Dodaj do ulubionych

Jak zorganizować sobie dzienne jedzenie - 5,5 msc?

12.12.12, 14:59
Moja córka ma 5,5 miesiąca i zaczynam jej wprowadzać obiadki i jakoś mi nie wychodzi, bo je tak:

ok.6-7 180 ml mleka Bebiko z łyżką kleiku
ok. 9:30 pół słoiczka (tego najmniejszego) jabłuszka
ok. 10 - 10:30 mleko 120 ml z łyżką kleiku
ok. 12- 13 obiadek, zje pół tego najmniejszego słoiczka i wygląda jakby nie chciała więcej
ok. 16 mleko 150-180 ml z łyżką kleiku
ok. 19:30- 20 180 ml mleka z łyżką kleiku

Jedyne co jest pewne i ok. to poranne i wieczorne mleko. Reszta taka jakaś nie dograna. Nie wiem kiedy dawć ten deserek? Czy może lepiej dawać go po obiedzie? Kiedy wprowadzić kaszkę? Jak sobie to rozplanować?

Mój problem polega na tym, że 2 razy w tygodniu muszę wychodzić po starszą do szkoły o 12:30, a 3 razy o 13. Wracamy ok. 14:30 więc ew. posiłek może byc najszybciej o 15.

Czy możecie mi coś zaproponować, jak to sobie ustawić?

Czytam, że wiele osób podaje owoce po południu, a ja gdzies wyczytałam, że owoce powinno się podawać rano, przed obiadem więc juz sama nie wiem. Może obiad o 15 ale to troche późno.
Obserwuj wątek
    • barbara.gierowska Re: Jak zorganizować sobie dzienne jedzenie - 5,5 12.12.12, 18:47
      Witam,
      Mozna spróbowac
      15 obiad ( zeby podawać go bez pospiechu)
      17.30 jabłko
      19.30 kleik
      Tylko pytanie- czy nie zacznie sie budzic w nocy na jedzenie.

Z kolei biorac pod uwagę dalsze perspektywy i wiosnę,kiedy powroty ze szkoły czesto przeciagają się ( np z powodu wizyty na placu zabaw) to do rozważenia jest podanie obiadku ok 10.30,a potem o 15 - mleko

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka