Dodaj do ulubionych

Psy głosu nie mają - nowe porządki w Łodzi

• michelle77 Psy głosu nie mają - nowe porządki w Łodzi 18.06.09, 15:21
      NARESZCIE!!!!Juppi..
      Centrum Łodzi, okolice Szpitala Rydygiera.
      Psy biegaja luzem, sraja gdzie popadnie, włącznie z klatkami schodowymi i
      podwórzem. Właściciele na zwrócenie uwagi oburzaja się.
      Nic to, ze male dzieci, nic to, ze zwyczajny strach..(kretynka z parteru wyłazi
      z amstaffem na podworko by ten sie wysrał. Pies luzem i ma babe generalnie w doopie)
      Mam skurcz wymiotny, gdy slysze: "nie ugryzie" A ja mam to gdzies.
      Pies ma byc na smyczy i w kagancu a wlasciciel musi po psie posprzatac.
      Czy w WC tez zostawia nie sprzatniete?W takim razie zapraszam na Aleksandrowska.
      Tam jest taki pawilon gdzie mozna fekaliami sciany smarować...
      A jesli chodzi o ujadanie to tez popieram. Nie moze byc tak, ze czlowiek nie ma
      chwili spokoju, bo jakis kundel wyje cale dnie.
      Ludzie pracuja w roznych godzinach i trzymanie sie przepisu o ciszy nocnej bylo
      bez sensu. Co ze spiacymi w ciagu dnia dziecmi albo schorowanymi starymi ludzmi..
      Jesli ktos nie jest w stanie dotrzymac psu towarzystwa, zadbac o bezpieczenstwo
      i cisze otoczenia oraz o czystosc to niech psa nie trzyma...Proste..
    • Gość: pocalujta_wujta zakaz napraw blach.-lakierniczych to idiotyzm IP: 204.153.88.* 18.06.09, 15:28
      A co bedzie jesli sam bede naprawial we wlasnym garazu z wentylacja i filtrem?
      To nie jest specjalizowany warsztat i przepis w tym wypadku mam gleboko... w
      powazaniu. Rozumiem zeby nie naprawiac na ulicy czy lakierowac przed blokiem
      (tez musza byc wyjatki bo po naprawe lakierem do zaprawek w malej buteleczce
      nie bede jezdzil do specjalizowanego warsztatu).

Lepiej zatroszczono by sie by nie pozwalac zmieniac idiotom oleju na ulicy
      gdzie wyciek moze byc bardziej szkodliwy niz przykrecenie nowego blotnika czy
      zderzaka z przeznaczeniem do malowania w jakims warsztacie.
    • Gość: rozsadna Psy głosu nie mają - nowe porządki w Łodzi IP: 213.25.170.* 18.06.09, 15:29
      Wszystko pieknie, tylko po pierwsze kiedy miasto dostarczy
      odpowiednia ilosc koszy na smieci? a raczej na psie kupy? to jest
      naprawde sama rozkosz taki spacer z psia kupa. Po drugie w czym i
      komu przepraszam tak bardzo ten wniosek ulzy? Chyba tylko przybedzie
      bezdomnych psow, bo juz mamy ciezka sytuacje w schroniskach,
      bedziemy teraz wyrzucac po komuniach, swietach, z okazji wakacji i w
      strachu przed mandatami. Na zachodzie jest kompletnie inny system
      opieki nad zwierzetami oraz kontrola hodowli, wiec zamiast zaczynac
      od tak zwanej d... strony, moze warto byloby sie przyjrzec z jakich
      to powodow mamy problemy z agresja u zwierzat i niezrownowazeniem
      emocjonalnym zarowno wlascicieli jak i ich pupili. Przepis to
      kolejny bubel prawny, bo przepraszam kto na naszych osiedlach
      wyznaczy miejsce dokarmiania golebi? Moze najpierw nalezaloby zrobic
      cos, co oduczy szanowne spoleczenstwo wywalania jedzenia na trawniki
      pod oknami? A kto i w jaki sposob bedzie karal szczekajace psy? Ze
      straz miejska? Przeciez to jest bzdura, oni nie umieja skutecznie
      zwalczyc niezgodnego z prawem parkowania, a ucisza i wychowaja
      wlascicieli psow? I to jest skandal, to, ze w miescie, w ktorym jest
      tyle spraw do zalatwienia, radni nie robia nic, ale buble prawne
      jakos ustanawiaja bez problemów.
      • wgk_uml Re: Psy głosu nie mają - nowe porządki w Łodzi 19.06.09, 09:19
        Szanowna Pani
        Jesteśmy współautorami noweli Regulaminu utrzymania czystości na terenie Łodzi,
        bo propozycje swoje nanosili nie tylko urzędnicy zajmujący się takimi problemami
        na co dzień, ale także strona społeczna, czy specjaliści.

Koszy na śmieci sukcesywnie przybywa - co roku przybywa kilkaset nowych.
        Przypominamy także, że psie odchody można wyrzucać do wszystkich koszy -
        zielonych w parku, żółtych na ulicach, czy starych niebieskich.

Przepis o którym jest mowa, ma służyć jako podstawa prawna dla służb
        porządkowych. Mówienie o "zakazie szczekania" to kaczka dziennikarska nastawiona
        na tanią sensację, nie mająca jednak za wiele wspólnego z rzeczywistością.
        Przepis ten został wprowadzony z uwagi na liczne interwencje mieszkańców, którzy
        skarżyli się na hałaśliwe psy swoich sąsiadów - do teraz nie było podstaw do
        interwencji jeśli zgłoszenie wpływało poza ciszą nocną (22-6).

Miejsca na dokarmianie gołębi już istnieją choćby na osiedlach mieszkaniowych na
        Retkini - prosimy pojechać i samemu zobaczyć jak to się sprawdza. Przy czym i
        ten przepis wprowadzony jest jako podstawa prawna dla służb porządkowych. Bo do
        tej pory Straż Miejska, chcąca zwrócić uwagę komuś dokarmiającemu ptaki choćby
        na chodnik, nie miała przepisu na który mogłaby się powołać.

I kto ma to egzekwować i na czyje zgłoszenie? Straż Miejska na zlecenie
        mieszkańca. Więc prosimy nie wprowadzać nikogo w błąd stwierdzeniem, że "bedzie
        karal szczekajace psy", bo interwencja będzie każdorazowo podejmowana po
        zgłoszeniu mieszkańców.
        --
        Wydział Gospodarki Komunalnej - Urząd Miasta Łodzi
        www.czystemiasto.uml.lodz.pl
        042 638-5000 - Zielona Linia (24h)
        • pietuszki Re: Psy głosu nie mają - nowe porządki w Łodzi 19.06.09, 10:49
          Szanowny Panie cisza nocna obowiązuje od 22 do 6 rano.Zgoda co do utrzymywania
          czystości.Jak koncert rokowy zaczyna się o 20 i trwa do 3 nad ranem to nikt nie
          interweniuje a decybele takie aż uszy puchną a od basów płuca grają.
          Ustanowienie takiego przepisu spowoduje nagminne wyrzucanie zwierzaków z domów a
          przytułki i tak przepełnione. Zaznaczam psa nie mam i wcale nie jestem ich
          miłośnikiem.
    • grogreg "A, co? Mam mu pysk zakleić?" 18.06.09, 15:45
      Odpowiedzieć można tylko w jeden sposób.
      Twój pies - Twój problem.
      Przez pół roku pracowałem na nocną zmianę. Jak się pewnie domyślacie po
      pracy nad ranem kładłem się do mojego łóżka, w moim mieszkaniu by się wyspać.
      A doopa!
      Nie będzie spania. Sąsiadka uczciwie co rano do pracy a jej piesek od 5
      rano zaczyna wycie aż do jej powrotu. A ja zdaje się mam prawo do wypoczynku w
      swoim własnym mieszkaniu, nie? I nie jestem przewrażliwiony. Nie budzi mnie
      krzątanin w kuchni, nieco głośniejsza muzyka, czy przejeżdżający tramwaj. Ale
      ten pies wyciąga więcej decybeli niż hamujący pociąg.
      Tak więc chcesz mieć psa w budynku wielorodzinny? Spoko. Ale zadbaj o to
      by nie uprzykrzać życia sąsiadom.
      Jak? To już twój problem.

--
      Somebody Stop Me!!!!
    • Gość: sasz Psy! Zakaz szczekania! - nowe porządki w Łodzi IP: 89.174.34.* 18.06.09, 16:18
      bardzo dobrze! mieszkam we Wrocławiu w dzielnicy gdzie dominują kamienice,
      wchodząc na klatkę przeciętnej kamienicy można odnieść wrażenie że wchodzi się
      do jakiejś psiarni, z każdego mieszkania szczeka pies, nie mówiąc już o tym że
      na chodnikach trzeba być bardzo uważnym, a już czego najbardziej nie toleruję
      to metoda na wyprowadzanie psa przez idź na spacer i wyrzucanie go na klatkę,
      chyba większość ludzi w miastach w ogóle powinno mieć zakaz posiadania psa
      (zwierząt które ogólnie bardzo lubię)
    • and_nowak Odwrotnie proporcjonalne do rzeczywistości 18.06.09, 16:23
      Coś mi się widzi, że im większy syf mamy w mieście, tym ostrzejsze przepisy
      odnośnie porządku.
      Jestem zwolennikiem czystości i porządku, wolałbym jednak, aby umownie 20%
      obecnych przepisów było egzekwowanych w 80%.
      Bo na razie jest chyba tak,ze 100% przepisów jest egzekwowanych w 0%...
    • Gość: Ktosik Gołębie IP: *.4web.pl 18.06.09, 16:24
      Cieszy mnie fragment o dokarmianiu gołębi. Przez te wszystkie staruszki, które
      tylko marzą o tym, żeby wydawać te części swoich emerytur, których nie wpłaciły
      na radio, co ma ryja, na dokarmianie gołębi, co roku przez późną wiosnę i
      większość lata nie jestem w stanie spać, bo budzą mnie gołębie, które uważają,
      że skoro na innych balkonach dokarmiają je staruszki, to mogą o 5 rano siedzieć
      i gruchać!
      Jak taka staruszka będzie musiała zapłacić 200 zł to może pomyśli. Już mam
      ochotę chodzić po osiedlu i informować, że to działanie karalne :D
    • kireta21 Psy! Zakaz szczekania! - nowe porządki w Łodzi 18.06.09, 16:55
      Mi się podoba ten fragment o obowiązku rejestrowania (i indywidualnym
      oznakowaniu) psa po nabyciu i (co ważniejsze) wyrejestrowania po zgonie.
      Dobrze użyty i egzekwowany powinien zmniejszyć liczbę idiotów, którzy z okazji
      komunii/gwiazdki/dnia dziecka etc. kupują psa, żeby go wyrzucić, kiedy się
      przeprowadzają/jadą na wakacje/pies im się znudzi. Nie, z głupoty to ich nie
      wyleczy, ale chociaż kiedy uznają, że psa jednak nie chcą to zawiozą go do
      schroniska lub weterynarza, żeby go uśpił, żeby otrzymać kwit o zbyciu/śmierci
      zwierzaka (mam nadzieję, że wyrejestrowanie będzie go wymagać). Można
      powiedzieć, że to i tak nie wporządku (w końcu czy to wina psa, że jego pan to
      kretyn), ale na pewno dużo lepsze, niż wyrzucenie psa z samochodu po drugiej
      stronie miasta, czy przywiązanie do drzewa w lesie, zazwyczaj przez takowe
      osoby praktykowane.
    • Gość: NyOn Brawo!! IP: 77.236.3.* 18.06.09, 16:59
      Brawo po stokroć!! Nareszcie ktoś odważył się powalczyć o porządek w naszej
      Polszcze samowolnej, a takie wszak prawa w cywilizowanych krajach już dawno
      egzystują i nikogo nie dyskryminują, ku ogólnemu narodu zadowoleniu. Pytanie:
      będzie jakakolwiek szansa, aby miłośniczkom balkonowo-parapetowego całorocznego
      dokarmiania gołąbków wyperswadować, że czynią wbrew prawu? Wątpię! Nowa bardzo
      kosztowna elewacja w moim bloku obes..na jest przez gołębie totalnie,
      karmicielki mieszkają na górnych pietrach, niestety... pozdrawiam
      zdrowo-rozsądnych łódzkich urzędników!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka