Dodaj do ulubionych

Kto powinien karmić butelką ??

31.10.05, 07:53
Niestety u Nas w rodzinie jak tylko wpadamy z małym do którejś z babć to
nalegają aby same mogły karmić butelką ... wydaje mi się że powinni karmić
rodzice, czy dla dziecka ma to jakieś znaczenie? Czy nie powinno czuć
bliskość mamy i taty podczas tej czynności ?
Obserwuj wątek
    • steffan Re: Kto powinien karmić butelką ?? 31.10.05, 11:55
      ja myslę, ze to trochę tak, jak z towarzystwem przy stole - z jednymi osobami
      przyjemniej, z innymi mniej. moim zdaniem warto przyzwyczajac dziecko do tego,
      ze jest karmione przez kilka osob, nie tylko przez 1 czy 2. potem dziecko moze
      odmowic jedzenia np. od opiekunki (ja tak mialam). druga sprawa, to odpoczynek
      i troche wolnosci - przeciez musisz czasem wyjsc, cos zalatwic, odpocząć -
      dobrze by bylo, zeby ktos inny umial nakarmic malenstwo.
      natomiast, wybacz, na hasło "tworzenie więzi podczas karmienia" po prostu mnie
      skręca. uwazam to za szczyt bzdury - ale zastrzegam, ze to moje prywatne zdanie.
      • karolina10000 Re: Kto powinien karmić butelką ?? 31.10.05, 12:16
        Dokładnie tak! Jak dziecko reaguje negatywnie na karmienie innych niż rodzice
        osób to jest to po prostu zły nawyk, a nie żadna więź.Jak matka od początku nie
        zostawia z nikim dziecka (a ma mozliwość), nie pozwala karmić, przewijać, to
        jest to chora chęć przywiązania, nic więcej. Moja córeczka od urodzenia wie, że
        babcie nie gryzą, a teraz (10mc)ma z nimi wspaniały kontakt , a my mozliwość
        wyjścia, wyjechania. Kwestia przyzwyczajenia. Jak Asia miała 2 tyg. i wyła z
        głodu (bo mamusia próbowała karmic piersią)niezwykle chętnie rzuciła się na
        butlę i..tak juz zostało, ku obopólnej radości;-)Wtedy zrozumiałam, ze dziecko
        ma w nosie opakowanie, liczy się jedzonko.
    • ruda773 Re: Kto powinien karmić butelką ?? 31.10.05, 18:00
      Qrcze ja chyba pałam taka chorą checią przywiązania. Niedługo wracam do parcy.
      Synek ma 3 miesiące, a mnie sie stale wydaję, że inni (nawet tata) źle go
      karmią, noszą, przewijają itd. Głupia Asia, głupia Asia!!!!Ale pozwalam innym
      wykonywac pewne czunności przy synku i gryzę się w język, żeby nie pouczać.
      Frankowi to wszytsko jedno, byle mleko było i pielucha sucha, tylko mamusia
      durna.
    • piotr-albrecht Re: Kto powinien karmić butelką ?? 31.10.05, 23:27
      Nie ma żadnego powodu, żeby nie karmiły babcie (zwłaszca, że robią to od czasu
      do czasu). Zwyczaj rodzin zawężonych do rodziców i dzieci jest stosunkowo
      niedawny i z psychologicznego punktu widzenia wcale nie najlepszy. Prosze
      raczej korzystać z okazji do odpoczynku niż miec jakiekolwiek wyrzuty sumienia -
      i tak dziecko jest z Państwem wielokroć dłużej niż z babciami. Dajcie się im
      trochę nacieszyć wnukami, zanim nagle i z przerażeniem stwierdzicie, że ich
      nagle zabrakło.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka