Dodaj do ulubionych

jak to jest z tym wyparzaniem??

18.12.10, 09:22
Witajcie butelkowe mamy. Mam pytanie, mój Młody jest piersiowy, ale od jakiegoś czasu staram się nauczyć go pić z butli-niedługo wracam do pracy i cyca zabraknie. W związku z tym pytanie. Czy butelki za każdym razem trzeba wyparzać?? Jaka jest różnica między wyparzaniem a sterylizowaniem?? Obecnie robię tak, że po użyciu myję butelki w wodzie z płynem do mycia naczyń, a potem wszystko razem do gara, zalewam wrzątkiem i przykrywam na jakiś czas-czy można tak, czy trzeba jeszcze jakoś bardziej dbać o ten cały asortyment?? Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • bweiher Re: jak to jest z tym wyparzaniem?? 18.12.10, 13:37
      No wiesz,różnie to robią.
      Jedne mają sterylizator inne to robią w mikrofali,jeszcze inne gotują w garnku a inne w tym ja nie bawią się w takie cuda tylko przelewają umytą butelkę wrzątkiem(a jeszcze inne nie robią nic,poza umyciem butelki).
      Robiłam tak na samym początku przez pierwsze 2 miesiace,potem przestałam.
      Nie ma to sensu na dłuższą metę gdyż dziecko dotyka różnych innych rzeczy które przecież się niw wyparza i potem łapska do buzi...
        • elwirra28 Re: jak to jest z tym wyparzaniem?? 19.12.10, 15:04
          Mój za chwilkę skończy 3 miesiące i od początku używam sterylizator i podgrzewacz w jednym. Polecam. Nie trzeba nic gotować, parzyć się wrzątkiem. Wystarczy po umyciu wstawić cały sprzęt (mam na 3 butelki) włączyć i gotowe. W tym samym urządzeniu jest podgrzewacz więc też wszystko robi się ekspresowo ;)
    • naana26 Re: jak to jest z tym wyparzaniem?? 20.12.10, 23:11
      ja mam sterylizator. fajny ma avent, 6 butli na raz się mieści, wkładasz, dajesz na 2 min do mikrofalówki i są sterylne. ale będę tak robić aż mały skończy pół roku, potem co i tak bez sensu.

sterylizator jest spoko bo kosztuje z 50 albo 70zł i szybko to idzie, 2 minuty i gotowe.

a gotowanie litra wody, jakieś gary, czajniki, wkładanie tego ostrożenie żeby sobie rąk nie poparzyć - jakaś masakra :) a są matki co w ogóle nie parzą, nie sterylizują i dzieci zdrowe.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka