Dodaj do ulubionych

KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś?

IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 18.01.04, 17:08
poszukuję kontaktu ze studentami kulturoznawstwa. chciałabym dowiedzieć się
więcej o egzaminach wstępnych i atmosferze wydziału. POMÓŻCIE!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: docha Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.icpnet.pl 22.02.04, 17:42
      no wiec o egzaminach nic nie powiem bo nie zdawalam:),robie miedzywydzial. ale
      ogolnie te studia to czytanie i czytanie i czytanie, glownie filozofia w mniej
      lub bardziej strawnej postaci, poza tym wiedza o i historia filmu czy teatru
      itp. (ale nic specjalnego) i jak to wszystko przeczytasz i tak nie wiesz za
      bardzo jaki z tego zrobic praktyczny uzytek. ale sa osoby, ktore tym zyja. w
      kazdym badz razie bedziesz oczytana;) kierunek raczej bardzo sfeminizowany, o
      meża trudno :) ale obiegowa plotka (bardzo niestety prawdziwa) mowi ze z nas
      najlepsze kandydatki na zony... dyplomatow (bo cos tam zawsze o wszystkim
      wiesz). w sumie: jak nie jesteś pasjonatką teorii kultury, to lepiej cos
      innego. np. jak pasjonujesz sie filmem, idz lepiej na filmoznawstwo, muzyka -
      muzykologię itp. itd. tak sadzę ja:)
    • Gość: zielona0 Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 02.03.04, 20:06
      a nie wiesz może jak tam jest z językami obcymi? 2 czy tylko 1 bo mam sprzeczne
      informacje
      • Gość: bela Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.icpnet.pl 02.03.04, 20:38
        Przeciez to chyba nie jest wielki problem wybrać się na Wydział Nauk
        Społecznych (ul. Szamarzewskiego - Ogrody - ostatni przystanek 1, 2, 7), do
        Instytutu Kulturoznastwa... Trzeba pójść do dziekanatu. Tam są miłe panie tzw.
        panie z dziekanatu. One Ci powiedzą prawdę o językach. I o innych
        interesujących Cię sprawach. A poza tym, wkrótce pewnie będą jakieś "drzwi
        otwarte". Dowiedz się - kiedy te "drzwi" się odbędą. Pójdź, pogadaj ze
        studentami, posłuchaj tego, co mają do powiedzenia władze instytutu (ale
        traktuj to jako reklamę, a nie jako obiektywną prwdę ;))I już.
        • Gość: zielona0 Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.03.04, 10:54
          jak się mieszka w szczecinie a nie w poznaniu to może to być pewien problem:)na
          razie czekam na dni otwarte
          • Gość: dagny Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.04, 15:27
            wlasnie kończę te studia :) jestem na V roku :)
            kiedy ja zdawałam było troszkę inaczej, mniej ludzi, bardziej kameralnie.
            teraz, z tego co slyszalam, są specjalizacje, wiekszy odsiew no i nieco
            trudniej. ale i tak uważam, że są to super studia :)
            generalnie wszystko zalezy od zainteresowań: jeśli lubisz czytać, interesujesz
            się sztuką, kulturą, to studia są idealne :) rozwijają bardzo, człowiek jest
            bardziej świadomy tego , co go otacza, ze sie tak górnolotnie wyraze :))))

ale studia te nie daja konkternego zawodu - z tym moze byc problem (wlaśnie
            przed nim stoję) :)))

pozdrawiam
            w razie jakichś pytań gg 4313800
            • Gość: fytr Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.icpnet.pl 09.03.04, 19:31
              jezyki sa raczej na marnym poziomie, najpierw poltora roku angielski, potem
              poltora roku niemiecki i alles. na roku ok. 100 osob i raczej bardzo
              niekameralnie, no i zwlaszcza letnia sesja potrafi zabolec jak w piekna
              czerwcowa pogode ze szesc egzaminow sie ma...

>rozwijają bardzo, człowiek jest
              > bardziej świadomy tego , co go otacza, ze sie tak górnolotnie wyraze :))))

no tu moge sie zgodzic:) zwlaszcza swiadomy tego statusu: bezrobotny
              (rozwiniety) absolwent...
    • Gość: zielona0 Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 10.03.04, 14:40
      dzięki za odpowiedź- dagny na pewno się odezwę;) fytr- na którym jesteś roku?
      fakt mnie też martwi ten brak zawodu ale miałam plan zrobienia jeszcze
      licencjatu z reżyserii dźwięku(też na uam). na razie zobaczę jak będzie na
      dniach otwartych...
      • Gość: ez Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 16.03.04, 23:02
        na drzwiach otwartych ja nie dowiedzialam sie wiecej niz moglam sie dowiedziec
        z internetu.. ale przynajmniej zobaczylam wydzial i polechtalo mnie na tyle, ze
        wiem juz na pewno, ze chce
        a ty zielona?
        • Gość: zielona0 Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 17.03.04, 14:25
          trochę przeraziła mnie liczba chętnych, miałam cichą nadzieję że nie będzie
          takiego tłumu:)szkoda też że zeszłoroczne egzaminy poszły z dymem, wolałabym
          wiedzieć jak ten test ma wyglądać
          • Gość: ez Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.torun.sdi.tpnet.pl 19.03.04, 14:47
            ktos mi mowil, ze mam sie poki co wprawiac w testach z polonistyki.

bo jak moze wygladac test wyboru z polskiego?
            pyt. Kto napisal 'Ferdydurke'?
            a) Sienkiewicz
            b) Gombrowicz
            c) Matejko

;D
            • Gość: zielona0 Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 19.03.04, 18:34
              optymistka z ciebie ez nie ma co;)
          • Gość: viki Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.icpnet.pl 06.10.04, 14:34
            w tym roku było bardzo dużo chętnych na prawie wszystkie kierunki.ja składałam
            na rolnicza
    • Gość: joas Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.icpnet.pl 19.05.04, 15:07
      skonczylam studia te rok temu!!!!i wspominam milo....aczkolwiek prawda jest, ze
      sa to studia o niczym!!!!po tych studiach nalezy isc na bardziej rozsadne
      studia.jak ja studiwoalam to na roku bylo okolo 45 osob, grupy po 15 osob, tak
      wiec na cwiczeniach atmosfera super.Wykaldowcy niektorzy bardzo "artystyczni",
      porozumiewaja sie w swoim jezyku, na zajeciach pala fajki.........
      bez watpienia studia, wykladowcy bardzo przyjaznie nastawieni, wszytsko mozna z
      nimi zalatwic.Aha jesli chodzi o jezyki to miernota ( poziom zaden).....nei
      wiem jak teraz.
      powodzenia,
      • Gość: gocsia Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 29.05.04, 00:54
        do joas : A GDZIESTUDIOWALAS? JAKA uczelnia?
        • Gość: joas Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.icpnet.pl 07.06.04, 10:17
          do goscia:
          studiowalam na UAM - poznan.
    • Gość: makinia Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.tvkgsm.net / 195.205.187.* 16.06.04, 21:51
      mam pytanie,czy mogłabyś mi napisac ile w tym roku zdaje osóba na jedno
      miejsce???
      • Gość: fa!th Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.04, 18:21
        jutro ustne...brrrr... umieram z nerwow....
        • Gość: KaL1NkA Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.idea.pl 06.07.04, 00:08
          ja juz po ustnym - tragedia :(
          • Gość: fa!th Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.04, 11:05
            eh..pewnie juz sie nie doswiem o co pytali...bo za pol godziny wyjezdzam [
            zapewne poczekam na swoja kolej jakies 3 godzinki...] ale moge sie domyslac, bo
            przezylam to juz w łodzi... tlye, ze tam okazlo sie, ze sa tlyko 2
            specjalizacje - filmoznawstwo i teatrologia [ zakamuflowane pod okresleniem '
            kulturoznawstwo'] wiec i tak nie mialam co sie wysilac..:P
            • Gość: KaL1NkA Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.idea.pl 06.07.04, 16:54
              napisz jak bylo ;)
              • Gość: fa!th Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.04, 21:30
                hej:) co tu mowic.. w porownaniu z Łodzią byłam mile zaskoczona - pytania były
                z zakresu szkoly sredniej [ moze ja tak akurat trafilam], co nie oznacza, ze mi
                poszlo jakos super- extra, bo akurat wypowiedz ustna nie jest moja mocna
                strona:PPPP costam nasciemnialam, ale komisja nie byla jakos zywo
                zainteresowana moimi wypocinami... nie wiem czy ich przekonalam do siebie-
                pozdrawiam
      • Gość: kulturoznawca Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.09.04, 21:53
        Skończyłam ten wydział 5 lat temu. Poza miłymi wspomnieniami i wiedzą, która
        się ulotniła nie pozostało mi nic. Nie mogłam znaleźć pracy poza ofertami domów
        kultury. Dlatego skończyłam kolejne dwa typy studiów podyplomowych z innych
        dziedzin. Do tej pory podczas kolejnych rozmów kwalifikacyjnych spotykam się z
        zdziwieniem i pytaniem - co sie robi na takich studiach i głupawym
        podkreślaniem faktu, że podyplomówka to nie to samo co studia pięcioletnie.
        Żałuję, że straciłam 5 lat swojego życia :( Obecne czasy nie sprzyjaja
        kulturoznawcom.
        • primee Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? 07.09.04, 21:27
          kurka wodna... a ja właśnie się wybieram na ten kierunek...
          • Gość: Madzia Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.09.04, 19:05
            ja tez sie tam wybieram :/ kiepskie pocieszenie :( ale na bank studia same w
            sobie s ciekawe (mam nadzieje)
            • Gość: kulturoznawca Re: KULTUROZNAWSTWO studiuje ktoś? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.09.04, 09:54
              Studia same w sobie są bajką. Taka ilość wiedzy i w dodatku ciekawie wyłożonej,
              może zachwycić każdego :) Ale po 5 latach bajka sie kończy i zaczyna się proza
              życia...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka