Dodaj do ulubionych

do ma karmiacych sztucznie,

15.09.05, 19:46
mam pytanie jesli dzidzia nie wypije całej butelki to moge jej dać w
nastepnym karmieniu tj za 3 godziny czy musze wylać mleko i od nowa robic.
Prosze o radę.
Obserwuj wątek
      • aliszka25 Re: do ma karmiacych sztucznie, 15.09.05, 20:06
        wyparzam wrzątkiem po umyciu wodą z płynem. Daję mojej małej mleko, które
        postoi 2 godziny i jest ok. Moja mała do dzić potrafi jedną butlę jeść do 1,5
        godziny a ja przecież podczas karmienia nie zmieniam jej mleka, więc ustaliłam,
        że do dwóch godzin mleko zrobione jest ok. Zauważyłam, że moja mała nawet woli
        takie letnie mleczko... ciepłego pić nie chce.
        • paris4 Re: do ma karmiacych sztucznie, 15.09.05, 20:50
          Właśnie dzisiaj po raz pierwszy dokarmiałam synka mieszanką. I też mam wiele
          pytań. Mamy sterylizator, wkładamy kilka butelek i co czy one mogą "czekac" na
          swoją kolej czy butelka musi byc sterylizowana bezpośrenio przed podaniem.
          Chodzi mi jeszcze o gotowanie wody. Czy przed nocą mogę zagotowac wodę a potem
          z wodą w temeraturze pokojowej wymieszac mleko i wrzucic do podgrzewacza. Czy
          mieszanka musi byc zalewana gorącą wodą? Pytam bo zupełnie nie mam wprawy a nie
          chcę żeby mi to zabierało tyle czasu co teraz bo synek płacze z głodu. Ehh
          pierś jest łatwiejsza w obsłudze:)
          • rita75 Re: do ma karmiacych sztucznie, 15.09.05, 21:04
            Butelke sterylizuje sie po uzyciu, bezposrednio przed uzyciem nie musi byc
            wysterylizowana. Do pol roku najlepiej podawac dziecku mleko tylko w
            wysterylizowanej butelce, w pozniejszym okresie po umyciu mozna ja przelewac
            wzratkiem. A co do przepisu przygotowania mieszanki, to powinnas miec opis na
            pudelku, wzglednie puszce. W wiekszosci przypadkow mleko przygotowuje sie tak:
            np. wlewa do but. 120 ml wody ostudz. do 40 st., dodaje np. 4 miarki, mocno
            wstrzasa i podaje dziecku, oczywiscie po sprawdzeniu, czy mleczko nie parzy.
            pozdr.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka