Dodaj do ulubionych

Laserowa korekcja wzroku

IP: *.c157.petrotel.pl 16 lat temu
Nie polecam Wam laserowej korekcji wzroku, bo możecie wyjśc na tym tak jak
ja.Miałam krótkowzroczność /-4,5/ a mam obecnie krótkowzroczność /około -1 /
i podobny astygmatyzm , do tego ból oka z powodu pozostawionego nabłonka na
rogówce.! Widzę podwójnie i bez ostrości, za to z promieniami.... Teraz w
Warszawie próbuja mi pomóc, ale czy faktycznie tak bedzie? Boje sie okropnie!
Nosiłam wiele lat soczewki i było fajnie, co mnie podkusiło udać sie do
Łodzi, nie wiem naprawde...
Obserwuj wątek
    • mery36 Re: Laserowa korekcja wzroku 16 lat temu
      Witam ,ja jestem 3 lata po laserku ,ale ja mam wszystko dobrze zrobione kiedyś
      miałam po -5 w każdym oku a dzisiaj po zero tylko że ja robiłam w klinice
      doktor Gierek w Katowicach, wielu znajomym okularnikom poleciłam i nikt nie ma
      takich problemów jak Ty
      • panzerwaffe mery36 16 lat temu
        mery36 napisała:

> Witam ,ja jestem 3 lata po laserku ,ale ja mam wszystko dobrze zrobione kiedyś
        > miałam po -5 w każdym oku a dzisiaj po zero tylko że ja robiłam w klinice
        > doktor Gierek w Katowicach, wielu znajomym okularnikom poleciłam i nikt nie ma
        > takich problemów jak Ty

mozesz napisac jaka metoda bylo robione ? i cos troche dokladniej jak dlugo
        trwalo gojenie (ile razy na dzien krople i co ile godzin)? jestem studentem i
        troche zakuwania jest - daloby sie zabrac do ksiazek w okolo poltora - 2
        miesiace po zabiegu ?
        • prus4k Re: mery36 16 lat temu
          z tego co wiem (studiuję optykę) to po lasiku lub laseku do książek wrócisz już w pełni po ok. tygodniu.
          • Gość: Boguś Re: mery36 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16 lat temu
            widzę, że tak naprawdę to nikt nie wie o co chodzi?
            po pierwsze fizyka: laserem korygujemy kształt soczewki czyli ogólnie zmieniamy
            jej ogniskową co nigdy nie da zwiększenia możliwości akomodacji czyli
            rozpiętości ostrego widzenia. Jedyna znana metoda na poprawę to ćwiczenia (np
            metoda Batesa)
            po drugie biologia: jest to działanie na naprawdę bardzo wrażliwym organie i
            wymaga super fachowca a i tak nie daje nigdy pełnej gwarancji sukcesu.
            Mój syn od małego miał szybko postępujące pogarszanie się wady wzroku,
            zastosowaliśmy metodę Batesa + dobre odżywianie, witaminy i mikroelementy
            dobrej jakości a efekt szok okulistki (b.dobrej zresztą) i do dziś zaledwie +1D
            (obecnie 25 lat)
              • Gość: Agata Re: mery36.......... 3 tyg po zabiegu IP: *.171.171.249.static.crowley.pl 13 lat temu
                Miałam zabieg 3 tyg, temu, wyglądało to tak, że nawkraplali mi
                kropli znieczulających po 30 minutach weszłam na zabieg, rozwierają
                oko takim czymś metalowym i przytrzymują gałkę oczną żeby nią nie
                poruszyć, wycinają kawałek nabłonka żeby dostać się do rogówki po
                czym poddają oko działaniu lasera przy mojej wadzie(-5) trwało to 40
                sekund później przykładają odcięty nabłonek nakładają soczewkę i
                puszczają do domu, niestety jak puszcza znieczulenie przez jakieś
                15h boli jak diabli, ale chyba warto pocierpieć, teraz przez 6 tyg
                musze unikac wysiłku fizycznego( moze peknac rogowka) i ok 3
                miesiace mam stosowac krople sterydowe, różnego rodzaju nawilżające
                i odbuduwujące nabłonek czy tam rogówkę już sama nie wiem :D
                narazie oszczędzam te oko, zasłaniam do pracy przy komputerze, do
                czytania, oglądania tv itp, ale generalnie widzę super, już 3 dni po
                zabiegu miałam kontrole i przeczytałam wszystko z tablic, przy czym
                przed zabiegiem nie byłam w stanie przeczytać pierwszego
                wiersza...jak dla mnie rewelacja, nic mnie nie szczypie, nie boli
                itp. w lutym idę na drugie, boję się bo jednak pierwsza noc jest
                straszna, ale da się przeżyć ;)
            • prus4k Re: mery36 16 lat temu
              widzę że ty też tak jakby nie wiesz o co chodzi. laserem nie koryguje się kształtu soczewki tylko krzywizne rogówki. całe oko ma około 60 dioptri z czego soczewka tylko 20. są ludzie który żyją bez soczewki. po drugie rzadko kiedy w młodym wieku (tak do 40) mamy problemy z akomodacją, która nie zależy od kształtu soczewki, ale od kondycji mięśni rzęskowych, a tych nie da się "ulepszyć". po trzecie jeśli według Ciebie korekcja ogniskowej nic nie da to zastanów się na jakiej zasadzie działają okulary.
            • wieeewiora Re: mery36 do BOGUSIA 16 lat temu
              Proszę, napisz coś więcej o tej metodzie. Moje dziecko ma wysoką
              krótkowzroczność, chodzę na okrągło po okulistach, ale nikt o niej nie
              wspomniał. Jakich witamin i preparatów używasz? Proszę, odpisz. Pozdrówka
        • mery36 Re: mery36 16 lat temu
          Witam,zakuwać możesz,metoda jest dobierana bezpośrednioprzez lekarza ja miałam
          lasik to jest najpierw znieczulenie miejscowe potem wygodna kozetka i
          ,,zeskroganie ,,warstwy rogówki potem strumien laserku i po niecale15 min
          wymarsz z gabinetu ,ja leżałam dobe w szpitalu co1 godzinke maści i kropelki
          rano wymarsz do gabinetu odczyt literek i wypis do domciu ,teraz nie praktykuje
          sie doby w szpitalu tylko po zabiegu kierunek dom .Wiec musisz mieć obstawe żeby
          ciebie ktośodstawił do domu początkowo światło razi jak cholera wiec ciemne
          okulary polecane,krople potem daje sie wg zaleceń lekarza ja miałam do 5razy
          dziennie i maści 3 razy dziennie ale to korygują wizyty kolejne u lekarzy ja do
          pracy w chemii już wróciłam po 50 dniach od pierwszej operacji 1oka drugie
          miałam robione 1 miesiąc po pierwszym,z nudów w domu dziergałam na drutach więc
          możesz zakuwać nic nie szkodzi tylko zero papierosków bo dym szkodzi,początkowo
          jeżdziłam do katowic co 3 tygodnie potem 3 miesiące ,potem pol roku,rok i
          półtora wizyta i koniec zostały tylko sztuczne łzy do zakraplania ale to tylko
          jak siedze długo przed kompem, poród ciebie nie dotyczy wiec nie musisz sie
          chronić 6 miesiecy przed ciąża pa jakby co to pisz
          • panzerwaffe mery36 - jeszcze pare pytan 16 lat temu
            > ja leżałam dobe w szpitalu co1 godzinke maści i kropelki

przez jaki okres czasu stosowałaś te masci i krople ? wystarczylo te 50 dni i
            juz spokoj z zakraplaniem ?

jeszcze mam takie wątpliwości :

- po jakim czasie ustaje ten "światłowstręt" po zabiegu ?
            - czy ta wada przez jakis czas sie "stabilizuje" , czy od razu po zabiegu jest
            zero (akurat mam taka sama wade co Ty kiedys -5 i -5,5)
            - jak jest z tym efektem "halo" , tzn. widzeniem po zmroku swiatel ?
            - czy oczy przez jakis czas szybciej sie męczą ? (od wrzesnia / pazdziernika
            czeka mnie praca licencjacka)
            - czy w cene lasiku wliczona jest cena wszystkich kropel/masci , czy trzeba
            potem samemu je dokupic ?
            - jakie efekty uboczne odczuwalas po tym zabiegu ?
            - czy ten nacięty płatek rogówki po operacji trzyma sie "mocno" na swoim miejscu
            , czy latwo sie przemieszcza ?

juz na ten temat sie takich rzeczy naczytalem , ze sam nie wiem co robic

• mery36 Re: mery36 - jeszcze pare pytan 16 lat temu
              Witam,krople i maści stosowałam około 2 miesiecy potem były sukcesyjnie
              odstawiane przez lekarke,co do światłowstrętu ustępuje po paru dniach ,ale w
              lecie trwa dłużej ,wiadomo ostre słonce,do stobilizacji do pół roku masz pewność
              ,zresztą ja czytałam normalnie tablicetj normalna odległosć już 3 tydzień po nie
              miałam żadnego halo po mroku co do cen krople nie sa wliczane do zabiegu
              kosztuja średnio do 10 zł ,jednak starczaja na dość długo ,mnie wystarczały po
              2opakowania,płatek trzyma sie mocno,rano możesz mieć sklejone oczy tzw ropką ale
              po przemyciu rumianku sie odklejaja powieki, nie bój nic ja takiego miałam
              pietra że bede ślepa i inne głupoty przychodziły mi do głowy ale sie wziełam w
              garść i już mam to za sobą ,więć trzymam za ciebie kciuki.
            • bea975 Re: mery36 - jeszcze pare pytan 16 lat temu
              Co do efektu "halo" to chyba zależy od oka. Ja miałam ten efekt przez kilka
              miesięcy, ale z czasem przeszło (jestem trzy lata po zabiegu).
              U mnie najbardziej dokuczliwym objawem było pękanie naczynek krwionośnych np.
              po długotrwałym przesiadywaniu przy komputerze. Po jakimś czasie też przeszło.
        • renate_s Polecam Katowice! 14 lat temu
          Mialam zabieg bez zadnych komplikacji.Teraz widze swietnie ..........i juz po
          prostu zapomnialam, ze kiedys mialam tak duuuuuzo na minusie.zadna
          kryptoreklama!!!!
        • Gość: Kasiaszaw Re: Laserowa korekcja wzroku IP: 212.244.90.* 14 lat temu
          Miałam zabieg w Katowicach w maju 2004r. miałam -8,5 i -7,5. obecnie mam -0,25
          na jednym oku. jedyne uciążliwe pozostałości po zabiegu to oko bardziej
          wyczulone na światło słoneczne, tzn muszę częściej nosić okulary
          przeciwsłoneczne, ale nie jest to jakieś drastyczne. Oraz to, że oko mi się
          częściej wysusza i musze stosować krople do oczu. podejrzewam, zew to równiez
          wynik tego, ze pracuje ok 10-12g dziennie prze kompyterze. ogólnie jest bardzo
          zadowolona z zabiegu.
          • Gość: Aggggga Re: Laserowa korekcja wzroku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13 lat temu
            Znajoma lat 47 miała dużą wadę wzroku, korekcję robila w Katowicach- super, zero
            komplikacji.
            Inna znajoma lat 32 nie ma wady wzroku, a oczy ma wyczulone na swiatło słoneczne.
            Ja mam 32 lata, -2,5 na obu oczach, w uzyciu i okulary i soczewki, nie mam
            nadwrażliwości na światło, a przez soczewki tez wysuszają mi się oczy.

Wniosek- dolegliwości zw. z oczami moze miec kazdy i juz.
            Tez mysle o laserze od kilku lat, ale ciągle się cykam. Co ciekawe 2 lata temu
            zrobiłam lipo-suction pośladkow i ud i w ogole sie nie bałam. Na marginesie-
            efekt super, polecam kazdemu:-)
        • panzerwaffe Re: Laserowa korekcja wzroku 16 lat temu
          z tego co czytalem , to galka oczna rosnie do 21 roku zycia i nie jest to
          zalecane . Zreszta to dopiero 13 lat i wada pewnie bedzie sie poglebiac , wiec
          zabieg nie ma sensu - bo potem co - kolejna poprawka ?
      • izka1151 Re: Laserowa korekcja wzroku 16 lat temu
        hej bylam w klinice w katowicach i tam zakwalifikowalam sie do operacji. tylko
        mam obawy co do tego efektu halo itp. moja wielkosc zrenic to 6.43 i 6.93 a
        moja wada to -7. czy jest ktos ko mial operacje przeprowadzona i mial
        podobne "wymiary". prosze o rade co mam robic bo juz nie wiem sama. w klinice
        powiedzieli ze na jedno oku moga byc potem refleksy ale po tym co tu czytam to
        jakos im nie wierze, zreszta powiedziali mi to dopiero po tym jak zapytalam sie
        o to sama, co wydaje sie troche dziwne. czekaam na jakas rade i w ogole na
        cokolwiek:)

• Gość: Betinka Re: Laserowa korekcja wzroku IP: *.ghnet.pl 16 lat temu
          Witam

Czytam własnie rozmowy na formum o korekcie laserowej wad wzroku. Ja właśnie
          się zdecydowałam na ten zabieg, ponieważ mam już dużą wadę wzroku, -7 na każdym
          oku. Ale jestem trochę zaniepokojona negatywnymi wypowiedziami na ten temat na
          forum. Czy mogłaby Pani odpisać jak się rozwiązała sprawa w Pani przypadku? Czy
          zdecydowała się Pani zaryzykować, czy jednak zrezygnowała? A może otrzymała
          Pani jakieś ważne wskazówki albo zalecenia od osób, które przeszły przez ten
          zabieg.

z góry dziękuję za odpowiedź
          Beata Trzcińska
        • pagraszka Re: Laserowa korekcja wzroku 13 lat temu
          witam
          mam podobną sytuację. -7 dioptrii na obu oczach i szerokie zrenice -
          okolo 7 mm - nie zapamietałam dokladnych rozmiarów. I też w
          Katowicach jeden lekarz mi powiedział o wiecszornym rozszczepianiu
          światła - co mnie przeraziło. CZy ty już się dwoeidziałaś czegoś
          więcej? co robisz?
      • Gość: Betinka Re: Laserowa korekcja wzroku IP: *.ghnet.pl 16 lat temu
        Witam

Czytam własnie rozmowy na formum o korekcie laserowej wad wzroku. Ja właśnie
        się zdecydowałam na ten zabieg, ponieważ mam już dużą wadę wzroku, -7 na każdym
        oku. Wprawdzie jestem trochę zaniepokojona negatywnymi wypowiedziami na ten
        temat na forum, ale uważam, że bez ryzyka nic by człowiek nie mógł osiągnąć,
        więc chce spróbować. Czy mogłaby Pani podać jakieś namiary na lekarza, który
        przeprowadził ten zabieg szczęśliwie u Pani?

z góry dziękuję za odpowiedź
        Beata Trzcińska
      • lucy4u Re: Laserowa korekcja wzroku 16 lat temu
        Też słyszałam od znajomych ze ta klinika w Katowicach jest dobra. Sama zastanawiam sie nad korekcja laserem. A czy ktos wie jak to jest z porodem po korekcji laserowej(cesarka?????)
    • nikasob Re: Laserowa korekcja wzroku 16 lat temu
      Ja miałam lasek w Poznaniu, z -5 i -4,5 mam teraz (zabieg 2 lata temu) 0,0.
      Żadnych komplikacji. I szczerze polecam.
      Dzieciom nie powinno się robić zabiegów - dolna granica wieku to ok 21 lat,
      kiedy organizm już nie rośnie.
      • panzerwaffe Re: Laserowa korekcja wzroku 16 lat temu
        Gość portalu: monilla napisał(a):

> Czy ktoś miał może wykonywany zabieg przy dużej wadzie wzroku?
        > Ja mam -11 D i nie wiem, czy przy takiej krótkowzroczności to w ogóle ma sens.
        > Bo co za różnica, jeśli spadnie mi np. do -4?

lasik mozna robic do minus iluś tam chyba -20 czy coś. A efekt zalezy chyba od
        tego ile rogówki bedzie mozna "zebrać". Jak masz "grubą" rogowke , to moze sie
        da zredukowac wade do zera - wyjdzie podczas badan kwalifikacyjnych przed zabiegiem
        • panzerwaffe update 16 lat temu
          zajrzalem do ulotki, ktorą dostalem od jedenej z klinik , co takie zabiegi
          oferują (dane dla jakiegos Lasera , ktory posiadaja a umozliwiajacego takie
          zabiegi):

Lasik:
          krotkowzrocznosc do -13
          nadzwzrocznosc do +4
          astygamtyzm do 6

PRK/LASEK:
          krotkozwrocznosc od -1,0 do -8,0
          nadwzrocznosc niewielkiego stopnia
          astygamtyzm do 2,5D

"mozliwosc przeprowadzenia pelnej korekcji uzalezniona jest od budowy oka -
          grubosci rogowki i promienia jej krzywizny".
        • mamuska85 Re: Laserowa korekcja wzroku 16 lat temu
          Wszystko zależy od grubości rogówki. Ja miałam -6.5 a teraz mam ok -0,5 bo
          więcej niedało się ściąć. Jestem zadowolona bo nie musze nosić okularów, które
          niedość ,że są bardzo drogie to bardzo ciężkie. Dla mnie miało by znaczenie
          nocić -11 czy -4.
          • Gość: momik Re: Laserowa korekcja wzroku IP: *.chello.pl 16 lat temu
            mialem lasek w warszawie -4 i -5. teraz (po 5 miesiacach) mam....
            nadwzrocznosc! - +0,75 w jednym i drugim oku oraz astygmatyzm. wzrok mi sie
            stale pogarsza (po operacji bylo 0,0). wystapily tez inne komplikacje: efekt
            halo,co w nocy uniemozliwia prowadzenie auta,zamglenie widzenia w dzien, suche
            oczy. Slowem - zabieg laserowy nie zawsze konczy sie tak dobrze, jak tu
            niektorzy opisuja.
            • Gość: LasikOK? Re: Laserowa korekcja wzroku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16 lat temu
              Jestem 10 miesiecy po zabiegu. Z -4.5 D na lewym oku mam -0,75 a z -3,5 D na
              prawym mam niewiadomo co bo na refraktometrze wychodzi mi -0,25 a ja widze tak
              samo zle jak na lewym oku, przy czym nie udaje sie skorygowac 100% to zle
              widzenie zadnym szklem a w blizy widze duzo gorzej niz przed operacja.

Do tego wciaz efekt halo i rozszczepienia (takie gwiazdki sie robia od zrodla
              swiata). Pojutrze ide na zabieg dokorygowujacy lewe oko. Mam nadzieje ze mi sie
              od tego nie pogorszy.

• Gość: agata Re: Laserowa korekcja wzroku IP: 80.48.245.* 16 lat temu
                jest wiele za i przeciw. Ja jestem okularnicą wada ( -8) mam 30 lat tzn.
                nachodziłam się po lekarzach i o dziwo nikt mi tej metody nie proponował. tzn.
                wiedziałam o niej z prasy i telewizji ale chyba nie ma wsród lekarzy
                jednoznaczności czy te zabiegi polecac czy nie.Jedo jest pewne te zabiegi
                przynajmniej w polsce wykonuje sie od kilku - kilkunastu lat i nie ma badań co
                do długofalowych skutków. Ja sam tez chciałam sie zaoperować ale mam gronkowca.
                Byla w klinice p.gierkowej i z powodu ogromnych kolejek nasłuchałam sie rożnych
                relacji złych i dobrych. To musi byc wybór każdego czlowieka oko to oko. Moim
                zdaniem to zabieg dla desperatów z dużymi wadami( - 8 i więcej ) którzy nie
                kupią sobie okularów które by nie wyglądały jak denka od butelek a ci z
                małaymi powinni zainwestowac w fajne okulary i cieszyc sie życiem.
                  • Gość: pacjent Re: Laserowa korekcja wzroku IP: *.kalisz.mm.pl 16 lat temu
                    wczoraj bylem w katowicach na badaniach kwalifikujacych na laser. I mimo ze mam
                    skonczone 21 lat, wada utrzymuje sie na jednym poziomie od dluzeszgo czasu tez
                    jakies -15 :/ to jednak nie kwalifikuje sie do zabiegu. Mam zrenice za duze.
                    Mozna wykonywac operacje przynajmniej w katowicach do zrenicy szerokosci 7
                    (chyba mm) ja mam 7,39 na jednym oku i 6,99 na drugim. Mam nadzieje ze ulepsza
                    ta metode ze wyeliminuja rozne powiklania i bedzie mozna ja wykonywac do
                    wiekszych wad i wiekszych zrenic.. chociaz nie rozumiem ludzi ktorzy maja -2 czy
                    -3 i ida na laser... gdybym ja tyle mial bylbym szczesliwy i nie myslal nawet o
                    laserze.. :)
                    • Gość: skrzat Re: Laserowa korekcja wzroku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15 lat temu
                      własnie wróciłam z kliniki p. gierkowej w katowicach i pomimo dobrego ciśnienia
                      w gałce i odpowiedniej grubości rogówki również nie zostałam zakwalifikowana do
                      korekty wady wzroku właśnie przez zbyt szerokie źrenice (ponad 7 na oby dwa).
                      wyczytałam na którejś ze stron że wiekszość młodych osób (mam 21 lat) posiada
                      źrenice o szerokości 7-8 dopiero z wiekiem zmniejszają się one. poinformowano
                      mnie jednak że po miesiącu moge przyjść na powtórne badania i jeśli żrenice będą
                      mniejsze to mogą wykonać zabieg ale pani doktor ostrzegła mnie że i tak istnieje
                      duże ryzyko wystąpienia po korekcie tzw rozszczepienia światła w nocy
                      • Gość: Daria Re: Laserowa korekcja wzroku IP: *.icpnet.pl 10 lat temu
                        Hej,
                        Już za kilka dni będą mi naprawiać oczy (mam nadzieję) za pomocą laserowej korekcji wzroku. Ogólnie moja wada przekracza spokojnie -5, więc trzeba działać. Zabieg będę miała w Lexummedica w Poznaniu, metodą LASIK. Mam nadzieję, że już niedługo opiszę Wam jak było, ale póki co może ktoś z Was też był na laserze w Lexum? Komuś z Was wystąpiły komplikacje po zabiegu? Ja zawsze miałam niestety skłonność do różnych zapaleń spojówek i podobnych, więc mam nadzieję, że niczego nie załapię w tym pierwszym miesiącu „po”. I najważniejsze – jak to jest z używaniem kompa po laserze? Po tych kilku dniach wracam do pracy i będę musiała z niego korzystać, może częste przerwy i okulary z antyrefleksem wystarczą?;)
                        • Gość: lusi Re: Laserowa korekcja wzroku IP: 83.1.203.* 10 lat temu
                          Witaj.
                          Chciałam zapytać jak sie czujesz i widzisz po w/w. zabiegu ? Ja mam wyznaczoną operacje na
                          4 sierpnia br w tej samej klinice u dr B.Czarnoty.( metoda lasik) Bardzo się denerwuję.
                          Długo trwał powrót do normalności ? Czy teraz widzisz dobrze ? Czy zabieg jest bolesny ? Będę wdzięczna za udzielenie rad, wskazówek ,

Pozdrawiam .
                          • Gość: anitka Re: Laserowa korekcja wzroku IP: 217.153.145.* 9 lat temu
                            Witam, znalazłam na forum, że poddała się Pani w Poznaniu zabiegowi korekty wzroku metodą Lasik. Moja wada przekracza -4 ale nie przekracza -5, dodatkowo mam astygmatyzm. Chce także się poddać zabiegowi w Pozaniu, więc mam do Pani kilka pytań. Czy mogłaby Pani opisać wrażania? czy miała Pani jakieś komplikacje (choć wiem, że to indywidualna sprawa i każdy inaczej reaguje)?Czy jest Pani zadowolona z opieki medycznej?

Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi :)
                            pozdawiam
                          • Gość: yankes Re: Laserowa korekcja wzroku IP: *.internetia.net.pl 9 lat temu
                            Miałem zabieg w Lexummedica dr. Ziemniak polecam, ale natomiast dr. M. Klepacki, który ma klinice w Bielsku-Białej odradzam, gosc sie nie zna na robocie, potrafi profesjonalnie pocieszyć itp. w moim przypadku zapomniał mi leku dodać i twierdził, ze wada sie poprawi itp. Czyli pozostała mi resztka na oku
                        • Gość: anita Re: Laserowa korekcja wzroku IP: 217.153.145.* 9 lat temu
                          Witam, znalazłam na forum, że poddała się Pani w Poznaniu zabiegowi korekty wzroku metodą Lasik. Moja wada przekracza -4 ale nie przekracza -5, dodatkowo mam astygmatyzm. Chce także się poddać zabiegowi w Pozaniu, więc mam do Pani kilka pytań. Czy mogłaby Pani opisać wrażania? czy miała Pani jakieś komplikacje (choć wiem, że to indywidualna sprawa i każdy inaczej reaguje)?Czy jest Pani zadowolona z opieki medycznej?

Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi
                          Pozdrawiam
                    • majamajkam Re: Laserowa korekcja wzroku 4 lata temu
                      Zbyt CIENKA ROGOWKA ..w jednym Oku,wada n.a. boy oczach -8 .cienka rogowka jest tylko troche za cienka I lekarz przepisal n.a. 3 miesiace Corneregel dla jej pogrubienia.
                      Czy ktos mial podobna sytuacje i czy udalo sie rzeczywiscie pogrubic troszke rogowke?
    • ala361 Re: Laserowa korekcja wzroku 16 lat temu
      Kochani taka operacja to jak gra w ruletkę. Jeśli jesteś pechowcem tak jak ja,
      to lepiej daj sobie spokój.
      Bardzo się boję bo:
      - po 10 dniach noszenia soczewek korekcyjnych dostałam wirusowego zapalenia
      rogówki ( leczenie kilka miesiecy )
      - przy zwykłym leczeniu zęba, lekarz dając mi znieczulenie uszkodził naczynko i
      chodziłam z siną buzią 4 tygodnie (dodam,że świetny chirurg szczękowy )
      - i wiele innych "przypadków"
      Jak widzicie mam drobne obawy.............
      • Gość: daro Re: Laserowa korekcja wzroku IP: *.mtvk.pl 13 lat temu
        słuchajcie mam 23 lata i w tej chwili okulary -11 -12 z tym ze na prawym tam gdzie mam -12 widze na tablicy 3 moze 4 rzad wiec podejrzewam ze tam bedzie juz z -15 prawe oko mam slabsze ostatni raz u okulisty bylem dwa lata temu a przedostani 3 lata temu ogolnie tylko po zmiane okularów bo byly juz zniszcone albo poprostu za słabe strasznie boje sie okulisty jestem wrecz przerazony nie potrafie sie pogodzic zze swoja wada-nie chce byc inny chce robic wszytsko to co inni ludzie i w 99%mi sie to udaje pewnie dlatego ze wogole nie chodze do okulisty (ale moj wzrok strasznie na tym cierpi)i nie mysle o tym jednak dzisiaj po namowach mojej zony zadzwonilem do klinik w katowicach oczywiscie juz na poczatku mnie potraktowali jka jakiegos ćwoka przełanczali mnie chyba ze 4 razy chcaielm sie dowiedziec jak sie sprawy maja z ta operacją w sumie prze telefon nikt mi za bradzo nie pomogl dowiedzialem sie tylko ze na dole sa badania ogolne za darmo a na gorze jest badanie płatne czy sie kwalifikuje do zabiegu(ale babka powiedzial ze raczej sie nie kwalifikuje i ze wydam te 250 zł i bede zły itdstarsznie mnei takie podejście doluje)wiec mam metlik co zrobic i tak zaczolem sobie szukac po necie cos na temat tej mojej wady i trfiłem na to forum i spróbuje napsiac widze tu wiele wpisów ludzi ktorzy tez maj duz wade i DO WAS SIE ZWRACAM jak macie jakies informacje dlamnie co mam zrobic,do kogo sie zgłosci konkretne nazwisko lekarze ktory moze sie wami zajmowal i naprawde byl dobry chodzi mi w pierwszej kolejnosc o klinike w katowicach aha zapomnailem dodac okulary mam od chyba 4 roku zycia tak do 15 roku zycia chodzilem na badania a wieku 10 lat mialem operacje opasywanie siatkówki wszytsko to bylo w klinice w katowicach po 15 roku zycia czyli osatnie 8 lat bylem u okulisty ze 3 razy zawsze na zmiane szkieł
        wiem ze po ostaniej aferze duzo sie tam zminilo ale mysle ze sa jeszce jacys dobrzy okulisci i moze wy ich znacie ja na prawe oko widze fatalnie i poprostu bylbym skłony zaryzykowac i poddac sie zabiegowi nawet jakby byl bardzo ryzykowny moze ktos tez byl w takiej sytuacji(wogole czy jakis lekarz sie na takie cos zgodzi i czy wogole takie cos ma jakas szanse powodzenia) wiec niech napisze domnie na meila
        dsobek@interia.pl

bardzo dziekuje za wszelkiego rodzaju informacj
        strasznie mi bylo ciezko dzis tam zadzwonic i napisac na forum
    • Gość: Hesia Re:Wysoka krotkowzrocznosc - jak sobie radzicie IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 16 lat temu
      Czesc,
      Wrocilam wlasnie od okulisty i prawie sie poplakalam, mam juz serdecznie dosyc
      tej swojej wady,prawde mowiac zyc sie odechciewa. Chodze w okularach chyba od 5
      roku zycia, a wzrok pogarsza mi sie z kazdym rokiem i nikt nic na to nie moze
      poradzic. Wade mam ogromna, a mam dopiero 18 lat wiec pewnie na tym sie nie
      skonczy - dzisiejsze badanie zakonczylo sie jak zwykle recepta na nowe szkla,
      mam teraz nosic -13,5 na lewe oko - 14,0 na prawe - o cala dioptrie wiecej niz
      rok temu. Znowu czeka mnie koszmar zakupu okularow (bo jak tu wybrac okulary jak
      bez nich widzi sie tylko kolory i plamy)
      Jak wy sobie z tym wszystkim radzicie ?
      • Gość: pacjent Re:Wysoka krotkowzrocznosc - jak sobie radzicie IP: *.kalisz.mm.pl 16 lat temu
        mam podobna wade, jednak ostatnio wada bardzo malo sie poglebia. Przez ostatnie
        3 lata nie zmienialem okularow. Jednak jak mialem jakies 12 lat wada bardzo
        postepowala, wtedy rodzice zaczeli sie bardziej rozgladac bo okulista
        przepisywal tylko mocniejsze szkla. I tak trafilem do kliniki w Katowicach. I
        jak mialem 12 lat mialem operacje opasania oka czy jakos tak to sie nazywa od
        tego czasu wada prawie stanela w miejscu przez kilka lat skoczylo moze -2D a
        wczesniej potrafilo rosnac o tyle w ciagu roku... Sprobuj dowiedziec sie o cos
        takiego. Chociaz jak masz juz 18 lat to pewnie oko i tak niedlugo przestanie
        rosnac i wada powinna sie w miare unormowac.. Trzymaj sie.
        • Gość: emi Re:Wysoka krotkowzrocznosc - jak sobie radzicie IP: *.gprs.plus.pl 13 lat temu
          ten zabieg o którym mówisz to skleroplastyka- ja ją miłam jak miałam
          15 lat(teraz mam 23), niektórym oko przestaje sie "wydłużać" a
          niektórym nie. ja niestety nie miałam tego szczęscia. obecnie mam na
          nieszczęsne prawe oko-11 a na lewe -5 (czyli o połowe mniej).
          jednakze przez te wszystkie lata nie miałam jakis szczególnych
          pretensji do losu że "czemu właśnie akurat ja???". jest mi dobrze-
          nosze soczewki i jestem szczęśliwa:)"tylko czasami wieczorami gdy
          soczewki wędróją do pudełeczka przypominam sobie jak bardzo moje
          zycie uzależnione jest od tych malutkich miękkich soczewek....
          • Gość: MARIA KOŚCIŃSKA Re:Wysoka krotkowzrocznosc - jak sobie radzicie IP: *.adsl.inetia.pl 10 lat temu
            WITAM CIEPLUTKO JA MAM WADĘ KRÓRKOWZROCZNOŚĆ -13 I -14 MAM TEŻ JASKRĘ OBU OCZU I ZMIANY ZWYRODNIENIOWE SIADKÓWEK MI JEDYNIE POMAGAJĄ KROPLÓWKI TRENTAL SĄ TO WITAMINY ODŻYWCZE ŻEBY DOŻYWIĆ MOJE OCZY NAWET NIC SIĘ NIE DA ZROBIĆ OPERACYJNIE BO BY MOGŁA SIĘ NIE UDDAĆ CO PÓŁ ROKU JESTEM W SZPITALU W JURASZU NA KROPLÓWKACH TRENTAL I NAPRAWDĘ LEPIEJ CZUJE SIĘ PO TYCH KROPLÓWKACH NIE POPRAWIA TO WIDZIENIA ALE CZUJE ŻE MOJE OCZY SĄ DOŻYWIONE I WZMOCNIONE I TAK SZYPKO SIĘ NIE MĘCZĄ POZDRAWIAM CIEPLUTKO
        • Gość: witam Re:Wysoka krotkowzrocznosc - jak sobie radzicie IP: *.mtvk.pl 13 lat temu
          słuchajcie mam 23 lata i w tej chwili okulary -11 -12 z tym ze na prawym tam gdzie mam -12 widze na tablicy 3 moze 4 rzad wiec podejrzewam ze tam bedzie juz z -15 prawe oko mam slabsze ostatni raz u okulisty bylem dwa lata temu a przedostani 3 lata temu ogolnie tylko po zmiane okularów bo byly juz zniszcone albo poprostu za słabe strasznie boje sie okulisty jestem wrecz przerazony nie potrafie sie pogodzic zze swoja wada-nie chce byc inny chce robic wszytsko to co inni ludzie i w 99%mi sie to udaje pewnie dlatego ze wogole nie chodze do okulisty (ale moj wzrok strasznie na tym cierpi)i nie mysle o tym jednak dzisiaj po namowach mojej zony zadzwonilem do klinik w katowicach oczywiscie juz na poczatku mnie potraktowali jka jakiegos ćwoka przełanczali mnie chyba ze 4 razy chcaielm sie dowiedziec jak sie sprawy maja z ta operacją w sumie prze telefon nikt mi za bradzo nie pomogl dowiedzialem sie tylko ze na dole sa badania ogolne za darmo a na gorze jest badanie płatne czy sie kwalifikuje do zabiegu(ale babka powiedzial ze raczej sie nie kwalifikuje i ze wydam te 250 zł i bede zły itdstarsznie mnei takie podejście doluje)wiec mam metlik co zrobic i tak zaczolem sobie szukac po necie cos na temat tej mojej wady i trfiłem na to forum i spróbuje napsiac widze tu wiele wpisów ludzi ktorzy tez maj duz wade i DO WAS SIE ZWRACAM jak macie jakies informacje dlamnie co mam zrobic,do kogo sie zgłosci konkretne nazwisko lekarze ktory moze sie wami zajmowal i naprawde byl dobry chodzi mi w pierwszej kolejnosc o klinike w katowicach aha zapomnailem dodac okulary mam od chyba 4 roku zycia tak do 15 roku zycia chodzilem na badania a wieku 10 lat mialem operacje opasywanie siatkówki wszytsko to bylo w klinice w katowicach po 15 roku zycia czyli osatnie 8 lat bylem u okulisty ze 3 razy zawsze na zmiane szkieł
          wiem ze po ostaniej aferze duzo sie tam zminilo ale mysle ze sa jeszce jacys dobrzy okulisci i moze wy ich znacie ja na prawe oko widze fatalnie i poprostu bylbym skłony zaryzykowac i poddac sie zabiegowi nawet jakby byl bardzo ryzykowny moze ktos tez byl w takiej sytuacji(wogole czy jakis lekarz sie na takie cos zgodzi i czy wogole takie cos ma jakas szanse powodzenia) wiec niech napisze domnie na meila
          dsobek@interia.pl

bardzo dziekuje za wszelkiego rodzaju informacje
          strasznie mi bylo ciezko dzis tam zadzwonic i napisac na forum
      • Gość: Myszka Re:Wysoka krotkowzrocznosc - jak sobie radzicie IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 14 lat temu
        Mam 29 lat i wadę wzroku -11. Od 10 lat nosze soczewki kontaktowe. Chwilami
        jest mi bardzo ciężko i wiem, że nikt z mojej rodziny i znajomych mnie nie
        rozumie. Radzę sobie chyba nieźle. Skończyłam 2 kierunki studiów z
        wyróżnieniem. W tym monencie robię studia podyplomowe, pracuję, mam chłopaka,
        podróżuję itd. Cieszę się że trafiłam na tę stronę, bo teraz wiem że są ludzie,
        którzy mają takie problemy jak ja. To mi pomogło. Może ja też pomogę komuś, bo
        jestem najlepszym przykładem na to że można dużo osiągnąć nawet z dużą wadą
        wzroku. Musimy być silni i nie załamywać się.