Dodaj do ulubionych

Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Mirena)...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17 lat temu
chciałabym dowiedzieć sie jaki jest koszt spirali typu "Mirena"
Obserwuj wątek
    • Gość: Zeyo Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.olsztyn.mm.pl 17 lat temu
      Właśnie moja lepsza połowa wróciła z zabiegu, pełen koszt to - wkładka 590 + 120
      usługa, czyli ... albo drogo albo wyjątkowo tanio :-) , w sumie nie mam pojęcia
      , pozdrawiam.
      • Gość: bbbbbbbbaaaaa Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.lukman.pl 12 lat temu
        podaj mi namiary na gabinet jesli mozesz oto moj mail beatka2505@interia.eu
      • nanana_2 Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren 12 lat temu
        ale klopot z glowy na kilka lat
        • Gość: magda Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.lublin.mm.pl 12 lat temu
          Mam 30 lat i jestem mamą 3,5 letniej Marysi oraz 1,5 rocznych: Ani i Krzysia. W maju 2009 r. ginekolog założył mi spiralę Mirena, a w sierpniu 2010 r. trafiłam do szpitala z silnym bólem brzucha. W ciągu godziny zdążyłam stracić przytomność, dostałam krwotoku wewnętrznego, który spowodował ogromny ból całego podbrzusza, nie mogłam się ruszać, ciężko oddychałam. Po trzech godzinach zdiagnozowano pęknięcie jajnika w wyniku ciąży pozamacicznej. Tylko dzięki doświadczonemu lekarzowi o 21 w niedzielę zostałam operowana - wycięto mi prawy jajnik z jajowodem i podano 3 dawki krwi. Mój lewy jajowód jest niedrożny, więc jestem bezpłodna. Cieszę się, że żyję, bo miałam dużo szczęścia. Uważam, że każdy lekarz polecający Mirenę powinien powiadamiać pacjentki o możliwych skutkach ubocznych, które mogą nawet doprowadzić do tragedii.
          • Gość: Edyta Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.pinguin.pl 10 lat temu
            Lewy jajowód jest niedrożny, ale prawy jest ok. więc jak najbardziej możesz jeszcze zajść w ciążę.
            Pozdrawiam i zdrówka życzę.
          • Gość: gosc Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.range81-159.btcentralplus.com 10 lat temu
            Witaj.Nie wiem czy jeszcze odpiszesz mi na moja wiadomosc,ale mam nadzieje;ze tak.Chcialam zapytac tylko o jedna rzecz.Zanim trafilas do szpitala,mialas jakies objawy niepokojace?
            Ja mialam zalozona mirene 9mies.temu.Do tej pory bylo wszystko ok.Ale odparu dni boli mnie bardzo brzuch(w calym dole)do tego plecy i jest mi zimno.Chcialam jeszcze dodac,ze raz na jakis czas mam tzw.zawroty glowy.Moglabys mi odpowiedziec,czy zanim trafilas do szpitala mialas takie same objawy i jak dlugo trwaly?czy to moze byc ciaza pozamaciczna?

Z gory dziekuje i pozdrawiam
            • Gość: gość Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10 lat temu
              Jeżeli 'boli cię w dole brzucha i masz dreszcze, ból taki jakby to była okropna kolka przy niestrawnościach, po zbadaniu OB wysokie , to może być pozamaciczna. Lepiej idź do lekarza lub na oddział niech zrobią USC i OB
    • Gość: Olga Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17 lat temu
      Mirena w aptekach kosztuje okolo 720 zł(zdzierają strasznie).Mój ginekolog
      podał mi adres strony internetowej gdzie można zamówić Mirenę (chyba 570zł)...a
      założenie -u mojego ginekologa 150zł ...pozdrawiam
      podaje stronkę www.marcinkowscy.com.pl
      • Gość: IWONA Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: 212.160.159.* 17 lat temu
        Mnie kosztowała w sumie 800 zł wypadła po 3 miesiącach
        • Gość: Ania Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17 lat temu
          Półtora roku temu zapłaciłam 900 zł. Załozyłam juz ja drugi raz i jestem bardzo
          zadowolona. Oprócz działania antykoncepcyjnego pomaga w prawidłowej gospodarce
          hormonalnej. Ale jestem w szoku, że tak potwornie przepłaciłam.
          No chyba, że teraz potaniała.
    • przeciwcialo Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren 17 lat temu
      W sheringu można kupić na raty za jakieś 600 zł.
      • Gość: depka Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.energotest.com.pl 12 lat temu
        jak sie załatwia wkladkę na raty?
    • Gość: zszokowana Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17 lat temu
      własnie wyczytałam ze w normalnej cenie UWAGA
      TYLKO 745,60 ZŁ
      W PROMOCJI 699ZŁ

LUDZIE KOGO NA TO STAĆ!!!
      • przeciwcialo Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren 17 lat temu
        Ale to na piec lat więc i tak sie opłaci.
        • Gość: Maja Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: 212.160.172.* 16 lat temu
          Ja mam ją 5 rok płaciłam 750 zł z założeniem tj. 12,50 zł na miesiąc za
          antykoncepcję. Jest świetna objawy jajeczkowania nie zanikają natomiast zanika
          miesiączka. Samopoczucie razem z HTZ bomba. Polecam każdej pani po 45 roku
          życia.
          • Gość: Ggosia Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16 lat temu
            Ja miałam już raz ją przez 5lat byłam super zadowolona,po porodzie założyłam
            drugą i po trzech mies wypadła do tego miałam silne bóle brzucha. Teraz jestem
            na etapie zamawiania następnej,wiem że koszta są kosmiczne ,ale pamiętam ten
            komfort przez 5lat i chcę spróbować jeszcze raz.Zaskoczyło mnie tylko jedno,że
            panie mówią o wieku po 40ce,ja miałam 26 lat jak założyłam pierwszą,nic mi nie
            wiadomo o wiekowej przeszkodzie!!! Teraz też nie mam 40stki a kilku lekarzy
            sugeruje MIrenę.
          • Gość: justyna Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.dip.t-dialin.net 14 lat temu
            dlaczego po czterdziestce???
        • Gość: maria Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16 lat temu
          2,5 roku temu założyłam i za Mirene zapłaciłam 200 zł łącznie z kosztem
          usługi.jestem w szoku, gdy czytam te ceny.Może dlatego,że pochodzę z Siedlec, a
          to małe miasto.
          • Gość: Gość Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14 lat temu
            Pochodzę z Łukowa,czyli ok. 30 km od Siedlec,założyłam wkładkę w zeszłym
            miesiącu i koszt to 1000 zł.-800 zł za wkładkę i 200 za założenie,czyli
            DDUUUŻŻŻOOOO!!!!!Czytam te ceny i nie wiem jak to z nimi jest,dlaczego są takie
            duże rozbieżności????
          • Gość: hb Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13 lat temu
            ktoś wsadził Ci jakiś tani bubel.Prawdziwa MIRENA jest droga!
          • Gość: hb Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13 lat temu
            ktoś wsadził Ci jakiś tani bubel.Prawdziwa MIRENA jest droga!
            Orla(PODLASKIE)jest jeszcze mniejsza ale Mirena kosztuje750-100zł.

-
          • Gość: MANGO Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.cdma.centertel.pl 13 lat temu
            To nie mirena,prawdziwa jest droga.
      • Gość: beti Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.telpol.net.pl 13 lat temu
        gdzie to wyczytałeś jestem bardzo ciekawa na jakiej stronie?
    • Gość: asia Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.swidnica.mm.pl 17 lat temu
      Prawdopodobnie wkładka ta kosztuje ok. 560 zł, ale nie wiem dlaczego niektórzy
      lekarze życzą sobie za założenie tej wkładki aż 1000 zł.
    • Gość: gida Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16 lat temu
      Ja bedę zakładała Mirene w tym m-cu, mój lekarz za założenie wkładki żada 500
      zł, sama wkładka kosztuje w aptece prawie 800 zł. Czy ktoś wie ile inni lekarze
      biorą za założenie spiralki ???
      • Gość: baska Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16 lat temu
        Za założenie 500 zł! lepiej zmień lekarza. A tak przy okazji też podpisuje sie
        pod ogromnymi zaletami Mireny, mam juz drugą i chwale sobie :)
      • Gość: xl Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: 212.160.172.* 14 lat temu
        1300 zł za spiralę + założenie +200zł wizyta :Poznań , klinika
        ul.leszczyńska
      • Gość: Ela Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: 217.70.57.* 12 lat temu
        Witajcie Kobitki, to niesamowite co piszecie... Ja za Mirene
        zapłaciłam ok 650zł a mój ginekolog założył mi ją poprostu na
        wizycie i nic ekstra nie płaciłam! A co do samej wkładki to ogólnie
        jestem zadowolona. Przy zakładaniu nic nie czułam, choć bardzo się
        denerwowałam, bo czytałam, że różnie to bywa i nawet ginekolog sam
        mnie uprzedzał, że może to być bardzo bolesne. Przed włożeniem
        wkładki nawet wykonał próbę czy będę w stanie to wytrzymać a ja
        kompletnie nic nie czułam. Po założeniu 2,3 dni miłam krwawienia.
        Sznureczek nie jest wogóle wyczuwalny ani dla mnie ani dla mojego
        partnera. Okresu nie mam. Czasmi mam śluzowate plamienia. W
        pierwszych miesiącach zdarzały się bóle brzucha ale nie jakieś
        straszne. Ogólnie czuję się konfortowo. Wkładkę mam ok 1,5 roku. Nie
        wiem czy się zdecyduję założyć kolejną, bo pozostały sznureczek w
        pochwie podrażnia ją, przez co zdecydownie większe są upławy... To
        na prawdę przeszkadza. Dlatego zastanawiam się nad włożeniem sobie
        implantu podskurnego o taki samym działaniu jak wkładka, tyle tylko,
        że jego się ma 3lata. ale przde mną jeszcze ponad 3lata do podjęcia
        decyzji. Na koniec. Jestem matką dwujki dzieci, nie panuje więcej (
        chociaż nigdy nie mów nigdy:-)) i ta forma anykoncepcji najbardziej
        mi odpowiada. nie przytyłam, nie zauważyłam zmniejszenia się libido,
        bez starchu oddaję się rozkoszą z moim mężem... ;-). Pozdrwawiam
        wszyskie niezdecydowane i mam nadzieje, że moja wypowiedź pomogła
        Wam w jakimś stopniu. Ja sama przed włożeniem wkładki czytałm opinie
        i obiecłam sobie, że też taką napiszę po przetestowaniu... :-)
        Powodzenia!
        • brak.slow Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren 10 lat temu
          naucz się pisać kobieto.
          dwÓjki i rozkoszOM
          • Gość: Ort. Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 6 lat temu
            O rozkoszy to akurat dobrze napisała 😆
    • Gość: niya Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16 lat temu
      ze dwa miesiace temu dalam za nia w aptece 720, a szukalam dlugo w innych nawet
      po 890 chcieli! a lekarz 200 zl i jak na razie wniebowzieta jestem :) i co to
      za insynuacja ze po 40-stce? ja mam 24 lata i tylko po jednej ciazy jestem :)
      moja kolezanka 23 lata nie rodzila ani razu ma ja juz pol roku
      pozdrawiam
      • Gość: uncja Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: 5.3.* / *.de.ibm.com 16 lat temu
        www.mirena.pl/jak_kupic.php?Acc=656234779b06b01771d6189393afba88
        wkładki kosztują ok. 560 zł (na ursynowie jest apteka, która sprzedaje bez
        narzutu)
        • Gość: beata Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.btk.net.pl 16 lat temu
          załozyłam ją wczoraj,więc narazie trudno mi się wypowiadać. Koszt 1100 złoty
          zaznaczam , że w znieczuleniu.
          • Gość: Nutka Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.core.lanet.net.pl / *.core.lanet.net.pl 16 lat temu
            Jestem zaskoczona tak dużym rozrzutem w cenie. Dwa dni temu wymieniałam Mirenę na nową (jestem bardzo z niej zadowolona) i w sumie kosztowało mnie to 700 zł, a wkładkę "zamawiałam" u mojego lekarza. Poprzednią miałam prawie 6 lat!- przyznaję, że z własnej głupoty, ponieważ bardzo bałam się tego zabiegu i ...zwlekałam. Na szczęście wszystko poszło dobrze, a strach ma wielkie oczy :)
            Uważam, że Mirena warta jest tych pieniędzy. Koszt tabletek i podpasek w ciągu 5 lat byłby z pewnością dużo większy. Niezdecydowanym polecam :)
            • Gość: wiki Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 16 lat temu
              mam ponad pół roku, urodziłam dziecko i chcialam załozyc bo o nastepnym mysle
              za jakies 2 latka.Jestem po 30-tce..
              Wkładka+ założenie= 1000zł.
              Super sie z nią czuje miesiączki bezbolesne, jajeczkowanie czuje..ogólnie
              polecam
              • Gość: Marta Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.rdi.pl 16 lat temu
                Ja właśnie odebrałam swoja Mirenę z poczty,zapłaciłam 650 zł z przesyłką a
                założenie bedzie mnie kosztowało 150 zł.Pytałam o ceny w aptece i kosztowała
                788 zł.Telefon do apteki wysyłkowej dostałam od mojego lekarza.
                • Gość: ewa. Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: 195.205.95.* 16 lat temu
                  Właśnie zamierzam zdecydować się na Mirenę,ale jest trochę droga w stosunku do
                  tradycyjnej wkladki która kosztuje ok.350zl z założeniem.Może macie jakieś
                  doświadczenia i możecie porownać???????
                • Gość: ewa. Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: 195.205.95.* 16 lat temu
                  • Gość: MANGO Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.cdma.centertel.pl 13 lat temu
                    O tak,zwykła wkładka jest koszmarna!!! Miałam taką za 350zł.Czułam
                    się podle,ciągle bolał brzuch,nawet zaszłam w ciążę,która przesunęła
                    wkładkę.Koszmar i tyle.Mirena jest super,100% pewności,i nie boli
                    już po miesiącu.powodzenia
                • Gość: Renata Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.adm.ds.pg.gda.pl 16 lat temu
                  Przeczytalam Twoja opinię i mam pytanie?! Czy możesz podać numer do tej apteki
                  ponieważ ja też chcę kupić w miarę tanio Mirenę
                • Gość: asia Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.85-237-179.tkchopin.pl 14 lat temu
                  czy można prosic jakies namiary na zakupienie tanszej wkładki przez
                  pocztę wysyłkową...internet itp...
                  • Gość: katak Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10 lat temu
                    a gdzie mieszkasz? ja osobiście zaopatrywałam się w Poznaniu w aptece Dom Leków- cena oryginału szok 650 zł !!! nigdzie za tyle nie znalazłam, w necie nawet, koleżanka dopiero mi podpowiedziała. wiem że mają tez apteki w innych miastach, sprawdż w internecie. pozdrawiam
    • Gość: xxwieczna Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: 217.153.205.* 16 lat temu
      Nie miałam normalnej więc nie mogę porównać. Ale myślę, że komfort jest
      nieporównywalny. Przede wszystkim to ze nie miesiączkujesz - cos pięknego!. No
      i dla mnie odpadł jeszcze jeden problem - straszne bóle głowy przed lub w
      czassie miesiączki i to niezależnie od tego czy brałam tabletki anty czy nie.
      Po prostu miałam tak od zawsze. A odkąd mam Mirenę (ponad 3 lata) jak reką
      odjął.
      • Gość: Lona Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16 lat temu
        • Gość: Lona Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16 lat temu
          hej mam wkładke mirene od 2 lat jestem z niej barzdo zadowolona,koszmarne
          miesiaczki skonczyły sie i dolegliwosci zwiazane z nia równiez.aczkolwiek długo
          zastanawiaąłm sie czy ja załozyc...dlaczego? bo to jednak wkładka a ja wczesniej
          zaszłąm w ciaze własnie z wkładka tylko ze miedzianą ale ona była masakryczna
          nie polecam...za to mirena spisuje sie na piatke...polecam
          • Gość: marzena Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.zgora.dialog.net.pl 16 lat temu
            Podzielę się swoim doświadczeniem:
            mam założoną Mirenę od 2,5 roku. Z polecenia koleżanki, której Mirena bardzo
            służyła.Bardzo była zadowolona, miesiączek praktycznie nie miała, może ze 2-3
            dni lekkiego plamienia, żadnych przykrych dolegliwości. Poza momentem
            zakładania wkładki, przy którym zemdlała.
            Skusiłam się. Wcześniej stosowałam pigułki, ale zrobiły mi się przebarwienia na
            twarzy, takie wątrobowe, brązowe plamy.
            Przy zakładaniu Mireny i przez najbliższe 3-4 godziny po założeniu, ból
            podbrzusza był duży. Bardzo, bardzo duży.
            Przez te 2,5 roku odkąd ją mam założoną, miesiączek nie mam, tylko plamienia-
            fakt. Ale za to ciagną się przez 2 tygodnie.
            Poza tym zdarzają się skurcze ostro bolące. Czasem kilka razy dziennie, czasem
            co parę tygodni.
            Z cerą poradzić sobie nie umiem (mimo 43 lat)- drobniutkie wypryski, w dużej
            ilości na porządku dziennym.
            Apetyt na seks- w zaniku.....
            Możliwe, że ta wkładka całkowicie nie dla mnie.
            Pozdrawiam:)
            • Gość: alicja,43 Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.cable-modem.tkk.net.pl 16 lat temu
              Mam wlasnie dylemat po przeczytaniu twojego listu...jestem własnie przed
              decyzją załozeniem spiralii -Mireny..jestem w takim wieku co Ty....jeśli mam
              miec podobne dolegliwości..to mam wielkie obawy....cera . a tym bardziej
              spadek libido mnie zupełnie przeraża , więc te wkładki nie sa dla nas mam na
              mysli kobiety po 40-sce????
      • Gość: misiek9963 Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.globalconnect.pl 15 lat temu
        mam pytanie jak dlugo plamilas od zalozenia wkladki Mirena?
    • Gość: basia Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.syberka.net.pl / *.syberka.net.pl 16 lat temu
      nie radze maiłam mirene pzrez 5 lat nie mialam okresu po usunieciu calkiem
      rozregulowal mi się cykl to trwa już 2 lata cos okropnego w czasie gdy miałam
      mirene usunięto mi jajnik bo byla tam duża cysta chyba też powodem byla wkladka
      . Ale najgorsze że mam teraz strasznie nie regularne miesiączki albo wcale nie
      mam i leczenie pozostaje hormonalne
      • Gość: Foksal Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.aster.pl 16 lat temu
        czyli trzeba najpierw robić badania hormonalne, a potem cokolwiek sobie zakładać.
      • Gość: dorota Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: 189.130.160.* 13 lat temu
        mam wydaje mi sie duzy problem, ale moj ginekolog mowi, ze to nic????
    • Gość: nick_is_death Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Mirena).. IP: 80.51.227.* 16 lat temu
      Kobitki po co przeplacac za Mirene?? My mamy taka: www.ladyinsert.pl/
      ginekolog taka sprzedaje, koszt na 3 lata 350,00 zl a na 5 lat 400,00 zl (mamy
      na 5 lat) z zalozeniem i jeszcze sie upewnial poprzez USG czy dobrze zaklada ale
      mieszkamy w malej miescinie wiec pewnie dla tego tanio, bo w W-wie napewno
      wiecej - sporo wiecej !!. A czy ona(wkladka) jest gorsza od Mireny - watpie??
      Jeszcze dodam ze karmie 3m bobasa wiec musialam miec pewnosc ze to mu nie
      szkodzi. Mozecie sobie na tej stronie sprawdzic czy w waszej miejscowosci ktos
      to zaklada, a moze warto przejechac sie pare kilometrow dalej i bedzie taniej..
      Pozdr
    • Gość: iwa Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Mirena).. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16 lat temu
      mam mirene od 2.5 roku i pomimo iz nie czuje sie zle fizycznie to od pewnego
      czasu mam watpliwosci czy to normalne ze nie mam miesiaczki mam 35 lat te
      watpliwosci wzogly sie po wizycie u lekarza rodzinnego ktory mial negatywna
      opinie na temat mireny a takze pani ginekolog(nie ta ktora mi zakladala
      mirene)mam wrazenie ze przybylo mi zmarszczek czy to ma cos wspolnego z
      menopauza? prosze niech ktos mi cos napisze na ten temat
      • Gość: Ja Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: 80.50.253.* 15 lat temu
        Ja mam wkładkę już blisko 12m-cy.Nie mam wogóle okresu.
        Od dłuższego czasu mam wzdęcia i takie dziwne burczenia w brzuchu,
        jakby przelewanie, bulgotanie, tak głośne że druga
        osoba to słyszy. Zwłaszcza jak się położę.Najbardziej
        odczuwam to rano, jak przyłoże rękę to czuje jak
        wszystko bulgocze.Ginekolog powiedział mi że to mogą
        być zaburzenia nie związane z wkładką, więc poszłam
        do internisty, przebadał mnie i powiedział że to może być od mireny.
        Nie potrafią powiedzieć co mi jest, a ja naprawdę bardzo źle
        sie czuję. Osobiście myślę że to jednak od mireny
        ponieważ wcześniej nigdy nie miałam takich objawów.
        Czy ktoś miał podobne dolegliwości? Powaznie zastanawiam się
        nad usunięciem wkładki, trochę mi tylko szkoda wydanych pieniędzy
        • Gość: atena Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15 lat temu
          Wkładkę Mirena noszę w sobie już rok.Przez ten czas miałam tylko jeden normalny
          okres(z czystą krwią),a tak to tylko długie,nieregularne,uciążliwe
          brudzenia.Przez ten ostatni rok przytyłam 15 kilogramów.Jestem zestresowana
          każdym nowym kilogramem,nie mam ochoty na sex,unikam męża.Czekałam z mięsiąca
          na miesiąc z nadzieją ,że coś się zmieni.Na początku biegałam do mojego
          ginekologa co miesiąc.Twierdził,że każda kobieta inaczej reaguje i żebym
          uzbroiła się w cierpliwość.Po trzeciej wizycie dostałam tabletki
          antykoncepcyjne,aby nimi uregulować cały cykl.Miałam je zacząć zażywać z
          pierwszym dniem miesiączki.Niestety przy tych brudzeniach nigdy nie wiedziałam
          kiedy jest ten pierwszy dzień.Właśnie umowiłam się z lekarzem na wizytę bo
          przecież coś z tym muszę zrobić.Muszę zbadać poziom hormonów,dowiedzieć się z
          jakiego powodu tak drastycznie tyję.Jeżeli ktoś ma taki sam problem to proszę o
          odzew.Mam 35 lat.Pozdrawiam
          • Gość: eluchna Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.zabrze.net.pl 15 lat temu
            czesc.bardzo mi przykro ze tak u Ciebie zle zadomowiła sie mirena.Jestem
            nosicielka tej wkładki juz pięć lat,właśnie wymieniłam na nową,i jestem bardzo
            zadowolona z niej tak samo jak poprzednio tj. przez ostatnie pięć lat,bytności
            w moim ciele nie miałam żadnych sensacji.Krwawien miesięcznych nie mam
            wogóle,na początku, plamienia ale i one z czasem ustały.Waga ciała też sie nie
            zmieniła,wszystko jest ok.serdeczne pozdrawiam Cie, zapewne będziesz musiała
            usunąć wkładke,bo być może ma ona związe twoimi dolegliwościami.
            • Gość: magda Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: 194.146.219.* 15 lat temu
              mam Mirene od 4 tygodni i ciągle plamię. Przez 3 tyg mialam skórcze podbrzusza
              a obecnie boli mnie, dla odmiany, kręgosłup . Jak nic sie nie zmieni mam isc na
              usg to moze sie cos wyjasni. A mialo byc tak pieknie
                Nie martw się.Każdy reaguje innaczej,Ja przy zakładaniu ledwo
                doszlam do domu,ale teraz jest super.To moja 3 więc bolało,jak jakiś
                lekarz wyjmuje to trzeba delikatnie,bo ja mam porysowaną
                macicę,przez lekarzy brutali.Mnie też boli kręgosłup,ale możę to od
                podnoszenia ciężarów?
          • Gość: margareta Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14 lat temu
            Miałam założyć Mirenę, ale co za szczęście, że przeczytałam tego
            posta. Wcześniej (od stycznia tego roku) używałam plastrów
            antykoncepcyjnych . Odstawiłam (wywaliłam) je sama w maju ze względu
            na fatalne samopoczucie - zaczęłam okropnie przybierać na wadze i
            brzuch zrobił mi się duży i bardzo twardy. Dopiero po 2 miesiącach
            od odstawienia pigułek moje ciało wraca do normy tzn. brzuch zrobił
            się normalny bez wrażenia opuchlizny. Ale okropny łupież tłusty na
            całej skórze głowy pozostał mi do dziś. Nie mogę sobie sama z nim
            poradzić, a włosy wychodzą mi garściami. Jutro pędzę do dermatologa,
            który mam nadzieję pomoże mi uporać się z tym problemem.
          • Gość: klaudia Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.cable.smsnet.pl 14 lat temu
            witam Cie, mam podobny problem z tyciem, do tego cera zrobila sie paskudna,
            pelno chrostek mi ciagle wychodzi a do tego na jajniku zrobila mi sie torbiel i
            ginekolog (ale nie ten, ktory zakladal) twierdzi, ze to wlasnie od hormonow w
            mirenie, wiec zijal mi ja innymi hormonami. wiec tez sie zastanawiam nad
            usunieciem, choc nie mam miesiaczek co jest rewelacyjne, no i moze troszke
            migreny mi sie uspokoily.
            pozdrawiam
          • Gość: ines Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.146.236.1.ip.airbites.pl 13 lat temu
            hej , mam wkładkę miesiac ,przed tą wkładką brałam tabletki
            antykoncepcyjne po których wiedziałam że tyje , wazyłam 63 kg, teraz
            po miesiacu jak mam ta wkładkę moja waga to 65kg. też mam takie
            plamienia jak Ty, już sama nie wiem czy odczekac moze jeszcze jakiś
            czas, czytałam ostatnio informację o tej wkładce ze wszystko sie
            ureguluje ale to niby trwa do 6 miesięcy ale jak widze ty sie
            męczysz z tym juz rok powiem ci że też jestem bez radna mam 33
            lata , idę do lekarza nie długo na badanie kontrolne to dam ci znac
            czy mój lekarz wpadnie na może jakis genialny pomysł.
        • asiula741 Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren 15 lat temu
          Mam mirenę od siedmiu miesięcy.Koszt wkładki 650zł+założenie 50zł. Lekarz
          zalecił mi ją ze względów zdrowotnych. Miała powstrzymać rozrost miesniaka, a
          nawet była szansa na jego zmniejszenie. Przez pierwsze 3 miesiące było całkiem
          nieżle.Miesiaczka trwała bezboleśnie 3-4 dni. Niestety z miesiąca na miesiąc
          było coraz gorzej. Bóle głowy,jajników, przyrost wagi, zmienne nastroje, a co
          najgorsze okres dochodzi już do 9 dni. W zeszłym tygodniu odwiedziłam mojego
          ginekologa i co mi powiedział..że jeszcze zostawimy ją przez jakiś czas, bo
          trochę byłoby szkoda moich wyrzuconych w błoto pieniedzy, że być może to wina
          mieśniaka(ale przecież po to miałam ją założoną, żeby było lepiej a nie gorzej)
          Najlepsze jest to, że zaproponował mi na dokładkę plastry, po których może być
          lepiej. Naprawdę nic z tego nie rozumiem?! Podwójne hormony...?Przecież będę
          jak chodząca bomba hormonalna! Chyba powinnam zmienić lekarza. Czy któraś zna
          jakiegoś dobrego z okolic Gliwic, Zabrza lub Rybnika?
          • betiszek Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren 15 lat temu
            witaj asiulo ja mialam podobny problem z ta wkladka meczylam sie 5 miesiecy
            ciagle mialam lekkie krawieniia a pod koniec juz krwawilam bardzo mocno moja
            droga byla dluga odwiedzilam ok 8 lekarzy i karzdy mowil co inne jeden zwalal
            na miesniaka i kazal mi go usunac z macica drugi na spirale od tygodnia jej
            nie mam ale problemy dopiero przybyly wczoraj dostalam krwotok i nie wiem co
            bedzie dalej wydaje mi sie ze ci lekarze nie maja jeszcze doswiadczenia z ta
            spirala
          • Gość: gość Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.adsl.cybercity.dk 14 lat temu
            Mógł Twój organizm odrzucić Mirene.
            Są też minusy.
            Każdy organizm reaguje inaczej.
        • Gość: Beata138 Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14 lat temu
          Witam,też tak mam jak TY.Jeszcze oprocz tego brak tego okresu
          troszke mnie martwi mam 42 lata i wlasciwie to tesknie za
          tym okresem.I przytyłam w sumie raczej jednak pełen komfort ma
          moj facet.Zastanawiałam sie nad Mireną dwa lata.Troszke żaluje,
          ale tylko troszkę.Jak na taką ginekologiczna rewelacje bo chyba
          nic lepszego nie ma od MIRENY,to wcale nie jest taka dobra ale
          cóż sama zadecydowałam zawsze to taniej niż tabletki.POZDRAWIAM
          WSZYSTKIE KOBIETKI.
    • Gość: Jola Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Mirena).. IP: *.zgora.dialog.net.pl 15 lat temu
      Jak widze ceny są różne.Jestem posiadaczka Mireny od niedawna,trudno mi się
      wypowiedzieć na jej temat.Mirenę kupiłam w aptece,jej koszt to 630
      zł,a założenie 500-w znieczuleniu miejscowym, bez bólowo.Czytajac wypowiedzi
      Pań przeraziłam się kiedy przeczytałam,że można przez nia utyć:-(.A jak jest
      w przypadku innych Pań, czy tez zaobserwowały ,ze zaczynają im przybywać kg???
      • Gość: Hermenegilda Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.4web.pl 15 lat temu
        Bzdura.
        Mam Mirenę od prawie roku. Czuję się świetnie.
        W ciagu ostatnich kilku miesiecy schudłam 7 kilogramów. Nie z powodu Mireny
        oczywiście, tylko z tego powodu, że chciałam. Jeśli kobiety przytyły to
        dlatego, że się objadały i tyle.
        Łatwiej jest się usprawiedliwić, że to wina wkładki, niż przyznać, że to zwykłe
        obżarstwo lub lenistwo...
        • Gość: lotosss Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.akl.callplus.net.nz 15 lat temu
          witam...

Zaczne troche inaczej

mialam najpierw zwykla wkladke ...byla bardzo funkcjonalna
          pozniej cos mnie podkusilo i zgodzilam sie na zastrzy...gwarancja 3 miesiace
          zabezpieczenia...i tu zaczela sie jazda....kompletny zanik okresu...zero libido
          i humorki...brzuch spuchniety...pod koniec 3 miesiaca zaczely wychodzic platy
          jakby blon ...wielkosci dloni malego dziecka....
          pani lekarz zaproponowala mi Mirene i myslala ze sie uciesze nowinka zaniku okresu
          podziekowalam jej....powiedzialam chce miec okres...to jest normalna funkcja
          organizmu kobiety.....wrocilam do normalnej spirali....moje problemy
          ustaly...jest ok
          • Gość: emila Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.messer.pl 14 lat temu
            WITAM !
            Jestem a raczej do wczoraj bylam " nosicielką " MIRENY od 2,5 roku.
            Dziewczyny! nie dajcie się na to namówić !!!! Kobieta musi miec
            okres !!! Przez dwa lata niby nic a jednak zmiany zachodziły -
            opuchlizna brzucha, zanik libido na MAXA, ogólna ospałośc i
            zmęczenie. Jeeli chcecie w wieku 35-40 lat czuć sie jak kobiety w
            okresie przekwitania to bardzo proszę . Ja wczoraj założyłam zwykłą
            wkładkę. Kiedyś tylko takich używałam i Nigdy NIE MIAŁAM PROBLEMU.
            Warto się nad tym dobrze zastanowić. MIRENA TO USYPIACZ NATURALNYCH
            FUNKCJI KOBIECEGO CIAŁA !!!!!
      • Gość: KatrinC Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.torun.mm.pl 15 lat temu
        Założyłam 2 lata temu wkładkę, niestety przez pierwsze pół roku
        przytyłam 4kg, których po mimo diety nie mogę zgubić, poza tym
        jestem zadowolona. Brak miesiaczek lepsze samopoczucie. Ale moze
        przytyłam bo hormony tak na mnie działają.
      • Gość: jasmina Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: 195.245.213.* 12 lat temu
        jestem szczęśliwą posiadaczką Mireny. mam już drugi raz założoną i
        co mogę powiedzieć dla mnie rewelacja. nie mam miesiączki, choć
        leciutkie plamienia i owszem, nie przytyłam nawet deka, samopoczucie
        super. polecam
    • Gość: DOROTA Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14 lat temu
      ZAŁOŻYŁAM WKŁADKĘ BY MÓJ GINEKOLOG MÓGŁ WE MNIE SIĘ SPUSZCZAC
    • Gość: ancia245 Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Mirena).. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14 lat temu
      wkladka z zalozeniem kosztuje 1000zl
    • Gość: anka Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Mirena).. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14 lat temu
      dostałam dziś od swojego lekarza receptę na Mirenę szukam żeby kupić jak
      najtaniej,trochę mam obawy bo zdania na tym forum są podzielone.Do tej pory
      brałam jasmin .Mam 39lat i ciekawe jak ja będę ją znosić.Trochę dziwne mi się
      zdaje brak miesiączki.TO CO WOGóLE NIE MA KRWAWIENIA?
    • Gość: majka Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14 lat temu
      założyłam wkładkę pół roku temu, okresu prawie nie mam i to było powodem mojej
      decyzji o założeniu mireny , miałam inną zwykłą wkładkę ale krwawienia były
      b.obfite, a mam cały czas niedokrwistość ,tabletki i zastrzyki są drogie i bolesne
    • Gość: Aga Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.versanet.de 14 lat temu
      dla waszej wiadomosci w niemczech taka spirala kosztuje 360
      euro.Szkoda ze wczesniej nie wiedzialam a takiej roznicy cen,bo
      oplacalo by sie do polski jechac to zrobic.Ta spiralke mam od
      miesiaca wiec wiecej nic nie moge powiezdiec po za tym ze caly czas
      mam okres i nie wiem kiedy sie skonczy:\
    • Gość: krysta Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Mirena).. IP: *.ols.vectranet.pl 14 lat temu
      Mam propozycję założenia Mireny z powodu przerostu błony śluzowej
      macicy. Powodem są krwotoki w czasie miesiączki.Za wkladke z
      założeniem mam zapłacic 1000 zł. Wskazania czysto zwiazane z chorobą
      a NFZ nie refunduje. Może ktoś z was miał taka sytuacje i czy to
      pomogło. Jestem po piędziesiątce.
      • Gość: ula Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: 91.205.247.* 12 lat temu
        Miałam podobną dolegliwość, przy każdej miesiączce miałam krwotoki.
        mirenę poleciła mi moja ginekolog, mam ją już 4,5 roku. krwawień nie
        mam prawie wcale, choć muszę przyznać że długo dczuwałam
        dolegliwości po założeniu, o ile pamiętam to jakieś 6-7 miesięcy.
        ale teraz czuję się dobrze i myślę że dobrze zrobiłam chociaż na
        początku nieraz miałam wątpliwości. powodzenia
    • Gość: Ela Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Mirena).. IP: 80.54.36.* 14 lat temu
      Witam!!! Mam 27 lat. Naczytałam się Waszych opinii na temat Mireny i
      nie wiem co mam myśleć. Mój lekarz zaproponował mi założenie właśnie
      tej wkładki i obawiam się, że w moim ciele się ona nie sprawdzi.
      Ciągle się waham, nie jestem pewna czy ją założyć, a w dodatku
      kosztuje kupę kasy (jak dla mnie), bo: 650 zł (zakupiona od lekarza)
      + 350 zł za założenie w gabinecie. Gratuluję tym paniom, które są z
      niej zadowolone i współczuję tym, które z jej powodu czują się źle i
      sporo przybrały na wadze. Ja do tej pory przyjmowałam Harmonet i w
      ogóle przybrałam na wadze, mam przebarwienia na czole, ciągle czuję
      się napompowana jak balon, nie mam ochoty na sex, więc może ta
      wkładka zmieniłaby to wszystko i poprawiłaby moje samopoczucie???
      • Gość: ruta Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14 lat temu
        A załozenie bardzo boli ?
    • Gość: Krysta Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Mirena).. IP: *.ols.vectranet.pl 14 lat temu
      Załżenie bardzo mało boli. Załozyłam 2 m-ce tem i jak narazie jestem
      zadowolona. Nie mam krwotoków i czuje sie lepiej.Mój mały miesiniak
      (2,5 cm)prawdopodobnie sie wchłonie i zniknie problem z przerostem
      błony macicznej. Żałuję że tak późno dowiedziałam się o takiej
      możliwości.Pozdrawiam nie zdecydowanych.
      • Gość: ewelina Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.bel.vectranet.pl 14 lat temu
        HEJ ZASTANAWIAM SIE NAD ZAŁOŻENIEM TAKIEJ WKŁADKI JAKI JEST KOSZT I
        CZY TO NIE BOLI NAPISZCIE BO CHCIAŁABYM JAK NAJSZYBCIEJ COS
        ZDECYDOWAC CO WZIAZ TYLKO TYLE ZE PO TABLETKACH I PLASTRACH
        PRZYTYLAM I JUZ ICH NIE CHCE
    • Gość: EMILA Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.messer.pl 14 lat temu
      nIE ZAKŁADAJ TEGO !!!! Ja miałam \mirenę 2,5 roku. Wczoraj ją
      wyjełam \!!!!! STracisz ochotę na sex, bedziwsz jakby uśpiona,
      wpadniesz w kiepski nastrój. NIE DAJ SIę nam>ówic !!!! pOZDRAWIAM
      • Gość: giga Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.chello.pl 14 lat temu
        Emilia ja mam podobne odczucia jak Ty.Mam wkładke juz prawie trzy
        lata ,ale cały czas zastanawiam sie nad wyciagnieciem jej.Ciagle to
        odkladam bo albo sie boje albo szkoda mi pieniedzy jakie na nia
        wydałam (1000 zł)denerwuja mnie te ciagnace sie plamienia i ten
        nastoj jakby obnizony i na tym samym poziomie .Jezeli chodzi o wagę
        to przytyłam ale nie zwalam tego na Mirene bo faktycznie jem wiecej
        ale przecież musze czyms poprawić sobie humor jezeli ciagle mam ten
        sam obnizony nastróji nic mi sie nie chce.Emilio powiedz mi czy
        lepiej sie czujesz po wyciagnieciu bo ja jednak sie chyba zdecyduje
        na wyciągnięcie Mireny.
        • Gość: giga Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.chello.pl 14 lat temu
          Emila odpowiedz!
          • Gość: Buena Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.range81-151.btcentralplus.com 14 lat temu
            Mam Mirene od roku i jestem bardzo zadowolona:)zero skukow ubocznych, ale
            wiadomo-kazdy organizm reaguje inaczej. Smutny jest fakt ze w PL za
            antykoncepcje trzeba placic - ja nie placilam ani za spirale ani za jej
            zalozenie, tak dziala NHS:) Pozdrawiam z Anglii.
            • Gość: Faziii Re: Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Miren IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14 lat temu
              A dlaczego państwo miałoby dopłacać do interesue pt."zmniejszanie
              dzietności narodu"? ;-)
    • Gość: gość Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Mirena).. IP: 85.14.85.* 14 lat temu
      A mój mąż skarży się na podrażnienie po stosunku.Mam założoną wkładkę od dwóch
      miesięcy czy ktoś miał też taki problem i jak sobie z nim poradzić???
    • Gość: Mała Mi Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Mirena).. IP: *.chello.pl 14 lat temu
      Ja kupiłam za 650zl od przedstawiciela handlowego Scheringa, w
      aptece były po 850 a za założenie nic bo mój lekarz jest panstwowy :)
      Dziewczyny dziś trafiłam na to forum. Czytania duzo wiec
      przeleciałam pobieznie...ale tego co szukalam to nie znalazłam. mam
      Mirene od 2 lat prawie . Wczesniej miałam zwykłą wkładke miedziana
      ale po przemyśleniu po pól roku zmienilam na Mirene. I od tego czasu
      mam problemy. Okres trwa dwa tygodnie ( czasem dłużej) , jest
      obfity, spadło mi libido , suchoścpochwy,a do tego nawracający
      krwiak w macicy....
      Czy ktos tak mial lub słyszał o takim wypadku?
    • mikos9 Wkładka domaciczna uwalniająca hormony (Mirena).. 14 lat temu
      Dzien dobry,osiem miesiecy temu urodziłam córeczke,zaczełam brac
      cerazzete ale od dwoch miesiecy mam okres i jakos nie ustaje.Lekarz
      powiedział ze mam sie zastanowic nad wkładka...ale nic o tym nie
      wiem.Czy to jest dobra i skuteczna metoda dla dwudzistolatki??
      dziekuje za odpowiedz.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka