Dodaj do ulubionych

Pikieta w obronie "Matki Polki"

IP: *.cosmosnet.pl 19.07.07, 12:20
Niech Łodzi zabiorą CMP, niech zabiorą autostradę, lotnisko, zamknąć UŁ i
Politechnikę. Łódź już staje się powoli ciemnogrodem. Pensje niższe niż w
innych miastach. Miałam wielki szacunek dla Religi, ale po tym co opowiadał o
CMP już wiem, że nie kieruje się pobudkami merytotycznymi, to zemsta
kaczorów. Acha, p.Religa jest jeszcze szpital onkologiczny, chyba też
zadłużony, może też trzeba go zlikwidować.
Obserwuj wątek
    • xaver2000 Re: Pikieta w obronie "Matki Polki" 19.07.07, 14:04
      Ludzie!!! A czy Wy naprawde myslicie ze likwidacja oznacza powstanie w tym
      miejscu ogrodkow dzialkowych??? A moze budek z hamburgerami.
      To tylko zmiana systemu zarzadzania i podleganie pod inna instytucje.
      TO NIE KATASTROFA. TERAZ JEST KATASTROFA!!!
    • Gość: pacjent Lekarze, wy wspaniali !!! jedyni i niezastąpieni ! IP: 217.97.129.* 19.07.07, 16:43
      Jechać do tej Irlandii, Danii, czy Szwecji!!! Macie okazję, pretekst i
      wymówkę!!! Jazda stąd!
      Albo do roboty! Układ jest prosty. Umowa o pracę i pensja co miesiąc. Jak się
      nie podoba składacie wymówienie :) Tak przecież się odgrażaliście? No to jazda
      z tymi wymówieniami!
      Ten szpital to:
      - nie wasza własność
      - nie wy będziecie decydować o jego przyszłości
      - będzie istniał w innej formie organizacyjnej.

Skończą się łapóweczki?

Załóżcie sobie swój szpital. Przecież jesteście tacy wspaniali, jedyni i
      niezastąpieni. Będziecie mieli tłumy pacjentów. Zostaniecie milionerami w kilka
      miesięcy :)))

A nawoływanie łodzian do wsparcia to jest obrzydliwe :(((
      • Gość: JAN NIEZBĘDNY Re: Lekarze, wy wspaniali !!! jedyni i niezastąpi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.07, 16:57
        I wyjadą, sporo już wyjechało, a Ty będziesz mógł liczyć na pomoc od ukrainca
        albo chińczyka ( jeśli jakiś w ogóle tu przyjedzie). Skoro ich praca za granicą
        jest 10-20 razy więcej warta to chyba coś jest nie w porządku u nas a nie za
        granicą?
        Zamknąć i otworzyć ot co zrobią Kaczory, a parę ciepłych posadek dadzą swoim.
        Brawo!!! Dzięki takim jak Ty którzy popierają złodzieji i cwaniaków od wielu lat
        Polska jest rozkradana. Toczy się wojna na górze a w dupę dostają zwykli szaracy.
        Chylę czoła przed twym błyskotliwym intelektem, obyś nie musiał nigdy skorzystać
        z pomocy lekarza, ale pamiętaj los bywa złośliwy...
        • Gość: pacjent Re: Lekarze, wy wspaniali !!! jedyni i niezastąpi IP: *.adsl.inetia.pl 19.07.07, 20:09
          >> I wyjadą, sporo już wyjechało, a Ty będziesz mógł liczyć na pomoc od ukrainca
          >> albo chińczyka ( jeśli jakiś w ogóle tu przyjedzie). Skoro ich praca za
          >> granicą jest 10-20 razy więcej warta to chyba coś jest nie w porządku u nas
          >> a nie za granicą?

Napisz jeszcze, co jest nie w porządku w pozostałych 200 krajach świata, że tam
          płacą lekarzom jeszcze mniej niż w Polsce, ćwierćinteligencie :))

>> Zamknąć i otworzyć ot co zrobią Kaczory, a parę ciepłych posadek dadzą swoim.
          >> Brawo!!!

Ten moloch wymaga reorganizacji, obecna dyrekcja sobie z tym nie radzi. Być
          może w tej strukturze nie da się go efektywnie wykorzystać.

>> Dzięki takim jak Ty którzy popierają złodzieji i cwaniaków od wielu lat
          Polska jest rozkradana.

TY BEZCZELNY CHAMIE, CO TY O MNIE WIESZ. Jak byś się nie chował za Internetem
          to byś dospał po mordzie za te obelgi!

>> Chylę czoła przed twym błyskotliwym intelektem, obyś nie musiał nigdy
          >> skorzystać z pomocy lekarza, ale pamiętaj los bywa złośliwy...

Jak będę potrzebował pomocy lekarza, to mu zapłacę za usługę skoro te
          nieudaczniki opłacane z mojego ubezpieczenia nie chcą pracować :)))
            • Gość: pacjent Re: Lekarze, wy wspaniali !!! jedyni i niezastąpi IP: *.adsl.inetia.pl 19.07.07, 21:13
              Osiołku słodki, nie martw się o innych, nie rób sobie alibi, pisz o sobie i
              swoich opiniach.
              Uważasz, że PiS jest winien zadłużeniu szpitali?
              A poprzednicy z SLD to sobie żyły dla lekarzy wypruwali?
              A może liberalne PO podniesie składki i podatki i budżetówkę ozłoci?

A jakbyś przeczytał mój post, to może byś doczytał, że piszę o tym jak to
              lekarze grozili zwolnieniami, zapowiadali jak to pacjenci będą do nich
              przychodzić na płatne wizyty, głodowali i odmawiali przyjmowania chorych (o
              jednym z zagrożeniem życia można było posłuchać w mediach). A teraz apelują do
              łodzian o poparcie. To się nazywa bezczelność, najpierw zamykają im drzwi
              gabinetów przed nosem, a potem chcą poparcia.

To nie robotnik, to nie urzędnik, to nie lekarz decydują o funkcjonowaniu
              swojej firmy!!! Oni mają sobie wypruwać żyły dla tej firmy i dla zadowolenia
              klientów!!! Mogą też się zwolnić i założyć np. własny szpital.

W jednym się zgadzam, oficjalne pensje są w części szpitali zbyt niskie. Ale
              tak się składa, że jakość świadczonych usług jest też niska (i terminy są
              wyznaczane za kilka miesięcy), a inni pracownicy budżetówki to w porównaniu z
              lekarzami nędzarze.

Najpierw jakość, zadowolenie klientów, niezadłużanie placówek. Potem podwyżki,
              ale za pośrednictwem firm i nie kosztem jakości usług.

Jak się nie podoba, WYJEŻDŻAĆ !!! JUŻ !!! Tak jak ten milion młodych dobrze
              wykształconych ludzi pracujących w Anglii i Irlandii. Nimi się nie przejmujesz?
              I pewnie wyjechali z winy PiSu ?
          • Gość: lancet Re: Lekarze, wy wspaniali !!! jedyni i niezastąpi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.07, 00:32
            drogi pacjencie twoje plujace nienawiścią popłuczyny po rozumie byłyby
            znakomitym materiałem badawczym dla jakiegoś psychiatry, może jeszcze któryś
            nie strajkuje...
            A co do lekarzy z ICZMP przyjma ich z pocałowaniem ręki w każdym szpitalu na
            zachodzie, gdyby mieli problemy z jezykiem to im zatrudnią prywatnego
            tłumacza...
            Wyszkolenie takich ludzi matołku jakich pis-owce chcą się pozbyc trwa
            kilkanaście lat...
            mam kolegę , który pracował ze mna na oddziale, nie jest żadna medialną gwiazdą
            medycyny, tylko uczciwym fachowcem z II z pediatrii, w rejonowym szpitalu w
            Birmingham, jako konsultant zarabia 6500 funtów miesięcznie (to prawie 40tys
            zlotych)..
            Tak więc tłuku lecz się pod płotem... bye bye...
            Bidoku od paxdziernika gdy rząd dopuści do upadku publicznej ochrony zdrowia za
            byle kiwniecie palcem prze Pana Doktora w prywatnym gabinecie zapłacisz 100-150-
            200 PLN ale skoro jest to twoim marzeniem to oszczędzaj...
            • Gość: pacjent Re: Lekarze, wy wspaniali !!! jedyni i niezastąpi IP: 217.97.129.* 20.07.07, 09:20
              W waszych postach jest ZERO merytorycznych argumentów, jedynie samozachwyt :)

1. Straszyliście publicznie pacjentów, że się pozwalniacie, a pacjenci będą was
              błagać, żebyście przyjęli ich za żywą gotówkę. Tak samo wypowiadały się
              reprezentujące was związki i samorząd. Teraz żądacie poparcia pacjentów. Nie
              widziałem odpowiedzi na to. A niewątpliwie ten pokrętny sposób myślenia jest
              poniżej godności przyzwoitego człowieka.
              2. Reorganizacja placówki to działanie w sferze, w której lekarze nie mają i
              nie powinni mieć wiele do powiedzenia. Występujecie tu w roli pracowników
              najemnych i nawoływanie do wsparcia dla dalszego marnotrawienia pieniędzy i
              zadłużania szpitala jest żenujące.
              3. Wasi koledzy w innych łódzkich oddziałów ginekologicznych już szybciutko
              poprzerywali strajki i zabrali się do pracy. Bo instynktownie wiedzą, że im
              więcej rynku i konkurencji, tym prędzej część nieudaczników i łapówkarzy
              znajdzie się na lodzie.

Nie mam i nie miałem żadnych związków z PiSem.
              W części postów nadal można przeczytać wygrażanie, jak to trzeba wam będzie
              płacić straszliwe pieniądze za wasze usługi. Dlaczego tak się dotąd nie dzieje?
              Zgadzam się, że dobry i sprawnie pracujący lekarz powinien zarabiać na jednym
              etacie wyraźnie więcej niż średnia krajowa. Zwracajcie się w tej sprawie do
              dyrekcji waszych zakładów pracy.

Radzę przeczytać rzeczowy artykuł w krajowym wydaniu dzisiejszej GW.
              I strząsnąć tą pianę z ust, bo nieestetycznie wyglądacie.
      • Gość: lekarz Re: Lekarze, wy wspaniali !!! jedyni i niezastąpi IP: 82.177.177.* 20.07.07, 11:23
        To miej odwagę powiedzieć komu i gdzie dałeś łapówkę. Jak na razie jest to
        karane i można złożyć doniesienie do prokuratury a nie generalizować opinię o
        wszystkich lekarzach. Bo w tym szpitalom wielokrotnie lekarze dokładali
        pacjentom na leki, a dla biednych dzieci przynosili zabawki i słodycze.
        A może jeszcze nie korzystałeś ze służby zdrowia tylko powtzrzasz za innymi.
        Pozdrawiam
    • Gość: Nauczyciel Pikieta w obronie "Matki Polki" IP: *.lodz.dialog.net.pl 20.07.07, 07:33
      Przeczytałam opinie - włacznie z polemiką na poziomie żenującym i pomyślałam,
      że przecież dajemy wpuszczać sie w jakiś kanał. Rządzący skłócają nas, bawią
      się nami, grając na najbardziej pierwotnych instynktach. Smutne. Nasze dyskusje
      o tym, że lekarze biorą, nauczyciele i tak żyją z korepetycji, policjanci z
      drogówki dogadują się z tymi, co lubią szybka jazdę... tak, tak. Tak jest.
      Tylko nie wszyscy. I tych "nie wszystkich" - pasjonatów, idealistów zabraknie.
      Więc ludzie kochani, nie dajmy się skłócić. Wesprzyjmy tych, którzy tego
      wsparcia potrzebują - na pewno nie potrzebuja go ci od "taniego państwa" - oni
      i ich rodziny dadzą sobie radę.. przynajmniej przez najbliższe lata ;)
      • Gość: mag Re: Pikieta w obronie "Matki Polki" IP: *.retsat1.com.pl 20.07.07, 08:39
        Nauczyciel to jeden normalny głos w tej bardzo żenującej wymianie zdań, chylę
        czoło

a teraz konkrety: 2 tygodnie temu byłam pacjentką CZMP gdzie urodziłam synka, i
        jak trafiam na wypowiedzi ministra Religi to mnie skręca ze złości; jeżeli CZMP
        jest szpitalem nie działjącym to ja się pytam kto tam przyjmuje te 20-30
        porodów dziennie?; ale najbardziej zbulwersowała mnie opinia że strajkujący
        lekarze są wszystkiemu winni. W tym samym czasie jak ja byłam w CZMP głodowali
        oprócz lekarzy w MP lekarze w Rydygierze i Madurowiczu a na dodatek w
        Madurowiczu był remontowany jeden z oddziałów i co? I to że leżała z nami
        dziewczyna, którą z Madurowicza w nocy, samą, z trwającym zaawansowanym porodem
        odesłali ..... do CZMP TAKSÓWKĄ!!! to się nazywa nie funkcjonujący szpital a
        nie Matka Polka gdzie żadna pacjentka nie została TAK potraktowana!
        A nie było łatwo pacjentki leżały nawet na korytarzach; a w MP też mieli jeden
        oddział w remoncie. Ale nie było tak że z powodu strajków innych szpitali
        położniczych, czy głodówki nie przyjmowano pacjentów!
        Kolejna rzecz - w tym szpitalu leczy się nie tylko łodzian a jeden z rządzących
        stwierdził, że Łodzi nie potrzeba tyle miejsc położniczo - ginekologicznych,
        przecież jest to centrum ogólnopolskie, a powyżej opisana sytuacja pokazuje, ze
        nawet w Łodzi tych łóżek jest ciągle za mało.
        Poza tym chciała bym poznać wreszcie odpowiedź na pytanie - gdzie ta polityka
        prorodzinna, gdzie warunki do godnego rodzenia przecież to jeden z najlepiej
        wyposażonych szpitali w polsce wykonujący operacje, których inni położnicy czy
        ginekolodzy nie chcą się podjąć!
        Ja widzę to jako niezasłużoną nagonkę rządu na tę wielce zasłużoną medycznie
        placówkę wybudowaną ze składek całego społeczeństwa i jak ktoś zauważył
        wyposażoną przez Wielką Orkiestrę a nie przez rząd, który zamiast się tym
        szpitalem opiekować mówiąc bardzo brzydko olał go i dopuścił do jego upadku.
        Dlatego popieram protestujących tam lekarzy właśnie dlatego, ze w czasie ich
        protestów dzięki ich pracy (której rzekomo nie wykonują, a miałam cesarkę więc
        bez lekarzy by się nie obeszło)udało mi się urodzić zdrowe dziecko!
        • Gość: literka_m Re: Pikieta w obronie "Matki Polki" IP: 91.90.59.* 20.07.07, 10:08
          >>Dlatego popieram protestujących tam lekarzy właśnie dlatego, ze w czasie ich
          >>protestów dzięki ich pracy (której rzekomo nie wykonują, a miałam cesarkę więc
          >>bez lekarzy by się nie obeszło)udało mi się urodzić zdrowe dziecko!

Mag cieszymy sie wszyscy Twoim szczesciem i nowo narodzonym dzieckiem , ale z
          przeproszeniem chrzanisz kobieto. poczytaj troche o zmianach ktore mja wejsc -
          moje wpisy nizej - i potem zabieraj glos
    • Gość: Wojtek Re: Pikieta w obronie "Matki Polki" IP: 89.243.227.* 20.07.07, 09:12
      Tak poziom jest zenujacy, lancet (siekierka) daje nam popis. Dziekuje za takich
      lekarzy (jesli on w ogole cos leczy), takich jak on sa niestety cale tabuny i ci
      powinni byc wyrzuceni na zbity pysk, nie lecza a tylko szkodza innym lekarzom i
      nam. Kolega siekierki zanim zostal konsultantem w szpitalu w Birmingham przez
      wiele lat musial sie doksztalcac i przejsc serie egzaminow, takich ktorych
      siekierka nigdy by nie zdal i dlatego jest siekierka w Polsce a nie konsultantem
      ( lekarzem ) w Birmingham.
      Teraz pewnie zwali sie na mnie od siekierki kilka ciezkich slow ale ja nie bede
      odpowiadal. Siekierka i tak nie zrozumie a inni nie potrzebuja.
      • Gość: literka_m dajecie sie mnipulowac IP: 91.90.59.* 20.07.07, 09:45
        dajecie sie mnipulowac i tyle. to co chca zrobic ze szpitalem to zlikwidowac
        marke CZMP a NIE SZPITAL. Szpital bedzie dzialal dalej, dalej beda rodzily w nim
        kobiety, dalej bedzie pomagal potrzebujacym noworodkom. z instytucji ktora ma
        120 mln dlugu przejdzie do instytucji, ktora - jak czytalem - przynosi zyski. to
        zle ?

ciekawe, wezcie dzisiejszy EXPRESS ilustrowany. na pierwszej stronie o
        likwidacji szpitala. na drugiej stronie o likwidacji szpitala. na 11 stronie
        zrozpaczone matki pytaja sie gdzie teraz beda rodzic. ostatnie zdanie zawiera
        info ze szpital nie jest likwidowany tylko przekazany uniwersytetowi medycznemu?
        komu zalezy na takiej dezinformacji ??? czemy przez cala 11 strone podawane sa
        brednie i klamstwa ?

jasna sprawa, szpital wejdzie w istniejace struktury to pare stolkow poleci,
        paru menadzerow bedzie musialo poszukac innej pracy. stare istniejace uklady
        beda musialy zostac zlikwidowane, zeby powstaly nowe. normalna rzecz, personel
        boi sie zmian to drze mordy przy okazji wprowadzajac sluchaczy w blad.

wiecej spokoju i zimnego spojrzenia na sprawe. reorganizacja szpitala i
        wlaczenie go w istniejaca strukture jest sluszna decyzja i skorzystamy na tym
        wszyscy.
      • Gość: lancet Re: Pikieta w obronie "Matki Polki" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.07, 22:31
        wojtusiu drogi zyjemy w UNII EUROPEJSKIEJ!!!! kolega nie zdawał egzaminów ani
        kursów, nasze dyplomy i specjalizacje sa uznawane w UE i cenione, odbył jedynie
        rozmowę kwalifikacyjna w języku angielskim, zresztą na tematy ogólne, ani
        jednego pytania o jego wiedze medyczna, raczej o wiedze o organizacji oddziału
        w którym miał pracowac, potem dostal 2 tygodnie czasu na spokojną przeprowadzke
        i podjął pracę, ja wojtusiu nie jestem siekierką co najwyżej otwieram oczy
        takim tłukom jak ty co ochrone zdrowia znaja z ostrego dyżuru a pyszcza jak by
        rozumy wszystkie pozjadali hough!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka