Dodaj do ulubionych

Pęknieta szyba w plastikowym oknie

14 lat temu
Pękła mi szyba w plastikowym oknie balkonowym. Ot tak, sama z siebie, niemal
na moich oczach. Okna wymieniali poprzedni właściciele mieszkania, nie mam
pojęcia jakiego są producenta. Co robić w tej sytuacji? Jak w ogóle wygląda
wymiana szyby w plastikach, trzeba zdemontować całe skrzydło?
Obserwuj wątek
    • ania970 Re: Pęknieta szyba w plastikowym oknie 14 lat temu
      O ile wiem wymienia się tylko szybę, a raczej cały wkład ( nie wiem, jak
      to się nazywa fachowo). Zdejmuje się uszczelki przyszybowe i wymienia szyby.
      Oczywiście robią to fachowcy i musisz mieć dopasowane szyby. Nazwa producenta
      powinna być napisana na metalowym obramowaniu między szybami. Przynajmniej
      u mnie tak jest.
      Pozdrawiam
    • kuleczka28 Re: Pęknieta szyba w plastikowym oknie 14 lat temu
      Zeszłego roku jak były wielkie mrozy też nam pękła szyba. Niestety nie chciała
      firma która to montowała nam uznać reklamacji...Nie da się udowodnić że to nie
      my żeśmy ją tak załatwili, poza tym gwarancja nie obejmoesłs po iluśtam latach
      takiego przypadku. Jest dokładnie tak jak opisane w poprzednim poście,
      wymieniają tylko wkład z szybkami, w 5 minut i gotowe :)
      • Gość: lena Re: Pęknieta szyba w plastikowym oknie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14 lat temu
        Możesz się zgłosić do któregokolwiek zakładu gdzie robią okna plastikowe,zrobią
        to znaczy wymienią szybę tak jak tu już ktoś powiedział w 5 min. i gotowe,moja
        szwagierka wymieniała w grudniu to za szybę 90cm szeroka zapłaciła z wymianą
        250zł a nowe okno takie kosztuje 590zł tzn okno dwuskrzydłowe gdzie jedna szyba
        ma 90 cm a druga 35 cm.
    • Gość: Tomek Szyba IP: *.acx.pl 14 lat temu
      Oczywiście, że tylko szyba jest do wymiany, a nie jak napisała zona jarka, ze
      całe skrzydło. Zdejmuje się listwy przyszybowe i wymienia szybę. W oknach PCV
      sa szyby zespolone, więc tak jak już ktoś napisał, między nimi na "srebrnej
      blaszce" masz nazwę zakładu szklarskiego i datę produkcji. Wystarczy wtedy
      spisać i sprawdzić numer telefonu. Należy też pamiętać, że adres czy nazwa
      producenta tam podana, nie jest adresem firmy montującej czy produkującej okna,
      tylko szklarza. Jednak tak naprawdę wystarczy iść do zakładu szklarskiego,
      który robi też szyby zespolone i zamówić taką szybę razem z montażem.
      Pozdrawiam i powodzenia.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka