Dodaj do ulubionych

Jak myc okna,zeby nie zostawaly smugi??

11 lat temu
Za kazdym razem gdy myje okna bardzo starannie i ciagle zostaja ogromne smugi.juz nie wiem co zrobic.Ktos mi polecil zebym polerowala pielucha tetrowa, ale to tez nie dziala.a okna myje zawsze woda z plynem do mycia naczyn,albo tez dodaje ocet,potem wycieram.Na koniec plynem do okien i sciereczka, np.tetra.mysze dodac, ze nie mam duzego dowiaczenia z myciem okien(mam 23 lata)i dopiero od niedawna staram sie sama prowadzic gospodarstwo domowe.Prosze jednak Panie z wiekszym dosiadczeniem o rady. Z gory dziekuje.
Obserwuj wątek
          • sidonia_1 Re: Jak myc okna,zeby nie zostawaly smugi?? 11 lat temu
            Ja myje woda z plynem do naczyn i nic się nie maże! Myje gabka, a potem
            wycieram wycieraczka ( im wieksza tym lepsza) pionowo z gory w dol za
            kazdym razem przecierajac wycieraczke ircha lub sztuczna szmatka tego
            typu i niczym nie trzeba juz polerowac. A widze, ze kobitki same sobie
            tyle pracy daja, ło matko ! :)))
            • Gość: j Re: Jak myc okna,zeby nie zostawaly smugi?? IP: *.aster.pl 11 lat temu
              Myję podobnie, czyli gąbka + woda + płyn do mycia naczyń, a potem
              ściągam gumową ściągaczką. Na mycie staram się wybierać taką porę,
              by słońce padało na szybę. Kupując ściągaczkę, trzeba sprawdzić, czy
              aby jest prosta i wybrać taką, która dobrze dzieli szerokość szyby.
              Ewentualne drobne zacieki doczyszczam ręcznikiem papierowym i płynem
              do szyb. Próbowałam czyścić ścierkami z mikrofibry, ale u mnie
              dobrze sprawdzały się tylko nowe. Po paru użyciach przestawały
              dobrze zbierać. Może ciągle jakieś felerne mi się trafiają.
              • figamarta Re: Jak myc okna,zeby nie zostawaly smugi?? 11 lat temu
                Wstepny brud zmywam woda z plynem typu Ajax i kropla plynu do
                naczyn. Myje gabka, na koniec scieram piane zwykla scierka.

Pozniej biore szmatke z mikrofibry i zmywam czysta woda.
                Niekiedy dosuszam papierem-czysciwem, npo gdy myje okna w pelnym
                sloncu i zostaja po fibrze kropelki.
            • k.jurek Re: Jak myc okna,zeby nie zostawaly smugi?? 6 lat temu
              Zgadza się z tym, że ściągaczka musi być dobrej jakości a nie taka za 3 zł z bardzo nierówną i twardą gumą. Na tym filmiku widać, że istnieje jeszcze inny sposób operowania ściągaczką. Nie tylko góra dół.

youtu.be/28ZzGaZRT6w
    • Gość: domowa mój nowy genialny pomysł... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11 lat temu
      ....wpadłam na niego przypadkiem...musiałam umyć okna - w połowie porządków zabrakło mi płynu do mycia okien - użyłam więc odrobiny mleczka do czyszczenia ( na zwilżoną szmatkę nałożyłam odrobinę ( wielkości ziarna grochu ) mleczka i roztarłam po szkle. Mleczko lekko przyschnięte ściera się suchą miękką szmatką. Efekt jest niesamowity - żadnych smug, bo mleczko doskonale poleruje szkło, brak niedomytych powierzchni, bo mleczko zasychając jest dobrze widoczne - naprawdę polecam ten sposób.
      • linn_linn Re: mój nowy genialny pomysł... 11 lat temu
        Ja uzywam pianki aktywnej Bref / nie wiem, czy jest w Polsce /: jednym ze
        skladnikow jest alkohol. Szczegolnie ulatwia mycie duzych okien / np. wystaw
        sklepowych /.
        Dzieki niemu moge nareszcie porzadnie umyc takze ogromne lustro, ktore myte
        innymi metodami wygladalo swietnie patrzac z przodu, ajuz pod katem widac bylo
        smugi. Bref rozwiazal mi problem: kupuje go zawsze na zapas, gdyz jakos rzadko
        widuje go w sklepach.
    • jud.yta Re: Jak myc okna,zeby nie zostawaly smugi?? 11 lat temu
      Kiedyś myłam tak: płyn do naczyń + woda i tym zmywałam brudne okno,
      a potem zwykły płyn do mycia szyb i wycierałam na sucho ręcznikiem
      papierowym. Okno było umyte, ale jakieś smugi zawsze były.
      Potem wyczytałam o wodzie z octem, i pierwszy raz cieszyłam się, że
      mam umyte okna na błysk, ale jak zaświeciło słońce to mój entuzjazm
      minął :(
      U mnie nie pomagają ani gazety, ani magiczne ściereczki, ani
      wycieraczki, zawsze są smugi :(
    • Gość: Ania Re: Jak myc okna,zeby nie zostawaly smugi?? IP: *.ip.netia.com.pl 11 lat temu
      Witam, pozwoliłam sobie do Ciebie napisać, poniewaz Twój problem był do niedawna moim problemem:) Miałam problem z myciem okien a konkretnie z ich niedomyciem i ciągłymi smugami-jest na to proste rowiązanie sama sie o tym przekonałam i teraz myję wszystkie okna w 15min nie męcząc się i ni epolerując szukajac , czy sa smugi czy tez nie. Wypróbowałam już wszystkie dostępne płyny i ściereczki-niestety za każdym razem efekt został ten sam(zamazane okna pełno smug i paproszków od ściereczki)Proponuję Ci myjke i sciereczki do mycia HA-RA kupiłam je i są rewelacyjne. Wczoraj umyłam okna i mam wrażenie, że ich tam w ogóle nie ma sa tak przeźroczyste:) :) Spróbuj!!
    • Gość: Marta Re: Jak myc okna,zeby nie zostawaly smugi?? IP: 87.204.191.* 10 lat temu
      Witam ,a ja mam da was koleżanki nowość,którą kupiłam :).Poleciła mi moja fryzjerka :). Nie wierzyłam do momentu kiedy myłam okna w słońce!!!! zero smug!! :))).CZYŚCIK ACT(niebieska do szyb i okien i luster) tak się nazywa to cudo :).Ja najpierw umyłam inna taką np.frotową ściereczką z grubsza brud,samą wodą!!!,przetarłam byle jak!, popsikałam spryskiwaczem okno sama woda i czyścikiem przetarłam i na tym koniec :))))))))).Moja znajoma namacza ten czyścik wyciska i w ten sposób przeciera tez tak można.Myłam wcześniej z grubsza brud ze względu na to żeby czyścika nie zabrudzić..Nie może mieć czyścik styczności z płynami i innymi środkami!!!!Po myciu był czysty więc go nie piorę puki co. Znajdziesz ją na Allegro polecam szczerze.Wszystkie moje koleżanki które zakupily ten czyścik/ściereczkę są zachwycone :))) Czyścik i woda i umyte okno bez smóg!!!.Mycie okien to teraz dla mnie przyjemność :)))).

oto link gdzie kupiłam,można znaleźć taniej

allegro.pl/czyscik-act-do-szyb-luster-sama-woda-gratisy-i1541904959.html
    • passionati Re: Rewelacja! tylko i wyłącznie 10 lat temu
      myję ściereczką z mikrofibry
      pryskam płynem nie myjąc wcześniej wodą , ale od razu i bezpośrednio wycieram tą ściereczką Wcześniej myłam wodą z płynem i potem pryskałam zmywając gumą A teraz nie męczę się tak jak wcześniej
      • inna32 Re: Jak myc okna,zeby nie zostawaly smugi?? 6 lat temu
        Witam
        Przeczytałam wszystkie porady o myciu szyb na pewno skorzystam zwłaszcza ,że mam ich trochę.
        Koniecznie muszę wypróbować metodę z użyciem mleczka.Kiedyś był taki środek do mycia okien Nazywał się chyba sidol albo jakoś tak podobnie.Nakładało sie go na szyby,a gdy był już suchy wycierało sie gazetą.Z tego co pamiętam był to bardzo dobry sposób z tym,że szyby to były szyby a nie plastiki.
        Ja osobiście mam większy problem z myciem ram plastikowych Macie jakiś dobry wypróbowany sposób na to żeby ramy były czyste ?
    • basia.p.1 Re: Jak myc okna,zeby nie zostawaly smugi?? 6 lat temu
      smugi to nic innego jak pozostałości po płynach z wcześniejszych prób mycia okien. Tylko woda i dobra szmatka zapewni połysk bez smug. Kiedyś to było mikrowłókno a teraz jest już nanowłókno. Moja myjka Vario umyje każde okno, lustro czy kafelki samą wodą i zrobi to naprawdę szybko i idealnie. Wcale nie muszę czekać aż słońce przestanie świecić na szyby - myję kiedy chcę nawet wieczorem.
    • minerwa4 Re: Jak myc okna,zeby nie zostawaly smugi?? 6 lat temu
      Też miałam ten problem, używałam już różnych płynów, z alkoholem i bez i octu i kwasku cytrynowego, nawet płynu do spryskiwaczy. Teraz kupuję w necie niemiecki płyn Sotin i mam spokój. I używam do tego jeszcze ściereczki z mikrofibry.
    • k.jurek Re: Jak myc okna,zeby nie zostawaly smugi?? 6 lat temu
      Po zewnętrznej stronie okna zabrudzone są nie tylko kurzem i błotem, ale również różną chemią taką jak tłusta sadza, różnymi związkami chemicznymi pochodzącymi z kwaśnych deszczów. Do usunięcia zabrudzeń ściereczka w ręku nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nie dolega równomiennie do płaszczyzny szyby. W miejscach gdzie śniereczka jest mniej dociśnięta do szyby wszelkie brudy nie są skutecznie usuwane a smuga to nic innego jak rozmazany brud z osadem z samej twardej wody. Profesjonaliści do tego celu specjalnych myjek tzn. wałków obciągniętych grubą mikrofibrą. Duże znaczenie mają również płyny, które za szybko nie wysychają i są w stanie rozpuścić ten cały brud, który mocno trzyma się szyb. Nigdy nie myjemy szyb w upalne dni ze względu na szybkie wysychanie płynu wraz z brudem. Aby podczas ściągania wody z okien nie pozostały smugi trzeba nauczyć się takiego operowania ściągaczką, aby nigdy jej nie odrywać jej od szyby. Sam byłem świadkiem jak w Rotterdamie dwie osoby myły okna w czteropiętrowym bloku w 20 minut. Tam mycie na zewnątrz okien raz w tygodniu jest wliczone w czynsz.
      Wygląda to podobnie jak na tym filmie. Popatrzcie Państwo na sposób, czas i jakość umytego okna.
      youtu.be/28ZzGaZRT6w
    • Gość: jUSKON Re: Jak myc okna,zeby nie zostawaly smugi?? IP: *.icpnet.pl 4 lata temu
      Ja używam środka który myje na sucho i każdemu polecam. Nazywa się Blink Blank. Nawet mój tata, który nigdy nie mył okien teraz z przyjemnością to robi. Dostępny w necie. Trzeba mocno wstrząsnąć, popryskać z bliska bo lekko się rozpryskuje. Rozetrzeć poczekać ok. 3 min. i wytrzeć. Efekt : łoł.... Widziałam nawet filmik na Youtube, wystarczy wpisać nazwe i wyskoczy. Polecam.
    • michaltorbiarz Re: Jak myc okna,zeby nie zostawaly smugi?? 3 lata temu
      Czyszczenie i polerowanie okien to już chyba trochę historia. Dziś mamy odpowiedni sprzęt i środki czystości do tego, aby okna po umyciu lśniły niewiarygodnym blaskiem. Osobiście polecam stosowanie odpowiedniego preparatu - to podstawa fachowego mycia również szyb. Jak zrobić to tak, by efekt był zadowalający i trwały? Polecam www.blog.interteam.com.pl/srodki-czystosci/czystosz-myje-okna/ sam zastosowałem technię i efekt był widoczny nawet patrząc pod słońce. Ni używałem maszynek karchera do czyszczenia i się udało!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka