Dodaj do ulubionych

Łódzcy lekarze uratowali noworodka z Elbląga

IP: *.lodz.mm.pl 18.06.03, 07:43
W końcu coś dobrgo o łódzkiej złubie zdrowia.
Obserwuj wątek
      • Gość: Oszołom z RM Re: Łódzcy lekarze uratowali noworodka z Elbląga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.03, 17:42
        Gość portalu: Muppet napisał(a):

> Ale okazuje się, że dobre informacje są nieciekawe. Przez cały
        > prawie dzień nikt się nie dopisał.
        > Gdyby od lekarzy z CMP ktoś poczuł woń alkoholu to dopiero forum
        > by huczało.
        > A czy takiego sukcesu nie należało opić?

- no widać już piersze pozytywne efekty rządów prezedenta Kropiwnickiego..Bogu
        niech będą dzięki
      • pijaw Re: Łódzcy lekarze uratowali noworodka z Elbląga 19.06.03, 17:13
        Gość portalu: Muppet napisał(a):

> A czy takiego sukcesu nie należało opić?

Sukcesu??!!?? Od kiedy to opija się wykonywanie obowiązków? Macie dobrych
        lekarzy? To dobrze - niech pracują. Taki sobie zawód wybrali i za to im płacą.
        Że się kolesie na swojej robocie znają, to mam przed nimi na twarz padać?
        Niedługo każda dobrze zrobiona plomba u dentysty będzie powodem nadania orderu
        Orła Białego. Paranoja.
          • pijaw Re: Łódzcy lekarze uratowali noworodka z Elbląga 19.06.03, 23:30
            Zastanowiłem się. NAprawdę tak myślę. Pamiętam jak budowano to Centrum i powiem
            Ci, że od ZAWSZE założenia istnienia Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki były
            takie, że ma nieść pomoc w trudnych przypadkach i służyć matkom z całej Polski.
            Po to je stworzono. Miło przeczytać o uratowanym dziecku, ale to powinien tam
            być chleb powszedni. Takich przypadków źle rozpoznanych powikłań w trakcie
            ciąży jest w naszym kraju wiele. Znam osobiście kilka przypadków. Znam też dwa,
            w których to właśnie lekarze z CZMP ratowali kilkumiesięczne niemowlę. To ich
            praca. Dobrze, że są. Ale to nie powód by wypisywać peany na ich cześć. Robiono
            tam bardziej skomplikowane operacje i nikt słowem się o tym nie zająknął. Moim
            zdaniem ważniejsza jest inna informacja w tym artykule - jeżeli dziecko miało
            gastroshizę, to prawdopodobnie nie wykonano zadnych badań prenatalnych. A to
            uważam za karygodne.

Również życze zdrowia.
            Sorki, jesli moja wypowiedź Cię dotknęła. Nie miałem zamiaru obrażać tych
            wspaniałych lekarzy, ale chciałem przemówić do rozsądku poprzednikom na tym
            wątku. Ich podekscytowanie uważam za conajmniej dziwne.
          • hubar Re: Łódzcy lekarze uratowali noworodka z Elbląga 19.06.03, 23:55
            Gość portalu: Oszołom z RM. napisał(a):
            > - że łodź nareszcie normalnieje pod rządami nowego prezydenta miasta!
            --
            Bbuahahahahahah nie rozśmiszaj mnie. Co ma prezydent do działalności lekarzy?
            Już to zostało napisane w tym wątku, że dobre leczenie to obowiązek lekarzy,
            postać prezydenta raczej nie ma to najmniejszego wpływu.
            • Gość: g@mdan Re: Do wszystkich co "myślą" jak Pijaw. IP: *.tvsat364.lodz.pl 22.06.03, 23:24
              Napisałem "myślą" w cudzysłowie, bo uważam to za bezmyślność.
              Po pierwsze - jeśli ratowanie zdrowia w takich sytuacjach jest zwykłym
              wykonywaniem obowiązków to znaczy, że lekarze w Elblągu tych obowiązków nie
              wykonali. Czyż nie?
              Po drugie - używanie sformułowania "za to im płacą" jest co najmniej
              niezręcznością. Za co płacą, jeśli wogóle płacą, to temat-rzeka. Nie warto do
              tego wracać.
              Po trzecie - jeśli tego typu placówki powstały po to, aby nieść pomoc w
              trudnych przypadkach to należałoby zatrudnić tam najlepszych specjalistów. A
              jeśli są tam najlepsi to powinni najlepiej zarabiać. Napewno lepiej niż lekarze
              np. w Elblągu.
              Ludzie!!! Kiedy pojmiecie fakt, że macie coś extra za bezcen?
              • pijaw Chyba coś Ci się pomyliło. 23.06.03, 08:49
                Nikt z Was radosnych optymistów nie zauważył następującej sprawy:
                Artykuł ten ukazał się równocześnie z informacją o wyrokach w tzw.
                sprawie "handlu skórami". Uważam, ze został napisany dla równowagi - tu zły
                lekarz, tu fantastyczni specjaliści. Chyba nie czytałeś dokładnie moich
                wypowiedzi. NApisałem tam przecież, ze to są świetni fachowcy i nic nie mam im
                do zarzucenia. Problem w tym, że napisano artykuł tak, jakby rzeczywiście stało
                się coś nadzwyczajnego, tymczasem w Instytucie tym takie i trudniejsze operacje
                nie należą do rzadkości. Co do lekarzy z Elbląga to faktycznie - gdyby to oni
                przeprowadzili taką operację - byłoby się czym zachwycać. Rzadko który szpital
                jest tak wyposażony i ma tak doświadczony personel, jak CZMP. I jeszcze raz
                powtórzę - wadę płodu moznabyło wykryć dużo wcześniej i być na nią
                przygotowanym. To, ze nie została wykryta do czasu porodu - to jest właśnie
                błąd lekarza prowadzącego ciążę. To tyle jeśli chodzi o lekarzy z Elbląga.
                Napisze jeszcze raz, bo to chyba do niektórych nie dociera. Uważam, ze napisano
                ten artykuł dla równowagi z mnije miłymi wiadomościami. Na pewno było więcej
                przykładó spektakularnych sukcesów służby zdrowia w zwykłych szpitalach czy w
                pogotowiu ratunkowym w Łodzi. Chwalenie się sukcesami CZMP, w którym
                takie "sukcesy" to chleb powszedni, bo do tego celu powołano CZMP, to bzdura.
                To tak jakby chwalić jakiegoś pilota, ze osiągnął pułap 2000m w pół minuty. Dla
                mnie to byłby wyczyn, ale w resowym samolocie to normalne. Jeśli tego nie
                rozumiecie, że sukces godny pochwały jest wtedy, gdy udaje sie komuś coś, czego
                inna osoba z podobnymi kwalifikacjami w tych samych warunkach by nie wykonała,
                to gratulacje. Pewnie ukończenie przez siebie podstawówki też uważacie za
                sukces. Nie mówiąc o studiach, bo pewnie większość z Was piewców "sukcesu"
                studiów ukończonych nie ma. Ja skończenie swoich uważam za normalne. I nie był
                to sukces. Mam celujący dyplom doceniający moją pracę. I tylko tyle. Sukcesem
                by było, jakbym ukonczył szkołę muzyczną będąc głuchoniemym. To, ze Zamek
                (pozdrowienia Fratrze) ukończył szkołę muzyczną, to normalka - ma świetny
                słuch. Nie mogło być inaczej.
                To co robicie, to ogólna wada Polaków - zamiast wymagać więcej, dajemy się
                wciągnąć w zachwyty nad czymś co gdzie indziej jest normalne.
                Moje wypowiedzi były skerowane krytycznie TYLKO wobec autorów artykułu i osób
                zachwycających sie nim. Widać, ze mało wiecie o pracy specjalistycznych
                szpitali, bo łatwo popadacie w zachwyt. Nie przeczę, ze była to trudna operacja
                i nie umniejsza zasług lekarzom. Jednak zdarzały się w CZMP cięższe przypadki i
                też sobie z nimi dawano radę. Ale nie było konieczności o tym pisać, bo po co?
                Dopiero, jak się ktoś zreflektuje, ze nie można pisać o samych aferach w
                służbie zdrowia, bo spora grupa klientów kupujących gazety to lekarze, personel
                medyczny i ich rodziny. Tka ja to odebrałem.

P.S.
                Każda wypowiedź ubrana w słowa jest przejawem myślenia, z którym możesz się
                zgadzać lub nie. Ja Ciebie nie oskarżam o brak myslenia. Uważam tylko, ze
                myslisz źle.

P.S. do P.S.
                Osób, ktore wyrażają się emocjonalnie o innych forumowiczach nie logując się
                przy tym uważam za pieniaczy.
                • Gość: g@mdan Re: Chyba coś Ci się pomyliło, Pijaw! IP: *.tvsat364.lodz.pl 24.06.03, 00:54
                  pijaw napisał:

> Artykuł ten ukazał się równocześnie z informacją o wyrokach w tzw.
                  > sprawie "handlu skórami". Uważam, ze został napisany dla równowagi - tu zły
                  > lekarz, tu fantastyczni specjaliści.

To jest Twoje, myślę, że raczej odosobnione zdanie. Dlaczego niezależni
                  dziennikarze mieliby dbać o równowagę, o której piszesz? Pomyśl.

>Chyba nie czytałeś dokładnie moich
                  > wypowiedzi. NApisałem tam przecież, ze to są świetni fachowcy i nic nie mam
                  >im do zarzucenia.

Ty też chyba nie czytałeś dokładnie. Ja napisałem, że świetni fachowcy winni
                  być świetnie wynagradzani. A przecież wszyscy dokładnie wiemy, że tak nie jest.
                  W tym sęk. Pomyśl.

>Problem w tym, że napisano artykuł tak, jakby rzeczywiście stało
                  > się coś nadzwyczajnego, tymczasem w Instytucie tym takie i trudniejsze
                  >operacje
                  > nie należą do rzadkości.

Czyli, według Ciebie, nie warto pisać wogóle? Pomyśl.

>Rzadko który szpital
                  > jest tak wyposażony i ma tak doświadczony personel, jak CZMP.

Dlatego należy o tym, rzadkim zjawisku, pisać, czyż nie? Pomyśl.

>Na pewno było więcej
                  > przykładó spektakularnych sukcesów służby zdrowia w zwykłych szpitalach czy w
                  > pogotowiu ratunkowym w Łodzi.

Skąd ta Twoja pewność? Poproszę o przykłady.

>...sukces godny pochwały jest wtedy, gdy udaje sie komuś coś, czego
                  > inna osoba z podobnymi kwalifikacjami w tych samych warunkach by nie wykonała.

I tak było. I o tym napisano.

> Pewnie ukończenie przez siebie podstawówki też uważacie za
                  > sukces. Nie mówiąc o studiach, bo pewnie większość z Was piewców "sukcesu"
                  > studiów ukończonych nie ma. Ja skończenie swoich uważam za normalne. I nie
                  był
                  > to sukces. Mam celujący dyplom doceniający moją pracę.

Celujacy dyplom to mało. Jesteś chwalipięta. Niech pochwalą Cię inni.

> To co robicie, to ogólna wada Polaków - zamiast wymagać więcej, dajemy się
                  > wciągnąć w zachwyty nad czymś co gdzie indziej jest normalne.

Być może gdzie indziej, ale tu nie. Pomyśl.

> Nie przeczę, ze była to trudna operacja i nie umniejsza zasług lekarzom.

Jeszcze by tego brakowało, aby trudne operacje umniejszały zasługi lekarzy!

>Jednak zdarzały się w CZMP cięższe przypadki i też sobie z nimi dawano
                  >radę. Ale nie było konieczności o tym pisać, bo po co?

Ano po to, aby potem ludzie nie pisali takich bzdur jak Ty.

> Dopiero, jak się ktoś zreflektuje, ze nie można pisać o samych aferach w
                  > służbie zdrowia, bo spora grupa klientów kupujących gazety to lekarze,
                  >personel medyczny i ich rodziny.

Ale bzdety. Słów brak.

> Ja Ciebie nie oskarżam o brak myslenia. Uważam tylko, ze
                  > myslisz źle.

A ja uważam, że Ty stwarzasz tylko pozory logicznego rozumowania. Mało wiesz i
                  tę niewiedzę starasz się ukryć pod płaszczem, pożalsieboże, elokwencji. Z
                  marnym skutkiem. Widzę, że zupełnie nie chwytasz istoty mojej wypowiedzi. Chyba
                  mnie to nie dziwi. Postaraj się zmieścić swoje racje w pięciu zdaniach.
                  Ale nie musisz dyskutować z kimś, kto się nie zalogował. Pomyśl!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka