Dodaj do ulubionych

Sposób na pestycydy w owocac i warzywach ???

14 lat temu
Czy długie mrożenien w - 20 albo lanie wrzątkiem, bądz gotowanie pomoże w
pozbyciu się pestycydów bądź ich zneutralizowaniu ? Córka ma uczulenie, a
mnie nie stać na ekologiczne jedzenie albo słoiczkowe.
Obserwuj wątek
    • Gość: kk Re: Sposób na pestycydy w owocac i warzywach ??? IP: 198.36.95.* 14 lat temu
      raczej nie, nigdy nie slyszalam aby gotowanie pomagalo na pestycydy, za to
      rozlozy witaminy :(

pozostaje dokladne mycie (ja myje jablka w cieplej wodzie, gabka z dodatkiem
      plynu do naczyn, i baaardzo dokladnie plucze) lub obieranie ze skorki

poczytaj tez ktore owoce/warzywa warto kupowac ekologiczne (bo maja b. wysoki
      poziom pestycydow, np. jablka, brzoskwinie, truskawki, papryka), a ktore nie
      (np. mango, kalafior, brokuly). niestety dane dotycza rynku USA.
        • ola_pozytywna Re: Sposób na pestycydy w owocac i warzywach ??? 14 lat temu
          Płyn do naczyń to jednak zupełnie inna chemia (znacznie łagodniejsza) w
          porównianiu ze środkami ochrony roślin, poza tym łatwo się spłukuje.Tak właśnie
          powinno się myć owoce: płynem do naczyń.
          Natomiast co do pytania aleksandry:Pestycydy jako takie nie uczulają. One są
          toksyczne w inny sposób, ale nie na drodze reakcji alergicznych. Jeśli u
          Twojego dziecka występują objawy alergii, przede wszystkim wyrzuć z pożywienia
          dziecka wszelką żywność zawierającą konserwanty i sztuczne barwniki-np.Danonki
          i niektóre soki.Trzeba też oczywiście wykluczyć alergię na białko mleka
          krowiego.
    • allija Re: Sposób na pestycydy w owocac i warzywach ??? 14 lat temu
      Podam ci sposob, który kiedys poleciła mi lekarz pediatra kiedy moje
      dzieciaczki były małe. Ona z kolei znała ten sposob od swojej kolezanki-
      biologa bodajże, ktora to pani biolog iles tam lat spedziła w krajach bardziej
      egzotycznych i w ten sposob chronila swoja rodzine przed chorobami. Sposob jest
      bardzo prosty, zwyczajnie wszystkie warzywa, ktore mamy spozyc należy przedtem
      moczyc ok. 0,5 godz. w letniej wodzie. Woda rozpuszcza wiekszość tych świństw
      zawartych w warzywach czy owocach.
      • Gość: kk Re: Sposób na pestycydy w owocac i warzywach ??? IP: 198.36.95.* 14 lat temu
        co to za dziwny sposob

gdyby pestycydy itd. tak latwo sie rozkladaly w letniej wodzie to by sie juz
        dawno rozlozyly na deszczu

z podrozy do krajow tzw. 'egzotycznych' wiem tyle ze owoce/warzywa ktorych nie
        da sie obrac moczy sie w ROZTWORZE srodkow dezynfekujacych (wiem bo sama
        moczylam w odpowiednio stezonym roztworze jodyny) - bo nawet mycie woda
        niewiele daje gdy w wodzie zyja pasozyty, np. giardia
        • allija Re: Sposób na pestycydy w owocac i warzywach ??? 14 lat temu
          Nie wiem co to za dziwny sposób, wiem tylko, ze to wlasnie usłyszałam w
          gabinecie lekarskim. Nie wydaje mi sie jednak, ze to to samo co deszcz, tak na
          zdrowy rozum. Zreszta, osobiście też wole moczyc w wodzie niz w jodynie czy tez
          np. domestosie.
          I myślę, że na pewno nie była to metoda na wszystko /np. na psozyty/, raczej
          jedna z wielu stosowanych przez tamtą pania biolog poza, przede wszystkim,
          zdrowym rozsadkiem.
          A poniewaz moczenie warzyw i owocow w wodzie na pewno nikomu nie zaszkodzi, w
          przeciwieństwie do środków dezynfekujacych, wiec ją zacytowałam. Oczywiscie,
          najlepiej jest skonsultowac się ze znajomym biologiem czy chemikiem, chociazby
          w szkole dziecka.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka