Dodaj do ulubionych

nie chce jeść, pić, słabo przybiera na wadze :(

23.03.09, 20:07
Dobry wieczór

Mój problem jest dość złożony. Córeczka ma 4,5 miesiąca, w ciągu tego okresu przybrała na wadze 1,3 kg (waga urodzeniowa 3300). Problemy z jedzeniem zaczęły się już przy karmieniu piersią - mała robiła łyk, dwa, wypluwała pierś, płakała, potem znów łapała i w kółko to samo...Córeczka była na piersi i Nanie. Pediatra zlecił mleko HA (mam alergię na pyłki traw), problem trwał nadal (do tego dochodziły straszne kolki)- przeszliśmy na Bebilon Pepti. Na Bebilonie Pepti córeczka jadła lepiej, zjadała max 150 ml mleka, karmień na dobę - 5, tyle że miała kupki zielone, całkiem płynne, a 2 razy zdarzyły się błyszczące ciemno-zielone stolce.Jednocześnie robiliśmy badania:
1. USG brzuszka - powiększone miedniczki nerkowe
2. posiew moczu - ok,
3.posiew kału - ok,
4. morfologia - lekka anemia zalecenie - 25 kropli Ferrum. Potem pediatra zlecił ponowny posiew moczu i konsultację na oddziale dziecięcym. Tam pani ordynator zaleciła powrót do mleka Nan (po nim córeczka miała normalne kupki), wyniki tego posiewu również są dobre.
1,5 tygodnia mała jest na zwykłym Nanie i żelazie. Problem znów się nasilił. Córeczka nie chce jeść mleka, płacze jak tylko wsadzę jej butlę do buzi, zjada ok 600 ml mleka na dobę, z czego część jest trochę wmuszana, próbowaliśmy też jedzenia łyżeczką. Powoli zaczęłam rozszerzać dietę i rzeczywiście warzywa chyba lepiej jej podchodzą, ale przecież musi pić mleko. Nie wiem już co robić, które w końcu mleko podawać, jestem skołowana i proszę o pomoc. Nie przejmuje się normami zamieszczonymi na mlekach, ale widzę, co się dzieje z moim dzieckiem. Zamiast coraz więcej to je coraz mniej, a każdy łyk okupowany jest płaczem, prężeniem się, krztuszeniem. Co robić?
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka