Dodaj do ulubionych

Szkoła podstawowa nr57 na Smochowicach - OPINIE!

IP: *.static.ip.netia.com.pl 30.11.14, 22:30
Witam,

W związku z przeprowadzką chcemy posłać naszego 6 latka do Szkoły podstawowej nr 57 na Smochowicach w Poznaniu.
Czy są tu rodzice dzieci, uczęszczających do tej szkoły??
Bardzo proszę o opinię o szkole i z góry serdecznie dziękuję!!

Joanna
Obserwuj wątek
    • bakk Re: Szkoła podstawowa nr57 na Smochowicach - OPIN 18.03.19, 13:51
     Takie zachowanie dzieci to wina rodziców a nie nauczycieli. Jak dzieciaka wychowałaś, że wszystko mu wolno, to się nie dziw, że się potem tak w szkole zachowuje. Nauczycielowi nie wolno ucznia palcem dotknąć, bo potem madka Brajanka albo Dżesiczki przyjdzie z paszczą, że jej aniołek jest rozbijany i nauczyciel się uwziął!
     _____________________________
     prawo karne, kancelaria
  • Gość: Cela Re: Szkoła podstawowa nr57 na Smochowicach - OPIN IP: *.icpnet.pl 20.02.20, 20:31
   Witam,
   Podbijam wątek. My również, w związku z przeprowadzką, bierzemy pod uwagę posłanie dzieci do szkoły podstawowej nr 57 na Leśnowolskiej w Poznaniu. Jak wygląda tam aktualnie sytuacja? Czy faktycznie jest tam aż tak tragicznie? Czy w szkole jest dużo trudnych, agresywnych dzieci? Czy nauczyciele i dyrekcja nadal są wobec tego bezradni i obojętni? Z czego wynika opisywany na forum niski poziom nauczania w SP 57?
   Czy są tu jacyś zadowoleni rodzice, którzy potrafią wskazać na mocne strony tej placówki?
   Jeśli nie Leśnowolska, to co? Do jakich szkół w pobliżu warto posłać dzieci ze Smochowic?
   Z góry dziękuję za opinie!
   • Gość: nerwuska Re: Szkoła podstawowa nr57 na Smochowicach - OPIN IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.03.20, 09:13
    Sądzę, że agresja nie mniejsza i nie większa niż w innych szkołach. Poziom nauczania faktycznie niski, część nauczycieli to totalne olewusy stawiający dobre oceny za byle g... , byle tylko rodzice byli zadowoleni, ale część faktycznie wymaga i uczy. Sądzę, że w okolicy nie ma żadnej lepszej alternatywy, Olimpijczyk poziomem też nie powala, Hangarowa natomiast ma przerost formy nad treścią, chciałaby być szkołą elitarną ale bez jakiejkolwiek swojej pracy, efekt taki, że albo dzieciaki lecą na samych dopuszczających albo na korkach. Dodam tylko, że Hangarowa to jedyna znana mi szkoła która repetowała uczniów ostatniego rocznika gimnazjum i nie, nie z powodu ich braku wiedzy, a z powodu swoich wygórowanych wymagań, braku możliwości poprawy sprawdzianów ( sławetny czarny tydzień- czyli ostatni tydzień w semestrze w którym uczeń ma jedyną możliwość poprawy wszystkich sprawdzianów) . Tak więc w porównaniu do sąsiednich szkół 57 wypada całkiem nieźle, szkoła w obecnej chwili oferuje sporo bezpłatnych zajęć dodatkowych, tak więc raczej każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka