Dodaj do ulubionych

Co z tą Piotrkowską?

• Gość: mamoń Co z tą Piotrkowską? IP: 83.142.203.* 24.08.09, 11:38
      Marek Janiak, prezes Fundacji Ulicy Piotrkowskiej... niech sobie da już spokój
      bo to co uskuteczniacie na tej ulicy ten natłok tandety i pseudoartystycznego
      syfu przechodzi ludzkie pojęcie.

Wywalic od zaraz :
      -wszystkie pomniki jakiegos Marcela, oprócz Tuwima i EWENTUALNIE latarnika
      -pomnik łodzian
      -"gwiazdy"
      -ten gniot przy placu wolności "pomnik piotrkowskiej"
      -wiejskie jarmarki niech wracają do Sieradza

zaprosić wygnaną przez kropaszenkę paradę techno, opracować standard ogródków
      i umyć tą ulice do kur ... nędzy
      • iluminacja256 Re: Co z tą Piotrkowską? 24.08.09, 12:18
        Tu tzreba przyznać , ze mozna się o to zabić po pijanemu, a
        porzadnie potłuc będąc trzezwym. Rzeczywiscie monstra Marcela raczej
        zagracaja Piotrkowską niz nadają jej charakteru , udał sie tylko
        Tuwim - tę recydywę spod Magdy naleząłoby przetopić na armatę.
      • Gość: . Re: Co z tą Piotrkowską? IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.08.09, 16:19
        > -wszystkie pomniki jakiegos Marcela, oprócz Tuwima

Tuwim nie jest autorstwa Szytenchelma! Autorem ławeczki Tuwima jest Wojciech
        Gryniewicz.

A w kwestii pomysłu - tak, usuńmy to wszystko i co wtedy? Jak by nie były
        koszmarne, te wszystkie elementy stanowią jednak jakieś atrakcje na koszmarnie
        pustej Piotrkowskiej.
      • jakub_polewski Re: Co z tą Piotrkowską? 26.08.09, 01:05
        Gość portalu: mamoń napisał(a):

> Marek Janiak, prezes Fundacji Ulicy Piotrkowskiej... niech sobie da już spokój
        > bo to co uskuteczniacie na tej ulicy ten natłok tandety i pseudoartystycznego
        > syfu przechodzi ludzkie pojęcie.

Zupełnie niepotrzebnie kierujesz słowa do Marka Janiaka, chociażby dlatego, że w
        znacznym stopniu się zgadzacie ;) Ale wolę pisać za siebie, popatrz:

> Wywalic od zaraz :
        > -wszystkie pomniki jakiegos Marcela, oprócz Tuwima

Trafiłeś, bo akurat Tuwim jest pierwszym oryginalnym dziełem i pomysłem zupełnie
        kogoś innego niż reszta, ale:

> i EWENTUALNIE latarnika

Akurat tu chybiłeś, bo latarnik ma problem z kifozą, skoliozą i chyba mu w ogóle
        wyskoczył staw barkowy ;)) Ale mniejsza o duperele...

> -pomnik łodzian

Pomnik Łodzian, chociaż pierwotnie miał być z kostki znacznie bardziej
        szlachetnej materiałowo, niestety się rozlatywała, dlatego jest takie to jak
        obecnie, natomiast ma on poważne zalety: jest łódzki, bo promuje samych łodzian,
        promuje najdłuższą ulicę handlową jako, omen nomen, najdłuższy pomnik na świecie
        a także bynajmniej nie szkodzi krajobrazowi ulicy, jest znaną już także w Polsce
        atrakcją turystyczną. W przyszłości można go pozostawić przy wymianie
        nawierzchni i nieco - ku Twojej uciesze? - zniwelować pomiędzy torowiskiem
        zabytkowej linii tramwajowej (swoją drogą pierwszej w Królestwie Polskim ;))

> -"gwiazdy"

Tutaj zupełnie Cię nie rozumiem - gwiazdy promują łódzkich artystów znanych w
        Polsce i na świecie, poza tym dotykają dziedziny ściśle kojarzącej się z Łodzią,
        tj. edukacji i produkcji filmowej!

> -ten gniot przy placu wolności "pomnik piotrkowskiej"

No już tam... załóżmy, że się nie wypowiem ;)

> -wiejskie jarmarki niech wracają do Sieradza

Przeniosły się do Parku Śledzia, swoją drogą ich rola promocyjna dla Łodzi jest
        znacznie większa niż to, co działo się w tym roku w takiej Manufakturze.
        Organizatorem jest Stowarzyszenie NEO, na ich stronie można zobaczyć, że na
        Jarmarku Śledzia byli nawet przedstawiciele innych miast z Polski. Impreza
        zrobiona właściwie za zero złotych wielkością dorównująca potwornie
        przepłaconemu niewiadomo czemu w tym samym czasie robionemu w Manufakturze - to
        dopiero kicz był, ale tego jakoś nie wymieniłeś (baloniki, karuzele, kiełbaski z
        watą cukrową + 2 filmy o kosmosie - jakie to "łódzkie" nie? ;)

> zaprosić wygnaną przez kropaszenkę paradę techno,

Najchętniej bym w zamian za powrót Techno Parady samego Pana Jerzego wysłał np.
        do tego Berlina ;)) Dziwię się, że po tej Technoparadzie nikt go nie
        zbojkotował, a tu proszę, dostał w prezencie od łodzian drugą kadencję...

> opracować standard ogródków

To zostało już opracowane, mało tego, poprawki nanosił sam Marek Janiak...
        jakbyś chciał się zapoznać z treścią to zapraszam :)

> i umyć tą ulice do kur ... nędzy

Znasz adres MPO, czy nie znasz? ;D ;> ;P

Pozdr.
        • Gość: mamoń Re: Co z tą Piotrkowską? IP: 83.142.203.* 26.08.09, 09:30
          ad1) od x lat słyszę to nazwisko w kontekście tego co się dzieje na
          Piotrkowskiej , a dzieje się coraz gorzej ...

ad2) Tuwim - no właśnie był za ładny jak na resztę maszkaronów

ad3) nie, że podoba mi się "Latarnik" ale fajnie wiedzieć gdzie była pierwsza
          łódzka latania :) - i tylko dla tego

ad4) pomnik łodzian - jak dla mnie "wieś tańczy i śpiewa" minimum klasy,

ad5) "gwiazdy" - tandetne kopiowanie pomysłów innych

Każdy jeden z pomysłów sam nie jest zły, ale wykonanie + kumulacja wszystkich
          pomysłów powoduje, na ulicy P. występuje efekt synergii kiczu ...

Skoro wygląda na to każdy jeleń możne sobie postawić to co wyrzeźbi na
          Piotrkowskiej czy to jest ogródek czy monstrum z żeliwa + miasto dorzuci (czytaj
          "naćka") kilka pomników "od czapy" + wodopoje + ekstra plansze reklamowe,
          powstaje obraz plebejskiej ulicy, podlanej sosem z kebaba, i gołębia w pięciu
          smakach, a skoro FUP nie ma z tym nic wspólnego, to przepraszam bardzo, za darmo
          firmujecie nazwiskami ten syf ??

• jakub_polewski :D 29.08.09, 02:48
            Gość portalu: mamoń napisał(a):

> ad1) od x lat słyszę to nazwisko w kontekście tego co się dzieje na
            > Piotrkowskiej , a dzieje się coraz gorzej ...

Sorry, ale trochę zdanie bez treści. Jak już masz jakieś konkretne opinie to je
            wyraź wprost odnosząc do konkretnych sytuacji i uargumentuj jakoś.

> ad2) Tuwim - no właśnie był za ładny jak na resztę maszkaronów

:D

> ad3) nie, że podoba mi się "Latarnik" ale fajnie wiedzieć gdzie
            > była pierwsza łódzka latania :) - i tylko dla tego

Heh, o ile była. Sam nie wiem, ale dużo w Łodzi jest mitów. Np. turystom się
            opowiada w biały dzień, że ławeczka Tuwima to miejsce, gdzie Tuwim sobie siadał
            na ławeczce... xD

> ad4) pomnik łodzian - jak dla mnie "wieś tańczy i śpiewa" minimum > klasy,

Można było zapewne i z marmuru, tylko kostki by nie kosztowały wtedy 500 PLN za
            sztukę, a chodziło przecież o to, żeby je jednak sprzedać.

> ad5) "gwiazdy" - tandetne kopiowanie pomysłów innych

Okej, kopiowane, ale jednak jest to NIEZŁY sposób na promowanie łódzkiej
            historii filmowej. Oczywiście gdyby ktoś wymyślił coś oryginalnego to było by
            super o ile równie efektownego co gwiazdy :)

> Każdy jeden z pomysłów sam nie jest zły, ale wykonanie + kumulacja >
            wszystkich pomysłów powoduje, na ulicy P. występuje efekt synergii > kiczu ...

Gwarantuję Ci, że problem z kiczem to jest jakość wyposażenia ulicy, a nie tych
            pomników. Gdyby meble miejskie i nawierzchnia były na poziomie, to żaden kicz
            pomników by tego nie mógł popsuć ;) Tak przynajmniej uważam, może się mylę.

> Skoro wygląda na to każdy jeleń możne sobie postawić to co
            > wyrzeźbi na Piotrkowskiej czy to jest ogródek czy monstrum z
            > żeliwa + miasto dorzuci (czytaj "naćka") kilka pomników "od czapy" > +
            wodopoje + ekstra plansze reklamowe, powstaje obraz plebejskiej > ulicy,
            podlanej sosem z kebaba, i gołębia w pięciu smakach

Jasne, że jest absolutny chaos przestrzenny to się zgadzam w 100%.

> a skoro FUP nie ma z tym nic wspólnego, to przepraszam bardzo, za > darmo
            firmujecie nazwiskami ten syf ??

Ale przepraszam Cię najuprzejmiej, KTO firmuje nazwiskami stan przestrzeni
            Piotrkowskiej? Przecież Fundacja jest jednym z dosłownie KILKU w ciągu 20 lat
            NGO'sów czy ogólnie instytucji, która opieprza tych, od których to zależy, że na
            Piotrkowskiej i w ogóle syf jest! I choćby 100 Janiaków przez 100 lat za free
            robiło opracowania, wytyczne i ochrzaniała w mediach decydentów za to, co Ci się
            nie podoba, to bez dobrej woli tych ostatnich nic się nie zmieni. Skąd opinia,
            że FUP firmuje śródmiejski bałagan przestrzenny??? O matko! :)

Pozdr. ;)
    • Gość: janka Co z tą Piotrkowską? IP: *.4web.pl 24.08.09, 12:12
      Jaki "wódz" takie i miasto. Nic nie wart kropek nic niewarta Piotrkowska. Dla
      niego liczy się własna kasa i ta wyłudzona od łodzian na wycieczki po świecie.
      Nie wiem czy Misztal mógłby sobie pozwolić na 160 wycieczek i 450 dni
      nieobecności prowadząc biznes. Ale co to kropka obchodzi? Najważniejsze, ze
      postawił nam kilkanaście nowych kościółków. Niedługo sam będzie do nich
      chodził. Jeśli wcześniej go nie wsadzą do pierdla.
    • Gość: . Restauratorzy alarmują: Piotrkowska podupada IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.08.09, 15:59
      Primo: to niemożliwe. W końcu sztab Piotrkowska ustalił i
      demokratycznie przegłosował, że będzie lepiej.
      Secundo: skoro właściciel Chłopskiej Izby czy innego przaśnego żarła ma
      pretensję do miasta o kiepską estetykę, to ja już tylko czekam na list bab
      handlujących biustonoszami na chodnikach, ze skargą na to, że chodnik nierówny
      i im się stolik buja.
    • Gość: Czaplin Restauratorzy alarmują: Piotrkowska podupada IP: 94.254.210.* 24.08.09, 18:38
      Moze zamiast pisac listy nalezy wziac sie do dzialania. Posprzatac okolice,
      zadbac o otoczenie, a przynajmniej "pozamiatac"... Jezeli ktos nie kupowalby w
      moim sklepie to oznaczaloby, ze mam albo nie taki towar, maly asortyment albo
      chce go sprzedac po zbyt wysokiej cenie.

Najwyzsza pora wybudowac parkingi wielopoziomowe w okolicy (choc to pewnie
      bardziej w gestii miasta lub prywatnego inwestora).

Moze przy nowym Prezydencie uda sie przywrocic parade techno i stworzyc inne
      interesujace imprezy na Pietrynie.
    • Gość: JJ Restauratorzy alarmują: Piotrkowska podupada IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.08.09, 23:29
      No niestety, nie jest z tą Piotrkowską dobrze. Przez te kilka lat studiów
      bywałem tam dość często. Upadek zaczął się wraz z powstaniem Galerii Łódzkiej-
      wtedy z Piotrkowskiej zaczął znikać handel. Manufaktura to już gwóźdź do
      trumny- padła/pada gastronomia oraz wyszynk (wielu moich znajomych z Łodzi
      chodzi na obiad/drinka/imprezę do Manufaktury). I nie ma się czemu dziwić-
      Piotrkowska nie ma do zaoferowania nic ciekawego. Ostatnio byłem tam rok temu-
      podczas 100 metrów spaceru zostałem zaczepiony przez meneli 2 razy, jeden był
      naprawdę agresywny. Ktoś może powiedzieć, że przypadek- ale we Wrocławiu w
      którym obecnie mieszkam nie zdarzyło mi się to ani razu mimo tego, że w
      okolicach Rynku bywam o różnych porach dnia/nocy. Po drugie szeroko pojęta
      "higiena" tego miejsca pozostawia wiele do życzenia. Może trzeba po prostu
      wyszorować i odkazić? Może wysłać więcej policji, która zrobi porządek z
      menelstwem? Nie wiem, nie ja jestem włodarzem miasta, ale może trzeba popytać
      wśród tych, którym się to udało (tj. stworzyć fajny zakątek w mieście)? Ciężko
      mi o tym mówić, bo myślimy o powrocie do Łodzi, ale po takich artykułach to
      się naprawdę odechciewa......
    • l_zaraza_l Bez handlu - bez szans 25.08.09, 09:29
      Już o tym kiedyś pisałam. Wybieram Manufakturę bo pracuję do 18 i gdy
      wieczorem mam czas żaden sklep na Piotrkowskiej (poza monopolowymi) nie jest
      czynny.
      Dopóki przedsiębiorcy z Piotrkowskiej nie zrozumieją, że tylko nieliczni
      Polacy pracują do 16 i nie zaczną pracować w godzinach, gdy nabywcy mają czas
      na zakupy, będą przegrywali z centrami handlowymi.
      Brud, smród i menelstwo, o których wspominali forumowicze wyżej, rzeczywiście
      nie zachęcają.
    • martalodz Restauratorzy alarmują: Piotrkowska podupada 27.08.09, 13:14
      Niestety Piotrkowska stała sie ulicą: pijaków, żebraków, bezdomnych.
      Na żadnym z pasaży nie można posiedzieć spokojnie z dzieckiem na
      ławeczce, bo co chwila podchodzi jakiś pijany, poobijany lump
      żebrząc o 2 złote na piwo! Skandal! Jak wypadamy w oczach
      odwiedzających nas gości?! Gdzie jest straż miejska? Może strategia
      powinna objąć także bezpieczeńswto i ład na "reprezentacyjnej" ulicy!
      • Gość: Doman Re: Kebab House IP: *.lodz.mm.pl 21.07.13, 02:22
        Właśnie wróciłem z kebab house i jestem zniesmaczony ! byłem na 3 piętrze i zamówiłęm z menu jedzenie plus 1 piwko 6 zł . Zdjadłęm i wypiłem i przychodzi do płatności i krzycza 7 zł za piwo - tłumacze , ze w menu jaki mi podali jest napisane 6 zł..... a oni , ze to menu z 2 pietra a my jesteśmy na 3 piętrze. Naprawde nie rozumiem jak można tak klienta potraktować. z ka ja mam k.. wiedzieć ze maja różne menu na różne pietra?!!! podali mi menu z piwek za 6 zł wiec czemu musialem placic 7 ? przykre, więcej tam nie ide!!!
    • sothink Re: Co z tą Piotrkowską? 28.08.09, 21:25
      Piotrkowska nie odzyska charakteru ulicy handlowej bo z galeriami ciężko
      zwyciężyć i tak jest w całej Polsce. Natomiast może oferować rozrywkę i
      gastronomię, a za jakiś czas myśleć o powrocie handlu w wymiarze luksusowym tak
      jak to się dzieje po woli ze świdnicką we Wrocławiu np.
      fotowroclaw.blox.pl/resource/monopol_01.jpg
      Kwestia jest taka że trzeba wyrzucić biedotę mieszkająca na Piotrkowskiej,
      lokale mieszkalne przerobić na pomieszczenia biurowe, ewentualnie na apartamenty
      i promować wydarzenia kulturalne na tej ulicy, a nie w hipermarkecie.
    • Gość: Jarek Restauratorzy alarmują: Piotrkowska podupada IP: *.toya.net.pl 29.08.09, 13:55
      Popieram! Czemu władze miasta wspierają Manufakturę która i tak cieszy się
      powodzeniem. Co prawda na piotrkowskiej są trochę gorsze warunki jeśli chodzi
      o organizowanie koncertów ale nie jest to klimat centrum handlowego... Czemu
      nie można zorganizować imprezy na placu wolności. Choć pewnie Manufaktura dają
      sporo kasy, jak nie to mamy "wspaniałe" władze...
    • Gość: misiek Restauratorzy alarmują: Piotrkowska podupada IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.09.09, 12:01
      A może dać sobie spokój z ulica Piotrkowską w dotychczasowym rozumieniu jej "fenomenu", pogodzić się z faktem, że miasto nieodwołalnie zmienia swój charakter. Za chwile pojawi się nowa przestrzeń: rynek Kobro, Port Łódź, jest Manufaktura. Czy nam się to podoba czy nie, miasto w swoim rozwoju zmierza w przyszłość i dobrze. A Piotrkowska to "tylko" jedna z ulic Nowej Łodzi...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka