Dodaj do ulubionych

Zasuszona róża_____ i co Dalej ??

14 lat temu
Często dostaję bukiety róż od swojego mężczyzny. Stoją w wazonie, póki nie
zauważę, że więdną i usychają. Wtedy je wieszam na ścianę (kwiatem do
dołu),żeby się ładnie zasuszyły.
Zawsze żal mi wyrzucać tych pięknych róż.
Jednak na ścianie przybywa ich coraz więcej i więcej. Niedługo chyba zabraknie
miejsca. Chciałabym coś z nimi zrobić, żeby nadal mogły cieszyć oko i
przypominać o ważnych wydarzeniach.

Może macie jakieś pomysły? Co zrobić z JUŻ zasuszonymi różami ?
Dzięki serdeczne :-)
Obserwuj wątek
    • Gość: Matylda Re: Zasuszona róża_____ i co Dalej ?? IP: 85.112.196.* 14 lat temu
      Rozumiem Twój sentyment ale najlepiej byłoby jednak wyrzucić. Takie róże to
      tylko siedlisko kurzu, nie wyglądają ładnie a poza tym o czym mają przypominać
      skoro TO trwa? Ważne wydarzenia masz w sercu i na zdjęciach (gdy róże naprawdę
      były piękne). Jeśli jednak jesteś do nich bardzo przywiązana to oskub same
      kwiaty i wsyp do jakiegoś dużego wazonu. Jeśli zrobisz to ładnie to może
      wyjdzie z tego ciekawa dekoracja? A MĘŻCZYZNA przyniesie Ci jeszcze wiele
      bukietów.
    • tou Re: Zasuszona róża_____ i co Dalej ?? 14 lat temu
      Poniekąd masz rację. Zdaję sobie sprawę, że to pewnie spore siedlisko kurzu. Ale
      naprawdę żal mi je wyrzucać. Kiedyś oberwałam same główki kwiatów i wsadziłam do
      słoika, ale niestety spleśniało (Może dlatego, że był zakręcony?)
      Chciałabym z nich zrobić jakąś ciekawą kompozycję, ale narazie nie mam weny
      twórczej ;-)
    • Gość: Matylda Re: Zasuszona róża_____ i co Dalej ?? IP: 85.112.196.* 14 lat temu
      Skoro tak to coś zaproponuję. Moja córka z okazji zaręczyn dostała od
      narzeczonego 25 czerwonych róż. Druga moja córka, która jest plastyczką,
      wiedząc że siostrze nie będzie łatwo wyrzucić suchy bukiet zrobiła jej z tego
      ramkę na zdjęcie. Samą ramkę wycięła z grubego kartonu w kształcie sporego
      serca. To serce okręciła jakąś wstążeczką. Na to nakleiła łebki róż. Wszystko
      to razem polakierowała, żeby można było jakoś odkurzyć. Stoi sobie teraz ta
      ramka na komodzie wśród innych "durnostojek" i "kurzołapek" i przypomina ile
      wlezie bo w ramce jest zaręczynowe zdjęcie. Nawet fajnie wygląda, trochę
      kiczowato ale ma swój urok. Może i Ty zrobisz sobie taką pamiątkę?
    • dominikjandomin Re: Zasuszona róża_____ i co Dalej ?? 14 lat temu
      tou napisała:

> Może macie jakieś pomysły? Co zrobić z JUŻ zasuszonymi różami ?

Już zasuszone to juz za późno, ale swieże - oberwać płatki, do słoja, zasypać
      solą. Sól zakonserwuje i zatrzyma zapach. Jak się jest w złym humorze -
      potrząść słoikiem i odręcic zakrętke, niech się zapach rozejdzie.
      • Gość: wira Re: Zasuszona róża_____ i co Dalej ?? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14 lat temu
        A kto powiedział, że zasuszone róże nie wyglądają ładnie?
        Na naszej klatce schodowej stoi dzban z różami, jest ich tam kilkadziesiąt, to dzieło sąsiadki, która jest śpiewaczką i często przychodzi do domu z kwiatami. Potrafi je suszyć, układać. Nasza klatka ma ogormne podesty piętra i półpięter, takie jakby cokoliki i na jednej z nich stoi ten dzban. Róże ułożone są tam piętrowo, bo ona je chyba dodaje co jakiś czas.
        Moja mama ma duzo suszonych kwiatów i odkurza je suszarką do włosów, po prostu kurz wydmuchuje.

I jeszcze jedna uwaga - niejaka Matylda mi wpadła w oko. W kilku wątkach
        jest łaskawa zostawiać uwagi typu "nieładne, niemodne, w złym guście". Jaki to straszny człowiek w towarzystwie! pewnie nielubiana.
        Twoja ramka na zdjęcia z różami, to musi być nieładne, matko kochana...
        A ty waż słowa, kobieto, bo nie tylko w realu będziesz persona non grata.
        TY jesteś w złym guście, razem ze swoimi uwagami...A wystarczy dodać "moim zdaniem", a nie wypowiadać się autorytatywnie.

• ja-ninka Re: Zasuszona róża_____ i co Dalej ?? 14 lat temu
      Mnie też się podobają różane kule - podpisuje się pod tym pomysłem.
      A jeśli chodzi o odświeżenie róż, które straciły już swój kolor po
      dłuższym czasie od zasuszenia - świetnie się sprawdza spryskanie
      lakierem do włosów.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka