Dodaj do ulubionych

Podzielniki ciepła - kaloryfery

IP: *.revers.nsm.pl 18 lat temu
Co robicie aby jak najmniej zapłacić za ciepło. Jak oszczędzacie>>>???????
Obserwuj wątek
    • dethy Re: Podzielniki ciepła - kaloryfery 18 lat temu
      Jezeli masz takie podzielniki jak ja (ciecz) to
      nie da rady zaoszczedzic,chyba ,ze kombinujac.
      Co z tego,ze mam przykrecone kaloryfery,czesto nawet zakrecone,jak
      prze takich kombinatorow ciagle mam doplate !
        • dethy Re: Podzielniki ciepła - kaloryfery 18 lat temu
          To jest tak,ze dla jakiegos bloku dostarczona jest jakas porcja energii.
          Potem za ta energie trzeba zaplacic.Ci co kombinuja i oszukuja nie placa,a
          nawet dostaja zwrot kasy.My,uczciwi placimy za siebie i innych.
          Najgorsze jest to ,ze wiekszosc ludzi buntuje przeciwko takiemu rozliczaniu,ale
          gdy moja SM rozdala regulamin,w ktorym bylo napisane jak jest rozliczana
          energia cieplna,to malo kto to przeczytal.Potem bylo glosowanie za wyborem
          rodzaju podzielnikow.Ludzie z mojej klatki na moje pytanie za czym glosowali
          odpowiedzieli "za tym co jest,bo nie wiedzialam(em) o co chodzi z innymi".
          Tak naprawde wiekszosci sie te podzielniki nie podobaja,a g...robia,zeby to
          zmienic.I dlatego ciagle bedziemy doplacac,bo w koncu wicej ludzi zacznie
          kombinowac,a ktos musi za to beknac.
          • kasha10 Re: Podzielniki ciepła - kaloryfery 18 lat temu
            witam!czytalam twoja wypowiedz n/t podzielnikow i musze ci powiedziec, ze ja
            mialam takie podzielniki przez 2 sezony grzewcze i po kazdym sezonie
            otrzymywalam zwrot forsy.Oczywiscie to szlo na konto czynszow, ale byla to
            wymierna oszczednosc.Nasz blok ma 10 klatek i 4 pietra.Nie wszyscy lokatorzy
            mieli nadplaty za sezon grzewczy, a wiazalo to sie z systemem rozliczania.wg
            informacji firmy, ktora zakladala te podzielniki i potem obliczala koszty-
            system rozliczania jest troche skomplikowany.Oni wzoruja sie na dokumentacji
            budynku i tam jest wskazany lokal, ktory spelnia wszystkie normy cieplne.Im
            dalej od tego wzorcowego lokalu znajduja sie inne mieszkania - tym wieksze
            zroznicowanie jest wspolczynnikow narzucanych do faktycznych odczytow
            podzielnikow. Dokumentacja techniczna budynku-w moim przypadku-lezala w
            archiwum administracji osiedla 20 lat. Przez ten okres budynek "rozszczelnil
            sie"i cieplo uciekalo wszystkimi mozliwymi dziurami tak widocznymi jak i
            zakrytymi.A najwiecej ciepla uciekalo przez stolarke okienna!
            Drewniane,wypaczone, przegnile okna!Drzwi wejsciowe-tez nie zatrzymywaly ciepla!
            Po 2 latach funkcjonowania podzielnikow -lokatorzy naszego budynku
            zaprotestowali przeciwko w/w metodom rozliczania kosztow ciepla i na wniosek
            wiekszosci- wrocono do metod tradycyjnych rozlicznia.Jedno co zrobiono - i
            chyba to jest w powszechnym stosowaniu- to zamontowanow wezlach cieplnych
            budynkow takie urzadzenia, ktore wskazuja ile GK wplynelo do danego budynku.Ta
            ilosc jest dzielona na ogolny metraz mieszkalny obiektu i-dalej- na dany
            lokal.Stad te horendalnie wysokie koszty!Suma metrow lokali mieszkalnych
            +klatki schodowe i piwnice jest dzielnikiem giga kalorii wplywajacych do
            budynku.Te urzadzenia w wezlach cieplnych sa dostosowane do temperatur jakie
            panuja na zewnatrz.Im cieplej na dworze tym chlodniejsza woda do co wplywa do
            budynku.Ale to nie wszystko! U nas, w gdyni jest tak, ze spoldzielnia
            mieszkaniowa kupuje wode od dostawcy i ja "pozycza" do podgrzania
            przedsiebiorstwu energetyki cieplnej!! Ten OPEC nie martwi sie, czy woda ciepla
            po drodze gdzies ucieka!Oni wyliczaja ilosc wody dostarczonej do nich x czynnik
            grzewczy!!To jest bajka?co?Za wszystkie awarie po drodze z OPEC do budynkow
            mieszkalnych osiedla placi lokator!!Czy to nie paranoja! pozdrawiam.
    • okina Re: Podzielniki ciepła - kaloryfery 18 lat temu
      Slyszalam ze np[. gdy wietrzysz mieszkanie nalezy zakrecxic kaloryfery.

Ja osobiscie przez ostatnie 2 sezony mialam w ogole zakrecone kaloryfery. Ale
      niestety poniewaz podzielniki byly na ciecz to i tak wychodzilo na to ze
      zuzywalam cieplo. Zwrot dostalam ale nikly. szczerze mowiac za ta kwote co
      place rocznie (ok. 2000) to moglabym sobie sama ogrzac mieszkanie w ciagu tych
      miesiecy zimowych - ale niestety kaloryferow przeciez nie moge zdjac, a nawet
      gdyby to placic i tak bym musiala - u nas 80% to sa koszty stale tylko w 20%
      kwota zalezy od tego co sie faktycznie zuzylo - kradziez w bialy dzien, ale w
      tym sezonie mamy jakies nowe podzielniki elektroniczne - moze bedzie lepiej.
      • Gość: korni Re: Podzielniki ciepła - kaloryfery IP: 212.160.234.* 18 lat temu
        Ja zakręcam jak wychodzę i tam gdzie nikogo nie ma.Jesli ktoś nas oszukuje to
        ja dziękuje.Miałam podzielniki na ciecz NP w sumie miałam 28 kresek i
        nadpłaty.Teraz zmieniłam mieszkanie i mam elektroniczne i faktycznie mogę
        kontrolować ile jest jednostek i porównać z tamtym rokiem Jestem w głupiej
        sytuacji bo płacę wg poprzednich lokatorów a oni mają niedopłatę ale za rok
        powinnam mieć dużą nadpłatę no chyba że spółdzielnia policzy po swojemu a to
        byłoby przegięcie.
    • Gość: monia Re: Podzielniki ciepła - kaloryfery IP: krecik:* / 192.168.24.* 18 lat temu
      U mnie podzielniki są od pięciu lat najpierw był zwrot kasy, który w części
      przepadł na koszt założonych podzielników. Z roku na rok coraz mniejszy zwrot
      kasy i co raz większe opłaty stałe. Jednak spisujący chętnie namawiali do
      fałszowania odczytów za nawet niedużą kasę. Po wymianie okien na plastiki
      zrobiło się gorąco, więc kaloryfer był prawie całą zimę zkręcony. I szok zwrot
      jeszcze mniejszy, nie ma co oszczędzać. Ten podzielnik mierzy ogólne ciepło w
      pomieszczeniu. Komisja nie zatwierdza prawie reklamacji, dla SM koszta muszą
      się zwrócić. Swoją drogą skąd wzięły się współczynniki w opłatach stałych, czy
      to wymysł Metrony, czy dobre łapówki dla prezesów SM. Jeśli nie chcesz mieć
      podzielników trzeba zapłacić 300zł.
    • Gość: wwr Re: Podzielniki ciepła - kaloryfery IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18 lat temu
      moja matka ma w tym roku dopłaty 1000 zł mimo tego, że płaci co miesiąc
      zaliczkowo na ogrzeaanie 230 zł. Co rocznie dają taką kwotę, że ja nie wiem co
      by moża za to ogrzać bo jej 59 m2 to chyba przez cały rok musiałaby ogrzewać. No
      i oczywiście spółdzielnia ma to głęboko w........ Ryczałt wynosi 209 zł
      miesięcznie i wtedy można sobie grzać do woli tak więc pytam po co te cholerne
      podzielniki - chyba tylko spółdzielni na wyłudzanie. Skoro ryczałt wynosi tyle
      no to ja rozumiem, że jest to maksymalny koszt ogrzewania i od tego mogą być
      tylko oszczędności. No ale SM twierdzi, że można płacić ponad ryczałt - nie wiem
      o co chodzi z tym wszystkim, ale ktoś wreszcie powinien zrobić porządek z tymi
      złodziejskimi spółdzielniami.
      Pzdr
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka