie dyskusja z własnymi, wymyślonymi i kompletnie nie trafionymi tezami na temat osób, które dyskusję próbują podjąć. Mam inne, kompletnie inne zdanie niż Ty na pewne sprawy. Nie wiem nadal co chcesz osiągnąć zakładając Związek, nie podejrzewam abyś po tym fakcie brał udział w rozmowach kwalifikacyjnych i decydował o przyjęciach na stanowiska, ale mogę się mylić. Pozdrawiam.
                                                  • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.ip.netia.com.pl 23.10.12, 13:18
                                                    Wiesz dobrze Beato, że nikt tutaj sobie ani ze mnie ani z tego do czego zmierzam raczej jaj nie robi , dowodem są Twoje posty, wszyscy widzą, że podchodzisz do tego śmiertelnie poważnie i dobrze, bo ja także mam do tego takie podejście. Mimo, iż jestem oderwany chwilowo od zakładu to wiem co się na ten temat mówi wśród pracowników, bo Twoje zdanie, wybacz naprawdę mało mnie w tym względzie obchodzi.Wiem dokładnie, że nie ma stu procentowego poparcia jeśli chodzi o związki, na tym polega demokracja i pluralizm, jesteśmy ludźmi myślącymi i sami decydujemy jaką drogę wybrać. Ja to szanuję a Ty jak widzę masz z tym pewne problemy. Odwrócę trochę Twoje pytanie dotyczące ZZ. W czym tak bardzo będą Wam przeszkadzały Związki, jeśli wszystko robicie w tak transparentny sposób, począwszy od przyjmowania Ludzi skończywszy na ich zwalnianiu. Czego się tak boicie jeśli twierdzisz, że ZZ mają tak małe znaczenie. Jeśli zdołasz odpowiedzieć wiarygodnie, może Ci zdołają uwierzyć. I to jest podstawa do merytorycznej dyskusji. Pytasz czy mam moralne prawo zakładać związki, myślę, że jednak mam, dlaczego? Bo jestem uczciwy teraz i zawsze taki byłem. Honor i poczucie stałości przekonań to cechy, które zawsze mi przyświecały. Ty to wiesz, nigdy nie próbowałaś prowadzić na mnie swoich zmiękczających praktyk, i chwała Ci za to, i tak nic by Ci z tego nie wyszło. Jeszcze jedno jeśli chodzi o Twoje zasługi, ładnie, że w przeciwieństwie do innych nie logujesz się i można zobaczyć Twoje IP. Inni udają kogoś kim nie są ,ukrywając swoje IP. Może dlatego aby się nie okazało, że te mariany, wojaki, kukurydze to tylko jedna i ta sama osoba.Urodziłem się w czasach komuny, całą swoją młodość i dorosłe życie spędziłem w Armii. Wówczas w szkołach wojskowych, uczono różnych dziwnych, czasami mało potrzebnych rzeczy, min jako jeden z przedmiotów mieliśmy psychologię. Mam nadzieję, że zaspokoiłem Twoją ciekawość. Owszem związek nie ma swoich przedstawicieli podczas kwalifikacji, ale sam fakt, że będzie patrzył wam na ręce i głośno mówił o wypaczeniach jest już dla Was zagrożeniem. Przykro Mi ale już nie będę odpowiadał na posty , mam dużo pracy. Myślę, że przedstawiłem swój punkt widzenia wystarczająco jasno dla Ciebie, dla Kacz marka, oraz dla tych, którzy zdecydowali się mimo waszych starań, sięgnąć po kapustę. Pozdrawiam Cię serdecznie i do zobaczenia, tak czy siak musimy się jeszcze zobaczyć.
                                                  • Gość: emka Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.corning.com 23.10.12, 14:10
                                                    Jeśli przedstawiciel Związku nie uczestniczy w spotkaniach rekrutacyjnych to nie wiem jak masz zamiar weryfikować poprawność wyboru kandydata. Jeśli natomiast ktoś Cię poprze to OK, nie życzę Ci źle, tylko, jak podkreślałem, mam zupełnie inne zdanie w tej kwestii.
                                                    Do reszty się nie odnoszę bo poniosła Cię nieco paranoja, nie jestem Beatą :) więc niepotrzebnie zmarnowałeś swój czas na dialog ze sobą. Pozdrawiam
                                                  • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 22.10.12, 22:06
                                                    Powiem wam,że uśmiałem się bardziej na pewno z Waszych postów, niż Piotr z mojej bajeczki. Jak widzę wszyscy funkcyjni dostali do odrobienia pracę domową pt. "wystraszyć chętnych i oszkalować marka", coś mi się zdaje, że Góra nie pogłaskała by was po główkach, gdyby się okazało, że związek jednak powstał, ale to wasz problem. Nie chcę wdawać się w pyskówkę, na co pewnie liczycie aby pokazać, iż jestem tylko awanturnikiem. Czy zostanę przewodniczącym to się okaże,wychodzi tutaj znowu wasza nieznajomość statutu związku,otóż przewodniczący to funkcja społeczna, za friko, moglibyście chociaż dowiedzieć się czegoś więcej o tym z czym tak usilnie próbujecie walczyć a nie strzelać ślepakami.Wasza aktywność akurat w dniu dzisiejszym ma pewnie bardzo prozaiczne podłoże, mamy poniedziałek a wy nie wiecie ilu ludzi zdołałem przekonać, postanowiliście wystraszyć tych mniej zdecydowanych. Jak widzę zebrał się całkiem pokaźny pluton ZOMO.Jeszcze słowo do mariananowaka, czy nie miałem racji, że Ci nie zaufałem? Ja nie mam wątpliwości, że ZZ to właśnie w dzisiejszych czasach i w tym zakładzie to nie fanaberia ale konieczność, wystarczy rozejrzeć się do koła po Tulipanie już nawet Sonoco posiada swoje związki, czas na nas koledzy i koleżanki.sami widzicie jak Ci na cieplutkich stołeczkach próbują nam tego zakazać, macie swoją mądrość i myślę, że się na was nie zawiodę tak jak wy nigdy nie zawiedziecie się na mnie. Ludzie dla których Konstytucja, Kodeks Pracy, to nic nie znaczące dokumenty nie będą się wami przejmować jak przyjdą trudne chwile, oni maja zapewnione godziwe odprawy, dla was mają tylko poste słowa i nie spełnione obietnice. Zapewniam na mnie wasze zakamuflowane groźby nie robią wrażenia, mam nadzieję,że i na moich kolegach również. PS Marian zakładaj związek, im więcej związków tym lepiej, nie wiem tylko czy istnieje jakiś związek zrzeszający Dyrektorów i Kierowników. Pozdrawiam serdecznie absolutnie wszystkich.
                                            • wojak36 Re: **Corning Cable System **Stryków** 22.10.12, 20:46
                                              rollingstone1 napisał(a):

> Ludzie, to jest troche sciema z tym Markiem bohaterem. Gosc jest kupiony przez
                                              > firme, zeby wylapac chetnych do zakladania zwiazkow. Nie dajcie sie tak wpuscic
                                              > . Firma placi gosciowi premie, tysiaka na reke I zwolni wszytkich zaintesowany
                                              > ch.

hahaha, kto wie :] tysiak to nic dla nich za taką informację
                                                • Gość: łendel łiks Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.play-internet.pl 22.10.12, 23:24
                                                  wojak36 i mariannowak711 brzmia troche jak podstawieni z biura albo poprostu sa bialymi muzynami i niemoga pracowac jak nie czuja bata swojego Pana na plecach. Znam Marka to jest konkretny gosc. Jak sie czyms zajmie to zawsze dopina sprawe do konca. Dla tych niezdecydowanych Marek to prawdziwa osoba pracujaca nie od wczoraj na Foc. Moze te zwiaski nie sprawia cudow ale sam fakt utarcia nosa kierownictwie sprawia ze chce sie przylaczyc do tej inicjatywy. Ale bedzie ciekawie jak te zwiaski powstana ;)
                                                  • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 23.10.12, 00:13
                                                    Po pierwsze mylisz pewne sprawy, ja nie mam do Corninga żadnych ukrytych czy też jawnych pretensji ,zawsze twierdziłem, że praca w tym zakładzie to przywilej a nie kara. Po drugie zapewniam Cię drogi i szanowny Kacz - marku, że akurat nagrody za sugestie to dobrze ulokowane pieniądze, moje pomysły przynoszą co roku dużo większe zyski dla firmy niż wszystkie nagrody jakie rozdano za czasów poprzedniego systemu. Możesz to powiedzieć o sobie i swoich pomysłach, bo liczę, że jakieś tam miałeś i podzieliłeś się nimi z Corningiem. Jeśli jednak nie miałeś, to bardzo mi przykro, ale nie powinieneś w tej sprawie zabierać głosu, bo obrażasz nie tylko mnie, ale wszystkich, którzy chcieli i chcą wnosić dla zakładu swoją inicjatywę i pomysłowość. Twój post czuć na odległość zawiścią.
                                                  • Gość: Związki Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.galatea.pl 23.10.12, 09:33
                                                    Znam Marka od samego początku i wiem ze nigdy nie dał by się przekupić tej firmie.
                                                    Zresztą Oni nawet nie zapłacili by mu za takie informacje: jak i kto chce do związków przystąpić , tylko by go odrazu zwolnili jak wielu Waszych kolegów jak i Moich. Od początku istnienia tej firmy nikt nigdy nie szanował Was i nigdy tak nie będzie póki nie będzie związków, wiec ludzie obudźcie się Marek nie chce ich dla siebie chce ich dla WAS - a uwierzcie mi jeśli nie założycie ich to ręka tej firmy i was dosięgnie w postaci zwolnienia albo i co gorsze już nigdy nikomu nie dadzą umowy na czas nieokreślony. Posty "rollingstons" czy innych osób na tym forum widać ze kierownictwo chce wystraszyć Nas abyśmy nie założyli związków i nie mieli nic z tego.
                                                    Posłuchajcie wiadomości: My dostajemy marne ochłapy podwyżki są albo ich nie ma, a firmy z związkami walczą o premie rzedu waszych wypłat, wiec zastanówcie się i pomóżcie Markowi założyć te związki żebyście w przyszłości mieli dużo lepiej i żebyście nie trzęśli się jak do was mówią. Pamiętajcie ze los jest w waszych rekach a posty kierownictwa będą zawsze na tym forum ale oni zrobią wszystko żeby Was skłócić oczernić żebyście nic nie osiągnęli!!! Życzę aby plan wszedł do życia wtedy może zaczniecie nas traktować jak normalnych ludzi i nie "motłoch" jak to kiedyś usłyszałem
                                                    Powodzenia

• Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.ip.netia.com.pl 23.10.12, 15:21
                                                    Dziękuje za merytoryczne wsparcie"Sierpień 80" , praca włożona w edukację, nawet tych, którzy tego nie chcą zawsze musi przynieść jakieś pozytywne efekty. Dziękuję także "emka" za to chociażby, że się ze mną nie zgadzasz choć źle mi nie życzysz , naprawdę doceniam to . Nie ważne kim naprawdę jesteś , stoisz po drugiej strony barykady i to się tak naprawdę liczy.
                                                    Nie zamierzam podrywać autorytetów przełożonym, dla mnie ktoś taki to zawsze była świętość, jednak wśród tak małej ilości praw jakie posiada zwykły pracownik , jedno jest dla mnie bardzo ważne, pracownik musi czuć, że jest kierowany przez dobrego przełożonego, który wie czym jest odpowiedzialność za powierzonego mu człowieka. Macie poczucie, że tak właśnie myślą o was podwładni?
                                                  • Gość: gość Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.adsl.inetia.pl 25.10.12, 10:33
                                                    Człowieku co ty piszesz ,zapytaj może ponad tysiąca pracowników którzy pracują w tej Firmie czy chcą Związków ,a nie kilku rozżalonych ,nie spełnionych , takich jak TY.skoro jesteś takim Patriotom idź zakładaj Związki u "prywaciarzy" gdzie ludzie pracują na umowach śmieciowych , bo muszą za coś żyć, bez premii,z nadgodzinami za które nikt im nie płaci. Zajrzyj głęboko w Siebie Bo Z Tobą jest coś nie tak a nie z Firmą.Wiesz dobrze że Korporacje nie trawią związków . jeśli zostaną założone zwiną Fabrykę i ponad tysiąc ludzi znajdzie się na bruku .Jeśli Ci nie pasuje to się zwolnij , nie wypisuj bredni jakim Jesteś nieszczęśnikiem . Widać że nigdy nie pracowałeś u żadnego Prywaciarza ,bo inaczej twój pogląd na pewne sprawy byłby inny .
                                                  • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.ip.netia.com.pl 25.10.12, 18:56
                                                    Bardzo przepraszam kolego, że musiałeś tak długo czekać na moją odpowiedź. Jeśli myślałeś, że dopracujesz w naszej firmie do emerytury, to muszę z przykrością Cię rozczarować. W Polsce funkcjonuje wiele zagranicznych zakładów należących do zachodnich korporacji, korzystają z dużej ilości ulg, których niestety nie mają polskie firmy. W zamian mają dawać zatrudnienie. W oparciu o polskie prawo, w większości zatrudniają ludzi na umowy agencyjne, tak jest taniej i istnieje duża elastyczność jeśli chodzi o pozbywanie się takich ludzi. takie zatrudnienie min. nazywa się potocznie śmieciowym. Pytanie Corning korzysta z takiej formy zatrudniania, tak bo jest Mu to na rękę i nie koliduje z polskim prawodawstwem. Następne pytanie. Czy związki zawodowe są w Polsce legalną formą zrzeszania się pracowników w celu obrony swoich praw. Jeśli nie znasz odpowiedzi zrobię to za Ciebie. Tak są jak najbardziej legalne, mówi o tym zarówno Konstytucja, jak i prawo Pracy okrojone do minimum jeśli chodzi o prawa pracownicze. Ktoś już tutaj podnosił ten wątek, jednak pozwolę go sobie ponownie przytoczyć, czym bylibyśmy, gdyby właśnie nie to prawo do zrzeszania się, myślę, że tylko niewolnikami pracującymi za miskę ryżu.
                                                    Ludzie w Polsce są biedni, największą wartością w życiu jest rodzina i praca właśnie. Dla dobra rodziny godzimy się często na różnego rodzaju wyrzeczenia aby tylko zachować pracę. Od pewnego czasu nasi decydenci testują na nas, do jakiego momentu mogą się posunąć w obcinaniu nam przywilejów. Zaczęło się od transportu na nadgodziny, Spróbuj odmówić pracy na 12 godzin bo masz choćby chore dziecko. Nikogo to nie obchodzi , mało tego musisz dojechać na własny koszt choć normalnie dojechałbyś autobusem, pytam ,zwróci Ci ktoś za nie wykorzystany przejazd, pusty śmiech. Buzie otworzymy wszyscy gdy zapoznamy się z nowymi aneksami pracy, ale to przed nami. Oszczędności to hasło najlepiej realizować na koszt pracownika. I po to są związki aby choć ograniczać zapędy Tych, którzy na naszych garbach chcą podnosić słupki opłacalności. Tak jak myślałem dostałem wezwanie na komisję lekarską. Widać, iż nasi przełożeni robią co mogą aby uniemożliwić Nam realizację naszych konstytucyjnych praw. Oni mogą ,my mamy tylko trzymać gęby na kłódkę i robić, robić, pracować. Czy czegoś to Wam nie przypomina?
                                                  • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.adsl.inetia.pl 26.10.12, 15:07
                                                    Szykanowanie chorego człowieka, wysyłając go na komisje lekarskie nie przynosi chluby dla zakładu, tym bardziej, że choroba przez takie praktyki może się pogłębiać. Okazuje się, że według niektórych, jedynym naszym prawem a może obowiązkiem jest praca do padnięcia na twarz. Obostrzenia, dotyczące zwolnień lekarskich mające odbicie w naszych premiach nie do końca chyba są zgodne z prawem, ale sprawdzę to jeszcze.Sięgając po retorykę mojego ulubieńca, muszę stwierdzić" że ktoś tutaj strzelił sobie w kolano" chyba tym razem nie byłem to ja. Pozdrawiam wszystkich zdrowych i chorych pracowników.
                                                  • Gość: pracownik CA od la Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.31.24.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.10.12, 17:08
                                                    Czy Stany wiedzą o naszym burdelu przez kryzys i Niemcy?
                                                    Czy będą chcieli nas trzymać?
                                                    Czy faktycznie to już koniec i trzeba szukać roboty?
                                                    A co myślicie o kris tourze?
                                                    Po co firma ma nam pomagać? A może sami się zwolnimy? Kto chce za 1500zł być pracownikiem na 3 zmiany przez 11 do 12 godzin dziennie? A może transport za 230zł. tylko do firmy + pełna migawka na Łódź?
                                                    Związki? Bzdura!
                                                    Stany? Może powiedzą kiedy się zamykają w Polsce bo łatwiej iść na zwolnienie.
                                                  • Gość: pracownik CA Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.adsl.inetia.pl 27.10.12, 18:39
                                                    ciekawe jak? masz jakiś pomysł?

myślę że jest masa osób które swoją pracę w CCS lubią i chcą pracować i to dobrze
                                                    i taka grupa osób byłaby w stanie zrozumieć i iść na jakieś oszczędności tylko dlaczego mamy oszczędzać na dopłacie do transportu do pracy? czy dlatego że korzystają z niego pracownicy produkcji?
                                                    dlaczego nie zaoszczędzić na dopłatach do obiadów? Co bo biuro korzysta? wiadomo jak zabrać to komuś a nie sobie tak?

Następna sprawa dział kadr: nie wiem czy z 10 osób tam jest zatrudnionych w tym 2 panie dyrektor, ze cztery kierowniczki i z 3 starsze specjalistki.

ogólnie to na górze siedzi masa osób nierobów udających tylko że pracują w każdym dziale by się znalazło oszczędności jakby ich zwolnić

Nowe ubrania dla Team Leaderów czy były rzeczywiście tak potrzebne co zielony kolor się im znudził i spodnie. Dostali podwyżki, nowe ciuchy nic nie robią i jeszcze narzekają a z naszych obserwacji wynika że wystarczyłoby ich ze 2 na zmianę bo i tak tylu się zajmuje produkcją a reszta udaje zajętych i wysługuje się starszymi operatorami.

czy tam na górze nie widzicie tej paranoi
                                                  • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.devs.futuro.pl 27.10.12, 20:11
                                                    Przykro mi kolego z CA, ale Twoje niezbyt jasne i jednoznaczne przedstawianie sytuacji wygląda mi na taki balon próbny z którego próbuje się wypuścić powietrze przez wentyl bezpieczeństwa jakim dla przełożonych może być forum. Aby wszystko było jasne nazwę to po imieniu,: jesteś koleś niewiarygodny w tym co piszesz albo tak krótkowzroczny, że nie dostrzegasz prawdziwych zagrożeń, dla mnie jesteś figurantem, który próbuje całą parę puścić w gwizdek. Dlaczego tak sądzę: To, że dopłaty za transport dotykają tylko pracowników produkcji wiedzą wszyscy, Ty próbujesz przenieś winę za to na pracowników biurowych, wybielając tym samym tych, którzy za tym stoją, czyli przełożonych, zarówno ich i naszych. Wspominasz o zabraniu dopłat do posiłków, tak jakby tylko biuro z nich korzystało, jesteś w błędzie, ale Ty o tym wiesz( spokojnie dopłaty do posiłków będą następnym krokiem w obrzezywaniu waszych przywilejów) Nie masz pojęcia o pracy( albo masz aż za dobre pojęcie) co robi się na górze ,a nazywasz tych pracowników obibokami, to kolejny raz gdy próbujesz na nich skupić uwagą operatorów i monterów. Podsumowując, jeśli Twój głos jest autentyczny, to przynosi więcej zła niż dobra i działa na korzyść naszych decydentów.Jeszcze jedna uwaga na CA, są monterzy a nie operatorzy jak wyrażasz się w innym swoim poście, może jestem zbyt przeczulony ale wygląd mi to na typowa prowokację.
                                                    Aby cokolwiek zmienić na lepsze, albo choć utrzymać pewne status quo , wszyscy musimy mówić jednym głosem. Monterzy, operatorzy, pracownicy biurowi a nawet TL . Wszyscy jedziemy na tym samym wózku, który nazywa się Corning. Tylko sprawnie działające i mające poparcie w całej załodze Związki Zawodowe, będą w stanie zatrzymać trend oszczędzania na naszych karkach. Mówią wam, że gdy powstaną Związki to rozwiążą nasz zakład, ale bez związków ,również mogą to uczynić na pstryknięcie palcami decydentów ze Stanów. Zastanówcie się co wtedy. Kto będzie walczył o Wasze godziwe odprawy, Europejska Rada zakładowa, śmiem wątpić, te dwie, swoją drogą miłe Panie(Pozdrawiam) nie mają nic do powiedzenia, ale wszyscy o tym wiemy, prawda? Ktoś napisał, że Związki mają także związane ręce, bzdura, zapytajcie kolegów, którzy przyszli do nas z innych upadłych zakładów, gdzie istniały związki, jakie odprawy zdołano w nich wynegocjować. Popytajcie swoich kolegów z innych zakładów,jakie korzyści płyną na co dzień z istnienia związków u nich.
                                                    Zastanówcie się co jeszcze pozostało z tego co mieliście przyjmując się do Corninga? Bardzo niewiele. Jeśli dalej będziecie zachować się jak strusie, chowając głowy w piasek, to niebawem, gdy je wyciągniecie, stwierdzicie, że nie macie jaj. Co jeszcze przed Wami: w grudniu czekają Nas, jak myślę aż dwa rozczarowania, jedno będzie dotyczyło widełek, drugie( choć tutaj mogę być w błędzie, bo to idzie z socjalu) dopłaty świąteczne, okrojone albo całkowicie zabrane(sorki, aby coś komuś zabrać to ta druga osoba musi to już mieć, a jak wiecie jeśli chodzi o te pieniądze to ich suma zawsze podawana jest bardzo późno). Jeśli zabranie dopłat do transportu to nie plotka, to niebawem dopłaty do posiłków, także zostaną okrojone. W marcu nie liczyłbym na roczną premię, myślę, że pod hasłem oszczędności powiedzą Nam, abyśmy zrozumieli, że premii być nie może. Podwyżki już przerobiłem przy okazji widełek( będą zamrożone, do końca świata i jeden dzień dłużej)
                                                    Więc pytam ,co pozwolicie jeszcze sobie odebrać, jaka jest ostateczna granica waszych ustępstw, czy będzie to przysłowiowa miska ryżu, a może miska ryżu na dwóch.
                                                    Pamiętajcie , nikt nie stanie po waszej stronie jak przyjdą trudne chwile, koledzy, którzy pracowali z wami latami, popatrzą z litością, może żalem w waszą stronę i to wszystko a ostatnimi słowami jakie usłyszycie będą " nie ma ludzi nie zastąpionych".
                                                    Czekam nadal na wasze maile, myślę, że jednak się nie mylę myśląc o Was jak o ludziach odważnych i z charakterem. Pozdrawiam wszystkich Was, operatorzy FOC. marektomczak46@gmail.com. Ps. Nie prowadzę prywatnej wojenki, może jestem wyrywny, staroświecki, albo (inny epitet) ale naprawdę zależy mi na Naszym wspólnym dobru, jakim jest nasz zakład.
                                                  • Gość: pracownik CA Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.adsl.inetia.pl 27.10.12, 22:01
                                                    w wielu Twoich domysłach co do mnie i mojej wiedzy mylisz się ale nie uściślę ponieważ chcę pozostać anonimowy.

chciałem w swojej wypowiedzi zwrócić uwagę na kilka przegięć u nas w firmie
                                                    bo moim zdaniem niekonieczne są związki, jeżeli zakład byłby dobrze zarządzany to każdy by pracował z chęcią i nawet kryzys byśmy przetrwali ale wszystko się sypie, dochodzi poważnych zaniedbań i zamiast tu szukać rozwiązań i oszczędności to się tnie po ludziach

zaniedbania- mam tu na myśłi sytuację z klientami strategicznymi (wiadomo o co chodzi) gdzie doszło do zbagatelizowania przez dział jakości zgłaszanych problemów i mamy reklamację albo rezygnację klienta
                                                    wszyscy z góry biorący udział w piątkowej akcji zdecydowanie za późno się wzięliście do pracy

niedługo czeka nas zapewne reklamacja od innego klienta dla którego głównie teraz robimy zlecenia i będzie to z winy osób zarządzających bo nie da się w nieskończoność podnosić norm wydajności bez strat w jakości produktów

powtórzę niech ktoś kto ma władzę w tej firmie przejrzy na oczy i tą sytuację poprawi poprzez dobre zarządzanie a nie poprzez zakładanie związków po to by w przypadku plajty całkowitej wyrwać z tego ścierwa parę ochłapów dla siebie co nie rozwiąże problemu bo trzeba będzie szukać pracy od początku

i jeszcze jedna uwaga bo może nie było to dość dobrze podkreślone w moich innych wypowiedziach w każdej grupie pracowników czy to monterzy, operatorzy, audytorzy, TL, inżynierowie, pracownicy biurowi są osoby pracujące uczciwie na swoje wypłaty i są też obiboki co swoje stołki dostali przez powiązania rodzinne, wazelinę fałszywe uśmiechanie się do wszystkich i tych właśnie nierobów powinno się zwolnić

pozdrawiam
                                                  • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.adsl.inetia.pl 27.10.12, 23:35
                                                    Może jestem naiwny, ale uwierzyłem w Twoją wiarygodność i dobrą wolę. Jesteś osobą bardzo dobrze poinformowaną, wnoszę z tego, iż na co dzień nie chodzisz w niebieskiej koszulce, myślę, że znam jej kolor ale to nie ważne. Wektory naszych starań nie koniecznie skierowane są w przeciwnych kierunkach, myślę, że na wielu płaszczyznach się przecinają. Musisz sobie tylko odpowiedzieć na dwa zasadnicze pytania. Czy dobrze kierowana firma to dla Ciebie taka, w której łamie się konstytucyjne prawa pracownicze. Czy ZZ przeszkadzają firmie w dobrym funkcjonowaniu zabezpieczając jednocześnie prawa pracownika. Znasz odpowiedzi. Dobra firma to jedynie taka, w której przestrzega się wszystkich norm i zasad obowiązujących w kraju jej funkcjonowania, inaczej mielibyśmy do czynienia z przerostem formy nad treścią. Nie zgadzam się z Tobą w kwestii , jak to Ująłeś "wyrwania z tego ścierwa parę ochłapów" Nie zgadzam się dlatego, iż nigdy nie pozwoliłbym sobie na porównanie mojej firmy ze ścierwem, nawet gdy zaczyna źle funkcjonować. Rozumiem, że z Twojej strony to pewna przenośnia, metafora, uwierz bardziej obrzydliwa niż trafiona. Upadająca Firma to nie mury, maszyny, dyrekcja. To zwykli pracownicy, którym należy się szacunek i bezpieczeństwo. Jak zrozumiesz te sprawy, reszta to Pikuś, bo z każdym słowem,Twoich ostatnich zdań podpisuję się obiema rękoma. Jeszcze jedno, uwierz mi szukanie pracy z pełną kieszenią powoduje to, iż nie musisz łapać każdej nadarzającej się okazji aby nakarmić głodna rodzinę. Mając więcej pieniędzy możesz być w tym wypadku bardziej wybredny. Pozdrawiam. Zapraszam na rozmowę gdy już związki powstaną, na pewno się dogadamy.
                                                  • Gość: pracownik CA Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.adsl.inetia.pl 28.10.12, 17:14
                                                    Dobrze kierowana firma to dla mnie taka w której nie ma potrzeby łamania praw pracowników ponieważ jest dobrze zarządzana przez mądrych ludzi, dla których władza to nie jest okazja żeby się nachapać i ustawić swoją rodzinę i znajomych. Władza to jest większa odpowiedzialność i wyzwania i praca za którą powinni być uczciwie rozliczeni i wynagrodzeni lub ukarani.
                                                    ZZ w takiej firmie na pewno nie zaszkodzą ale i nie będą potrzebne. No cóż szczerze mówiąc myślę że to utopia jest.

Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem określeniem "wyrwania z tego ścierwa parę ochłapów".
                                                    Rzeczywiście można to różnie zrozumieć, chodziło właśnie o to że po upadku firmy już nie będzie pracowników i miałem na myśli padlinę, firmę bez ludzi czyli bez życia.

I tak teraz do mnie dotarło że rzeczywiście na wypadek gdyby rzeczywiście ta firma miała upaść to ZZ by się przydał.

Skąd będziesz wiedział czy wśród osób które się zgłoszą pierwsze nie będzie kapusia przez którego wszyscy "założyciele" nie wylecą z pracy na drugi dzień po spotkaniu?

Pozdrawiam

• Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.ip.netia.com.pl 28.10.12, 17:35
                                                    Liczę na początku na ludzi, których znam od lat. Pierwsza założycielska dziesiątka z racji tej, iż będzie musiała się spotkać na pierwszym zebraniu, będzie musiała o sobie wiedzieć. Potem,każdy następny kandydat będzie przyjmowany przez przewodniczącego, ktokolwiek nim będzie. W moich poszukiwaniach tych dziesięciu"Wspaniałych" są wzloty i niepowodzenia, Ludzie nadal się boją i nie ufają sobie nawzajem, więc dlaczego mieliby zaufać mi, ja to rozumiem i jestem cierpliwy. Mamy jeszcze trochę czasu, więc jestem optymistą, zresztą taką mam naturę, że nie umiem poddawać się, lub zniechęcać trudnościami, myślę, że wreszcie większość zrozumie, że chcę dla nich dobrze.Cieszę się, że choć Ciebie, który pewnie mnie nie znasz ,zdołałem do czegoś przekonać. Pozdrawiam.
                                                  • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.ip.netia.com.pl 29.10.12, 21:32
                                                    Kolego jeszcze bardziej sympatyczny, ja pracuję w firmie od 2007roku i przez pierwsze cztery lata, nigdy bym nie pomyślał, że dojdę do wniosku, że ZZ są w tej firmie potrzebne, więc trudno mi zrozumieć Twoje powody do zakładania związków właśnie w tamtym okresie. Nie udało Ci się bo w tamtych latach nie mogło Ci się udać,bo wszyscy byli zadowoleni, a praca w Corningu to było COŚ. Niestety doszliśmy w wielu aspektach do ściany, mało tego zaczynają nas do niej przyciskać a pojedynczo nie jesteśmy w stanie oprzeć się takim naciskom. To tyle co miałem, Ci kolego do napisania.

No i zaczęło się , nastąpiły pierwsze zwolnienia, także osób zatrudnionych na stałe, z uzasadnieniem " powody ekonomiczne". Myślę, że to dopiero początek i tak naprawdę, wbrew zdrowemu rozsądkowi najbardziej zagrożeni są właśnie Ci z takimi umowami. Dlaczego? Bo jest okazja zredukować tą niewygodną grupę pracowników, uzasadniając to właśnie względami ekonomicznymi.Wszyscy pozostali, czyli Ci, zatrudnieni na czas określony i umowy agencyjne mogą poczekać, gdyby się okazało, że kryzys się pogłębi, ich można pozbyć się z dnia na dzień, nawet bez uzasadnienia. Jeśli się okaże jednak, że wychodzimy z dołka, zawsze tacy ludzie mogą wyszkolić nowych pracowników, jednak niech nikt wtedy już nie liczy na umowę na czas nieokreślony. Myślę, że z takimi umowami to już koniec w tej firmie. Jeśli ktoś uważa się za człowieka nie do zastąpienia to jest naiwny jak dziecko. Otwórzcie wreszcie oczy, jeśli chcecie mieć wpływ na swój los w naszej firmie to piszcie , razem zdołamy więcej. Jeśli nie uda się teraz, wbrew pozorom w oczach Decydentów przestaniecie być jakimkolwiek partnerem i przestaną się z Nami liczyć zupełnie. Będą wiedzieć, że jesteśmy słabi, rozbici i podzieleni a Takich ludzi wybaczcie, trudno szanować i się z nimi liczyć. Pozdrawiam.
                                                  • Gość: Łysy 2004 Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.toya.net.pl 30.10.12, 21:46
                                                    Dobry wieczór. Nie to ze nie udało mi sie. Bo po pierwsze byłem jednym z kilku z którymi uwczesny dyrektor zakładu porozmawiał na ten temat( przy kawie i ciastkach) i powiedział te słowa cytuje" koledzy w tej firmie nigdy nie bedzie ZZ,nigdy...czy bedzie dobrzy czy bedzie źle. Tak masz racje, w tamtych czasach pracą w CCS mogłeś sie chwalić i niejedna osoba zazdrosciła np: socjalu,pracy w soboty za 100% w niedziele za200%....ale po przeprowadzce do Smolic wszystko zaczęło sie sypać jak domek z kart......co będzie dalej, nie chce sie tu bawić w jakiegoś"wróżbita" ale sadze ze stanie sie to co stało sie z zakładem we Francji..Pozdrawiam i życze wszystkim koleznkom i kolegom POWODZENIA.
        • Gość: pracownik CA Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.adsl.inetia.pl 27.10.12, 00:31
          Witam wszystkich byłych i obecnych pracowników!
          A co sądzicie o dzisiejszym dniu? Czy to naprawdę już początek końca?

Przy okazjji nowi TL CA może i nie zaczęli swojej pracy zbyt dobrze jeżeli chodzi o podejście do operatorów ale widać że starają się to poprawić i już się z nimi inaczej pracuje i powiem szczerze że miło jestem zaskoczony . NO cóż jeżeli chodzi o TL- dawnych brygadzistów to:
          owszem jest kilka TL- iderek które potrafią zająć się pracą i są w niej całkowicie profesjonalne, są to dziewczyny. które osiągnęły swoje stanowiska dzięki ciężkiej pracy i potrafią to docenić u innych. jest też kilkoro TL którzy dostali się na swoje stołki dzięki układom i włazidupstwie. Braki w wykształceniu i wiedzy oraz jakimkolwiek podejściu do ludzi nadrabiają pewnością siebie i wydaje się im że wyższe stanowisko daje im prawa do nicnierobienia. a jak dostali opierdziel od kierowniczki która przyszła niespodziewanie do zakładu i zobaczyła jak wygląda praca to się kreują na ofiary i tylko narzekają po kątach.
          chodzą rączki kremują (jak już je wyjmą z kieszeni) wymagają od wszystkich ale nie od siebie.
          Mam nadzieję że dołączą do osób dzisiaj zdegradowanych. Na linię ich i niech sobie przypomną jak wygląda praca!

• Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.adsl.inetia.pl 30.10.12, 13:50
        Ludzie, kto dodaje takie durne posty? Dzieje się tak dlatego aby odwrócić uwagę od istniejących problemów. No tak Dobry Decydent Corninga jedną ręką rozdaje biurka do przedszkoli, (świetny PJ) a drugą ręką gmera w kieszeniach swoich pracowników. Ludzie nie dajcie sobie mydlić oczu, wszystkie tego typu wątki, służą tylko temu aby przykryć Naszą akcję zakładania związków. Wszyscy niezdecydowani, czekamy na Was, Ci których nie trzeba już przekonywać , proszę Trzymajcie kurs. Pozdrawiam.
          • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.devs.futuro.pl 30.10.12, 14:53
            Dzięki może skorzystam z Twojej rady, jasne joga dobra rzecz. Jesteś pewnie monterem-ką no nie:) Pusty śmiech mnie ogarnia. Ciekawe czy odważysz się powiedzieć takie pierdoły o biurkach swoim kolegom i koleżankom, którzy stracili już pracę lub zaraz stracą.Może Ty także jesteś na liście, jeśli tak to myślę, że joga będzie za mało. A na razie zachwycaj się dalej, jejku jakie dobre Państwo, nami kierują, rozumiecie, biurka dzieciom oddają, o jejku, jejku, jakie dobre Pany. Śmieszne , żenujące i obraża ludzi, przemyśl to zanim znowu coś takiego napiszesz.
                • Gość: 2222222222222222 Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.12, 16:57
                  kolego ktory tak bardzo chcesz zakladac zwiazki- najpierw powinnes wziac pod uwage ze u nas w firmie zwiazkow nie moze byc poniewaz jest zaj.... rada europejska. trzeba bylo startowac do wyborow i mialbys problem z glowy. i moze bys troche lepiej radzil sobie z tym jakze odpowiedzialnym;) stanowiskiem niz wielki cyc-MC- ktora teraz juz tak wazna sie poczula w tej firmie ze powinnismy ja nosic na rekach-suczzz...
                  • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.devs.futuro.pl 30.10.12, 17:53
                    Mylisz się kolego, kto Ci nagadał,takich głupot, że jak jest rada to nie może być związków, bzdura, taka sama jak kandydowanie do rady, bo ten Twór niestety nic nie może. Nie uważam, aby Gosi po jej wyborze coś odbiło, była i jest sympatyczna, tak jak jej koleżanka z rady ale wszyscy przyznamy, że nie o to chodzi.

Jeśli chodzi o ktosia podpisującego się oonototak, z tobą jest tego typu problem, że nie chcesz nam pokazać swojego ip. logując się. Gdyby nie to, wszyscy by poznali, iż piszesz z sieci Corninga, a to skreśla Cię jako zwykłego montera, czy operatora. To ty zainicjowałaś ten wątek o biurkach, tylko po to aby powoli przestano czytać o związkach. A po drugie, skąd możesz wiedzieć jak wykorzystuję swój czas. Hipokryta to osoba o zachwianej moralności, także taka, która podszywając się pod kogoś kim nie jest, chce osiągnąć jakieś korzyści, pasuje to do Ciebie jak w mordę strzelił. Pozdrawiam ale ozięble.
                    • Gość: Twój Ziom Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: 178.217.192.* 30.10.12, 19:11
                      Marek, a dlaczego nie jesteś w pracy, zwolnienie? Od psychiatry, bezterminowe?
                      Proszę Cię przeczytaj co Ty za głupoty wypisujesz. Uwierz mi zacząłem pokazywać Twoje wpisy znajomym, aby pokazać jak bardzo Cię skrzywdzili w CCS. Dobrze, że siedzieli... Człowieku ogarnij się. Strzel sobie ze trzy strzały w buźkę i zacznij myśleć trzeźwo. Może bloga sobie załóż? Sława, może jakieś pieniądze za pisanie bajek otrzymasz... albo nie zgłoś sprawę do TVN'u, do "Rozmów w toku", ba to byłby show. Zobacz ile ludzi by Tobie współczuło. Może Drzyzga za rękę by Cię potrzymała..albo nie napisz do "Przyjaciółki". Jak widzisz opcji jest wiele.

Raz jeszcze współczuję Twojej choroby. Twój ziom z produkcji.
                      PS
                      Może jakieś korki dla Ciebie pozbierać? Na leki?
                      • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.adsl.inetia.pl 30.10.12, 20:21
                        He, he, rozbawiłeś mnie człowieku, ale nie pochlebiaj sobie, raczej żadnym moim ziomem nie jesteś i nigdy nie byłeś jak sądzę. Myślę, że po prostu nie byłem dla Ciebie niemiły a ty zaraz Ziomem myślisz,że jesteś. Już taką mam naturę, że nawet najohydniejszego robala pełzającego pod nogami nie rozdepczę, po coś to przecież zostało stworzone, no nie pseudo ziomie. Nie zapomnij jutro opowiedzieć Pani swojej, że mi dowaliłeś a nagroda Cię nie minie. Widzisz masz przewagę, wiesz kim jestem, ja tego o Tobie nie mogę powiedzieć,może napisz na mojego E maila a wtedy zobaczymy co ja będę mógł powiedzieć o Tobie. Wybacz ale na anonimowe zaczepki już nie odpowiem. A i jeszcze jedno nie czuję się skrzywdzony, a TY?
                        • Gość: Twój Ziom Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: 178.217.192.* 30.10.12, 20:35
                          Forum gazety to Twoje życie. Więc żyj!. Zastanawiałem się po jakim czasie odpiszesz. OK 1h, czyli jeszcze aplikacji na swoją komórę nie znalazłeś, aby być na bieżąco? Czy akurat miałeś godzinkę siesty po braniu leków? Z pilotem przed TV?

Nie!... wiem! lekarz Cię odwiedził. No tak opowiedzieć bajkę na dobranoc o ZZ.

Szczerze współczuję Twojej rodzinie (Tobie też) jak mają takiego koleżkę cały boży dzień (nieroba) w domu. Na miejscu Twojej Pani (bez urazy, lecz z współczuciem),to bym Cię na kopach do roboty wygnał.

Sugeruję
                          1. rachunek sumienia
                          2. spowiedź
                          3. przeproszenie wszystkich za zachowanie (bez karnego jeżyka)
                          4. szukanie nowej roboty

Powodzonka!
                        • Gość: zdegustowana Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.toya.net.pl 04.11.12, 18:03
                          Ręce opadają jak tak czytać niektóre wpisy tutaj. Kilka moich uwag: ostatnio atmosfera w firmie jest na tyle dołująca, że każdy boi się tylko, żeby nie stracić pracy! Rozumiem, że jest ciężko, ale pracownicy są traktowani jak bydło. Pani Anna C. zupełnie ma to gdzieś i organizuje spotkanie, na którym opowiada o swojej rodzinie, zainteresowaniach, o poprzednich pracach i jaka to szczęśliwa jest, podczas gdy na inne rzeczy brak pieniędzy... gdzie tu logika?!
                          Marek... za takie wpisy jakie tutaj zamieściłeś, jeśli byłabym Twoim przełożonym. jako pierwszy byś wyleciał dyscyplinarnie i wiem o czym mówię! Jeśli byś tyle energii i zaangażowania wkładał w swoją pracę, albo w rozwój zawodowy to byś nie musiał powoływać, zwoływać i nagabywać ludzi do śmiesznych związków, które i tak nie mają racji bytu. Przykro mi to mówić, ale moim skromnym zdaniem zwalniają Bogu ducha winnych ludzi, którzy poświęcali się pracy, chcieli pracować i lubili tą pracę, a Ciebie nie wiem czemu jeszcze trzymają.. Ciebie, który spiskuje, kręci nosem i ciągle narzeka?! Zgodnie z wartościami Corninga i z kodeksem pracy za takie wpisy i akcje należy się dyscyplinarka... taki kraj, cóż robić...
                          Tak jak pisałam, ostatnio atmosfera jest okropna... szczególnie jak kogoś zwalniają - bo ciężko, podczas gdy miesiąc wcześniej przyjęto kogoś do pracy... i do tego jeszcze marnowanie pieniędzy na akcje typu "Opowieści Pani Ani...".
                          • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.adsl.inetia.pl 04.11.12, 20:17
                            Jeśli istnieje kilka stopni zdegustowania to myślę, koleżanko, że dużo jeszcze przed Tobą. Wybacz, że nie odniosę się do Twoich fantastycznych pragnień dotyczących mojej osoby, ale nie chce mi się. Nie znasz mnie ja Cię nie znam, więc przyznasz, że podchodzisz do tego wszystkiego zbyt emocjonalnie, a nie chciałbym powiększać Twojej frustracji. A związki racę bytu mają i udowodnię to niebawem. Pozdrawiam, nie popadaj w nadmierne przygnębienie, jeśli Ci to poprawi humor, to pomyśl, że istnieje gość, którego nawet nie znam, a który myśli o mnie z sympatią. A i jeszcze jedno, nie martw się o mnie.
                            • Gość: monter Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 07.11.12, 17:39
                              Witam,
                              weszłam na forum bo w zakładzie trąbią o JAKIMŚ MARECZKU.

Stwierdzam po tym co przeczytałam, ze MARKU cierpisz na jakąś poważną chorobę :(
                              ale postaraj się to leczyć, być może nie jest za późno.

Wszyscy wiedzą jak jest w zakładzie, coraz gorzej i lepiej nie zapowiada się żeby było.
                              Wiec MARKU daruj sobie zbędnych komentarzy i przestań po prostu tutaj kur.. pisać, bo czytając twoje wypowiedzi wszyscy gorzej się wkur..... (przepraszam za te słowa, ale ten gość mnie rozwala)
                              Zgodzę się z ludźmi, ze nie masz chyba życia prywatnego i ściągnąłeś jakąś aplikacje, żeby być ciągle na forum. Po Prostu MASAKRA!!!!
                              Lecz się!! tylko tyle mogę Ci pomóc.

pozdrawiam... Krystyna

P.S.TAKA PROŚBA Nie odpowiadaj na ten post i na inne, żeby już więcej ludzi nie denerwować (tak delikatnie mówiąc).
                                • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.adsl.inetia.pl 07.11.12, 22:34
                                  " Był sobie król
                                  Był sobie paź
                                  i była też królewna
                                  żyli wśród róż
                                  nie znali burz
                                  rzecz najzupełniej pewna
                                  Lecz srogi los
                                  okrutny los
                                  w udziale im przypada
                                  króla zjadł pies
                                  pazia zjadł kot
                                  królewnę myszka zjada"
                                  Wszystko prawie pasowałoby jak ulał, gdyby "okrutny los dotknął także Pazia. Niestety Paź na razie się ostał, ale mam nadzieję, że "Srogi los" nie rychliwy ale sprawiedliwy.
                                  Jeśli ktoś myśli, że to co się dziś stało ,przynosi mi jakąś osobistą satysfakcję, to odpowiem, że nie patrzę na to w kategoriach osobistych. Myślę, że dobrze się stało z punktu widzenia naszego zakładu i dobrze się stało dla ludzi, zwykłych operatorów. Jeśli chodzi o zakład, to pozytywem jest to, że zaczęto usuwać ludzi niekompetentnych, dla których osobiste porachunki znaczyły więcej niż dobro wspólne. Mógłbym rozwijać ten temat ale myślę, że nie należy kopać leżących. Jeśli chodzi o drugi aspekt tej sprawy, czyli operatorów, to pokazano Nam, że nie tylko My jesteśmy zwierzyną do odstrzału. Myślę, ze teraz każdy Nasz przełożony dwa razy pomyśli zanim zacznie traktować Nas, jak kurz na drodze." Nie ma ludzi nie zastąpionych" to ulubione powiedzenie naszej Królewny, pewnie nigdy nie myślała, że ktoś może tak powiedzieć o Niej.
                                  Kochani, dzwonicie i pytacie mnie co teraz, co robimy dalej. Może to jest ukłon firmy w stosunku do Nas. Ja osobiście tak nie sądzę, pewien zbieg okoliczności, brak wyników, kryzys a co za tym idzie oszczędności, to jest chyba główny powód tych zmian. My i nasza inicjatywa związkowa to nawet nie pchła na grzbiecie Korporacji, myślę, że raczej jesteśmy kroplą, a na kapiącą kroplę nie wyciąga się parasola. Z drugiej strony mówi się, że kropla drąży... itd. więc przyznam, że mam kłopot z oceną sytuacji. Jestem w piątek w pracy , myślę, że tak od razu mnie nie zwolnią, przyjrzę się sytuacji, porozmawiamy i podejmiemy decyzje co w tych zmieniających się okolicznościach robić, będę starał się spotkać się z Dyrektorem i przekazać info o Paziu. Szczerze mówiąc to ta osoba zrobiła najwięcej zła. Pozdrawiam wszystkich, ciebie Krystyno wyjątkowo mocno.
                • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.devs.futuro.pl 09.11.12, 23:53
                  Widzę, że jednak co poniektórych ruszyło, to co ostatnio dzieje się u nas w zakładzie. Mógłbym z czystym sumieniem napisać" a nie mówiłem" ale nie o to chodzi aby popadać w samozachwyt nad swoja nieomylnością.Ale od początku. Byłem dziś święcie przekonany, że pożegnam się z pracą i zamknę ten sześcioletni okres swojego życia, jednak tak się nie stało. Wszystkim tym, którzy mi tego szczerze życzyli, napiszę na pocieszenie, że" co się odwlecze to nie uciecze".
                  Z kolei wszystkim, którzy podchodzili ze zrozumieniem i uczciwie gratulowali mi postawy serdecznie dziękuję. Niech ktoś nie pomyśli, że popadam w megalomanię, jestem racjonalistą i wiem, że to się tak skończyć nie może, i dobrze. Jeśli chodzi o Pazia to wystarczy przyjrzeć się naszym TL. Ten, który sprawia wrażenie najbardziej przestraszonego( ma powody) ten jest paziem. Dochodzę do wniosku, że żadne związki nam już nie pomogą, był czas aby to zrealizować, teraz to już chyba za późno,ale aby nikt nie powiedział, że jestem niekonsekwentny, nadal czekam na chętnych , tych odważnych i zdecydowanych, jednak patrząc dziś w wasze oczy trudno mi było dostrzec w nich takie cechy. Przykro, taka gmina... Ten kto napisał, że dla Nas, zmiana sternika niczego nie zmieni, niestety miał rację. Parafrazując stare powiedzenie napiszę, że lepsza znana księżniczka w garści niż obcy garnek na głowie. Pozdrawiam.
                  • Gość: Starosta Foc Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.12, 19:10
                    Witaj Marku. Gdy zacząłeś mówić o związkach pomyślałem że to może być ciekawa sprawa i miałem nadzieje ze uda się osiągnąć tobie ten cel. Jednakże z czasem zacząłem dochodzić do wniosku ze nie zależy już tobie na ich założeniu a bardziej na tym żeby twoja ukochana firma złożyła Ci na twoje ręce zwolnienie. Starałeś się o to wypowiedzenie ciężko, a tu klops musisz pracować tu dalej. Pewnie czujesz się trochę zawiedziony ze tak się nie stało lecz podejrzewam ze swoim postępowaniem i zachowaniem będziesz dalej dożył do zakończenie współpracy z firmą corning. Oczywiście jeśli ta zwolni Cie sama a nie ty sam odejdziesz. Nie wiem w którym momencie twój kierunek który sobie obrałeś zszedł na zły kurs lub był już na tym złym kursie od samego początku. Powiedz czy się mylę Marku?
                    • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.adsl.inetia.pl 13.11.12, 21:28
                      Starosto( he , he) wystarczy, że jutro przyjdziesz do mnie i powiesz , chciałbym razem z Tobą zakładać związki, dla dobra Nas wszystkich a przekonasz się jakie są i jakie były moje prawdziwe intencje. Aby Cię jeszcze do tego bardziej przekonać postaram się abyś był wybrany do tej trzyosobowej grupy, która będzie reprezentować związek przed dyrekcją( w końcu jesteś już naszym Starostą). Ale sądzę, że Twoje nazwijmy to " poczucie odpowiedzialności" ( za swoje bezpieczeństwo) nie pozwoli Ci na taki krok.
                      Piszesz, że liczyłeś na to ,że mi się uda, jeśli to prawda to czemu nie stanąłeś obok mnie jak kilku innych naprawdę odważnych, chcących coś zmienić ludzi.
                      Myślę, że należysz jednak, mimo tego co teraz piszesz, do tych, którzy zacierali raczki myśląc" no teraz to sobie w kolano naprawdę strzelił". Może byłeś nawet tym, który wysuwał propozycje abym już szukał sobie innej pracy, sugerował abym się przebadał itd. Teraz gdy widzisz, że mimo wszystko jeszcze mnie nie wywalili jest Ci naprawdę przykro i nie wiesz co o tym myśleć. Wierzę, że Twój świat zawalił się w gruzy, razem z odejściem byłych przełożonych, myślisz teraz pewnie " po co było tyle starań, po co te kilometry przebyte od maszyny do białego domku a potem do akwarium, byłem taki...( no właśnie tutaj brakuje mi słowa, wstaw je sobie sam) a ten brzydki Marek wiecznie gdzieś "jątrzy" i go trzymają." A może spać nie daje Ci myśl o tym ,że teraz kolej na ludzi szczerych i obiektywnych, takich jak choćby ludzie z mojej grupy. Jeśli tak, to Cię pocieszę, nigdy taki czas nie nadejdzie, Starosto możesz być spokojny. Tak Corning to moja, może nawet ukochana firma, której wiele zawdzięczam i nigdy, nawet jak już w niej nie będę pracował nie pozwolę nic złego na jej temat powiedzieć. Ludzie są różni, w tym tkwi ich piękno, pod warunkiem jednak, że nie przekraczają pewnej cienkiej czerwonej linii, po której stają się już tylko wredni. Starosto, ja przynajmniej mam odwagę patrzeć wszystkim w oczy, biorąc odpowiedzialność za swoje słowa i czyny. Znajdziesz w sobie taką odwagę?
                      • Gość: Jacek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.skomur.pl 14.11.12, 13:11
                        Może ktoś wie dlaczego na CA ciągle zwalniane są osoby ze strony jednowłoknowej , które niejedonkrotnie są lepszymi pracownikami niż operatorzy ze strony wielowłóknowej ?.
                        Dlaczego nie widzą ludzi którzy są tam już pewni swoich miejsc pracy "bo od nich nie zwalniają " bo co ? bo tam są same wybitne osoby pff.. bynajmniej wystarczy popatrzec na prace po jednej i drugiej stronie to jak niebo i ziemia dlatego nikt z Mfc nie chce przychodzic na zastepstwo do grup jednowłóknowych gdzie niejednokrotnie nie nadąża za grupą .
                        Także przyjżał bym sie pracy operatorów MFC oczywiśćie niektórych bo nie można generalizować i zrobić taki mały rachunek sumienia czy warto zwalniać dobrych operatorów tylko dlatego ze pracują na jednowłoknach zamiast operatorów którzy od lat siedzą na wielowłoknach na jednym stanowisku bez jakichkolwiek perspektyw rozwojowych .

Pozdrawiam
                              • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.adsl.inetia.pl 21.11.12, 12:39
                                Chciałbym pożegnać się z Wami wszystkimi. Zarówno z Tymi, którzy byli mi życzliwi i rozumieli dlaczego zdecydowałem się na tę z góry przegraną walkę, jak i z Tymi, którzy tego nie mogli zrozumieć. Pozdrawiam wszystkich, garstkę Przyjaciół oraz bliższych i tych zupełnie dalekich kolegów z FOC, Inżynierów, TL i Operatorów. Jeśli ktoś myśli o mnie jako o przegranym to ma do tego święte prawo, choć ja tak o sobie nie myślę.Te 6 prawie, lat spędzonych w firmie będę mile wspominał. Dużo się nauczyłem pod względem zawodowym jak i w tej najważniejszej najbardziej cennej kategorii jaką jest wiedza o człowieku. Chciałbym aby wszystko było jasne, nie chowam urazy do nikogo. Rozumiem postępowanie przełożonych co nie znaczy, że w najbliższej przyszłości nie będę dochodził swoich praw, mając nieustającą nadzieję, że żyjemy właśnie w Państwie Prawa. Życzę Wam wszystkiego najlepszego oraz tego, aby te Związki Zawodowe nigdy nie były Wam potrzebne. Jeszcze jedno ,miejcie wiarę w sprawiedliwość ,zrobię wszystko aby Wam udowodnić, że taka wiara się opłaca. Serdecznie Was pozdrawiam.
                                  • Gość: Grom Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.11.12, 20:56
                                    Zwolnili go za podejście do pracy. Tu na forum zgrywa wielkiego pracownika, a jedyne co robił dobrze to kombinował i przyklejał haczyki na maszynie w ramach CISP. 80% produkcji robił źle, a pracując na famach mataczył na włóknie które sam sobie wyciągał z magazynu, byle tylko nie było notyfikacji na niego. Można by tu wiele wymieniać, ale najbardziej rozbawiła mnie jego szuflada z narzędziami (wyrzynarka, wiertarka i coś tam jeszcze) na FAM, zamontował kłódkę i myślał że po wyjęciu szuflady wyżej jego szuflada będzie "niewidzialna".....
                                    • Gość: marek Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.adsl.inetia.pl 21.11.12, 21:23
                                      Zawsze tak jakoś się dzieje, ze nad "konającym" zbiera się stado sępów. Grom gdybyś nie był taki śmieszny to byłbyś straszny. Domyślam się kim jesteś i tym bardziej śmiać mi się chce z Twoich insynuacji. Jedno jest pewne, do wszystkich swoich negatywnych cech możesz dodać jeszcze to iż jesteś kłamcą. W to co napisałeś mogą uwierzyć, Ci co mnie nie znają, dla innych jesteś tylko małym zawistnikiem. Myślę, że gdybyś się podpisał dla wszystkich stałoby się jasne kim ty naprawdę jesteś, jednak ty wolisz poszczekiwać za płota jak taki mały głupi piesek. Współczuję Ci kolego, ale masz prawo do radości więc ciesz się bo za chwilę mogą sięgnąć po Ciebie biedaczku.
                                    • Gość: Pan Pikuś Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.galatea.pl 21.11.12, 22:02
                                      Z tego co Ja wiem to przełożeni nie byli na tyle sprytnii, żeby skapnąć się ze wyciągająć szufladę wyżej będą mieli dostęp do szuflady która defakto nie należała do Marka a do osoby która już dawno nie pracowała w firmie.:P
                                      A jeśli chodzi o Marka to GRom-ie mylisz się !!!
                                      Pracownikiem był jednym z lepszych a skoro wiesz o podkładaniu włókna to znaczy ze lepszy nie byłeś/aś. A jeśli tak nie robiłeś to czemu tego nie zgłosiłeś do przełożonych może sam podkładałeś więcej albo na tyle się boisz ze jesteś śmieszny.Pamiętaj ze każdy kombinuje jak może i znam wielu którzy tak robili a udaja ze są najlepsi!!
                                      A CISP na którego tak narzekasz - zazdrościsz ludziom ze potrafili zadbać o siebie i własne rodziny by móc jak najwięcej wyciągnąć skoro się da. Widocznie Ty GROM-ie na tyle nie byłeś albo nie jesteś sprytny żeby wyciągnąć ile sie da, a pewnie tylko narzekasz i narzekasz jak mało ta firma płaci:P i zapamiętaj sobie ze smiejesz się w ten sposób z wszystkich ludzi którzy robili wszystko zeby móc kupić sobie coś za karte jak i z tych którzy ten program wprowadzali i prowadzili - widocznie nie zasługujesz na pracę w tej firmie!!!
                                      Śmiej się a moze Ciebie jutro wyprowadzą, ja przezyłem juz tyle osób ze koleina mnie nie zdziwi!!!
                                      pozdrawiam FAM-owców i Indorowców
                                          • Gość: Pracownik Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: *.range31-51.btcentralplus.com 23.11.12, 10:42
                                            Jak widzę pisanie na forum opłaca się tylko Tym, którzy płyną z nurtem oczekiwanym przez przełożonych( tylko g.. bez oporu płynie z prądem) W zasadzie taki Grom mógłby smiało podpisywać się swoim nazwiskiem, pewnie w nagrodę dostałby jakąś patelnię do wylizania. Obrzydliwość, poziom naszych TL to dno i wodorosty. Taki ktos dostał sie na stanowicho dzięki plecom u byłych już ( słusznie wy...ch)dyrektorom i kierownikom i myśli że jest naprawdę coś wart, naprawdę czas wziąć się teraz za tych pozerów i miernoty zastępując ich fachowcami. Marek odszedł bo być może nie mógł już bez irytacji patrzeć na wasze głupie gęby, Wy szanowni TL odejdziecie jako symbol mirnoctwa, oportunizmu i jako przykład byłej już być może epoki zatrudniania znajomków rodziny i d.. włazów jak np PR.
                                            • Gość: Blue Re: **Corning Cable System **Stryków** IP: 178.217.192.* 23.11.12, 21:52
                                              Nie rozumiem dlaczego żałujecie kogoś kto potrafił tylko narzekać na firmę, siedzieć na L4 i użalać się nad sobą jak to wszyscy się na niego uwzięli. Przecież jeśli mu było tak źle to dlaczego tak długo się tu męczył. Nic na siłę, umowa o pracę to dokument na który zgadzają się (lub nie) obie strony. Mam tylko nadzieję, że atmosfera w firmie po tym ciężkim okresie się poprawi. Ci co na prawdę chcą tu pracować liczą na to że zlecenia się znowu pojawią i ludzie będą przyjmowani do pracy a obecne umowy będą przedłużane. Narzekają chyba tylko Ci którzy dawno już nie rozglądali się po rynku pracy i nie potrafią docenić tego co mają. Pozdrawiam wszystkich zadowolonych z pracy w firmie i życzę optymizmu pozostałym pracownikom.