Dodaj do ulubionych

jak odchudzić 3 m-czne niemowlę ??????

18.06.08, 22:44
Witam !
Mam problem związany z moją 3 m-czną córką. Mała urodziła się z zespołem Downa. Bardzo wolno rośnie, za to w bardzo szybkim tempie przybiera na wadze. Obecnie przy wzroście ok 56 cm waży 5900g, jest bardzo pulchna. Na dobę wypija 5x po około 130 - 140 ml mleka modyfikowanego ( Humana 1 na przemian z Nan Activ 1 ). Wszyscy lekarze do których się udajemy zwracają uwagę na tuszę małej i konieczność "odchudzenia" jej. Nie mam zupełnie pojęcia jak ją powinnam karmić, jak często, w jakiej ilości , jakim mlekiem żeby nie przybierała na wadze tak dużo ? Kazda próba zmniejszenia ilości wypijanego przez córkę mleka kończy się tym, że mała zaczyna dopominać się jedzenia dużo częsciej ,nawet co 2 - 2,5 h. Proszę o radę bo zupełnie nie wiem co mam robić ? Dziękuję
Obserwuj wątek
    • matylda07_2007 Re: jak odchudzić 3 m-czne niemowlę ?????? 19.06.08, 12:41
      Gdyby chodziło o dziecko bez wady genetycznej, poradziłabym dawać ile chce, ew.podać mleko zagęszczone skrobią (o jakimś takim mleku pisała kiedyś P. Doktor). Nie wiem jak to jest w przypadku dzieci z ZD... Spróbuj może tu:
      www.zakatek21.pl/forum/index.php?sid=03069f38842908f77a3469f13b1203ef
      Sądzę, że tam rodzice coś więcej wiedzieć mogą. Albo poczekaj na powrót naszej P. dr Gierowskiej :)
      • izabeladrozd Re: jak odchudzić 3 m-czne niemowlę ?????? 20.06.08, 11:58
        hej wiesz moze zacznij jej mniej mleka dodawac do wody to znaczy jesli np.na
        90ml mleka dajemy 3 lyzki proszku to moze dawaj 2 ilosc mleka bedzie ta sama ale
        mniej kalori a jak lekarze tak mowia to niech ci tez poradza jak to zrobic
        ostatecznie moze wizyta u dietetyka dzieciecego
        • azzurrina Re: jak odchudzić 3 m-czne niemowlę ?????? 20.06.08, 22:36
          Nie wiem czy zmiana ilości mleka w stosunku do wody jest dobrym pomysłem -
          producenci bardzo to odradzają.
          Cytuję:
          "Skład mleka modyfikowanego jest przygotowywany tak, by jak najbardziej
          przypominał skład kobiecego pokarmu. Dlatego trzeba je sporządzać zgodnie z
          instrukcją na opakowaniu. Wsypuj dokładnie tyle mlecznego proszku, ile zaleca
          producent. Często rodzice niejadków wsypują go więcej, by ich dziecko było
          lepiej odżywione. To błąd! Zbyt skoncentrowane składniki nie będą prawidłowo
          przyswajane, mogą też spowodować biegunkę. Z kolei zbytnie rozcieńczanie mleka
          (tzn. wsypywanie za małej ilości proszku) nie jest dobrym sposobem na małego
          grubaska. Przez takie postępowanie dziecko może mieć niedobory witamin i
          składników mineralnych."
          Bo nie chodzi tylko o kaloryczność ale o wchłaniania sie mleka w przewodzie
          pokarmowym, ilość składników odżywczych itd.
          Takiemu maleństwu i do tego jeszcze mogącymi mieć problemy z przemianą materii
          na pewno nie zmieniałabym na własną rękę proporcji mleka i wody.

--
          Jaś 14.02.2008
          • precjozachilijska Re: jak odchudzić 3 m-czne niemowlę ?????? 21.06.08, 03:38
            Moja corka przez pierwsze 3 miesiace jadla jak maly smok, wygladala
            jak pulpecik. Pozniej sie to zmienilo, zaczela sie interesowac
            otoczeniem, duzo mniej jesc... Nie wiem, czy powinnas cos robic, czy
            po prostu czekac i obserwowac, ona jeszcze jest malutka, nie sadze,
            aby zespol Downa w tym momencie mial wplyw na jej apetyt. Tak mnie
            sie wydaje, no ale lekarzem nie jestem. Pozniej, jak juz bedzie
            wieksza, latwiej bedzie kontrolowac kalorie, zdrowe odzywianie,
            warzywka , etc...
            Pozdrawiam
            • maxima4 Re: jak odchudzić 3 m-czne niemowlę ?????? 25.06.08, 15:07
              Śliczne dzięki za wszystkie rady ! Pediatra doradził mi jak najszybsze zastąpienie jednej porcji mleka obiadkiem ze słoika, np zupką jarzynową. Ale myslę że jednak z rozszerzeniem diety małej poczekam aż skończy 4-ty miesiąc. No i zabronił nam katergorycznie podawać wszelkiego typu kaszki i kleiki, ostrożnie z sokami i owocami.Spróbuję się zastosować , no i zobaczymy. Jka nie, to faktycznie udamy się do dietetyka dziecięcego.
              • olunia882 Re: jak odchudzić 3 m-czne niemowlę ?????? 25.06.08, 16:45
                a czy kaszki, kleiki dodawane do mleka powodują ze dziecko tyje? to samo z
                soczkami? pytam z ciekawości co ci powiedział lekarz bo mój mały też jest
                głodomorem i czasami dodaje np troche kleiku, żeby sie najadł i dłuzej
                wytrzymał. tez ma 3 mies. jeśli przeczytasz prosze o odpowiedz. dzieki.
                --
                15.04.2008r. Patryczek, słoneczko moje.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka