Dodaj do ulubionych

XXI LO czy liceum Uniwersytetu Łódzkiego

22.03.09, 11:22
W tyn roku kończę gimnazjum i nie mogę się zdecydować, które liceum wybrać. Na początku byłam zakochana w XXI, ale od tego roku powstaje liceum UŁ. Nie wiem które wybrać. Pomóżcie
Obserwuj wątek
    • Gość: charlotte Pewnie, że XXI! :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.09, 14:38
      Moniko! Ja tam z autopsji wiem, że XXI to zarąbista szkoła! W zeszłym roku
      miałam dylemat - IV LO, czy dwa-jeden :D I szczerze mówiąc wcale a wcale nie
      żałuję! Klimat świetny, ludzie "do tańca i różańca", nauczyciele trzymają
      poziom, ale idzie się z każdym z nich dogadać w sprawie wyjść i wycieczek.
      Wszystko załatwisz! Polski, historia i matma to przedmioty, które u nas są
      naprawdę na wysokim stopniu prowadzone!

Tak, prawda - zajęliśmy w tym roku drugie miejsce w rankingu szkół średnich w
      Łodzi. Na egzaminie dojrzałości mamy drugie miejsce w Łodzi na poziomie
      podstawowym z języka polskiego i pierwsze na poziomie rozszerzonym! To o czymś
      świadczy. W zeszłym roku dyrektor na spotkaniu dla świeżo przyjętych mówił, że
      96 %(bodajże...) absolwentów studiuje na dziennych studiach (!) To wg mnie dużo.
      A te 4% albo na zaocznych, albo coś im po prostu nie wypaliło. Co do klas... To
      na prawo dostaniesz się nie tylko po klasie tzw. "prawniczej" u nas w szkole -
      bo klasa jeszcze nie świadczy o studiach (jeśli mówimy o humanach).
      Dziennikarska, europejskie - tak samo Cię przygotują :) Wystarczy chcieć. Dodam,
      że dużo fajnych imprez się u nas organizuje - wejdź na stronę szkoły w galerię -
      tam są wszystkie wraz z fotkami. Jeśli być miała jeszcze jakieś pytania, to
      pisz, a na pewno odpiszę :D
      Pozdrawiam i udanych wyborów życzę :)
      • Gość: yna Re: Pewnie, że XXI! :) IP: *.lodz.dialog.net.pl 04.04.09, 15:16
        XXI też chcę iść do tej szkoły,ale niestety chyba "nie przeskoczę"
        progu punktowego.Nie chodzi o to,że jestem mało
        elokwentna,inteligantna czy głupia,ale moje gimnazjum nie da mi
        także szansy,jeżeli chodzi o oceny ( nauczyciele strasznie je
        zaniżają)

charlotte ile miałaś punktów ogółem???
          • Gość: charlotte Do Yny, III LO i marlen888. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.09, 16:34
            Yna! Nie załamuj się! To najgorsze, co możesz zrobić - poddać się i myśleć "ja
            nie dam rady"! Fakt - jest wielu chętnych i punkty też są wysokie. Ale rób
            wszystko, żeby się dostać - jeśli Ci zależy bardzo rzecz jasna. Ja też w siebie
            nie wierzyłam, panikowałam itd., ale udało się - pomógł mi konkurs i punkty za
            niego. Miałam ogółem 144. Trzeba pamiętać, że jak w gimnazjum się było jednym z
            najlepszych, tutaj można być na szarym końcu albo po środku. Bo raczej wszyscy
            są ci "najlepsi" z gim :) Wg mnie system jest trochę nie fair, ale jakoś muszą
            dokonać selekcji, prawda?Co nie znaczy, że Ci którzy się nie dostaną są gorsi
            albo im czegoś brakuje.

Marlena - wg mnie nie da się określić, "gdzie wyższy poziom" - obie szkoły mają
            dobrą opinię. Na pewno w XXI nie będziesz żałować. Tyle Ci mogę zagwarantować.
            Jak z trójką - nie wiem. Ale wiem, że to też dobra szkoła, jest w czołówce. Takk
            jak I, IV, XII, XIII, XXI. Tym szkołom przy rekrutacji przyjrzałabym się
            bardziej. XXI jest szkołą bardziej humanistyczną, mamy więcej klas o tym
            profilu. Co nie znaczy, że np. chemia i matematyka u nas leżą. Nie.
            Powiedziałabym, że oni chcą z nas zrobić "erudytów" o wiedzy wszechstronnej,
            ogólnej. Nie, że tylko historia+WOS załóżmy. Tak łatwo nie ma.

Do "III LO" - jasne, że XXI nie jest wymiernikiem. Ja tylko napisałam, jak jest
            u nas. Jestem z tego dumna, że uczę się w takiej szkole. A to, czy ktoś idzie
            nas studia, czy nie - to zależy od człowieka. Tak samo w III i w XXI są ludzie,
            którzy mają wysokie cele i tylko o to tu chodzi.
            • Gość: marlen888 do charlotte IP: *.cable.wsm.wielun.pl 04.04.09, 18:03
              moglabys cos wiecej powiedziec o swojej szkole? w któej jestes
              klasie ? jaka atmosfera panuje. jestes zupelnie zadowolona z tej
              szkoly? przez moment nigdy nie zalowalas? hm.. opinie są podzielone
              jedni barzo chwalą XXI LO a a inni ze od tego liceum trzeba sie
              trzymac z daleka. zdaje sobie sprawe ze zdania bedą podzielone
              zawsze. ale moglabys jakos przedstawic ogolny zarys ? jestes na
              humanie moze ?;)
              • Gość: charlotte Odp do marlen888. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.09, 19:55
                Jestem w klasie europejskiej (ang-hist-wos). Co do atmosfery - na początku byłam
                bardzo zdziwiona bo ludzie byli do nas - pierwszaków - bardzo przyjaźnie
                nastawieni. Sami z siebie podpowiadali gdzie dana sala się znajduje (widząc
                nasze nieporadne poszukiwania, bo.np sala nr 56 jest w piwnicach, a 55 na samej
                górze :P). Ogólnie jest spoko - w kawiarence naszej sławetnej zawsze można
                ochłonąć po emocjonujących lekcjach typu matma albo coś ^^, zaopatrzyć się w
                przepyszne rogaliki z czekoladą i posłuchać jak koledzy brzdękają na gitarze :D
                Plusem są np. takie imprezy w szkole jak "Dzień PRL-u", koncert o Grechucie,
                który przygotowali ludzie ze Stowarzyszenia muzyków, przedstawienie na
                11-go.listopada fajnie zrobione przez koło teatralne, Dzień Samorządności
                Uczniowskiej (zamiana ról personelu z nami), wizyty i spotkania z fajnymi ludźmi
                - Norman Davis, Sambor Czarnota, wykłady Jana Miodka, wykład Balcerowicza,
                dziennikarska miała lekcję z Pawłem Płuską z "Faktów TVN", wizyty w Radiu Łódź,
                w sądzie, w Instytucie Europejskim. Oczywiście obowiązkowo była wycieczka
                integracyjna :D W czerwcu przyjeżdżają do nas Hiszpanie na wymianę i będzie
                tydzień kultury szkoły :) Zbliża się również wycieczka szkolna do Londynu. Sama
                widzisz - masa tego. Końca nie widać! Gazetka szkolna "Prusak", radiowęzeł, w/w
                Stowarzyszenie Muzyków, klub europejski, teatr Chatteatr, koło prawnicze z
                facetem z UŁ :) Jest w czym wybierać.

ANI PRZEZ MOMENT NIE ŻAŁOWAŁAM. Mówię to naprawdę szczerze. Szkoła spełnia moje
                wszystkie oczekiwania - mam wspaniałych ludzi w klasie, z którymi można w
                zasadzie wszystko :) Grono n-cieli, którzy nas uczą, jest tak dobrane, że są
                klasy, które nam zazdroszczą :D Tak się udało trafić :) Rzecz jasna - nie
                wszyscy mają to szczęście.
                • Gość: milena Re: Odp do marlen888. IP: *.toya.net.pl 05.04.09, 14:47
                  Charlotte, chcę iść do klasy europejskiej i chciałam się zapytać czym różni się ta klasa od dziennikarskiej, czy prawniczej, czy wiesz kto byłby wychowawcą tej klasy teraz, myślisz, że nam się mogą trafić etc. Opowiedz coś np. co myślisz o osobach w klasach europejskich i takie tam :) I jak to jest z ta wycieczką integracyjną? Wszystkie klasy razem, czy osobno?
                  • Gość: charlotte Do Mileny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.09, 17:40
                    Klasa europejska od klasy dziennikarskiej różni się tym, że ma po pierwsze
                    rozszerzony angielski (lub niemiecki, bo klasa jest dzielona na pół językami
                    rozszerzonymi od tego roku), ma rozszerzoną historię (a u nas sami super n-ciele
                    od tego przedmiotu ;)) no i wos jest na rozszerzeniu - tzn. w pierwszej klasie
                    masz w ramach wosu edukację europejską (1godzina w tygodniu) - wszystko o
                    strukturach Unii, o prawie, historii i procesach które w niej zachodzą. Na
                    koniec klasy pierwszej uczniowie europejskich mają obowiązkowy test :P

Tak jak pisałam - ja jestem w tej klasie, chociaż miałam ją na trzeciej
                    preferencji - w zasadzie na ostatnim miejscu ją brałam pod uwagę w tej szkole -
                    ale jak potem okazało się jacy są ludzie w mojej klasie, to się nie chciałam
                    przenosić i mi tu dobrze ;) Nasz wychowawca też jest luźny człowiek, więc tym
                    bardziej :D

Klasa dziennikarska ma rozszerzony polski z panią Józefczyk (na baaardzo wysokim
                    poziomie, ogrooomna ilość książek (nie tylko lektur!) do przeczytania,
                    wypracowania, refleksje, testy, analizy i interpretacje tekstów), moja
                    przyjaciółka jest w tej klasie, z tego co słyszę, to ostro xD Ale polski mają
                    wzorowo, trzeba im to przyznać i zazdrościć ;)), rocznik 92 ma rozszerzony
                    angielski (oni akurat jadą poziomem Advanced), ale już Wy macie zamiast angola
                    wos, i mają jeszcze rozszerzoną historię :D

Prawnicze mają rozszerzenoie takie jak dziennikarskie, tylko polskiego uczy ich
                    pan Chętkowski, o którym wszędzie głośno :) (prowadzi bloga...)

Wszystkie te informacje, rozkład godzin w ciągu 3 lat nauki, punkty z ubiegłych
                    lat - no dosłownie kompendium wiedzy o XXI - znajdziesz na stronie
                    lo21.szkoly.lodz.pl/ w zakładce REKRUTACJA.

Słuchaj, co do ludzi - to każdy rocznik jest inny! Nie jest powiedziane, że ci i
                    ci, co przyjdą do szkoły, będą fajni albo do bani. Moja klasa i inne pierwsze, z
                    których ludzi znam - są spoko ;-) Nie narzekamy na siebie :D A jak będzie od
                    września z nowymi - się zobaczy xD

Co do wychowawców - to samo - trudno nam cokolwiek powiedzieć, bo z reguły
                    nauczyciele od klas maturalnych robią sobie na rok przerwę od wychowawstwa. To
                    się wyklaruje około wakacji - więc wtedy się dowiadujcie ;)

Wycieczka od lat jest jeeedna wieeelka i anarchiczna :D Wszystkie pierwsze jadą
                    razem :D W tym roku wysłali nas na zadupie leśne do Sulejowa - nie chodziło
                    nikomu o zwiedzanie i takie tam duperele, tylko o integrację i dobrą zabawę z
                    nowymi ludzikami :P Z tego co wiem od starszych roczników - oni jeździli do
                    Wągrowca :D Nam całe wakacje też mówili, że Wągrowiec - a tu masz - Sulejów było
                    xD Byliśmy 3 dni i było hiper :P
                      • Gość: charlotte Do marlen888 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.09, 18:26
                        Pewnie, że humany są bardziej humanistyczne - bo rzadko jaki wariat chce zdawać
                        po humanie np. rozszerzoną chemię czy matmę ;-)

Ale - jak wiecie - matma jest obowiązkowa od kolejnego roku na maturze... Więc
                        nie ma zmiłuj. U nas mamy 3 matematyków - 1szy - Kowal - uczy raczej mat-fizy i
                        bio-chemy, u niego ludzie robią WSZYSTKO, bez piśnięcia słóweczka. U nas na
                        zastępstwie z marszu postawił dwie jedynki, bezwzględny jak moduł w matematyce,
                        ostry, pewny siebie...ale podobno dobrze uczy :D Na Polibudę zdają nasi bez
                        problemu :D
                        2gi - Rynio - uczy i ścisłe i humanistyczne. Każda praca domowa ma być na błysk,
                        powtarza swoje zasady na każdej lekcji, zasadniczy, bardzo skrupulatny,
                        pedantyczny wręcz :P Ale raczej większość ludzi go lubi ;) Wystarczy być
                        "uczciwym" :D Ja na początku miałam palpitacje serca i żołądek w gardle u niego,
                        ale z czasem mi przeszło :) tak naprawdę to całkiem wporzo gość :D O czym
                        możecie się kiedyś tam przekonać...
                        3cia babka - H.E - nie wiem, co uczy i nie wiem, jak uczy :D Nie miałam z nią do
                        czynienia. Jest wychowawcą pierwszej ekonomicznej - tyle wiem.

Z fizyką w humanach jest lajcik :D Tylko notuj od czasu do czasu i przytakuj,
                        gdy profesor rozwiązuje za Ciebie zadanie :P

Chemia - dwie kobiety - jedna uczy bio-chemy i ścisłe, druga raczej od humanów.
                        Ta pierwsza to po prostu rzeź chemiczna :o Nie mam z nią lekcji, bo mnie chemia
                        nie interesuje. Pasjonaci mają na maturalnym świadectwie co najwyżej tróję, ale
                        samą matura zdają na 90 procent...To chyba o czymś świadczy :P A ta nasza jest
                        fajna, przystępnie tłumaczy, pogada i ogólnie okej, w każdym razie nie gnębi
                        tłumoków chemicznych :)

Pan Chętkowski uczy wszystkie prawnicze. Jak dalej - trudno stwierdzić :P Chyba
                        to jedynie nasz guru będzie wiedział :D
                              • Gość: charlotte Do marlen888 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.09, 18:58
                                Prof. nam dał dojść do głosu - roztrząsaliśmy kwestię fraszki "O doktorze
                                Hiszpanie" - czy on sam się w końcu upił, czy go towarzysze namówili :D Dał
                                każdemu dojść do głosu, każdy miał prawo zinterpretować na swój sposób ten tekst
                                :D On z nami po prostu rozmawiał o literaturze, a nie, że mamy zanotować to i to
                                oraz zapamiętać to i to. Myślę, że bardziej nam to w głowie utkwiło, niż pisanie
                                całą lekcję na innym zastępstwie... aż do odpadnięcia dłoni :D

Na Drzwiach otwartych, gdy oprowadzałam ludzi, jego uczniowie mówili, że
                                niektóre wypracowania przysyła się do niego na maila (wyjustowane,
                                'zakapitowane') :D Ogółem ciekawie ;)
                                Polecam looknąć w ten artykuł: serwisy.gazeta.pl/metroon/1,0,3645868.html
                                i na bloga profesora :P : chetkowski.blog.polityka.pl/

Ale wierz mi - to nie jedyny dobry polonista w dwa-jeden - wg mnie na uwagę
                                zasługuje również p.Józefczyk.
    • Gość: M. Re: XXI LO czy liceum Uniwersytetu Łódzkiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.09, 18:24
      Dziwią mnie komentarze namawiające do "sprawdzonej szkoły" jaką jest
      XXI LO. Sama poszłam do LO PŁ, jestem w pierwszym roczniku tej
      szkoły. Nie miałam pojęcia co mnie czeka, ale zaryzykowałam. Teraz
      jestem w drugiej klasie i bardzo się cieszę z wyboru. Szkoła jest
      świetna, wspaniała atmosfera, prawda jest taka, że to właśnie my,
      drugoklasiści stworzyliśmy tą szkołę, od nas zależy jaka ona będzie.
      Niestety nie ma jej jeszcze w rankingach, bo nie pisaliśmy matur,
      ale jestem pewna że za 2 lata będziemy bardzo wysoko oceniani.
      Dyrektor dba o to abyśmy mieli wysokipoziom. Plusem jest także to,
      że szkoła jest nowa i mamy sprzęt o jakim inne licea mogą pomarzyć.
      Taka sama sytuacja będzie teraz w LO UŁ, i jestem pewna, że poziom
      będzie wysoki. Przecież Uniwersytet nie pozwoli, żeby ta szkoła była
      słaba. A plusem będzie to, że jest możliwość poznania troche
      studenckiego życia. I nie będzie problemów z dostaniem się na
      Uniwerek. A więc jeśli nadal się wachasz, gorąco polecam liceum
      Uniwersytetu.
      • Gość: bowowow Re: XXI LO czy liceum Uniwersytetu Łódzkiego IP: *.4web.pl 05.04.09, 19:54
        Wiekszosc z Was mysli bardzo przyszlosciowymi kategoriami, wiec pragne powiedzieć, że uczniowie liceum UŁ nie będą mieli żadnych 'ulg' przy rekrutacji na Uniwerek. Znajomosci nie mają tam znaczenia - punkty są przeliczane z matur i ew. konkursów,zatem liczy się przygotowanie - nie nazwa LO.

Poza tym kadra złożona z wykładowców akademickich jest de facto złożona z nich w niewielkim stopniu.

Szkoła potrzebuje czasu, żeby wyrobić sobie renomę - XXI ten czas wykorzystało dobrze w efekcie zyskując wykfalifikowaną kadrę, wysoki poziom + nie zapominajmy o atmosferze. Odnoszę wrażenie, że nauczyciele liceum UŁ dopiero będą się wdrażać w te klimaty, eksperymentować - jak im to wyjdzie nie wiadomo.
      • Gość: ritta Re: XXI LO czy liceum Uniwersytetu Łódzkiego IP: 91.193.96.* 17.01.10, 17:20
        witam :)
        chciałam na wstępie powiedzieć, że jestem w pierwszej klasie Liceum Uniwersytetu. Nie żałuję i nie będę żałować decyzji, jaką było pójście do tego liceum. A propos kadry nauczycielskiej... Jakieś 95% nauczycieli wykłada na Uniwersytecie i wręcz nie wypada mówić, że ich zdolności do nauczania są złe. Niektórzy z nich, jak nasza szanowna polonistka (dla uczniów klasy humanistycznej wprost GENIALNA), mają doświadczenie z licealistami, więc nie ma obaw. Och i wypada dodać, że jeden z nauczycieli matematyki pracuje w Katedrze Metodyki Nauczania Matematyki, więc koniec końców MUSI umieć uczyć.
        M., uczennica LO Politechniki ma rację! Ja i moi rówieśnicy tworzymy to liceum, mogliśmy zabierać głos w wielu sprawach,tak, żeby ta szkoła jak najbardziej nam odpowiadała. Co do sprzętu, to rzeczywiście mieliśmy duży budżet, a dyrekcja tak to rozdysponowała, żeby pracowało się tu wszystkim jak najlepiej.
        Więc gimnazjaliści, którzy w roku szkolnym 2010/2011 szukają fajnego liceum, gdzie wiele się nauczą, poznają nieco studenckiego życia, będą brać udział w wielu ciekawych imprezach (przyznanie doktoratu honoris causa profesorowi Bartoszewskiemu i Lady Margaret Tatcher) szukają Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Uniwersytetu Łódzkiego.
        Zapraszamy! :) :)

PS DWIE uczennice XXI przepisały się już w październiku narzekając na poziom, który tam panuje. :)
    • maxxman Re: XXI LO czy liceum Uniwersytetu Łódzkiego 14.04.09, 14:59
      A ja czytam ten wątek i widzę coś dokładnie odwrotnego - XXI LO musi mieć chyba
      mnóstwo powodów do obaw by oddelegować jedną dorosłą osobę (widać strategię
      manipulacji w postach jak na dłoni - ta próba przeniesienia perspektywy widzenia
      ucznia, jego umiejętności analitycznych, słownictwa...) do pisania pochlebnych
      opinii na forum pod kilkoma nickami.

Agentura wpływu - straszna rzecz.

mx
      • Gość: boww Re: XXI LO czy liceum Uniwersytetu Łódzkiego IP: *.4web.pl 14.04.09, 22:08
        Uważasz więc, że 'władze' XXI LO nie robią nic innego tylko śledzą internetowa fora dyskusyjne, wynajmują hakerów do zmiany adresów IP i podpisywania się pod każdym postem innym nickiem w obawie przed utratą zainteresowania (nie powołując się już na statystyki - uwierz, zainteresowanie jest ogromne)

Strategia manipulacji, czy próba podzielenia się doświadczeniem?

Jak widać zbyt dobra opinia w tym kraju nie przemawia na korzyść - zgodnie z narodowym przeświadczeniem "kto się dorobił oszukiwał i kradł".

pzdr
      • Gość: charlotte Re: XXI LO czy liceum Uniwersytetu Łódzkiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.09, 22:13
        Co do mojej osoby - wybacz maxxman - jestem w pierwszej klasie XXI i piszę tylko
        pod jednym nickiem - i to są moje subiektywne opinie :) śmieszy mnie, że
        twierdzisz, że to ktoś dorosły :P i jeszcze mi pochlebia - bo skoro tak, to
        znaczy że znam nieświadomie strategię manipulacji :D i jak chcesz kogoś
        sprawdzać, to obrotny człowiek (tzn.gimnazjalista buszujący w sieci, w
        poszukiwaniu informacji o liceach dajmy na to) przez taki portal jak nasza-klasa
        załóżmy od razu się domyśli, kim jestem - bo podałam klasę i mój nick dużo
        sugeruje :D a Tobie czemu tak zależy na tym, aby wrzucać na tę szkołę?
        Pozdrawiam ;-)
    • Gość: Małgorzata Re: XXI LO czy liceum Uniwersytetu Łódzkiego IP: *.toya.net.pl 15.10.15, 00:18
      Moja corka przetrwała w liceum uniwersytetu łódzkiego 1 rok w klasie humanistycznej.Dla niej jest to koniec nieprzespanych nocy spedzonych nad ksiazką oraz ubliżen ze strony nauczycielki od angielskiego ifrancuskiego.Nauczyciele nie pomogą Ci w nauce , lecz bardzo dużo oczekują.W domu trzeba nadrabiac cały materiał,którego nauczyciele nie przerabiają.U prawie wszystkich klas sypałóy sie jedynki z angielskiego .Przez te szkole moja cóka dostałą depresje.Radze trzymac sie od tego LO zdala i lepiej wstapic do I Lo lub XXI
      • Gość: Igor Re: XXI LO czy liceum Uniwersytetu Łódzkiego IP: *.toya.net.pl 13.11.16, 20:00
        Ten komeentarz wraz z innymi został napisany przeze mnie i moje koleżanki, aby zmniejszyć liczbę chętnych do LO Uniwersytetu Łlodzkiego- PLO UŁ. Aktualnie wraz z koleżankami jesteśmy w Plouł i jest wspaniale! Nauczyciele są b. wymagający, trzeba się bardzo dużo uczyć. Nauczyciele- wykładowcy świetnie przygotowują do matury. Jezżeli chodzi o język angielski- szkoła bardzo wysoko stoi z tego przedmiotu. Z kolei jeżyk niemeicki jest dość zaniedbany w tej szkole- nikt go nie zdaje na maturze i dwie nauczycielki mało wymagają, co jest moim zdaniem jedyną negatywną stroną tej szkoły.
        Pozdrawiam wszystkich, którzy czytali na różnych stronach sfałszowane, negatywne opinie o tej szkolei dały mi możliwość uczenia się w PLOUŁ
      • Gość: true995 Re: XXI LO czy liceum Uniwersytetu Łódzkiego IP: *.static.chello.pl 09.12.15, 11:40
        Ja polecam XXI LO z całego serca :) Jestem teraz w 2 klasie, mamy dużo nauki i trzeba uczyć się na bieżąco, ale myśląc o maturze warto się poświęcić i ciężko pracować. Większość osób odradzających tę szkołę prawdopodobnie była uczona przez profesora Kowalewskiego, który nie chciał dopuścić ich do matury rozszerzonej z matematyki, więc teraz wyżalają się na forum :)
    • Gość: Julia Ketner Re: XXI LO czy liceum Uniwersytetu Łódzkiego IP: *.toya.net.pl 13.11.16, 20:09
      Liceum Uniwersytetu Łodzkiego!
      Szkoła najlepiej stoi z jeżykiem angielksim. Ja aktualnie jestem uczniem klasy humanistycznej z rozszerzeniami na polski, historię, angielski, geografię i łacinę. Jeżeli chodzi o język polski to najlepszytm nauczycielem w tej szkole jest Pani Dr Monika kaźmierczak- rewelacyjna babka, świetnie uczy, jest wymagająca, a przy tym bardzo nam bliska. Każdy w szkole, kto ma rozszerzenie na język polski chcę ją mieć, jednak dostaje tylko klase humanistyczną i to jedną na trzy lata. Jeżeli chodzi o historię to polecam dr Jana Pajora. Geografia też bardzo stoi w tej szkole- bardzo dużo osób pisze z niej maturę. Oczywiście idąc do Plouł trzeba przygotować się na masę nauki, ponieważ nauczyciele bardzo dużo wymagają. Nauka, nauka i jeszcze raz nauka.
      Szkoła bardzo wymagjąca i nie żałuję, że tu jestem. Moim problemem jest matematyka, a tu od początku istnienia szkoły nie było osoby, która nie zdałą matury z matmy.
      Polecam Plouł wszystkim gimnazjalistom
      • Gość: Ojjjj Re: XXI LO czy liceum Uniwersytetu Łódzkiego IP: *.30.28.225.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.11.19, 22:19
        Liceum uniwersytetu łódzkiego nie stoi na żadnym poziomie z żadnego przedmiotu. Ważna jest tylko indywidualna opinia nauczyciela, który wyrobi ją sobie w pierwszych miesiącach ucznia w szkole, a łatka ta zostaje z nim do końca liceum. Wychowawcy nie przejmują się dobrem ucznia, a nawet potrafią sami naskarżyć dyrekcji na swojego wychowanka, uznają obrażanie, krzyk i wyżywanie się jako motywacje do nauki, większość osób musi uczęszczać na terapię, gdyż nie wytrzymują psychicznie z takim obciążeniem. O oceny nie jest trudno jeśli jest się konformista i człowiekiem przystającym na każde zdanie władz (które swoją drogą ostatnio pogorszyły się znacznie). Brak przygotowania do matury m.in z matematyki, która w tej szkole przynajmniej na poziomie podstawowym leży. Osoby z jakimikolwiek problemami, które wpływają na ich oceny są „zmuszane” do zmiany szkoły. Tak dużej presji, która nie ma nawet uzasadnienia w poziomie nauczania nie znajdziecie nigdzie w Łodzi, odradzam każdemu kto chcę utrzymać swoją równowagę psychiczna na poziomie dostatecznym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka