Dodaj do ulubionych

mleko modyfikowane co 2 godziny...nie za czesto???

16.02.11, 18:07
Mamy,

Moja corcia,ktora ma juz prawie 3,5 msc zaczela domagac sie jedzenia (mleko mm) co 2 godziny w dzien,co 3 w nocy.Zjada ok.100 ml,maks 120 ml mleka.Nie za czesto????(mowie tu o dniu)Wiem,ze takie mleko musi sie strawic,a dwie godziny to chyba za malo.
Obserwuj wątek
      • 19martha85 Re: mleko modyfikowane co 2 godziny...nie za czes 16.02.11, 18:50
        moja mala ma 10 tygodni i tez jada czesto co 2-3 godziny , nasz lekarz twierdzi ze niektore dzieci maja male brzuszki i nie potrafia zjesc wiecej na raz a potrzebuja z wiekiem wiecej wiec nie ma problemy jesli mala je mniej a czesciej. liczy sie ile wypija razem w ciagu dnia mysle ze w tym wieku powinna zjadac 850-950 ml na dobe. jesli miesci sie w tych normach to jest ok mysle.
        po za tym co za roznica jesli mala zje 160ml raz na 4 godziny a 80 co dwie ta sama dawka jej organizm szybciej trawi ta mniejsza czesci mala domaga sie wiecej bo rosnie.
        • 19martha85 Re: mleko modyfikowane co 2 godziny...nie za czes 16.02.11, 19:00
          w zasadzie nie orientuje sie czy sa w polsce mleka dla glodnieszych dzieci moze cos takeigo pomoze. to mleko nie ma zadnych rozszezonych wartosci odzywczych poprostu ma za zadanie sprawic wrazenie dla dziecka ze jest bardziej syte . u nas bardzo popularne dla dzieci ciagle domagajacych sie jesc:) glodomorkow
          • mummy83 Re: mleko modyfikowane co 2 godziny...nie za czes 16.02.11, 21:09
            mala wazy 7500,nie sprawia wrazenia grubej,raczej duzej.przybierala tak szybko i jak byla tylko na piersi,a potem na mm.herbatki niestety nie chce pic,jak byla taka tyci tyci to chetnie teraz pluje ta herbatka,moze musimy kupic jakiejs innej firmy bo Hipp ja az wzdryga:)z nia jest tak,ze jak jest glodna,to nie zakwili jak inne dziecko tylko wpada w dziki szal i musi miec jedzenie juz,teraz,w tej chwili...straszne to jest,potrafi tez obudzic sie w nocy i jescze lezac w lozeczku z zamknietymi oczami drzec sie przerazliwie,dostanie butle,jest od razu spokoj,zje i zasypia na kolejne 3 godziny.
            Pamietam jakim zlotym dzieckiem byla w wieku 2 msc,zasypiala o 20.00,budzila sie na jedzenie 0 5.00....a teraz co 3 godziny i pelen fun od 4.00,budzi sie i chce sie bawic.
    • nadika84 Re: mleko modyfikowane co 2 godziny...nie za czes 16.02.11, 18:18
      słyszałam ze co najmniej 3 godz przerwy powinno być przy mm.
      moze faktycznie za mało zjada? mozesz ją też zabawić jakoś przez tą godzinę, jak bardziej zgłodnieje zje więcej i potem dłuzej wytrzyma. moja w tym wieku jadła naraz 150ml, jak było mniej płakała wczesniej
    • pancia-jancia Re: mleko modyfikowane co 2 godziny...nie za czes 16.02.11, 18:34
      przecież mm też karmi się na żądanie. Je mniej a częściej. Czy boli ją brzuszkek? Jeśli nie, nie widzę problemu. Dorośli też tak mają że niektórzy muszą częściej a mniej. Nie można przetrzymywać dziecka jak jest głodne, z głodu boli je brzuszek.
      Moim zdaniem nie ma się czym przejmować.
    • julka1967a Re: mleko modyfikowane co 2 godziny...nie za czes 17.02.11, 00:21
      Mój synek też nie wytrzymywał trzygodzinnych przerw. Był czas, że zaczęłam mu dawać więcej mleczka ale rzadziej. Skończył się na wymiotach, więc wróciłam do karmienia w jego własnym rytmie. Po rozszerzeniu diety można będzie kombinować czym zastąpić część mlecznych posiłków.
    • mama_amelii Re: mleko modyfikowane co 2 godziny...nie za czes 17.02.11, 07:38
      Moja córka za 2 dni kończy 4 m-ce i waży 5950(,też jest długa),ale jest tylko na piersi.
      W każdym razie taki maluszek może już zjadać 185 mleka.Moja jest drobna,ale jak wyszłam z domu to zjadała 120 ml z butli i jeszcze chciała.Poza tym żołądek małej już się przyzwyczaił,że chce jeść co 2 godz i teraz albo dajesz jej co 2 godz,albo próbujesz przetrzymać,zabawić i trochę odzwyczaić.
      Starsza córka domagała się jedzenia w nocy co 1,5 godz,także 3 godz wydają się być ok:D
      Są szczęśliwe mamy,których dzieci budzą się po 7 godz:)Ja do nich nie należę,moja wstaje najpierw po 5 godz,a później co 2.
    • mummy83 cud 17.02.11, 10:18
      dzis wydarzyl sie cud!;)dziecia zjadla o 19.00 a nastepny posilek o 2.30:) a potem o 7.00....moze nie bedzie tak zle:):):)
      • malta_30 Re: cud 17.02.11, 13:02
        Witam
        Własnie miałam poruszyc podobny wątek z zapytniem czy nie za często mój Mały domaga sie butli a tu juz jest podobny :-)
        Mój Maluch ma 2 m-ce i waży niecałe 6 kg. Domaga sie w ciagu dnia mleka modyf co 2 godziny i ani chwili nie daje przeciagac. Zjada 90-110ml najwiecej i wiecej nie da rady.
        Daje mu miedzy karmieniami wode przeg, herbatke koperkowa i rumiankowa i nic...;-( Koncza sie dwie godziny i ...WRZASK!!!
        Co ciekawe- w nocy potrafi wytrzymac nawet 5 godzin. karmie go np o 22 ost raz i śpi do 3 a w dzien masakra. moze to zalezy od mleka?
        Tak juz myslalam ze moze to mm co podaje jest malo syte i on sie nie najada?
        Teraz daje Gerbera bo inne mu nie pasuja, a to zatwardzenie, a to wysypa.Moze ten Gerber jest za "chudy"?
        Wczesniej mu pasowal bo potrzebowal mniej a teraz jest wiekszy i moze jest niedobre?
        mummy83 a jakie Ty mm dajesz?
      • angeika89 Re: mleko modyfikowane co 2 godziny...nie za czes 04.02.15, 22:36
        U mnie to samo.Mały ma ponad 14 tyg i waży ponad 7kg(ok.68 długi),też trochę za dużo,w dzień je co 2 godziny po 80-100 ml.Więcej nie da rady...I praktycznie od początku tak mamy.Przez pierwsze 2 tygodnie pił po 40ml co godzinę...Teraz chce co dwie.Także troszkę lepiej,za to na noc zje 120 i 4 godz.spokój.Na początku strasznie się tym martwiłam,ale moja położna środowiskowa powiedziała żebym nie panikowała i po prostu dziecko potrzebuje mniej a częściej...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka