Dodaj do ulubionych

Śmierdzi z pralki. Co robić???

IP: *.chello.pl 13 lat temu
uruchomiłam program prania na 90st. z proszkiem - nie pomogło, śmierdzi tak samo.
Obserwuj wątek
    • uasiczka Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? 13 lat temu
      spróbuj "rozebrać" na części to co się da czyli: szufladę umyj
      porządnie np. w zmywarce, i wyczyść dziurę na szufladę, filtr
      obejrzyj itp. (sprawdź w instrukcji co możesz samodzielnie otworzyć).

może spróbuj przeprać za calgonem czy tam czymś do odkamieniania
      • lia.13 Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? 12 lat temu
        no i tu jest pies pogrzebany, bo z mojej pralki też śmierdzi i nawet doskonale
        wiem dlaczego. Otóż rzeczonej szuflady za cholerę nie da się wyjąć :( Czyszczę
        ją tyle, na ile mi długość moich palców starczy, ale wiem doskonale, ze w środku
        jest pleśń. Przy zakupie kolejnej pralki będę się bardzo mocno sugerować
        możliwościami samodzielnej rozbiórki pralki, czyli szufladki na proszki, płyny
        itp...
      • Gość: beata Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? IP: *.adsl.inetia.pl 8 lat temu
        Z mojej pralki też śmierdziało,rzeczy po wyschnięciu śmierdziały "mokrą szmatą", próbowałam różnych sposobów,ale były mało skuteczne...teraz po każdym praniu zlewam wodę z filtra,jak to robiłam za pierwszym razem woda śmierdziała jak szambo,fuuujjjj!nie wiem czy wszystkie pralki tak mają,ale moja nie odpompowuje wody do końca,w filtrze pozostaje jakieś 0,5 litra,zlewam ją i nie zamykam od razu...niech dobrze wyschnie.
        Należy jednak pamiętać,aby zakręcić filtr przed następnym praniem,bo będzie nie wesoło :).
    • elam1 Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? 13 lat temu
      Ja poznałam całkiem niedawno sposób na szufladkę, po praniu zostaje
      w niej troche wody, wyjmuje ja i wylewam wode, szulfadki nie
      domykam, tak samo drzwi do bębna zostawiam uchylone i jest dobrze. W
      szufladce własnie zbierał mi sie osad, teraz tego nie ma.
    • Gość: mariola Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? IP: *.adsl.inetia.pl 13 lat temu
      u mnie też śmierdziało tak bardzo(stoi w kuchni)że chciałam kupić nową ,prała
      samą -z octem, domestosem, wybielaczem i specjalnym płynem do czyszczenia 9Dr.
      Beckman płyn do czyszczenia pralek- 13zł w euro agd)
      www.euro.com.pl/produkty-czyszczace-wirtualne/dr-beckman-plyn-do-czyszczenia-pralek.bhtml
      sądzę że mi wpadła jakaś skarpetka i gniła aż od tych płynów przegniła aaaaaaaa
      jeszcze próbowaliśmy wykręcić bęben ale nam się dwie śruby ukręciły więc
      odpuściliśmy trwało to jakiś czas
      • Gość: Sargen Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? IP: *.chello.pl 13 lat temu
        Dziewczyny, kupiłam w Euro AGD płyn do czyszczenia pralek (buteleczka na 1 raz,
        koszt - ok.12 zł, zalecają stosować raz na 2 - 3 m-ce.)
        Na razie nie śmierdzi. A drzwiczki i pojemnik zawsze trzymam otwarte (mam
        pralnię, w kuchni na pewno byłoby niewygodnie tak trzymać).
        Myślę, że ten smród się pojawił, bo ostatnio często prałam ciemne rzeczy płynem.
        Może się mylę, ale wydaję mi się,że te płyny jakoś tam się osadzają i później gniją.
      • andykon Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? 12 lat temu
        www.spinnrad.de/shop/products/Vareko/Reinigen/Oranex-Produktfamilie/Oranex-Kraftreiniger-1-Ltr.html?XTCsid=59e6a32bd5023ead7cfa34905eba93a3
        srodek uniwersalny do prania ekologiczny - naturalny.
        stosowac zamiast proszku do prania i plynow do plukania ,
        w polaczeniu z lupinami orzechow indyjskich.
        czesto czyscic filtr
        po kazdym praniu wysuszyc reszte plynu w uszczelce drzwi pralki-
        wskazowki do prania ciemnej odziezy ." biale pranie" dobrze namoczyc w
        roztworze chloru na 24 godz.prac z dodatkiem srodka w/w - oranex
        pozdrawiam
    • Gość: LULU a moze wina weza? IP: *.dsl.scarlet.be 13 lat temu
      Wiecie co? moze ktos tu mial racje,ze moze to wina weza podlaczonego
      do odplywu kibla....moze to ma zwiazek....u mnie jest podlaczony do
      zlewozmywaka.Czy to mozliwe ze to przez to smierdzi?Bo jak zmywam
      naczynia,nie uzywam pralki i tez zalatuje takim samym smrodem.Kto ma
      pomysl?
        • Gość: Wojtek Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? IP: *.belchatow.msk.pl 12 lat temu
          Niestety, czytając większość wypowiedzi na tym forum trzęsę się ze śmiechu - kilkadziesiąt porad, a większość nic nie warta...
          Powodem przykrych zapachów z pralki jest pleśń narastająca w źle zaprojektowanych fartuchach gumowych przy bębnie, ewentualnie w przypadku pralek ładowanych z góry - przy uszczelnieniu miechowym klapy.
          Pożywką dla tej pleśni są pozostałości po płynach do prania - większość płynów w swoim składzie ma niestety żelatynę jako zagęszczacz, a żelatyna jest wprost fantastyczną pożywką dla wszelkiego rodzaju bakterii.
          Jaka na to rada?
          Ograniczyć używanie płynów wątpliwych firm - te najtańsze niestety będą na pewno zawierały żelatynę...
          Osuszać pralkę po każdym użyciu - w suchym środowisku pleśń i bakterie trudniej się rozmnażają.
          Od czasu do czasu dezynfekować pralkę dobrym płynem do dezynfekcji i mycia pralek.
          Wszelkie bajki o wężu, z którego śmierdzi zostawić między bajkami - tam akurat nie ma szans na szybkie namnażanie bakterii i pleśni, bo jeśli używamy pralki, to właśnie wąż odpływowy jest najczęściej i najlepiej płukanym elementem.
          A jeśli już musimy zmienić pralkę - to należy wybrać taką, która ma jak najmniej zakamarków w gumach uszczelniających...
          Tyle mi mówi czterdziestoletnia praktyka...
            • Gość: Wojtek Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? IP: *.belchatow.msk.pl 12 lat temu
              Najtańszy porządny płyn do dezynfekcji pralek - ok 20 zł.
              Taniej nie ma co patrzeć - celowo nie sugeruję żadnej konkretnej firmy, by nikt nie posądził mnie o kryptoreklamę....
              W większości wypadków jesteśmy ofiarami błędnych rozwiązań projektowych - w przypadku pralek projektanci niewielu firm konsultują swoje założenia z doświadczonymi użytkownikami lub serwisantami, stąd pełne dziwacznych zakamarków gumowe fartuchy i miechy w tym sprzęcie.
              A wydatek 20 zł miesięcznie - to tyle co mała paczka proszku...
              Nos mamy jeden na całe życie, więc pewnie się opłaci.
              Pozdrawiam serdecznie.
          • Gość: Szop Pracz Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? IP: *.tvk.torun.pl 12 lat temu
            Prawie zgoda. Częściej prać z użyciem dobrych płynów do płukania,
            wietrzyć pralkę. Większość środków do prania ma enzymy, które dobrze
            nie wypłukane zostają w zbiorniku na wodę techniczną (ta musi być
            ZAWSZE) i rozkładając się, są źródłem smrodu. Ja po każdym praniu
            (pralka top loading) myję odłączony pojemnik na proszki i płyny,
            górny fartuch gumowy spłukuję prysznicem gorącą wodą i uruchamiam
            dodatkowe wypompowywanie wody. Wg mnie, płyny do mycia pralek ,
            zabijają m.in. resztki enzymów.
    • bajsarka Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? 12 lat temu
      Ja mam inny problem. Z pralki nie śmierdzi, ale ubrania w niej wyprane cuchną!
      Piorę różnie: w proszku, w płynie, ale efekt jest taki, że na 10 koszulek, 2-3
      śmierdzą jakby zepsutą, stęchłą wodą. Wkurza mnie to, bo muszę ubrania dopierać
      ręcznie. Do tego mimo wlewania 1,5 miarki płynu do płukania, ubrania nie pachną
      i nie są miękkie. Pralka ma 4 lata, czyszczę ją po każdym praniu, robię
      "przepierkę" z octem, ale problem jest nadal.
      • Gość: sylvie Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? IP: *.bialapodlaska.vectranet.pl 12 lat temu
        śmierdzące ubrania najprawdopodobniej stęchły raz w czasie suszenia i od tej
        pory zawsze będą tak śmierdzieć, po każdym praniu i po każdym suszeniu. miałam
        ten problem kilka razy i oto jak sobie poradziłam: piorę te stęchłe ubrania w 60
        stopniach a potem staram się szybko wysuszyć, tak by nie zdażyły ponownie złapać
        zapachu. teraz (od roku) jestem szczęśliwą posiadaczką suszarki bębnowej i
        problem pożegnałam, mam nadzieję na zawsze.

co do smrodu z pralki: u mnie pomogło zamontowanie na końcówce węża (tej
        wchodzącej do instalacji ściekowej) syfonu. nie ma odbić z kanalizacji i problem
        znikł.
      • kiryllov Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? 12 lat temu
        bajsarka napisała:

> Ja mam inny problem. Z pralki nie śmierdzi, ale ubrania w niej
        wyprane cuchną!

Sprawdz, czy nie masz problemu z - nie wiem jak to sie nazywa,
        termostatem? My sie kilka tygodni tak meczylismy, i sie okazalo, ze
        pralka po prostu nie podgrzewala wody zupelnie. A ze byla stara, to
        kupilismy nowa (jesli Twoja ma 4 lata, to mechanik powinien umiec
        naprawic termostat). I wystarczylo uprac te brzydko pachnace ubrania
        w 60° zeby pozbyc sie zapachu raz na zawsze.
      • Gość: Wojtek Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? IP: 188.33.96.* 12 lat temu
        Prawdopodobnie źle ułożony wąż odpływowy powoduje "odbijanie" z rur
        kanalizacyjnych, być może z któregoś z najbliższych syfonów?
        Radzę dokładnie sprawdzić, czy wąż spustowy jest zamontowany idealnie zgodnie z
        instrukcją pralki - można zainstalować również zawór przeciwodbiciowy, dostępny
        w każdym porządnym hipermarkecie budowlanym, koszt ok.15 zł.
        Nie polecam NOMI, bo tam z reguły nie ma wyboru i klienta mają głęboko w nosie,
        upolowanie kogoś z obsługi znającego się na rzeczy graniczy z cudem...
          • Gość: Anka Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 8 lat temu
            Cieszę się, że znalazłam dość nowy wątek. Mam ten sam problem. Nie jest to moja pierwsza pralka, miałam też tzw. Pralki dużo starsz na zakładkę. Był fachowiec, rozebrał, pokazał, rzeczywiście czyściutka, a śmierdzi. Próbowałam wszystkiego (tak mi się wydaje) filtr nieskazitelny, pranie z octem w 90o nic nie dało, pranie z płynem dr.beckman też bez rezultatu. Inny fachowiec podpowiedział, że to złogi z płynu zmiękczającego, a ja go praktycznie nie używam. Fakt, najczęściej piorę w niskich temperaturach, bo nie dobrudzam, ale tak zawsze robiłam i niE było problemu. Zmieniałam też odpływ, mimo, źe mam kolanko, też nic to nie dało. Żeby nie było nieporozumień, z pralki automatycznej korzystam ponad 30 lat, a problem mam od 3 miesięcy.
      • Gość: asia Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? IP: *.play-internet.pl 8 lat temu
        Mam identyczny problem! Pralka ma 3 lata. Ciuchy po praniu są szorstkie i sprawiają wrażenie źle wypłukanych. Innymi słowy - "jadą" brudną wodą. Z pralki śmierdzi pleśnią, choć pozostawiam ją ZAWSZE otwartą i NIGDY nie zamykam między kolejnymi praniami.

Najlepsze jest to, że moja mama też ma pralkę ładowaną od góry, ale innej firmy i dużo starszą i jej pranie pachnie cudownie i jest mięciutkie, po prostu nie ma tego problemu. Używamy tych samych środków do prania i do płukania.

Myślałam, że mam wadliwą pralkę, ale czytam tutaj, że to powszechne zjawisko:( Tylko dlaczego pralka mojej mamy pierze prawidłowo już tyle lat, a moja się "spsuła" po dwóch zaledwie???
    • dupsztalka szuflada :( 12 lat temu
      Ja mam pralkę ładowaną od góry.
      Za chiny nie mogę wyczyścić pojemnika na proszek i płyny.
      Niestety w ogóle nie da się go odkręcić, ani zdjąć.
      Żadna szczoteczka tam nie sięga. Nawet do zębów :(
      Przez co zmuszona jestem wsypywać proszek bezpośrednio do bębna :/
      Strasznie nad tym ubolewam :(
      • Gość: znam to Re: szuflada :( IP: *.chello.pl 12 lat temu
        i zrobiłam tak:
        pokrywa z szufladami na proszek itd podniesiona (w pionie), przyklejona do ściany - bo opada;), do środka wybielacz i zostawić na troche.
        z pralki, która śmierdziała jak krypta przestało cuchnąć i lepiej toto wyglada

jest jedno ale, gdzieś w 3/4 objętosci pojemników wybielacz leci gdzieś dołem - rada dziury znaleść i zakleic na czas operacji

no i zachować bhp- w koncu chlor drażniący, wiec nie wdychac, uważacz na oczy, lazienke zamknąć, chatę wywietrzyć:)
    • silna_pokusa Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? 12 lat temu
      ja raz na jakis czas piore "na pusto" w temp 90stopni, a zamiast proszku daje
      rozpuszczony kwasek cytrynowy. daje tak ze trzy wieksze opakowania. rozpuszczam
      w szklance goracej wody i wlewam tam gdzie proszek. Usuwa to tez wszelkie
      "niemile" zapachy... u mnie to dziala. Pozdrawiam
    • sonia.2009 Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? 12 lat temu
      Dr. Beckman płyn do czyszczenia pralek

albo ocet

regularne czyszczenie filtra
      wyjmowanie i czyszczenie szuflady

plus wietrzenie co jakis czas pralki - musi postac otwarta

domestosa i ace nie polecam - niszcza pralki bebechy
      • cherokee77 Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? 12 lat temu
        Soda oczyszczona swietnie usuwa smrody , warto przeprac zawartosc
        kilku kopert , rewelka . Dziala tez jako pochlaniacz zapachow w
        lodowce , trzeba wsypac 1-2 koperty do miseczki , postawic na
        polce , wymienic co 2-3 miesiace
        • tuvok1 Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? 11 lat temu
          Potwierdzam. Soda oczyszczona działa rewelacyjnie. Dowiedziałem się dopiero o tym jak zadzwoniłem do serwisu AGD. Na szczęście obeszło się bez rozbierania pralki na czynniki pierwsze. Oczywiście pranie intensywne w 90°. I mała przestroga. Soda w gorącej wodzie się pieni, i piana szuka ujścia na zewnątrz.
        • brak.slow Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? 11 lat temu
          zamiast wyrzucac pralke trzeba bylo ja nastawic z octem, to samo ubrania.
          wlewasz ocet do wiadra, wode i moczysz wszystko co smierdzi. ocet pomaga pozbyc
          sie nawet smrodu z mocno zapoconych ubran, takich co zalozone po praniu
          zaczynaja smierdziec potem, pod wplywem ciepla ! mozna polac plamy z potu nawet
          nierozcienczonym octem, nic sie stac nie powinno, ocet dodatkowo utrwala kolory,
          neutralizuje detergenty, pianę, doskonale wyplukuje proszek, odkaża.
    • Gość: Ada SODA I OCET IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12 lat temu
      Aby zlikwidować zapach i bakterie w pralce należy wsypać do
      dozownika na proszek szklankę sody oczyszczonej i nastawić na 90 st.
      pustą pralkę.Jak skończy cykl wlewamy do bębna szklamkę octu i
      ponownie wstawiamy na cykl prania 90st.Gwarantuję efekt murowany,mam
      sprawdzone:-))))
      • mrnk do płukania ocet winny 12 lat temu
        Zamiast płynu do płukaniu tkanin (pleśnieje w dozowniku i śmierdzi po jakimś czasie) od paru lat stosuję biały ocet winny. Pranie nie ma zapachu octu, jest pozbawione osadów mydła, a pralka - odkamieniona i bez pleśni.
      • andykon Re: Śmierdzi z pralki. Co robić??? 12 lat temu
        www.spinnrad.de/shop/products/Vareko/Reinigen/Oranex-Produktfamilie/Oranex-Kraftreiniger-1-Ltr.html?XTCsid=59e6a32bd5023ead7cfa34905eba93a3
        srodek uniwersalny do prania ekologiczny - naturalny.
        stosowac zamiast proszku do prania i plynow do plukania ,
        w polaczeniu z lupinami orzechow indyjskich.
        czesto czyscic filtr
        po kazdym praniu wysuszyc reszte plynu w uszczelce drzwi pralki-
        wskazowki do prania ciemnej odziezy ." biale pranie" dobrze namoczyc w
        roztworze chloru na 24 godz.prac z dodatkiem srodka w/w - oranex
        pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka