Dodaj do ulubionych

Higiena karmienia butelka - pytania

19.02.12, 19:04
Dzien dobry,
Mam kilka pytań odnośnie kb, przede wszystkim kwestie związane z przygotowaniem butelki.
1 Po pierwsze, czy przed każdym podaniem butelki należy ja strerylizowac/ wygotowac?
2 Ile czasu po wygotowaniu taka butelka moze stać np. na kuchennym blacie?
3 Czy do mycia trzeba koniecznie używać specjalnych płynów do butelek?
4 Czy mozna korzystać z domowej suszarki na naczynia, czy wskazane jest kupienie oddzielnej?
5 Czy jeśli umyje a następnie wygotuje butelkę, napełnie woda, wstawie do podgrzewacza to mogę jej użyć dopiero po kilku godzinach?
6 Jaki jest Max czas na użycie przygotowanej wody, np. Przechowywanej w termosie?
7 Czy jeśli przygotuje wodę do przepajania, podam dziecku, ono wypije polowe to druga polowe mogę podać np. Za 6h, nie myjac butelki i skoczka? Wiem ze z
mm tak nie mozna robić, ale moze ze zwykła woda tak?

Z góry dziękuje za informacje,
pozdrawiam
Mama 8 tyg. Gabrysia
Obserwuj wątek
    • azymut17 Re: Higiena karmienia butelka - pytania 19.02.12, 19:36
      Witaj :-)

Ja na początku dokarmiania (kilkudniowego noworodka) informacje czerpałam stąd:
      www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79402,8434746,Karmienie_butelka___najczestsze_watpliwosci_rodzicow.html
      www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79402,8898169,Karmienie_butelka___butelkowe_BHP.html
      www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79402,3856104.html
      www.edziecko.pl/pierwszy_rok/0,79403.html
      i od pediatry.

1 i 2 nie wiem
      3. nie, może być zwykły płyn do mycia, ważne, by butelkę od razu po użyciu umyć lub chociaż wypłukać i zalać wodą, by resztki mleka nie zasychały.
      4. ja korzystam, bo i tak potem sterylizuję lub wyparzam. Dopiero potem się cackam z tymi akcesoriami.
      5. wg mnie tak
      6. też bym chciała wiedzieć, ja zużywałam w 24h (potem wylewałam)
      7. info od pediatry - można podać, ale smoczek umyć i wyparzyć.
    • barbara.gierowska Re: Higiena karmienia butelka - pytania 22.02.12, 23:23
      Witam,
      1. Sterylizacja akcesoriów do karmienia jest oficjalnie zalecana do 6 miesiąca zycia dziecka.
      Praktycznie ,w myśl tej zasady, do kazdego karmienia uzywa się czystej,wysterylizowanej butelki
      2. Najlepiej trzymać ją w sterylizatorze lub w garnku w,w którym była gotowana i wyciagnąc przed uzyciem
      3. Na rynku sa specjalne płyny do mycia akcesoriów do karmienia np Nuk.
      Można tez uzyc zwykłego łagodnego płynu( który nie jest mocno perfumowany) ,a potem bardzo starannie wypłukać butelkę
      4. Patrz pkt 2
      5.Jest to dopuszczalne
      6.W praktyce - do ostygniecia, proponuję nie dłużej niż 12 godzin
      7. Bezpieczniej umyć i dać swieżą,to naprawdę nie jest wielki wysiłek
      --
      Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka